Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

b31 szept. 25. Creative Commons License 77619

Az említett vázon, vegyesen voltak acél és alumínium alkatrészek? Ez biztos?

Előzmény: n scatto 3 (77615)
AHanssen szept. 25. Creative Commons License 77618

esetleg teflonos alatétet lehetne tenni a két fél közé, plusz a belsö anyat ugy meghuzni, hogy az eddig tavolabbi oldal legyen közelebb a rafhoz és ellentartani az anya iranyanak meghuzaskor

Előzmény: darthdenes1 (77616)
n scatto 3 szept. 25. Creative Commons License 77617

Ez egy régi  darab ugye? Ha egyforgáspontos a fék, akkor bizony előfordulhat ilyen. Be lehet állítani, a vázra felfogató csavaron vannak anyák, és azokkal kell játszani. Pont nincs itthon az a bringa, amelyiken egyforgáspontos fékek vannak, és így látatlanban nehéz elmondani:) A gond az, hogy bármennyire is belövöd, sosem lesz olyan a fékhatás, mint a kétforgáspontosak esetben. Szerintem nem is érdemes küzdeni vele. Amit beinvesztáltál takarításba, új bowdenekbe, stb. abból inkább vettél volna egy Saccon, Csepel féket 6000 forint körül, és sokkal jobb, erősebb a fékhatás.

Előzmény: darthdenes1 (77616)
darthdenes1 szept. 25. Creative Commons License 77616

Weinmann 570 rövid benyúlású fékkel lenne némi gondom. 

A fék szétszedve, takarítva, vállasodások valamint oxid rétegek eltávolítva. A dörzspontok kis zsírral megkenve. A két(fél) féktest távolsága beállítva. A vázra helyezés előtt összenyomva akadás nem érzödik, nem lötyög. Új bowden és bowdenház. Bowdenház köszörülve így tökéletese felfekszik a féktestbe. A bowden akadás nélkül jár benne. 

A vázra felszerelve viszont az egyik oldal nagyot a másik meg szinte alig mozdul. 

Hol van a hiba?

n scatto 3 szept. 24. Creative Commons License 77615

Amikor az Alannal történt ilyen, akkor még nem volt net, csak a jueszéj katonáknak, így nem biztos, hogy van erről info. Stubánnak volt akkoriban ilyen váztapasztalata, de hát ez akkor történt, amikor Antalfi hegyibajnok volt - az előző évezredben. Amúgy sem tartom a netet zsinórmértéknek, mert hiszen pl. szlovák királyokról is lehet ott olvasni, holott nem létező országnak milyen királya van?

A szaniteresek vázáról magyar újság (talán a velo vagy az elődje?) is írt igen rosszat, ha lesz rá érkezésem, majd megkeresem.  

Előzmény: b31 (77612)
csiba00 szept. 24. Creative Commons License 77614
Áá azt kizártnak tartom, hogy ilyen hangot adna ki. Ez egy kemény, halk kattanó, pattanó hang. Most azt látom egy elfigadható megoldásnak, hogy szorosra volt meghúzva a kormányrendszert összenyomó kupak és pl. ez a 4 db hézagolónak sem tett jót. Álló helyzetben még nem tudtam megszólaltatni. Majd hétvégén kiderül, addig reménykedem.
Előzmény: b31 (77613)
b31 szept. 24. Creative Commons License 77613

Esetleg nem az zörög?

Előzmény: csiba00 (77584)
b31 szept. 24. Creative Commons License 77612

Ezt biztosan tudod vagy csak feltételezed? Esetleg van erről a neten valami infó?

Előzmény: n scatto 3 (77561)
h.fan szept. 24. Creative Commons License 77611

Halkan ìrjad, mert aki eddig nem hallotta, az is meghallja! Szìvesen tàmogatnàm én a hazai kereskedöt, de ez a hajò màr elment a Gyurcsinàiumban, mikor el lehetett menni innen.

Előzmény: n scatto 3 (77595)
Friczy szept. 24. Creative Commons License 77610

Nem tudom, mennyi a Bike24 Magyarország felé irányuló forgalma, de nem lehet kevés. A Magyarországra irányuló forgalom esetén 35000 euró az az értékhatár amely felett az adott évben már a magyar áfakulcsot kell alkalmazni. Ezt azért egy forgalmas webshop elég hamar el tudja érni, én annyira nem csodálkozom, hogy elég hamar a 27%-ot alkalmazzák. Azt nem látom be, hogy ez miért lenne 'kifogás', elvégre ők ezzel nem nyernek semmit (az áfát be kell fizetniük), legfeljebb vesztenek, mert kevesebb a vevőjük a magasabb ár miatt. Vagyis ha te velük emiatt nem vagy megelégedve, annak nincs sok értelme, de persze szabad országban élünk :)

Előzmény: Frajti (77608)
ave / timeslip.hu szept. 24. Creative Commons License 77609

Na, ezt ha nem felejtem el, majd kiprobalom! :)

Jo szeles kinalatuk van, en bizony szoktam neha ugy kosarat osszerakni, hogy a szokott helyeimen valami mindig hianyzik.

