Keresés

Részletes keresés

Csabo/LOD Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7964

Hát igen, nehéz belekezdeni, asszem sokan hamar abbahagyták. A megoldás egy dolog - de amúgy klassz lenne felkeresni az eredeti készítõket, vagy bárkit, aki esetleg tudna arról, hogy megnyerte-e valaki a videomagnót.

 

Hát, a cover az olyan amilyen, lehet elkerülte a figyelmed, hogy ott vannak nagyobb verzióban (link a cover alatt). Attól sokkal jobb minõséget nemigen tudunk csinálni. Olvashatónak olvasható, "artwork" amit meg csodálhatna az ember nem nagyon van.

Előzmény: tanárnéni kedvence (7962)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7963

Tudni nem tudok semmit, de egy gyors guglizás feldobta ezt a fórum linket. A Szigma és Rabb Ferenc néven futó hozzászólókat esetleg meg lehet kérdezni, hátha tudnak valami közelebbit? De lehet rossz nyom is.

Előzmény: IEC-ATA (7952)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7962

Kösz. Bár már annak idején is hidegen hagyott, de mire megoldjátok, lehet, hogy érdekelni fog. :) Be lehetne tenni a borítót jobb minőségben, nem ilyen szemkifolyatós jpeg tömörítéssel?

Előzmény: Csabo/LOD (7956)
Sheme Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7961

Elküldve!

 

Jaj, csinál valaki 128k-s Plusit? Milyen programok vannak rá? Ha van GEOS, dobok egy hátast.

Előzmény: siz (7960)
siz Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7960
Előzmény: Sheme (7958)
siz Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7959

Tudom, hogy nem privát, de ezt írta IEC-ATA kolléga:

> Commodore Egyesület Újság 87/5-ös számában a 26-27 oldal

Előzmény: Sheme (7957)
Sheme Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7958

Nem ismerem, de biztos jó lehet. Tedd ki valahová, légyszi'!

Előzmény: Csabo/LOD (7956)
Sheme Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7957

Dobd rám privátban kérlek, melyikekről van szó!

Előzmény: siz (7954)
Csabo/LOD Creative Commons License 2016.10.25 0 0 7956

Sziasztok! Érdekel valakit a Newton Almája? Nemrég kaptunk a Plus/4 World-re borítót Lacus-tól, és megint elõszedtem. Rengeteget haladt elõre a dolog (pl most adtam hozzá a leíráshoz VÉGRE a kódok mûködését meg az elsõ cheat-et). Szerintem elõbb-utóbb meg lesz oldva. A P4W Forumon abszolút nem volt visszajelzés, lehet a nyelv miatt, szóval gondoltam valakit esetleg érdekel. Én mindenesetre irtó jól elszórakozok vele :-)

IEC-ATA Creative Commons License 2016.10.16 0 0 7955

Köszönöm!

Közben Joe-tól kapott plus/4 is újra az élők sorában.

PLA chip csere és már végzi is a dolgát.

Viszont meg kellene oldani a billentyűzet rehabilitációját, mert már van 3 defektes bill.em.

Előzmény: siz (7954)
siz Creative Commons License 2016.10.16 0 0 7954

Én még nem is hallottam róla. Megpróbálom elkérni Sheme kollégától az eredeti scan-t, mert a honlapján lévőn a képek nem túl jól láthatóak.

 

UI: a C16-hoz meg gratula. :)

Előzmény: IEC-ATA (7952)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.10.16 0 0 7953

Feltámadt a C16!!! A mos7714 alias 74LS02 volt defektes. Csere és megint működik!!!!

Előzmény: Törölt nick (7947)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.10.14 0 0 7952

Olvasgatom a Commodore Egyesület Újság 87/5-ös számában a 26-27 oldalon megjelent 128kb-os memória bővítést a VideoElektronika GMK-tól. Erről tudtok valamit?

IEC-ATA Creative Commons License 2016.10.12 0 0 7951

Úgy néz ki, hogy bekapcsolás után 10-20 másodperc múltán kezd el bohóckodni a masina. Bohóckodás alatt azt értem, hogy olyan 20 másodpercig elfogadja a resetet, ha nyomkodom, de utána ha elengedem teleszórja a képernyőt különböző karakterekkel, de csak pár darabbal. Ha ezek után kitartóan nyomkodom a reset gombot, akkor egyszer néha kétszer beugrik a kezdőkép. Ha meg kikapcsolom, csak másnapra indul el. Melegedésre gondoltam én is de érdekes módon nem melegszik semmi. Van hűtőspray, egyesével hűtögettem végig az alkatrészeket, de semmi. Amikor csak fekete képernyő van, akkor működő gépből kivett proci és ted-et tettem bele, de maradt a fekete képernyő.

