Keresés

Részletes keresés

mushead Creative Commons License 2006.07.10 0 0 591
ha jól belegondolok, én még nem is ültem vízibiciklin...de a saját szárazföldi cangámat sokszor tekerem mezítláb :)
mondjuk most éppen gyalog készülök menni városnézésre (természetesen cipő nélkül), remélem nem fog esni. esőben túl snassz mezítlábazni :)
Előzmény: Amy Lee (590)
Amy Lee Creative Commons License 2006.07.06 0 0 590
Ma délután volt egy kis mezítlábaskodás, anélkül, hogy eltrveztem volna. :) Haveri társaságban kimentünk egy közeli üdülőfaluba és lazulásként vízibicikliztünk egyet... amit, hát, ugye illik és célszerű lábbeli nélkül csinálni. Csak éppen, én utána se vettem fel a papucsomat. A többiek cikiztek egy darabig, de nem zavartattam magam. :) Néhol kavicsos a környék, ott pöppet kellemetlen volt, de a puha füvön és a árnyékos, nedves tóparton tök jó volt. :) Merem ajánlani mindenkinek. ;)
mushead Creative Commons License 2006.07.03 0 0 589
hát már sajnálom, hogy a múltkor mégse mentem el mezítlábazni...most kicsit hűvös van, és a vizes aszfalton gyalogolhatnék akármennyit, akkor se lenne fekete a talpam :)
lutak Creative Commons License 2006.07.03 0 0 588

na, ma mezítlábaztam egy kicsit akaratomon kívül....

éjjel fél tizenegykor kizártam magam a lakásból mezítláb egy kis pólóban, szoknyában :( "vidám" voltam, de szerencsére haverom telefonján riasztottam a családot és hívtak egy szakit, aki jó drága pénzért egy perc alatt kinyitotta a biztonsági ajtót ...

lazamacs Creative Commons License 2006.06.27 0 0 587

Szombat délután láttam egy lányt aki épp előttem a Margit hídon sétált be a szigetre mezítláb. Szép kényelmesen lépkedett, pedig olyan forró volt az aszfalt, hogy tojást lehetett volna sütni rajta. :-) Le a kalappal előtte, biztos sokat járhat mezítláb, hogy így bírta.

Persze kipróbáltam én is, de néhány lépés után visszavettem a szandálom, gyorsan beláttam, hogy az én talpam még nem elég edzett hozzá. :-) Azért a szigeten természetes talajon bepótoltam...

Előzmény: tpapa (586)
tpapa Creative Commons License 2006.06.27 0 0 586
Azért ma vigyázz, nehogy odakozmáljon a talpad valahova, bizonyára lesznek igen forró, napos részek! :oP
Előzmény: mushead (585)
mushead Creative Commons License 2006.06.26 0 0 585
sziasztok,

ma megvolt az idei első mezítlábazásom :)
kb. 5km-t mentem, végig aszfalton (néhol egy kis térkővel megbolondítva)
nem léptem bele semmibe, és nem szólt be senki. bár sajna már alkonyodott, így nem sokan láthattak. holnap világosban is megyek egy kört :)
a bringámra is vettem olyan pedált, aminek az egyik fele szöges, a másik sima, így mezítláb is lehet tekerni. csak össze ne keverjem :)
Amy Lee Creative Commons License 2006.06.21 0 0 584

Kihagytam az ide szánt képet.

Íme:

 

Előzmény: Amy Lee (583)
Amy Lee Creative Commons License 2006.06.21 0 0 583

Kicsit... khmmm... a feszültség levezetést is szolgálta, eléggé felbosszantottak előtte... :s Eh, mindegy.

Nem, ezt még nem próbáltam, de ha ilyen marad a nyár, előbb utóbb bejöhet (akár spontán is) egy ilyen megázás. :-)

Előzmény: lazamacs (582)
lazamacs Creative Commons License 2006.06.20 0 0 582

Jó kis felfrissülés lehetett a mostani hőségben. Ha nem vártam volna már ilyen régóta a jó időt, azt mondanám, hogy irigyellek. ;-) 

Nekem az egyik kedvencem a nyári zápor, mezítláb, esernyő vagy esőkabát nélkül, jól elázni a langyos esőben. Nem tudom miért, de nekem nagyon bejön az érzés. Próbáltad már? :-)

Előzmény: Amy Lee (581)
Amy Lee Creative Commons License 2006.06.20 0 0 581
most voltam eső után kicsit mezítláb csatangolni a vizes fűben, járdákon... jó volt :-)
lazamacs Creative Commons License 2006.06.20 0 0 580

Örülök, hogy a topiknak sikerült téged elcsábítania egy kis városi mezítlábazásra, annak meg különösen, hogy pozitív élményeket szereztél így elsőre.

