Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ata61 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 53213
OK. Köszi
Előzmény: Törölt nick (53210)
tefi Creative Commons License 2013.09.03 0 0 53212

Valóban nem vagy megfelelően tájékozott..:)

Íme a jogszabály:

 

KRESZ 44. § (8)279 Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

Előzmény: Törölt nick (53209)
soltibalazs Creative Commons License 2013.09.03 0 0 53211

Sziasztok!

 

Ki szerelném cserélni a váltógombot, kicsit megviselt szegény 312000km után.Hogy lehet leszedni?

Nézegettem, de nem jöttem rá.

Köszi B.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.03 0 0 53210

Állapottól függ, de én a twingot választanám. A Saxonak problémásabb a hátsó futóműve.

Előzmény: Ata61 (53204)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.03 0 0 53209

Lehet, hogy nem vagyok megfelelően tájékozott, de országúton még mindíg a tompított fényszóró a kötelező. Mert , ha így van csak a DRL-t használó szabálysértést követ el. A gyakran kiégő izzó a ködlámpa izzó hisz az villan fel állandóan kanyarodáskor. 

Előzmény: Törölt nick (53207)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.03 0 0 53208

Én erre a régebbi twini motorra nem éppen jó fogyasztási adatokat hallottam... Az újabb D motor az ami kis fogyasztású, ami már 1149ccm. Lehet, hogy ezek a régiek nem nagyon romlanak el, de városban nem esznek jól.

Előzmény: DGabee85 (53205)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.03 0 0 53207

Természetesen nem városra gondoltam, ott nem is kötelező a tompított, de országúton határozottan hasznos, előzésnél jobban meglátod a szembejövőt, ha az éppen egy környezetbe szépen beleolvadó autóval jön feléd. Amikor előzöl nem mindegy, hogy mikor veszed észre azt aki veled szembe jön, és mennyire tudod felmérni a sebességét. Ezért tették kötelezővé. A DRL-nek pont az a lényege, hogy nem lefelé vetít, hanem előre, elvakítani nem szabdna neki, hiszen nappal van, ahol meg zavaró, ott valami gubanc van. Akinek éjszaka világít, ott lehet gond, még ha halványabban is világít, mivel egyenesen előre világít, zavaró lehet. Ezt eldönti a szembejövő, ha zavarja, villog. De hát éjszaka ne világítson a nappali menetfény, szerintem. :-)

Fiat kanyarlámpáját nem tudom, a sajátomban nagyon jó, eddig még mindenki elégedett volt vele, aki látta. Az, meg szerintem független, hogy ha valakinek hamar kiég a tompítottja, bár erre jó orvosság a nappali menetfény, hiszen akkor nem kell nappal közúton világítania. Anno megvettem a kocsit, kapott normális izzókat, (Osram Night Breakert), azóta vígan megy, pedig már nem most volt. Még így is bírja, hogy szürkületkor automatikusan felkapcsol.

 

"Maradok annál az álláspontomnál, hogy ha ettől vagy látható valakinek nappal annál már nagy a baj." - Nézd, ha egy ilyen jön veled szemben, majd rákezd előzni, akkor lényegében az életedet mentheti meg egy ilyen dolog, mert időben észrevett. Hiába gondolod azt, hogy akkor a másik szemével van gond, a lényeg, hogy ettől hamarabb észrevett, és nem adott egy frontális puszit neked, mert nem kezd el előzni... Szerintem ha hetente egy baleset elmarad emiatt, már megéri ezt erőltetni. Főleg, ha az ember hozzátartozóját, gyerekét kerüli el emiatt a baj. :-)

Természetesen nem akarlak meggyőzni, hogy használj ilyet, csak kérlek fogadd el, hogy van némi értelme, nem kell egyetértened velem, csak kicsit gondolj bele. :-)


Kerekatinak meg még annyi, hogy én is sok állattal találkozom az utakon, rendszeresen, viszont ha mindegyiken felhúznám magam, akkor saját magam sodornám veszélyes helyzetbe. Teljes mértékben megértem, hogy nehéz, de amennyire tudod kerüld el és ne foglalkozz vele. Magadnak ártasz, ha jól felhúzod magad, elsőkézből tudom. :-)

Előzmény: Törölt nick (53202)
Ata61 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53206

Köszi,amugy a Twingo tetszene is neki.

