Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Balika123 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2559

Sziasztok!

Tügórgős talpas gömbfej ügyben, nem kell megvenni ujjonan vagy utángyártottan az uj talpas gömbfelet (15000-25000ft-t) ha szétment benne a tűgörgős csapágy hanem csak a csapágyat kell benne kicserélni, ugy emlékszem hogy 6206 2RS  golyós  csapágy való bele (kb 2000ft).

Az utángyartottakat is ezzel szerelik, szállitják.

Az én 407 SW-ben is illyen van már 2 éve és még semmi baja.

Üdv

 

Előzmény: birobandi (2558)
birobandi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2558

Szia dieselboyrlz!
Gömbfej hiba csak használattól, föleg rossz úttól jön elő, csak úgy magától nem szokott. Ráadásúl a 407-esnél sürübben a tűgörgös gömbfejek szoktak meghalni, az meg olyan durván tudomásom szerint nem tud kopogni.
Üdvözlettel. birobandi

Előzmény: dieselboyrlz (2557)
dieselboyrlz Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2557

Sziasztok!!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az automat elvittem szerelőhöz egy vezérműszij cserével meg egy jobb első kerékcsapágyat cseréltek nálam mert 70 körül ugy 110ig búgott az autom. Na most elmentem az autoért vasárnap, a szerelő aztmta, hogy lóg a gömbfejem a kocsiból és kicsit kopog.Elindultam az autoval majd kb már 50méterre rá hallom h kopog az autó amit eddig még sose hallottam tőle és nagyon nagyon idegesítő ennél még a búgás is jobb volt.Szerintetek ő baszott el valamit?! Vagy létezik, hogy a kerékcsapágyat kicserélte és közbe előjött ez a hiba is amiről ő nem tehet?! nem akarok vádaskodni ellene, mert nem értek hozzá de nekem ez mégis furcsa csinált még pár apróságot a kocsin ( hátsó ablaktörlő plusz jobbelso visszapillantó 105 ezret hagytam ott nála és ha már ennyi pénzt elbaszmta akkor legyen jó az autóm és ne legyen még egy plusz baja. ezért is vagyok felháborodva.na meg azért is mert egyszerűen nem találok egy normális szerelőt akihez ha elviszem mindig gond nélkül kapjam vissza az automat.válaszotokat előre is köszönöm.

 

Szép napot!

Moó Creative Commons License 2011.01.16 0 0 2556

Nekem is ilyen petex van, 25210-es cikkszámmal, coupe-hoz is ezt hozza a program. 6616Ft 1db van a Budapesti raktárban.

Amit még ajánlok nektek az a csomagtartó tálca. Nem a legszebb dolog, de már sokszor megmentette a kárpitot ásványvíz folyt már ki, a temetőzés után sem kell porszívózni folyton csak kirázom, nagynyomásúval lehet takarítani szuper dolog. Amúgy a petex tényleg jó, benne van a gyári szőnyegfogó bolhának is a lyuk, 2 hibája van, 1 a lábpihentető rész kezd leszakadni ez a 2. munkaéve, a másik pedig hogy a 2 hátsó asszimetrikus, és a felirat fordítva van ráírva :)

Előzmény: Jancsi66 (2555)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 2555

Még csak annyit, tartsd szem előtt, hogy csak gumiszőnyeg kell vagy hótálca? Mert a hótálcának magasabb a pereme. Mint az először belinkelt képeden.

Üdv!

Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 2554

Itt vettem Miskolcon egy autófelszerelési üzletben. Rendelni kellet, de másnapra itt volt és 8e Ft.-ba került.

Szerintem a legtöbb autófelszerelésekkel foglalkozó bolt tudja ezt szállítani.

Üdv! jancsi66

Előzmény: rsi (2553)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2553

Az titok, hogy hol vetted és mennyiért???

 

rsi

Előzmény: Jancsi66 (2552)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2552

Igen. Pontosan ez!

Előzmény: rsi (2551)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2551

Köszi!

 

Akkor neked ilyen szőnyged van???

 

Előzmény: Jancsi66 (2550)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2550

Hali!

Én PETEX-et vettem, azt mondták minőségi és méretpontos. A fotód alapján az "A" mérete  26cm, "B" mérete 38 cm, "C" mérete 36cm. Szóval a minősége valóban kifogástalan, de méretileg az "A" mérete nekem lehetne még vagy 2 cm-rel nagyobb. Az elsők kifogástalanok. Viszont nincs olyen magas a pereme, mint a fotódon levőnek. Remélem tudtam segíteni.

Üdv! Jancsi66

Előzmény: rsi (2549)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2549

Sziasztok!

 

Sajnos nincsen „téli” szőnyeg a kocsimban és a Coupé-hoz hivatalosan nem is forgalmaznak. Gondolkozok a négyajtósba való gumiszőnyegen, de nem tudom, hogy a hátsók mennyire térnek el az enyémtől. Amennyiben nem nagy a különbség akkor „beerőltetem” a szedánét…

 

Akinek esetleg lenne néhány perce megmérni az általam küldött képen A, B és C betűkkel jelölt méreteket, az sokat segítene…

Várom továbbá a tippeket, melyik gumiszőnyeget érdemes megvenni az oroszlánba, mert a gyáriból is van többféle, illetve pl. láttam a vaterán is méretpontosat a gyári árának a feléért…

 

10telettel:

rsi

 

rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2548

Szia!

