Keresés

Részletes keresés

kecsegedzsesz Creative Commons License 2017.03.05 0 0 24251

Üdv!

 

Tudom nem pontosan ebbe a témába vág a kérdésem, de talán ez a topic a legközelebbi témakörű.

 

Használt házakat nézegetem a Mátra lábainál, és több környékbeli hirdetésben találkoztam olyannal, hogy

* Vegyes falazat: tégla és salak.

 

Pontosan mit jelent ez? A salakot hőszigetelő rétegnek szánták mint a régebben a perlitet, vagy maga a salakblokkot jelenti ez?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

pintjano Creative Commons License 2017.02.25 0 0 24250

Egy apróság: hány kőmüvest ismersz, aki vakolt életében vályogházat? Mert és senkit nem. Aki ismerek nem is biznám rá, pedig jó kőművesek, de fogalmuk sincs, hogyan kell, és nem is hajlandók ugy csinálni... ha pedig agyaggal, akkor elhajtanak.

Egyébként nincs jó rabicháló, nincs jó nádpalló. Nálam csak drótozták ráadásul jó vastagon és nagy táblákban szakad le a vakolat...

Szóval inkább magam, s ha nem lesz tökéletes, legalább magamat szidom.

üdv PJ

Előzmény: franyo01 (24247)
ax15 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 24249

Vegyél 2-3 különböző méretű kartecsnit. Kiderül hogy melyiket tudod, használni.

Szükséges erő / elég sima felület.

:))

Előzmény: tanca1 (24248)
tanca1 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 24248

Nem biztos hogy az egészet le kell verni, de az alsó 1 métert szinte mindenhol. Azt hiszem vakolósín segítségével (köszi a tanácsot) megpróbálom, aztán ha túl sokáig káromkodom, akkor hívok kőművest. Majd alakul!

Előzmény: franyo01 (24247)
franyo01 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 24247

Miért nem hívsz kőművest ? Tudom drága , de ha még nem csináltad , egy egész házat bevakolni , kemény meló , és ha ferde lesz a fal vagy hullámos ? évekig azt nézed majd .... Biztos hogy le kell verni az egész vakolatot ?

Előzmény: tanca1 (24241)
Mr.V. Creative Commons License 2017.02.24 0 0 24246

akkor kend fel glett vassal. ha veszel vakolósínt, beállítod, utána el se lehet rontani

Előzmény: tanca1 (24243)
pintjano Creative Commons License 2017.02.23 0 0 24245

Nem vakoltam agyaggal soha, de néhány éve próbáltam, s mintha erre születtem volna...

S ha a malter lepotyog, szemét, ha a sár, ujra bekeverheted.

 

Nagyon idegesitő tud lenni az egerek futkározása a giszkarton mögött... Igen felerősiti a hangot.

Itt az egyik kastélyban gipszkartonnal boritottak néhány helység falát, hamar lekerült...

 

Ha nem lesz elég szép másnak, ime gyakorolhat ő is. Ecséren egyik helységben csak gelettelve lett egyik helység, és már mászik le. A másik ebből okulva, csak finom pelyvával van és jó. Igaz a légy nem esik hasra rajta, de jó. Az agyagházban az a szép, hogy semmi sem tökéletes (még mi sem)... üdv PJ

Előzmény: tanca1 (24243)
selgir Creative Commons License 2017.02.23 0 0 24244

vakolástól én is tartok:D

 

több esik le, mint ami fent marad... vízzel kell gyakorolni. de nagyon szeretnék megtanulni, mert jól jöhet

Előzmény: ax15 (24242)
tanca1 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 24243

Tudom én, meg értem is. Belülről ne!

Bár itt a felületképzés lenne a cél és nem a szigetelés, ezért gondoltam a legvékonyabb (2cm-es) kőzetgyapotra. Ilyent már csináltam, menne.

A másik ami eszembe jutott (tudom, TILOS) a gipszkarton előtét fal. Mondjuk 5cm légréssel, két méterenként alul-felül szellőzőráccsal. Ördögtől való, ugye? :)

Az igazság, hogy -mint már írtam- soha nem vakoltam még és félek tőle!

 

Vagy van esetleg bármilyen táblás anyag ami megkönnyítené a helyzetet? (A falra felcsapása a mészhabarcsnak, elég rázosnak tűnik számomra)

Előzmény: ax15 (24242)
ax15 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 24242

A fal szellőzése az elsődleges.

A nemesvakolatod a ragasztóval (amit a hálóra kensz) van olyan jó ebben mint a mész?

 

De szigetelni mindig kívül.

Itt még inkább.

Nem elég, hogy nem jön ki  a pára, még esetleg le is fagy a falban - a belső szigetelés miatt hidegebb a fal.

A szigetelősben - ha elolvasod -, még téglánál is óvnak ettől.

 

Nem olyan nagy gond, hogy nem tudsz vakolni.

Kezd a spájzban, vagy más nem frekventált helyen és belejössz. Esetleg egy napra hívj egy kőművest aki megmutatja.

