Keresés

Részletes keresés

pifta25 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 5082

Akkor majd ha nyugdíjba megyek:))) 

Előzmény: L0riana (5077)
Jarvis21011 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 5081

Helyzetjelentés:

most volt varratszedés, tartott vagy brutto 12,5 másodpercig és már fásliztak is vissza.

rögzítő még két hétig 0 fokon. Fürdés holnaptól. 2 hét múlva gyógytorna, és munkába is mehetek 26-tól.

Mankókat azonnal eldobni. Ez még picit fura, de nemsokára visszajön a bizalom a jobb lábam irányába. Itthonra kicsit több mozgás javasolt, jövő héten mégtöbb.

Egyelőre (lekopogom) a javulás rohamos, maradjon is ez így.

Előzmény: pom-pom57 (5080)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 5080

Én 1 hétig mankóztam. 2 hétig szobafogság otthon.Csak a szükséges séta,konyha, wc fürdőszoba .Azt hiszem 3.-ik hét után kezdődött a gyógytorna.Természetesen csináld naponta az előírt tornát többször is egy nap  az ágyban. Zero!!! hajlítással.

Előzmény: Jarvis21011 (5071)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5079

hello Chopi

TA mindenképpen jó ha megnézi a térded, de ezt már többször is mondtuk neked

biztos vagyok benne, hogy megmondja, hogy mire számithatsz a térdeddel kapcsolatban és hogy esetleg ő mit tudna tenni, vagy mit javasol, de mindenképpen egy új remény neked, hogy elmész hozzá

nagyon úgy veszem észre, mintha hasonlóak lennének a problémáid mint nekem /hajlitás, mozgatás/

azért mindenképpen mozgasd a térded ha teheted, nehogy rosszabb legyen ez a dolog

vagyonőr nem vagyok ugyan, de hirtelen ötleteim, hogy esetleg videós térfigyelés, vagy múzeumban valami porta, vagy önkormányzatnál porta, ilyesmi talán..

hirtelen ezek jutottak eszembe

ki mit gondol azzal ne foglalkozz, volt aki előzőleg nekem is köszöngetett, most meg elforditja a fejét és átnéz rajtam, na meg ilyen állapotban érzékenyebb is sokkal az ember, meg jobban odafigyel a külvilág reakcióira

Előzmény: Chopper63 (5065)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5078

ok, akkor dr. Knorr kilőve, oda ne menjen senki, mert ott csak főzés van :)

 

Előzmény: Jarvis21011 (5064)
L0riana Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5077

Én ülő munkát végeztem, és 3,5 hét után tértem vissza, de orvos főnökkel elég könnyű dolgom volt. Azért ha állómunkát végzel (esztergálsz), ne számíts rá, hogy 2 hónapon belül visszatérhetsz. Nem csak azért mert a doki sem engedné (szerintem), hanem mert akkor tényleg nincs értelme végigszenvedni, mert pont a 3. hónap a legveszélyesebb időszak a szalag beépülésében, és sokra nem mennél egy használhatatlan, de teljes szalaggal...

Előzmény: pifta25 (5076)
pifta25 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5076

Talán leállás fele én is el tudnék menni szabi plusz táppénz:)) 

Előzmény: Jarvis21011 (5075)
Jarvis21011 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5075

Én szabin vagyok :-))

Előzmény: pifta25 (5073)
Jarvis21011 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5074

Ja, és totál el volt szakadva, és volt némi porcsérülés is...

pifta25 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5073

Köszi a választ. Én esztergálok, ugyhogy ahhoz akkor több idő kéne. Nincs az az Isten aki elengedne:))

Előzmény: Jarvis21011 (5071)
pifta25 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5072

Értem köszi! Ennyi táppénzre nem tudok elmenni:))) 

Előzmény: pom-pom57 (5070)
Jarvis21011 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5071

Hát egy hetes tapasztalatom van csak.

