Keresés

Részletes keresés

megane two Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8561

e-mail ment.

Előzmény: Ibobo (8556)
megane two Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8560

Ezt légyszi egészítsed ki, mi minek a 65 illetve 70%-a.

Bocs a tudatlanságomért, de ezzel nem vagyok képben. Ez a jelenlegi ellátás %-át jelenti?

Üdv:

Előzmény: BLM (8559)
BLM Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8559

D kategória 65%

E kategória 70%

Előzmény: megane two (8554)
megane two Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8558

Ok.

Írok e-mailt.

Előzmény: Ibobo (8556)
Gida1976 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8557

Köszönjük a tájékoztatást szakértő asszony!Buék!

 

Előzmény: BJszakért (8553)
Ibobo Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8556

E-mail: illesibolya@citromail.hu Levelezzünk!

Előzmény: megane two (8552)
Gida1976 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8555

Úgy tudom változik.

Előzmény: megane two (8554)
megane two Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8554

Én második csoportu rokkant voltam, vagyok,de ezek tudatában is felkészültem a legrosszabra. Ez pont az a kategória amit emlitesz. Egyébként változik az ellátás összege ha valakit D illetve E kategóriába sorolnak?

Üdv:

Előzmény: Gida1976 (8551)
BJszakért Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8553

Gida1976, megane2, nempicur,

 

A Hivatal a bizottság szakvéleménye alapján határoz (a törvény értelmében), attól nem térhet el. A bizottság pedig a szakorvosi-, háziorvosi vélemény, javaslat alapján, és a személyes vizsgálat birtokában szakvéleményez, a jelenlegi (akkori) egészségi állapot ismeretében, amely igazolásokat természetesen az érintett ad rendelkezésükre.

Így történik az egészségi állapot mértékének és rehabilitálhatóságnak (7/2012. Nefmi r.) megítélése.

Ha fellebbezés történik, akkor már csak azt vizsgálja a Hatóság (másodfokon Nrszh, harmadfokon Bíróság illet-, költségmentesen, az állam részéről), hogy helyesen döntött-e az elsőfok, jogszabálysértés történt-e a határozat meghozatalakor, amelyet sérelmez a fellebbező felperes (érintett általában).

 

Az, hogy még valakit nem hívtak felülvizsgálatra, nem jelenti, hogy nem is fogják. Túlterhelt a Hivatal, az a kétszázezer felülvizsgálandó személy túl soknak tűnik az újabb igények elbírálása mellett, és egyéb feladataok mellett.

Ám lesz uniós pénz tavasszal, amikor több szakembert vonhatnak be ismét, amíg az uniós pénz el nem fogy, addig újra több embert tudnak felülvizsgálni. Bár már tudja mindenki, hogy ez többe kerül, mint gondolták, és az emberek tényleg betegek, jobb lenne, és könnyebb, nem itt spórolni, mert hosszú távon bolondság az egészségügyön, foglalkoztatáson, oktatásügyön spórolni, ezt egy okos, versenyképes ország nem teszi világszerte, jobb lenne mások hibájából tanulni (hagyjuk, én nem vagyok döntéshozó).

 

Ha valaki 1955-ben született, de jelentkeznie kellett 2012. márc.31-ig felülvizsgálatra, különben nem kapott volna az év májustól ellátást, az kérte a felülvizsgálatát, megtörténik a felülvizsgálat, amikor a Hivatal odajut a jelenlegi törvény értelmében (2011. évi CXCI.tv. Mmtv).

Mindig is, a már hatályon kívül helyezett törvényben is volt helye felülvizsgálatnak többek között:

- a soros,

- a kérelemre történő,

- a célzott vizsgálat elrendelése esetén,...(Mmtv.19§)

Sajnálom.

De persze a törvények változhatnak mindig, évente többször, sőt gyökeresen is, döntéshozók akarátától függően (képviselők, kormányon lévők, akiket az emberek választanak).

 

Aktuálisan, napra készen megtaláljátok saját honlapomon a titeket érintő szabályokat természetesen az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett olvasható, hiszen szellemi termékem saját tulajdonom: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Illetve a tények ismeretében ingyenesen tájékoztatom a hozzám fordulót továbbra is, mit tehet, mit nem, mik a lehetőségei, mi mit jelent határozatában,...személyes tájékoztatás email: Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők, sőt sokszor Munkaadók nem ismerik ezeket. Ezen ismeretek hiánya hátrányos következményekkel járhat, komoly lehet az anyagi veszteség. Ez a munkaadókra, a társadalomra is vonatkozik.