Nagy élmény kiszabadítani lábunkat a cipő-szandál bötönéből és érezni a talpunk alatt a talaj sokféleségét, legyen az akár épített, akár  természetes. Persze egy kicsit jobban oda kell figyelni, hogy merre megy és hova lép az ember, de látom te elég körültekintő voltál.

Ha elkap a dolog varázsa könnyű rászokni. Csak így tovább!

 

lazamacs

Előzmény: lutak (579)
lutak Creative Commons License 2006.06.19 0 0 579

Én nem szoktam a városban mezitláb járni, csak itthon, meg anyunál meg a kertben, de most a topikolvasás megtette a hatását :)

 

hazafelé hirtelen támadt gondolattal a villamostól mezitláb jöttem. Jó volt :) Egy párocska jött szemben, csak vigyorogtak, hogy a papucs a kezemben és meg anélkül. A lépcső további részét inkább kikerültem, mert néha vannak üvegcserepek, de aztán felbátorodva, a parkon átvágó kitaposott ösvényt választottam... de a rám rohanó kutyát kihagytam a számításból. Akkor inkább vissza a papucs és átvágtam a szúrós füvön és már otthon is voltam.

Azt hiszem ez volt a kezdet :)

lazamacs Creative Commons License 2006.06.19 0 0 578

Ismerős a helyzet.

Tegnap a Kapcsolat koncertről mentem haza mezítláb, amitől is a talpam szép szürkés-feketés antikolt bevonatot kapott. A lakásba belépve hirtelen én sem tudtam mit csináljak, hogy ne piszkoljam össze a padlót. Hirtelen még az az abszurd gondolat is eszembejutott, hogy papucsot huzok. :-))

Aztán inkább lábujjhegyen elóvatoskodtam a fürdőszobáig lábat mosni.

Előzmény: tpapa (576)
lazamacs Creative Commons License 2006.06.19 0 0 577

Örömmel látom, hogy a jó idővel végre kezd beindulni a szezon.

 

Sikerült nekem is egy jó kis mezítlábas hétvégét eltöltenem a Balatonnál. Csak szombat este vettem fel papucsot, de kishíján meg is jártam miatta. Az egyik törzskocsmánkban ahogy mentem a bárpult felé valaki rálépett a papucsom sarkára és nem sokon múlott, hogy nem lett belőle csúnya perecelés. Egy leszúrt rittbergernek beillő mozdulattal azért nagynehezen sikerült mentenem a helyzetet. :-) A pultos lány, aki látta a "mutatványomat" meg is jegyezte, hogy mezítláb bezzeg nem fordult volna ez elő velem, kellett nekem papucsot vennem. :-)) Gyorsan le is vettem és az este hátralévő részét már mezítláb töltöttem.

tpapa Creative Commons License 2006.06.19 0 0 576
Tegnap két meccs között leugrottam a közeli Tesco-ba. Érzésre nem volt túl koszos, de hazaérve a látvány, khmmm... szóval egyből lábmosás. :oP Ez egyébként is egy visszatérő problémám: ha elvagyok valamerre, nem zavar, ha koszos a talpam, de otthon, a lakásban tisztaság van. Viszont ott sem nagyon hordok papucsot, ugye. (Hülyén is venné ki magát, nem???) ;o) Legjobb lenne rögtön a bejárat mellé valami lábmosót építeni. Sajnos ez jelenleg nem megoldott.
Előzmény: Amy Lee (575)
Amy Lee Creative Commons License 2006.06.18 0 0 575
Nagyon jogos kérdés! Csak a koszos járdákra. Mert amúgy szeretek mezítláb lenni, ma is sokat voltam.
Előzmény: tpapa (572)
lutak Creative Commons License 2006.06.18 0 0 574
:))))
Előzmény: tpapa (573)
tpapa Creative Commons License 2006.06.18 0 0 573
De cseleeees! Nem dobja ki: ha valahova indok kell, hogy miért megy mezitláb, csak felveszi és egy órán belül megvan az indok, meg még a szánakozó pillantások is. :oP
Előzmény: lutak (570)
tpapa Creative Commons License 2006.06.18 0 0 572
A nagyon fontos kérdés az, hogy a ":(" az egész kialakult szituációra vonatkozott, vagy csak a koszos városra? ;o)
Előzmény: Amy Lee (569)
mezit Creative Commons License 2006.06.18 0 0 571

Üdv!