 

Én sem preferálom a túltöltést, mert hosszútávon pl. a főtengely szimeringek nem szeretik a dolgot... Szerencsére itt csak néhány száz km megtett útról és néhány plusz deci olajról van szó. Nem lesz ezzel semmi gond.

 

A probléma az olajszintjelzővel volt, ami nem bírta feldolgozni ezt a traumát…:-) Ez egy kicsit idegesített, mert nem szeretem a para-jelenségeket és mint kiderült, ez sem ok nélkül történt.

Az előző kocsimban az előírt 15.000 km helyett én is 10.000 km-enként cseréltem az olajat.

A mostani kocsinál pedig, az előírt 30.000 km-es csereperiódus helyett 15.000 km-nél cseréltettem le olajat. Lehet itt is lemegyek a 10.000 km-es cserékig... Majd meglátom, még friss a kocsi, most tanulom a 407-est...

 

Üdv!

 

rsi

Előzmény: Jancsi66 (2547)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2547

Szia rsi!

Köszi hogy megosztottad velünk az olaj szint problémádat és örülök, hogy csak egy „aprócska” probléma volt. Az aprócskát azért tettem idézőjelbe, mert én ugyan magamnak szoktam az olajcserét megcsinálni, de sosem töltöm a max-on túl. Sőt inkább egy kicsivel alá. Valahol olvastam, hogy a túltöltés túlnyomást eredményezhet, ami károsíthatja a motort.  Állítólag (Peugeot DocBackup írja) 1000km-enként 0,5l fogyás még normális, bár én még ezt hála Istennek nem tapasztaltam. De ha még is fogyna az olaj, még mindig jobbnak találom utántölteni, mint az elején túltölteni. Én egyébként 10e km-enként szoktam cserélni. Lehet hogy egy kicsit gyakori, de még eddig meghálálta a macska.

Üdv! jancsi66

Előzmény: rsi (2542)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2546

Szia!

 

Hol találtad??? A kocsidban??? :-)

Ezek szerint működik a dolg a monokróm kijelzőn is...

 

rsi

Előzmény: Moó (2545)
Moó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2545

RSI! Ide figyuzz mit találtam:

 

Előzmény: rsi (2544)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2544

Szia Moó!

  

 

Van egy olyan homályos emlékem valamelyik külföldi Peugeot topicról, hogy ezt simán be lehet állítani szoftveresen.

Mikor a tolatóradar megjelenítése után kutattam a neten, voltak fent képek a Peugeot Planet megfelelő felületéről, ahol ha jól emlékszem volt egy üdvözlő képernyő beállítás, vagy valami hasonló menüpont…

Valószínűleg ide kell tenni egy pipát, aztán már láthatod is az oroszlánt… /Vagy nem…:-)/

 

 

rsi

Előzmény: Moó (2543)
Moó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2543

Figyu már, amikor elindítod az autót, és bekapcsol a kijelző nem rak ki neked egy peugeot logót véletlenül? És csak utánna jön be a kijelző? Mert tesóm egyik kollégájának van 2007es 407ese, ugyanannyit tud mint az én 2005ösöm, és színes kijelzős ez is, viszont így indul.

Előzmény: gasparv (2538)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2542

Üdv Kollégák!

 

Úgy néz ki, hogy megoldódott a műszerfali olajszintjelző kérdése…

 

Nemrég voltam olajcserén és egy kicsit túltöltötték a gépet a szervizben, ez egyszer „bőkezűek” voltak…:-) Nem sokkal töltötték túl, ezért nem volt feltűnő a mérőpálcán. Néhány milliméterrel volt magasabb a MAX jelzésnél, ezért nem foglalkoztam vele, gondoltam a szerviz talán már rutinból tölt egy kicsit többet ebbe a motortípusba…

 

Gyanakodni kezdtem, hogy talán ezt a többletet nem tudja lekezelni az olajteknőben lévő mérőszonda, ezért „akcióba léptem”. A nívópálca helyén bevezetett vékony benzincsővel leszívtam kb. 1,5-2 decit a meleg olajból (elérve így az előírt MAX szintet a pálcán) és csodák csodája, újra működik a szintmérő, megint az OIL OK felirat jelenik meg a műszerfalon…

 

Az ördög a részletekben van… Főleg egy „pözsónál”…

 

Üdv!

 

rsi

Előzmény: rsi (2536)
Szemolcs Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2541

Szia Zumi1974!!

 

Remelem sikerult akkor at allitanod a dolgokat !!!:) Ja ezt az atvaltast en se birom megszokni, eleg sokat jarok angolba meg eszakirbe, es van nalunk olyan kocsi ami csak km/h mutat es en is mindig gondolkozom! :)

Mi szeretjuk, eddig a kotelezon kivul csak ket abs kabelt csereltem ja meg a kipufogo rendszerhez azt a folyadekot kellet tolteni bele!! nekem 1.6 hdi van 5 eves es 210 ezer km korul vagyok! Most viszem muszakira remelem ott se derul ki nagy hiba :) Otthon nekunk egy 307 2.0 hdi volt azt is nagyon birtam azzal se volt semmi nagyobb gond :) Ha itt vissza olvasgatsz  akkor sok mindent tanulhatsz!! vannak akik nagyon vagjak ezt az autot, es meg osztjak itt a tapasztalataikat !! ezt koszi nekik :)) 

A cd-s kerdesre nem tudok valaszolni mert en ehez suket vagyok :)))) de majd lehet valaki valaszol itt neked .