2014 július 9-en műfüvön focizva egy forduláskor jott két reccsenés. 2 napig otthon voltam minimális duzzanattal, de nagy fájdalommal. Aztán a fájdalom elmúlt, és a duzzanat is lassan. Simán tudtam járni, lépcsőzni. Sportolást, és veszélyes mozdulatokat nem próbáltam. Konzervatív kezelés nekem nem jött szóba, szeretek síelni és a franc se akar helikopterrel lejönni a hegyről. Szóval félelmekkel, de egyértelműen a műtét mellett döntöttem.

Bokától combnyakig fel vagyok fáslizva és egy 0 fokba allitott merevito a labamon. Fogalmam sincs tudom-e hajlítani, gondolom annak is eljön az ideje. Mankó megy, a lábam lábsúly erejéig a földön. Instabilitást nem érzek, mert ez a merevítő semmiféle hajlítást/tekerést nem enged. Ezt a merevítőt a műtét előt meg kell venned, viszed magaddal a műtőbe, és a lábadon van mikor ébredsz.

holnap megyek varratszedésre, ott kiderül a további program. Én úgy számolok, hogy vagy 19-tol, vagy 26-tol allok munkaba (irodai). szerintem még akkor is fog kelleni manko, ha nem is kettő, de egy biztosan.

 

Előzmény: pifta25 (5068)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5070

Ezekre a kérdésekre inkább olyan hivatott válaszolni aki már végigzongorázta a rehab  összes időszakot.2-3 hónap után már sántítás mentesen tudsz menni.Visszatérés a munkába,attól függ,hogy fizikai,vagy  Pl. irodai.Szellemi munka esetén kb 2 hónap. A műtét követően 3 hónap után már kocoghatsz.Fizikai olyan 4-5 hónap után.Fontos a gyógytorna nagyon.3 hónap után már zsámolyokon ugrálhatsz ,ha a Sportkórházba T.J. mész rehabra. 4 hónap után kezd el erősödni a beépített ín.Én 6 hónap után már teniszeztem.De már 2 hónap után csocsózhatsz. Teljes stabilitás 1-1,5 év,amikor teljesen beépül az ín.     

Előzmény: pifta25 (5068)
pifta25 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5069

Ja és még annyi hogy neked teljes vagy részleges szakadás volt e? Mennyire volt szükség a műtétre? Konzervatív kezelést is próbáltál e? Egyenes vonalú mozgásokat tudtál e végezni? Mikor ment ki a térdet milyen mozdulatnál.? Várom válaszod

pifta25 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5068

Hello! Annyi kérdésem lenne ugye még friss a műtét, hogy egy hét a műtét után mennyire tudod mozgatni a lábad, illetve én csak porcműtéten voltam onnan saját lábon mentem haza másnap. Körülbelül mikor tudsz majd visszaállni melóba? És mit érzel? Instabilitás van még? Mit mondott doktor úr? Mire számíthatsz? 

Előzmény: Jarvis21011 (5064)
pifta25 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5067

Köszi a segítséget! Ha műtétre kerül sor akkor hozzá megyek..Meglátjuk a melóhelyen mit szolnak hozzá hogy ha megint táppénzre megyek:))

Előzmény: pom-pom57 (5063)
_chillout_ Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5066

Ez azért a nevéből is elég egyértelműen kiderül :-)

Előzmény: pom-pom57 (5062)
Chopper63 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5065

Sziasztok!

 

A Knorr leves,az finom....a másik  változatot,én sem ajánlom!!!

Én nem hallomás miatt...

 

A legjobb végállomás:Az itt lévő,már főleg többszörösen megtépázott térdek esete szerint..a T.Á.-verzió tűnik a befutónak.

 

MRI-Nekem a teljes keresztszalag szakadást nem vette észre!Pedig a meniscusszok közé is be volt csapódva!

Szárkapocs csonttörésemet viszont-IGEN,azt látta!

Hát nem érdekes,pedig egy gép a lelkem,és lágyrészeket hivatott eredendően spécin vizsgálni.Tévedni mégis tud!!Erről ennyit!

 

6. műtétem jelenleg füstbe ment tervvé vált szerencsére,amig a 2. sipolyom most nyugvó állapotban van!Még épp 1 hete záródott be,némi ráhatással,ami nem publikus itt.

