Keresés

Részletes keresés

moonlight1984 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7540

Köszönöm előre is! Az index valamiért nem enged itt mailt küldeni, esetleg az email címed ha elküldenéd nekem, megköszönném ! Az enyém: cinnia84@gmail.com

Előzmény: Neohipptorianlady (7537)
zsebi41 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7539

igy még soha nem jártam, megégtek a paradicsom palántáim, főleg a fiatalabbak.

Hétfőn kitettem a külső ablak párkányra, aztán kint dolgoztam a palántákról megfeledkeztem, kint voltak a déli napon, egy pár darabot ki is kellett dobni, a nagyobbaknek, csak pár levele sinylette meg.

Pedig ilyen szépek voltak már.

 

 

Mariska néni Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7538

És még az is előfordulhat, hogy a most elvetett - neaggyisten helybe vetett - paradicsomok utolérik a piacon vett, agyonkényeztetett palántákat.

Előzmény: havasföld34 (7529)
Neohipptorianlady Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7537

A féény. Igen. a lakásban, legyen az akármilyen jól megvilágítva, csak feleannyit kaphat mint fóliasátorban sajnos.
De attól függetlenül  szépen növekednek, mondhatni teljesen egészségesek , csak kicsit nyúlánkak lesznek...=)

Dehogy vagy szemtelen. =D
kérlek írj mailt és leírom hogy miből van még felesleges magom.

Előzmény: moonlight1984 (7532)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7536
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7535

Ha küldesz mailben címet, holnap feladok neked elsőbbségivel néhány szemet, aztán péntekig még oda is ér.

 

Ilyen:

Előzmény: moonlight1984 (7534)
moonlight1984 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7534

Köszönöm a bizalmat :)

elvetettem a maradékot, de nagy reményeket nem fűzök hozzá, a többi már szép 3-4 leveles, 5-6 cm magasak és eddig nagyon jól néznek ki. Hétvégén tűzdelem őket, aztán várjuk a napsütést!

Ökörszívet kerestem a környező gazdaboltokban, de eddig sikertelenül.

Előzmény: Törölt nick (7533)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7533

Szép napot Neked is! :) Üdv itt, köztünk! :) Miért ne csatlakozhatnál?! Ez egy szabad, nyitott fórum, melyen minden jóakaratú kertészt és kertész profi és tanonc szívesen látott vendég! (vagy majdnem minden.., félre ne érts! nem rád gondoltam!!!!!!) :)))

 

Ha van még magod, vesd újra. Kicsit később lesz, de még az is lehet, hogy utól éri a mostaniakat, amelyekk sokáig csak vegetáltak a nagy márciusi és áprilisi sötétségben.

a felsoroltak közül csak ökörszívem van, - Oxheart - küldhetek is belőle, de annyiba kerül a posta, mint amibe az egész zacskó mag került, ezért ha van a közeledben bolt, nézd meg ott. Ha nincs, akkor küldök.

 

Üdv:Éva

 

Előzmény: moonlight1984 (7527)
moonlight1984 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7532

Ha kap elegendő napfényt ésd nincs túl meleg, remekül meg lehet neveli a palántát lakásban is- évek óta így csinálom. Aztán ha az idő engedi, akkor szép fokozatosan mennek edződni, később pedig a nappalokat kint töltik, hadd erősödjenek meg kiültetésre.

 

Hű, nagyon extra kerted lesz :) Kaliforniai alakú csíkosat még nem is láttam...ribizli méretűt is csak üzletben, szedtem belőle magot egyszer, de szerintem nem elég éretten szedték, nem volt csíraképes. Ha netán marad valamiből pár szem és nem vagyok szemtelen, nagyon örülnék neki! Esetleg ha nekem van valami amit szeretnél, cserélhetnénk is :)

 

Jó kis fórumnak tűnik, örülök, hogy nem zavartatok el :)

Előzmény: Neohipptorianlady (7530)
moonlight1984 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7531

Már nem reménykedem, hogy kikelnek. Kertésznek tanultam, igyekeztem a lehető legjobban ápolni, de 3 hét után már semmi nem lesz belőle...Tavaly nem igen fotóztam, mert a szárazság miatt nem voltak a legszebbek. Van itt a párkányon csíkos és sima padlizsán, pár fajta paprika meg fűszernövénykék is. Aztán majd a tökfélék következnek hamarosan :)

Előzmény: Lunni (7528)
Neohipptorianlady Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7530

Ahogy elnézem a legtöbben, melegház híjján a lakásban ültettek. =)
pedig óvtak tőle hogy azt úgy nem lehet, biztos nem lesz eredményes.....
és lásd olyan szépen növekednek..=)

Örülök hogy körünkben vagy.
szép paletta.