 

Ma (immár tegnap)a Balatonon jártam, igazi kánikula, az aszfalt 100 fokos, no de nem baj, hadd szóljon, természetesen mezítláb. Egész nap. A városban is, boltban is, de jó!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lutak Creative Commons License 2006.06.17 0 0 570

együttérzek veled!

nekem is van egy nagyon csini szandálom ami egy óra alatt képes véresre törni a lábamat :( de még nem bírtam kidobni...

 

most meg épp olyan durván néz ki a lábam, hogy még papucsot sem merek felvenni :( a túrázás mellékhatása... leesik néha egy-egy köröm... de ez elég gázosan néz ki sajnos!

Előzmény: Amy Lee (569)
Amy Lee Creative Commons License 2006.06.17 0 0 569
Az én számomra ma kezdődött a "szezon".
Általános iskolai ballagáson voltam és az új cipőm annyira terrorizálta a lábamat, hogy hazafelé már inkább a kezemben hoztam. A talpaim tanúskodnak arról, mennyire koszos is a város... :(
Előzmény: lutak (567)
lazamacs Creative Commons License 2006.06.12 0 0 568

A próféta szóljon belőled. ;-)

 

Le a cipővel, éljen a mezítláb!!! :-))

Előzmény: lutak (567)
lutak Creative Commons License 2006.06.11 0 0 567

tegnap délután láttam egy mezitláb sétáló párocskát a Margit-híd szigeti bejárónál. Úgy tűnik megkezdődött a szezon :)

Előzmény: tpapa (566)
tpapa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 566

Már megint októberi idő van. Nem csoda, ha ez a topic is pang.

klepto Creative Commons License 2006.05.27 0 0 565

Pár kép, ha már közeleg a nyár, és midenkinek aki imád mezitláb mászkálni, hasonló lehetőségeket és élményeket kívánok :)

 

 

lazamacs Creative Commons License 2006.05.25 0 0 564

Csak, hogy beinduljon újra a topic, itt egy cikk egyik kedvenc énekesem rajongói oldaláról:

 

 

"Rúzsa Magdi: "mezítláb énekelek, ha félek a daltól"
Gyermekkorában csúfolták, ma meghökkenve nézik a bolondos lányt.

A TV2 tehetségkutató versenyének az egyik csodabogara, Rúzsa Magdolna. Az énekesnő saját bevallása szerint csak mezítláb tud igazán énekelni. A televíziós szereplés miatt egy időre ugyan cipőbe kényszerítette magát, de elmondta: ha úgy alakul, hogy fél egy daltól, nincs ember a stúdióban, aki rajta tartja a cipőt.
Rúzsa Magdolna világ életében öntörvényű lány volt. Lázadó tinédzserként szeretett bele a zenébe, mint mondja, egyfajta menekülés volt részéről az éneklés. Ha rosszkedve volt, csak lejátszott egy nótát a kedvenc dalai közül, bevizezte lábait, és kiment a forró betonra. Ott aztán, mint egy őrült, mezítláb ugrálva énekelt, a szomszédok legnagyobb döbbenetére.
Magdit azonban a külvilág véleménye sosem érdekelte. 
- A mezítláb való éneklés szabadságot és energiát kölcsönöz nekem - kezdi nyilatkozatát a vajdasági lány. 
- Tudom, sokan csodabogárnak néznek emiatt, de én őszintén azt érzem, még a földből is a zene árad felém. Még egy kényelmes papucsot is nehezen viselek magamon, ha dalra fakadok. Sőt, el kell hogy mondjam, egy szoros gyűrű is iszonyú kényelmetlen tud lenni éneklés közben - magyarázza az énekesnő.
Ezek után nehéz lehet elképzelni, hogyan tud énekelni Magdi a Megasztár impozáns színpadán. 
- Na, az tényleg egy jó sztori! - mondja. - Lakatos Márk stylisttal megbeszéltük, ha már muszáj cipőben lennem, az legyen a lehető legkényelmesebb. A "Meghalok, hogy ha rám nézel" című Hungária-dal bejött nekem, nem volt vele semmi gond, így a cipő is maradhatott - nyilatkozza Magdi. 
- A döntő során azonban szinte biztos, hogy találkozom olyan nótával, ami nehézségeket okoz. Na, akkor jön el a pillanat, hogy lerúgom a cipőt! Nekem mezítláb kell énekelnem, ha félek egy daltól. Akkor biztos, hogy sikerülni fog."

