Keresés

Részletes keresés

alegolcsobbpenzkuldes Creative Commons License 2015.01.14 -1 0 240

A TransferWise a legjobb, ha külföldre kell pénzt utalnod.Mindig deviza középárfolyamon váltanak,általában 1 munkanapon belül odaér a pénz a külföldi címzetthez.

Előzmény: pol314 (228)
forgozsámolyos Creative Commons License 2015.01.05 0 0 237

Köszönöm, akkór jó , még nem utalták át.Ha úgy van ahogy írod, akkór rendben lessz!  Kössz a választ mégegyszer! Üdv

Előzmény: Bindiii (236)
Bindiii Creative Commons License 2015.01.05 -1 0 236

De azon számol. Az átutalás végrehajtásáról kaptál egy visszaigazoló emailt, amiben van egy PDF a részletekkel. Ott látod hogy mennyit kellett fizetni, illetve milyen árfolyamot használtak.

Előzmény: forgozsámolyos (235)
forgozsámolyos Creative Commons License 2015.01.04 0 0 235

transferwise állitolag középárfolyamon számol ,szerintem nem!   németbe utaltam/forintból-EURÓ/ eladási árfolyamon számolta a váltást nagyjából 320FT-al váltott a rendszer közép 315 körül van most. Vagy én nem értelmezem jól a rendszert. 

Bindiii Creative Commons License 2015.01.03 -1 0 234

Van egy olyan kevésbé ismert feature a TransferWiseban, hogy az átutalásoknál meg tudod nézni, hogy kikkel váltották a pénzt. (Valsz valami magyar expat van a túloldalt mikor forintot váltasz fontra.) Ha elég sok emberrel sikerült ez a csere, akkor néha egy-egy ingyenes utalással jutalmaznak.

Előzmény: T.Era66 (233)
T.Era66 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 233

Szia!

Elnézést, hogy csak most válaszolok (lehet már nem is aktuális részedről a kérdés). Én pár hónappal ezelőtt azért fordultam a tagokhoz, mert lányomnak kellett pénzt küldeni Angliába. Itt tanácsoltál a T...W...-t. ;) 
Meg is fogadtam a tanácsot és azóta már néhányszor használtam is őket. Eddig csak jó, pozitívat tudok elmondani róluk. Magyar számlaszámra utaltam az összeget, lányom angol számlaszámról kapta meg a pénzt, tehát semmilyen rejtett költsége nem volt sehol (nem volt külföldre történő utalási ktg stb stb). Minimális kezelési költséget számoltak fel és középárfolyamon történt az átváltás is.
És gyors volt! Én este 18 óra környékén utaltam a megadott magyar számlaszámra és másnap délelőtt 11-12 között már lányom számláján volt az összeg. Az interneten simán követni lehet, hogy most éppen "hol tart" az utalás.

Szóval a jövőben ha ismét küldenem kell, akkor csakis őket fogom használni. 

Ja, és én nem nekik dolgozok, nem kapok jutalékot, részesedést, semmit! Nem küldtem meghívót senkinek, nem tettem ki linket sem sehova.

Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, hátha tudok másoknak ezzel segíteni.

Előzmény: pol314 (228)
enil Creative Commons License 2014.12.07 0 0 231

mar latom a megoldast; transferwise... utananezek

Előzmény: enil (230)
enil Creative Commons License 2014.12.07 0 0 230

sziasztok!

erste bankbol utalnek forint lakossagi szamlarol eurot, egy nemetorszagi bankba. Lenyegeben vasarolok valamit. milyen lehuzasra szamithatok?

Bindiii Creative Commons License 2014.12.02 -1 0 229

Többnyíre a TransferWise-t használjuk. Olvass itt vissza a részletekért.

Előzmény: pol314 (228)
pol314 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 228

Szevasztok!

Én is tanácsot szeretnék kérni, hogy külföldre biztonságosan tudjak pénzt küldeni és melyik szolgáltatást érdemes használni. Ha T.Era66 valamilyen konkrét tanácsot tudnál adni azt megköszöném.

