Keresés

Részletes keresés

Laborzona Creative Commons License 2017.10.01 0 0 82020

Szerintem a Magyar ou kerékpársport nemzetközi szereplése, nem rosszabb, sőt inkább jobb mint a focié, csak hát a támogatási összegben van némi különbség. Volt egy régebbi infóm 1993-94 körüli, nem kizárt, hogy hibás, állítólag az akkori FTC kerékpáros csapat éves költségvetése, alig haladta meg egy az az 1db szintén FTC focista éves jövedelmét…

Előzmény: nscatto 2 (82016)
Laborzona Creative Commons License 2017.10.01 0 1 82019

Hali! Megkérdezhetem, hogy a szélárnyék szó jelentését ismered é? Azonfelül, ha Pelikán akarta volna lazán lerázhatta volna, de nem erről volt szó, hanem ha figyelted, megvárta a kanyarok után. (És itt nem szeretném megbántani a kartácsot, de ráférne egy kis gyakorlás, és akár vissza is térhetnénk „kedvenc” témámhoz…) Másrészt gratula, hogy végig ment, ilyen tempóban.

De most komolyan miért kell ilyeneket leírnod, ez nem csak neked ciki, hanem még annak is aki elolvassa…

Előzmény: nscatto 2 (82017)
etomcat Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 82018

> ha egy tökamatőr tud menni a hazai bajnokkal

Úgy hallottam az AKESZ élvonala egy szinten van az ún. profikkal, mivel utóbbi itthon nem igazán van, kivéve egy fidesz-közeli csapatot.

Előzmény: nscatto 2 (82017)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 82017

Senkinek az érdemeiből nem levonva, de ha egy tökamatőr tud menni a hazai bajnokkal, akkor az vélhetően igen halovány lesz nemzetközi szinten. 

https://www.youtube.com/watch?v=_wkmZyARVKk

Majd Attila kommentálja, de a lényeg az, hogy fényévekre vagyunk Európától ebben is. 

Előzmény: nscatto 2 (82016)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 82016

Mi lesz velük külföldön? Pofáraesés. Remélem, tévedek, de a VB-n mintha egy emberünk ért volna célba a 10+ indulóból. Még Benkó Barbit is kivették a sorból, pedig ő azért erős - de kevés a nemzetközi szinthez. Bodrogi óta nincs olyan emberünk, aki képes lenne profi szint közelében teljesíteni. Kusztor kiválóan ment az olimpián anno, de pl. a VB részvételhez nelünk kellett volna összekalapozni neki a pénzt, mert a szöveccccség nem számolt ilyen kiadással... Ez ugye megint megtörtént majdnem:(

Szega egy szezont küzdött a Lamprénél, de mivel úgy 160 km környékén majdnem minden versenyt feladott, ezért megváltak tőle. Sajnos senki nincs, aki akár a közelében is lenne a nemzetközi színvonalnak - pedig tele van mesteredzővel az ország - akárcsak a fociban:))) :(((

Aki valóban jó lehetett volna, az úgy hagyta abba a bringázást, ahogy kezdte, egy lyukas gatyával. Pedig zsíros kenyérrel készült anno, állítólag még a két Tour De Hongrie győzelméért járó pénzdíjat sem kapta meg Eisenkrammertől. (Aki mintha bálnamercivel/óriásbmw-vel járna a szöveccségbe.) Remák Zoli szlovákként nyert, kérte a 2004-es olimpia előtt a honosítását, de valahogy nem érte el az akkori kúrmány ingerküszöbét a dolog, kellett a papír a kínaiaknak. Itt van pár mondat tőle, érdemes elolvasni annak fényében, hogy van-e változás? 

http://edzesonline.hu/hir/549/remak_zoli_visszavonul

Előzmény: etomcat (82015)
etomcat Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 82015

Szombati törökbálinti outi versenyen vicceset hallottam (neveket, időpontokat mellőzném). Egy versenyző a futama után ottmaradt nézőnek és beszélgetés közben elmondta, hogy egy másik, nyári versenyen dobogós volt, ahová a királyi M4 tévé is kiment tudósítani. Az interjú egyetlen dologból állt: azt kérdezték tőle, hogy mi a véleménye a fociról!