De nem ez a kedvenc helyem nekem sem.

Előzmény: Frajti (77608)
Frajti szept. 24. Creative Commons License 77608

Már sokkal korábban, január elsején... Amint átállítasz, máris ugrik, mindegy, hogy mikor van. Ez csak a jó kifogásuk. Én pl velük és ezzel nem vagyok megelégedve... Szerencsére van jobb alternatíva mindig :)

Előzmény: ave / timeslip.hu (77606)
Friczy szept. 24. Creative Commons License 77607

Nem, te nem azt kérdezted, hogy így működik-e, hanem azt, hogy hogyan működik. (és ennek kapcsán említetted az ellenőrzést is) Azt én elhiszem, hogy tulajdonképpen azt szeretted volna tudni, hogy működik-e (működik), viszont le nem írt gondolatokra sokkal nehezebb válaszolni, mint a leírtakra. De majd igyexem :P

Előzmény: Longboat (77604)
ave / timeslip.hu szept. 24. Creative Commons License 77606

En a bike24-nel jartam igy, ra is kerdeztem, miert lett 27% az AFA a weblapjukon, miutan atallitottam a destination-t MO-ra.

"According to EU law Bike24 has to pay sales taxes for shippings to your country directly in Hungary. The requirement of sales tax for the country to which goods are supplied varies between countries and is dependent on the „supply threshold“ set by the country involved. The requirement comes into effect only when the total value of all goods supplied annually by a company to a particular EU country exceeds the threshold set by that country. In our case, we have exceeded the supply threshold for your country and are therefore required to charge VAT at the locally applicable rate and to pay it in full in the country concerned."

Azt nem mondtak meg, mekkora a threshold, vagyis az osszeghatar, ami utan mar 27%, de ok mar majusban atleptek ezt a hatart...

Előzmény: Longboat (77599)
Longboat szept. 24. Creative Commons License 77605

Még csak ez sem feltétlen a jó minőségű fordítás ismérve, talán félreérthetően fogalmaztam az előbb. Simán előfordulhat, hogy egy egyetemista - ugye igen tág körről beszélgetünk, ide tartoznak a fél gyerekkorukat az adott forrásnyelvi országban töltött, amatőr kerékpárversenyző, az forrásnyelv szakján épp diplomaszerzés előtt álló, magyar anyanyelvű, és emellett számottevő fordítói rutinnal, és eszközökkel rendelkező egyetemisták is - jó fordítást ad le. :)

Előzmény: henngergely (77603)
Longboat szept. 24. Creative Commons License 77604

Mit nem mond az úr. Nem azt kérdeztem, hogy ki mit tart be - mert tény és való, vannak a miénknél szabálykövetőbb népek (és most ne menjünk bele, hogy mitől azok, de lehetne beszélgetni a kihágások kivétel nélküli szankcionálására és a betartható szabályok egyensúlyáról) - , hanem, hogy tényleg így működik-e.

Azért köszönöm az értékes információt.

Előzmény: Friczy (77602)
henngergely szept. 24. Creative Commons License 77603

Természetesen a hivatalos fordítóiroda által végzett munka lenne az ideális. Csak az "hűdenagyondrága". 

Előzmény: Longboat (77598)
Friczy szept. 24. Creative Commons License 77602

Tudod, vannak országok, ahol nem okvetlenül csak azt a törvényt tartják be, amit ellenőriznek is.

Előzmény: Longboat (77599)
sinci01 szept. 24. Creative Commons License 77601

kiegészítés:

Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):
0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet

!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!
(a gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot)

Előzmény: sinci01 (77600)
sinci01 szept. 24. Creative Commons License 77600

Utánanéztem a dolognak, és hát nem teljesen úgy van ahogy írtad:

1. EU-n belül nincs semmilyen plusz teher egy vásárolt termékre (vám - ÁFA)
Szóval ha ebay-en kinézel valamit, amelynek áru helye pl. Anglia van megadva, úgy ott nem kell aggódnod, hogy a csomagod megakad a vámon, illetve, hogy az áru árán és ptkg.-én felül más költség is terhelne!

EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)
Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Előzmény: Elm (77572)
Longboat szept. 24. Creative Commons License 77599

Ez a kvóta dolog hogyan működik?

Én úgy tudom, ha egy internetes áruház egy adott országba évi 10e €-t meghaladó összegben értékesít, akkor be kell jelentkeznie az adott ország adóhatóságánál és ott befizetni a adott országban érvényes áfát.

