Keresés

Részletes keresés

Capacsali Creative Commons License 2016.02.21 0 0 30750

Aloha,

ossze - vissza igergetik a szelet es az esot. Azt hiszem ennyire bizonytalanra nem autozok ilyen sokat. Talan majd legkozelebb.

Előzmény: slajder (30749)
slajder Creative Commons License 2016.02.20 0 0 30749

Én Breitenbrunnt bepróbálnám. Mit szólsz?

 

Előzmény: Capacsali (30746)
backloop Creative Commons License 2016.02.20 0 0 30748

Akkor fel sem rakom :))...pedig !

Kilmer meg nyaron beigerte,hogy feldobja nekem.

Amugy nalam hatul dupla csavar fogja,az nem mozog,de az elsök sem nagyon.

Azert 15 percem van ra :)

na jol van,legyen fel ora :)

Előzmény: vau1111 (30745)
slajder Creative Commons License 2016.02.20 0 0 30747

Felhős, délelőtt esős idő, ez inkább Csölösztő vagy Breitenbrunn. Vagy bukta, vagy bejön de az ilyen nyugati nálunk nem nagy élmény.

 

Capacsali Creative Commons License 2016.02.20 0 0 30746

Kek tavi lokalok! Akkor ez most holnap fujni fog? Idezet az ORF-bol:

 

Meist lebhafter bis stürmischer Westwind, vor allem auf den Bergen im Osten auch Sturmböen an die 100 km/h.

Szaboek is latni velnek szelet, az old eumet ugyancsak. Erdekes a mindentudo guru es a finder most nem. Velemeny?

 

vau1111 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 30745

Azért elsőre kell az az 1 óra, hidd el :). Kis rutinnal már egész gyorsan megy. Még korai prototípus felszerelésekor a fejlesztők is vakarták a fejüket, amikor a wave deszkámba korábban beletört csavar mellé kellett felszerelni. A hazaúton gondolkodtam raja, és otthon már gyorsan felment jól.

De ezt egyszer szereled fel, és a papucs élettartama alatt nem kell soha hozzányúlni, nem kell a beletört csavardarabokat kipiszkálni, vagy inzertet cseréltetni.

 

Én meg meg vagyok áldva a nem kompatibilis deszkáimmal. Beszereztem egy Naish Hybrid 110-es szlalomdeszkát (jaj, áruló lettem!!...), és most látom, hogy az inzerttávolság miatt nem jó rá a Steelpunk rögzítés.

 

A sötét oldalnak azért ellenállok, a freestyle az első. Ezzel a deszkával már régóta szemezek, tudom mit tud, nem lehetett otthagyni, főleg hogy a múlt idényben sokat mentem ős-szlalommal.

 

Előzmény: backloop (30743)
qrzor Creative Commons License 2016.02.19 0 0 30744
backloop Creative Commons License 2016.02.19 0 0 30743

  Steelpunk ? lapozgatva a Surf(surf-magazin.de) marciusi szamat jutott eszembe,hogy FR-i szörfösöktöl :) mar hallottam erröl  fußschlaufen rögzitesröl.

Gratulalunk Kilmer Petinek !!

Az egesz 50.-ik oldalt megkapta az ujsagban.Az ungarische Jim Drake :))

Annyi negativum,hogy nem ugy szerepelesz benne,mint FR lokal,es valami fura neven emlegetnek :) 

+ egy igen hozzaertö ember szerelhette fel,ha kerek 1 ora kellett neki :)

ennyi idö alatt 10-13 deszkaval vegzek.(normalno papucs szereles)

klimaguru Creative Commons License 2016.02.18 0 0 30742

Blind Rider holnap vízre szállsz a Residence-nél?

Én mennék, de egyedül nem szívesen.

Esetleg valaki készül Sóstóra, Csücsök beachre?

Laciferi Creative Commons License 2016.02.11 0 0 30741

Örülök hogy ti is megpróbáljátok magatokat itt. Nekem nagyon nagyon tetszik a szörf helyzet. Én rámentem a rettenetre, még sose éreztem 80 litert ilyen soknak :) a tudászint felső próbája volt ez a vihar, a menők is nagyon szolidba adták elő, egyfajta tulélő show volt. 

