Keresés

Részletes keresés

teveful Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11718

Szia,

 

Beszéltem egy emberrel, aki szintén 15 ezret mondott...

Azt mondta, hogy Pákozdon nem kell gránintot fúrni, mert a víz úgyis a gránit felett van. Az még talajvíz, vagy már - jó eséllyel - iható rétegvíz?

 

Abban tudnál segíteni, hogy egy ilyen kút (30 méternél sekélyebb) engedélyezése mennyi idő/pénz?

 

Köszönöm

Előzmény: Birtalan (11696)
pasass Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11717

és Ezt Tudtátok?

 

A legjobb motor a világon a vagina - állapította meg még 1912-ben Dr.
Hermann Otto Klöpneckler, osztrák nőgyógyász.
Mint naplójában leszögezi: "... a vagina egy ujjal beindítható, önállóan
kenődik, bármilyen méretű dugattyú befogadására alkalmas, és
négyhetente egyedül cseréli az olajat".
Némi kívánnivalót hagy maga után, hogy vezérlőrendszere - az orvos
szavaival élve - "kib@szottul kiszámíthatatlan".

Na ezért van nekem centrifugál szivattyúm:))

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11716

Lalibátyó helló

 

Bocsi. Hülye volt a kérdésem. Értem a dolgot

 

Lulubetyár. helló

nem fúrok ingyen :)

 

Kötekedősnek tűnik a felvetésem, pedig csak egy kicsit akartam csipkelődni. Mégegyszer bocsesz.

 

Esleg  helló

nekem az előitéletek sajnos összemosódtak embertípusokkal. nemtehetek róla, ez van.

A románokkal azért mert csak a kalandor szélhámos jutott el az én környezetembe, a dolgos  becsületes az maradt a helyén és dolgozik. A többi úgyszintén. Így aztán sajnos hajlamos vagyok minden ilyen egyént egy kalap alá venni. Randa dolog de én így védekezem.

Mint ahogy teszik ezt velünk innen nyugatabbra mindenhol. Pl: Nagy felirat: magyar ne lopj(ausztria) Ott is öregbítették jóhírünket sokan a mieink :)

Előzmény: Törölt nick (11712)
true75 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11715

Szia

 

 

- a tőzeg telepen(üdülő övezet) 16-20m-ig vannak kutak

- én kúttal együtt vettem a telket ezért pont az elmúlt 7végén beszélgettem erről a szomszédommal

- Ő azt mondta, hogy sárga homok volt neki végig

- az ő telkén van egy nyolc méter mély ásott kút is az is homokos volt végig

Előzmény: nikolas70 (11714)
nikolas70 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11714

Üdv Mindenkinek! Isaszeg vízbeszerzési lehetőségeiről szeretnék infót kérni, ha valaki megírná a várható mélységet, milyen talajszerkezet várható, azt megköszönném. Előre is köszönöm mindenki fáradozásait! Üdv!

Rotary2000 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11713

Sziasztok

1db görgősfúrófej eldó 210 mm átméröjü .

érd: 06-20-566-2466 

Jó szerencsét.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11712

Üdv !

Maradjunk annyiban hogy nem vetetek másik cipőt ha elszakad a fűző. Persze előfordulhat és elő is fordult hogy hiába minden jószándék másik kút kell.

De ha már ekkora az érdeklődés had kérdezzem meg hogy azt senki nem vette észre hogy kútmester fórumtárs is rendelkezik ezzel az eszközzel ennek ellenére ez a véleménye : "Könnyen lehet hogy egy új kúttal olcsóbban jössz ki, és biztosan jó lesz!!! "

Sőt a Balaton és környékének jó ismerője de én még nem olvastam hozzászólását ha valaki megkérdezte hol talál vizet.

Persze én sem karitatív módon segítek ha a dumálásnál többet kell csinálni mert költségek is vannak, de ez az aláírásomban is benne van kódoltan :)

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (11705)
essleg Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11711

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat!

 

A szivattyúból csak a gumicső lóg ki, úgyhogy nem tudom, működik-e vagy sem.

 

Szimpatikus számomra a kamerás javaslat - megpróbálnék errefelé továbblépni, kapcsolatot felvettem.

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (11704)
lulu betyár Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11710

Üdv Che!Én az embereket nem a nemzetiségük után szoktam megvállasztani,hanem a viselkedésük után!Lehet tőlem a legnagyobb meldöngetős Magyar,hasz.....módon viselkedik nem fogom a barátomnak tekinteni.Természetesen engem is vágtak már át cigányok is meg mások is,de ők nem is a barátaim közt vannak nyilván tartva!Aról,hogy hova születik valaki nem tehet,de aról,hogy milyen emberré vállik maga tehet!jószerencsét!