Szeretném, ha Mindenki kellő információhoz jutna.

BUÉK

 

megane two Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8552

1996 óta van gyógyíthatatlan immun betegségem, mely külömböző belgyógyászati

problémákat okoz.(légzésszervi, mozgásszervi, illetve érzékszervi.) Havonta egy hét kórházi kezelés.

Majd 1998 és 2004 között 3-szor operáltak porckorongsérvvel. (2002-ben leszázalékoltak). Most várom a 4. gerincműtétet illetve időpontot a kétoldali csipőprozézis műtétre.Ez azt hiszem bőven sok is, de hát ezek tudatában is szinte biztos, hogy veszíteni fogok.Esetleg a szoc illetve rehab szakértőben és segítőkészségükben bízhatok.

Küldj egy e-mail címet, a többit priviben kellene.

Előzmény: Ibobo (8550)
Gida1976 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8551

Szia!Szerintem biztos hogy beleszámol,akár a kategóriába is.Jól ki tudnak faggatni,kivel élsz,mit csinálsz  stb.Nekik is az a céljuk hogy visszavezessenek a munkába.Tőlem olyant is kérdeztek,mit csinálok otthon?

Én D kategóriás voltam,és ugye ez a kategória azt jelentette,hogy súlyos betegség,de önnelátó vagy.Nem szorulsz mások támogatására.Most már valahogy úgy van,ha magadat ellátod,akkor dolgozni is tudsz ki van ez jól találva.

 

Már csak arra lennék kíváncsi hogy ki tartozik az E kategóriába,egyáltalán vannak e ebben a kategóriába emberek.Mert ide már szerintem az élő halottak tartoznak.Nagyon sok beteg embert dobtak ki,köztük rákosokat,sziveseket.Ez talán nem súlyos?Szerencsétleneket sajnálom mert nem lehet könnyű azzal a tudattal élni hogy rákos vagyok és mennyim van még hátra.De hát ez van.

 

Üdv

Előzmény: megane two (8548)
Ibobo Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8550

Én a 10. évet kezdem. Rokkantnyugdíjas voltam addig Én is, amíg meg nem változott a neve, azután lettem rehab.elátott. Nem tudom mire számítsak, eddig még mindig megkaptam. 2009-ben mikor voltam, akkor már szigorított volt, kétszakértős, de nekem nem kellett átmennem, hazajöhettem. Elképzelhetőnek tartom, igen, hogy számít a véleményük. Kicsit Én is parázok nyilván, de majd meglátjuk. Nyitott szívműtétem volt 2003-ban, 2008-2009-ben stent beültetés és ízületi problémák egy bőrbetegség következtében. Nálad mi a gond, ha nem vagyok indiszkrét? Üdv.

Előzmény: megane two (8548)
nempicur55 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8549

Tisztelt Asszonyom. 

 

 

Elöször is Boldog új évet kívánok. Azt szeretném kérdezni Önitöl, hogy elöfordulhat e olyasmi, hogy esetleg vissza sem hívnak felülvizsgálatra? Természetesen annak idelyén én is ledtam a papirokat a Nyugdijfolyositónál annak idelyén. Én jelenleg rehabilitációs járadékot kapok, 28,405-ft kapok Azt tudom, hogy olyan nincs már hogy véleges valaki annó a papíromon az szerepel. Nos, azt kérdezném Öntöl, hogy elöfordulhat olyasmi, is hogy esetleg vissza sem hivanak? 1955 juliusában születtem. Mert Én kérdeztem a háziórvosomat, és azt mondta, hogy "lehetséges" Nagyot néztem, mert a betegségeimet, nem részletezem,de én akkor már ha meg is érem, maradok ezen összegen, a nyugdilykorhatárig? Válaszát elöre is köszönöm. nempicur55

megane two Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8548

Szia!

Én a 12. évet kezdem leszázalékoltként. Ismerrősöktől hallottam, hogy itt zalában

az egyik legkeményebb és legszigorúbb a felülvizsgálat. A két szakértő véleménye akár kategóriadöntő is lehet??

Üdv:

Előzmény: Gida1976 (8546)
megane two Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8547

Szia4

Igen, soros felülvizsgálatra megyek. Nekem tavaly junius elején kellett volna mennem, de gondolom ennyi csúszás van felülvizsgálatoknál. Mint írtam én 2010 juniusában voltam, három évre kaptam, akkor még rokkant nyugdíj ellátás címen.

