Keresés

Részletes keresés

R-NO11 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 3066

Sziasztok , segítségetekre lenne szükségem , Előre is megköszönöm a segítségeteket.  1999 es 50 es 2 t minarelli blokkos scarabeómmal van baj . Pár napja leállt ,  sejtésem hogy a gyújtással van baj ,  furcsa jelenség van ,  fordítva indul be a motor , ,,ha beindul"  hátrafelé forog a kerék . A főtengelyen az ék is jó , a lendkerék is rendben van ,  ki lett már cserélve a gyertya , gyertyapipa , jeladó , és a cdi gyujtásdoboz . Mi lehet a baj ? Mit cseréljek még ki ?

Szere28 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 3065

Udv!

Ott benzinpumpa van ott nem szamit a benzinoszlop nyomasa. En egyszer azzal szivtam h vastag volt a vakumcso es ahogy a tanknal a helyen volt szepen kicsicsit megnyomta a csovet es mar is csokkent az az ateresztokepessege. Azert allt le neha a motor.

udv!

Előzmény: monster ball (3064)
monster ball Creative Commons License 2014.09.25 0 0 3064

Kedves Szere28!

 

150 4T rotaxos 99evjaratu motor.

én is a alacsony nyomású benzinoszlopra tippelek.

mert jelzés után ha megnézem "tele" a tank szemmel láthatóan.

karburatort meg nem szedtem szét. Az lesz a következő.

Vakumcsö cserélve van, benzincso még nincs.

benzin pumpa az uj benne. 

Meglátom mire jutok!

koszonom 

 

ha  műszerröl beszelünk a km óra 20km/h val többet mutat mint a valós sebesség. :)

 

 

Előzmény: Szere28 (3062)
Major Míra Creative Commons License 2014.09.24 0 0 3063

köszi :)

Előzmény: Törölt nick (3060)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 3062

Udv!

Eloszor is milyen motorod van? Sokmindentol lehet. Pl rossz a benzinszint merod es mire vilagit h kifogyot a benzin tenyleg kifogyot es nincsen tartalek. Aztan lehet dugulasod es kis benzinszint kis benzinnyomas eredmenyez amitol keveset kap motor es azert vacakol. Megtort benzincso megtort vakumcso rossz benzincsap vagy benzinpumpa rossz uszoszint rossz tuszelep. Es meg jo par dolog rossz tankszellozes .

udv!

Előzmény: monster ball (3061)
monster ball Creative Commons License 2014.09.24 0 0 3061

Sziasztok!

 

Miért van az,hogy az üzemanyagszint jelző amikor sárgán kezd világítani a motor meghülyül.

Hibajelenség:

Tüsszög,ha csutkán van a gáz nem tud menni. Árpád hídon mentem át, mire a lámpához értem leállt, nem tudtam beindítani, mire a lámpa zöldre váltott beindult és első kúton tankoltam azóta semmi.

De ez rendszeres jelentség. És mindig pontosan 8L tankolok. Se több se kevesebb.

Tehát nem értem...  Új "szabvány" benzinpumpa van benne.

Mi okozhatja ezt a hibát? mit kellene megnézni?

üdv

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3060

Az irányjelző villogtató reléje,a térdelő idom,és az első idom között van a vázra felerősítve kürttől nem messze.  link:http://www.easyparts.nl/showdrawing/1217/30410/a.t/0-4019-1-m412-m130-m1391-m5879-m1217-s1303-d30410/Front_body_IV___Front_fairing.html

 

link:http://www.easyparts.nl/showdrawing/1217/30409/a.t/0-4019-1-m412-m130-m1391-m5879-m1217-s1303-d30409/Front_body_III___Front_cover.html

 

 Az első idomot egy nagycsavarhúzóval lehet kivenni a fülekből  az egyik oldal felől való kipattintásával.

 

 

Előzmény: Major Míra (3058)
Kütyükommandó Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3059

Sziasztok.

 

Sikerült vennem a 100-as Scarabeómra plexit, de a plexi alacsony, én meg magas vagyok. :-(

Valaki nem cserélne velem? Akár rá is fizetek...

Ja, Budapesten lenne legjobb.

 

Előre is köszi.

Major Míra Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3058

Sziasztok!
Nekem van egy 2004-s Scarabeom 50, és el kezdett nagyon villogni az indexem. Az égők jók, így az index relére gyanakodtunk.Szét is szedtük , de sehol nem találtuk a relét. Vki tud ebben segíteni, hogy merre keressük, vagy esetleg nem relével van megoldva az index?

Előre is köszi

 

Tigyster Creative Commons License 2014.09.20 0 0 3057

És szerelési leírást találok valahol neten? Kezelésim van még csak.

Előzmény: Szere28 (3056)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 3056

Udv!

