Keresés

Részletes keresés

Vandramas Creative Commons License 2012.02.23 0 0 156

Sziasztok tésztások! :)

 

Elég kihalt a topic, de hátha téved erre valaki:

 

Ismerősömtől kaptam kölcsön spagetti-tészta készítő adaptert, mondván, hogy neki semmit nem sikerült elérni vele, csak összegyűrte a tésztát.

 

Nekem második próbálkozásra már spagetti-szerű valamit sikerült előállítani, azonban nagyon összeragadnak a szálak. Még akkor is, ha eszméletlenül meglisztezem vágás előtt.

Ha egy kicsit szárad, akkor pedig hullámos lesz, és nagyon könnyen törik...

 

Valakinek esetleg van tapasztalata spagetti tészta készítésével kapcsolatban?

 

Örülnék valami tanácsnak, mert nagyon szeretjük.

Mármint a spagettit, de a tanácsnak is örülünk! :)

Áfony Creative Commons License 2011.06.06 0 0 155

Szia! Az én tapasztalatom:

Ha már megszáradt, ne próbálkozz a szétszedésével mert akkor persze, hogy törik. Mielőtt kiteszed száradni, akkor szórd meg bőségesen liszttel, ne ijedj meg, nem fog rajta maradni viszont így jól különválnak a szálak. Nem kell nagyon szárazra sem csinálni a gyúrt tésztát, 10 dkg lisz-1 tojás arányban víz nélkül szépen összeáll. Hagyd utána letakarva egy tállal kb. fél órát pihenni csak utána kezd el nyújtani,vágni. Nyújtásnál, vágásnál ne sajnáld a lisztet, bátran használd szórásra.

 

Előzmény: fvarga76 (154)
fvarga76 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 154

Kedves fórumozók segítséget kérek a tapasztalataitokból.

Vettem egy tésztagépet. minden rendben működik, de a felcsíkzott tészta mindíg összeragad. Mikor szárazabbra készítem nehezen vág és törik a tészta.

Mikor kijön a gépből szépen különválik, de mikor kifektetem száradni összeragad és utána nem tudom szétszedni mert vagy törik, vagy szakad.

patuha Creative Commons License 2010.12.11 0 0 153

Kell vele molyolni, de egész használható gép. Nem túl automata. Arra kell figyelni, hogy éppen annyi víz kerüljön bele, hogy olyan morzsalékos állagú legyen, mert különben nem megy le a kis lukon. Túl sűrűn nem használjuk, de amikor ment, akkor finom tésztát sikerült vele csinálni.

Előzmény: aquilabriss (152)
aquilabriss Creative Commons License 2010.12.11 0 0 152

Az előző kérdésem Patuhához szól!Segíts ha tudszKöszönjük,vagy bárki akinek van Alpina tésztakészítője!

Előzmény: patuha (86)
aquilabriss Creative Commons License 2010.12.11 0 0 151

Szia!Te tudsz tésztát csinálni ezzel az alpina tésztakészítővel??mi 2007-ben vettük auchanban,de semmit nem tudtunk készíteni vele!Tudsz segíteni Nekünk valami tanács jó lenne!Üdv:moncsa

Előzmény: patuha (86)
ptibike Creative Commons License 2010.09.10 0 0 150
Nyami. Finom lehetett. Jól néz ki a tészta. Én is kipróbálom, de köménymag nélkül. :)
Előzmény: Kendeanyu (149)
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 149
Hullámos széllelMehet a fazékba...Olivával, és tejszínes mártással
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 148

:)

Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 147

Néhány kép készült is.

Mielőtt végleg elfogyott volna, gyorsan lefotóztam az utolsó adag tésztát..

 

 

Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 146

Ma megettük életem első kézzel gyúrt tésztáját.

A fiamnak apás délutánja volt, így volt egy kis időm rá, hogy kipróbáljam a tojás nélküli tésztát.

