Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kivi Creative Commons License 2015.01.21 0 0 78147

A kerékpár olyan mint a foci, mindenki ért hozzá. És emiatt azt is gondolja, hogy ő, aki sosem próbálta, jobban tudja hogy kell vele közlekedni (lásd az idiótákat az autós fórumban) és jobban tudja hogy épül fel a kerékpáros piac, hogy kell üzemeltetni egy kerékpárboltot.

Előzmény: 3aaa3 (78146)
3aaa3 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 78146

(:D Elfelejtettem hogy ez nem az a hely ahol büntetlenül lehet helytelenül írni vagy nem pontosan fogalmazni. :D)

Szerintem ilyen nincs. Egy eladónak  15000 idióta után is legjobb tudása szerint kellene viselkedni (persze nem várom ezt el egy decathlonba..) de egy igen drága termékeket árustó helyen elvárható hogy a vevőkhöz úgy álljanak hozzá hogy el szeretnék adni neki valamit, ne úgy hogy még a vevőnek kell erőszakoskodni hogy vásárolhasson.(Ha a tulaj nincs ott csak találni értelmes eladót)

Sokan a nyitvatartáshoz sem tartják magukat,( persze az amúgy mutatószámba készült web és facebook oldalukon véletlen sem említik meg hogy másnap később nyitunk- korábban zárunk ). Persze mindenkinél ott a webshop majd mikor vennél is valamit 15 termék van fenn 5 éve. 

Ha mégis bejutsz a boltba ott nincsenek tisztában az árakkal mik mikor érkeznek meg.

Teljesen amatőr vagyok de a "kerékpárméret" beírása után mindenki megtalálja hogy mennyire fontos és milyen sokrétű, erre nagy részük megkérdezi milyen magas  vagy és le van tudva .

Persze nyilván vannak kivételek de a kerékpárexpon sem éreztem azt hogy az eladók egymáson és ismerőseikkel való találkozáson kívül bármi céllal lennének ott,esetleg szeretnének bevonzani pár az utazáskiállításról odatévedt embert. Vagy akár a hozzám hasonló tudatlan béna kérdésére egy nem annál is bénább választ adni (persze hülye kérdésre...)

Én megértem hogy nehéz fenntartani egy boltot ilyen vásárlóerő mellett, nem várom el hogy millió termék legyen millió méretben és színben, de azt igen hogy az árral, szállítási idővel, kapcsolatos kérdésedre tudjanak választ adni és ne érezzem magam kellemetlenül hogy érdeklődök. 

Azért nem értem ezt az egészet mert szerintem sokan vagyunk akik hajlandóak lennénk némi többletköltséggel itthon vásárolni. (tisztában a rekordmagas áfával és egyéb nehézségeikkel ) De amikor az árak 70%-osak egy külföldi webshoppan és emailben értelmesebb választ kapok olyan nyelven amit épphogy csak beszélek akkor....

Nyilván vannak értelmesebb helyek bár eddig nem sokkal találkoztam (Berguson).

Lehet csak én nem nézek ki milliomos hülyegyereknek és ezért nem ugranak rám eladási szándékkal de azt jobb ha tudják hogy a netes vásárlással a mostani helyzettnél csak rosszabbra számíthatnak, mert lassan már el sem indul az ember a hazai boltokba. De nem is lenne baj hacsak néhány maradna ahol nem csalódik az ember.  

luiapple Creative Commons License 2015.01.21 0 0 78145

Nincs tuti bringás bolt, mint ahogy a Campa/SH/Sram vita is parttalan. ;)

Előzmény: ave / timeslip.hu (78140)
steller.zs Creative Commons License 2015.01.21 0 0 78144

Bringásboltból jól meg lehet élni,viszont ha jól akarod csinálni akkor nagyon sok befektetett munka kell hozzá.Rengeteg beteg ember van meggyőződésekkel,nem csodálkozom a sok belefásult eladón aki a 8. idióta után már nem biztos,hogy úgy áll a vevőhöz ahogy kellene.

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 78143

Ahogy a latszolag kivaloan meno uzlet sem jelent nyereseges mukodest.