 

Amikor szigeteltük a házat és nem futotta kőművesre - én vakoltam - hátul kezdtem és mire előre értem, egészen jó lett. Persze közel sem annyira mintha két kőműves csinálta volna. 

Előzmény: tanca1 (24241)
tanca1 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 24241

Kérlek adjatok tanácsot! Adott egy vályogház, melyben le fogom a belső vakolatot teljes egészében verni. Vissza kellene vakolnom mészhabarcal, de nem tudok vakolni. Sokszor volt már szó a belső oldali hőszigetelés hátrányairól, még is megkérdezem: Mi a véleményetek ha 2cm-es vakolható kőzetgyapotot teszek fel. (azt meg tudom csinálni)Lehálózom és nemesvakolattal leszinezem?

d_feco Creative Commons License 2017.02.20 -1 0 24240

A jelek szerint én meg a "bagoly mondja verébnek, hogy éjszakás" szituációba estem. Bocsánatodat kérem.

 

Ellenben a flex-el jobban járnál még így is.

Előzmény: bukarestivénember (24232)
vondra Creative Commons License 2017.02.20 0 0 24239

Köszönöm :) 

Tökéletesen értem, azt hiszem :)

Előzmény: mzm (24225)
mzm Creative Commons License 2017.02.20 0 0 24238

A lényege, hogy minél kisebb, leheletnyi fugával kell feltenni a csempét, hogy azok egymásra támaszkodjanak, kvázi egymást tartsák, mint a téglák. A ragasztó (vagy amihez a falra rögzíti az ember) minél nagyobb felületen legyen, tehát ne csak úgy középen egy plecsni. Itt kivételesen cement is használható.

Szóval csak ennyi.

Előzmény: araucana (24233)
araucana Creative Commons License 2017.02.19 0 0 24237

Jogos. Csak egy ötlet volt.

Előzmény: mzm (24236)
mzm Creative Commons License 2017.02.19 0 0 24236

Ez nem olyan egyszerű.

Először is kellene hozzá megfelelő technikai háttér.

Másodszor ez már szerzői jogi kérdéseket is felvet - mármint az előadók és a közzétevők részéről -, teljesen jogosan.

Harmadszor vannak olyan előadók, szakemberek akik nem járulnak hozzá az előadásuk rögzítéséhez és publikálásához, több okból. Az említett szerzői jog miatt, azért, mert nem szeretnék, ha egy szerkesztetlen előadás kerülne fel róluk az összes hibával, stb.

Azt hiszem, ezeket mind akceptálni kell - szóval nemigen látok rá lehetőséget.

 

 

Előzmény: araucana (24234)
mzm Creative Commons License 2017.02.19 0 0 24235

Ahha... kéne egy kis szakmai titok, mi...?

Oké, megírom majd...

:-)))

 

Előzmény: araucana (24233)
araucana Creative Commons License 2017.02.19 0 0 24234

"XI. vályogházas konferencia: 2017. június 10. Szokolya, Kacár tanya.

Lénárt Pistával együtt sok szeretettel várunk mindenkit..."

Szerintem nem lenne ördögtől való gondolat videóra venni ezt a konferenciát. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan megnéznénk, akik nem tudunk elmenni rá. Nincs erre lehetőség?

Előzmény: mzm (24231)
araucana Creative Commons License 2017.02.19 0 0 24233

Köszönöm a segítőkészségedet. Kicsit még feszítem a húrt a hasfájásommal, ha megengeded.

"... mehet nyugodtan a vályogfalra is. Persze megvan a technikája (nem ördöngösség egyébként)."

Megmondanád, hol olvashatok erről, vagy tudnál egy rövid tájékoztatás adni a vályogfalra történő csempézés mikéntjéről?

Előzmény: mzm (24229)
bukarestivénember Creative Commons License 2017.02.19 0 0 24232

eeegen,....úgy látszik,h elefelejtettem magyarul...pedig, anno dacumal egy eléggé tisztességes mv-helyi középoskolában érettségiztem ( Bolyai F.....)

Szóval én lék(ek)ről írtam és nem fal melletti rés(ek)ről....deee...hagyjuk....

Köszönöm mindannyiatok  segítőkészségét...és nézzétek el a helyesírási hibáimat

Üdv Bukarestből....."Legyetek jók,ha tudtok"....

 

Előzmény: d_feco (24222)
mzm Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24231

Hopp, erről jut eszembe...

XI. vályogházas konferencia: 2017. június 10. Szokolya, Kacár tanya.

Lénárt Pistával együtt sok szeretettel várunk mindenkit...

mzm Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24230

Engem nem szoktak hívni ilyen helyre - igaz, nincs is ilyen vállalkozásom (semmilyen vállalkozásom sincs, nem ebből élek meg).

Eddig egyetlen egyszer hívtak előadást tartani, tavalyelőtt a Humusz Szövetségbe egy délutánra, amit szívesen vállaltam is. Ja, meg kétszer voltam már iskolában gyerekeknek tartani előadást - na, azt bármikor szívesen, mert annál jobb nincs.