 

Hajlitással gáz ahogy állok..Géppel is max az 55 fok.ezen nem tudok tullépni sehogyan.

Alapjáraton max 45 fok megy az életben,de csakis hajlitógép után,aztán ez tendálódik hamar lefelé.

Végre fürdethetem,akkor tudom a legjobban hajlitani!

 

Jegelés-Nálam többet ember nem jegelte a lábát,a sok műtétem alatt.1 hónapig éjjel-nappal orvosi utasitásra korházban.Én azt irhatom,nekem aztán semmit nem ért.

 

Minden ember más,minden eset más.(Szerencsére!)Igy a reakciók is sok esetben eltérőek akár 1-1 adott dolog kapcsán is!

 

A friss műtöttünknek gyors gyógyulást,minden komplikációtol menteset kivánok!!

 

Én kivételesen szerencsétlen eset vagyok..alapbetegségemmel,és a szövődményekkel..

 

 

Aki dilemmában van éppen..mégis övé a döntés,a végleges döntés joga!

Kivánom,jól válasszon orvost..

 

Más-Van valaki itt közöttünk aki Személy-Vagyonőr is,és térd műtött is???

Mik a kilátásaim a szakmában szerintetek?

Szerintem,itt lesz a vége számomra.

 

Aki tud erről irni valamit nekem,irjon legyen szives!

Természetesen újra levizsgáztam,a törvények szerint,még a balesetem előtt,de igy nem tudom mi lesz..

 

RSZSZ...na gyerekek az nem semmi!!Mozgásképesség felülvizsgálat!!

 

 

4 műtét után papirok alapján eldöntötték,20% a gondom,fellebbezhetetlenül vissza dobták ezzel a kérelmemet!

Rokkant parkoló kártyát nem kapok!!Mást nem is akartam.

Nem tudok-állni,járni,ülni,nem tudok tömeg közlekedni,nem tudom önmagamat ellátni.Nem tudok bevásárolni,lakásban járókeretezek fél éve,utca 2 könyékmankóval..stb!!

De hurrá gyerekek!

Bacca meg-ÉLEK!!!!!!!!!!!!!Nekem kuss,pofa be,mit akarok még 5 műtét után???

 

Ha van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban is akár,irjon már!

Nekem rettentő nagy gondom az A-B-be való eljutás.Nagyon keveset tudok menni..na ez vicc,mert menésnek nem,inkább mászásnak hivnám!

Nem állhatok meg semmihez sem közel,hiába vannak kijelölt rokkant parkolók!Mert egészséges vagyok!!Hurrá!Nincs rá jogosultságom!De azokat az arcokat kellene látni,amikor meglátják az ÉP emberek ahogyan Kimászok a kocsiból,ja és ahogyan BE mászok a kocsiba!!S mikor meglátják a 2 mankóval való vontatásomat..

Frankon-kin szenvedés az egész..

 

Nos ennyit mára.

 

Szebb napot mindenkinek,mint amik nekem vannak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pom-pom57 (5063)
Jarvis21011 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5064

😃😃. Arzeen! Dr Knorr az max finom levest főz. Knoll lesz az 😃 Ráz a röhögés, de így fáj a lábam. 

Pifta! Én vagyok itt asszem a legfrissebb TA-s keresztszalagos (jan. 5). Ha van kérdés ne kímélj!

Előzmény: Arzeen03 (5060)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5063

Arzeen3 mondott 2 dokit felejtsd el őket,mert   ő csak hallott róluk. Ennél többet nem akarok róluk írni,hidd el a legjobb kézben vagy annál aki kivette a porcod.És ráadásul TB alapon

Előzmény: pifta25 (5059)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5062

Akkor azt már tudjuk,hogy nem nőből vagy.

Előzmény: pifta25 (5059)
pifta25 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5061

Köszönöm a segítséget. Megerősítés ez számomra hogy tényleg jó orvos. Lehet csak azért nem nyúlt a szalaghoz, mert a porcleválás adott volt. Az is érdekes számomra, hogy több MRI viszgálaton is voltam és csak egy tudta bizonyosan megállapítani hogy részleges elülső szalag szakadásom van. Nem vagyok szakmabeli, de azért érdekes dolgok ezek.

