Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 734

Sziasztok!

Cserélt már valaki elemet a kulcsban?

A múlthéten voltunk az Árkádban és a parkolóban nem tudtam bezárni a kocsit. Vettem egy új elemet, de kiderült, hogy ennyi nem elég. A kulcs nem működik.

Telefonáltam a Peu szervízbe, hogy elemcsere után sem zár a kocsi. Csináljam meg a kulcs tanítási műveletet!

Gyújtás 10 mp-ig nyomva tart a "zár" gomb a kulcson ...

Semmi...

Bevittem a Szervízbe ahol közölték velem, hogy nem működik a kulcs. De készségesek voltak és mondták, hogy 25.000Ft-ért tudnak új kulcsot adni. Bakker -mondom- mi kerül 25 ezerbe egy kulcsnál? Egy kicsi nyák rajta pár alkatrész ... Azt mondták, hogy Franciktól kell megrendelni és onnan kompletten jön a kulcs. Mondom, de a kulcs többi részével nincs gond! Azt mondták sajna ez van.

Na gondoltam ha a kulcsnak már úgy is mindegy oda adtam az egyik ismimnek aki bevitte az egyik gyárba ahol mikroszkóp alatt megnézték és kiderült az egyik forrasztás el volt repedve ezért nem vitte át az áramot. átforrasztottk rajta minden gyári forrasztást.

Vissza kaptam a kulcsot, kulcstanítási művelet ...

Nyit-zár, de az ablakfelhúzás nem működik.

Kérdeztem a Peu szervízben, hogy ez normális? Azt mondták elképzelhető.

Kérdeztem, hogy újra tudnák-e úgy tanítani a kulcsot, hogy az ablakot is felemelje?

Azt mondták, hogy minden valószínűséggel meg tudják csinálni, de az 6500Ft-ba fog kerülni.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a Peugeot kulcs tervezői nem gondoltak arra, hogy elemcserénél ne feletse már el a funkcióit a kulcs?

Van valakinek olyan praktikája, hogyan lehetne ismét feltámasztani az ablak felhúzást úgy, hogy az ne kerüljön 6500Ft-ba?

Igazából nem a legfontosabb dolog a világon ez a funkció, dehamár gyárilag tudta akkor szeretném, ha az elemcsere után is tudná a kulcs!

Köszi a segítséget, ha valakinek van tapasztalata vagy ötlete!

 

Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.31 0 0 732

Ismerem ezeket, több 2 DIN-es csodával is volt már dolgom. Leginkább a rádiós áramkörük nincs árnyékolva, a GSM szétzavarja őket.

Már 100k alatt van WinCE-s gép, amire rá lehet pakolni az iGO-t. A nem kínaiakat nem lehet belepasszírozni a beépítőkeretbe.

Már nem is tudom, melyik használ TopMap Magyarország térképet, talán a Kenwood...

 

Előzmény: Zolysys (729)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.30 0 0 731

csak a kínaiak gyártanak autóhot mindenttudod.. de az... :S

308 ban az RNEG egy eléggé hasonló navi rendszert tud ...sacc per kb ...

Előzmény: Joeman (730)
Joeman Creative Commons License 2012.07.30 0 0 730

Olyan létezik ami megbízható és mondjuk az iGO is megy rajta?

Előzmény: Zolysys (729)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.30 0 0 729

A kínai csodát?? háááááát.. mesélhetek róla :D

Előzmény: Mr.Dimitrij (727)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.30 0 0 728

Nem! teljesen más rendszer fut rajta!!!

Előzmény: Mr.Dimitrij (726)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.30 0 0 727

Közben pont találtam is egyet.

 

Előzmény: Mr.Dimitrij (726)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.30 0 0 726

Jaj, kösz, csak érdekességképpen akarom. A sajátomban van navi, jó szar is. Erre lehetne iGO-t rakni, ami TopMap térképes.

Végülis a 2DIN-es beépítőkeret a lényeg... Olyanról tudsz?

 

Előzmény: Zolysys (725)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.27 0 0 725

keret csere és a kikönnyítést kellett megcsinálni.

 Ezt jobb ha elfelejted.... Kínai szutyok.. Ha érdekel inkább nézek neked. gyárit de csak ha komolyan gondolod!!!!

Előzmény: Mr.Dimitrij (723)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.27 0 0 723

Hogy csináltátok? Körbevágtátok? Perforálva volt?

