Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

GOMBOCA júl. 11. © 77045

Azért nem a megszokott bringákkal mentek, hanem direkt erre az útminőségre felkészített gépekkel (28-30 as gumik, alacsony nyomás stb.), ez tény.

Előzmény: kivi (77043)
GOMBOCA júl. 11. © 77044

A másik szaktopikon írták nekem:

"Tegnap pont Contadort mutatták, amikor megdöbbentem azon, hogy 8-10 centis sáros vízben tekernek. Ott ha beragad a felni két kő közé, akkorát esik, mint az állat - és csak a szerencsén múlt, hogy nem volt ilyen."

Számomra ez a gondolat az ami miatt el tudom fogadni, hogy az a szakasz nem volt rendben. Az nem jó ha tényleg csak a szerencsén múlik az, hogy valaki túléli vagy sem az adott szakaszt (igaz nem néztem vissza közvetítést, de gondolom volt ilyen jelenet). A hideg, az eső szvsz szerintem sem ok a nyafogásra.

Előzmény: ave / timeslip.hu (77042)
kivi júl. 11. Creative Commons License 77043

Akkor még egyszer, és utoljára: nem a "nem tetszés"-ről van szó. Hideg, meleg, eső, hó, emelkedők, lejtők, ezek mind velejárói a kerékpársportnak. Azt nem tartom normálisnak, hogy a 20mm-es 9 barra fújt slick gumikkal kell szenvedni a kockaköveken meg a sárban _miközben_ (ellentétben a 100 évvel ezelőtti időkkel) ma már vannak rendes utak is mindenfelé.

Ezek a kerékpárok normális burkolt utakra vannak tervezve, semmi keresnivalójuk szerintem a kockaköveken. Lehet velük erdőbe is menni (lásd Pinyo) és lehet velük triálozni is (lásd Martyn Ashton) de akkor sem ez lesz normális felhasználási területük.

Előzmény: ave / timeslip.hu (77042)
ave / timeslip.hu júl. 11. © 77042

En nem vagyok profi. Aki ebbol el, azert elvarhato, hogy ne mindig tetszen neki. Pont mint mindenki masnak a sajat munkaja. Szerintem.

Tegnapelott Tre Cimere tekertem nagyon hidegben, fent esett is a ho. Felmenni nem volt gond. No de le is kellett jonni. 15%, 5 fok, nyari ruhazat. Arra gondoltam lefele, hogy a profik nem allhatnak meg 3-4 hajtu utan kiolvasztani az ujjaikat, es hat tuti mennek 60-nal lefele ilyen idoben is, en meg 30 alatt...

Szoval piszok nehez profinak lenni, de rengetegen lepnenek barmelyik panaszkodo helyebe...

Előzmény: kivi (77034)
kivi júl. 11. Creative Commons License 77041

Ennyire nem értehető hogy mit szeretnék mondani?

Előzmény: NAR (77040)
NAR júl. 11. Creative Commons License 77040

Az útvonal ismert volt október óta, akinek nem tetszik, mehet a Vueltára, Girora, osztrák körversenyre, stb. Froome fizetéséért én minden nap végigmennék a Máriahalom-Epöl úton...

Előzmény: kivi (77034)
Hobbiciklis júl. 11. © 77039

Beregszász most:

(Ez sem sokkal azebb, de legalább nem bicikliznek)

Előzmény: Hobbiciklis (77037)
Pinyo júl. 11. © 77038

Ja tényleg, ott a "tisztára" :) A tehénlepény miatt tuti törölnék, csúszik.

Előzmény: Hobbiciklis (77037)
Hobbiciklis júl. 11. © 77037

Ez a tour 5-ik szakaszának egy része, de nálunk is van hasonló, csak azon tehén sz*r is van... :D

Előzmény: Pinyo (77035)
luiapple júl. 11. Creative Commons License 77036

:)

Előzmény: ave / timeslip.hu (77032)
Pinyo júl. 11. © 77035

Szép kövek. Rendezhetnél itt felkészítő edzőtábort. Biztos olcsóbb mint kimenni a franciákhoz :-)

Előzmény: Hobbiciklis (77031)
kivi júl. 11. Creative Commons License 77034

Ha ennyire elfogadhatónak tartod hogy egy versenyt ilyen utakra visznek, akkor egyáltalán nem értem a panaszkodást, hogy milyen szar az út Máriahalom és Epöl között, meg milyen szar (volt) az út Mexikó felé, stb.

Előzmény: ave / timeslip.hu (77032)
ave / timeslip.hu júl. 10. © 77033

Ez a kivett szakaszon keszult, nem?

Előzmény: b baszics (77030)
ave / timeslip.hu júl. 10. © 77032

Tegnap egyetlen DNF volt tudtommal... 47-tel mentek atlagban, nem csoda, ha neha elesnek. Tok egyenes uton is elesnek neha.

A TDF mindig is show volt... A macskako is resze volt aTournak mindig, ez nem uj talalmany. Csak nincs minden evben, de Mount Ventoux sincs.

Bar egyesek orulnenek, ha csak hegyi idofutamok lennenek, de a kerekparsport resze a lejtozes, a szelezes oldalszelben, stb.

A tegnapi szakasz fantasztikus volt, aki nem akar ilyen versenyt latni az semmit sem tud a sportrol, vagy elfogult drukkolo.

