Keresés

Részletes keresés

Attila Rozmán Creative Commons License 2017.01.07 -1 0 81137

vollna egy pár kérdésem venni szeretnék egy országuti kerékpárt mert nagyon vonz ez a stilus,de elég hülyének számitok e téren szeretnék egy jó minőségi gépet venni milyen márkát javasoltok,milyen felszereltséget,milyen vázat aluminium vázat vagy karbon az alu nem gyenge mék jobb ezek erdekelnének?

Attila Rozmán Creative Commons License 2017.01.07 0 0 81136

SZIASZTOK üdv mindenkinek új fiú lenék lesz majd sok kérdésem a tapasztaltaktól

Pali66 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 81135

marcony Creative Commons License 2017.01.06 0 0 81134

A "gyuribarátod"!

Jó. Nevettem rajta.

Egyszer felhívtam pusztán hülyeségből, azzal:

- hogy vagy Gyuri bácsi, remélem jól!

- Ki vagy?

- Ricsimo...

Egy szó nélkül letette.

Szerintem azonnal sírva fakadt a meghatottságtól. :-)))

Mégis csak fasza gyerek, nem gondolod?

Előzmény: nscatto3 (81133)
nscatto3 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81133

Kiegészíteném annyival, hogy a megrögzött szokások közé tartozik az is, hogy amit anno a vezérbirka meghatározott, annál marad a többség. És bizony itt sokan még mindig a te jó öreg gyuribarátod által megfogalmazottak szerint viselkednek. Szándékosan nem írom azt, hogy gondolkoznak, mert annak a hiánya azonnal feltűnik, amikor nem arról van szó, hogy milyen pulzussal kéne tolni hátszélben.

A politikai állásfoglalás szerintem azoknál érzelmi alapú, akik nem gondolkodnak.

Elolvastam "Hamilton" könyvét, érdekes dolgok vannak benne. Persze amerikai beállítás, mert ugye kiemelten foglalkoznak a kutyával, de az rendkívül korrekt tőle, hogy megvédi Armstrongot. 

Előzmény: marcony (81132)
marcony Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81132

A helyzet az, hogy majdnem minden fórumon a társaság összetétele nagyon heterogén.

Megfordul itt a leghülyébbtől az egyetemi tanártól mindenki.

És ahogy lenni szokott, az egyetemi tanárból van kevesebb.

Ezt tudomásul kell venni, vagy hagyni az egészet a francba.

Mindenki olyan amilyen, ki lehet x-elni, vagy élni vele, azaz elfogadni.

Felnőtt emberek vagyunk többnyire, megrögzött szokásokkal, amelyen változtatni nehéz, pláne parancsra, vagy az érintetthez írt megjegyzésekre.

Amivel egyetértek: hagyjuk a politikát.

A politikai állásfoglalás valamelyik párt mellet, többnyire érzelem.

Ahol meg az érzelem dominál, ott az észnek nincs beleszólása.

Üdv:

M

Előzmény: rinceWIND (81126)
nscatto3 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81131

Szerintem örülnek, ha valaki ír ide, mert a faszbúk, twitter, miegyéb miatt jelentősen csökkent a kattintások száma, és ezt mérik a reklámozók is. Emiatt óvatosabban bánnak már a kitiltással. Írtam olyat pár topikba, amiben ugyan semmi rossz nem volt, de hasonlóért pár éve még azonnal töröltek. Kezd megszűnni az egyeduralom ezen a téren is. 

Nem akkora kaland másik nicket létrehozni. 

Előzmény: Hobbiciklis (81129)
nscatto3 Creative Commons License 2017.01.05 -1 1 81130

?

Szerinted sötét vagyok, a világ meg színes. Legyen neked élményed az összes színessel a világból - ebbe a jókívánságba most milyen politikai meggyőződést vizionálsz? 

Mellesleg mintha személyeskedni sem lehetne...

Előzmény: rinceWIND (81126)
Hobbiciklis Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81129

Visszaszámlálás... 9, 8, 7...

