Keresés

Részletes keresés

zmagix Creative Commons License 2014.11.24 0 0 11461

Tehát 2 hetes felmondás csúszásért jogosan követelhet további 1/4 éves díjat? Kockázatban állt, de ki kérte erre???

Előzmény: Törölt nick (11460)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 11460

el lehet-e küldeni finoman a társaságot,

 

felesleges

 

mert gyakorlatilag nem vettek igénybe már szolgáltatást?

 

a biztosító kockázatban állt. 

 

Illetve, hogy egészségügyi okok miatt nem tudták időben a felmondást eljuttatni?

 

nem számít

Komolyan 10.520 Ft-ért jogi útra fogják terelni a követelést?

 

igen

Előzmény: zmagix (11459)
zmagix Creative Commons License 2014.11.24 0 0 11459

Lenne egy kérdésem:

Szüleim X biztosítónál voltak évekig, de az egyre növekvő díj miatt felmondták a szerződést májusban az idén. Sajnos betegség miatt csak két héttel később tudták eljuttatni a társasághoz a felmondást. A biztosító bürokratikus és lassú feldolgozása miatt tovább csúszott az egész. Majd a postás hozta a következő féléves csekket, majd rá pár napra később a felmondás elfogadását. A levélben a tudomásul vétel mellett volt egy szöveg, hogy még negyed évig jogviszonyba maradunk és fizessen be még 1/4 éves díjat. A szerződést a szüleim amúgy két ok miatt mondták fel:

 

1. egy másik biztosító kedvezőbb ajánlatot adott

2. az addigi biztosító olyan tételeket számolt fel ami már nincs. Hiába jelentették, hogy az ingó és ingatlan vagyon lecsökkent, megváltozott. Ezt sosem akarták tudomásul venni.

 

Tehát ma postával érkezett egy ügyvédi irodától egy felszólítás, hogy fizesse be 30 napon belül, mert ez meg az lesz.

 

Kérdés az, hogy el lehet-e küldeni finoman a társaságot, mert gyakorlatilag nem vettek igénybe már szolgáltatást? Illetve, hogy egészségügyi okok miatt nem tudták időben a felmondást eljuttatni?

Komolyan 10.520 Ft-ért jogi útra fogják terelni a követelést?

.molga. Creative Commons License 2014.11.22 0 0 11458

Köszönöm szépen!

Előzmény: arrius7 (11454)
arrius7 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 11457

Telekvitás ügy lévén arról van szó, hogy a kihelyezett kerítést elbonthatom-e, illetve mi akadályozott meg abban, hogy ahogyan a szembeszomszéd odatette, én simán elbontsam. Hát egy ilyen fenyegetés nyilván befolyásolhat ebben. (Egyébként ebben az ügyben már kergettek a telkemen fémtárggyal is, de azt nem tudtam bizonyítani.)

És köszönöm, tényleg ezen az oldalon http://abi.atlatszo.hu/index.php?menu=aktualis/allasfoglalasok/2009&dok=3041/P/2009-3 is azt írják (ha jól értelmezem), hogy a felvétel készítéséért utólag sem vonhatnak felelősségre, ha a bíróság elé bizonyítékként beterjesztem.

Előzmény: Törölt nick (11456)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.21 0 0 11456

szabad bizonyítás van, azaz bármit lehet csatolni, a bíró meg majd eldönti, hogy elfogadja-e bizonyítékként

 

más kérdés, hogy jogilag releváns-e ez a hangfelvétel, vagyis történt valami (vagy valami másként) a fenyegetés hatására.

Előzmény: arrius7 (11452)
néró 2014 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 11455

Tisztelettel kérnék néhány okot arra hogy perújítási kérelemben  Pl.  miért nem történt meg a bizonyítékok becsatolása első fokú eljárásban? Ezeket az okokat elég valószínűsíteni, vagy bizonyítani is kell? köszönettel: Franciska

arrius7 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 11454

Az ilyen bejegyzések az ingatlan tulajdoni lapjának III. részére (a teherlapra) kerülnek. A terhelések alapesetben az egész ingatlanra vonatkoznak, ha mégsem, akkor a bejegyzésben szerepel valamiféle szűkítő megfogalmazás: pl. hogy a szolgalmi jog csak a mellékelt vázrajzon megjelölt részre, vagy a haszonélvezeti jog melyik tulajdoni hányadra vonatkozik. Elvileg (osztatlan közös tulajdon esetén) egy résztulajdonos is vehet fel hitelt, más kérdés, hogy a bankok ilyen esetben adnak-e (elfogadják-e fedezetnek). De nyilván a fedezet csak a hitelfelvevő tulajdona lehet, erre a tulajdoni lap III. részére kerülő bejegyzésnek is utalnia kell. A Földhivatal elvileg értesítést kell hogy küldjön a változásokról a többi tulajdonosnak is - bár ha ez elmarad, utólag már nehéz magyarázkodni. Ha van értesítés, ellenőrizheted, a terhelésen ott van-e, hogy csak az adott tulajdonrészre vonatkozik (ellenkező esetben beszaladsz a FH-hoz tiltakozni). Ha aggódsz, hogy esetleg nem értesítettek valamilyen változásról, nézd meg időnként a TakarNet-en a tulajdoni lapon (bár ez alkalmanként egy ezres).