De hát még csak 24 éve foglalkozom a témával...

:-)

 

Előzmény: Fityek(109HA076) (24227)
mzm Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24229

Korábban én is azt tartottam, hogy a csempét vendégfalra kell tenni, de jó pár éve és jó pár csempézés után már azt mondom, mehet nyugodtan a vályogfalra is. Persze megvan a technikája (nem ördöngösség egyébként).

A vendégfalról. Elolvastam a cikket. Ha kisméretű téglából csinálod, nem elég neki 30-40 cm alap, annál több kell, mert igen nagy terhet jelent, mivel egy pengefal jellegű szerkezet.

Úgy szoktuk csinálni, hogy a legalsó sorban minden 3. téglánál egy féltéglányi eltolással rakjuk le a téglát, így marad egy rés. De láttam már olyat is, hogy egész egyszerűen egy-egy egész tégla kimarad. Az égetett téglából épült falnak van annyi tartása, hogy ezt a "folytonossági hiányt" át tudja hidalni.

Az így kialakult rést aztán már bármilyen ráccsal letakarhatod a rágcsálók elleni védekezésül.

 

Előzmény: araucana (24226)
Fityek(109HA076) Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24228

Természetesen,mint előadó!

 

Fityek(109HA076) Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24227

MZM te nem veszel részt a következő rendezvényen?Szerintem ott lenne a helyed!

http://ökohome.hu/

 

 

Előzmény: araucana (24226)
araucana Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24226

Bocsánat, ha félreérthető volt a kérdésem. Az a szándék vezérelt, hogy még egy utolsót kérdezek, aztán nem rabolom tovább az idődet, és nem teszem próbára a türelmedet. Így aztán, hogy rövid legyek, nem tértem ki a részletekre, és egy értelmetlen katyvasz lett belőle. Ne haragudj.

Szóval: Az aláfalazásnál természetesen nincs szükség szellőzőrésre, azt csak a vízvezeték csövezése miatt kell megcsinálnom. Illetve, nem tudtam, hogy mehet-e a vályogra a csempe, azért is merült fel a szüksége. A vendégfal esetében viszont kell valamilyen szellőző, hogy mögötte a vályog tudjon levegőzni. Na, azt a szellőzőt nem tudom elképzelni. Létezik direkt erre a célra kifejlesztett rács, mint pl az ajtók esetében?

A vendégfal építése azért vetődött fel bennem, mert közte és a vályogfal között eleve meglenne a 8-10 cm rés.

Ebben a cikkben pl így van leírva.

http://tudatosvasarlo.hu/cikk/hogyan-epitsunk-furdoszobat-valyoghazba

És mivel itt már megvan a rés, úgy gondolom, a járólap széle nekiütközhet a vendégfalnak, így a feleségem érdekei nem sérülnének takarítás közben.

Előzmény: mzm (24224)
mzm Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24225

 

Forrás:

Boromissza Tibor: Földtan és Talajmechanika (Műszaki Könyvkiadó 1963)

 

Előzmény: vondra (24218)
mzm Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24224

Bocs, de nem értem, mi a köze a vendégfalnak a szellőzőréshez, illetve a fal vizesedéséhez?

És az aláfalazásnak?

Már jó párszor elmondtam, hogy az aláfalazás nem egy szigetelési módszer, az aláfalazás az aláfalazás.

A vályogfalra egyébként mehet a csempe.

De ne haragudj, nem tudom megmondani, mit csinálj a házaddal, a fürdőszobáddal - nem láttam még soha, és a távgyógyításnak nagyon nem vagyok híve.

 

Előzmény: araucana (24223)
araucana Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24223

Értem és köszönöm. Megpróbálom lenyomni életem párjának torkán, hogy a burkolatban folytonossági hiány lesz a fal mellett. Ha nem sikerül, húzhatok vendégfalat? Ha vendégfal lesz, milyen szellőzőt lehet abba tenni, ami egérbiztos? Mert azt nem szeretném, ha a vendégfallal elbarikádozott, láthatatlan vályogfalat szanaszét furkálnák a cincogók, miközben mi fürdünk gyanútlanul. Vagy inkább az aláfalazást preferálod? Mondjuk, mivel a fürdő alapterülete erősen nyújtott téglalap, (4,6x2,6m) a hosszanti oldalt valószínűleg mindenképpen aláfalazni kellene. Vagy mehet a vályogra a csempe?

Előzmény: mzm (24217)
d_feco Creative Commons License 2017.02.18 0 0 24222

Jaj. Szeretem az ilyen félreértelmezéseket. Mzm azt írta, hogy a fal mellett. Te azt nem vetted figyelembe, hogy mennyivel. 5-10-15 cm messzetávolságban a betonvágó korong simán odafér - géppel, emberrel együtt (az irdatlan nagy verzió, amit az utak kátyúval való feltöltéséhez használnak - na az a gép nagyon nem). Fúróval meg öröklét plusz egy nap szenvedés lesz a végeredmény. Bocs a belekoty.

Előzmény: bukarestivénember (24219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!