Keresés

Részletes keresés

kardos ricsi Creative Commons License 2013.11.27 0 0 18894

Pár tipp mivel nem vagyok fűtés szerelő

Kezdésnek ki ajánlotta tervezte hogy ilyen+ilyen kell,mert gondolom nam saját elképzelésből készült

Na ha +van ez az ember oda kell hivni mutassa be hogy jól működik amit ő tervezett,ha nem megy neki sem akkor sincs baj,sajátköltségén ujjra tábla

Akkor 5let laddomathoz van ha jól emlékszem 72 fokos patron3-5ezerft 2 perc kicserélni kazán 1ből magasabb hőfokon jár

Laddomatot ilyen kis kazánnál nem kell 3as fokozaton járatni próbáld +1-2es fokozaton mit csinál

Tűzteret pakold +csak apró fával tetőléc stb,mit csinál

 

 

"öreg" mester!!!

Ne mond hogy nem volt aki nem ismeri el hogy "szar"amit épített:)

Én is töbször szétvágtam hogy finomítgasam a rendszer,de még mindig lenne mit alakítani rajt,csak már nem akarok rá költeni:)

Ha jól emlékszem csiszolgatás címszaván te is töbször átalakítottad:)

 

Előzmény: TibPassat (18880)
Samsam1974 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 18893

Begyújtasz és nem a pufferben marad a melegvíz hanem megy a lakás felé.

Próbálj meg többször rárakni hogy maradjon felesleges hőd amit eltárolsz.

15.-ös kazán karcsú sztem ekkora házhoz.

90es előremenőt majd akkor csinálsz ha a puffer alja 70-75 fokos lesz.

Mikor begyújtasz puffer hideg meg a lakás is

Előzmény: TibPassat (18888)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.27 0 0 18892

"Kislányom"!

Szerinted én kinek a nevében írok?

Persze, hogy bemásolom, hogy a kényelmesebbek is lássák mire, mi a válaszom, véleményem.

Ti itt egy kazánról rendszerről beszélgettek, kibeb@szott okosakat. Én arról, ha felelősséggel kell egy rendszert kiépíteni, azt a fogyasztónak biztonságosan, a saját megelégedésére üzemeltetni!

Olvastál már itt olyat, hogy valaki a saját sz@rul működő rendszeréről elismerte volna, hogy "ezt elkúrtam"? Na ez az alap, a többi csak ilyen kis reggeli csacsogás! Részedről!

Előzmény: Tízenhármaska (18890)
bnorci71 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 18891

lehet hülyeséget kérdezek, de a kazán hány fokos kimenő víznél áll le?

 

mert ugye a kazán ha 40 fokos vizet kap 55-60fokos tud csinálni ha 60 fokost 75-80-t ha 80 fokost 95-100-t

szóval ha ég a tűz az a hő nem tűnik el

Előzmény: TibPassat (18888)
Tízenhármaska Creative Commons License 2013.11.27 0 0 18890

Szia!

 

Nem vagyok egy "személyeskedős" típus.

De.

Imént a villanyosban,úgy most itt sem tudok szónélkül hagyni dolgokat.

Szóval.

Nem értem miért kellett bemásolnod a hozzászólásodba az előttelévő hozzászólást.

Ettől nem leszel tökösebb.

És az a pársor pirossal.

Úgy badarság részemről ahogy van.

Jó lenne ha ilyeneket írsz akkor leírnád hogy: Szerintem.

Töbször leírtam: pufferre fűtök,majd pedig ha elérte a beállított hőmérsékletett a pufferre szerelt termosztát és kéri a szobatermosztát akkor megy a hasznos víz a lakásba.

Eddig még nem fagytunk meg és nem is fáztunk.

A másik dolog.

Több fényképet tettem már fel,hogy mekkora hőfokkal fűtök,ott van az a 90°C-nál elég rendesen.

93°C-nál leáll a venti és akkor mivan?

Gondolom az Ő faelgázosánál is van ilyen védelem, meg egyéb védelem is.

Te neked ez tudni kellene.

De ugye már tőled "megszoktuk" a rémisztgetést,oda se neki.

100 hozzászólásodból 2,azaz kettő ha építő, segítő jellegű.

