Keresés

Részletes keresés

DELPIERO1984 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 5055
Ha gondolod nálam fogadhatsz arra, hogy nem ír alá a 8. évadra. Én arra fogadok, hogy aláír. Az összeget te szabhatod meg észszerű keretek között.
Előzmény: ladybyron (5054)
ladybyron Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5054

Hm. Az eredetiben HL született diplomataként beszél, nem cáfol, és nem erősít meg semmit. "Igen, szeretem csinálni", "csak addig csináljuk, amíg nem unnak minket" típusú panelmondatok váltogatják egymást. Sem pro, sem kontra nem lehet következtetést levonni.

 

Nesze semmi, fogd meg jól PR-szöveg. :-))

Előzmény: DELPIERO1984 (5053)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5053
Erősen félrefordították az eredetit, abban inkább azt sugallja, hogy szerződést fog hosszabbítani.
Előzmény: Maxipocak (5051)
arom Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5052
Ezt már pedzegetik egy ideje, hogy unja a bicegést meg az egészet...
Előzmény: Maxipocak (5051)
Maxipocak Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5051
Hugh Laurie nem tervez hosszú távra a House-zal

A jelenlegi karakter kb. 2 évad túlhordásban van...
Dr_Akula23 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5050
Szerintetek melyik a legjobb rész?
tánczika Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5049
Köszi szépen!
Előzmény: Robin Dale (5039)
abcd rajtam kezde Creative Commons License 2010.06.01 0 0 5048
thx:)
Előzmény: Dr_Akula23 (5047)
Dr_Akula23 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 5047
Úgy emlékszem, hogy a 9. epizóddal (Wilson), és azután elkezdtek a harmadik évadból részeket adni, persze abszolút következetlenül.
Előzmény: abcd rajtam kezde (5044)
ladybyron Creative Commons License 2010.05.31 0 0 5046
Miért lennél megköpködve? Mindenki más műsorra, zenére tud elaludni. Egy kedves ismerősöm például anno imádta a Duna TV halait. :-))))
Előzmény: Alhazred (5045)
Alhazred Creative Commons License 2010.05.31 0 0 5045
most biztos le leszek köpködve, de nálam egyedül a 6. évaddal történik meg, hogy újranézem. a többit szépen kiírtam, azóta is ott porosodnak valamelyik sarokban.
abcd rajtam kezde Creative Commons License 2010.05.31 0 0 5044
Udv topic lakok!
Meg tudna mondani vki, hogy a kocsog tv2 melyik resznel fejezte be a hatodik evadot?
ladybyron Creative Commons License 2010.05.31 0 0 5043
Nálam a negyedik évad vége volt az, amikor először sejtettem, hogy olyan irány választanak, aminek nem lesz jó vége. Túl House ötpercenként előadott haldoklásain, ami paródiába fordította az egészet, akkor kezdték el ezt a "House nyomorult, közveszélyes" vonalat, és ennek eredménye, hogy az ötödik évad végére egy rongyot láttunk. Az egész persze hazugság, hiszen Ambert a kutya nem hívta, viszont erre építették fel House teljes amortizációját. A mélypont a Birthmark volt (ritka undorító rész), majd az évadzáró.

"az azért egy 40 éven felüli nőtől már elvárt egy csepp megfontoltság, következetesség...szerintem..."

Szerintem is. Ami miatt külön hiteltelen az egész, hogy ez a két nyomorult húsz éve ismeri egymást, Houue egyszer anno meg is fektette anyós pajtit. Majd egy munkahelyre kerülnek, tíz évig nap mint nap együtt dolgoznak, majd hirtelen rájönnek, hogy jé, mi már az oviban is együtt játszottunk papás-mamást. Az első három évadban teljesen világos volt, hogy semmi keresnivalójuk egymás mellett. House ugyan gerincre vágná anyós pajtit, de ennél többet nem ér neki, sőt, amikor feltűnik egy érdemes nő, magasról tesz rá. Ami nem csoda, anyós pajti egyszerűen nem partner egy House-nak. Cuddynak nem férfi vagy társ, hanem csak egy házimanó kell, aki alázatos, engedelmes, és a nyálát csorgatja utána. House-ban "pedig ehhez túl sok a méltóság. Cuddy érzelmeit szépen fejezte ki a parkolós sztori, vagy az, hogy könnyed mosollyal búcsúzott mucikájától, amikor azt hitte, hogy az agyműtétre megy.

