Keresés

Részletes keresés

Innodrill Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11815

 Üdv Lalibátyó!

 

Véletlenül nem Tudod hova tünt Livian fórumtársunk?Lenne egy 350m-es munka

hátha beválalná....

Mi családostul kipróbáltuk a köteles medítációt hát tényleg nem egy egyszerű feladat

de a lényeg jó lett ugrató pályának.

A találkozóra készen áll minden már csak ídőpontot kell egyeztetni,meghívtam 

egy pálcás embert is így megtudjuk mi a valóság.

A kamerád működik a fúrólyukban ha már letisztult a furat?

Üdvözlettel:NT

 

 

Előzmény: Törölt nick (11814)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11814

Szerintem készitheted a vazelint  :)

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11813

Dúró Dóra szerint a körvonalazódó végleges alkotmányszöveg egyértelművé teszi, hogy ez "egy párturalmi" alaptörvény lesz.A Jobbik szerint "minősített hazaárulás", hogy egyetlen kormánypárti képviselő sem támogatta a név szerinti szavazáson azt az alkotmányhoz benyújtott jobbikos módosító indítványt, amely az új alaptörvényben rögzítette volna a föld- és ivóvízvagyon magyar kézben tartását - jelentette ki Dúró Dóra hétfőn a szavazásokat követően.Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: pártja szerint a magyar föld és ivóvíz védelme az egyik legfontosabb pontja kellett volna legyen az új alkotmánynak, hiszen ezek a következő évtizedek meghatározó ágazatainak alapjai.Dúró Dóra sajnálatosnak nevezte, hogy a 20 jobbikos módosító indítványból egyet sem támogatott a kormánytöbbség, így az ügynöklisták nyilvánosságra hozását, a politikusi álláshalmozás tiltását, a halálbüntetés visszaállítását vagy a privatizáció jogszerűségének felülvizsgálatát sem.Az ellenzéki politikus elmondta: a körvonalazódó végleges alkotmányszöveg egyértelművé teszi, hogy ez "egy párturalmi alkotmány lesz" és pusztán annyi történik, hogy az "eddigi rákosista alkotmány helyett orbánista alkotmány születik" ezért a Jobbik az április 18-i zárószavazáson nem támogatja majd az új alaptörvényt.Novák Előd az MTI-nek szintén megerősítette: kitartanak amellett az álláspontjuk mellett, hogy politikailag hazaárulásnak minősül módosító javaslatuk leszavazása. Méltatlannak inkább azt tartom, hogy a szavazás folyamán az Országgyűlés elnöke nem tudott uralkodni magán - folytatta a jobbikos képviselő, aki beszámolt arról: a szavazáskor a fideszes képviselők között ülő Kövér László "idiótának, hülyének és gazembernek" nevezte őt, csak éppen ezt a közvetlen környezetében ülőkön kívül mások nem hallhatták. Egy házelnök ilyet nem engedhet meg magának –- tette hozzá Novák Előd.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11812

A Jobbik módosító javaslata az alaptörvényben rögzítette volna, hogy "a termőföld és az ivóvízkészlet kizárólag magyar állami vagy helyi önkormányzati tulajdonban, illetve magyar természetes személy tulajdonában lehet". A Jobbik módosító javaslatát már a bizottságban sem támogatták az álnemzeti kormánypártok, ezért a Jobbik név szerinti szavazást kezdeményezett.A név szerinti szavazáson azonban a liberális kormánypárti képviselők kivétel nélkül elutasították a nemzet megmaradása szempontjából elengedhetetlen kezdeményezésünket. Ahogyan nem a Jobbik, hanem a Fidesz padsoraiban foglalnak helyet olyan álláshalmozó képviselők, akik polgármesterként izraeli befektetőknek árusítottak ki értékes, felszín alatti vízkészlettel rendelkező földterületeket (például Tiszasziget). A Jobbik, mint az Országgyűlés egyetlen nemzeti érdekeket képviselő ereje az megmagyarázhatatlan nemzetellenes cselekedetnek tartja a fülkeforradalmi kormánypártok magatartását. Javaslatunk elfogadása nem jelentette volna az Európai Unióból történő azonnali kilépésünket, ám az is tény: a magyar föld és a lassan háborúkat kiváltó vízkincs védelmét sokkal fontosabbnak tartjuk uniós tagságunknál.Kíváncsian várjuk, hogy mindezek után hogyan néznek majd a fideszes képviselők a választóik szemébe - írja közleményében Dúró Dóra és Sneider Tamás, a Jobbik két országgyűlési képviselője.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11811

Üdv !