Kb. fél kg lisztet gyúrtam be, - de lehet, hogy nem volt annyi - Kb. fél dl oliva olajjal, és kb. 1 dl vízzel. Meg egy csipet só. Ja, és rozmaring, meg köménymag.

Fél órát pihentettem az asztalon letakarva, addig készült el a husi.

Három cipóra osztottam, és azokat nyújtottam ki - nyújtófával.

Hihetetlen, hogy milyen vékonyra kinyúlt, illetve az a hihetetlen, hogy én nyújtottam ki. Na mindegy :D:D:D

10cm-es csíkokat vágtam belőle. De így is nagyon sok tészta lett.

A legjobb az volt, amikor vacsora közben hosszas csend után a párom azt mondta: "Kérek még!"

Nem is maradt túl sok belőle.

 

Gondolom azért ha géppel készítettem volna, fele ennyi időt töltöttem volna a konyhában...

ptibike Creative Commons License 2010.09.06 0 0 145
Bocs, 6-os fokozatot. Az a max. :)
Tegnap nem sikerült valami jól. Egyszerűen nem bírtam lisztezni, mindig ragadt. Maradt lebbencstésztának. Annak szuper lett. Így csak megerősítem az utánam hozzászólót, ugyanis a tyúk alól vettem ki a tojást. Tehát pár napos tojással érdemes kezdeni, ha megtélt vagy laska kell.
Előzmény: ptibike (138)
ZsuR Creative Commons License 2010.09.06 0 0 144
A nyujtas tokeletes a geppel - nem is csinalnam mar kezzel, tonkretszi a csuklomat - de a vagast is azzal... nem vagyok eppen ugyetlen, de olyan egyenletesre nem tudok vagni mint a gep - foleg nem cernameteltet.
Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 143

Hja,tésztagépem nekem is van. Van az olaszhoz egy pár feltét, és van külön cérnametéltvágó gépem. De csak porosodnak, biztosan én vagyok ügyetlen, de mint már írtam, sok vele a macera, és bizonytalan az eredmény. Gyorsabb és biztosabb kézzel.

Azért a nyújtást én is géppel csinálom, csak a vagdalás nem.

Előzmény: ZsuR (142)
ZsuR Creative Commons License 2010.09.05 0 0 142
Nagyon regen nem vagtam kezzel - van tesztagepem. Az Anyu nem nagyon szerette a konyhai (vagy masmilyen) ketyereket, de tesztagepe neki is volt. Gyurta a tesztat maganak, es a meteltet azzal vagta a huslevesekhez.

Ugy ahogy a Nagymama vagta a tesztat senki nem tudta a csaladban! :))
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 140
NEm véletlen, hogy én a metéltet (is) kézzel vágom:)  Kicsit szárítom, és utána - igaz, engem a nagymamám tanított annak idején tésztát készíteni a 60-as években. Nem tudom olyan egyenletesre csinálni, mint ő, pedig igyekszem.
Előzmény: ZsuR (135)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 139

Nagymamádnak annyiban volt igaza, hogy ő biztosan saját, friss tojásból gyúrta a tésztát. Jópár éve, amikor tyúkjaim voltak, sok tésztát csináltam, és azt tapasztaltam, hogy a friss tojásból sok a 10 tojás+ 1 kiló liszt. Nem győztem a lisztet hozzáadni, hogy ne ragadjon.

Amióta veszem a tojást, simán elbírja a 10-et.:)

Előzmény: vf1 (136)
ptibike Creative Commons License 2010.09.05 0 0 138
Hú kipróbáltam a 7-es fokozatot. Átlátok a tésztán. Na nem lyukas, hanem vékony. :)
ptibike Creative Commons License 2010.09.05 0 0 137
Értem, köszi.