Előzmény: Arzeen03 (5060)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5060

Itt most nem tudunk TAnal jobbat ajanlani, de pl uzsoki korhaz Hangody dr es csapata pl ha jol tudom, vagy dr Knorr asszem neten megtalalod ok is elvonal

Előzmény: pifta25 (5059)
pifta25 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5059

Semmi trauma nem volt! Megmaradtak ugyanazok a panaszok. Élni tudok vele meg laza sportokat űzni..úszás laza futás biciklizés. De az ágyban is ésszel kell cselekednem különben máshol megyek el:))) 

Előzmény: pom-pom57 (5058)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5058

Nem kaptam választ arra kérdésre,hogy porckivétel után ért-e trauma.Valami  tünetnek legalább lenni  kellett,hogy újra MRI-csináltass a térdedről.Én 20 évig éltem keresztszalagok nélkül. Alapjába véve nem tesz jót a porcnak,ha nincs vagy nem tart jól.Nekem szerencsém volt.Mert csak egyik lábamban okozott némi porckopást. Amennyiben T.A. azt javasolta,akkor hidd el neki.Rengeteg  betege van.Nem kell neki lasszóval a műtőasztalra cibálni őket,hogy legyen elég operálandó kliense.Nem tudom,akarsz kontakt sportot űzni,mert akkor ne habozz.

Előzmény: pifta25 (5057)
pifta25 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5057

Azért nem értem a dolgot, mert az artoszkopos műtét alapján a szalagokat is látja a doktor úr. A medialis meniscus sérülés, következménye a szalagsérülésnek. Nem a probléma lett megoldva, hanem a következménye. De örülök hogy Tállay doktor úrnak jó hírneve van, és én is remek embert ismertem meg benne. Még gondolkodok a műtéten. Egyenes vonalú mozgást tudok végezni. Hirtelen mozdulatoknál van gáz....

Előzmény: pom-pom57 (5055)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5056

nekem is részleges szakadásom volt elvileg és úgy megműtöttek vele, hogy több mint fél évig menni se tudtam és itt nyafogtam állandóan kétségbeesve, ami még most is előfordul

TA-ban a bizalom nem inog meg semmi esetre sem

egyébként is mindenki tévedhet

remélem nem okozok majd neki olyan szakmai kudarcot a problémámmal, amitől majd esetleg visszavonul, bizom benne, hogy erős a személyisége, ha nem jövök rendbe, kidobnak a kórházból és ennyi :)

 

pompom majd megnézem az emailom, amióta megadtam neked, azóta ha tehetem, nem nagyon szoktam belépni

 

chillout tévedésben van amit irt, mi itt mint messiásra és megmentőnkre tekintünk TA-ra, nem úgy ahogy az ő szemszögéből itt felvázolta

Előzmény: pom-pom57 (5055)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5055

Nem derült ki,hogy milyen tünetek utaltak arra,hogy részleges szalagszakadásod van.Ért egy trauma?És,ha jól tudom a részleges szakadást nem szokták műteni,mert általában helyre jön magától. Nekem mind a 2 térdemben ő pótolta a szalagot.Remek munkát végzett.Nem mennék más orvoshoz  soha.Teniszezem,futok,és ráadásul a sakkot sem kellet abbahagynom. Javasol neked,hogy olvass vissza egy pár száz hozzászólást,hogy pontos képet kapjál,hogy kivel operáltasd meg magad.

Előzmény: pifta25 (5051)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5054

Látszik,hogy nem olvastál el egy kommentet se. Szerintem sokan közülünk mosolyogva olvasták a leveled. 

Előzmény: pifta25 (5051)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 5053

Van egy jó hírem. Megvan a lány akinek ugyan az a gondja mint neked.  Elküldtem neked e-mailben az Ő e-mail címét. Most írt nekem azt hitte én vagyok  reklámban.

Előzmény: Arzeen03 (5049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!