Keresés

Részletes keresés

Operator Creative Commons License 2006.12.09 0 0 300
Ha ez a jelenlegi moderáció álláspontja, akkor a korábbi hozzászólásomban említett gondolkodást beszüntetem :)

Két kőbe vésett moderációs határ van, az IRL és a BTK-sértő hozzászólások.

Aztán van egy lazább, de még mindig kemény határ, ez a PTK-s, azaz amikor az Index komolyabban perelhető az itt leírtakért. Ezt természetesen adott helyzetben a leendő moderátorokkal megbeszéljük.
Előzmény: exmv (285)
Operator Creative Commons License 2006.12.09 0 0 299
Lehet úgy Operátornak, ill. Moderátornak jelentkezni, hogy csak egy bizonyos topik-ra?

Lehet.
Előzmény: NoComment1' (267)
rg7 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 298

Ez örvendetes:)

 

Szóval szerintem inkább arról kellene itt diputát folytatni, hogy milyen elvek mentén menjen a moderáció. Egyfajta ajánlásokat kellene megfogalmazni. Szerintem a jelenlegi moderák is erre szomjaznak, mert szvsz ők is látják, hogy az elmúlt időszakban egy kicsit khmmm... összekuszálódtak a dolgok.

Ez a topik semmi másról nem szól, mint a moderáció új alapokra helyezéséről, mint ahogy a topikleírás is megadta.

Nem is értem miért ment el a toborzás irányába...

 

Szóval inkább egy új al-MM-et és Tace-Pao kiegészítést kellene kialakítani, megvitatni.

Előzmény: piret (297)
piret Creative Commons License 2006.12.09 0 0 297
El hát. És nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy az egész felhajtás annak szól, hogy ez bebizonyosodjon, és erre hivatkozva lehessen qssot kiáltani a jövőben.
Egyébként is deadlock-gyanús a vége: aki elvállalná, azt kösz, nem, aki kösz, igen, az úgysem vállalja. Maximális tisztelettel a kivételnek, ha netán végül mégis akad ilyen.
Előzmény: rg7 (292)
braun Creative Commons License 2006.12.09 0 0 296
 Ugyan ez egy vihar egy pohár vízben, és remekül szórakozok rajta, azért az egyértelmű, hogy fordítva ülsz a pacin..
Előzmény: DLala (293)
rg7 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 295

Én soha nem is állítottam magamról azt, hogy alkalmas vagyok.

De szerintem leszállhatunk végre erről a témáról. Nem kell félni. Nem fog fájni:))

 

Mit is tettem az ominózus hozzászólásban, ami tiltásért kiált?

 

(Ha válaszolsz, akkor ne haragudj meg, ha innentől ignore ON leszek Veled és Comtom-mal kapcsolatban, mert semmi értelme ennek az egész kőhajigálásnak.

Egy darabig jó muri, de már kezdem unni...)

Előzmény: DLala (289)
DLala Creative Commons License 2006.12.09 0 0 294
Remélem a botok is így járnak.
Előzmény: expresszpótló (291)
DLala Creative Commons License 2006.12.09 0 0 293
Naszóval. Visszanézve rg7 mai termését (263,264, 279) szomorúan kell konstatálnom, hogy semmi más tevékenységet nem végzett a mai napon, mint engem (plusz hozzá áttételesen egy szervezet összes tagját) próbált gyalázni. Mivel ezek a hsz-ok továbbra is megtalálhatók itt és engem sértenek, ezért kezdeményezem ezen hsz-ok törlését és az elkövető nick kitiltását.
Köszönöm.

Úgy gondolom, mind a mostani, mind a leendő moderáció egyik alapvetése kell legyen, hogy ilyen típusú sértegetéseket ne hagyjon megtorlatlanul. Hivatkoznék Operator állásfoglalására, miszerint valakinek a szakmai kompetenciáját illetően lehet akár súlyos kritikát megfogalmazni, személyében gyalázni azonban nem.
Előzmény: DLala (289)
rg7 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 292

Egyébként elgondolkodott valaki azon, hogy ennek a modi szavaztatásnak lényegében semmi értelme?