Előzmény: köszörűs XXI Che (11708)
nagy ivó Creative Commons License 2011.03.28 0 0 11709

Üdv.

Nem vagyok kútfúró, csak olvasgatom a topikot,de ha jól tudom Te sem fúrsz ingyen, vagy tévedek?

Nem azért van géped, hogy ingyen fúrhass a szabadidődben, hobbiból

Előzmény: köszörűs XXI Che (11705)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11708

Üdv Lulu betyár

Jó neked, hogy ennyi mindenféle barátod van.

Nekem engedtessék meg, hogy nagyon ne szeressem sem a cigókat, sem a románokat sem az ukránokat. Engem már cseszett át román is cigány is. Pereskedtem egy román szarházival, nyertem de két évig ő ült a pénzemen. Az ukránok meg nem edtak semmi okot rá, hogy szeressem őket. :)Ha emlékszel az említett Dunaföldvári vitás munkára?! Na az is egy cigány faszi volt. Milyen véletlenek ezek ?!?

 

Üdv

Előzmény: lulu betyár (11702)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11707

Nincs itt nem kívánatos személy ( persona nonn grata) Csak nem vagyunk egyformák, és én ennek nagyon nagyon örülök, Sőt kiba...t módon még büszke is vagyok rá. Sőt itt nagyon sokan ki húzhatják magukat ugyan ezen okból.

Ezek vannak

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11706

Köszönöm a kedves kollégának a sok sok tört magyarsággal küldött sms-t külömböző felhívhatattlan tel számról. Örülök, hogy van akinek ilyen jól megy dolga, hogy önzetlenűl időt és pénzt nem sajnálva , a hajnali órákban rám gondol és ellát jókivánságokkal.

Még 1x köszönöm és gratulálok. Tudsz élni:) Neked be jött az élet :)))

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11705

banános joe 70

 

Helló

Mi a gond, kire gondolsz?

 

Lalibátyó. helló

 

Komázlak nagyon, de ezt a kamerázást csak nemértem. Segíts már egy kicsit :) Megkamerázod ingyen? és látod, hogy ki jön vagy sem. Jól gondolom? Utána pénzért ki műtöd? Vagy pénzért meg kamerázod és nem szeded ki mert nem lehet? Vagy pénzért kamerázol és pénzért műtesz?

Vagy karitatíve, rontod a boltodat? :)) Meg másét ?!

 

Nem bántiból kérdezem, hanem tök őszinte naívságból, mert egyre kevésbé értem itt a csíziót .

Előzmény: banános joe 70 (11700)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11704

Áholy essleg !

 

Árt az üzletnek, de le van ejtve:)

Gondolom, ez egy 110mm átm cső és a slagos megoldásból azt is gondolom, hogy egy régi rezgős szivattyú van lent.

-működik?

-víz alatt van?

-milyen folyadék jön, ha működik? (homokos/ vagy tiszta víz)?

 

Ha működik: Akkor működés közben próbáld kihúzni. Az a veszély, hogy a beszakadt kötél megszorúl a cső fala és a szivattyú között, de rezgetve ki kell jönnie.

Amennyiben nem mozog, és nem müxik ,de legalább víz alatt van akkor egy hosszú vas csővel le kell ütni amennyire csak lehet és egy kis szerencsével jó lesz a kutad.

Sok sikert

Ami engem illet Csepelen már fúrtam ilyen okbol új kutat.

Miért ne? :)

Nekem az az üzlet.:)))

 

Üdv

Előzmény: essleg (11694)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11703

Helló

 

Mi lepett meg ?

Előzmény: Törölt nick (11693)
lulu betyár Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11702

üdv Livian!Nem a származásod miatt, és nem azértvagy "Persona non grata" mert itt szeretnél dolgozni!De  aki újj Hazát,vagy kenyeret keres,azt nem ilyen undorító stílusban szokás művelni,mint ahogy te teszed!Te ismeretlenül megsértessz,lenézel másokat,sőtt még le is buzizod!Ilyet csak a nagyon buta emberek csinálnak!Ha nem tiszteled embertársaidat,akkor te se várd el,hogy tiszteljenek,és befogadjanak!Nekem rengeteg barátom van!Cigányok,Románok,Ukránok,és még sorolhatnám,de ők embermódjára viselkednek,és többnyire ezt viszonozzák is nekik!Ha tiszteletre vágysz akkor viselkedj úgy másokkal,hogy tisztelhessenek,és mindjárt nem leszel"Persona non grata!

Előzmény: Törölt nick (11683)
true75 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11701

lalibatyoval vedd fel a kapcsolatot

láttam már a kameráján lentragadt szivattyút amit ki is szedtek, ráadásul jó szakinak tartom és távol sincs tőled

Előzmény: essleg (11694)
banános joe 70 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11700

Sziasztok, kútfúró urak.