 

Most egy ilyet akarok kipróbálni: http://www.autohificentrum.hu/fejegysegek/gyari_kinezetu_multimedias.php

 

Előzmény: Zolysys (722)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.26 0 0 722

volt itt egy 308 as RT4 navival simán berakható oda a nagykijelzős navi ahol a sima kiskijelzős rádió volt :)

Előzmény: Mr.Dimitrij (721)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.26 0 0 721

Az nem magyarázza az összes tünetet, bár ezek mindentől meghülyülnek.

 

Előzmény: Zolysys (718)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.24 0 0 720

Tudom és ott a vigyor mögötte :)

Előzmény: kp78 (719)
kp78 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 719

Sajnos biztos nem ezt fogom mondani, csak a poén befejezését írtam le.

Előzmény: Zolysys (713)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.24 0 0 718

Ne rijogasd előbb nézzük meg a COM200x et!!!!

Előzmény: Mr.Dimitrij (716)
Bazsa4muse Creative Commons License 2012.07.24 0 0 717

Semmit nem tettem bele a felsoroltak közül, sem azon felül. Még év elején volt egy csattanásom, ahol a kocsi jobb eleje ment tropára (cserélve lett az elején majdnem minden elem, lámpabúra, motorháztető, viszont semmi elektronika, motor nem sérült elmodásuk alapján). BSI alatt mit értesz pontosan :) ? Illetve ajánlott szerviz? Eddig a budaörsi Peugeot-hoz jártam, mivel a közelben dolgozom így kényelmes, de ha van tuti, akkor elmennék oda is. Köszi

Előzmény: Mr.Dimitrij (716)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.24 0 0 716

Mind az új SW mind a bajuszkapcsoló csere lehet megoldás. Ez utóbbiban kevésbé hiszek, annak ellenére, hogy a 307-esben elég szar volt ez az alkatrész.

Tettél be valamit utólag? Egy tolatóradar a féklámpára, valamit a CAN buszra (Dension MP3/kihangosító, tempomat, stb.) Esetleg nem kapott-e egy xenon világítást?

Ha nagyon semmi, akkor BSI csere lesz sajnos. 120eFt.

 

Előzmény: Bazsa4muse (715)
Bazsa4muse Creative Commons License 2012.07.24 0 0 715

Sziasztok,

 

lassan 1,5 éve hogy megvettem használt 1.6-os benzines 308-asomat. A mostani problémám eléggé zavaró, és szerintem veszélyes is, viszont az első szakszervízben nemsokat tudtak hozzátenni a problémámhoz, és a megoldási javaslatok is lehúzósak, semmint megnyugtatóak.

Probléma: menet közben a kocsi, mindentől függetlenül, bármikor, bármilyen fordulaton, sebességben, de olyat tesz, hogy kialszik egy pillanatra a lámpa, aztán vissza. műszerfalvilágítás dettó. Másik pedig, ugyancsak bármikor beindítja magától a hátsó szélvédőmosót és még tisztítót is nyom rá :) Az ablaktörlő kevésbé zavar, de a lámpakialvást veszélyesnek látom, főleg éjszaka autóoályán, amikor 130-as tempónál egy pillanatra egy tök sötét golyóvá alakulok. Illetve a forgalomban veheti úgy egy másik szereplő, hogy villantok, és ő mondjuk elindul, pedig én nem akartam ezt jelezni.

Ja igen: szerviz: nem találtunk semmi hibát, frissítünk egy sw-t ha van rá, és ha az sem oldja meg akkor bajuszkapcsoló csere.

Szerintetek egy bajuszkapcsoló cserével; sw frissítéssel kezelhető lesz? Vagy hova vigyem, ahol mondjuk több nyomon is elindulnának, és nemcsak a gépre kötnék rá?

Köszönöm előre is a tanácsokat.

 

Ui.: vagy ezzel függ össze vagy sem, de hideg motorral igencsak nyüglődik az 1.6 benzin 120LE, összevissza pörög, és ha nem várom meg míg szépen beáll, és elindulok, akkor fullad, felbőg, mintha egy szőke nőként startoltam volna :)

Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.24 0 0 714

Ez biztosan Premium de akár Premium Pack is lehet. Ellenben nagyon ritka a 90 lovas motorral párosítva.

Az erősebbekkel sincs igazán probléma, ha néha meghajtod autópályán, ki tudja égetni a kormot. A FAP folyadék meg kibírható összeg és ritkán kell. Nem egy BMW árszint...

De ugye a 90 lovassal nincs ilyen probléma.

Nem vagyok kereskedő egyébként, csak 8 éve Peugeot-kat (is) használok, itt a cégnél minden típusból, minden felszereltségű modelljéből van vagy 5db (kb. 100 oroszlán).