 

 

Sajnos a döntőben nem félt egy daltól sem ;-))

Rúzsa Magdi mezítláb (is) rulez!!!

 

 

</P>

klepto Creative Commons License 2006.05.19 0 0 563

Köszi tpapa, mostmár másképp látom ezt a kérdést :)

Tudom nem tegnap írtál, de a munkám miatt elég fáradt voltam, és nem volt kedvem írni, de sokat gondolkoztam azokon a szavakon, amiket modntál. Lehet, hogy nem hiszed, de tényleg segítettél helyretenni a dolgokat!

Még egyszer köszönöm :)

 

 

Előzmény: tpapa (562)
tpapa Creative Commons License 2006.05.09 0 0 562

Kifejtem: "azért alakult ki bennem, mert egyszerűen rondának tartom a nagy lábakat,". Ennyi. Amúgy pedig ha a te lábad most ápolt, mit érdekel, hogy gyerekkorodban apád lába milyen volt? Ezért kár lemondanod bármiről, ha egyébként élveznéd.

 

Ui.: A bőrkeményedés egy másik dolog. Az magától lesz: ahol a bőr "úgy érzi" kell neki, megkeményedik. Ez így helyes, így jó, így van kitalálva. De nem kell, hogy kirepedezett legyen, hogy elszineződött legyen, hogy lifegjen stb. Ez mind az ápolás elhanyagolása, esetenként gombásodás okozza. Ezt egyszerűen kezelni kell és kész. Nem értem, miért kellene másképp viszonyulni ehhez, mint mondjuk a fogmosáshoz? Rendszeresen mosod a fogad. Ha ennek ellenére mégis fáj, elmész vele fogorvoshoz. Nem ciki. Ez sem az.

Előzmény: klepto (561)
klepto Creative Commons License 2006.05.08 0 0 561
  Valóban elfogadottabb, ha egy nő van mezítláb, de ha arra gondolsz, hogy szinte minden heteró szex filmben van leszbikus jelenet, és az is teljes mértékben elfogadott a férfiak körében, de még a nők körében sem kelt akkora ellenszenvet, mint a férfiak körében az, ha két férfi van együtt. Valahol szerintem ide vezethető vissza ez a jelenség is. Persze én nem azért utálom, és nem azért tartom ellenszenvesnek, ha egy férfi mezítláb van, mert gyűlölöm a másokat. Nekem is van jó pár ismerősöm, aki a saját neméhez vonzódik, és nincs is velük semmi gondom. Emberileg szeretem őket, és ők is elfogadják, és tudják is rólam, hogy én csak az ellenkező neműeket szeretem amolyan értelemben.

Talán ez az ellenszenv a férfi lábbal kapcsolatban azért alakult ki bennem, mert egyszerűen rondának tartom a nagy lábakat, és 10-ből 8 férfinek ápolatlan a lába. Gyerekkoromban is egyszerűen bűzlött a szoba apám zoknijától, és lábszagától, nem mosta meg minden este, büdös volt, és ronda, tele bőrkeményedésekkel a talpa, hosszú ápolatlan körmökkel, és mindig könyörögni kellett neki, hogy mosson lábat, és kész szenvedés volt ahogy a körmeit vágta. Arról nem is beszélve, hogy ő állandóan mezítláb volt, ha a szüleinél voltunk kertes házban, és nekem mindig ciki volt, mert senki más, csak ő. Talán ezért utáltam meg már gyerekkorban...

Persze titkon, lopva, hogy a szülők meg ne lássák imádom, de ha kiderül a mai napig elkap a szégyenérzet, hogy én is mezítláb vagyok.