Előzmény: E_n_d_r_u (30739)
E_n_d_r_u Creative Commons License 2016.02.10 0 0 30740

E_n_d_r_u Creative Commons License 2016.02.10 0 0 30739

Sajnos nem. Múlt hétvégén voltunk West Kirby-n. Elképesztő a hely, a feeling. Atom szél volt, ránézel a vízre és nem hiszed el hogy mennyire sima, pedig letépi a fejed a 7-8-as szél. Esélyem sem volt, össze sem szereltem a 6.0-ás szlalomot. Itt élet-halál kérdése egy 5.4-es Vapor és egy 55 literes speed deszka. :)

Hajszárító

Előzmény: Laciferi (30738)
Laciferi Creative Commons License 2016.02.10 0 0 30738

Bizonyos autókon még az ablaktörlő is szarul töröl.. (jobb v. balkormánynak kedvezve). A hátsó ülés 1/3 része nekem is anyós mögött van, pedig eredendően jobbkormányos az autó (japánban gyártott prius). Mondjuk nekem jobb igy, mert plusz két ember befér, és a cuccok :) Ti is anglia?! Rámentetek erre a rettenetre hétfőn??

Előzmény: E_n_d_r_u (30737)
E_n_d_r_u Creative Commons License 2016.02.10 0 0 30737

Az Opelokról annyit tudok hogy valószínűleg ki lehet szedni a fejtámlát. Egyik barátom az Insigniával járt úgy ahogy te, bevitte szervízbe és ott megmutatták neki a trükköt, van egy pont az üléstámlán amit ha benyomsz, elengedi a rudazatot. Mi is gépészkedtünk a Golf-al, itt is a rudakon jár a fejtámla, viszont a tövében a huzat alatt két kis műanyag kallantyú megnyomásával elengedi az ülés őket és meg van oldva a probléma. A nagyobb szívás nálunk hogy hiába kombi a kocsi, nem férünk el benne ketten...hála az üléstámla kiosztásának hátul. Angliában vagyunk, jobb oldalon van a kormányunk, viszont a kedves gyártó a 2/3-1/3 kiosztást a hátsó üléstámlán nem cserélte fel...szóval ha ketten megyünk tetőcsomagtartó...

backloop Creative Commons License 2016.02.08 0 0 30736

Nagy tevedes,baratom !Rosszul vette at az opel a technikat :9

Audiban a szerviz kulcsot kell jobb oldalrol enyhen benyomni a rudtarto gyürübe.(nem nagyon erdekel,hogy ez mire jo) es

30 mp alatt lent is van a 3 hatso fejtamla.

Jobb elsö ülesnel ugyanez.

Viszont opel, sosemkopel.

Vau,bocs hogy rossz tippeket adtam,de valahogy csak  ki kell ütni a konkurenciat a nyeregböl :)

Előzmény: Capacsali (30734)
Levcsi2000 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 30735

A holnapi naprol mi a velemenyetek Fenyves tekinteteben?

Szabit mar kertem, igaz hogy deli lesz a szel, de kiprobalnam mar az uj deszkamat.

Capacsali Creative Commons License 2016.02.08 0 0 30734

Koszi a tippeket urak, majd meg tetrisezek egy kicsit, hatha megtalalom a tokeletes megoldast...

 

Slader, rossz hirem van fejtamla ugyben. Nehany eve az Audi kitalalta, az nem fajn, ha a fejtamla 2 tartorudja magaba a fejtamlaba van beepitve, biztonsagosabb, ha az ulestamlaba van rogzitve. A hulyeseg ragados, az Opel ezt lemasolta. Szoval az anyosulesbol a fejtamla nem eltavolithato, csak flexxel :((

Előzmény: slajder (30732)
sky777 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 30733
Üdv. J Astra tényleg durva ha ilyen. Én 206 pözsibe be tudok rakni két komplett felszerelést(260+246 hosszú deszkát) és még szerintem egy rigg bemenne ha a helyzet úgy kívánná. Ülés előrehúz,háttámla ledönt,hátsó üléssor háttámla ledönt. De ha a kényelmi faktorra megyek akkor ott a Trafic.:-)
A jó megoldás neked szerintem a tetőcsomagtartó.
slajder Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30732

Megtalálrad, tényleg ott a reklám.