Két éve nézem a fórumotokat, régen még szerepeltem rajta és hozzá is szóltam, de egy ideje, amit ezen a fórumon műveltek felháborító számomra, szabályosan úgy viselkedtek, mint a kiéhezett hiénák. Egy más elöl, próbáljátok elszedni a munkákat, pedig egyes kollegák önzetlenül majd hogy nem önköltségen próbálnak segíteni a bajba jutott becsapott embereknek. Ha ezt valaki nem tudja megérteni annak talán nem, kéne itt szerepelnie.

Jó szerencsét

Banános Joe

Előzmény: kútmester (11698)
lulu betyár Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11699

Üdv!Én is Lalibatyo-val értek eggyet,ha megnézi kamerával,akkor tud tanácsot adni!Nem biztos,hogy újjat kell fúrni,de vakon nem szabad próbálkozni!Egyik ismerősöm az elektromos vezetéket ejtette rá a szivattyúra,és erős ember lévén rá állt a műanyag csőre és ki cibálta!Neki egy új fúrásba került ez az erőpróba!A vezeték beszorúlt a szivattyú is a kútfal közzé és megroppant a cső!Szerintem nézesd meg mielőtt döntenél!Jószerencsét mindenkinek!

 

Előzmény: essleg (11694)
kútmester Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11698

Üdv essleg

 

Én a déli parton ténykedem, és Én is megkérdőjelezem hogy hogyan jársz jobban. Egy régi kútba beszakadt szivattyúnak vasólószínűleg meg volt az oka. Talán behomokolt a kút és ezért nem jött ki a szóban forgó szivattyú. Lehet hogy nem is szűrőzött a kút! Nagy a bizonytalanság szerintem. Persze ezeket kideríteni is jelentős költség.

Könnyen lehet hogy egy új kúttal olcsóbban jössz ki, és biztosan jó lesz!!!

Ha érdekel új kút szerintem megtalálsz a neten.

Előzmény: essleg (11694)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11697

Üdv !

Ha gondolog egy kamerázásban tudok segíteni, atzán ha látjuk mi a baj megoldást is egyszerűbb találni.

          

Előzmény: essleg (11694)
Birtalan Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11696

Sziasztok

a gránitot válalom és az árat jol sacoltátok 15000ft/m anyagal +kiszállás és ez még olcsonak számít

Előzmény: teveful (11687)
Birtalan Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11695

szia légyszives irj privátba és megprobálok segiteni a

Előzmény: essleg (11694)
essleg Creative Commons License 2011.03.27 0 0 11694

Üdvözletem,

 

A következő szakmai problémával fordulnék hozzátok: balatoni telkemen lévő fúrt kútba (kb. 20-25 méter mély) az előző tulaj - jó 10 éve - beleszakította a szivattyút. A felhúzó kötele szakadt el (valószínűleg "félúton"), a gumicső még rajta van, de ahhoz túlságosan szorul, hogy azzal ki lehessen húzni. Slaggal kimosatással próbálkoztam, sikertelenül.

Van ötletetek arra, hogy milyen technikával lehetne a szivattyút kiszabadítani (utána újat tennénk be), illetve ki tudna nekem ebben arrafelé segíteni?

Több környékbeli kútfúróval beszéltem, de mindenki csak új fúrást mondott, ezt viszont ha lehet, első körben kerülném.

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.26 0 0 11693
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.26 0 0 11692

Üdv !

Hát szerintem nem a fúrós fog engedély után szaladgálni csak segít neked hogy miképp intézd. A pár méter nem gránit nem sok vizet zavar. Ha csak 1 méter gránitot kell átfúrni már abba is sok bicska beletörik. Nem szívesen mondanék az árral kapcsolatban ettől többet mert ilyen köves helyre 10 től 50 ig is mondanak méterárat. A 10 be nincs cső az 50 ben már kellene lenni.

Előzmény: teveful (11691)
teveful Creative Commons License 2011.03.26 0 0 11691

Még annyi kiegészítés, hogy ahol a telek van, ott már nem csak gránit van, hanem van fölötte pár méter lazább talaj is...

Előzmény: teveful (11689)
joci32 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 11690

üdv mesterek!   szia vizes laci ma próbáltalak hívni nem voltál elérhető tudod valamikor beszélgettünk a szivattyúkrol és ajánlottál nekem egy fajtát mondtad neked is ilyen van,de már nem emlékszem hol néztem a neten, írd meg légyszives hol találom ,köszi szépen .

teveful Creative Commons License 2011.03.26 0 0 11689

Szia, köszi. Lehetett volna jobb híred is... ;)

Ez a 15 ez gondolom ezer Ft/méter. Ez csak a fúrás, vagy ebben már benne van anyag, kiszállás, engedélyezés, stb?

Előzmény: Törölt nick (11688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!