Keresés

Részletes keresés

Abszolút Nulla Creative Commons License 2002.08.26 0 0 81
Még szervezés alatt áll. Annak alapján, amit az árakról tudni, valszeg nem a centrumban.:)
Előzmény: Old England (79)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2002.08.26 0 0 80
Úgy érted, mi ketten odamegyünk, és túlszaporodjuk a muszlimokat?
Előzmény: dörzsölt (78)
Old England Creative Commons License 2002.08.25 0 0 79
Tudjátok már, hogy hol fogtok lakni, stb.?
dörzsölt Creative Commons License 2002.08.25 0 0 78
A népességbomba sokkal hatásosabb.
Előzmény: Abszolút Nulla (77)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2002.08.25 0 0 77
Nincs messze már az idő, amikor atombombát dobunk brüsszelre.
Előzmény: dörzsölt (76)
dörzsölt Creative Commons License 2002.08.24 0 0 76
Tudod, ki kell mondani a kulcsszavakat: "immigrants", "muslims", "assimilation" és egyszerre dőlni kezd belőlük a panaszáradat. Teljesen meg voltam döbbenve :-)
Előzmény: Old England (74)
dörzsölt Creative Commons License 2002.08.24 0 0 75
Attól függ, mennyit beszélgetek az őslakosokkal...
Előzmény: Old England (74)
Old England Creative Commons License 2002.08.24 0 0 74
Én viszont árnyalnám a képet. Nem fogod te így jól érezni magad Brüsszelben....!
Előzmény: dörzsölt (73)
dörzsölt Creative Commons License 2002.08.24 0 0 73
Én egyetértek magammal. :-)
Előzmény: Old England (72)
Old England Creative Commons License 2002.08.23 0 0 72
Szerintem Te.
Előzmény: dörzsölt (71)
dörzsölt Creative Commons License 2002.08.23 0 0 71
Mit gondolsz? :-))
Előzmény: Old England (70)
Old England Creative Commons License 2002.08.23 0 0 70
Te ki vagy? :-)
Előzmény: dörzsölt (69)
dörzsölt Creative Commons License 2002.08.23 0 0 69
Nem értesz egyet?
Előzmény: Old England (68)
Old England Creative Commons License 2002.08.22 0 0 68
/Hm. Csak nem e miatt a szösszenet miatt pihentetnek?/
Előzmény: enso-photo (63)
atifradi Creative Commons License 2002.08.21 0 0 67
Sejtettem :(
Az éttermesek negyedében volt az a bizonyos szilveszteri vacsora, de méregdrága, csakúgy, mint minden más Brüsszelben.

atti

Előzmény: Old England (56)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2002.08.20 0 0 66
Nem jössz át a közel-kelet-topicba egy jó kis anyázásra?:)

Clea, Old England: Brüsszelbe megyek, ahogy már írtam is. Gentet más okból kérdeztem, nagyon köszönöm az infókat. Egy ismerősöm megy oda, ezek szerint nem lesz könnyű dolga, ha meg akar tanulni franciául...

Előzmény: enso-photo (63)
enso-photo Creative Commons License 2002.08.20 0 0 65
Bocsánat, ezt nem ide szántam! :-)
enso-photo Creative Commons License 2002.08.20 0 0 64
Belgiumban jártam a hétvégén. Lőttem párat, de a legjobbakat nem volt kedvem ellőni: kéxemű szőke kislány, ahogy a fekete útitársnőmet bámulja tátot szájjal; vadászkalapos bajor úriember, ahogy a vonatfolyosón terpeszkedő magyar kurva pírszingelt köldökét bámulja tátott szájjal. Ja, fotósboltokat nem néztem, de HA MÁR külföldön veszünk valamit, érdemesebb ott venni, ahol vámmentesen lehet. Részemről több mint 2 hete várom, hogy a Leica-Shopból rendelt kamerám megérkezzen :-(