 

Én eddig egy Chevrolet Kalosba tudtam mindent bepakolni, ez kb a Suzuki Swift kategória. Kényszerhelyzetben találékony az ember. Hátsó ülések ledöntve, anyósülés hátradöntve volt. Szerintem minden fejtámla kivehető, hacsak nem öntötték egybe az üléssel...

Előzmény: vau1111 (30731)
vau1111 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30731

Szerintem nem kell nagyobb vitorla hozzá. Az a 15 liter különbség még a nálad levő feltételekkel nem érezhető igazán siklásképességben. A Shark emlékeim szerint hamar siklik, A Qcséber féle duplaszkeges meg azt hiszem valamelyik Hifly másolata. Nem hiszem hogy a forma itt olyan nagy különbséget adna a kettő között. Ha mégis a kisebb deszka kicsit később siklana meg, azt egy minimális plusz vitorlahassal simán kompenzálod.

Ami duplaszkegeset én próbáltam (freestyle), meg amit olvastam wave deszkák esetén, az alapján azt mondanám, hogy a duplaszkegesek nehezebben siklanak meg, és lassabbak is. Azaz még az is lehet, hogy a Shark előbb meg fog indulni.

 

Arra figyelj, hogy a 135-ös deszka biztos hogy picit labilisabbnak fog érződni, ezért kicsit érzékenyebb lesz arra, hol állsz rajta, ami a megsikláson érezhető. Jó technikával viszont szerintem nincs lényeges különbség.

Előzmény: Levcsi2000 (30723)
Capacsali Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30730

Koszi a tippet Vaklovas, magamnak nem vettem volna ezt a vasat, sajnos a munkaltatom nem kerdezte meg, milyet szeretnek. De legalabb ingyen van, ez pedig nem hatrany es panaszkodni sem akarok. Csak tok gaz, hogy egy 4.6 hosszu autoba alig tudom belehamozni a cuccot...

 

Most nezem milyen furan mutat az elso bekezdesem vege. Ilyen az, amikor a kislanyom segit elmenybeszamolot irni :))

Előzmény: Blind Rider (30727)
vau1111 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30729

Cápa,

 

Igaz, nem J Astra, meg nem is kombi, de F. Anyósülést ne előre hanem hátra döntsd. Így a fejtámláját sem kell leszedni. Azért a hátsó fejtámlát le kell tudni szedni, anélkül tényleg nehéz bepakolni. Így 2 szörf, 6 vitorla simán befér, ha nagyon megszorulok 3 szörf is. Ha kombi lenne, akkor tényleg mindenhogy el lehetne férni.

 

Kéktón én mentem 4.2-vel is. Nem panaszkodom, szerintem az előrejelzés kb. talált, csak ma nem az AROME, hanem a WRF... Az meglep, hogy a Fertő tó sem volt jobb, napközben ránézve az időképre, úgy tűnt, hogy csak a Kéktó marad ki a dzsihádból.

A vitorlaválasztásom egyébként jó volt, csak a trimm nem. Kezdtem 5.3-al, de már olyan rég volt egyszerre víz és szél, hogy elfelejtettem, hogy kisszélre volt állítva a hosszabbító. Így 2.5 cm-el kevesebbet húztam le, amit tetéztem egy 2.5 centivel rövidebb bum beállítással. Persze a ráfújásokban csavart. Backloop meg jól megvezetett, mert mondta, hogy az 5.2 kezelhetetlenül sok. Ja, az ő brutál hamar húzó freestyle vitorlája... Erre felraktam a 4.2-t, ami tökéletes volt. Backloop itt is megviccelt, azt hittem 4.0-val megy, aztán 2 óra múlva mondta valaki, hogy az 4.6 :)

Aztán valamelyik leállásban vissza az 5.3, de már jó trimmel, és láss csodát, így nem csavart, csak max. a nagyon brutál ráfújásokban sok volt egy picit.

