Keresés

Részletes keresés

SzeZo Creative Commons License 2017.05.28 0 0 81520

Már nem halogathattam tovább a hátsó külső cseréjét, mert egyre terjedt egy (szerintem üvegszilánk okozta) sérülés. Sok érvelést olvastam itt a 25-ös gumik mellett ezért úgy gondoltam, kipróbálom.

Igazából semmi különbséget nem éreztem a 8 bar-ra fújt hátsóval. Nem ment jobban, vagy rosszabbul a bringa és ugyanúgy rázott Rád, Penc környékén, mint a 23-as. Kíváncsi vagyok, tovább bírja-e, mint elődje.

Laborzona Creative Commons License 2017.05.28 0 0 81519

Hali! Azért van benne más is. Időnként előkerül itt a fórumon kerékpárkezelés (egyhelyben állás stb.) kérdése, kiszedtem néhány részletet, remélem nem haragszik meg érte senki…

“. A “faház” körüli kerékpározás és a technikai gyakorlatok akkor viccesnek tűntek, de utólag, mostani fejjel azt mondom, hogy rengeteg profi versenyzőnek jelenleg sem ártana. Sokan olyan szinten nem tudnak kerékpározni, hogy az elképesztő. Egy sima lánctalpazást nem tudunk sokszor véghezvinni.”

“Szóval KSI, Hazai Gyuri bácsi – őt nem hiszem, hogy bárkinek be kell mutatni a magyar kerékpársportból… A KSI-ben 6 évet töltöttem el, az alapot mind ott tanultam meg: kulacsfelvétel, kiszorítózás a Ligetben – minden, ami a kerékpárhoz hozzátartozik, azt ott elsajátítottam. “

“Arra a mezőnyre is gondolok, ahol most biciklizem, de annál feljebb is előjönnek a hiányosságok. Nagyon sokan későn kezdik el ezt a sportot, 15-16 évesen, ott pedig már nincs meg az idő, hogy megtanítsák nekik ezeket az alap dolgokat. Egyből bedobják őket a mélyvízbe, kell az eredmény. Erő van, hozza az eredményt, onnantól egyenes út vezet a profi világba. Visszatérek a lánctalpra: megyünk egy elmenésben öten-hatan, és a lánctalp ugye arról szól, hogy folyamatosan forgunk. Megállás nélkül, aki előrekerül, utána azon nyomban áll ki, és folyamatosan megy ez az egész. De ha az az ember, aki előrekerül, kicsit később áll ki, akkor a mögötte levőt hozza nehéz helyzetbe, hiszen neki megint a szélben kell vezetnie. Ez a mai világban sajnos rengetegszer előjön. Ha az ember
nézi a TV-t, ott is észre lehet venni ilyen dolgokat. Sok bukás is abból ered, hogy az adott ember nem tud biciklizni. Persze néha elkerülhetetlen, adódik, hogy nem tudsz mit csinálni – ha esel, akkor esel.”

http://www.lebidon.net/2016/08/kusztor-peter-nagyinterju-2016/

Előzmény: ave / timeslip.hu (81508)
Friczy Creative Commons License 2017.05.24 0 0 81518

Sokra mész a tlltó táblák leszerelésével, ha az út mellett van kerékpárút :( Mondjuk így legalább a Kismaros-Nagymaros szakasz legálisan bringázható, meg a Nagymaros utáni egy része, mert arra talán nem kötelezhetnek, hogy mássz át biciklivel a korláton :)

Előzmény: bindera (81517)
bindera Creative Commons License 2017.05.24 0 0 81517

Zebegenyig biztos nincs tiltas, tovabb nem mentem.

Szerencsere az autos onkentes rendorok megszaporodtak :)

Előzmény: kivagyi biriringás (81516)
kivagyi biriringás Creative Commons License 2017.05.18 0 0 81516

Az utolsó mondatod az tényleg jó hír.

Mi a helyzet Nagymaros és Szob között? 2005-óta nem voltam arra. Nem bírom én azt a hulladék "bicikliutat"  és elegem lett az esetenként tettlegességig fajuló autós agresszióból, rendőr is megbírságolt ott, úgyhogy inkább nem megyek arra.

Előzmény: bindera (81504)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 81515

Éppen most próbáltam ki egy 9-es Shimano sorral, 9-es Campa kar kombót, és majdnem tökéletesen működik, egyszer kell csak lehelletnyit finomállítani. Meg vagyok lepve...

nscatto 2 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 81514

Bementünk ma a Gepida Factory Store nevű űberhipermárkaboltba. Sisakot akartunk, mert a blikkmag cikk alapján megfelelt volna életem szerelmének a Gepidás MTB nevű sisak. A három unatkozó eladóból egy ráért, megkaptuk, amit mi is le tudtunk volna venni a polcról, majd visszament baszni a fészet. A kinézett változat 13000 - pedig a cikkben 11000. A nőiesebb színű változat 13000 - mert? Bogárhálós változat nincs, pedig a balázsújság ezt is írta. Vajon ki hazudik? Ők a fizetett cikkben, vagy az eladók nem tudják a faktorisztór kínálatát? Esetleg egy sisak eladása nem ér meg némi fáradtságot?