Előzmény: Hobbiciklis (81128)
Hobbiciklis Creative Commons License 2017.01.05 -1 0 81128

Vigyázz, mert a zsindex szeme mindent lát! :)

Ámerikái demokrácia van. Ha túlzottan őszinte vagy, akkor nemsokára nscatto4 nickel kell, hogy regisztrálj... :)

Nemsokára itt tartunk: (legalább a vége jó...)

Előzmény: nscatto3 (81119)
Hobbiciklis Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81127

Én köszönöm!

Előzmény: kerékpár (81121)
rinceWIND Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81126

Sokadszorra osztod meg a politikai meggyőződésedet egy olyan topikban, amiben ennek nem igazán van helye.

Van aki ezt megérti, neked még nem sikerült.

Előzmény: nscatto3 (81124)
nscatto3 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81125

Kettlebellt is ki lehet próbálni, nem rossz kiegészítés.

Előzmény: kerékpár (81123)
nscatto3 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81124

Akkor kívánom neked a világból a színeseket. 

Előzmény: rinceWIND (81120)
kerékpár Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81123

OK, kösz, akkor rágyúrok a fekvőtámaszokra és a hasizomgyakorlatokra. Amíg futottam (nm voltam sérült), a szintes terepfutások megmozgatták a hasizmomat is, ez most teljesen hiányzik.

Magamhoz képest azért igyekszem sokat edzeni, a múlt héten 6 alkalomból (2 a szabadban terepen/országúton, 4 a szobában) összejött 7 1/5 órányi edzés, nagy átlagban 75%-os pulzuson.

A múlt nyári Balaton Bikefest országúti maratont nagyon élveztem, jó volt bolyozni meg küzdeni, hogy a következő csoportra felérjek.

Előzmény: marcony (81122)
marcony Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81122

Bizony! Erősíteni kell, de nem csak télen.

Az a különbség, hogy télen többet lehet, nem terheli a manuszt annyi bringázás.

Ezt a lehetőséget kell felhasználni arra, hogy  erősítsük azokat az izmokat, amelyek a biciklin nem, vagy csak kevésbé vannak igénybevéve.

Tehát nem elsősorban a láb izmait, hanem a felsőtestet. Pl. sok-sok fekvőtámaszt, hogy legyen mellizom ami húzza kifelé a szegycsontot a szar testhelyzet miatt, amit felvesz az ember a versenybringán. A hasizmot sokat, hisz alig van rajta igénybevétel amikor biciklizel.

A lábakat is lehet, sőt kell is erősíteni, de nem annyira súlyzóval, inkább ugrálással, lépcsőzéssel.

Sokan korcsolyáznak, versenyeznek is, ami a bringához kitűnő, de az a tapasztalat, hogy miatta tavasszal később kerülnek formába. Már ha ez számít.

Az általánosan jó kondíció, sokat segít a jobb eredményekhez.

Előzmény: kerékpár (81121)
kerékpár Creative Commons License 2017.01.05 0 0 81121

Köszönöm, felhasználtam, ma vagy holnap meg kell érkezzen a csomag.

Más.

Ilyenkor télen a görgőzésen kívül sokan végeztek erősítő gyakorlatokat?

Előzmény: Hobbiciklis (81112)
rinceWIND Creative Commons License 2017.01.04 -2 0 81120

Te sötét vagy, más kevésbé: így színes a világ.

De miért kell neked állandóan felhívni rá a figyelmünket?

Előzmény: nscatto3 (81119)
nscatto3 Creative Commons License 2017.01.04 -1 3 81119

Mitől alpári az, hogy nevén nevezem a dolgokat? Nekem pont az értelmezhetetlen, amikor valaki finomkodik, polkorrekt módon ír, mert az menő. Ilyen pl. amikor azt írja a szerencsétlen, hogy h*lye, k*rva. Ezzel kifejezi a felháborodását, de ettől ő entellektüelnek látszik, mert így fogalmaz?