Előzmény: DGabee85 (53205)
DGabee85 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53205
Szerintem Twingo. Cimbimnek volt, kis fogyasztás, kis parkolóhelyekre is bőven befér, és nem hallottam róla, hogy nagyon elromlós autó lenne! Én merném ajánlani, bár a hirdetéseket nem néztem meg. Ha jó állapotban van, amit azért az autó megtekintésekor nem árt egy szerelővel is megnézetni, akkor nem kell rajta gondolkodni, el kell hozni. Persze ez az én véleményem.
Előzmény: Ata61 (53204)
Ata61 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53204

Sziasztok!

Menyemnek(védőnő) keresnénk helyben rohangálós kiskocsit 1,2-es ig 1995-től max,200ez ft-ig.Szerintetek ezek közül melyik bevállalható ?Véleményeket a típusokról előre is kösz.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/saxo/citroen_saxo_1.1_sx_friss_muszaki-6984736

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/twingo/renault_twingo_1.2-7037767

http://www.hasznaltauto.hu/auto/daewoo/matiz/daewoo_matiz_0.8_se-7187860

bsanzika Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53203

Ha már így a fényszórókról beszélgetünk, tud valaki dobni nekem egy "hülyének" való leírást a tompított fényszóró beállításáról? Projektoros, elektromos magasságemelős blablabla... Keresgettem itt fórumban, mert emlékeim szerint volt már egy leírás de sajna nem nagyon találtam...

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53202

Fiatban ültem már ami ezt a ködlámpás faszságot produkálta, harmat gyenge. Viszont a tulaj bosszankodott, hogy gyakran kiég a tompított izzója és mivel nem műszaki beállítotságú szervízben cseréleteti. Gondolom nem olcsón. Lehet, hogy más tipus jobban be világít jobbak a tapasztalatok de erre ezt nem állítanám. Én nem állítottam, hogy nappal tompítottal járok, de szerintem csak kevesen teszik ezt városban. Maradok annál az álláspontomnál, hogy ha ettől vagy látható valakinek nappal annál már nagy a baj. Esetleg szürkület kezdetén amikor még tompítottat  nem kapcsolsz, akkor ér valamit. De ez az intervallum elég szűk. Aztán tovább gondolva a dolgot amit írtál szerintem sokaknak ez nem megfelelően van szerelve, inkább szembe vág, mint hogy egy kicsit lejjebb vetítene. Végül is hasonszőrű állat mint a xenon, ha jól van állítva nincs vele baj és sokkal biztonságosabb vele a közlekedés, ha szar akkor átok a szemből érkezőknek.

Előzmény: Törölt nick (53200)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53201

Na erre nyomtam egy lájkot!

Előzmény: ÖregMackó (53198)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53200

A nappal kötelező tompított sem divat... A DRL ezt hivatott kiváltani kisebb fogyasztással, de ugyanolyan vagy jobb láthatósággal. A bekanyarodási lámpát meg próbáld ki este, hidd el, meggyőző. Sötétben igenis nem látja a sofőr hová kanyarodik ezért kell lámpa. Sőt, sötétben lámpa nélkül egyáltalán nem látni, ezért kell a tompított. Nem véletlen. :-) Ne legyél a végletek embere, nem kell átálnod a másik oldalra, de gondold át ezeket. :-)

Előzmény: Törölt nick (53195)
Dexxxxter Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53199

Sziasztok!