 

Sok gond nelkuli km-t kivanok neked , jo hetveget !!

 

Udv a masik szigetrol :)) 

Szabi

Előzmény: zumi1974 (2531)
Szemolcs Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2540

Koszi Moo !!! Mar csak Attilaval kell felvegyem a kapcsolatot :)

 

Előzmény: Moó (2532)
good6 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2539

Kedves Moó!

 

Én is meg szeretném köszönni a kimerítő leírást!!

Mindent kételyt eloszlattál bennem, én biz' nekiállok a cserének amint lesz kijelzőm! Én nem várok semmilyen nyarat, se telet, se őszt... Semmit...:)

Látva a tiédet eléggé fáj a szívem...

Nagyon-nagyon jó, szuperül néz ki!!! Az enyémet már utálom, NEKEM IS ILYEN KELL!!! :)

Írtam is már tegnap az Attilának, hogy van-e kijelzője, de még nem jelzett vissza... :(

 

Mindenesetre mégegyszer köszönöm!

 

Üdv.: good

Előzmény: Moó (2532)
gasparv Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2538

Azóta hibátlan... bár figyelek is rá ha napon állok letakarom.

A fizikális csere nem bonyolult dolog. De az enyémnél szoftveresen is el kellett fogadtatni az autóval, mert csere után nem látta.

Azt mondták minden esetben ez így működik. Tanítani kell.

Előzmény: Jancsi66 (2537)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2537

Szia Moó!

Nem tudtam megállni, hogy ne köszönjem meg a fáradozásod a kijelző cserével kapcsolatban. Igazán pöpec képes leírást prezentáltál. Nem értem Viktor miért írta a szoftveres  tanítást, lehet a szervizben csak azért mondják, hogy ne kezdjünk el házilag barkácsolni? Mindenesetre engem ez meggyőzött és nem is tűnik nagyon bonyolultnak. Az enyém még nyárig biztos kibírja, de ha bejön a meleg valószínű nekem is cserére szorul. Viktortól  még annyit kérdeznék, ha jól emlékszem, te tavaly előtt cseréltél kijelzőt  azóta romlott-e valamit a minősége vagy hibátlanul működik?

Üdv! Jancsi

Előzmény: Moó (2535)
rsi Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2536

Sziasztok!

 

Vacakol a műszerfali olajszintmérőm… Eddig a gyújtás ráadásnál mindig azt írta, hogy OIL OK, most meg, hogy OIL - -

 

A könyve szerint ez a szintmérő hibáját jelenti… A valós olajszint egyébként rendben van…

Ismerős valakinek a történet??? Meg szokott a szintmérő néha bolondulni???

 

rsi

Moó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2535

Hát nekem nem kellet, akkor sem amikor monokrómról kicseréltem színesre, meg tegnap se amikor beraktam tesztelni a kollégának.

Előzmény: gasparv (2534)
gasparv Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2534

Szia!

 

A kijelző cserénél, kell a szoftveresen is "újratanítani" a rendszert.

Tehát nem elég a fizikálisan kicserélni.

 

Üdv.

Előzmény: Moó (2532)
Moó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2533

Szia! Vedd fel a kapcsolatot a bontós emberemmel, mert a vaterán hírdet 6000ért, talán jó lenne a tiedbe is.

Előzmény: voroscs (2530)
Moó Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2532

Képek és leírás a kijelző cseréjéről:

 

http://www.flickr.com/photos/58262111@N02/sets/72157625814729818/

zumi1974 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 2531

SZIA SZEMOLCS!

 

NAGYON SZEPEN KOSZONOM A SEGITSEGET EGY KICSIT MEGKONNYEBULTEM,IGAZ MAR 3 EVE KINT ELEK DE EZT AZ ATVALTAST VALAHOGY NEM

TUDOM MEGJEGYEZNI. MA MINDENKEPPEN ATALLITOM HOGY LATHASSAM A VERDA FOGYASZTASAT. NEKED MILYEN TAPASZTALATOD VOLT IDAIG

AZ AUTOVAL KAPCSOLATBAN? CSAK AZERT KERDEZEM MERT NEKEM EZ AZ ELSO ILYEN TIPUSU AUTOM ELOTTE KISPOLAK, SAMARA, 4UTEMU WARTBURG STB. VOLT. ESETLEG ARROL VAN VALAMI INFOD HA SZERETNEK KESOBB CD MULTICHANGERT BELETETNI AZ MENNYIBE KERULNE ES HOGY MILYEN TIPUSU JO BELE AMIT LEHET KORMANYROL VEZERELNI.

 

MEGEGYSZER KOZSI A SEGITSEGET!

 

UDV:TAMAS

Előzmény: Szemolcs (2507)
voroscs Creative Commons License 2011.01.11 0 0 2530

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni nem-e tud valaki bontott tolatóradar modult?

BOSCH 0263004095 a cikkszáma

Teljesen elnémult az autómba 407 sw.