Adott a szituáció: kell pl. 3 modi. Itt kijelölődnek az önkénttörpök, megkapják a gombjaikat, s megélezik a késeiket. Az első beírásoknál már le is lepleződik a pógár, legalábbis kapásból lehet a hegyezett karókat dobálni mind a három újdonsült felsültre. Nyilván hatékony lesz a tevékenységük...

Trocadérónak, Deiblernek, Operatornak lényegében ma az a "szerencséje", hogy csak egy nagyon szűk kör ismeri a civil nickjeiket.... Így tudnak hitelesek maradni.

Tehát van értelme itt, nyilvánosan a modikat szavaztatni?

expresszpótló Creative Commons License 2006.12.09 0 0 291

bocs, most vettem csak észre. (A szemem automatikusan átugorja a krikszkrakszos cuccokat.)

Előzmény: DLala (290)
DLala Creative Commons License 2006.12.09 0 0 290
Nézd meg az adatlapomat, ott van :-)
Előzmény: expresszpótló (287)
DLala Creative Commons License 2006.12.09 0 0 289
Nagyon nem ismersz te engem, minket.

Azt hiszem ékes példáját adtad annak, miért is nem vagy alkalmas moderátornak.

Egy ilyen hozzászólásnak a töredékéért is végleges jár más esetben, úgyhogy ne haragudj Trocadéro, de picit gyengusz ez a fenyegetőzésed. Pláne összehasonlítva Deibler úr intézkedéseivel, aki a másik végletet képviselve semmiségekért szórja ki a népet. Olvasta, nem olvasta, ez a hsz. tuti mindent sért, amit csak lehet.

Érdekelne az a bizonyos jó kapcsolat...
Előzmény: rg7 (279)
Machthaber Creative Commons License 2006.12.09 0 0 288

Machthaberrel nagyon szép páros lennénk! :)

 

Ja, hogyne...és képzeld el a Machtaber-vendégsín-Andó Gergely triumvirátust!

 

Mert, ha lúd akkor legyen kövér...mily szépen kimoderálnánk egymást...

 

:)

 

Előzmény: Andó Gergely (223)
expresszpótló Creative Commons License 2006.12.09 0 0 287

DLala, szeretnék veled bizonyos (itt ki nem tárgyalható) vasúti moderációs kérdésekben privátban beszélni, de nem tudom az emailcímedet. Megtennéd nekem azt, hogy dobsz egy mailt a címemre, amire majd válaszolnék? Vagy tkp bármilyen más forma is megfelelne, ami neked is megfelel - lényeg, hogy el tudjalak érni.

Köszönettel: ep

Előzmény: DLala (277)
Machthaber Creative Commons License 2006.12.09 0 0 286

De ha már így megfutamodtam, próbálom jóvátenni.

Magam helyett tisztelettel és szeretettel ajánlom moderátornak Machthaber topiktársat.

 

De jó kis dedó jött itt ma össze

 

Csak ismételni tudlak:

 

De jó kis dedó jött itt ma össze, veled az élen!

 

 :-)

Előzmény: amicus (213)
exmv Creative Commons License 2006.12.09 0 0 285
Ha ez a jelenlegi moderáció álláspontja, akkor a korábbi hozzászólásomban említett gondolkodást beszüntetem :)
Ha nem érkezik számottevő mennyiségű kifogás, akkor elvállalom a szerepet.
Előzmény: Trocadéro (284)
Trocadéro Creative Commons License 2006.12.09 0 0 284
Tanult kollegám az első hozzászólásban kifejtette: onnantól kezdve, hogy saját belső moderációtok lesz, lényegében ti szabjátok meg hol van az a határ amit még toleráltok.
Előzmény: braun (283)
braun Creative Commons License 2006.12.09 0 0 283
 Hát, ez konkrét vóót..
Előzmény: Trocadéro (280)
exmv Creative Commons License 2006.12.09 0 0 282
Na ezt kellene egyértelműsíteni mindkét oldalról:
A mezei topiclakóknak és a moderátoroknak ugyanis gyakran eltér a véleményük a "rend" fogalmáról. Ezt az utóbbi hetek szó- és pengeváltásai igennagyon előtérbe hozták.
Előzmény: Trocadéro (280)
rg7 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 281
Vettem, ezt csak most olvastam.
Előzmény: Trocadéro (278)
Trocadéro Creative Commons License 2006.12.09 0 0 280
hogy mi az elvárás a modikkal szemben