A versenyző szerint a riporter szellemi fogyatékos volt, hogy nem tudta megkülönböztetni a kerek keréktől a gömbölyű labdát - szerintem meg csak az állásukat féltik a tévénél a kövér bán focimániája miatt, gyakorlatilag a Rákosi idők személyi kultuszáig jutott mára az ország. (N.B: jobban kéne népszerűsíteni a kerékpáros pólót, akkor tuti megépülne a kétszintes fedett velodróm!)

Egyéb: mivel kőbányai (X. ker.) lakos vagyok, kicsit bántott, hogy hülyének néznek. A kőbányai csapat igazán szép, világszintű és egységes narancs Bottechia bringákkal indult (6 éles és az autón 3 komplett tartalék) - ami nem semmi magyar szinten. Verseny közbe bemondták, hogy jövőre Kontinentális csapat lesznek, egyike a 176-nak az egész világon.

Ehhez képest csak 1 (egy) versenyzőjük, M. D. ért célba az etapon, ami igazi strandidős napsütésben zajlott, gyakorlatilag sík terepen, komoly külföldi versenyek napi penzumához képest fele, 2/3-ada hosszúságon (120-125km).

Kp. versenyeket köztudottan bármilyen időben megtartják, eső, nagy szél is OK és külföldön akkora hegyekre mennek fel, mint másfél Kékestető + ÁFA, akár többre is egy nap. Mi lesz így Kőbányával a világ porondon, mennyi realitása lehet az elsietett kontiki álmoknak?

minerel Creative Commons License 2017.09.30 0 0 82014

Örülök ha hasznosnak bizonyult. Sajna én nem jutottam el pedig terveztem.

Előzmény: ave / timeslip.hu (82013)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.09.29 0 0 82013

Latvanyos program volt, koszi, hogy beirtad ide!

Előzmény: minerel (82007)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.09.28 -4 1 82012

Dejszen ez természetes - és jó is valahol. Nincs itt napi 65468432 faszbúkos fasz, aki eladna teszkóbájkot, szervezne maga mellé túrapartnert a vasárnapi teszkómenethez, vagy segíccséget kérne a szelep helyes beállításához. Nem olvashatsz posztokat naponta a legendás Gellért-hegy megtekeréséről vagy ódákat a napokig tartó Velencei-tó kerülésről. Nincsenek hiperlájkok az egyedül elvégzett kulacsbehelyezésről, az önállóan hívott Bringangyalról, ha leesett a lánc. 

Ha én lennék Hitler, sokkal gazdagabb lennék. Pár napja kelt el az alsógatyája 1,5 millióért.

Előzmény: marcony (82011)
marcony Creative Commons License 2017.09.27 -1 1 82011

Nem számoltam, de úgy érzem egyre kevesebben vagyunk jelen ebben a pár topikban.

Másrészről volt régebben: elméleti kerékpározás, OFF topik, ami most van megszűnőben, és még néhány, pl. Gruppettó, Pilisben barangolók, stb.

Most mindenki oda ír, amelyik úgy-ahogy forog.

Aztán érezhetően széthúzza ezt a kicsiny társaságot a politikai hovatartozás, ami sportolók között őszintén szólva röhejes.

Még én is ki lettem kiáltva nácinak, Nscattó meg egyenlő Hitlerrel. :-(((

Szerencsére az írott politika nincs már jelen, és mondhatom tettem ezért valamit, de ettől még elfogadottságom nem lett nagyobb.

Az hiszem kár ezen mormognunk, úgy kell elfogadnunk ahogy van, vagy itt hagyjuk az egészet.

Üdv:

M

Előzmény: ave / timeslip.hu (82008)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.27 0 0 82010

Hali! Az országúti kerékpár vagy az országúti kerékpározás? Mert szerintem mindkettő, legalábbis én így értelmeztem…

minerel Creative Commons License 2017.09.26 0 0 82009

A linken?

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.09.26 0 0 82008

Idevago?  ;)   Itt minden tema, csak az orszaguti kerekparok nem.   :)

Egyebkent nekem nem vilagos mi ez, lehet ez csak egy CFD szimulacio?

Előzmény: minerel (82007)
minerel Creative Commons License 2017.09.26 0 0 82007

Egy érdekes és idevágó program lesz a kutatók éjszakáján a BME-n.

http://www.kutatokejszakaja.hu/2017/esemenynaptar/index.php?menu_id=4&hely=5

outi kerékpár szélcsatorna tesztjeés hatásai.