Köszönettel:Csaba

Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2529

Google 2. link:

 

http://lubmaster.hu/spd/unas_767182/Total_Fluide_DA_1L

 

de menjél be egy peugeot-ba vagy citroenbe és vegyél, 2-3 ropiért van tutti, ha a unixos tradelineban is rendelhető 3800ért akkor kicsit elszált webshop ez...

Előzmény: tomyka34 (2528)
tomyka34 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2528

ez a ...total fluide da... csak a peugeotban kapható????mert nem tálálok sehol a neten hol kapható tudod-e?????...köszi

Előzmény: Moó (2526)
tomyka34 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2527

köszönöm Moó!!!!!

 

kb 3dl öntöttem már bele az atf-ből........remélem nem lesz rosszabb mint amilyen....de holnap körbenézek!!!!.....és a habzásról valami????...tomy

Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2526

A tradeline szerint az utcai ára 3700ft

Előzmény: Moó (2525)
Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2525

A kép nyilván lemaradt:

     

Előzmény: tomyka34 (2522)
Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2524

Fasza hogy mindenki küzd a szervóval.

 

Ja hétvégén amikor szedtem ki a blokkolót megnéztem az olajszinteket, és kellet ráöntenem a szervóolajomra, így elővettem a kis olajamat és lefényképeztem nektek, csak elfelejtettem feltölteni. Ja és csak ez jó bele, nemtudom mi de nem is piros mint az ATF, apropó ATF. Az tutti hogy nem jó bele és főleg nem a gyárija. Amikor nekem 2 éve kifogyott... kb az olaj akkor atf-et öntöttünk rá, és vetettek velem, de nem vállalta be a szerelőm a teljes cseréjét ezért a szervízbe mentem.  Ott meg mondták hogy kifejezetten nem jó az ATF olaj a szervóba, meg mutattak valamit a gépen is ahol le volt írva. 1 vagy 2 flakon gyárit vetettek velem már nem emlékszem de valami 2-3 ezer forint volt az megmaradt. Íme a kép cikkszámmal együtt:

Előzmény: tomyka34 (2522)
userik Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2523

Üdv mindenkinek a szervó problémákkal küszködők!

 

Az én meglátásom az, hogy azért habosodhata szervó, mert kodenzácios víz kerül a szervó olajba. Vagyis SZERINTEM a szervo pumpa szorul, melegszik a melegedés miatt kicsapódik a víz az olajban és a melegedés miatt nincs elégendő nyomás a működéshez.

 

Üdv Erik sufni tuning kókány szaki.

tomyka34 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2522

sziasztok!!!

 

egy kis segitségre lenne szükségem....egy angol 2.0hdi-m van

 

a kormány szervóm habosodik és néha keményedik a kormányom...amikor élesen kanyarodom akkor meg rezgést érzek a kormányon.....voltam szervizben alánéztek nem szivárog a kormánymű sehol.....a szervó működik....de a betöltő cső mindig olajos kinyomja az olajat....álló helyzetben semmi gond de valahova eltűnik az olaj.....voltam a norautoban

és castrol atf tq dIII olajat raktam bele azt mondták ez való bele.....de visszaolvastam és azt irjátok hogy ez nem jó bele....két kérdésem lenne ha esetleg tudnátok hogy mi lehet a rendszernek a baja??? és most pontosan milyen olaj való bele???és ha nem jót öntöttem bele akkor most mi a teendő????...előre is köszönöm...tomy

Szemolcs Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2521

Koszi szepen Moo! Akkor fel veszem a kapcsolatott Attilaval. :)

Udv Szabi

Előzmény: Moó (2512)
Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2520

Szia! Pár hozzászólással korábban írtam egy srác nevét telszámát email címét, vedd fel fele a kapcsolatot.

Előzmény: legenyk (2516)
Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2519

SZia! Sima, de előre teszek egyenlőre csak mert drága, de melyik sorba, és mennyire a szélén?! Neked mi van és hoyg?

Előzmény: Mr.Dimitrij (2517)
dieselboyrlz Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2518

Köszi Móó ez jól jött:)

Előzmény: Moó (2515)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2517

Gondolom, hátul van gond az elhelyezéssel...

SW vagy "sima"?

Egyébként vagy rendszámtáblatartó keret (ami csúnya, viszonylag drága és elhelyezés szempontjából még nem is optimális), vagy a lökhárító kilyuggatása vannak, mint lehetőségek.

 

Előzmény: Moó (2514)
legenyk Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2516

Szia Moó!

 

Oké, köszi a lehetőséget. Megnézetem a szerelő barátommal mégegyszer az autót, és ha nincs más megoldás élnék a lehetőséggel. Hogy tudlak elérni ebben az esetben?

Írd meg légyszi! 

Köszi!

 

legenyk@gmail.com

 

 

Előzmény: Moó (2514)
Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2515

Ha jól emlékszem martinék árultak ilyen menetközben felszabadító modul-t valami 50 magasságában.

 

Meg is van:

 

http://www.martincaraudio.hu/peugeot_407_tv_dvd_felszabadito_modul.html

 

De itt is van:

http://www.ariton.hu/h_tvfree_content.htm

Előzmény: dieselboyrlz (2504)
Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2514

Bár ne legyen rá szükség, de ha mégis 45ért tud szervót az emberem.