Az elvárás, hogy ha már moderátor lett, igyekezzen picit rendet tartani a portáján, azaz a vasutas topikokban, amíg jelen van. Ez mindkét oldalról az elvárás szerintem.
Előzmény: braun (268)
rg7 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 279

Hoppá! Nyílt terepre kerül a szervezeten belüli ellenállási mozgalom? Végre nyíltan színreléptek a fickanick gazdája ellen és nem csak a háttérből próbáljátok megnyekkenteni?

Kezdem azt hinni, hogy gerinc kiárusítás volt valahol és sikerült is beszerezni néhányat, s ennek köszönhető ez a pozitív változás, hogy a szervezet kezdi nyíltan vállalni egyik kellemetlen véleményét:)) Ehhez tényleg gartula. Fejlődési pályán vagytok!:)))

Kezdek szimpatizálni veletek:))

Előzmény: DLala (277)
Trocadéro Creative Commons License 2006.12.09 0 0 278
szerintem meg picit fogd vissza magad, mert lehet, hogy szuper kapcsolataid vannak, én viszont gond nélkül kiváglak.
Előzmény: rg7 (264)
DLala Creative Commons License 2006.12.09 0 0 277
Azért ugye ez is egy fikanick... mit is keres a fórumokban?
Előzmény: Indógergő (274)
attus germanicus Creative Commons License 2006.12.09 0 0 276
Most a dolog kezd úgy alakulni, hogy lassan leegyszerűsödik a képlet: aki nincs kitiltva, az lesz moderátor...
Cah 4601 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 275
>"Olvasgatva a hozzászólásokat, az már borítékolható, hogy a modik parázson fognak járni, ami persze nem baj. "

Miért kellene parázson járni? Szerintem elég pontosak az elvárások és a szabályok. Azt kell csak szem előtt tartani, hogy a moderátor tevékenysége során elsősorban alapvetően jogalkalmazó, azaz a meglévő és hatályos írott külső (jogszabályok, MTE etikai szabályzat) és belső (szabályzat, MM, állásfoglalások) alapján szűri a hozzászólásokat és rosszabb esetben a felhasználókat is.

A feladatban rejlő egytelen belső ellentmondást abban látom, hogy - mivel a moderátori testület az "állásfoglalások" közzétételével bizonyos szabályalkotó feladatot is ellát - így egyes esetekben a moderátorok hajlamosak közvetlen az egyes beavatkozások előtt (rosszabb esetben utána) ad-hoc új szabályokat alkotni; avagy a meglévő szabályok érvényét valamilyen indokkal kiterjeszteni.

A tartalmi szűréssel kapcsolatosan lehetnek szubjektív dilemmák, hogy hol húzódik az ugratás és a személyeskedés határa; de régi felhasználóknak szvsz ez nem jelenthet problémát. Ugyanúgy jól elkülöníthető az érzelmi, vagy érdekalapú (párt)politizálás az egyes kormányzati döntések szakmai vonalon történő elemzésétől.
Előzmény: braun (268)
Indógergő Creative Commons License 2006.12.09 0 0 274
:)) Véget ért a szerencs szériád! Mentél te is a többiek közé a kalitkába! Így már leszel moderátor! :)
Előzmény: Andó Gergely (223)
braun Creative Commons License 2006.12.09 0 0 273

 Ki puszta humorból:-)

 

 

Előzmény: sínbohóc (272)
sínbohóc Creative Commons License 2006.12.09 0 0 272
Ki hatalomvágy---ki Mazoh Pista :-))
Előzmény: braun (271)
braun Creative Commons License 2006.12.09 0 0 271

Úgy tünik, néhányan nagyon vágynak erre.

 

Kérdés, ki miért.:-))))

Előzmény: sínbohóc (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!