Azért ez már nem kispálya :) Nálunk a tüzivíz szivattyúk még ettől is nagyobbak és egyszerre kettő megy. Mikor először meghallottam az indulásukat a gépházban kiszaladtam mert azt hittem dől össze a gépház :) Karvastagságú kábelekkel vannak bekötve a majd 1 méter hosszú fél méter átmérőjű villanymotorok.

Erről az jut eszembe mikor egyszer a MOL nak csináltak egy 5 ezer körüli fúrást amit volt szerencsém megsasolni. A lánctalpastól az autódaruig markoló billencs és minden volt ott hátha kell, Konténer utca amiben laktak a dolgozók (internettel már 5 évvel ezelőtt) és egy baromi nagy állványos daru a fúróálláson.  Olyan vastag kampókkal mint a combom kb. 100T felirat rajta.  Meg is jegyeztem hogy szép darab, mire a fúrómester azt mondta ez a legkisebb a cégnél :)

Előzmény: Kútdoki (11810)
Kútdoki Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11810

Helló !

Tapasztalatom van ilyen ásottkút méretű bazi kutakkal , vettem már ki ilyenből szivattyút ami -109 m - en akadt meg,

de előtte a kútaknából kiszaggatott mindent amivel kapcsolatban volt...

5 napom ment rá, de megoldottuk.

Tudnak ezek a "nagy vasak" csodát csinálni ha elszabadulnak. 3 ill. 4 " vascsövön csücsülnek lent olyan 30-35 m mélyen , és senki nem is gondol rájuk míg nem kezdenek csintalankodni odalent. Arról meg nem is beszélve milyen jelenség az ,mikor egy 17 KW-os szivattyút bekapcsolnak zárt nyomóágra... :) - kisebb földrengéssel ér fel !!

Namost a homokolás az megint más , de valahol összefüggés van a kettő között.

Majd kigondolom  hogyan is legyen , van még rá időm . Nemkell azonnal hozzáfognom.

Üdv mindenkinek !

 

Előzmény: Törölt nick (11808)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11809

homok, homok és homok az agyag alatt. 30m környékén fogy el az agyag, dimbek dombok fügvényében. a hozam a szűrőzéstől függően: sok szűrővel akár 5-6 m3/óra. kevés szűrővel akár nulla m3/óra :)

A templom környéke és a dunapart az mind agyagos terület, alig van kavicsos kis kútnak való talaj soroksáron.

Üdv

Előzmény: mágus67 (11802)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11808

Szia Doki !

 

Ez az első próba volt de elakadt a kábelben meg a tömlőben. Aztán hogy meg lett feszítve a tömlő leszaladt az aljáig.

Ez jó vastag cső ezt lehetne nézni még úgy istalán  hogy a szivattyút ki sem szeded. A homokolás helye biztosan látszana mert ahogy a kavargó iszap nagyon jól látszik úgy a beáramló homok is látszana. Ami időigényes hogy megvárni még kiülepszik tisztára a víz hogy biztosan behatárold a helyét a homokolásnak.

Látom azért rutinból is megy hogy mi lehet a baj :)

 

Üdv !

 

Előzmény: Kútdoki (11806)
lulu betyár Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11807

Üdv nikolas 70!Köszönöm a segítséget,és a gyors vállaszt!Jószerencsét!

Előzmény: nikolas70 (11805)
Kútdoki Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11806

Helló  Lalibátyó  !

 

Köszi az infót  meg a linket, valóban látványos a fölvétel.

Laptopom van , az nemgond de így is 150-ben gyanús , hogy megáll -e a cucc...

Szerintem a kérdéses kút kb. 35-40 m mélységből húzza a homokot , mivel ott van egy szűkítés 323 mm-ről 219-re !