 

Nem írnék mást,minek is, úgysem változol.

Igaz, nem is kell.

Előzmény: gmkiev (18889)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.27 0 0 18889

Próbáltam először csak a puffert feltölteni(pufferen van egy termosztát amivel tudom szabályozni, hogy hány fokos víznél induljon a lakás felé a fűtés). Még nem szigetelt a ház, porotherm 38K a tégla, padlóban 14cm a szigetelés.  Miért van úgy kialakítva a rendszer, hogy először a puffert fűtsed. Ez egyáltalán nem praktikus. Először fűtök, majd tárolok!

 

Joevagyok68

"kb.100nm a ház"

Ami hőszigetelésileg milyen ? Falon,padlóban,lábazaton,födémen,ablakok ?

14cm padlóban, egyenlőre belül körben 5cm Xps a padlófűtésnél, födémen 15cm kőzetgyapot, kétrétegű fa ablak 1.0

Vagy a leghidegebb napokon csak gázzal mennyi fogyott ?

 Még nem volt fűtve, nagy részben új építés

Hány fokos patron van a laddomatban ?

Laddomat 21-60 szerintem 63fokos, 65fokot eléri akkor tölti a puffert amíg vissza nem hűl 60-ig

A laddomatból a kazánba hány fokos víz megy vissza ?

kb47-50

 

Azt gondoltam. hogy első nap túl hideg az egész rendszer, de a második nap 17fokos vízről indult a felfűtés, viszonylag hamar elérte a 65fokot de onnan nem akar feljebb menni. Az oké, hogy kicsi a kazán na de egy kis kazánnak is tudnia kellene akár 90fokos előremenőt Nincs szükség ilyen előre menőre. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen kihegyezett fűtés egyéb veszélyeket is hord magában.

Előzmény: TibPassat (18888)
TibPassat Creative Commons License 2013.11.27 0 0 18888

Próbáltam először csak a puffert feltölteni(pufferen van egy termosztát amivel tudom szabályozni, hogy hány fokos víznél induljon a lakás felé a fűtés). Még nem szigetelt a ház, porotherm 38K a tégla, padlóban 14cm a szigetelés.

 

Joevagyok68

"kb.100nm a ház"

Ami hőszigetelésileg milyen ? Falon,padlóban,lábazaton,födémen,ablakok ?

14cm padlóban, egyenlőre belül körben 5cm Xps a padlófűtésnél, födémen 15cm kőzetgyapot, kétrétegű fa ablak 1.0

Vagy a leghidegebb napokon csak gázzal mennyi fogyott ?

 Még nem volt fűtve, nagy részben új építés

Hány fokos patron van a laddomatban ?

Laddomat 21-60 szerintem 63fokos, 65fokot eléri akkor tölti a puffert amíg vissza nem hűl 60-ig

A laddomatból a kazánba hány fokos víz megy vissza ?

kb47-50

 

Azt gondoltam. hogy első nap túl hideg az egész rendszer, de a második nap 17fokos vízről indult a felfűtés, viszonylag hamar elérte a 65fokot de onnan nem akar feljebb menni. Az oké, hogy kicsi a kazán na de egy kis kazánnak is tudnia kellene akár 90fokos előremenőt csinálnia szerintem 4-5 óra alatt

Előzmény: Samsam1974 (18883)
tpmk Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18887

Kezd érdekesen alakulni a puffer-kazán történet.

Vagy mindenkinél visszafűtődik, vagy csak nem mindenki veszi észre, vagy létezik azért megoldás.

Kb tavasz óta nem olvastam a topikot, másnál is előjött a kérdés?

 

Méred a kazán kimenőt közvetlenül és a puffert felül, ha a kimenő hőfoka alacsonyabb, de nem közelít a kazán bemenőhöz a léégés után, valószínűleg lehűl a víz a kazán előremenőben, és visszacirkulál a pufferből.

Ezt tök nem értem, kifejtenéd?

 

Ez a rajz nem jött össze.

Nálam, ha rákattintok, kijön nagyba, mi vele a gáz?

Előzmény: Törölt nick (18882)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18886

"kb.100nm a ház"

Ami hőszigetelésileg milyen ? Falon,padlóban,lábazaton,födémen,ablakok ?