Biztosan jobban hangzik, hogy "jajjj, de kis felelőtlen volt ez a legjobb hazai országútis, mert milyen meggondolatlan dolog -10 fokban megfelelő mennyiségű élelmiszer nélkül egyedül elindulni, ej-ej, hát bizony-bizony, de ebből majd tanul, és milyen jó, hogy megosztotta ezt a világhálón, mert majd sokan okulnak az esetéből." Ettől még hülye az, aki ezt egyedül megteszi, és aki a komplett versenyzői évadját teszi kockára, az meg egy barom.

Nagyon tisztelem Cseh Lacit, de amikor meghallottam, hogy Olimpia előtt pár nappal bokaficamja lett, mert papucsban ment le a vízpartra sétálni, és emiatt kiment a bokája, akkor is azt mondtam, hogy egy fasz. Aki világszíntű sportoló, az élete legfontosabb eseménye előtt nem lehet annyira barom, hogy sérülésveszélyes helyzetbe hozza magát. 

Érdekes ez a képmutatás. Évek óta működik, hogy nem nevezik néven a dolgokat, pl. a cigányt romának mondják. (Pedig nem roma, hanem cigány, mert a rom szó az ő nyelvükön embert jelent, ráadásul magyarul nevezzük meg a dolgokat, mert mi okunk lenne más nyelvet használni? Amikor valaki nem mond igazat, akkor az csúsztat - pedig hazudik. A tollal a seggükben kamionon vonaglókat "melegek" néven illetik - pedig buzik.) 

Az, ha egy franciát csigazabálónak hívok, gond. Ha egy németet káposztafalónak, egy olaszt pizzafalónak, rongyfejűnek az arabot, akkor az probléma. Ezzel szemben ha egy magyart pörköltevőnek mondanak, akkor az vicces. Ha valaki kifejezi a magyarságát, akkor az turbómagyar, ami különben is elítélendő, és nagyon nem trendi. Sőt: :(((

Én maradok az egyenes fogalmazásnál, nekem megfelel.

Előzmény: GOMBOCA (81116)
fixedallat Creative Commons License 2017.01.04 0 0 81118

azért állt versenyezni, mert önmagát nem tudja legyőzni, itt a példa 

Előzmény: nscatto3 (81115)
Hobbiciklis Creative Commons License 2017.01.04 0 0 81117

Ébredezik a topic...

Jó lesz az... :D

GOMBOCA Creative Commons License 2017.01.04 0 0 81116

Áruld már el, hogy miért jó, ilyen stílusban írni? Hülye, barom.. stb. Neked ez kielégülést okoz, hogy lebarmozol, hülyézel csigazabálózól stb. ismeretlen embereket?

Értem, hogy ez a véleményed, de miért ilyen alpári (hogy stílusos legyek: köcsög) módon kell ezt kifejteni?

Megteheted ezzel nincs gond, csak kíváncsi vagyok miért így teszed.

Előzmény: nscatto3 (81115)
nscatto3 Creative Commons License 2017.01.04 0 4 81115

Örülök, hogy még mindíg fel tudom lendíteni a topikot:)

Aki -10 fokban elindul 120 km-re kevés étellel, az hülye. (Ilyen hidegben a 25-ös tempónal a menetszél miatt -25 fokos a hőérzet! Ennek ((is)) megfelelően használja a kalóriát a szervezet.) Aki ezt úgy teszi, hogy igazolt országúti versenyző, az egy barom. Mégis, mekkora edzés/sportértéke van ennyire hidegben egy ilyen hosszú tekerésnek? Mit profitálhat belőle? Ezzel alapozza meg a tavaszt-nyarat? Arra nem gondol, hogy ha bármilyen gond adódik, akkor az egész szezonja tönkre mehet? 

Az örömteli a történetben, hogy kapott segítséget, de úgy látszik, nem mindenkinek jött át a tanulság és a lényeg.

Profi versenyzők is eléheznek, igen. Csak náluk a többiek által diktált tempó, és/vagy a nem megfelelő mennyiségű dopping miatt szokott bekövetkezni a dolog... illetve azt mondják, hogy eléheztek, mert valamire fogni kell. 