És ha szeretnéd akkor megtoldhatom még párral ha szeretnél vetni.
Nekem most keltek ki az extrakülönleges magjaim
fehér, zöld, fekete, piros-sárga csíkos, kaliforniai alakú csíkos, ribizli méretű

havasföld34 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7529

Feltétlenül érdemes, április közepéig, végéig simán lehet. De vegyél pár palántát, hogy legyen korai termés is.

Előzmény: Dance1 (7518)
Lunni Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7528
ohh egy korombéli a nevedből ítélve :)én túl sokat locsoltam a magjaimat, ezért nem kelt nekem se ki, de most hogy inkább szárazabb a föld a ládákban beindultak, van ami most bújik, pedig több hete elültettem őket. szerintem próbáld újra, hátha kikelnek még... én a piacon ilyen különlegesebb palántákat nem is találok sose azért nem javasolom hogy szerezd be a onnan ha mégse bújnának ki...nekem az ezergyümölcsű nagyon ízlett, de valami betegség letartolta őket mind egy szálig, a mellette lévő fürtös koktéloknak meg soha semmi bajuk őszig... kérünk képet ha tudsz feltenni :)
Előzmény: moonlight1984 (7527)
moonlight1984 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 7527

Szép napot mindenkinek! Szeretnék csatlakozni , ha lehet.

A konyhaablakban már szépen cseperednek a paradicsom palánták, idén San marzano, Ezergyümölcsű, Marmande, Sárga nagy bogyójú, sárga ás piros mini illetve egy érdekes fekete nagy bogyójú fajtákat vetettem. Nagyon kellene már nekik a napsütés- lassan csak ideér a tavasz...

Nagy sajnálatomra, az ökörszív, sárga körte alakú és a csíkos paradicsom magok nem keltek ki, saját szedésből volt pedig, friss tavalyi-  a többi gyönyörűen fejlődik,ezek ki sem keltek-pedig a kedvenceim  :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7526
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7525

OK! :)  csak ne feledd, hogy 10 szeresére kell higítani, mint a többi lombtrágyát. Tőre locsolás esetén is.

 

http://www.haszon.hu/agrar/gazdaasszony/480-keszitsuenk-noevenyved-leveket.html

 

 

Előzmény: hurvinka (7523)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7524

Is-is -szerintem. Még érdemes vetni, de ha korán akarsz parit enni, akkor vegyél jónéhány, jól fejlett palántát a korai fajtákból.

Én még ma is vetettem paprikát. Kaptam California Wonder pirosat és Kurtovszka kápiát. Tegnap meg vetettem Yellow Pear parit, ha már egyszer levertem a palántás poharat.



Előzmény: Dance1 (7518)
hurvinka Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7523

Jól hangzik ez a varázs főzet, na ezt idén kipróbálom. :)

Előzmény: Törölt nick (7515)
sanka6 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7522

Többen is használják az itt lévők közül, nekem is itt ajánlották.

Én gazdaboltban vettem tavaly 1 liter kb. 1100Ft.

http://www.wuxal.hu/termekleiras.html

 

 

 

Előzmény: Neohipptorianlady (7511)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7521

Bocs, a "Házi veteményes konyhakerti tanácsok" topikba szántam...

Előzmény: BAtti1964 (7516)
Neohipptorianlady Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7520

Elég jó kombináció.
Még káposztáról meg lestyánról tudok hogy érdemes ilyen erjesztett lébe tenni.

Nadálytövet multkor láttam bioboltban valami 250 ft volt.
csak akkor még nem tudtam hogy szükségem lesz rá..
nekem csak csalán van gyüjtve.

a trágya nem égeti le a gyökerét?

Előzmény: Törölt nick (7515)
Neohipptorianlady Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7519

Köszönöm hogy leírtad.=)

Ezekből esetleg a csapvíz jelenthet gondot, mert nemmindig kaptak esővizet.
Vagy a virágföld minőségéből adódó problémák.
Akkor komoly gondra nem számítok, remélem elmúlik =)

Előzmény: Lora1213 (7517)
Dance1 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7518

Sziasztok.