Előzmény: .molga. (11453)
.molga. Creative Commons License 2014.11.19 0 0 11453

Üdv Mindenki!

 

Egy kérdésem lenne a tisztelt fórumozókhoz!

Ha egy ingatlannak több bejegyzett tulajdonosa van,tud-e valamelyik tulajdonos jelzálogot tetetni az ingatlanra a többi tulajdonos beleegyezése nélkül ?

arrius7 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 11452

Megint én. Most az a kérdés merült fel, hogy mi a helyzet, ha keletkezett egy olyan hangfelvételem, ahol valaki azzal fenyeget hogy "a kezed el lesz tördelve" - ráadásul ezt még többször, szövegösszefüggésben meg is ismétli (mikor visszakérdeztem rá). Szóval mit ér egy ilyen felvétel, feljelentéshez bizonyító ereje van-e pl., és a felvételt, vagy annak szöveges átiratát telekvitás ügy irataihoz be lehet-e csatolni? (Vagy nem, mert a fenyegetőző dumája az ő 'szellemi terméke'?)

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.13 0 0 11451

szívesen

Előzmény: Lundbeck Johanna (11450)
Lundbeck Johanna Creative Commons License 2014.11.13 0 0 11450

Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (11449)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.13 0 0 11449

6:518. § [A károkozás általános tilalma]

A törvény tiltja a jogellenes károkozást.

6:519. § [A felelősség általános szabálya]

Aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni. Mentesül a felelősség alól a károkozó, ha bizonyítja, hogy magatartása nem volt felróható.

6:520. § [Jogellenesség]

Minden károkozás jogellenes, kivéve, ha a károkozó a kárt

a) a károsult beleegyezésével okozta;

b) a jogtalan támadás vagy a jogtalan és közvetlen támadásra utaló fenyegetés elhárítása érdekében a támadónak okozta, ha az elhárítással a szükséges mértéket nem lépte túl;

c) szükséghelyzetben okozta, azzal arányos mértékben; vagy

d) jogszabály által megengedett magatartással okozta, és a magatartás más személy jogilag védett érdekét nem sérti, vagy a jogszabály a károkozót kártalanításra kötelezi.

Előzmény: Lundbeck Johanna (11448)
Lundbeck Johanna Creative Commons License 2014.11.13 0 0 11448

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Ma történt egy kis "baleset" a suliban. Osztálytársam megkért, hogy vegyem ki a fényképezőgépét a hátizsákjából. (A hátizsák a hátán volt, lusta volt levenni és ő kivenni.) Én kivettem, de arról nem tudtam, hogy egy értékes technikai eszköz is oda van beszórva mellé. Ő sem figyelmeztetett, hogy vigyázzak. Ahogy kivettem a gépét, ahogy húztam ki, mellette a táskából kicsúszott ez a technikai eszköz. Amit én nem is láttam, és nem is tudtam róla, hogy ott van. Sajnos olyan szerencsétlenül esett ki, hogy használhatatlanná tört, és most velem akarja megfizettetni az árát, meg már bírógábbal fenyegetőzik.

Jogos ebben az esetben a követelése? Hiszen végső soron az ő hibájából esett ki az az eszköz, nem?

arrius7 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 11447

Kicsit erősnek tartottam ezeket az általánosító megjegyzéseket - de a napokban kaptam egy 8 m2-es falrész felépítésére félmilliós ajánlatot, úgyhogy van benne valami. (Neten utánanézve anyagktg. 40-60e körül lenne bele.)

Előzmény: ceiwab (11445)
ceiwab Creative Commons License 2014.10.20 0 0 11445

Szia!

 

Gondolkodtam, mielőtt leírtam mindezt, mindazt. 

Ez akkor is egy mocskos lehúzás. 
Külföldön (volt tapasztalatom benne) kicsit korrektebben csinálják..., de inkább nem ragozom.

Mo.-n mindenki sír, hogy nincs munka, nem akar senki semmit vásárolni. Itt nem is akar senki dolgozni, és vásárolni sem.
Képzeld el, én Horvátországban vásároltam egy halom építő anyagot, és elhozták , hatszor kérdezték meg, hogy hova vihetik, hogy hova tehetik, és szinte elnézést kértek amikor 5 (öt) percet késtek.

Arról nem is beszélve, hogy kb. 10-15 % -kal olcsóbb volt így is a cucc.