Előzmény: T.Era66 (226)
Bindiii Creative Commons License 2014.12.01 -1 0 227

Lemoderálták a forumot az affiliate linkek miatt. (Ami azt jelenti, hogy minden egyes felhasználó után, a hirdető is pénzjutalomban részesült.) Ez ellenkezik a forum irányelveivel. Sajnos ez a levélben nem volt kifejtve.

 

Természetesen az új felhasználók is jól jártak, mert nekik az első utalás ingyen volt.

 

A jövő a TransferWise-ban, meg a CurrencyFair és hasonló szolgáltatásokban van. Senki nem akar az átláthatatlan díjstruktúra miatt akár az utalás 5%-át a bankoknak adni, illetve napokat várni amíg két EU tagállamon átcsorog a pénz.

Előzmény: T.Era66 (226)
T.Era66 Creative Commons License 2014.12.01 0 1 226

Sziasztok!

Múlt héten tanácsot kértem (jobban mondva megerősítést), hogy külföldre biztonságos-e pénzt küldeni egy bizonyos szolgáltatással. Kaptam is megerősítést egy kedves felhasználótól. Ezek után nyugodt(abb) szívvel küldtem el a pénz lányomnak Angliába.

Miután sikeres volt a tranzakció vissza is írtam, hogy tudassam az engem bátorító felhasználóval, hogy igen, sikerült minden!

Az én összes hozzászólásom törölve lett mert adminok szerint reklámnak minősült! 

Én nem reklámoztam semmit, csupán tanácsot, megerősítést kértem és kaptam is! És visszajöttem, hogy megköszönjem a segítséget! Én egy linket nem tettem fel, nem reklámoztam semmit!!!! Egyszerű "mezei felhasználó" vagyok, aki a lányának szeretett volna pénzt küldeni külföldre minél kevesebb költséggel, minél gyorsabban!

Ahogy olvasom a fórum címét: "Pénz átutalás külföldre, olcsón". Tehát itt egymásnak tanácsokat adnak az emberek, hogyan, melyik szolgáltatást érdemes használni.

Vagy lehet bántja a bankok csőrét, hogy nem őket ajánlják?! Kedves adminok a bankokat képviselik netalántán?

Mindenesetre köszönöm a tanácsot, megerősítést amit múlt héten kaptam! :)

 

Bindiii Creative Commons License 2014.11.02 -1 0 215

sritu: Mielőtt ennyire rákapsz itt a reklámozásra, szeretnénk felhívni a figyelmedet a következő lehetőségre: http://forum.index.hu/reklamlink/

Ellenkező esetben megkérjük a moderátort, hogy vizsgálja meg alaposabban az affiliate linkedet, ahol minden egyes felhasználó után elvileg több ezer forintot kapsz...

Előzmény: sritu (214)
Bindiii Creative Commons License 2014.10.04 0 0 210

Igen, de sok helyen el van a kutya ásva. Nem tudod milyen árfolyam vált a bank. Meg a magyar bankoknál a terhelések trükkösek, pl ha Horvátországban fizet az ember, akkor a kunát először átváltják euróra, majd a bank azt továbbváltja forintra. 

 

Másrészt a Dynamic Currency Conversion nevű átverés, amit a kereskedők próbálnak nagyon az ügyfelekre erőltetni.

 

Szóval jól körülnézni, mielőtt az ember a kártyáját használja :)

Előzmény: ntaicn (209)
ntaicn Creative Commons License 2014.10.04 0 0 209

Talán a legjobb megoldás a bankkártyával való fizetés online, amely ingyenes hisz vásárlásnak minősül, ezzel a módszerrel devizát is lehet váltani.

Előzmény: Bindiii (208)
Bindiii Creative Commons License 2014.10.03 -1 0 208

Azért jó, hogy páran csak azért regisztrálnak az index fórumára, hogy az affiliate linkükkel szétspammeljék a fórumot...