Trekesrájder Creative Commons License 2017.09.25 0 0 82006

marcony!

Kereszthornyos a fej? Fotót esetleg tudnál küldeni?

Előzmény: marcony (82003)
323d Creative Commons License 2017.09.25 0 0 82005
marcony Creative Commons License 2017.09.25 0 0 82004

Írás közben elhívtak, Vau megelőzött.

A váltóhatároló csavar M3-as.

Előzmény: marcony (82003)
marcony Creative Commons License 2017.09.25 0 0 82003

Tudtam, hogy van valahol a műhelyben, ilyen fék, csoda, hogy megtaláltam.

M4X11 fejjel együtt mérve. A fej átmérője 5 mm.

Mielőtt beállítod, Nőd körömlakkjából tegyél majd rá egy picikét , hogy ne tudjon újra kicsavarodni.

Előzmény: Trekesrájder (82001)
vau1111 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 82002

Nekem is kiesett, mondjuk az Veloce, de ugyan ilyen cucc. Az egyébként nem központozó csavar, hanem azzal tudod beállítani, hogy egységnyi bowdenhúzásra mekkorát mozduljon a fék. Legalábbis nekem ezt csinálja.

Én vettem csavarboltban azt hiszem 4-es csavart, imbuszfejűt, a rövidet, talán 15 mm hosszút azt hiszem. Az imbuszfej nem fér bele a féken levő lukba, viszont csontig becsavarva pont olyan hatást ad, mint az eredeti, és még jól is néz ki. Nekem a pótcsavar nem is mozdul ki valamil furcsa oknál fogva.

Ha jól következtettem ki, a váltók határoló csavarjai is ilyenek, de ebben nem vagyok biztos.

Ha bennt akarod tartani a csavarokat, kell valami csavarrögzítő rájuk.

megj.:

Ha a csavar kiesett, az eredeti beállításhoz képest a fékpofa is magasabbra került behúzott fékállásnál. Ez nekem azért lett fontos, mert a normálisan 23-as gumit fogadó kerekemben 25-ös van, és a magasabb fékpofa elcsiszolta és kilukasztotta a gumi oldalát.

2. megj.:

A régi formájú 10 fokozatú fékkarnál a legjobb beállítás a tökig becsavart csavar. Az újabb design-nál (talán 2011 és utána) nem tudom mi az optimális.

Előzmény: Trekesrájder (82001)
Trekesrájder Creative Commons License 2017.09.25 0 0 82001

Szevasztok Sporttársak!

Campa-fanok, Campa szakértők segítségét kérném. Számomra érthetetlen módon kiestek Chorus fékeimből a központozó csavarok. Mindkettőből, elsőből, hátsóból egyaránt. Valaki tud ilyet adni? Vagy valakinek tipp, hogy hol tudok ilyet beszerezni? Csatoltam egy fotót, ahol látható a hiány.

Előre is köszönöm a segítséget!

Laborzona Creative Commons License 2017.09.25 0 0 82000

Magam is találtam egy videót, negatív példaként 1:35 körül a szakállas ember, ahogy fogja a kormányt, itt Mo. (Meglehetősen rosszak az utak.) mindig át kell fogni a kormányt, ha nem is a kéz összes ujjával, de legalább 2-3 ujjal, az sem árt (sőt) , ha hüvelykujjal mindig átfogod a kormányt ill. a fékkart. Sok bukást láttam (És hallottam ilyen balesetekről.) ami abból adódott, hogy a balesetet elszenvedő így fogta a kormányt, ráment valamire vagy belement egy úthibába, lecsúszott az egyik keze vagy mindkettő.

https://www.youtube.com/watch?v=Dj077Y8XPQY

Előzmény: Laborzona (81999)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.25 0 0 81999

Hali! Most képzeld el, valaki még nagyon messze van az egyhelyben állástól és elkezdem azzal fárasztani, hogyan kell megállnia, nagyon nem lesz sikerélménye. Lehet fél óra után otthagy, és még haragudni is fog rám. Ha betartom a sorrendet amit leírtam, aki nagyon nem érzi a kerékpárt az is meg tudja csinálni az első gyakorlatokat, ha meg valaki ügyes nem fárasztom felesleges gyakorlatokkal. Tehát mondjuk, a megkapaszkodom bal majd jobb kézzel megy neki elsőre, és úgy látom elég ügyes, egyből nyomom a nehezítést. Lényeg, a képességei határán kell terhelni, akár csak a nem technikai edzéseknél. A klf. gyakorlatok által fejlődik az egyensúlyérzék, és elég gyakorlás után könnyebb az egyhelyben állás.