Alig van velük probléma, viszonylag olcsó a szervizelésük és egy-két apróságot leszámítva tökéletesek. Ami miatt nem venném meg, az a hangos szellőzőmotor és a kicsit gyenge klíma, nomeg a recsegő ajtóbehúzó. Igazán minőségi előrelépést csak a BMW 1-es nyújt, a többi kategóriatársnak is van ennyi hibája simán.

 

Előzmény: kp78 (705)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.23 0 0 713

ezt mondod majd ha behal a turbód vagy a FAP stb?:D

Előzmény: kp78 (712)
kp78 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 712

A reményhal megdöglött, már csak a sz@rok rája van :)

Előzmény: Zolysys (711)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.23 0 0 711

A remény hal meg utoljára :):):):):):)

Előzmény: kp78 (709)
kp78 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 710

A "nem" kimaradt, de gondolom így is érthető :(

Előzmény: kp78 (709)
kp78 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 709

Ez volt vmi bíztató :( De bízom benne, hogy 80-100-ezer km-ig nem lesz gondja.

Előzmény: Zolysys (708)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.23 0 0 708

pedig erre készülj fel előre...

Előzmény: kp78 (707)
kp78 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 707

Nem megúszni akarom, csak olyat venni, amivel ha szerencsém is van, akkor nem lesz gondom, vagy legalábbis nem túl nagy költségű.

Előzmény: Zolysys (706)
Zolysys Creative Commons License 2012.07.23 0 0 706

Euro V motoroktól HDI ben mindben van!! Ergo nem fogod megúszni....

Előzmény: kp78 (705)
kp78 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 705

Ismét csak köszi a segítséget! :)

 

Sajnos nem tudom a kinézett autó felszereltségi szintjét, de 4 el.ablak volt benne, belső tükör is sötétedős, a cd-s (& BT-s) rádió pedig usb-ről is lejátszik, ami a könyöklő alatt van. Vannak hátsó szellőzők is a könyöklőben, erre emlékszem, és tempomat is van. Szóval akkor talán premium lesz.

Részecskeszűrő csak amiatt érdekelt, mert hallotam más típusoknál, hogy volt/van baj vele. Engem az sem érdekelne, ha nem lenne.

2001-es P306 Hdi-mben még nem volt, de nem is hiányzott.

Te ezek szerint kereskedő vagy, vagy vmelyik Peugeot képviseletmél dolgozol?

 

Üdv!

Előzmény: Mr.Dimitrij (704)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.07.23 0 0 704

Ha jól emlékszem "mechanikus" részecskeszűrőnek hívják pözsónál. A lényeg, hogy felfogja a kormot, de hogy hová lesz, azt nem tudom. (szvsz kiszórja a francba, tehát környezetvédelmi szempontból csak annyit ér, hogy nem csinál szmogot)

Az SW-t lehet 7 üléssel is kérni, és alapból üvegtetős elvileg, de nekünk van pár telitetős SW-nk. Illetve a Break-hez is lehet kérni ugyanúgy üvegtetőt, szóval elég nagy a káosz.

 

Lehetőség szerint kerüld a Confort-okat, azokban csak elöl van elektromos ablak.

A gyári tolatóradar nagyon jó, lehalkítja a rádiót és nincs idegesítő hangja.

Gyári tempomatot 20-30e-ért bármelyikbe be lehet építeni utólag.

A világos szövetkárpit eszméletlenül koszolódik, de tény, sokkal szebb és kelendőbb.

A biztonsági övre figyelmeztető izé csak Premiumhoz jár. Nekem még nem romlott el az ülésérzékelő.

Ülésfűtést nem lehet utólag beépíttetni, mert ragasztva van az üléshuzat.

A Confort fejtámlája állítható, a Premium-é nem.

Keress olyan modellt, aminek a könyöktámaszába be van építve a hátsó utalok szellőzőrostélya.

A fekete belsősökön 100ekm-ig nem látszik meg a használat, legfelljebb a vezető oldali gyári szőnyeg lyukad ki (ill. a kárpit lesz retkes).

A Premium középső (grafikus) kijelzőjének LCD-je ellentétesen polarizált a digitklíma kijelzőijével, így napszemüvegben csak az egyiket láthatod.

Régebbi modellek CD-s fejegysége nem kezeli az MP3-akat. Az újakon már van MP3 felirat.

 

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, hátha segít ezekből valami a választáskor. :-)

 

Előzmény: kp78 (702)
406 supreme Creative Commons License 2012.07.20 0 0 703

sziasztok! Keresek lemez felnit az autómra 308 SW!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!