 

Mint új Thalia tulaj (2005, phase2?) érdeklődnék a lehetséges bővítési lehetőségekről :)

A gyári cd-s rádiőra szeretnék mp3 lejátszási lehetőséget (sd, usb..) applikálni. Olvastam különböző lehetőségekről, mint FM-transmitter, a fejegység cd lejátszójára csatlakoztatott adapterrel aux-in bemeneti lehetőség létrehozása stb. Ebben az esetben melyik lehetőséget, hogyan, mennyiért lehet megoldani? Az FM transmitter ténylegesen jó, minőségi, működőképes megoldás? Esetleg ha valaki tud, egy konkrét modell ajánlásnak örülnék :) A fejegység megbirizgálása pontosan hogy működik, mennyire bonyolult? Ki lehet szedni a fejegységet a műszerfal megbontása nélkül? Utána mit kell csinálni, mennyibe lenne, mit lehet elérni ezzel? Központi kijelző/kormány vezérlés ezzel megbomlana? Vagy érdemesebb egy új, mp3-as lejátszót venni?

Másik kérdés a kartámasz. Van valami jó, ebbe illő darab? Kézifék hozzáférhető marad kartámasz esetében? Stabilak ezek?

Illetve még egy kérdés, a biztonsági rendszer. Milyen riasztó/rablásgátló stb berendezéseket lehet/érdemes (észszerű áron) beszerelni, használni?

 

Egyelőre ezek jutottak eszembe, köszi a válaszokat!

ÖregMackó Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53198

Szia Kerekati!

 

Arra gondoltam, lehet, hogy egy fórumtag volt aki megismert a lámpáidról és örömében így integetett. Akár ezt is gondolhatnád ;-)

 

ÖregMackó

Előzmény: Törölt nick (53177)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53197

A világítás nélküli autókra meg még annyit, hogy 13 évvel ezelőtt este 11-kor egy kivilágítatlanul közlekedő kissebségi sofőrrel megáldott Lada elejébe vágódtam motorral, aki rádásul még elsőbségemet sem adta meg. Engem vittek a kórházba, mai napig nem emlékszem semmire, ha nincsennek ott tanúk a történetet egész másképp állítják be.

Mai napig érzem nyomait a kalandnak, mégsem háborgok mindenen. És azóta is jobban érzem magam mióta csak elvétve nézek híradót. Tudod, boldog tudatlanság!

Előzmény: Törölt nick (53184)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53196

Teljes mértékkel egyet értek az álláspontoddal. Még kiegészíteném annyival, hogy a zuhanyzás után egy jó szeretkezés is sok mindenre gyógyír.

Szeretkezz ne háborúz!

Előzmény: Vulkan16V (53185)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53195

Ha ez nappal van, remélem te sem gondolod komolyan, hogy álmos Pista bácsi az autót nem veszi észre, de a DRL-t igen. Erre mondja a bíróság, hogy nem valóság hű történet.

Ha szürkületkor valaki felkapcsolja a tompítottat, akkor felesleges, csak látvány elem.

Nézzetek utánna, az Audi alkalmazta először az R8-nál még pedig azért, hogy a többi közlekedő lássa, hogy egy R8 közeledik. És ezt maga a fejlesztő mérnök nyilatkozta.

A BMW indította az angel ayes-al utánna sok gyártó is valamilyen formában utánozta, most meg ez?  Ez nem divat?

Én másképp gondolom, de ezzel nem kell másoknak egyet értenie és senkit sem akarok áttéríteni.

Épp olyan mint az indexeléskor abba az irányba felkapcsolódó ködlámpa. A vezető nem látja hová kanyarodik? A mérnökök felesleges reklám marhaságok fejlesztgetése helyett inkább az üzemanyag megtakarítással foglalkoznának az jobban eladható lenne. Ez olyan, hogy a felesleges csícsa elemekkel hogyan lehet egy régi műszaki adotságú autót eladni a népeknek.

Előzmény: Zolkabácsi (53186)
DGabee85 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53194
Én a Lángautónál vettem saját márkás Starline dobokat meg pofákat. Igaz ismerősöm van ott, de féktárcsákkal, fékbetétekkel, fékdobokkal, fékpofákkal együtt fizettem 24ezret. De a gyári dobokat meg tárcsák eladóak, egy ezresért felszabályozzák darabonként. A két tárcsa meg két dob, 10ezerért vihető. Bár az enyém 2004es évjárat. És nem ABSes.
Előzmény: miklos2peter (53193)
miklos2peter Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53193

Sziasztok,

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Thalia 1,4  16V   2001 es , azt hiszem bosch a hátső fékrendszer.