 

bontott gyári elektrohidraulikus szervo,2.0HDI,2.0i 16V,2.2i 16V és 1.8i 16V /125LE/ tipusokhoz

 

Más: van lézerblokkolótok?

 

Nekem egy target lt-400as volt, múlthéten adtam el, és most laser interceptort szeretnék, csak nemtudom hova helyezzem el a fejeket.

Előzmény: legenyk (2511)
Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2513

Ja, mivel Lamo74-nek lehet hogy kell a monochrom kijelzőm ezért letesztelem majd, hogy működik-e még és hogy milyen.

 

Ehez szétkell kapni nekem az autót, és akkor csinálok képeket meg leírást hogyan kell cserélni egészen pontosan, mert emlékből írtam.

Moó Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2512

Szemolcs, good:

 

Simán betudod szerelni otthon, ha van egy 25ös vagy 20as torx-od meg egy 2 vagy 2.5es imbuszod.

 

Fejegység ki, csati le róla letesz.

A kijelzőt körülvevő műanyagot elemet kiszereled 2 torx segítségével, aztán a kijelző is csavarozva van a konzolba. Csatit leveszed, kicseréled a kijelzőt, csatit bedugod ennyi.

 

Programozni nem kell, énis meglepődtem. Az órát újraállítod meg a beállítsaidat, mert azt a kijelző elektronikája tárolja. Nekem eltűnt a permanent boot door locking menüpont a systemből a kijelző csere után, de amúgy sem használtam.

Viszont a display beállításoknál feljött ez a színváltás.

 

Attilát nyugodtan hívjátok Pestszentlőrinc környékén található meg amúgy.

legenyk Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2511

Sziasztok 407 tulajtesók!

 

gy-ér írta régebben:

"Kérlek, ha tudsz segíts, mert tanácstalan vagyok! Van egy 2005-ös 407 SW 2.0 hdi-m 100 000 km-rel. (csak szakszervízben szervizeltetem). Következő a problémám. Indításkor el kell telnie 2-3 másodpercnek, hogy a kormányszervó reagáljon. Ugyanakkor balra kanyarodáskor (csak balra) néha bele kell kapaszkodi a kormányba, hogy megtudjam tartani az autót. Szervizben voltam, válaszuk: habosodik a rendszer, VALÓSZÍNÜLEG  a szervó miatt, Megkérdeztem, hogy VALÓSZÍNÜLEG ez mibe fájna nekem, kb. 200 000 HUF. De kérdezem én, hogy valószínuleg, vagy biztosan, mert valószínüségre nem szertnék 200 000 HUF-ot kifizetni, hát azt nem tudják! És ezzel le is zárták a beszélgetést."

 

Ez a probléma hozzám is visszatért a napokban. kb 1 éve már 1x csinálta az autóm, de utánna abba maradt. Jelen esetben viszont nem szűnik meg. Van valakinek tapasztalata ezzel a problémával kapcsolatban? Levegős a rendszer? Elektrónika szarakodik? Tanácstalan vagyok....... 200.000Ft-ot nem szívesen adnék ki, ha van más megoldás, és nem is a szivattyú a hibás esetleg...

Segítsetek légyszi!

 

Üdv!

kegenyk

Lamo74 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 2510

 Szia Moó!

 

Érdeklődnék, hogy a Te fekete-fehér kijelződ még megvan-e, és ha még megvan, akkor mi az a jelképes összeg, amiért eladnád.

e-mail címem: l.moni74@freemail.hu

 

Köszönettel

Előzmény: Moó (2501)
good6 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2509

Én is ezen gondolkodtam a válasza után, hogy vajon hogyan állítja pirosra, mikor a mi kijelzőinket nem lehet állítani, oké hogy kicseréli magát a kijelzőt de ettől még a gép honnan tudja, hogy ezt már állítani is lehet... hogyan-mivel??? :)

Moo holnap ezekre a kérédsekre választ kell adnod, mi addíg nem alszunk... :)

Előzmény: Szemolcs (2508)
Szemolcs Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2508

Szia Moo!!!

Ez a kijelzo dolog engem is erdekelne mert nekem is mar egy fel ora autozas utan eltunik  :( igy eleg gaz!! 

Gondolom ha ide ki raktad Attila elerhetoseget akkor fel vehetem vele a kapcsolatot en is ha nem gond ?

meg egy kerdes ezt a ki jelzot te raktad be otthon ? nem kellet utana telepiteni ?

koszi udv Szabi

Előzmény: Moó (2501)
Szemolcs Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2507

Szia zumi1974!

 

At tudod allitani km-re , en irorszagba elek nekem is ez volt az elso lepes, mikor egy eve meg vettem a kocsit !! 

A kovetkezok a lepesek 

Menu- ott ezt valaszd: Personalisation-configuration

Nyomj ok-t

Display configuration 

ok

Choice of units

ok

itt a nyilakal ki tudod valasztani a l/100 km + a celsius utana a nyilakkal oda lapozol az okra es nyosz egy ok-t 

remelem ertheto voltam es sikerul nekem igy egybol att alt a muszerfalon is km-re

sok sikert 

udv Szabi

 

Előzmény: zumi1974 (2505)
birobandi Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2506

Szia zumi1974
Át lehet váltani, legegyszerübb, ha elolvasod a gépkönyvben: http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm
Balesetmentes, örömteli autózást kíván: birobandi

Előzmény: zumi1974 (2505)
zumi1974 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2505

Udv minden 407-es gazdanak!