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.05.11 0 0 81513

:)

En mentem Marmotte-on, Maratona-an, de ezeknek semmi kozul egy versenyhez.

Ott kezdodik, hogy 10 perccel a rajt utan tudtam megmozdulni!!  A rajtvonalhoz kb. 13-14 perc utan ertem, es ha akartam se tudtam volna elozni, 10 perc hatranyt pedig abszolut lehetetlen ledolgozni, meg akkor is, ha lennek olyan eros mint az elejen rajtolok.

A flandriai sportif-on pedig szinte mindenki tolja a bringat a Koppenbergen, mert ha egy-ket ember leszall, a tobbi egyszeruen nem fer el, hiaba tudna tekerni az ember.

Előzmény: NAR (81511)
rinceWIND Creative Commons License 2017.05.11 0 0 81512

Kicsit más 5000 amatőr között szüttyögni fel egy hegyre úgy, hogy cipeled magaddal a kajádat, a szerelő szettet, meg ami még kell, plusz annak a gondolatát, hogy mit akar hétfőn tőled a munkahelyeden a főnököd, mint tényleg versenyezni.

Előzmény: NAR (81511)
NAR Creative Commons License 2017.05.11 0 0 81511

Ott van az Étape du Tour, a Haute Route, egy csomó északi klasszikusnak is van amatőr eseménye, nem kell ahhoz profinak lenni, hogy versenykörülmények között menjen az ember az Alpe d'Huez-re vagy Oude Kwaremont-ra...

Előzmény: ave / timeslip.hu (81505)
NAR Creative Commons License 2017.05.11 0 0 81510

Nem vagyok benne biztos, hogy időben ugyanannyi elfoglaltság egy vízilabda vagy vívás, mint az országúti kerékpár.

Előzmény: marcony (81506)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 81509

Emlékszem erre az interjúra, és bizony sok igazság van benne:(

Előzmény: ave / timeslip.hu (81508)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.05.10 0 0 81508
Előzmény: nscatto 2 (81507)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 81507

Az, hogy Bodrogi 20 éve hogyan készült, és mégis milyen jó volt, ne legyen már etalon ma is... Mellesleg tudod ki volt Michael Rogers? Őt úgy emlegették a Mapeiban, hogy "a másik jó időfutammenő Bodrogi mellett." Most 3x világbajnok, és pl. a Zoncolan győztese. És Bodrogi?  

Nem gáz? Azért mert most van két tehetségünk, aki talán szinte biztosan, profi lesz? És az elmúlt 20 év? A szlovéneknek hány emberük van a profik között, és mennyi nekünk? Az mekkora ország, és ez mekkora a lélekszámot tekintve? Amióta követem a sportot, folyamatosan csak várakozás és reménykedés van - de senki sem látott még reményhalat.

Előzmény: ave / timeslip.hu (81502)
marcony Creative Commons License 2017.05.10 0 0 81506

Nézd meg a vívókat, vagy a vízilabdásokat, mennyi diplomás van közöttük.

A sport és a tanulás nem okvetlenül zárja ki egymást.

Előzmény: NAR (81503)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.05.10 0 0 81505

Feladni az almokat a ki****** egzisztenciaert?     Jo nagy marhasag lenne!

Előzmény: NAR (81503)
bindera Creative Commons License 2017.05.10 0 0 81504

Nem azon mulik, hogy neked felnott fejjel milyen draga vagy olcso bringad van.

Aki nem fiatalon kezdi el, az is hiaba tehetseges, abbol se nagyon lesz eredmenyes versenyzo.

A tehetseg egy tanyabiken is megver mindenkit, csak nem talaljak meg oket, mert nem is keresik.

Talan azzal kellene kezdeni, de nincsenek versenyek ahol elokerulnenek.

Ahhoz nagyon sok penz kell, amit sajnos a nevezesi dijakbol nem lehet osszekalapalni.

A kerekparutakon pedig, nem lehet a meg sem rendezett versenyekre felkeszulni.