Az ötödik évadra viszont úgy döntöttek, hogy összehozzák ezt az össze nem illő párocskát. Ehhez le kellett cserélni House-t Pincsire, és elkezdték hozzávarrni a gombhoz a kabátot. És sikerült ismét alulmúlni magukat azzal, ahogy összehozták őket. Anyós pajti tíz év után rájön, hogy mucikának fájdalmai vannak, szenved (gyors a felfogása, nna), és bűntudatból, szánalomból odarohan, hogy szétdobja a csülkeit. Pincsi pedig ahelyett, hogy azt mondaná: "menj a hajléktalanokhoz az könyörszexeddel", vinnyogva mászik utána. Én meg fogom a fejem, hogy valaki ezen meghatódik, és szépnek tart egy olyan "kapcsolatot", ami szánalmon, bűntudaton és megaláztatások során alapul egy beteg lelkű vénkisasszony és egy férfiatlan, méltóságától megfosztott szobanövény között. :-(( Ez a 21. század férfi- és nőideálja?

A főnök-beosztott viszony még cikibbé teszi az egészet, főleg egy olyan nőnél, aki képtelen kilépni a főnök szerepből.

"Hogyan folytatódik? House sétáltatja majd a kis "parazitát"?"

Nem, dehogy. Anyós pajti sétáltatja pórázon Pincsit. aki bosszúból néha kínozza, az viszontkínozza, és néha megpróbálnak párosodni. Tényleg gyönyörű lesz. :-))

"hogy nem kell mindig a happy end a beszaladó kutyával és kisgyerekkel. Vért akarunk, meg a mi kis szocio- és pszichopata House doktorunkat:-)"

Protestálok. :-)) Lehetett volna happy end. Vagy egy House-hoz méltó nőalakkal, aki nem heréli ki House-t, vagy egy olyan House-szal, aki nem akar ugyanolyan középszerű senki lenni, mint a környezete, és ha nem talál megfelelő társat, inkább vállalja a magányt. Vagyis egy olyan House-szal, aki nem vánszorog be a vigyorgóba, hogy némi agymosás után "jellemfejlődni" kezdjen.
Előzmény: Dr_Akula23 (5042)
Dr_Akula23 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 5042
A negyedik évad vége azért ütősre sikeredett :-) szerintem ezért megérte folytatni. Többször is megnéztem már azóta ezt a két részt.

Szerintem ez a szerelmi szál teljesen következetlen és megalapozatlan volt, bár ismerve a nőket, előfordul, hogy épp az eljegyzéskor döbbennek rá, hogy hoppá nem is ez a megfelelő pasi, na de azért ez a ritkább, meg az azért egy 40 éven felüli nőtől már elvárt egy csepp megfontoltság, következetesség...szerintem...

Nem is tudom elképzelni, mi lesz. Hogyan folytatódik? House sétáltatja majd a kis "parazitát"? Áh, ki van zárva, kivéve ha teljesen szét akarják cseszni a karaktert. De akkor meg már én nem fogom nézni.

Szokja már meg az amerikai közönség, hogy nem kell mindig a happy end a beszaladó kutyával és kisgyerekkel. Vért akarunk, meg a mi kis szocio- és pszichopata House doktorunkat:-)

De nem hiszem, hogy ez meg fog történni.
Előzmény: ladybyron (5041)
ladybyron Creative Commons License 2010.05.30 0 0 5041

Azzal egyetértek, hogy nehéz megállni. De én az ötödik évad végén megtettem, mert arcpirítónak tartottam már azt a sok üres hazugságot, amit a képünkbe nyomtak. :-((

 