Baráti körben más, ha nem egyedül vagyok, hanem valakit még rá tudok venni, akkor jó buli. Volt olyan, hogy lementünk a Dunapartra tollasozni, és ott felvetettem, hogy tollasozzunk mezítláb. Mindenki belement első szóra, így nem volt ciki számomra. Ha totál egyedül vagyok, egy eldugott helyen, akkor én is ledobom a cipőmet, ha olyan helyen vagyok, és volt olyan is, hogy külföldön egy nyaralás alkalmával fürödni akartam, de ahogy mentem a folyó felé feltűnt, hogy eléggé sáros a part. Persze nem a fürdés volt a lényeg, hanem a dagonyázás, de jól jött, hogy folyópart, így nem leszek feltűnő. Na két lépés után bokáig süllyedtem a sárba a parton, de továbbmentem, álcázva a dagonyázási vágyam kiélését :) Aztán a vízig nem mentem el, mert megijedtem, mivel a víztől fél méterre már fenékig süppedtem, és a lábam már vízben volt, nem szerettem volna ha még jobban elsüllyedek. Akkor ott egy jó poén volt, és a rokon, akinél nyaraltam dőlt a röhögéstől, és mivel neki adtam a fényképezőm, egy tekercset el is lőtt a bénázásomra. Persze ott ezt nem éreztem cikinek, és mindenki jót röhögött, de senki nem nézett rám döbbenettel, vagy nem nézett hülyének. A röhögés tárgyát nem is az képezte, hogy majdnem derékig gázoltam a sárban, hanem az, hogy alig tudtam kijönni, és már szinte négykézláb másztam kifelé a szilárd talajara, pedig befelé milyen könnyen mentem. Utána persze lábmosás a patakban, de csak ott tudtam elérni a vizet, ahol hatalmas kövek, és tégladarabok voltak. Na az is röhögésbe fulladt, hogy jajongtam és kényeskedtem. Persze kértem a papucsomat, hogy kifelé megússzam az ismételt gyötrelmeket, de azt is röhögve hozta oda, és cukkolt is egy kicsit, hogy nem adja :) Ez mondjuk életem legjobb élménye volt, és soha nem éreztem úgy, hogy szégyenkeznem kellene miatta!

Harisnya. Igen vannak helyzetek, amikor a harisnya kötelező, hozzátartozik az illemhez. Pl. kisestélyiben egy esti színházi előadásra valóban illetlenség mezítláb, harisnya nélkül menni, de az utcára hétköznapi ruhához egyáltalán nem kötelező, és nem illetlen harisnya nélkül lenni.

Általában igyekszem kevésbé feltűnően bámulni a lábakat, és ez sikerül is ha jól gondolom. Persze kérdés, hogy ki, hogy veszi ezt észre, de ha távol megy egy lány, találja ki, hogy mit nézek, ha meg közelebb ér, akkor úgyis a szemébe nézek, vagy elfordítom a tekintetem.

Ezt a mondatodat nem teljesen értem; kifejtenéd: „Bizony a nagydarab, erős  férfiembert ebből a szempontból hátrányos megkülönböztetés éri. És látod, nálad is”?

Előzmény: tpapa (560)
tpapa Creative Commons License 2006.05.08 0 0 560

Én pl. megértelek. Részben. Abban a részben, hogy a nőknél valamiért elfogadottabb, ha mezitláb vannak. (Azt én sem tudom, miért; valahogy így alakult. A természethez közelebb élő népeknél egyáltalán nem láttam ilyen megkülönböztetést sem afrikában, sem a karibi térségben. Talán egyszerű praktikum, mert az "asszony" úgy is otthon van, nem megy el messzire, minek neki a cipő? Vagy nem.) :o)

 

De én kiskoromban otthon nem voltam mezitláb sosem. Sőt amikor egészen kicsi voltam cipőben/papucsban mászkáltunk a házban is. Ilyen helyre születtem. Ma már persze elszalasztott lehetőségnek látom a dolgot, mert ugye a gyerek is az a kategória, akit jobban elfogad a társadalom is cipő nélkül. Bizony a nagydarab, erős  férfiembert ebből a szempontból hátrányos megkülönböztetés éri. És látod, nálad is. Miért tartod undorítónak, ha egy férfi tesz így? Ez valami rejtett, elfojtott ellenérzés, mert túlzottan az erotikához kötöd a meztelen lábat? (Tehát úgy érzed, hogy mivel te nem vagy homoszexuális, neked ezt el kell ítélned, mintha az illető legalábbis mutogatná a nemiszervét???) Ugyanakkor ez lehetséges magyarázat arra is, hogy miért nem teszed meg magad, hiszen azt gondolod, hogy mások is így látják, ezért magadra vennéd az ő rosszallásukat. Én ezzel úgy vagyok, hogy kicsit zavar, ha túlzottan megbámulnak, de ma már inkább érzem úgy, hogy ez annak a problémája, aki bámul. Legalábbis ilyen esetben, amikor én nem adok rá különösebb okot. :oP

 