Ezt valamikor cementezték , de idővel szerintem megsüllyedt a feső vagy alsó csőrakat , és a kettő között szivárog be a homok.   - gondolom.

Ezt kellene bebizonyítani a cuccal , de lehet marad a régi gittes megoldás , és biztos ami biztos alapon az újracementezés.

Köszi , és üdv !

Előzmény: Törölt nick (11795)
nikolas70 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 11805

Üdv! Agyagra, majd homokra számíthatsz, a mélység pedig 30 méter környéke.

 

Üdv!

Előzmény: lulu betyár (11804)
lulu betyár Creative Commons License 2011.04.10 0 0 11804

Üdv mindenkinek! PestErzsébet Berzsenyi-Székelyhíd utca környékéről szeretnék infót kérni!A második vízadóréteg kb mijen mélyen van,ésmire lehet számítani?Jószerencsét mindenkinek!

nikolas70 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 11803

Üdv!

 

Soroksár nagyon változatos, ha megírod az utcát pontosabb választ kapsz majd. Soroksár nagy része sóderos, de vannak foltok ahol alig van első rétegben víz, a második réteg 30 méter környékén van, néhol pozitív kutak is vannak.

 

Üdv!

Előzmény: mágus67 (11802)
mágus67 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 11802

Üdev mindenkinek lenne 1 fontos kérdésem, soroksáron mire lehet számitani kb 50m ig,nyugalmi szint? hozam?

 

                          jószerencsét

iskra Creative Commons License 2011.04.10 0 0 11801

szeva koma! nekem elpumps van 2 lépcsős 2 KW nagyon jó.

Tegnap vittem le az aknába mert télire felhozom,jó gyártmány.

Előzmény: Gepesz35 (11788)
Gepesz35 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 11800

Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: Törölt nick (11792)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 11799

Köszi !

A video infra fényben készült 0,5 méterre állított fókusszal. Természetes fényben azért jobb amit ezen a videóból készített képen is láthatsz

 

Most power ledeket hajtok aztán a következő változat megint jobb lesz :) Persze összehasonlítva egy mai 20 ezres fényképezőgép képével elég szar csak mindkettő más célra és körülmények közé készült.

Előzmény: pasass (11798)
pasass Creative Commons License 2011.04.09 0 0 11798

Gratulaaaa Lallbáá :))

 

Ennek még lessz jövője  ebben a szakmában.

S_LACI

Előzmény: Törölt nick (11797)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 11797

Hát Bill haver útjába állt annak a videónak, itt nézhető :

http://videa.hu/videok/tudomany-technika/kutvizsgalat-qxQJ1nmrz8DpQFpN

Előzmény: Törölt nick (11795)
ja nyugi Creative Commons License 2011.04.09 0 0 11796

Sziasztok keresek, egy olcsó használt, de jó házi vizművet megvételre.

 

Üdv:

Józsi

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11795

Hello Doki !

Épp a napokban számoltuk össze egy haverral hogy 70-100 közt jön ki az anyag egy cucchoz és meg kell csinálnod. Persze ez már nem az 5 ezer forintos gagyi kamerával készül. Ezen kívül kell még digitalizáló és egy laptop amin nézheted vagy felveheted amit látsz. De koszos vízben nem lát ez sem ezért a homokolás helyét megtalálni elég hosszadalmas dolog vele. Ha minden igaz ezen a linken nézheted hogy kavarog az iszap :)

http://dl.dropbox.com/u/22452979/NVECapture.0010.mpg

Előzmény: Kútdoki (11794)
Kútdoki Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11794

Helló mindenkinek !

 

Nemrégiben volt diskuráció a kútkamérázásról.

Érdekelne mibe fáj egy ilyen ? Nem valami csúcs modellre gondoltam , csak egy egyszerűre , amivel látszik a kút belső fala.

Lenne egy elég komoly kútjavítási munkánk ,  megjönne az ára belőle...

Régi kút , 323 mm-es átmérővel  meg egy 800 liter/perces szittyantóval. Homokoz mint állat , de nem a vízadó homokja jön a vízzel.

Köszi , üdv !

bohrer Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11793

Szia Lalibátyó!