Ez a huddys őrület volt az egyik legnagyobb koporsószeg. Minden idők legzseniálisabb karakterét lecserélték az ötödik évad elején egy gerinctelen pondróra, hogy minden idők legközépszerűbb és legkorlátoltabb vénkisasszony karakterével egyszer összejöhessen. Mivel az eredetinek túl sok méltósága volt, hogy ez megtörténjen. :-(( 

 

Azzal is teljesen egyetértek, hogy a harmadik évad vége tökéletes befejezés volt, méltó a sorozathoz és a karakterhez. Szerintem azonban rengeteg potenciál volt benne egy színvonalas folytatásra, de inkább az igénytelenséget választották. :-((

Előzmény: Dr_Akula23 (5040)
Dr_Akula23 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 5040
Hát, szerintem 3 évadot terveztek leadni, a többi meg már azért készült mert "volt rá igény". De sok másik sorozatnál is ezt látni. Tudod, van egy évadzáró, amikor érzi mindenki, hogy itt kellene abbahagyni, de aztán csak folytatódik a sorozat, és mi meg nézzük :-)


Előzmény: ladybyron (5038)
Robin Dale Creative Commons License 2010.05.30 0 0 5039
Radiohead - No Surprises

http://www.youtube.com/watch?v=qqsyXdj_p_I&feature=related
Előzmény: tánczika (5036)
ladybyron Creative Commons License 2010.05.30 0 0 5038

Végre összenő ami összetartozik

 

Mármint egy szükőlő kutyus és a beszűkült gazdasszonya? Ebben van valami. Eldagonyázgatnak majd a pocsolyában. :-))

 

Nem kell többet belegondolni vagy elvárni egy amerikai sorozattól.

 

Ez alól éppen a House volt kivétel, három évad erejéig. De önként és dalolva besoroltak a tömegbe. :-((

Előzmény: Dr_Akula23 (5037)
Dr_Akula23 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 5037
Nekem tetszett az évadzáró. Végre összenő ami összetartozik :-)

A párom szerint a House's Head és a Wilson's Heart óta már nem az igazi a sorozat. Nos, a véleményem az, hogy valóban az volt a csúcs, de tudni kell, hogy ez nem a művészet kategóriája (bár HL alakítása majdnem mindig művészi), hanem a tömegszórakoztatásé. Ameddig van nézettsége addig lesz történet is, ameddig valamelyik színész nem kap jobb ajánlatot addig szerepelni fog benne, ha kap akkor gyorsan kiírják. Nem kell többet belegondolni vagy elvárni egy amerikai sorozattól. Én nézek többet is, párhuzamosan, évek óta, és a többinél is ugyanez a helyzet.
tánczika Creative Commons License 2010.05.26 0 0 5036
Sziasztok,

hátha tudtok segíteni: a 6. évad első részének az elején, amikor mutatják a Vicodin elvonást a bevezetőben: milyen zene szól alatta, ki az előadó, mi a címe?

Előre is köszi!
Maxipocak Creative Commons License 2010.05.26 0 0 5035
Bocs, hogy közbeszólok, de tényleg mellette szóló érvként hozod fel azt az epizódot, amelyben mindenki álszent módon papol majd az ellenkezőjét cselekszi??? Szerintem pont ez a rész volt az, ahol végképp elérték a morális mélypontot.
De ezt már korábban bővebben is kifejtettem.
Előzmény: DELPIERO1984 (5032)
ladybyron Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5034

Köszi, kihagyom. A lényegen nem változtat az sem, ha zseniális volt. A történet leírása alapján House Pincsivé változási folyamatát nem érinti, márpedig engem a House MD című sorozatból House MD, és nem Chase, Cuddy vagy annak éppen  aktuális házimanója, és összes lelki keserve érdekel. 

 

Más kérdés, hogyha a behódolási folyamatáról szólna, az meg pláne nem érdekelne. Olyan rész pedig aligha volt, amelyik ne ezt a folyamatot mutatta volna be, és amelyik a "megható" jelenet végkicsengésésével lett volna ellentétes. 