Ezzel csak az a gond h szallitasi mennyiseget nem tudod leellenorizni. De elvileg nem rossz otlett. Probald ki ennel jobbat most en sem tudok mondani. Kiszerelve ki lehet probalni csak tudni kell a fordulatszamot es a szallitasi mennyiseget. Ez a szerelesi leirasban benne van. Ja es nem a kezelesi leirasban abban ilyen nem lesz.

udv!

Előzmény: Tigyster (3055)
Tigyster Creative Commons License 2014.09.20 0 0 3055

Arra gondoltam, hogy kipróbálom. Először is a benzinbe keverek ugyanúgy olajat, mint eddig. Öntök annyi olajat az olajtartályba, hogy épp ne világítson az olajszint lámpája. Majd használom. Ha kivilágít, akkor fogy az olaj, tehát működik a pumpa. Ez így szerinted járható út?

Előzmény: Szere28 (3054)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3054

Udv!

Ha nem kap olajat az olajpumpa egyszeruen szetforgacsolja magat. Szetkopik mas szoval es nem tud olajt szalitani amitol beszul a blok. Ha gyanus h nem jo inkabb csereld olcsobban kijon mind a teljes blok general.

udv!

Előzmény: Tigyster (3053)
Tigyster Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3053

Üdv!

Ma kicseréltem a kilyukadt olajcsövet a 100/2t-n. Az olajpumpa ugyebár lehet, hogy tönkrement, ha nem volt használva. Kérdésem az volna, ha valaki tudja, hogy az milyen módon tud tönkre menni? Egyszer csak már nem enged olajat a karbiba? Vagy fokozatosan egyre kevesebbet? Vagy épp nem zárja el az olajat, és folyik a karbiba folyamatosan? Mert csak egyszerűbb az olajtartály használata. Ma is kifogyott a benzinem, emiatt olajat is kellett vennem, pedig itthon pihent a flakon. (A szintjelzőt is megbütyköltem ma.)

Szere28 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3052

Udv!

Nem okoskodsz. Jo az elgondolas csak sajnos nem minden ugy mukodik ahogy az ember gobdolja. Tapasztakat alapjan mondom h sajnos marad ott levegobuborek. Mivel a cso nem felfeke megy ahol a blokbol kijon hanem lefele aztan megy felfele. Nem hulyesegbol tettek oda legtelenitocsavart. Ha felforr legteleniteni kell sajnos. Nem sok levego van benne de van.

udv!

Előzmény: monster ball (3051)
monster ball Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3051

Üdv! 

 

Még nem legtelenitettem , mert ugy használom , h ossze van kötve :-) es hibátlan,  ha levegos lenne akkor nem hűtene.  Nem?  Most a két kis pötty között van a viz mutató. 

 

Kedves Szere28

 

ez a gőz téma nekem magas,  h bent marad a rendszerben. 

Van egy legtelenítő az tény. De amikor a viz átfordul nyitott termosztatnal a rendzseren akkor a tágulasi tartalyban egyenlítődik ki. És legteleniti magát. 

Tagulasi a legmagasabb  pontja ott kapja az utántöltest,  ha van levegő a rendszerben a pl a csavarnal azt üzemi hőfokon "feltolja" a tartályba. 

Nem okoskodni akartam, csak igy kepzelem el a működését. 

( tab miatt nemmindig dobja fel az ékezeteket,  előre is elnézést kerek)

Üdv

 

Előzmény: wakond83 (3049)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3050

Másfél hónapja használok egy 50 2T scarabeot, és ma reggelre "eltünt" az alapjárat +
A reggeli induláskor még "pöccre" indultutána már csak gázadásra.
(Az elekrtonika nem igazán működik a járművön).
Elég lenne valahol a gázbowden feszességén állítani, vagy az alapjárati csavaron ?
Hol kell megbontani, hogy ezekhez hozzáférjek( a karburátor tisztítást maximum vasárnap ugranék neki a itt talált linkek alapján).
Sanszos, hogy az alapjárati fúvóka összeszedett valamit, mert egy-kétszer leürítettem a tankot(a benzintszint-jelző sem mér rendesen).

wakond83 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3049

Üdv.

 

a termosztátot egy bontóban vettem,

nekem az volt a gond, hogy a légtelenítőnél eresztett a rendszer.

amikor megcsináltam, melegedett, de nagyon és nem kapcsolt a venti!

kicseréltem, és fél után egy kicsivel már kapcsolta is a ventit.

hozzá tartozik, hogy nekem az előző tulaj egy kapcsolóval "oldotta" meg, és

akkor én kapcsolgathattam, na de ez így nem volt gyári:)))))

 

úúúú mennyiszer légtelenítettem a gépet......már becsukott szemmel is ment:)))))

 

vaterás emberkétől vettem. RICAMBITUTTO

 

 

Előzmény: monster ball (3045)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3048

Udv!