Én is éheztem már el.  Azóta sosem megyek el tekerni úgy, hogy legalább 2 müzliszelet ne legyen nálam. Persze én nem vagyok "profi", csak egy műkedvelő. Tekertem már -4 fokban én is, még defektet is javítottam 3 km-re az otthontól. Két thermokulacs van ilyenkor nálam, forró teával, mert nem szeretem a derekamon melegíteni a jeget. 

Sasi:

Nem kell a Jani telefonszáma, nincs vele problémám. Mindenkinek joga van hülyének lenni, ez egy ilyen ország.

ave:

Ez igen, az a kerékpáros, aki legalább egyszer eléhezett. Azt is hallottam már, hogy az sem igazi kerékpáros, aki nem bukott legalább egyszer úgy, hogy eltörjön, vagy akit nem ütöttek el, vagy még nem indult versenyen, stb. Hallottam már kisebb faszságokat is.

Értékelem, hogy megvéditek, mert ő a legjobb hazai országútis. 

Szimba Creative Commons License 2017.01.04 -1 0 81114

Arról nem is beszélve, hogy "barom" profi kerékpárosok, Tour de France-on, csapatautóval, frissítőpontokkal stb. képesek eléhezni. 

pukberg Creative Commons License 2017.01.04 -1 1 81113

Nem akarom bántani,de úgy látom Ön is tudja osztani az észt.

Előzmény: ave / timeslip.hu (81107)
Hobbiciklis Creative Commons License 2017.01.04 0 0 81112

Szia Kerékpár!

Elküldtem a címet.

Hobbiciklis Creative Commons License 2017.01.04 0 0 81111

Szia!

A helyzettel kapcsolatban: Ez itt nagyon OFF.

ragyikmisi8403@gmail.com

vagy a fészbúkon...

Egyébként kösz a jókívánságot. Igyekszek egy helyben maradni, hogy ne fájjon (természetemből adódóan ez nem egyszerű) De már tervezem a tavaszt. Idén sem leszek jobb kondiban, de az inspirál, hogy a munkám össze van kötve a természetjárással (is) amibe beiktathatom a tekerést is... csak nem mindig országúton... viszont van montim is. :)

Előzmény: marcony (81110)
marcony Creative Commons License 2017.01.04 0 0 81110

Szia Hobbiciklis!

Boldog Új Évet neked is!

Nehogy így folytatódjon, jobbulást kívánok.

Gondoltam rád, mi lehet veled? Javul, vagy romlik a helyzet nálatok?

Üdv:

M

Előzmény: Hobbiciklis (81090)
marcony Creative Commons License 2017.01.04 0 0 81109

Komoly mértékben 2x éheztem el.

Egyszer egy rövidnek gondolt versenyen. Ezen elmenésben, a cél előtt 2 km-el már volt problémám, de 2-300 m-en belül fogytam el végleg, 3. helyett 7.-nek értem be, nem sok hiányzott az ájuláshoz.

Másodszor, az előző évben hegyi bajnokságot nyert társam edzőkörének idejét akartam elérni, Dobogókő körül. Egyedül indultam Budáról.

Ősz volt, már érett a szelídgesztenye, megláttam az úton egy pár levelét, megkerestem az erdőben a fát, és nyersen faltam be azt a pár szemet amit találtam.

Alig tudtam elvánszorogni Pismányba. A közértes kis csaj nem értette, már csak mutogatni tudtam, majd megpukkadt a röhögéstől, ahogy zabáltam a lépcsőn ülve. :-))

Mentségem nincs rá. Mind a két esetben nagyképű hülyeségem vezetett meg.

Tanultam belőle.

Volt még egy esetem kis kamaszkoromban, de akkor még azt sem tudtam, hogy mi az eléhezés meg a vércukor...

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.01.03 0 3 81108

Remelem egyedul vagy ezzel, igen.  Lebarmozod, lehulyezed, csak tudnam mirefol vagy ekkora K nagy szakerto.

Előzmény: nscatto3 (81102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!