Szeretnék érdeklődni az itt lévő paradicsom barátoktól hogy iylenkor még érdemes-e paradicsom magot vetni? Vagy már inkább palántát érdemes venni?

Lett egy darab kert amit művelnem kellene de én nem igazán értek hozzá :)

Másik kérdésem hogy esetelg lugas paradicsom magja vagy schott futó paradicsom magja nincs-e valakinek eladó vagy esetleg cserélni nem tudna-e velem valaki azt még nem tudom mire de majd kitalálnánk valamit.

 

Lora1213 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7517

Kertészet és Szőlészet cikke  :  "  A paradicsom levelének kanalasodását, pödrődését többnyire nyáron nem a kórokozók vagy a kártevők váltják ki, hanem a vízhiány, illetve az alacsony páratartalom. A növény úgy próbálja meg a vízveszteséget mérsékelni, hogy leveleit a színe felé összesodorja, s ezzel a párologtatási felületet csökkenti. A fiatal leveleken a kalciumhiánynak is hasonló tünetei lehetnek, noha ez nem tipikus megnyilvánulása. Levélpödrődést idéz elő a talaj magas sótartalma is, amelyet túlzott műtrágyázás, szikes öntözővíz és szárazság okozhat. Hasonló tünetekkel jár a növényvédő szerek túladagolása, a gyomirtó szerek maradványa, a túlzott kacsolás, az elégtelen szellőztetés következtében fellépő magas páratartalom. Az utóbbi esetben viszont a levelek fonákjuk irányába pödrődnek. A kórokozók közül a paradicsommozaik-vírus (ToMV), a kártevők köréből a levélatkák, esetleg a gyökérgubacs-fonálférgek okoznak hasonló elváltozásokat. A K. Sz. nyomán "

Előzmény: Neohipptorianlady (7510)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7516

"Jelentem", hogy az egy hónapja elvetett Rajnai törpén kívül kidugták fejüket az egyidős Korvin borsók is, a Favorit még "kelleti magát"... :)
(A hagymafélék, a répák és a petrezselyem, ill. a paszternák a jégcsapretekkel karöltve még sehol... :( )

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7515

Akkor nem tudom mitől lehet.

A trágya valódi Florasca szarvasmarha trágya. Bele keverem a földbe, majd kiültetéskor az ültetőgödörbe is teszek egy marékkal.

A löttyömet már leírtam korábban, de akkor még nem igen olvastad a topikot, vagy nem ebbe a topikba írtam.

Olyasmi, amiről te is írtál: csalán+zsúrló+pitypang+mosott tojájhéjak teának főzve, majd pár napig erjesztve és ezt tízszeresére hígítva öntözök.

Később jön majd még hozzá még nadálytő levél is, de az még nem bújt ki a földből, szárított meg már nincs.

 

Előzmény: Neohipptorianlady (7510)
havasföld34 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7514

Nálam a Dália levele szokott kanalkasodni, de azt hittem betegség. Habár elvileg lehet az is.

Előzmény: sanka6 (7504)
havasföld34 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7513

Biztos igazad van, én annyira nem elemeztem a cikket, csak gyorsan átfutottam és tetszett. Amúgy meg nem nagyon lehet befolyásolni semmilyen listával, egyéni ízlés dolga kinek melyik parik ízlenek a legjobban. Személy szerint az Ökörszív, a Black plum és a 3 féle Schott a favorit, mármint azok közül, amiket ismerek. Viszont sok fajtát nem próbáltam még.

Előzmény: m-s-m (7501)
Mariska néni Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7512

Semmivel nem pótolom, pláne nem ilyen fényszegény viszonyok között. A kiültetésig elég szokott lenni a sima palántaföld. Majd kapnak tápanyagot jó trágyás föld formájában.

Előzmény: Neohipptorianlady (7511)
Neohipptorianlady Creative Commons License 2013.04.09 0 0 7511

Humix universal
réz , cink, mangán , bór ,vas, meg kálium (K2O) van benne.

(nincs benne szintetikus, anyag hormon....)

A wuxal és a volldünger milyen??

Előzmény: sanka6 (7509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!