Azt szeretném kérdezni milyen márkájú dobot ill pofát ajánlottok a fék felujításához?

Nézegettem a neten én az LPR találtam a legolcsóbbnak

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/eroatviteli_alkatresz/fek_fekbetet/renault_clio_2_thalia_twingo_fekdob_pofak_1796291435.html

Nem tudom ez jó e vagy nagyon gagyi?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv

soltibalazs Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53192

Sziasztok!

 

Ki szerelném cserélni a váltógombot, kicsit megviselt szegény 312000km után.Hogy lehet leszedni?

Nézegettem, de nem jöttem rá.

Köszi B.

 

Luck Skywalker Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53191

Mi a Gates szíjat szoktuk akár szettben vagy Skf görgőkkel és vízpumpával.A gyári készletben is általában Gates szíj van.

Ez nem a legolcsóbb de nem olcsó kétszer dolgozni sem,nem beszélve az okozható károkról.

Ez csak a mi ízlésünk biztos lesz még más vélemény is, a lényeg hogy ne ezen spórolj.

 

Előzmény: varanero (53190)
varanero Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53190

Köszi!

 

Vezérlés még nem volt cserélve.

Gyárit vagy utángyártottat, milyen márkájút érdemes?

Előzmény: Luck Skywalker (53189)
Luck Skywalker Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53189

Elvileg semmi extra.Olaj olajszűrő,levegő és pollenszűrő/ha van/.

Viszont ha vezérlés még nem volt soha akkor az erősen ajánlott.Amúgy én vezérlés cserét 5 évente vagy 100 ezrenként szoktam ajánlani.

Előzmény: varanero (53188)
varanero Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53188

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni abban a kérdésben, hogy mit kell ellenőrizni/cserélni 85eKm-es olajcserével együtt?

Mi a gyári előírás és mi ajánlott? Illetve, ha most nem, akkor mikor esedékes a vezérmű szíj, görgő szett cseréje?

Thalia 2004 1,4 16v 98Le

 

Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53187

Nem kötekedésből írom, de nem lehet, hogy csak egyszerűen zavarta a fénye? Attól tudhatta mi az... Ahogy ő sem lát a fejedbe, te sem látsz az övébe, nem tudhatod, miért csinálta.

Egyébként én is DRL párti vagyok. Jó találmány, s mégha minimális is a megtakarítás az üzemanyag tekintetében, ha minden autón lesz, akkor az már jelenteni fog a környezetvédelem szempontjából is.

Engem egyébként nem szokott érdekelni, hogy milyen lámpa világít a szembejövőn, ha zavar, akkor rávillantok, tudja, valami nincs rendben.

Előzmény: Törölt nick (53177)
Zolkabácsi Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53186

Mészi bácsi, a DRL (nappali menetfény) nem fog kimenni a divatból, sőt egy nagyon is okos újítás.
Csak megfelelően legyen beszerelve, erős fénye legyen, és tompuljon le este, vagy kapcsoljon ki.
Nem kell hozzá fénymérő csak lássuk be elég vagy nem elég a fényereje ahhoz, hogy egy kereszteződésben álmoskásan szétnéző ember "arohadtéletbe ott jön valaki"-ig eljusson.
Szűk nyalábban sugároznak úgyhogy fontos a belövés is!!!! ;) Mivel lennt vannak, vízszintesen legyen az alja és fentebb a teteje!  

Vulkan16V Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53185

kerekati!

 

Menj haza, zuhanyozz egy jót! Vacsorázz, iddogáld a kedvenc italodat! Figyeld a fű növését és a madarak röptét! És jusson eszedbe, hogy ilyenek miatt bosszankodni olyan, "mint másik hülyesége miatt magadon bosszút állni." Igazad van, de ezen nem tudunk változtatni, mert rendőreink teljesen más feladatokra koncentrálnak. Ha erre is figyelnének és büntetnének akkor egy hét alatt meglenne az éves költségvetésük.