 

Csináltam egy DIAG264-es kártyát is, betéve a pihentetett gépbe, kb fél órán át járattam a tesztprogramot minden gond nélkül megy. Ebből kiindulva at alaplap huzalozását jónak tekintettem. Ha nyomok egy resetet, akkor aznap már csak fekete képenyő marad a jutalom. Végülis már annyi mindent kicseréltem, hogy már csak 1db. 7402-t, 2db. LS257-et és 1db LS139-et kell cserélni és ha a végén kiderül, hogy mégis ram a baja, akkor...... Hát akkor azt is cserélem.

Előzmény: Törölt nick (7947)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.10.12 0 0 7950

Írod: Csomó rossznak minősített TEDet évek után elővéve megint mennek, ez ilyen

 

Ez akkor tulajdonképpen mit jelent? Sose voltak rosszak? Valami mechanikai jellegű problémájuk van? Nemigen szoktak integrált áramkörök megjavulni állástól!?

Előzmény: Törölt nick (7947)
siz Creative Commons License 2016.10.12 0 4 7949

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy az ezúttal Amiga64 néven nyomuló lomis "barátunk" hozzászólásait legyetek szívesek figyelmen kívül hagyni.

Mindenkinek jobb lesz így.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 0 0 7947

Mi az a "mákosképernyő"? Ram chipeket is cserélgetted, és másban tuti jó?

 

Ott lehetne pedig elkapni ,hogy a reset is félremegy, mert a TEDnek nincs reset lába, a ROM-ok ha basicban ketttyózol, amugy is "felül vannak", szinte egy darab ugrásnak kell a reset gombra lejátszódnia a prociban, ez elromlik -miért hogyan-, miközben a proccnak és a ramnak "semmi baja"..?

 

Biztos, hogy nem rossz ez a gép, nem procccos mondjuk?

Az nem teszt ilyen gyanuk esetén, hogy átrakom az IC-t és a másik gépben meg lesz kép...mindnen megy a resetig, játékok is, órákon át is?  

 

Idő vagy hőfüggés? Hűtőben lehűtve az "egy nap" csodálatosan 5-10percre is tud csökkenni?

 

Ilyenkor fagyasztószprével és melegítéssel is támadok, szkópozzon meg logikai analizáljon két napig egy C16ot a vacogós cápa, elég hamar elő szokott bújni a haldokló chip.

 

Csomó rossznak minősített TEDet évek után elővéve megint mennek, ez ilyen

 

 

 

Előzmény: IEC-ATA (7946)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.09.21 0 0 7946

Én is most szívok egyfolytában egy C16-al. Első bekapcsolásnál minden oké.

Reset után csak mákos képernyő, kikapcs-bekapcs és csak fekete képernyő, hagyom 1 napot pihenni utána elsőre bekapcsol és csinálja a hülyeségeit. Minden alkatrész hibátlanul működik egy másik gépben.

A C16-ot átkondiztam, a RESET áramkör alkatrészeit újra cseréltem, 74175-öt is újra cseréltem, stabfesz ic is új, de semmi változás! :-(

Előzmény: pacsó54 (7945)
pacsó54 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 7945

Sziasztok! 

Elő szedtem a szekrény mélyéből az imádott Commodore plus/4 t. aztán sötét képernyőt mutat !! Nem e lenne valakinek 8501R1 IC. ? Ha lenne meg venném postával !!!

További szép napot kívánok !! 

Sheme Creative Commons License 2016.09.15 0 0 7944

Igaz, nem egészen olyan, mondom, ismerős volt az effekt, hát az a Triumwyrat-os demóból.

 

Ha már scroll: mintha a BME-n, talán 1989-ben ('90???) a Computer Karácsonyon Martin kommentálta volna a demoversenyt, fenn az emeleten, nem az aulában.

 

Annyira emlékszem, az egyik demoban egy nagy, színes logót mozgott, majd ugyan ez a logó megjelent fekete-fehérben a színes felett. Aztán jött egy Trimuwyrat-os demo - ne kérdezd a címét, passz -, melyből annyi maradt meg, h a képernyő két alsó sarkában 45 fokban befelé fordítva állt egy-egy ágyúcső.

 

A jobb oldaliból indult a scroll, de úgy, hogy egy szívgörbe mentén futottak a karakterek - két ördögkanyart kell elképzelni, csak a kanyarok függőlegesen oválisok. Martin magyarázott valamit, mire valaki jó hangosan megkérdezte, mi van kiírva, mert nehéz elolvasni.

Martin válasza: yes.

 

Pont vége volt a partnak... :-D

 

 

Ha már technika. Ezt hogyan csinálták?