en[sz]o

enso-photo Creative Commons License 2002.08.20 0 0 63
Na kint voltam, megjöttem.
Engem is megdöbbentett az idegenek hihetetlenül nagy száma. Mármost intelligens úriember ugye bőrszín alapján nem ítél, úgyhogy hagyjuk a lakosság 50 %-át kitevő színesbőrűeket. Ellenben azt az irdatlan mennyiségű, kőkorszaki szokásaitól sem öltözködésben, sem viselkedésben szabadulni nem akaró, asszimilálódásra képtelen muszlimot nem tudom hogy fogják lenyelni. Szerintem sehogy. El van baszva az egész.
Old England Creative Commons License 2002.08.16 0 0 62
(mármint Abszolút Nulla)
Előzmény: Old England (61)
Old England Creative Commons License 2002.08.16 0 0 61
Pontosan így van. A nyelvhatár valahol Brüsszel, azaz Brabant tartomány alatt húzódik: ettől délre vallon, azaz francia nyelvű területek vannak. A franciajkúak egyébként kevésbé hajlandóak flamandot használni, mint fordítva. Brüsszel hivatalosan kétnyelvű, de oly mértékben elfranciásodott, hogy az utcán szinte csak francia szót hallani. Hivatalokban, üzletekben viszont kötelező a kétnyelvű kiszolgálás, elvileg!
Gent tényleg gyönyörű, egyik kedvenc városom, oda mész tanulni?
Előzmény: Clea (59)
Clea Creative Commons License 2002.08.16 0 0 60
Bocsánat: Abszolút Nulla
Előzmény: Clea (59)
Clea Creative Commons License 2002.08.16 0 0 59
Kedves Abszolut Nulla,
Gentben (illetve Flandriában) többnyire flamandul beszélnek, kivéve azokat, akik vallon származásúak. Nagyon széles a skála, van, aki meg sem szólal franciául (bár a túlnyomó többség tökéletesen érti), a másik véglet, aki csak franciául beszél. A leggyakoribb, hogy flamandul beszélnek, de szükség esetén rugalmasan váltogatják a nyelveket (pl. boltokban). Flandriában (legalábbis azok körében, akikkel én találkoztam) a csak franciául beszélők nem örvendettek túl nagy népszerűségnek, külön kasztot alkotnak.
Egyszóval, ha franciául akarsz velük kommunikálni, nem lesz gondod, de Gent nem francia nyelvterület, ragadni nem fog rád a nyelvtudás. Ha csak a franciatanulás miatt akarsz Belgiumba menni, menj inkább Namur-be. :-))

Üdv: Clea

Előzmény: Abszolút Nulla (57)
vincere Creative Commons License 2002.08.16 0 0 58
Gentben voltam, csodálatos flamand kisváros! Helyi emberekkel sajnos nem érintkeztem, így az ottani nyelvi helyzetről nem tudok nyilatkozni.
Előzmény: Abszolút Nulla (57)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2002.08.16 0 0 57
Értem. Nem hangzik valami mámorítóan biztatónak.:) A nyelvi helyzetről (nem Brüsszelben, hanem ált. Belgiumban) tudsz valamit mondani? Pl. flamand területen - Gentben - mennyire beszélnek egységesen flamandul? Meg lehet ott tanulni franciául szerinted?
Előzmény: Old England (48)
Old England Creative Commons License 2002.08.14 0 0 56
Szia vincere!

Úgy van, Brüsszelt fel kell fedezni, nem adja könnyen magát. Kaotikus volta, lerobbant negyedei miatt engem sokmindenben Budapestre emlékeztet, talán ezért is otthonos.

attifradi!

Well... majdnem mindent kihagytál, de a centrum első benyomásnak nem rossz! Éttermesek negyede (Ilot sacré) megvolt?
A bevándorlókról: felmérések szerint ma minden második születő gyermek bevándorlóktól származik, akik persze ugyanúgy 'belgák', mint bárki más. A 'belga-belgák' (flamandok, vallonok) viszont szép lassan kiköltöznek Brüsszelből, de legalábbis az előkelőbb déli városrészekbe igyekeznek.

Előzmény: vincere (51)
Old England Creative Commons License 2002.08.14 0 0 55
Comics Festival, szeptember 20-22, Sint Gillis (Bruxelles)


aVi Creative Commons License 2002.08.13 0 0 54
Brüsszel.
Előzmény: atifradi (53)
atifradi Creative Commons License 2002.08.13 0 0 53
Sziasztok,

a város emgem is lenyűgözött, de igaziból csak a turista negyedet és a gyönyörű főteret láttam. Szilveszterre voltunk ott és eszméletlen pénzért sikerül a kívül fűthető étterme egyikében egy kegylős vacsorát foglalnunk. Ami utána a főtéren volt, az inkább emlékeztetett egy csatára, mint egy szilveszteri ünneplésre. Menekültünk az üvegek elől.
Voltam a székesegyházban is.
Rengeteg színesbőrűt láttam, ami már szinte félelmetes méreteket ölt. Ez azért egy pár éve még nem fordulhatott volna elő.
Félre ne értsetek, nem vagyok rasszista, de ez tényleg durva, ami ottvan.
Szóval, mi az, amit kihagytam Brüsszelben?

Köszi,

Attila

Old England Creative Commons License 2002.08.12 0 0 52
Kedves TauBácsi! Figyelmedbe ajánlom ezt a topicot:

Benelux államokba mennénk... HELP!

Nem tudom, szeptember elején mi lesz a helyzet, de a nyári időszakban eléggé tele vannak (főleg Hollandiában, Amszterdamban) a hotelek, olcsó szálláshelyek. Nem árt előre érdeklődni!

Előzmény: TauBácsi (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!