Előzmény: Törölt nick (134)
vf1 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 136
Szegény nagymamám, aki életében nagyon sok tésztát csinált, mondta azt, hogy 8 tojásosnál "jobb tésztát" nem lehet csinálni, mert annyit vesz föl az 1 kiló liszt.
Emlékszem gyerekkoromban -50-es, 60-as évek-, minden télen gyártotta a csigatésztát eladásra. Faluhelyen ez volt a munka, megélhetés....
Előzmény: Törölt nick (134)
ZsuR Creative Commons License 2010.09.05 0 0 135
Nekem volt nehezebb gepem is ami nem tapadokorongos volt - ott is osszeragadt... nem valt be.
Előzmény: Pamina (133)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 134

Én a lasagne-tésztát a 6-osig szoktam kinyújtani. Összesen 7 fokozatom van, de a 7-est csak levestésztához használom.

Még a végén kedvet kapok a tésztakészítéshez. Amióta ketten maradtunk itthon, ritkábban csinálok, pedig nemcsak sokkal finomabb, mint akármelyik állítólag 8 tojásos vásárolt, de meg is éri.

Tegnap egy állítólag 10 tojásos tésztából csináltam káposztás kockát, de szerintem a gyártó elfelejtette hozzátenni, hogy a 10 tojást 2 kiló liszthez tette:)

Előzmény: ptibike (130)
Pamina Creative Commons License 2010.09.05 0 0 133
nekem van ilyen, és ma már nem venném meg. nagyon könnyű, épp ezért folyamatosan vissza kell nyomkodni a tapadókorongját, hogy ne mozuljon el. A szarvacskatésztát jól lehet vele csinálni, de a metéltet már nem annyira, nem válik rendesen szét, összeragad az egész.
Előzmény: Kendeanyu (129)
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 132

Köszi a katalógust!

Tuti ;)

 

Közben megvan a magyar nagyker is, ahol tudok ilyen gépeket vásárolni.

 

És akkor a napokban utánanézek ennek a Healthy Mincer-nek is. (Daráló, aprító, tésztakészítő gép)

 

 

ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 131
:O Az igen. Durva. Egy ilyen sokoldalú gépet nehéz nem kihasználni. Nem is drága. Szerintem megéri. Valahogy fűzd meg a párod!
Előzmény: Kendeanyu (129)
ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 130
Látom az adapteres gépeket. Jó lenne, ha adapteres lenne a miénk is. Micsoda finomságokat lehetne csinálni. :)
Azt tapasztaltam eddig, hogy alapos gyúrás után célszerű pihentetni egy zacskóban 15 percre, majd ezután lapítani. Ha laska vagy cérnametélt kell, akkor a kilapított tésztát ajánlott fél órát szárítani. Így még tökéletesebben vágja a gép, de eddig szárítás nélkül se volt gond.
Lasagne tészta milyen vastag szokott lenni? 1,5-2 mm-re emlékszem.
Holnap cérnametélt nap lesz.
Tésztára fel!!! :)
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 129

Már megint találtam valamit.. :D:D

 

A párom szerint most kell abbahagynom a netezést. :D

 

http://gyogymerok.hu/spd/00139/DARALO_APRITO_TESZTAKESZITO_Healthy_Mincer_Pas

 

dehát ez valami tuti gép lehet.. Na, most ennek kell utánna néznem, mennyire lehet használható, és mennyire használnánk ki egyáltalán...

ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 128
ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 127
Találtam egy katalógust is. Az Ampia 150 a 4. oldalon van.
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 126

Szia ptibike!  :)

Látom már képeken én is, hogy nem kapcsolható adapterrel.

Nekem pedig az lényeges.

Az külön jó, nektek, hogy van otthon +1 gép alkatrésznek.. Bár eddig azt olvasgattam mindenhol, hogy nem romlik el. (Volt már, aki 26. éve nyűvi, rendszeresen, 0 hibával!)

Ezért keresem én is ezt a márkát.

Gyönyörű lett a tésztátok! Biztosan finomabb is, mint a bolti! ;)

És lehet variálni is az ízesítéssel. Pl.:

http://praktikaksokgyerekhez.blogspot.com/2009/03/tesztagyar.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!