A videók jó dolgok, (A lányka az első videón majdnem biztos, hogy pályás, vagy sokat pályázott. Az utolsó meg triatlonos.) ha az alapján próbálod gyakorolni, az nagyon jó csak nincs visszajelzésed, nincs ott egy olyan ember aki már látott kerékpárost. Pl. látja rosszul van beállítva a kerékpárod, és vagy nagyon „rosszul ülsz” a kerékpáron, vagy ahogy tekersz az katasztrófa (Nem hajtasz körbe, kiáll a térded (Mint pl. nekem.) rosszul tartod a bokáidat stb.) Esetleg el kéne vinned a magad meg a kerékpárt pl. BGFit –te, vagy valami hasonlóra, tudom nem kicsi összeg, de pl. látok embereket 1 – 2 milkás bringán rosszul beállítva, katasztrófa módon hajtani, és bonuszként a lánc sincs beolajozva, cserébe kanyarodni se tud, de a legújabb SKY mez feszül rajta, lábacskáján meg a legdrágább Sidi cipő… Nyilvánvaló, sokkal jobb, ha egyedül gyakorolsz mint sehogy.  

Előzmény: vau1111 (81997)
vau1111 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 81998
Előzmény: vau1111 (81997)
vau1111 Creative Commons License 2017.09.24 0 1 81997

Köszi a leírást, hasznos. Viszont az nem tiszta, hogy a leírás szerint a track stand jön legutoljára. Ezt csak véletlenül írtad ilyen sorrendben, vagy tényleg könnyíti a kulacsfelszedés az egy helyben állást? A track stand-et már gyakorlom jó ideje, piros lámpánál hasznos és jó időtöltés :) Mint korábban írtam, azért bőven van még hova fejlődni. 

Előzmény: Laborzona (81990)
marcony Creative Commons License 2017.09.23 0 0 81996

Sporikám!

Szívből örülök. :-))

Előzmény: Laborzona (81995)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.23 0 0 81995

Írtam egy hozzászólást 81992 lehet nem jelent meg neked, leírtam benne, nincs semmi különösebb bajom nem kell mentegetőznöd.

Előzmény: marcony (81994)
marcony Creative Commons License 2017.09.23 0 0 81994

Most olvasom...

Ne haragudj, nem bántani akartalak, nem tudhattam.

Előzmény: marcony (81993)
marcony Creative Commons License 2017.09.23 0 0 81993

Így, és betegséged tudatában, már elmondhatom, hogy egy valamiben teljesen egyetértek veled.

Máshogyan bringázik egy igazolt versenyző és egy kezdő, vagy amatőr.

Ezt egyszer le is írtam ide valahová, mert sérülés és kihagyás után elindultam egy nyílt, kuli-buli  versenyen.

A szöveg emlékezetem szerint valami annyi volt, hogy -halálfélelmem volt a mezőnyben, és verseny közben kellett "edzői" utasításokat adni több résztvevőnek. Ráérsz, - visszakeresheted.

Előzmény: Laborzona (81988)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.23 0 0 81992

Nincs semmi baj, csak a diszgráfiám  ;-))))))

47 –et márciusban töltöttem be… a kor mint idősödés, véletlen hosszú ékezettel írtam.

Nyugodtan bánthatsz nincs semmi baj, néhány megszokott betegséget leszámítva  ;-)))))))

Előzmény: marcony (81991)
marcony Creative Commons License 2017.09.23 -1 0 81991

T. Laborzona!

Olvastam, hogy valami bajod van.

"képességeim erősen romlottak, a kór előrehaladtával,"

Kérlek ne haragudj, hogy az előzőkben itt-ott erősebben fogalmaztam.

Jobbulást kívánok.

Üdv:

M

Előzmény: Laborzona (81988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!