Keresés

Részletes keresés

Princ of Carpatia Creative Commons License 2015.11.25 0 0 1260

 

     ... csak hasznáni akarom a technikát. A rádiózás sem különbözik ezektől... 

 

Üdv!DE BIZONY NAGYONIS KÜLÖNBÖZIK! A rádóamatörködés az eégszen más! Vitatkoznom nm érdemes, úgy sem értenéd!

Öreg Csóka

 

 

Előzmény: Ali999 (1259)
Ali999 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 1259

Többdipolomás, több nyelven beszélő értelmiségi (nem elektro végzettégű) amatőr vagyok. 

A mai vizsgaanyagoat látva biztos nem tudnék egyszerűen levizsgázni. Szerintem nem is az a cél, hogy

rádiózást népszerűsítség hazánkban és minél több érdekődőt bevonajanak ebbe a szép hobby-ba, hanem inább az,

hogy egyesek valami privilégiumnak tartság meg maguknak.

 

 

Már Magyaországon forintért  beszerezhetők a rádiózáshoz szükséges felszerelések (2-3 cégtől).

 

Nem szeretnék senkit sem megbotránkoztatni, de komolyan kérdezem. Miért a rádiózást ennyire túlbonyolítani.

 

Az ember megveszi a rádiót, csinál vagy vesz egy antennát és ennyi. Mi a fasznak kell ehhez ennyire bonyolult vizsgarendszer.

 

Nem akarom tudni, hogy az Iphone-om hogy működik, nem akarom tudni, hogy az SLK- mercimben hogy működnek a szelepek,

hanem csak hasznáni akarom a technikát. A rádiózás sem különbözik ezektől. 

Előzmény: ha8lsu (1258)
ha8lsu Creative Commons License 2015.11.23 0 0 1258

A küldött anyagot köszönöm, köszönjük az illetékes vizsgázni vágyó kollégám nevében is. Azonban kívánatos lenne még több tudnivalóhoz hozzáférkőzni, tananyag, és vizsga tapasztalatok terén is. Az vinné előbbre az érdeklődőket, fővárosunkban, de vidéken is - egyaránt.

Aki tud segíteni bármilyen hasznos anyaggal, élménnyel, kérem, ossza meg.

Előzmény: bbencee (1257)
bbencee Creative Commons License 2015.11.22 0 0 1257

Nagyon én sem tudom, mivel volt kb 1 percem átnézni hogy mit rontottam. Aztán sürgettek minket kifelé, mert a többieknek még hátravolt a gyakorlati. 

Előzmény: ha8lsu (1256)
ha8lsu Creative Commons License 2015.11.21 0 0 1256

Köszi a gyors választ! Azt elárulod-e, hogy hol, milyen területen véreztél el? Ha nem publikus, akkor az email címemet itt megtalálod az oldalon.

Előzmény: bbencee (1255)
bbencee Creative Commons License 2015.11.21 0 0 1255

Kb fél éve voltam, sajnos sikertelenül. Én ebből készültem: http://www.ha5kdr.hu/uploads/2015/10/jegyzet.pdf

 

Nem mondom hogy nem lehet belőle felkészülve sikeres vizsgát tenni, mindenesetre egy jó kiindulási alap. Valószínüleg fedi a vizsgán számonkérhető kérdéseket. A gyakorlati vizsga részig ugyan nem jutottam el, de az már más tészta. 

Előzmény: ha8lsu (1254)
ha8lsu Creative Commons License 2015.11.21 0 0 1254

Tudja-e valaki, hogy most hogyan, milyen koreográfia alapján zajlik egy rádióamatőr vizsga, amin egy abszolút kezdő szeretne részt venni? Van-e valamilyen anyag, aminek segítségével tökéletesen fel lehet készülni?

Volna egy jelentkező ugyanis, az utánpótlás jegyében...

hejo Creative Commons License 2015.09.07 0 0 1253

Voltak már hasonló jobbnál-jobb ötletek itt is a fórumon!!!
De van egy nagy gond, bizonyos érdekeket sértene...

Hosszú...

Előzmény: alnibell (1248)
hg5cut / Novák Tibor Creative Commons License 2015.09.07 0 0 1252

Az hogy nem válaszolnak az nem meglepő, ugyanis az a koncepció hogy ami kényes dolog azt megpróbálják felejteni, s erre a legjobb válasz a "nemválasz".

Küldtem a honlapra az oktatásunkkal kapcsolatban anyagot, arra sem válaszoltak sőt a régi oktatásunkkal kapcsolatos anyagot is leszedték. Ők nem az új tagokra, főleg nem a kezdőkre specializálódnak, hanem azokra akik az ő keretükbe a versenysportba beférnek, hisz ezt kell nekik erősíteni. Az oktatást a tanulást oldja meg mindenki maga. Tehát ez ügyben és sok másban  is kár a szövetséget ostromolni.