Valószínüleg neked is csúszik kb 6-7 hónapot. Nekem 2014 január 13.-ig 82% van,

hogy utánna mi lesz azt csak sejteni tudom. Nem kicsit vagyok "becsokizva".

Üdv, és további szép napot.

 

Előzmény: Ibobo (8545)
Gida1976 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8546

Szia!Elég szar a helyzet zalában,én 10 évig voltam rokkantságin,most visszavettek rahabilitációs ellátásra,úgy hogy még jöttek betegségeim a már meglévőkhöz.Nem nagyon számít itt a betegség,és a rehab és szoc szakértő véleménye is számít.

Sok jóra nem lehet számolni,egy a cél elvenni tőlünk mindent amit lehet!

 

Sok sikert kívánok!

Üdv

Előzmény: megane two (8540)
Ibobo Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8545

Szia! B.Ú.É.K. Én is Zala megyei vagyok, soros felülvizsgálatra mész? Nekem lejárt szeptemberben a 2 évem, de még nem hívtak vissza. 60 %-on vagyok, rehabilitációs ellátást kapok. Köszi, ha válaszolsz!

Előzmény: megane two (8540)
marijancsi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8544

sz 16!

Te érted, hogy mit mondott?

mi ez a 4-5ezer januártól ?

mire gondolhatott?

statisztikát a felülvizsgálatok állásáról már nem írja ki az NRSZH,

de azért időnként számokkal dobálóznak a politikusok,

ebben a cikkben meg se füle-se farka ennek a közlésnek,

vagy csak én vagyok értetlen ???

sz16 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 8543
Lajos Buborék Creative Commons License 2014.01.01 0 0 8542

Most ha megnézzük ezt a 2, 4 százalékos emelést, a kormánynak nem kerül semmibe. Mert  sokaknak ettől sokkal többet elvettek, véglegesen, vagy nagyon lecsökkentették az ellátásukat. Meg ott van még akiknek ezután veszik el. És könnyű 30-40-50 ezer forintos ellátást emelni 2.4 százalékkal. Akkor milyen emelés ez, nekünk rokkantaknak.

sz16 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 8541
megane two Creative Commons License 2014.01.01 0 0 8540

Sziasztok! Boldog Újévet minden sorstársamnak!

Szeretném megkérdezni, van-e valakinek tapasztalata a Zala megyei felülvizsgálatokkal  kapcsolatban. A  szoc illetve rehab szakértő véleménye mennyire befolyásolja az orvos kialakított véleményét?

Amikor utoljára voltam (2010. jun) még nem volt hasonló rendszer. Január 13.-án megyek felülvizsgálatra és érdekelne 1-2 részlet (lehet privátban is)

Előre is köszönöm.

haka64 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 8539

Sziasztok. Szerencsés új évet kívánok mindenkinek.

Az ORSZI szakvéleményén /amely alapján dec. 31-ig kaptam ellátást/ az szerepel, hogy következő felülvizsgálat 2014. márciusában esedékes. Kimondottan a szakvélemény érvényességének határidejére nincs utalás. Szerintetek 2014 márciusáig ez alapján érvényes lehet a határozatban szereplő 51% ÖEK, tehát addig megváltozott munkaképességű vagyok, vagy hogyan értelmezhető ez? Köszönöm.

sz16 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 8538
tiga19 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 8537

TAHISI, BLM ÉS MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓ NAGYON BOLDOG BÉKÉS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDNYÁJATOKNAK!

tahisi Creative Commons License 2014.01.01 0 0 8536
tiga19, Boldog új évet kivánok neked és minden fórumozónak!
Előzmény: tiga19 (8515)
sz16 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 8535
ciklon66 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 8534

Szép napot!

Ez a szabály rendben is volna de nincs benne hogy pontosan mire és honnan jogosult az illető.Valamint hogy jár automatikusan vagy kérni kell?

Üdv mindenkinek! BUÉK!

Előzmény: rokkant42 (8533)
rokkant42 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 8533
ciklon66 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 8532

A biológiai terápiát Autoimmun betegeknek adják.Én például Allergiás vagyok nagyon sok mindenre ez mellett van a Colitis és Bechterew betegségem.A terápia abból áll hogy teljesem legyengítik az immunrendszeremet idegen fehérjével(egér, kínai hörcsög és emberi fehérje kivonat)ez van az injekcióban.Ezt nagyon kevesen kaphatják mert egy külön bizottság dönti el hogy mennyire vagy beteg,mivel 1 injekció kb.250.000Ft de te ingyen kapod ha jogosult vagy rá a betegséged állapota miatt.

 

Előzmény: tahisi (8531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!