 

EN CSAK MA LETTEM OROSZLAN TULAJDONOS ES SZUKSEGEM LENNE NEHANY SEGITSEGRE!

407 2.0HDI-M (AUTOMATA 6SPEED) VAN. AZ ELSO KERDESEM AZ LENNE HOGY MIRE KELL

ODAFIGYELNI EGY AUTOMATANAL, VAN -E VALAMI TIPUSHIBAJA STB. SOK MINDENKINEL OLVASTAM HOGY

LEDERMED AZ AUTO, NEHEZEN INDUL, BAR EN ANGLIABAN ELEK ITT IS VETTEM A MACSKAT ALTALABAN NEM

NAGYON SZOKOTT FELSZOKNI A HOMERO -10FOLE ITT AZERT GYENGEBB HIDEGEK VANNAK MINT OTTHON.

A MASIK KERDESEM PEDIG A TRIP COMPUTERREL KAPCSOLATOS SZERETNEM ATVALTANI A MERFOLDET KM-RE

LEHETSEGES EZ? KICSIT PROBLEMAS AZ ATVALTAS NEM IGAZAN VAGYOK TISZTABAN EZZEL AZ EGESSZEL.

HALA ISTENNEK 2 EVES AZ AUTO EZERT VAN RA 1 EV GARI MEG EZ AZERT VIGASZTAL HA ESETLEG LENNE VALAMI.

 

ELORE IS KOSZONOM A SEGITSEGET MINDENKINEK!!

 


dieselboyrlz Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2504

Sziasztok!

 

Arról tud vki valamit, hogy lehet az rt3-nál engedélyezni az auxot menetközben?! mert láttam neten ilyen kilógó kábel megoldásokat de azt nem szeretném viszont láttam egy ilyet is: erre kiváncsi lennék, milyen megoldás ez:) köszi

Moó Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2503

Szia! Huhh hát ezzel megfogtál, mert már nem emlékszem hogy máshogy néz-e ki.

 

Felfedem az én beszállítómat (hivatkozz rám, és más lesz a hozzáállás):

 

Fabriczy Attila

citroenpicasso@citromail.hu

06 20 961 2761

 

 

Előzmény: good6 (2502)
good6 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2502

Nagyon köszi... :)

És akkor gondolom, ez bírja a meleget...

Azon gondolkodom, hogy a bontottan vásároltnál, csak akkor lehetsz biztos benne, hogy valóban színes, míg be nem rakod... A bontóban nem tudod ellenőrizni... Nem?

 

Köszi!

Előzmény: Moó (2501)
Moó Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2501

Na akkor most eloszlatok minden kétejt :)

 

Nekem is ilyen 2színű kijelzőm volt, és nyáron kezdett vacakolni, ha baromi meleg volt, illetve ha az asszony sokat nyomatta maxon fejre a meleget, akkor egy picit elmosódott, amúgy rendben volt.

 

Megelégeltem, és kicseréltem színes kijelzősre mint rsi-nek. Fejegység ki 2db 10es hosszú torx csavarral, van még alatta talán 2db 25ös torx csavar kijön az egész. Abból megint 2 csavarral kijön a kijelző. Régi ki új be.

 

Több szín van benne: barna, piros, zöld, kék, és éjszakai szürkés kék, valamint lehet állítani, hogy ha felkapcsol a lámpa, akkor a korábbi színbeállításról átáll erre az éjszakai szürkés kékre.

Nekem pirosra van állítva mert ez harmonizál a narancssárga világításhoz.

 

Ez a kijelző betegség amúgy a 607től ered, abban debütált ez a csodás kijelző, és megkapták a 407esek is 1:1ben ugyanaz.

 

Én bontottan vásároltam 20 vagy 25ezer forintért.

 

Ha valaki szeretné jelképes áron megkaphatja az én "fekete-fehér" kijelzőmet ami csak extrém körülmények között mosódik el egy picit, kint van a garázsban a polcon.

 

Remélem segítettem.

Előzmény: good6 (2500)
good6 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2500

Sziasztok Márkatársak!

 

Az én kijelzőm sincs még ilyen rossz állapotban mint a képen látható, azonban ahogy az előttem szólónál, nálam is már a fűtés is befolyásolja... Egy relatív hosszabb útón, mondjuk 1 óra, 23-24-fok fűtésnél már láthatók apró elváltozások...

Mikor megláttam rsi kijelzőjét én is pont azon kezdtem gondolkodni vajon ez jó-e a mi autóinkba is??!!

Az új képek láttán sem látok különbséget, méretre ugyan akkora, hisz az autójában is ott van ahol a miénkbe...

Meg azt írtátok, hogy a fejegysége ugyan az...

 

Szal, most ez izgatja nagyon a fantáziám...

Ha tudnám, hogy passzol, és tudnám, hogy nem fő el a napon én biztos kicseréltetném ilyenre az enyém, mert engem már nagyon zavar hogy folyik...

 

Kérek szépen mindenkit ha tud okosságot írja le, hisz ez közös ügyünk, elfolyt kijelzőjű társaim...:)

 

Sziasztok!

Előzmény: Jancsi66 (2499)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2499

Szia rsi!