 

Írtam Neked egy mailt.

 

 Üdv: bohrer

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11792

Ezek szerint 50 liter/ perc hozamot biztonsággal tudja a kút és nem gázos a vize mert különben a nem önfelszívós bajaival gondban lettél volna.

A belinkeltek közül a CP 207 egy komolyabb darab, ennél a szivattyúház is fém. Viszont ez nem zárt lapátkerekes fajta amit bátran mernék ajánlani. Ez csak kristálytiszta vízbe való mert ha egy kicsit is a kopás miatt megnő az illesztési hézag a lapátkerék és a ház közt akkor rohamos nyomás és teljesítmény csökkenés lesz. (A bajaidnak is ez a problémája) Sajnos meglehetősen gazdaságtalan is üzemeltetni.

Az önfelszívós bronz lapátos jpv 1300B ebből a szempontból jobb választás, kisebb felvett teljesítmény nagyobb szállított mennyiség és kevésbé érzékeny a szennyeződésekre. Ha nem bírná a kút kiszolgálni akkor a nyomó oldalt be kell szűkíteni hogy kevesebbet tudjon szállítani. Árban is olcsóbb. Sajnos a lapátkrék ház műanyag ezért kicsit fából vaskarika bronz lapáttal szerelni de legalább a lapátkerék fém. Viszonylag olcsón kapható hozzá bármilyen alkatrész és esetenként a Metróban egész jó áron is megvehető.

Előzmény: Gepesz35 (11790)
lulu betyár Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11791

Üdv Gepesz 35! A pedrolónak a kínai koppintása a LEO szivatyú! Elég jó vállaszték van belölük. Én 7éve szereltemfel az elsőket,azóta még nemkellett hozzányúlni egyikhezsem,és az ára sokkal barátságosabb! Jószerencsét!

Előzmény: Gepesz35 (11790)
Gepesz35 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11790
Akkor,ez a furt kut kb 30 éve üzemel.A hidrofort vagy 10 éve kivettük és locsolásra,permetezésre használjuk a vizet.Mostanáig a régi bajai 1.es szivattyuval termeljük a vizet csak a szivattyu mán igen régi és keveset nyom másfél óra alatt nyom tele 2000 litert.Jobb állapotában 40 perc volt 2000 liter viz kinyomása.
Előzmény: Törölt nick (11789)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11789

Azt nem mondtam hogy nem érdemes foglalkozni vele mert vannak Elpumps szivattyúik amik egészen jók és évek óta megbízhatóan működnek mostoha körülmények közt is nekem. Pedrollo az olasz de szerintem az is kínai, legfeljebb európai technikus jelenlétében folyik a termelés. Minőségileg az Elpumps fölé raknám de a felár nem biztos hogy megéri.  (lassan már a gyerekek is csak kínában fognak készülni :)

Szivattyú választásához a kút paraméterei a legfontosabbak. Nyugvószint, üzemi vízszint és hozam ismerete nélkül rendesen szarba lehet nyúlni, aztán az sem mindegy hogy teljesen tiszta a víz vagy azért homokos is. Arról nem is beszélve hogy esetleg nem e gázos a kút vize. Az is fontos hogy mire használod, jelen esetben tartályba nyomni a vizet, de az már nem mindegy hogy nyitott vagy zárt e a tartály és az sem ha zárt akkor mekkora nyomást szeretnénk a tartályban. No és hogy annyira ne legyen egyszerű a dolog az sem mindegy hogy hová és mennyi és milyen gyakran folyik ki abból a tartályból. Végül pedig mennyi lé van szivattyúra. Ezen információk nélkül felelősségteljes javaslatot szerintem nem lehet adni.

Előzmény: Gepesz35 (11788)
Gepesz35 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11788

A két szivattyu közzül melyik jobb a furt kutbol a vizet nyomatni tartályba? 

Gepesz35 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11787

Értem akkor nem érdemes foglalkozni vele?A pedrolló az milyen?

Előzmény: Törölt nick (11785)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.08 0 0 11786

szakember !?! :)) itt elvileg mindenki az :)) csak a vékonycsöves kút nem fexik sokunknak :(

Előzmény: figusz (11781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!