Előzmény: n scatto 3 (78142)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 78142

A megfogalmazásod azért árnyalja a képet. A működés nem azt jelenti, hogy kiválóan megy az üzlet. 

n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 78141

Nem megvédve a boltokat, de. Létezik olyan dolog a kereskedelemben, hogy tulajdonosi hozzáállás. (Ez nálunk nem megszokott, sőt, az a jellemző, hogy a legtöbb ember azért meg be a munkahelyére, hogy eltöltse ott az időt lehetőleg munka nélkül.) Ilyet igen kevés helyen lehet tapasztalni.

Aztán ott van a pénz hiánya, ami egyenes út az árukészlet hiányosságához. (Pont ma mondta egy kerékpárboltos, hogy nálunk ha társul egy hozzáértő egy pénzessel, akkor mindig a pénzesnek van igaza. És valóban!) Nem értenek ahhoz amit csinálnak, illetve nem érdekli őket. Millió példát lehetne hozni, hogy eladnak egy 52-es bringát egy 186 centis madárnak, stb. 

Igen sokan kényszervállakozók, illetve mára belefáradtak, de nem szállhatnak ki, mert nem akarnak biztonsági őrök lenni, vagy londoni pizzahordókként ténykedni. 

Tegnap a csájnamárt nevű létesíténybe mentem a Vittoria cipőért, aztán átballagtam az ázsiacenterbe nézelődni. Sok üzlet már a zárás előtti utolsó stádiumban volt, de a kínai olyan fajta, hogy akkor is reménykedik az üzlet létrejöttében, ha csak 1 % esélyt lát rá, és azonnal ott volt, mosolyogva. Meglepő módon mindegyik tudta, hogy melyik terméke mennyibe kerül, van-e belőle az adott méret, és egyből vette is le a polcról, állványról. Ha nem volt jó, akkor tudta, hogy hol nézze meg, létezik-e másik színben, stb. Sajnos a hazai kereskedők jelentős része nem így dolgozik - és ez független attól, mit árul - pedig ezzel a hozzáállással lehet a mostani világban eladni a terméket.

Előzmény: 3aaa3 (78138)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2015.01.20 0 0 78140

Nemi ellentmondast azert latok a dologban, ugyanis ezek a helyek mukodnek. :)

Mar gondolkoztam azon, hogy kene csinalni egy tuti bringasboltot, de aztan mindig arra jutottam, hogy en nem tudnek olyat.

Es ha valaki azt hiszi kulfoldon minden milyen kituno, hat Franciaorszagban es Olaszorszagban is voltam nem egy olyan helyen, ahol nem volt az en meretemben semmi, vagy elkepesztoen draga volt minden. (ott is megeri egy nemet webshopbol vasarolni)

marcony Creative Commons License 2015.01.20 0 0 78139

Azért vannak biciklisbarát kivételek.

Pl. Gyapi a Török u.-ban. Nro. 1

Drága, de mindig kijöttem Noéval. Csak vele, de ő a góré, érthető. (Probike)

Csak úgy, mint Mártával (Biondo)

A Nellás Tordai Csaba is jó srác, ha megismer. Természetesen, nem feledkezve meg Sporiról mert ő ott a legfaszább. (Szuromi Gyuri)

A Csepelben hajtó Zsombók, a Görgey Artrúr úton.

Az Erzsébet Királyné úton, Fülöp.

Tehát léteznek, ha nem is sokan.

3aaa3 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 78138

Valahogy a kerékpárboltok vagy kerékpáros dolgokat árusítók reprezentálják a legjobban miért nem működnek a magyar vállalkozások. 

n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 78137

Vittoria történet: embert felhívtam, ő ugye nagyonvidék, én nagyfalu. Mi legyen? Ő felküldi a cipőt, én próba. Így is lett, megérkezett - már szombaton - a cipő egy céghez, ahol ma fölvettem, de sajnos nem volt jó. (Azt mondjuk nem értettem, hogy ha megveszem, akkor miért kéne kifizetnem a felszállítás költségét, de végül is mindegy, mert sajnos szűk volt nekem a fazon, ezért nem lett győzelem a dologból.) 