 

én83 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 204

Nagyon hasznos volt ez a leírás, köszönjük neked! :)

Előzmény: sritu (198)
nyman Creative Commons License 2014.08.19 0 0 200

Vegig olvastad a szamlavezetes kondicios listajat?

Előzmény: Béci 72 (199)
Béci 72 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 199

Sziasztok!

 

Euro számlámról már többször utaltam viszonylag kis-100-150- eurós összegeket Görögországba,és Horvátországba.

Mindkét esetben 40-45 euróba került az utalás.Ez hogy lehet?Normális ez,vagy valamit elronthattam?

 

Köszi a segítséget.

Üdv.:

zsuzso100 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 197

Abban esetleg tud valaki segíteni, hogy EU-n kívül, Afrikába hogy a legjobb utalni? Köszönöm!

Bindiii Creative Commons License 2014.06.03 -1 0 196

Tisztelt K&H!

 

Örömmel vesszük, hogy ennyi dolog ingyenes és hivatalosan reagáltak a bejegyzésekre, de nézzük mi kerül pénzbe:

- Önök ma az eurót 297.30 Ft-ért devizaárfolyamon veszik, miközben a hivatalos árfolyam 303,94 Ft. Tehát a devizakonverzión legalább 2% marzsuk van.

- Ha a lent említett úr még ezt forintban felveszi az eurós számlájáról, fizet Önöknek jutalékot, ami 1% + 500 forint.

- Itt még biztos vannak más tételek is, ami elkerülte a figyelmem, de nehéz sajnos ezt a 300 oldalt feldolgozni (https://www.kh.hu/publish/kh/hu/lakossag/media/dokumentum_gyujtok/szamlavezetesi_hirdetmeny.erv-20140701.pdf)

- Azt nem is számoltam, hogy a GBP és a EUR váltáson is van devizakonverziós marzs, tehát itt is bukik az illető.

 

Tehát ha például 1000 eurót forintban kivesz a lent említett úr, akkor kb 969 EUR-nak megfelő forintot kap, és legalább 31 EUR eltűnik baki díjként. Ez eddig több, mint 3% az összeg.

 

Bocsánat, de itt többen vagyunk, akik ezt a jutalékot nem hajlandóan Önöknek és a szektorbeli társaiknak megfizetni.

 

Üdvözlettel,

 

Bindiii 

Előzmény: K&H Csoport (195)
K&H Csoport Creative Commons License 2014.06.03 0 0 195

Üdvözlet!

Olvastuk a kérdésfeltevést, és reméljük, hogy válaszunkkal tudunk segíteni. A konkrét ügylettel kapcsolatban jóval többet kellene tudnunk a minél pontosabb válaszadáshoz, ezért mindenekelőtt azzal a kéréssel indítanánk, hogy feltétlenül keresse meg ügyfélszolgálatunkat a két biztonságos csatorna egyikén, a bank@kh.hu emailcímen, vagy a +36 (1/20/30/70) 335 3355-ös telefonszámon.

 

Amit viszont mindenképpen el tudunk mondani segítségképpen a mai, 2014. június 3-i állapotok szerint:

- lakossági bankszámla esetén a jóváírásért nem számolunk fel díjat.

- mivel EGT-n belüli fizetés, a közvetítő bankok nem számolhatnak fel jutalékot, tehát az indított összeg meg kell, hogy érkezzen a számlára.

- ha felveszi, vagy átutalja, a tranzakciós adót a K&H Bank fizeti meg az államnak, az ügyfél csak a hirdetményben feltüntetett tranzakcióra vonatkozó banki díjat fizeti (kivéve HUF 150 ezer forint összeghatárig, ami díjmentes, ha tett ingyenes készpénz felvételi nyilatkozatot.)

- ha az átutalás devizaneme eltér a kedvezményezett számla devizanemétől, pl. EUR-ot utal HUF számlára, akkor mi végezzük el a konverziót.