Tegnap pl. sétáltam a Bakonyban és egy idő után úgy éreztem, hogy én bizony most leveszem a cipőmet. És persze nem álltam meg a gondolatnál. A szembejövők közül egy páran megtudakolták, hogy belecsúsztam-e a túristaösvény melletti patakba, vagy elszakadt-e a cipőm? Őket megnyugtattam, hogy nem, nincs semmi gond. ;o) Valamint egy csapat iskolás közül is rámcsodálkoztak páran, de kb. ennyi. Ez is inkább csak azért, mert mások szerint elég hideg volt még akkor ott. Szerintem nem volt hidegebb, mint a nedves fűtől átázott edzőcipőben, bár feltétlenül szúrósabb volt alulról. :oDDD

 

Volt olyan ismerősöm is, aki szerint az a nő, aki nem visel nyáron, rekkenő hőségben harisnyát, az erkölcstelen, magamutogató céda, és szerinte meg az az undorító. (Mármint a harisnya nélküli lábaszár. Hmmm.) Nem keveredtem vitába vele, de magamban elég furának tartottam. Szerintem ha te is jobban megtanulod elfogadni, sőt értékelni a mások másságát, akkor magaddal is jobban ki tudsz majd jönni és talán eljutsz odáig is, hogy megteszed azt, amit ma nem mersz. Főleg, ha ennyire jólesik, s nem ártasz vele másoknak. (Sőt ez még csak nem is hízlal, ami ugye az erkölcstelenség alternatívája általában.) :o)))

 

Amúgy, bevallom, én is szívesen nézegetem a szép női lábakat, ha tehetem. S bár "nincsen abban semmi rossz", de nekem meg azért van ezzel problémám, mert ha én nem szeretem, ha nagyon bámulnak, akkor igen valószínű, hogy más is lehet ezzel így, tehát nem akarom zavarba, kellemetlen helyzetbe hozni a másikat azzal, hogy nyíltan bámulom. (De ez persze az "elülső dudorokra" épp úgy vonatkozik.) ;o) Így viszont vagy megtartóztatom magam, vagy marad a lopva történő bámészkodás, ami viszont olyan "sunyi" dolog, sőt alapvetően ettől rosszabbul jön ki az egész, mintha csak egyszerűen megnézném ami tetszik. Erről amúgy érdekelne néhány női vélemény, ha valaki errjár és megtenné, írja le, milyen ez a másik oldalról! Köszi. :o)

Előzmény: klepto (559)
klepto Creative Commons License 2006.05.07 0 0 559

Sziasztok!

 

Immáron másodszor veselkedik neki ennek a hozzászólásnak, mivel először nem mertem elküldeni amit mondani akartam. Miért? Mert még beszélni is cikinek érzem róla. Mióta az eszemet tudom, mindig feszélyez a mezítláb mászkálás, kiváltképp a szülők előtt. Bár kellemes, és jól esik kibújni a cipő és a zokni szorításából, de mindig illetlennek érzem, és állandóan azt figyeltem egy időben, hogy ki mit gondol rólam, ki, hogy néz rám. Ez addig fajult, hogy jó pár éve, másfél évtizede kizárólag cipőben, zokniban, és hosszú nadrágban megyek ki az utcára, még a legnagyobb nyári hőségben is. Nyáron is meglehetősen sokat dolgozom, ezért strandra sem járok. De ha olykor olykor eljutok, akkor ott is csak papucsban mászkálok, kivéltképp ha a szülőkkel megyek. Egyedül, ha körülöttem is sokan mászkálnak mezítláb, akkor én is, de ha ezzel kilógnék a sorból, akkor soha nem teszem. Még egy fürdőben is, vagy egy természetes vizű fürdőhelyen is állandóan azt nézem, hogy ki veszi észre, hogy mezítláb vagyok, és milyen szemmel néz rám. Persze az éremnek van másik oldala is, már általános iskolában is feltűnt valakinek, hogy állandóan a mezítlábas lányokat bámulom, és mindig földre szegezett tekintettel mászkálok a szünetben. Ez megmarad a mai napig bennem, az utcán csak akkor nézek meg egy lányt, ha mezítláb szandiban, vagy papucsba van. Ilyenkor, mikor kezdenek lengébben öltözködni az emberek, a férfiak jelentős többsége a domborodó blúzokra szegezik a tekintetüket, én a lábakra, és a lábujjakra. Persze külföldön más a helyzet Ha országon kívül megyek nyaralni, ott imádok mázit láb mászkálni. Persze az én városi lábacskám elég kényes, utálom a kavicsot, és a perzselően forró homokot, de imádom a meleg eső áztatta, puha, süppedő földet, vagy a víz által lehűtött, kissé összetapadt homokos, saras tengerpartot. Alapvetően mezítláb lenni jó, sőt nagyon jó, és ezért érzem cikinek, hiszen mit gondolnak rólam, hogy én ezt élvezem... Számomra egy meztelen láb az épp olyan mint egy meztelen női felsőtest, ami bizonyos körülmények között erotikus, de mutogatni illetlenség, és az intimitás határait súrolja. Valaki, ha jól emlékszem egy pszichiáter, egy az erotika történetéről, és történelmi változásairól szóló műsorban a meztelen női lábakról, és a férfiak túlzott lábakhoz vonzódásáról, ami már évszázadok óta nem számít tabunak, azt mondta, hogy mindenki azt takargatja a legkevésbé, pedig épp olyan fontos szerepe van az erotikában, mint egy női mellnek. Nem arra tervezték, mégis a legintimebb együttlét szerves részét képezik. Talán én is ezért érzem illetlennek, illetve kifejezetten undorítónak, ha egy férfit látok mezítláb papucsban, vagy szandálban flangálni. Láttam már én is a városban esőben, mezítláb tócsákban tapicskoló lányokat, és volt olyan lány osztálytársam is, aki egy esti osztálybuli után mezítláb ment haza kezében a papuccsal, mert az neki jól esik. Persze akkor is tetszett a szitu, és lehet, hogy kicsit miattam is csinálta, mert látta, hogy alig néztem a szemébe, ugyanakkor feszélyezett is amíg együtt mentünk, mert mi van, ha meglátnak. Még szerencse, hogy este volt :)