Hobbiciklis júl. 10. © 77031

Tisztára Nagybereg, Petőfi utca... eső után :D

b baszics júl. 10. © 77030

https://twitter.com/jeredgruber/status/486877100343697410/photo/1

Ez nem normális dolog...

Előzmény: b baszics (77029)
b baszics júl. 10. © 77029

Van némi jelentős különbség a makadámút és az 5-10 centis résekkel tarkított kockaköves rázatók között... Ritkán értek egyet a balázsújságosokkal, de most kivételesen jónak tartom a gladiátorképzőről szóló cikket.

Előzmény: vittore_30 (77028)
vittore_30 júl. 10. © 77028

Pár éve a Giro-n makadámon mentek, villogtak is a tv-sek, amikor átkapcsolták a közvetítést fekete-fehérre és osztott képernyőn benosztalgiáztak Coppi kópiákat. Szintén a Giro-n közlekedtek nem olyan régen valami rezervátumban/jellystone-ban, ott  szintén volt eső, de egyik versenyző se sírt túlzottan miután mocsaras lett az arca.

Előzmény: kivi (77015)
luiapple júl. 10. Creative Commons License 77027

Rendben, de ez a macskakő is harmad ilyen durva lett volna száraz időben. Mintha a Giron is lett volna murvás szakasz a közelmúltban.

"Gondolom úszásnál sem terelik át a mezőnyt a hínáron meg a nádtorzsákon (de biztos van ellenpéldád! :-)"

Ördögöd van. :) A Klagenfurt IM-en az utolsó 300-500 méter egy hínáros iszapos büdös csatornában van, ami 5-8 méter széles. Na az a kemény ami ott iszap birkózás megy a középső helyekért. 

Előzmény: kivi (77026)
kivi júl. 10. Creative Commons License 77026

Vákicsit, én nem az időjárásról beszéltem. :-) Hanem arról, hogy szándékosan vezetik olyan utakra a mezőnyt, amilyenekre. Gondolom úszásnál sem terelik át a mezőnyt a hínáron meg a nádtorzsákon (de biztos van ellenpéldád! :-), és az is érdekes lenne, ha mondjuk egy Forma 1-es pályán minden körben lenne egy földutas szakasz. Elvégre a hőskorban sok autóverseny ment rossz utakon. 

Előzmény: luiapple (77024)
b baszics júl. 10. © 77025

Az volt, nem véletlenül nyert Boom:)

Előzmény: Hobbiciklis (77014)
luiapple júl. 10. Creative Commons License 77024

Ha annyit fizetsz nekem amennyit Froome kap, hajlandó vagyok az edzéseim felét macskakövön, viacoloron tartani. :) Nekem tetszett ahogy Nibali ment, de kétségtelen, hogy az eső egy kicsit megtréfálta a mezőnyt. Tavaly hasonlót éltem át Orfűn egy offtopic féltávon, azért toltam minden erőmmel, hogy minél előbb vége legyen a bringának. Volt aki az úszás után magán hagyta a neoprént, és abban tekert. :) Hogy a klasszikusokat idézzem: Nem teremsport. :)

Előzmény: kivi (77023)
kivi júl. 10. Creative Commons License 77023

Inkább a Roubaix-ra gondoltam most, de végülis a tegnapi szakaszra is igaz. Mi is mennyire tudunk anyázni, ha az országúti bringával viacoloron meg egyéb szar utakon kell menni, nem oda való ez a sporteszköz.

Előzmény: bindera (77016)
Hobbiciklis júl. 10. © 77022

Froome csak egy példa volt... Ő nemis a köves úton taknyolt... Szerintem viszont, teljesen más lehetett volna a befejezés, ha nincs a macskakő... 

Előzmény: NAR (77021)
NAR júl. 10. Creative Commons License 77021

Froome már két napja is elesett, amikor semmi macskakő nem volt. Meg a Dauphinén is, ott sem volt macskakő. Ez egy ilyen sport, 198-an vannak az úton, de legfeljebb 6-8-an férnek el egymás mellett, ezért időnként elesnek.

Előzmény: Hobbiciklis (77017)
Hobbiciklis júl. 10. © 77020

Jé, újra hódítani akar a frikciós váltás?:

http://www.shandcycles.com/category/rohloff/ 

K.I.K.I. júl. 10. © 77019

Pedig jók ezek a szakaszok, kicsit megtöri a hegyi zergék egyeduralmát a GT-ken.

Előzmény: Hobbiciklis (77018)
Hobbiciklis júl. 10. © 77018

Mindenesetre, a kockakövest kihagyhatták volna. Elég volt az eső is....

Előzmény: bindera (77016)
Hobbiciklis júl. 10. © 77017

Pontosan a showról van szó... Valószínüleg az olyanok mint Froome, még jobban utálják a szervezőket, de sajnos a tour is a nézetség/reklám háború áldozata lesz lassan...

A nézetséghez, pedig show kell...

Viszont érdekesnek találtam, hogy nem nagyon láttam elektromos felszerelést... 

bindera júl. 10. © 77016

Az egész távon 12 km kockakő volt, nem ott szakadt szét a mezőny.

Szerintem volt olyan a versenyzők közt, aki még élvezte is.

_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "Kozlekedes", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "Kerekparos_forum", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "orszaguti_kerekparok", 3]);