Viszont tudomásom szerint nincs kialakult ellenőrzési gyakorlat, tehát a vállalkozáson múlik, hogy bejelentkezik-e.

Előzmény: ave / timeslip.hu (77570)
Longboat szept. 24. Creative Commons License 77598

Az a baj, hogy ha kiadják pár napszámos egyetemistának aprópénzért, akkor az eredmény messze lesz a korrekttől. Persze valamivel jobb lesz, mint egy gépi ferdítés.

Előzmény: henngergely (77592)
sinci01 szept. 24. Creative Commons License 77597

Hát, azért még van mit javítani az árakon. Az én fékváltókarom (Shimano 105) Németországból 43.000 Ft, az ebike-n a 20 % kedvezménnyel is 76.000 Ft, eredetileg: 95.000 (!!) Ft volt. Szóval még mindig elég tetemes a különbség, a kedvezményezés után is. Lehet, olcsóbb termékeknél közelít a külföldi árakhoz, de a drágábbakat még mindig megéri nem itthon megvenni.

Előzmény: kivi (77596)
kivi szept. 23. Creative Commons License 77596

Azért ez nem biztos. A jelenleg árakból adott 20%-os kedvezmény már közel hozza az árakat a német, osztrák, angol webshopok árához. Nem fogják elérni az alacsony külföldi árakat, de közel kerülnek hozzájuk. És nagyok sok ember párezer forintos árkülönbségért már nem fog külföldről rendelni.

Például ha a cucc itthon eddig 50e volt, a németeknél meg 35e, akkor evidens hogy ott veszem meg. Ha viszont lemegy itthon 40e-re, akkor azt az 5e forint különbséget már lenyelem, és inkább az itthoni kereskedőt támogatom vele. 

Előzmény: h.fan (77591)
n scatto 3 szept. 23. Creative Commons License 77595

Azzal egészíteném ki, hogy normális esetben előbb megcsinálom az oldalt a korrigált árakkal, és csak utána írom ki, hogy drasztikus árcsökkentés. Persze egyszerűbb nekik így, hogy nekem kéne "egyeztetni az ügyfélszolgálattal." Mindent a vevőért:(

Előzmény: h.fan (77591)
n scatto 3 szept. 23. Creative Commons License 77594

Maximálisan egyetértek!

Ha beleszarik az oldalba, akkor én már nem is akarok tőle semmit. És igen, ne egy milliomos cigánynak adjon ajándékba bringát, mert nem fog megtérülni az "ajándék" - elég csak elolvasni a blikkmagon a reakciókat, és oda nem agysebészek írnak. Nem olyan sok munka, mert csak egyszer kell rendesen megcsinálni. Persze ide, nekünk jó ez is, mert a parasztnak ha kell, úgyis kibogarássza, akkor meg minek szenvedni vele?

Mellesleg vannak pl. szlovák(!) vagy cseh webáruházak, amik azonos, vagy jobb árakon dolgoznak, mint ők.

Előzmény: henngergely (77592)
n scatto 3 szept. 23. Creative Commons License 77593

Holnap egész nap dolgozom, és csütörtök reggel/délelőtt is. Utána ráérek elviekben.

Előzmény: Hobbiciklis (77586)
henngergely szept. 23. Creative Commons License 77592

"Nem konnyu egy webshopot ennyi nyelven karbantartani, de a lehetoseg adott."

Igen, ezt úgy hívják: munka.

Aki nem bírja az idegen nyelvet, vagy fél tőle nyugodtan vásároljon itthon. Nem tilos. Az sem. hogy tájékozódjon, vay messzebb lásson mint az orra. Igen, a normális webshop, amit karbantartanak kinéz valahogy. De az említett oldal inkább sportsdirect szint. 

Sajnálom, de nem nézek ki abból rendes munkát, aki ilyen honlapot képes kiadni a kezei közül. Igen, sok munka. Mennyi lenne felbérelni pár napszámos egyetemistát, akik korrektül lefordítják az egész oldalt? Mert nincs minden nap újdonság. 100-200e? Amikor kb. 1 hónap alatt megtérülne a befektetés. Helyette megy az ajándék bicikli a nemtornász Krisztiánnak.

Előzmény: ave / timeslip.hu (77588)
h.fan szept. 23. Creative Commons License 77591

annyi, hogy ezzel a 100- 20'/.-os árral se lesz magyarok tulajdonában számottevően több cucc, mert így is horror árak vannak a fizetésekzez mérve. Esetleg, ha 50 lenne az a 20, mint normális, nyugati leárazásoknál megszokott..

Előzmény: kivi (77590)
kivi szept. 23. Creative Commons License 77590