Egyszer még olyat is csináltam a női lábak iránti rajongásom kielégítésére, hogy egyszer hirdetést is adtam fel, hogy női lábak fotózásához keresek vállalkozó szellemű lányokat. Persze a történet nem ennyire egyszerű, ha valakit érdekel, elmesélem részletesen. Tényleg félek, hogy teljesen hülyének néztek emiatt. Nem tudom, de nekem valahogy korántsem olyan természetes ez a kérdés, mint nektek. A hiba tényleg bennem van, vagy a mai kor egy velejáró szindrómájában szenvedek? Csak én érzem illetlennek, cikinek, tabunak a mezítláb járást, és csak nekem tűnik erotikusnak ez a dolog, vagy ez is természetes? Én olyannyira cikinek tartom ezt az egészet, hogy még otthon is, ha valaki jön hozzám, mindig húzok zoknit, mert egyszerűen feszélyez az, hogy zokni nélkül fogadjam a vendéget. Valahogy úgy vagyok vele, mint ha meztelen lennék nélküle, és nagyon kellemetlenül érzem magam, ha nem veszek fel zoknit amikor vendég jön.

Tényleg szeretném tudni, hogy egyedül vagyok ennyire hülye, vagy van még rajtam kívül más is, akinek ennyire kellemtelen a mezítlábaskodás, hogy bár nagyon szeretné, és nagyon élvezné, ha megtehetné, de állandóan az jár a fejében, ha megtenné, nem röhögnék-e ki, és mit gondolnának róla az emberek? Van még rajtam kívül valaki, aki a barátai előtt is cikinek érzi, még a saját lakásában is?

Szóval ezért mert számomra ez ennyire ciki, ezért nem küldtem el az előző írásomat a fórumra. Remélem nem leszek nagyon nevetség tárgya, és Ti, akik felvállaljátok, hogy szeretitek, és megteszitek, meg tudjátok magyarázni, hogy miért nem ciki...

tpapa Creative Commons License 2006.04.24 0 0 558

Mármint Te vagy a boltos? Akkor valóban nem mindegy, mit gondolnak a vevőid... :o(

Bár a bank előtt, ahol a párom dolgozik, van egy virágárus, akit láttam már mezítláb kijönni a bódéjából virágot locsolni. Irigyeltem is azonmód... :o)))

Előzmény: Jokeva (557)
Jokeva Creative Commons License 2006.04.24 0 0 557
Hát, az utcánk viszonylag kicsi még, mivel új utca, 3 szomszédunk van, ők nem furcsállják a dolgot. Vagy ha furcsállják is, jóindulatúan. De messzebb már nem mernék elmenni, túl szem előtt vagyok a helyi kisboltban - ha nem lennék, valszeg nem törődnék vele. Anno mikor városban laktam, strandra&strandról hazafelé jóanyámmal közösen trappoltunk mezítláb. Főleg ha a szakadó eső miatt húztunk haza - isteni volt :)))))))
Előzmény: tpapa (556)
tpapa Creative Commons License 2006.04.24 0 0 556

Hali!