Vagy a leghidegebb napokon csak gázzal mennyi fogyott ?

 

Hány fokos patron van a laddomatban ?

A laddomatból a kazánba hány fokos víz megy vissza ?

Előzmény: TibPassat (18880)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18885
Előzmény: rézműves1 (18877)
rézműves1 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18884

...és azt írta a cikk, hogy mind a kettő szemfényvesztés???...az érdekes az, hogy mindkettőre komoly cégek létesültek és gyárak épültek, a terméket meg állítólag sokan veszik...be vagyunk csapva???...pedig akik nyilatkoznak nagyon dícsérik...ez mind fizetett bértollnok???...számításokat is közölnek, hogy milyen takarékos...na ezért kérdeztem, hogy van-e már itt valakinek a vegyese mellett???...

Előzmény: bnorci71 (18881)
Samsam1974 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18883

Gondolom megy közben a lakásfűtés is.

Szigetelt a házad?

Előzmény: TibPassat (18880)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18882

Kezd érdekesen alakulni a puffer-kazán történet.

Vagy mindenkinél visszafűtődik, vagy csak nem mindenki veszi észre, vagy létezik azért megoldás.

Méred a kazán kimenőt közvetlenül és a puffert felül, ha a kimenő hőfoka alacsonyabb, de nem közelít a kazán bemenőhöz a léégés után, valószínűleg lehűl a víz a kazán előremenőben, és visszacirkulál a pufferből.

Ez a rajz nem jött össze.

Előzmény: tpmk (18879)
bnorci71 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18881

ha hiszel benne vedd meg....

 

én majd akkor hiszek benne ha fizikai Nobel-díjat kapott a szabadalom gazdája

addig meg hiszek az energia megmaradás törvényébe

 

ja nem keverem a 2 kazánt tudom, hogy más, csak a cikk szólt mindkét szemfényvesztésről

Előzmény: rézműves1 (18877)
TibPassat Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18880

Üdv.

Néhány napja lett kész a fűtési rendszerem, Attack Dpx15P kazán,1000l puffer, Laddomat, padlófűtés+radiátoros fütéskör van, kb.100nm a ház. Biztos még ki kell tapasztalni tüzelés módját, de nem értem, hogy miért nem tudok 65-70 fokos víznél magasabb hőfokot előállítani, a füstgáz hőmérséklete 140-170 között mozog, folyamatosan rakom a kazánt ahogy leég kb.1/3-ig utána telepakolom megint, kb.4-5 óra  alatt így tudtam csinálni  60-40-20 fokos vizet a pufferbe. A fa száraz vegyesen akác, fenyő, gyertyán.                

tpmk Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18879

Helló Mindenki!

 

Eltelt egy év, újra itt!   :)

 

Atmos DC25S + 2000l pufi, szakszeres, részletek a rajzon.

 

A probléma a következő. Miután felfűtöm a pufit, és leég a tűz, elvileg a kazánnak le kellene hűlni. Nálam ellenben még 1 nap múlva is jó meleg a kazán, 60C-t mutat a mutatója, gondolom a pufiból visszacirkulál a melegvíz, így folyamatosan hűti azt, a kémény húzza ki a meleget.

 

Mit lehet ez ellen tenni? Kinél hogy van ez megoldva?

 

 

rézműves1 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18878

 

..."az olcsóbbik 27-forintos árammal is fűteni"

"Az melyik ? A "kapcsolt" ?  mert akkor lehet nem annyira...

 

...igen, már nem éjszakainak, hanem "vezérelt", vagy "völgymeneti" áramnak hívják, de emiatt akár délben bekapcsolhat, ha sok a felesleg, mert nem óra szerint megy...

...azért, ha jövőre meg lesz a pufi, 5 KW-al ez a kazán csak telenyomja, vagy nem??...

Előzmény: joevagyok68 (18876)
rézműves1 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18877

..."ION/kavitációs"...ne keverd össze a kettőt, mert az két külön cucc...

 

...kicsit utána néztem és a kavitációs (egyébként magyar szabadalom) habár az is elektromos, de nem fűtőszálas... más módon hevít és tényleg jól működik...