Viszont van egy jo hirem Nagymaros es  Veroce kozott levettek a kerekparozni tilos tablakat :-)

Előzmény: fixedallat (81494)
NAR Creative Commons License 2017.05.10 0 0 81503

Nem, de ha 18 évesen felmerül a választás, hogy a következő 3-5 évben napi 6 órát az iskolapadban vagy az országúton akar-e tölteni az ember és míg az előbbiből jó eséllyel kényelmes, tiszta munkához jut a következő 40 évre, addig az utóbbiból valószínűleg úgy fog járni, hogy ott fog állni 21-23 évesen (esetleg visszafogott profi karrier után 33 évesen) jó szakma és pénz nélkül és mehet a gyárba a futószalag mellé - szóval ebben az esetben szerintem kevesen választanák az országutat.

Előzmény: ave / timeslip.hu (81500)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81502

Tulhaladott, ez igaz, de azert Bodrogi pulzusalapon is tudott 50 feletti atlagot tekerni.   Ahogy masok is.

Annyira azert nem gaz a jovo, Peak Barna szinte biztos, hogy profi lesz, ha igy folyatja, es Pelikan Jani is az lehet.

Előzmény: nscatto 2 (81499)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81501

Mert a 7900-as D/A botranyosan rossz a 7800-hoz, 9000-hez nezve.

Lehet, hogy a 9-es, meg a 8-as tobbet bir, de K sokat bir a 10-es 11-es is.    A tartossag urugyen kar megrekedni 20 evvel ezelotti technikan, ergonomian.

vagy barki is

Előzmény: Friczy (81492)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81500

Nem mintha barki is azert lett volna versenyzo, mert meg akart belole gazdagodni.

Előzmény: NAR (81495)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81499

Szerintem a hazai edzőgárda képzettsége megmaradt a Békeversenyek szintjén. Szlovénia ötödannyi lakossal rendelkezik, és mégis képesek világszínvonalon teljesítő versenyzőket adni. Egy dolog, hogy itthon nincs olyan hegy, de ma már nem lehet akkora kaland kimenni edzőtáborozni - csak kéne tudni, hogy mit és hogyan kéne edzeni. Sokan a mai napig a pulzus alapú edzésre esküsznek, ami kb. 15 éve túlhaladott.

Sagant nem is említem...

minerel Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81498

Nem is tudtam, hogy lopott bringám van :-) Egy gramm papír sincs meg róla... Viszont minden darabját újonnan vettem boltból.

Előzmény: etomcat (81496)
etomcat Creative Commons License 2017.05.09 -1 0 81497

> Mi a gond?

Rossz magyar táplálkozási szokások. Komoly hegyek hazai hiánya. Éghajlat (aki komoly kp. versenyző akar lenni, annak Dél-Spanyolországba kell költöznie és ez Mo. mellett sok más európai országra is igaz, csak itt nehezebb megtenni, mint nyugati jövedelem szint mellett.)

etomcat Creative Commons License 2017.05.09 -1 0 81496

> Szoktam járni az ónodi vásáron. Elég jó áron adtak Utegrával szerelt bicajokat. Újat nem vennék, annyit nem szánok rá.

Nekem az az alapállásom, hogy amelyik biciklinek nincs meg az eredeti papírja, az lopott. Ha meglenne a papírja, nem vásárban árulnák hanem boltban. Szóval ehhez inkább nem javasolnák.

Előzmény: 323d (81487)
NAR Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81495

Milyen élvonalra gondolsz? World Tour? Ahhoz azért kivételes genetikai adottságok kellenek, nagyon sok munka, jó adag szerencse - és egyáltalán nem biztos, hogy olyan sok pénzt hoz. Sagan meg Froome elég jól keres, de pl. Bodrogi ma is dolgozik. Kevesebb munkával (programozó, mérnök, közgazdász szak elvégzése) hosszabb távon több pénzhez lehet jutni.

fixedallat Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81494

Felmerült egy elvi kérdés : ha ennyi sok szép fiatal okos erős stb férfinak és nőnek fussa jó szettre ,jó bringára, eljárnak heti többször edzeni, hogyhogy nem tudunk szignifikáns mennyiségű embert passzirozni az élvonalba ? Mi a gond? Penz és ember akad bőven..

Friczy Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81493

Ugyanolyan használati móddal a 10-es rendszerem kevesebbet bír, mint korábban a 9-es. Mindkettő Dura-ace lánccal, és többnyire Ultegra sorral ment, két lánc váltogatásával.

Előzmény: vau1111 (81489)
Friczy Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81492

Ez OK, (bár a 10-es rendszerek egy része is rejtett bowden), nekem az nem világos, hogy miért kellett a 10-es Tiagrán változtatni a bowdenhúzást, miért nem igazodhatott a többi 10-es rendszerhez.

Előzmény: ave / timeslip.hu (81490)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 81491

Nem akkora befektetés venni még láncot és egy plusz sort, cserébe lassítható a rendszer kopása. 

Előzmény: vau1111 (81489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!