 

Bocsánat, hogy off voltam. Vulkan 

Előzmény: Törölt nick (53184)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 53184

Ha hiszed ha nem, sokat vagyok úton. Ha nem ezzel, akkor céges géppel.

 

- Fényes napsütésben -szándékosan is- reflektorral közlekedők... Szól nekik valaki? Senki...

- Motorosok 99%-a reflektorral... Szól nekik valaki? Senki...

- Városban sötétben teljesen világítás nélkül -sokszor szándékosan- közlekedik... Szól neki valaki? Senki...

- Megelőz egy autó, se elöl, se hátul 1db rendszáma sincs... Szól neki valaki? Senki...

- Hátul egy deka világítása nincs, szintén senki nem szól neki... és baj, hogy azért is szólni kell, hogy vegye már a tulaj a fáradságot és igen is néha nézze meg, hogy mi világít vagy mi nem a saját autóján hátul.

- utnáfutók 80%-án nincs rendes világítás és index

- És a legszomorúbb hír, hogy műszaki hibás vontatott járműn sajnos autósok 100%-ánál villog a vészvillogó.

 

Ezekből egyet sem láttam, hogy a rendőr szólt volna neki, vagy bűntette volna bármelyiket is! Pedig többszőr volt, hogy ilyen mellett haladt el rendőrautó.

És elmondom, hogy ezekből nem egy héten, vagy egy hónapban egyet látok, hanem NAPONTA!!! mindegyik verzióból legalább kettőtt-hármat!!!

Volt, hogy egy ~2km-es egyenes útszakaszon, kb 2 perc alatt 3 kivilágítatlan autó jött velem szemben a városban tök sötétben !!! Ebből 2 szándékosan nem kapcsolt világítást. És ha odamész szólni a kigyúrt kétszekrényes, seggtarkójú, tetkós perui indiánnak, (vagy reciprokának, a csontésbőr, 40 kg-os, 17 éves takonynak és fültágítós, siltesapkás nyekenyóka haverjának) akkor elküld az anyádba, éppen hogy csak nem ver agyon a helyszínen... és jön a "mi a f_sz közöm van hozzá, hogy ő hogy autózik...?" című mondat.

 

Na ezért vagyok ilyen harapós, tudod !?

 

(és mesélhetnék még nem csak világításról, hanem parkolásról, előzésről, párhuzamos közlekedésről, piroslámpán áthajtásról...stb-stb.)

 

Mert az agyam elszáll ezektől a "sötétben szándékosan nem kapcsolok világítás" hülyéktől, meg a "napsütésben reflektorral megyek hogy jobban lássanak" barmoktól...

És igen is az ilyenektől is, akik úgy villognak le engem, akik azt sem tudja milyen lámpát lát !!  Nem is értem, hogy egyáltalán hogy gondolta, hogy ő villog le és integet nekem, miközben fogalma nincs róla mit is lát...

 

És igen, pont az a baj, hogy nem tudják mi világít ott elöl.

Ez szerintem nem "divathullám", hanem paragrafus !! Amit igen is illő volna tudni azoknak, kik járművet üzemeltetnek. És ha nem tudom mi az, nem villogom le a másikat, hanem előbb utánanézek mit is láthattam...

És gyakorlati haszna is van. Nem a tompított izzóit égeted egész nap, így azon izzó élettartamai jóval hoszabbak lesznek. Nekem még egy tompított izzót nem kellett cserélnem kiégés miatt, pedig 6 éve van nálam az autó. Mindezt csak azért, mert nem az világít egész nap.

 

De nem érts félre, ez egyáltalán nem ellened irányul, nem veled akarok modortalan lenni, de már kezd elfogyni a türelmem az ilyenektől.

És úgy bánom már, hogy nem rendőrnek mentem. Nem lenne itt pénzhiány, ezeknek osztogatnám a 30-as csekkeket simán...

Előzmény: Törölt nick (53183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!