...az ION-nál sincsen "cekasz", vagy fűtőszál, amit előbb fel kell melegíteni és majd azután az melegíti a vizet...egyenesen a vizet "ionizálja" és az ionok áramlása gerjeszti a hőt...azért ilyen kicsi és ilyen gyors...

...tavaly kint voltam a "Konstrumán" és ott egy magyar standon, mutattak egy világra szóló "újdonságot" 6-kilóért...olyan volt, mint egy fali gáz-kombi... kértem a faszit, hogy nyissa már ki az ajtaját, hogy lássam mi van benne...hát egy ION-kazán volt benne, csak más köntösben, mint a ruszki és rohadt komplikáltan, tele elektronikus kütyükkel...

...és már a Svájciak is gyártják a saját típusukat, (olyan, mint az orosz) saját néven,  pedig ő elég igényesek és ha szar lenne, akkor nem foglalkoznának vele...

...úgyhogy ez is fizika-meg az is, csak másképp...de kétségtelen, hogy vannak előnyei...

...nem sok olyan kazán van, ami 1-kg, egy női retikülben is elfér és 99.000.-ft...

Előzmény: bnorci71 (18863)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18876

"akkor bizony komoly gondjai lennének..."

Igen..utánna  a számla kifizetésével !  :-)

 

"az olcsóbbik 27-forintos árammal is fűteni"

Az melyik ? A "kapcsolt" ?  mert akkor lehet nem annyira...

Előzmény: rézműves1 (18874)
kardos ricsi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18875

Erőműves,valamelyik szolgáltatónál van?

Áramkedvezménnyel :)

Így nem nehéz 20 ezerből kifűteni

Előzmény: gabor0036 (18868)
rézműves1 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18874

..."Kell az neked ?  :-)"...

 

Igazad van (itt a nagybötű), a "vellanyszámla" része nem igazán kell, csak a kényelem, a konfort, amit nyújt...

...elmondom, hogy megértsd, miért forszírozom ezt az ION-dolgot...nem azért, mert az oroszok is csináltak néha jó dolgokat (Afganisztáni licenc alapján:):):), de ez a cucc már az atomtengeralattjárókon is sikeresen működött...igaz, hogy vellannyal megy, de ez másképpen csinálja, mint egy cekasz és a így másképpen hevíti a vizet, gyorsabban fűti fel, stb-stb...persze ettől még ez is "csak" egy vellanykályha, amiből egy 5-kw-os "kazán", akkora, mint egy összecsukott férfi esernyő (30-cm) és 1-kg a súlya...a legfontosabb, hogy a vegyeskazán elé is köthető és ha avval bármi van, rögtön automatikusan átáll...nem kell hozzá kémény sem és a helyigénye szinte minimális...

...miért mondom ezt??...mert ketten vagyunk a feleségemmel, aki még dolgozik (reggeltől estig) és még van 3-éve a nyugdíjig...Ő sajnos nem az a begyújtogatós típus és ha velem valami lenne, akkor bizony komoly gondjai lennének...

...de utazni is szeretünk és egy hét távol télen, mínuszokban, még egy pufival is gond...

...ezt az ION-t meg lehet az olcsóbbik 27-forintos árammal is fűteni és így már versenyképes a gázzal is (ami nekünk nincs is) és mivel automatizálható és akár 1-hónapra előre programozható, már nem is olyan rossz alternatíva...de ha Te jobbat, olcsóbbat tudsz, kérlek ne tarstd magadba DDD...

Előzmény: joevagyok68 (18852)
bnorci71 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18873

nézz át a hősziges topikba pont mostanába volt szó a téglákról és a hőtároló tömegről

 

ha a 30cm akármilyen falra felnyomsz 20-30cm szigetelést kb ott vagy energia igénybe mint a passzív háznál -tapasztalat 60cm tömör tégla+10cm szigetelés irodaépület 30Kw kazán kifűti 300nm-en. -10be~50óra alatt 3fokot hűlt fűtés nélkül-

viszont télen amint megáll a fűtés a könnyűszerkezetes ház elkezd hűlni nincs hőtehetettlensége, nyáron gyorsan felmelegszik és lehet klímázni.