 

Tegnap a kocsimosás után elvittem a páromat valahova, ahol meg is jegyezték -de nem rosszindulatúan-, hogy nincs rajtam cipő. De a kocsimosással rögtön ki is mentettem magam, hogy hirtelen indultunk és nem öltöztem át, csak beugrottam a kocsiba... Ami egyébként igaz is volt, bár amúgy sem volt szemernyi szándékom se átölözni. :oP

 

Ui.: Mondjuk én városi fickó vagyok, nem tudom megítélni mennyire lehet rossz, ha a falu a szájára vesz. Az utcában, ahol lakom nem idegelem magam ezen, ellenben pár szomszédon látom, hogy jó hatással vagyok rájuk. ;o)

Előzmény: Jokeva (555)
Jokeva Creative Commons License 2006.04.24 0 1 555

Sziasztok!

 

Én is imádok mezítlábazni, ált isk koromban még a boltba is így mentem. Egyszer le is szólított egy fiatal srác h hogy bírom én ezt, azokon az éles apró fehér köveken... udvariasan válaszoltam, hogy szokás kérdése, meg lehet imádni...

 

Idén már mezítláb nyírtam a füvet, ennek a nyomait gyanítom még 1-2 napig viselem. Az istennek sem lehet levakarni a zöldet a talpról :)))

 

Utcára már nem merek így kimenni (csak a házunk előtt), pedig falun lakok, de tartok tőle h megszólnának az emberek. Felesleges idegeskedés meg nem kell...

tpapa Creative Commons License 2006.04.24 0 0 554

OFF Ne is mondd, nekem nemrég orbánc nőtt mindkét lábamra. De már elmúlt... (Szerencse a szerencsétlenségben, hogy akkor jött ki amikor már hazafelé jöttem.) :o/ ON

Viszont ezen a hétvégén mindenki füvet nyírt a környékünkön, köztük én is. Meg kocsit is mostam. Ezek nálam standard mezitlábas tevékenységek. ;o)

Előzmény: lutak (553)
lutak Creative Commons License 2006.04.23 0 0 553
én itthon már járkálok ma mezítláb, főleg azért mert a gyógykenőcsöket felszívná a zokni :)
Előzmény: tpapa (552)
tpapa Creative Commons License 2006.04.23 0 0 552
Mi van pupákok?! Végre itt a jóidő, oszt' mindenki nagyon csendben van... ;o)
tpapa Creative Commons License 2006.04.10 0 0 551
tpapa Creative Commons License 2006.04.10 0 0 550

Csak, hogy jobb kedvetek legyen...

snejderfáni Creative Commons License 2006.04.04 0 0 549
fel, :) jön a szezon :)
Kilroy Creative Commons License 2006.03.27 0 0 548
:-)
Előzmény: tpapa (547)
tpapa Creative Commons License 2006.03.06 0 0 547
Nem halott ez a topic, csak téli álmot alszik... :oP
Előzmény: mezit (546)
mezit Creative Commons License 2006.03.05 0 0 546

Üdv,

 

Élesszük újra!

Barefoot rulez!

Minden formában imádok mezítlábaskodni, csak lenne már tavasz. Akkor igazán jó. Nyáron a nagyon meleg aszfalton zokniban szoktam járni, így nagyon kényelmes, nem égeti a talpat, főleg fehér zokniban...:-)

Mondjuk nem Bp-en, mert hát ott a flaszter kiábrándító.

üdv!

tpapa Creative Commons License 2005.12.20 0 0 545

Én csak a teraszra léptem ki óvatlanul, de rögtön odafagyott a talpam.

(Na jó, nem rögtön, de mivel egy kiégett izzót kellett megtalálnom 8 lehetőségből, inkább szégyenszemre visszaléptem és kerestem egy papucsot...) :o(

Előzmény: Steven Smith (544)
Steven Smith Creative Commons License 2005.12.09 0 0 544

 

Nem olyan rossz az. Mezitláb taposni a havat Predeal-on ...húhhh, brrrr.

Előzmény: K_edina (543)
K_edina Creative Commons License 2005.12.09 0 0 543
Nem. Telelünk a Balkánon. ;-)
Előzmény: tpapa (542)
tpapa Creative Commons License 2005.12.09 0 0 542
Mi van punnyadt banda, senki nem nyaral a Bahamákon??? ;o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!