 

Amíg nem lesz változás addig tudom ajánlani az általunk összegyűjtött oktatással kapcsolatosan anyagokat: http://www.ha5kdr.hu/projektek/oktatas/anyagok  

Tibor hg5cut

Előzmény: prokszat (1249)
hg5cut / Novák Tibor Creative Commons License 2015.09.07 0 0 1251

Hali! Ha a mi oktatásunkra gondolsz, sajnos mi nem mert nekünk a székhelyünk Budapesten van. Esetleg az aki fel tud jönni azoknak tudjuk ajánlani.

 

Hogy vidéken más tart-e oktatást, azt talán nem tőlünk kellene kérdezni. Erre választ inkább az állítólagos országos szövetségnél kellene keresni. 

 

A nagy számú vidéki érdeklődésre való tekintettel fejlesztés alatt van egy online oktatási rendszer, amit egyenlőre csak teszt üzemben tudunk működtetni. Amint a nagyközönség számára is használható lesz, közkincsé fogjuk tenni. 

 

Tibor hg5cut

Előzmény: Mahsha II. (1247)
hg5cut / Novák Tibor Creative Commons License 2015.09.07 0 0 1250

Honlapunkon minden fent van.

 

Tibor hg5cut

Előzmény: ctcss dekóder (1246)
prokszat Creative Commons License 2015.09.07 0 0 1249

Szia, Remek ötlet, de sajna ahogy nekem sem válaszoltak, valószinű neked sem fognak.

 

DE támogatom az ötletet!

Előzmény: alnibell (1248)
alnibell Creative Commons License 2015.09.07 0 0 1248

Az alábbi szöveget küldtem el, úgy két hónapja, a MRASZ utánpótlással kapcsolatos fórumán:

 

"Abszolút újként, mondhatni újrakezdőként szeretném megosztani veletek az utánpótlással kapcsolatos ötletemet.

Istentől elrugaszkodott gondolat volna, ha a MRASZ a saját oldalán egy teszt lehetőséget biztosítana minden[regisztrált(?)] érdeklődő számára, hogy felmérje a felkészültségét az általa választott fokozatnak megfelelő, véletlenszerűen összeállított vizsgakérdések alapján? 
Az értékelés is ugyanúgy mehetne, mint a vizsgán, természetesen automatikusan, de a hibás válaszok javításaként a helyes megoldás megjelölésével.

Ez bizonyára sokaknak nagy segítség lenne, beleértve magamat is, és bátrabban, egyúttal felkészültebben mennének vizsgázni a jelentkezők.

Nem vitatom az itt eddig felvázolt program helyességét, de szerintem el kell(ene) fogadni, hogy manapság már olyan eszközök elérhetők szinte minden érdeklődő számára, hogy a konstruálás utáni igény csak később, a gyakorlati forgalmazás tapasztalatai alapján fog jelentkezni. 

Elnézést, ha hosszú voltam!"

 

Egy valaki vette a lapot, de aztán annak rendje, módja szerint elakadt a dolog, a MRASZ részéről nem reagált senki.

Mahsha II. Creative Commons License 2015.09.07 0 0 1247

Hi!Vidéken nem szoktak rendezni?

Előzmény: hg5cut / Novák Tibor (1245)
ctcss dekóder Creative Commons License 2015.09.06 0 0 1246

A korábban beharangozott eredményekről esetleg valami info?

Nagyon sokan várjuk a tavaszi, valamint az előző évi őszi eredményeket.

Előre is köszönjük.

Előzmény: hg5cut / Novák Tibor (1245)
hg5cut / Novák Tibor Creative Commons License 2015.09.03 -2 0 1245

RÁDIÓAMATŐR VIZSGÁRA FELKÉSZÍTŐ TANFOLYAM
 
A Budapest Fővárosi Rádióamatőr Klub az utánpótlás biztosítása érdekében évente több alkalommal tart rádióamatőr vizsgára felkészítő tanfolyamokat, amelyek jó alapot nyújtanak a rádióamatőr engedély megszerzésére. Az ilyen tanfolyami képzés alatt a résztvevők megtanulhatják az analóg és digitális technika alapjait, rádióforgalmazási tapasztalatokat szerezhetnek, és olyan berendezéseken gyakorolhatnak, amelyeken a rádióforgalmazást élesben is átélhetik. A tanfolyamok végeztével lehetőség van vizsgát tenni az NMHH-nál.

A következő rádióamatőr vizsgafelkészítő tanfolyam kezdése 2015. szeptember 26. szombat 10:00.