Na ez a különbség az előtt mielőtt utána járnék és mielőtt utána olvasnék a dolgoknak, ahogy említetted.

Itt nem szól semmi másról mint lehúzásról!

 

Ez egy nagy tróger ország! 

Előzmény: GeriSoft07 (11415)
caterina3 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11444

Nem tudja esetleg valaki erre a választ? Nagyon fontos lenne... 

Előzmény: caterina3 (11416)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11443

"Viszont ha csődbe mész akkor nem felelsz a magánvagyonoddal ellenben az egyéni vállalkozók." Ez így már nem teljesen igaz. Az GT-k új szabályozása már szigorúbb a felelősségvállalás tekintetében. 

Az 1 Ft/hó az azért nem jó mert gazdaságilag nem független felek ezért a piaci ár fogadható csak el. Időről időre előjön, hogyha a tulajdonosoknak nem fizet bérleti díjat a cég, akkor a cégnek jövedelme keletkezik és le kell adóznia. A vizsgálatoknál hol foglalkoznak vele, hol meg nem!

Előzmény: fák,juh (11436)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11442
jaja utana tovabbolvastalak:)
Előzmény: fák,juh (11440)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11441
"bérlet vagy vétel, "
nem csak ez a megoldas. a telek tulajdonosanak hozzajarulasaval epithet.
penzmozgas es adovonzat nelkul
Előzmény: GeriSoft07 (11432)
fák,juh Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11440

Én csak arra céloztam, hogy nem fognak összeveszni és bírósági útra terelni az ügyet. :)

Ugyanis ha visszaolvasol akkor már ilyenekről beszéltek. :)

Előzmény: Törölt nick (11439)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11439
es akkor mi van? semmi. a jogi szemely kulon szemely, tehat a ket ingatlan tulajdonosa kulonbozo.
Előzmény: fák,juh (11424)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11438
nem lesz vele semmi, a ket tulajdonjognem fugg ossze.
Előzmény: GeriSoft07 (11421)
fák,juh Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11437

És az 1 Ft/hó bérleti díj?

Vagy ha ugye nem tudja fizetni a bérleti díjat a cég, akkor ugyan az ő tulajdona marad, de ha nem csinálsz semmit akkor sem fog semmi történni, minden mehet ugyanúgy tovább. Max nem kapsz pénz a cégtől. De, mondom, nem megoldás ez az 1 ft/hó?

Előzmény: GeriSoft07 (11435)
fák,juh Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11436

Hát igen, ilyen a kft, lehetnél magánvállakozó is akkor nem lenne ilyen. Vannak mindennek előnyei is és hátrányai is.

Ha táppénzen vagy akkor épp a hátrányait "élvezed". :) Viszont ha csődbe mész akkor nem felelsz a magánvagyonoddal ellenben az egyéni vállalkozók.

Előzmény: GeriSoft07 (11435)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11435

nonszensz ha beperelem magamat? :)

nekem az is az, hogy kórházban fekszek, táppénz, a nulla bevételből kifizetem a táppénz kiegészítést, miközben kapom a TB-től a fizum 60%-át, úgy, hogy látom miket utalok a NAV felé havonta :(

a kiküldetési rendelvényre meg megbízom magamat, hogy menjek el valahova a kocsimmal.

Előzmény: fák,juh (11434)
fák,juh Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11434

Értem.

Ha nem tudja fizetni a cég a bérleti díjat akkor tartozni fog neked, de attól még a cég tulajdona marad az építmény. Legfeljebb bepereled a cégedet plgári peres úton ami ugye nonszensz. Egyébként miért ne állapíthatnál meg pl. 1 ft/hó bérleti díjat?

Előzmény: GeriSoft07 (11433)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11433

nem érted :)

nem én találtam ki, hogy majd felmondom a bérletet, hanem a könyvelő, hogy mi történik, ha megszűnik a bérlet, mert mondjuk a cégnek nincs pénze a bérleti díjra???

akkor "jogilag" mi lesz a felépítménnyel?

Előzmény: fák,juh (11431)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11432

Ő csak azt nem értette, hogy egy építmény csak egy telken állhat, a semmiben nem, így mindenképpen rendezni kell annak a telekrésznek a sorsát, bérlet vagy vétel, mert különben nem épülhet meg a cég beruházásaként

gondolom sarkítva kicsit olyan lenne, mintha a cégnél senkinek nem lenne jogosítványa, de vennénk egy autót, és áll az utcán :)

Előzmény: Laci/Zápolya (11430)
fák,juh Creative Commons License 2014.10.19 0 0 11431

Végül is az a probléma szerintem, hogy még ő se tudja mit akar konkrétan. Azaz mi a célja a felépítendő ingatlannal a későbbiekben. Mert ha tudná akkor el lehetne mozdúlni abba az irányba, de így...

Előzmény: Laci/Zápolya (11430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!