A goz nem fog vizze vissza alakulni miutan a forras abba marad. Attol meg ott van a levego vagy is a goz. Azt kell ki kiengedni a rendszerbol.

udv!

Előzmény: monster ball (3047)
monster ball Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3047

Szia!

köszönöm a válaszodat. 

 

Akkor dobahtom le a fagyállót. 

Hibátlanul működött az esemény után , normál vizhőfok és tarsai. 

Akkor is kell a legtelenites? 

Megnézem akkor az autósboltokat. 

Üdv

 

Előzmény: Szere28 (3046)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3046

Udv!

A barbiban es nagyobb atosboltban is kapni. Igaz minta kell. A masik biztos h bekapcsol a ventilator?  Ha felfort legteleniteni kell utana. az baj nagyon nagy baj mert azert asvanyviz az asvany van benne azt keruljok a motir hutorendszerebol.

Udv!

Előzmény: monster ball (3045)
monster ball Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3045

Sziasztok!

 

Ma voltam  "mekkába"  :) körút, thököly páros.

Felforrt a vizem, de csak akkor megy fel ha körút van :( sok lámpa miatt gondolom.

Mikor szereltem a motort akkor tettem bele termosztátot mert nem volt benne, ugyanis Megyeri híd és társai utakon meg majdnem lehűlt a motor.

:)

mi a megoldás?

Valaki 80fokos hőgombát tett bele a ventihez. Vakond?

Ha ez a megoldás hol kapok 80C-os gombát?

kb 1deci ásványvizet tudtam rátölteni az nem gond? (ha csak desztillált vizet lehet rátölteni)  csak fagyálló van benne koncentrátum.

üdv

 

Alkapánó Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3044

Nem hirdetem.

Előzmény: monster ball (3035)
Janiscara Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3043
Üdv

Utána nézek majd. Egyébként mikor kicseréltem anno ezt a kipufogót, akkor pont ezt a két fajtát cseréltem meg egymással. Tuti jónak kell lennie. Budapesti vagy? Esetleg meg lehet próbálni a te scarádra a kipufogót. Vagy még wakond és Zoli irhatna véleményt ebben a témában!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (3042)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3042

Lemérnéd a kipufogó mechanikai méreteit, mert lehet hogy mégsem jó ,mást hoz a dobfékes és a tárcsafékes modelhez.

 

Link: Minarelli fekvő blokkos (tárcsa fékes) http://motoroswebaruhaz.hu/spd/SITO0575/Kipufogo-SITO-PLUS-APRILIA-SCARABEO-98-01-0575

 

Link: minarelli fekvő blokkos (dob fékes) http://motoroswebaruhaz.hu/spd/SITO0573/Kipufogo-SITO-PLUS-APRILIA-SCARABEO-94-97-0573

 

Köszi.

Előzmény: Janiscara (3040)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3041

Udv!

Elvileg egyforma de soha nem hasonlitgatam oket ossze h tenyleg egyformae. Tobbet errol nem tudok mondani sajnos nem vagyok egy nagy minareli guru. Igaz volt par a kezem alatt.

udv!

Előzmény: Janiscara (3040)
Janiscara Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3040

Üdv

 

Ez a kipufogó fekvő minarelli blokkos 2 T gépen volt (1999-es évjárat) csak nekem nem tárcsás volt hátul. Elviekben ugyanaz a kipufogója a két motornak.

Ugye Szere? Linkelek két  képet, nézd meg, most így néz ki, én frissen fújva raktam el ,de a pára kikezdte és rozsdás a külseje itt-ott. Árban meg tudunk egyezni biztos.

 

Üdv



Előzmény: Törölt nick (3039)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3039

Janiscara-rától kérdezném. Mennyiért adod a kipufogót ? Nekem hátul tárcsafékes, minarelli blokkos gépem van. 2000-es évjáratú.

Előzmény: Janiscara (3034)
rinpocse1 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 3038

Szia,a fékolaj új,betét új, közben kitotóztam, a karmantyú szar,alig tol olajat,az lesz a cserés.

Köszönöm.

Előzmény: Szere28 (3037)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 3037

Udv!

Mi az h sziszeg? Az nem letezik. Ott akkor folynia kell a fekolajnak ki.  A masik alternativa amit te sziszegesnek hallas h a levego aramlik a nyeregbe. De ha oda levego kerult egy fekbetett cserevel akkor nagy gazok vannak. Ha a fekkarnal van ilyen sistergo hang akkor vagy feladta a harcot a karmanyu vagy levegos vagy nincsen benne eleg olaj. A masik fekolajcsere mikor volt utoljara? Hany ezereves fekolaj van benne. Igy latatlanba en ezekre gondolok de a tobbiek is mondanak valamit. Az teny fekolaj szint es allag ellenorzessel kezdenem.

udv!

Előzmény: rinpocse1 (3036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!