 

A hűtőházak is ezért készülhetnek szendvicspanelből hisz csak a szigetelést kell megoldani a hőtároló tömeg maga az árú.

 

tény a lehűlt téglaházat több energia felfűteni a könnyűszerkezetesnél, hőntartani azonos szigeteltség melett ua. de lehülni is késöbb fog

Előzmény: gabor0036 (18870)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18872

Szerintem

nincs igazad

szerintem !  :-)

lásd 18871

Előzmény: gabor0036 (18870)
t.zsolti Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18871

na de, az lényegtelen milyen vastag a fal, ha lenne olyan szigetelő anyag ami 1cm vastagságban 0 közeli hőátbocsájtású lenne, vagy falazol és a mai techológiák igénybevételével építesz és az is 0 közeli ( ugyanannyi mint a másik ) a fűtésszámla is ugyanannyi lessz, csak a két ház hőtehetetlensége lessz más. ( 1 kg ólom vagy 1 kg pehely a nehezebb ? )-  )))))))))))))))))))

Előzmény: gabor0036 (18870)
gabor0036 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18870

A jó könnyűszerkezetes (passzív és aktív) és gerenda háznál nem a falakat (óriási tömeget) fűtöd-tartod hőn elsődlegesen, hanem a levegőt. Sokkal hamarabb és kevesebb energiával van benne meleg, mint egy kívülről szigetelt panel, tégla, szilikát,.... házban. Ami házakat néztünk mi is az nagypanelos technológiával épült, valamint gerenda házak voltak és rendkívül jók voltak a tapasztalatok velük. Nem bemutató ház volt egyik sem, hanem család lakott ott és valós infókat kaptunk. Tölünk 300m-re is van kettő gerenda ház, az egyik egy egyszintes 200m2-es amit szintén villannyal fűtenek, és ők 40eFt általányt fizetnek villanyra. Ebben benne van minden fogyasztó és a fűtés is. Ha azt nézem hogy én 16e nappali és 5e éjszakai általányt fizetek akkor az nem is rossz. De ez mind csak akkor érdekes szerintem, ha az ember egy új építű passzív közeli házat tud építeni, mert akkor sokkal okosabban lehet gondolkodni előre. Itt is volt egy öntvény kájha, hőcserélős szellőztető, szobákban pluszba üveg fűtőpanel,... Kivitelezés drága, de üzemeltetés olcsóbb és nem kell fával-gázzal számolni. 

Előzmény: joevagyok68 (18869)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18869

""Sima szigetelt háznál ahol először a falakat fűtöd,"

Nem értem..:-))

A "sima szigetelt" is olyan hőátbocsájtásilag mint a könnyűszerkezetes  ? ..a felvetésbe..

Mert akkor nem tök mind1 ?

Hisz ősszel van benn22 fok onnan kell szintentartani..nem a falakat kell felfűteni 15 fokról..

Vagy ?

Előzmény: gabor0036 (18868)
gabor0036 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 18868

Én voltam 2009-ben egy könnyűszerkezetes házban amiben egy Radeco villanykazan volt. Akkor 20eFt-os altalanyt fizettek villanyra és elég volt a 100m2-es házra. Az azért majdnem passzív ház volt olyan jó volt a szigetelése. Sima szigetelt háznál ahol először a falakat fűtöd, én biztos nem valasztanék ilyen fűtést... Pedig a Radeco nagyobb múlttal rendelkezik...

Előzmény: rézműves1 (18851)
t.zsolti Creative Commons License 2013.11.25 0 0 18867

és elad egy olyan berendezést ami annyit tud mint egy 2000ft-os fűtőszál csak 100E

Előzmény: hbbst (18865)
t.zsolti Creative Commons License 2013.11.25 0 0 18866

bocs , nem jött át .

Előzmény: hbbst (18865)
hbbst Creative Commons License 2013.11.25 0 0 18865

Épp azt mondom, közel 100% a hatásfok, legyen mondjuk 99,5%. Na most ha azt mondja valaki, az én termékem sokkal faszább, mint a fűtőszál, mert fele akkora a veszteség, akkor annak 99.75% a hatásfoka. 0,25% a különbség, ami elhanyagolható.

Előzmény: t.zsolti (18864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!