Köszi a képeket! Sajnos a miénk tényleg nem ilyen.  Ha szerencséd van, a tied talán már a napra se olyan érzékeny mint a mi kijelzőink.  Erről beszélek.

 

Ezt a képet még Lux Kapitány linkelte be tavaly februárban. Az enyém még nincs ilyen rossz állapotban, de már a melegre is (értem ez alatt az autó fűtését) kezd vacakolni. Ha végleg megadja magát, jó lenne tudni, hogy a színes kijelző kompatibilis-e ezzel? A tolató radar kijelzése meg szerintem már csak szoftver kérdése, bár elég laikus vagyok a témában.

Üdv! Jancsi66 

Előzmény: rsi (2498)
rsi Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2498

Sziasztok!

 

Ez tényleg színes kijelző. Nem X millió színű, mint a mostani mobiltelefonoké, de nem is monokróm… Gyorsan csináltam néhány felvételt a garázsban, bocsi a minőségért, de este van, plusz telefonnal követtem el a felvételeket.

 

Készítettem egy képet a tolatóradar vizuális megjelenítéséről is. Látszik, hogy három irányt mutat a kocsi mögött (jobb, közép és bal). A pálcikák színe és száma mutatja a távolságot, az elhelyezkedése pedig az irányt. Ezen a képen minden világít, mivel a garázsban állok és a kocsi mögött közvetlenül a nyári gumik pihennek.

 

Üdv!

 

rsi

 

 

 

 

Előzmény: Jancsi66 (2496)
birobandi Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2497

Szia Jancsi66!
A kijelzője nem azonos a mienkkel. Csak a fejegység RD4 azonos. A mienk tudomásom szerint nem alkalmas a vizuális tolató radar kijelzésre, ráadásúl szerintem maga a radarom elektronikája is csak a hang kijelzést tudja.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Jancsi66 (2496)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2496

Szia rsi!

Hogy érted azt, hogy színes a kijelző? Mert ránézésre nekem is ilyen van, relatíve színes (narancs-fekete) azaz monochrom. A tied több színű? Mert a képről amit belinkeltél ez nem igazán derűl ki. Én is várom a további képeket a tolatóradar kijelzésről.

Üdv! Jancsi66

Előzmény: rsi (2491)
Moó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2495

2 napja kihangosítót hackelek szabadidőmben az autóba, aux in bementre, vannak tapasztalatok, este leírom ha készvagyok

Moó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2494

Szia RSI! Tegyél már fel képet kérlek, hogy milyen amikor tolatsz mit mutat a kijelző, mert érdekelne :)

Előzmény: rsi (2491)
rsi Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2493

Szia!

 

2010. decemberében vettem a kocsit, ezért még nincs tapasztalatom az erős napsütés hatásaival kapcsolatban... Az oldalsó ablakok és a hátsó ablak is fóliázva vannak, ez talán segíthet majd nyáron.

 

rsi

 

Előzmény: good6 (2492)
good6 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2492

Szia!

 

Neked ez a "színes" kijelző megfő a napon?

Előzmény: rsi (2491)
rsi Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2491

Ilyen CD-s rádió és kijelző van a kocsimban... Ezen lett aktiváltatva a parkoló asszisztens vizuális megjelenítés funkciója.

 

Akinek ilyen cucc és gyári parkoló asszisztens van a verdájában és tolatáskor nem működik ez az "egérmozi" funkció, szerintem bátran próbálkozhat a bekapcsoltatásával...:-)

 

rsi

 

 

 

Előzmény: rsi (2490)
rsi Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2490

Üdv Mindenkinek!

 

Nemrég voltam PUG szervizben software frissítésen (407 coupé 2.2 benzin) és ha már arra jártam aktiváltattam két funkciót a kocsin.

 

  • Az egyik a hátsó gyári parkoló asszisztens vizuális megjelenítés funkciója. Eddig csak a hátsó hangszórókon keresztül érkező csipogás jelezte az akadály közelségét, illetve helyét, most pedig a kijelzőn is látható a dolog grafikusan (RD4 CD-s fejegység és színes kijelző van a kocsiban). Különböző színű és számú csíkok jelzik az akadály elhelyezkedését.
  • A másik a parkoló fény funkció. A gyújtás levétele után 30 másodpercen belül az index-kar lebillentésével, vagy felhúzásával az adott oldali helyzetjelző lámpák az akkumulátor állapotának figyelembevételével 30-60 percig világítanak. Ez hasznos lehet esti útszéli rövid parkolás esetén…

 

Ezeket a funkciókat a kocsihoz kapott gyári használati utasításban találtam és csodálkoztam, hogy az én autómban miért nem működnek. Az ok banális, a funkciók egyszerűen nem voltak beállítva, pedig egyébként minden adott volt… Érdekes marketing szemlélet… Érdemes kicsit búvárkodni a témában tisztelt kollégák, hiszen sok „rejtett tartalék” lapulhat még az oroszlánjainkban…

 

Gyúrok még egy kicsit a tolatáskor lebillenő külső visszapillantó projekten, de a szerviz szerint csak memóriás ülés-tükör esetén működik…

 

Üdv!

 

rsi

Lux Kapitány Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2489

jozicu!

 

Mit értesz ezalatt:

"... De elszomorito informaciokat olvastam rola,amit nem igazan hiszek el ..." ?