Előzmény: DELPIERO1984 (5032)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5033
Egyébként pedig rájöttem már közben, hogy egy megnyerhetetlen küzdelembe vágtam bele, így fel is adom a dolgot.
DELPIERO1984 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5032
6. évadból javaslom például a The Tyrant című részt.
Előzmény: ladybyron (5029)
ladybyron Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5031

És ha nem? Látatlanban ezt hogyan tudnád megmondani?

 

Lásd a mondat második felét: "amit már az előző évadban pontosan felvezettek".

Előzmény: DELPIERO1984 (5030)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5030
"És ha az a pár perc beszédes az egész évadot illetően?"

És ha nem? Látatlanban ezt hogyan tudnád megmondani?
Előzmény: ladybyron (5029)
ladybyron Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5029

A te érveiddel nehéz szembeszállni.

 

Próbálkozni azért lehet.

Ezt például hogyan tudnám megcáfolni? Ha neked nem igényes, akkor írhatok én bármit is, utána sem fogsz róla mást gondolni.

 

Egy ötlet: fogsz egy történetet, amit igényesnek találtál, és elmondod, hogy miért. vagy egyet értek vele, vagy nem, de az lényegtelen. A lényeg az, hogy onnantól már egyenrangú vitapartnernek számítasz.

 

Nem olyan bonyolult ez.

Azt mondjuk nem tudom mennyire hiteles valakinek a "véleménye", aki saját bevallása szerint pár percet látott az egész évadból. Gyanítom semennyire.

 

És ha az a pár perc beszédes az egész évadot illetően? Ha pontosan kifejezi azt, amiről az egész évad szólt, és amit már az előző évadban pontosan felvezettek?

 

Ez valóban ciki, de nem az hitelességemre nézve, hanem a sorozatéra.  

 

De látom legalább a House-szal kapcsolatos fórumokat bőszen olvasod, ez is valami egy olyan sorozattal kapcsolatban, amit nem nézel és nem üti meg a minőségi színvonalat szerinted. Én például sosem olvasnék Barátok Közt fórumokat.

 

Rossz példa. Egy dolog, ha valamit soha nem szerettél, és másik dolog, ha szeretted, és igényesnek tartottad, és zavar, hogy az lett belőle, ami. Ezért érdekel - érdekel, nem befolyásol -, hogy mások hogyan látják, és hogy miért látják úgy.  

Előzmény: DELPIERO1984 (5028)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5028
A te érveiddel nehéz szembeszállni.

"Nincsenek igényes történetek."

Ezt például hogyan tudnám megcáfolni? Ha neked nem igényes, akkor írhatok én bármit is, utána sem fogsz róla mást gondolni.

Azt mondjuk nem tudom mennyire hiteles valakinek a "véleménye", aki saját bevallása szerint pár percet látott az egész évadból. Gyanítom semennyire. De látom legalább a House-szal kapcsolatos fórumokat bőszen olvasod, ez is valami egy olyan sorozattal kapcsolatban, amit nem nézel és nem üti meg a minőségi színvonalat szerinted. Én például sosem olvasnék Barátok Közt fórumokat.
Előzmény: ladybyron (5027)
ladybyron Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5027

Nálad.

 

Igen. szerencsére.

Egyébként a te véleményed mivel több például az enyémnél?

 

Nem is tudom... talán azzal, hogy vannak érveim is? És nem csak a nézettségre  és a stábtagok véleményére hivatkozom?  

 

Amennyiben előállsz valódi érvekkel, akkor rögtön megváltozik a helyzet. De eddig nem nagyon kényeztettél el, nem nagyon írtál olyat, aminek alapján a véleményed  átgondoltnak, ergo komolynak tűnne.

Előzmény: DELPIERO1984 (5026)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5026
"Viszont a 24 soha nem tudott olyan mélyre zuhanni, mint ahova a Pincsi MD az utolsó két évben leküzdötte magát. "

Nálad.

Egyébként a te véleményed mivel több például az enyémnél?
Előzmény: ladybyron (5025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!