Helyszín a rádióklub Őzike utcai Oktatási Centruma, 1121 Budapest XII. Őzike utca 37.
Jelentkezni a tanfolyam@ha5kdr.hu címen, vagy 06/30-603-2248 telefonon lehet.
További információk:  http://www.ha5kdr.hu/projektek/oktatas

Legyél te is rádióamatőr!
http://www.ha5kdr.hu

 

ctcss dekóder Creative Commons License 2015.07.16 0 0 1244

Igen, elég erős a propaganda gépezetük. De ez az eredmény valamiért nagy titok(bukás?)

Továbbra is sokan, sőt egyre többen várjuk.

Előzmény: hp47 (1241)
oldgoldfox Creative Commons License 2015.07.16 0 1 1243

Na de nem ő vizsgázott !!!:)

prokszat Creative Commons License 2015.07.16 0 0 1242

Pedig voltak szépszámban.

Előzmény: hp47 (1241)
hp47 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 1241

Ha sok eredményes vizsgázó lett volna HG5CUT/ ICON amatőrtárs már biztos világgá kürtölné! Szereti reklámozni magukat. HI 

ctcss dekóder Creative Commons License 2015.06.22 0 0 1240

Sajnos továbbra sem tudjuk a KDR vizsgázóinak eredményeit, sem a novemberi, sem az idei tavaszi vizsgáról.

Nagyon sokan várjuk, egyre nagyobb izgalommal.

Előzmény: ha5kdr (1081)
ctcss dekóder Creative Commons License 2015.05.26 0 0 1239
Előzmény: bat4 (1237)
oldgoldfox Creative Commons License 2015.05.26 0 0 1238

Na  egy ami biztos , senkit  sem szabad  és lehet meggyőzni  hogy  rádiózzon,  az  mindig  jön  magától,

 

 érdekes dolog lenne  pl  ha  egyedül  rádiózom  otthon ,  azt  azért tenném mert valaki meggyözott.

bat4 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 1237

Melyik vizsga eredményre vagy kiváncsi? Az utolsó vizsgán, április 30.-án kb. tízen voltak. Az újonnan jelentkezők közül egy amatőr ment át a vizsgán. (A pótvizsgások közül nem tudom hánynak sikerült.) Ez az amatőr a HA5KDR-nél vett részt az oktatáson. További három HA5KDR tanuló pótvizsgára megy május 28.-án, holnapután.

Előzmény: ctcss dekóder (1236)
ctcss dekóder Creative Commons License 2015.05.25 0 0 1236

Már nagyon régóta várja minden jelenlegi és leendő rádióamatőr a vizsgaeredményeket.

Nagyon régóta hiába.

Előzmény: Foglalt a Franc (1104)
HA5OPI Creative Commons License 2015.05.01 0 0 1235

Nem tudom elképzelni, hogy a kecskeszakállú úr mivel győzte meg ezeket a fiatal hölgyeket, hogy csatlakozzanak a rádióamatör mozgalomhoz.

 

Kérdezd meg a kecskeszakállú úrtól, aki csak somolyog a kérdéseden, majd megnyalja szemöldökét...

Előzmény: bat4 (1233)
bat4 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 1234

Sok sikert a következőhöz. 73

Előzmény: b3nc333 (1232)
bat4 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 1233

"Nem a társalkodás helyett rádióznak , érdekes elképzelésed van a  rádiózásról."

Láttam a siófoki klub honlapján egy zuhanyzós képet az egyik rádióamatör hölgyről (most nem írom ide a hívójelét). Mondjuk a zuhanyzásnak sincs sok köze a rádióamatörködéshez, vagy tévedek?

Nem tudom elképzelni, hogy a kecskeszakállú úr mivel győzte meg ezeket a fiatal hölgyeket, hogy csatlakozzanak a rádióamatör mozgalomhoz.

Előzmény: oldgoldfox (1224)
b3nc333 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1232

Egyelőre csak alap vizsga. Sajnos majd csak a legközelebbi alkalommal... A mai nem sikerült, nem sokkal de elcsúsztam. Volt 3 blokkdiagram ami elég sok pontot ért, és azon vesztettem a legtöbbet. Nem is igazán volt idő megnéznem a hibás válaszokat. Következőre jobban felkészülök. 

Előzmény: bat4 (1231)
bat4 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1231

Attól függ milyen vizsgára mész, alapfokú (CEPT novice) vagy HAREC?

Ha HAREC-re mész akkor lehet, hogy többet nem fogsz vizsgázni sikeres vizsga után.

Viszont sokan sikeres alapfokú vizsga után kedvet kapnak a HAREC-hez.

 

Szerintem érdemes egyenesen a HAREC vizsgát letenni.

Előzmény: b3nc333 (1230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!