 

Ma nekem "majdnem" nap volt, azaz végigzongoráztam a (meglepően kicsi) manőverpalettámat, és minden manővert MAJDNEM beálltam :) Meglepő, hogy a frissen tanultak mentek a legjobban.

 

Rozsdát én senkinél nem láttam, és magamon sem éreztem, a sikertelenség ellenére sem.

 

"Rejtett" reklám szerintem a sok márkajelzés mellett Camber feje és keze között látható azt hiszem. Ha nem ez, akkor passz.

 

Andris,

 

Ez a videójáték sztori nagyon jó :)

Előzmény: Capacsali (30726)
backloop Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30728

En nem latom.

A kepek viszont CamberJ.-evel együtt nagyon jok.

Rozsdaval nem volt gondom :),de a csüt-i szörfözes ellenere nem volt kondim.

Rendesen huztam a rigget.

Azert nem volt ez rossz igy februar elejen.

Előzmény: slajder (30725)
Blind Rider Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30727

Azért Balcsin is lehetett menni, bár szlalomcuccra volt csak elég.

 

Lerohantam Fűzfőre, na ott és Kenesén elég gyengén fújt.

 

Aztán a Club Aligában megtaláltam a szelet, berontottam az összerakott cuccal - a bejutás álomszerűen egyszerű volt a múltkori jégtábla és kásatörő mutatványhoz képest. Aztán mikor beértem, jött a meglepetés, és hirtelen egy videojáték főhősének éreztem magam, ugyanis a déli partra áttolódott jégmaradék üldözőbe vett :) Először egy "sorompóval" lezárta a bemenetet, mivel a közeli móló benyúlásának vonalában áramlott egy 4-5 méter széles sávon a jég, aztán mikor azon valahogy átjutottam, jöttek a következő, jóval nagyobb jégszigetek, közöttük lehetett szörfözni. Jól lehetet látni őket, nem volt para, de vicces volt kerülgetni, és várni, mikor kerülök kelepcébe...

 

Azért a kiscuccokra irigykedem, de nem volt egy teljes napom lemenni a Fertőre.

 

Cápacsali: Tetőcsomagtartó /  kisbusz vásárlást ajánlom :).

Előzmény: Capacsali (30726)
Capacsali Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30726

Weiden detto. Szezonkezdetnek nem volt rossz, persze a szel koszono viszonyban sem volt az elorejelzesekkel. De legalabb nem kellett fagyoskodni, kellemes napsutes es 12-13 fok volt. elem. A

 

Akinek van fogalma arrol, hogyan lehet egy kombi J astraban ergonomikusan elhelyezni a cuccot, ne tartsa magaban!!! Az altalanossagokat ugorjuk, az anyosules tamlaja nem elore hajthato, a fejtamla nem kiszedheto... Eskuszom a felesegem ignisebe konnyebben bepakolok, pedig az majdnem 1 meterrel rovidebb...

Előzmény: slajder (30725)
slajder Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30725

Azért nem volt rossz nap, bár elég rozsdásnak éreztem magam.

Na ki veszi észre a rejtett reklámot a képen?

Camberjack Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30724

Blue Lake 4,5-5,4 m2 közötti vásznakkal, kb. a fele volt igaz, mint amit a Guruék jósoltak!

Levcsi2000 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30723

a 150l-es egy kucseber duplaskeges deszka volt, most vettem egy fanatic sharkot, ami 135l-es.

Előzmény: Laciferi (30722)
Laciferi Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30722

Pontos deszka tipus esetén többet tudnánk segíteni.

Előzmény: Levcsi2000 (30721)
Levcsi2000 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 30721

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni a tapasztaltabbaktól: en 95kg körül vagyok, es eddig 150l körüli deszkákkal mentem csak. Erős szélnél ez néha nagynak bizonyult, igy vettem egy 135-öst. most azon gondolkodom, hogy vajon, a kisebb boardhoz nagyobb vitorla kell-e, hogy mondjuk ugyanakkora szélnél siklásba jöjjön, mint előtte?

Ha esetleg nagy hülyeseget irtam, akkor bocs :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!