- indíthatja úgy is a megbízást, hogy a kedvezményezett számla devizanemében, akkor az angol banknál történik meg a konverzió,

- ha viszont EUR számláról indít EUR-ot, itteni EUR számlára, akkor az átutalt összeget egy az egyben jóváírjuk a K&H-ás bankszámlán, konverzió sincs.

 

Ezzel együtt jó néhány kérdés nyitott maradt - a továbbiakhoz az ügyfélszolgálatunk várja a megkeresését!

 

Üdvözlettel:

K&H

Előzmény: Daralo1982 (191)
Bindiii Creative Commons License 2014.06.01 -1 0 193

Arra figyelj, hogy SEPA-ként add ki az utalást. 5-6 euró biztos lesz az utalás.

Előzmény: macilus (192)
macilus Creative Commons License 2014.06.01 0 0 192

Sziasztok!

Szeretnék a lányomnak Eurót utalni Mországról. Eurós KH számlára tenném be és utalnám Franciao-ba. Jó ez igy vagy nyissak valahol másik számlát és onnan olcsóbb?Tapasztalatlan vok ebben, segitsetek!!Köszi!

Daralo1982 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 191

Szia!

Bocsi de nem értem a kérdést.

https://www.kh.hu/publish/kh/hu/lakossag/termekek_szolgaltatasok/szamlavezetes/bankszamlak/lakossagi_devizaszamla.html

Szerintem ilyen van. Mondtam hogy nem értek hozzá.meg nem is emlékszem 2006 ban nyitottam.

Előzmény: Bindiii (190)
Bindiii Creative Commons License 2014.05.31 -1 0 190

És milyen alapú számla van mögötte? :)

Előzmény: Daralo1982 (189)
Daralo1982 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 189

Szia!

Köszi a gyors választ.A k and h csak euro alapu illetve ez az egy magyar kártyám van csak.

De ha forint alapu lenne akkor elöször váltanak eurora aztán azt forintra nem?

Most megyek haza vinnék valamennyit zsebbe de a többit átküldeném csak nem akarok sokat vesziteni meg hogy lehuzzanak.

Szerinted hogy a legjobb csinálni?

Előzmény: Bindiii (188)
Bindiii Creative Commons License 2014.05.31 -1 0 188

De ha haza küldesz, miért nem veszítek fel forintban? Havi 150e Ft-ig ingyenes a készpénzfelvét.

Előzmény: Daralo1982 (186)
Bindiii Creative Commons License 2014.05.31 -1 0 187

Van a KH kártya mögött Euró alapú bankszámla? Ha igen, akkor a SEPA miatt ingyenes az utalás, de ahogy a magyar bankokat ismerem, biztos felszámolnak valami könyvelési tételt vagy valami hasonlót.

 

Max limit is van, kb egy milla font vagy valami hasonló :) Egyszer van váltás, az első utalás 3000 fontig illetve annak megfelelő valutáig ingyenes.

 

Igen, fizetsz tranzakciós adót a magyar államnak mikor a készpénzben felveszed vagy továbbutalod, ezt a bank levonja.

 

Attól függ hogy forintban veszed-e fel vagy euróban. Ha az előbbiben akkor még a váltással is lehúznak. Keress rá: Kondiciós lista K H bankkártya

Előzmény: Daralo1982 (186)
Daralo1982 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 186

Sziasztok!

 

Lenne egy pár kérdésem a TransferWise-al kapcsolatban.Angliából küldenék haza pénzt de k and h-s euro alapú kártyára.

Akkor csak 1 szer van váltás?Van max limit?Az első utalás tényleg ingyenes?A beérkező pénz után kell valami dijat fizetni,adót? És ez már nem ide vág de mennyiért tudom arról a kártyáról levenni az eurot(tudom a k and h megtudja mondani de hátha ti tudjátok)

Bocsi a lama kérdésekért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!