 

Majd ki fogjátok találni, mire gondoltam, bármiben lefogadom! :-)

 

Szóval? Sprite-ra tippelek, vagy valamilyen real time karakteres trükkre, de nem vagyok demo szakértő, szóval...

 

 

Előzmény: Lavina of Gotu (7943)
Lavina of Gotu Creative Commons License 2016.09.15 0 0 7943

Köszi!

 

Ja, körscroll, de vektoros, nem fillezett, és nem olyan perspektívikus torzulásos, mint az enyém. :)

 

Más technikával készült az én effektem.

 

Remélem lesz időm összehozni valamit majd megint.

 

 

Előzmény: Sheme (7942)
Sheme Creative Commons License 2016.09.15 0 0 7942

Hi!

 

Beugrott, hol láttam - élőben is láttam még anno. Nos, tádááám.

 

Légyszi', még csinálj Plusis demót a jövő évi Árokra!

 

Előzmény: Lavina of Gotu (7939)
enpera Creative Commons License 2016.09.14 0 0 7941

Höjj,

 

mire ez a demo ment, én már aludtam :) nagyon nagy volt a csúszás :(

Előzmény: Lavina of Gotu (7939)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.09.14 0 0 7940

Nekem tetszett! +++++

Előzmény: Lavina of Gotu (7939)
Lavina of Gotu Creative Commons License 2016.09.13 0 1 7939

Sziasztok! Nagyon régen jártam erre, gondoltam megnézem, volt-e szó a CD5-ről amit az idei Árok Partyra rakott össze a pluszis csapat:

 

 

"Demo Compo: 2 C-64-es volt és egy barom hosszú Plus/4-es. A plusis demót mintha összecsapták volna. Voltak jó partok - pl a Tryumwirat(?) egyik 1990-es demójának a másolata, kissé felturbózva: képzeld el, h egy pont körül forog egy tárcsa közepe és a tárcsán perspektivikusan szét vannak húzva a betűk. Kívül széles, a középpont felé elkeskenyednek és még fillezettek is. Ez király volt! Volt még pár jó kép, pár plazma effekt. Viszont nagyon el volt bénázva az összes, mert nem volt szép az átmenet: mintha elvágták volna a partot, majd jött a következő. Semmi fade out, volume down.

Aztán kiderült, miért: mert a 12(?) partot más-más csapat/ember írta. Siz kolléga is ott volt, asszem' a 10-dik volt az övé, de hogy miről szólt, passz, hosszú volt a demó."

 

 

Nos, kb 20 part volt azt hiszem, és direkt ilyennek készült, amilyen lett. Sajnos a bemutatón SPACE-vel átnyomkodták a részeket, pedig a legtöbb part amúgy átmenetes. Csak tettünk bele továbblépési lehetőséget is, de szerintem ez rossz ötlet volt. :) A fenti leírásban lévő partot én követtem el, és valójában két részből áll, átmenettel. :)  Örülök, ha tetszett.

 

 

 

Az egész szimplán monitorban készült, ez az érdekessége. :)  Azt a demót, amihez hasonlít, nem ismerem, de szívesen vennék egy linket, megnézném. :)

 

A teljes demó itt: http://plus4world.powweb.com/software/Crackers_Demo_5

 

Üdv: LVN

 

 

Sheme Creative Commons License 2016.08.29 0 0 7938

Maga is előkerül néha napján, kolléga?

Előzmény: Gaia (7932)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.08.27 0 0 7937

Szerintem ugyanaz a kiosztása. Az akinek nem mondjuk ki a nevét is csinált ilyen átalakítást, ha jól emlékszem! :-)

Előzmény: enpera (7935)
siz Creative Commons License 2016.08.27 0 0 7936

Nem néztem utána, de nem lepődnék meg, ha ugyanott lennének a lábak. Egyrészt azért, mert más is csinált már ilyet (emlékeim szerint), másrészt meg költséghatékonyságból eleve C64 tápra tervezték a plus/4-et, csak a gyártásra előkészítés során változtatta meg valaki az alkatrészeket.

Előzmény: enpera (7935)
enpera Creative Commons License 2016.08.27 0 0 7935

Köszi. Az aljzat cseréje jó ötlet, van donor alkatrészbázis c64-em... Gondolom a lábak azért nem ugyanott vannak, majd megnézem

Előzmény: ergoGnomik (7933)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.08.27 0 0 7934

Úgy tervezem, hogy a paddle meghajtómmal betöltöm a programokat(pillanatok alatt) és SAVE mentem turbóval kazira. Így egy fejbeállítással lesz inden mentve.

Előzmény: Gaia (7932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!