Előzmény: n scatto 3 (78136)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 78136

Viszont a vittoria.hu oldal üzemel, felhívtam az embert, látta az ímélt is, csak Nyíregyháza székhely, ami kissé messze van a nagyfalutól. Bár idén még úgysem mentem hosszabb túrát:)

Előzmény: n scatto 3 (78135)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 78135

Bocsánat, nem volt bennem ilyen szándék! 

Nincs fészbúkom. 

Előzmény: luiapple (78134)
luiapple Creative Commons License 2015.01.12 0 0 78134

:) Wazze, csak csepegteted az információkat. Tesztelsz? Van neki Facse profilja is, lehet azt előbb nézi. 

Előzmény: n scatto 3 (78133)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 78133

:)

Köszönöm, neki írtam három napja, még nem jött válasz. Finoman szólva itt sem napi frissítésű az oldal...

Előzmény: luiapple (78132)
luiapple Creative Commons License 2015.01.12 0 0 78132
Előzmény: n scatto 3 (78131)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 78131

A Biondo nem.

Előzmény: n scatto 3 (78124)
marcony Creative Commons License 2015.01.11 0 0 78130

A régi üzletnél is gyakran késett, pedig oda közelebb lakott.

Hiába, január eleje uborkaszezon, bár nem most érik.:-)

Üdv:

M

Előzmény: n scatto 3 (78128)
luiapple Creative Commons License 2015.01.11 0 0 78129

Nem egyszerű eset az biztos. :)

Előzmény: n scatto 3 (78128)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 78128

Természetesen felhívom majd, de nem most, hiszen a Márti még az általa megadott időpontokban sincs bent, nemhogy ilyenkor:)

Előzmény: luiapple (78127)
luiapple Creative Commons License 2015.01.10 0 0 78127

Egy telefont megér. Az a tapasztalatom, hogy szinte senki nem foglalkozik a honlapja frissítésével. A Bikeexpressz is ua. az akciót, friss árukat jeleníti meg hónapok óta.

Előzmény: n scatto 3 (78126)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 78126

Köszi, ezt a linket én is néztem már (mert régebben Mártitól vettem a Vittoria cipőmet), de szerintem már nem forgalmazza, legalábbis sem árlistát, sem képet, sem semmit nem találtam az oldalán. Gaerne, Crono, Shimano, amit találtam.

Előzmény: luiapple (78125)
luiapple Creative Commons License 2015.01.10 0 0 78125
Előzmény: n scatto 3 (78124)
n scatto 3 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 78124

Ki forgalmazza itthon a Vittoria cipőket?

luiapple Creative Commons License 2015.01.06 0 0 78123

Azt végképp nem. A focihoz képest kerékpárban egyenesen zseni vagyok. Most mond meg. :D

Előzmény: bindera (78120)
Frajti Creative Commons License 2015.01.06 0 0 78122

A bánni fogomban biztos vagyok, miközben meg nem biztos, hogy fogom, mert ha pl találok olcsóbban megfelelőt. Ill. ha az a pénz, amivel többet erre költök, oda kerül, ahova reméltem inkább, akkor megint nem. Inkább azért nem vágok bele, és bízom magam a Sorsra, mert többe kerül, mint az eredeti terveim, ráadásul február-márciusig még ráérek várni a gépre. :)

Előzmény: Törölt nick (78119)
b31 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 78121

;-))))))))))))))

Előzmény: bindera (78120)
bindera Creative Commons License 2015.01.06 0 0 78120

Szóval dekázni sem tudsz :))

Előzmény: luiapple (78109)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 78119

Vedd meg kettőnyolcvanért, ha adja! Ha nem, akkor tartsa meg. ÍDe bánni fogod, ha nem jön össze.

Előzmény: Frajti (78118)
Frajti Creative Commons License 2015.01.06 0 0 78118

Egyben nézem, és a piacon lévő hasonló bringákhoz hasonlítva. Ezért picit sokallom, főleg a kora miatt is.

Tettem érte egy ajánlatot, ha elfogadja elfogadja, ha nem, akkor majd akkor veszek Treket, ha sok pénzt nyerek :D (de akkor egy IsoSpeedes Trekem lesz) :D

Előzmény: Friczy (78117)