 

Ha írsz konkrét "elszomorító" dolgot / hallomást, akkor megpróbáljuk cáfolni (ha kell),vagy leírni a személyes tapasztalatot.

 

Elvégre ez is csak egy tömeggyártásban készített autó, amit emberek is szerelnek össze, amely során cél a profit, ahol óriási a verseny diktálta (roham)tempó és amely autót (ha használt) előttünk bárki is vezethette. Szóval zgyan olyan, mint a "többi". :-)

 

Nekem 2.0 HDi van.

 

Balázs

 

Előzmény: jozicu (2487)
Mad Mike 007 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2488

Sziasztok!

Kb.fél éve az utolsó légszűrőcsere óta az első inditásnál tökéletesen ketyeg az alapjáratom,szép a hangja de amint elindulok vele és vhol megint megállok akkor már hol szépen ketyeg hol pedig búg,dohog!Vkinek esetleg volt már hasonló jelensége?Az autóm 2005 1.6 Hdi Sw FAP-os.Köszönöm.

jozicu Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2487

Üdvözlöm a peugeot tulajdonosokat !

 

Nekem 406-os peugeotom van,de szeretnenk kicserelni egy 407 2000.hdi re.

De elszomorito informaciokat olvastam rola,amit nem igazan hiszek el .

Ezert akinek ilyen autoja van kerem irjon nekem,hogy mik a tapasztalatai.

Elore is koszonom ! Jozsef

 

                           

legenyk Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2486

Szia gy-ér!

 

Most olvastam a problémádról, amit februárban írtál a 407 kormányszervójával kapcsolatban. Az a helyzet, hogy nekem is előjött pontosan ez a probléma. Az én járgányom 2004-es 407 sw 2.0 Hdi, 121000km-el. Hogyan sikerült megoldanod a problémát? Mindenképpen érdekelne a megoldás, mert elég ilyesztő így használni az autót. Kérlek írj, ha még emlékszel a megoldásra!

Előre is köszi!

 

 

Üdv.

Kris

email: legenyk@gmail.com

Előzmény: gy-ér (1294)
p407 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2485

Ja ilyet én is vettem,kb 2 hétig bírta,és felhólyagosodott semmire nem jó.Gyári drága viszont tartós!

Előzmény: Moó (2484)
Moó Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2484

Szia! Nekem gyárilag nincsen benne, és ilyen autótuning boltban vettem második alkalommal teljesen korrekt minőségűt U profilja van, rákell tenni a végét megvágod ferdén és kész. Picit vastagabb mint a gyári, de nekem még jobban is tetszik mert a gyári túl vékony talán. Nagynyomású mosót is bírja, most vettem ki télire belőle mert 2 év után már kavicsfelverődéses lett, és szarul nézett ki. Ja árban kb 1500 forint. A gyári pedig ha jól emlékszem valami 15-20 ropi.

Előzmény: krisztianqn (2482)
Lux Kapitány Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2483

Köszi Erik az ESP olvasmányt.

Néha én is bele szoktam olvasni valami Autotechnikás írásba.

Ezt nem ismertem. Sajnos nem túl részletes, főképp arról nem ír, amin korábban elmélkedtem.

Sőt, nekem mint hozzá nem értőnek továbbra is csak azt erősítette - szemben az általad írtakkal (amivel nem akarok vitatkozni, mert tényleg nem értek hozzá) -, hogy több szenzortól érkező és egymáshopz viszonyított (azaz relatív) adatokkal dolgozik a vezérlő, ahol a kerék átmérőnek nincs jelentősége.

 

Érti a fene... :o)

 

Üdv.:

Balázs

 

Előzmény: userik (2481)
krisztianqn Creative Commons License 2011.01.05 0 0 2482

Sziasztok!

 

Honnan lehetne vásárolni elfogadható árban a hűtőrácsra krómléceket?

Egy jópofa a háromból kettőt lelopott.

A bontók elhajtottak.

 

Köszi a segítséget!

 

Minden 407 tulajdonosnak BÚÉK!

 

krisztianqn

 

userik Creative Commons License 2011.01.04 0 0 2481

Itt a  válasz az ESP működésére. A kerék mérete be van programozva az ECU-ba, tehát azza, vagyis a gyári kerékmérettel számolja ki a fékezett kerék fordulatát amit a az ECU az ABS szenzorral méri, (mivel a féktárcsa elfordulását figyeli) az  azon megtett utat. Tehát a féktárcsán megtett fordulat igen csak lehet eltérő a kisseb nagyobb kerékátmérő esetén.

 

ESP méködése:

http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2005/03/20-22.pdf

Előzmény: Lux Kapitány (2479)
naplesman Creative Commons License 2011.01.04 0 0 2480

Sziasztok!

 

Régi olvasója vagyok a topicnak, azonban most szólok hozzá először és mindjárt egy problémával. 1.8-as benzines az autó és reggelente azt csinálja hogy nehezen indul. Konkrétan az a diagnózis, hogy beindítás után mintha nem venné fel a fordulatot, olyan dadogós, mintha nem lenne elég alapjárat. Ha el akarok indulni akkor le akar fulladni, és erősebb gázfröccs esetén nagyobb füst jön ki a kipufogóból. De ez csak az első percekben van így utánna semmi gond. Nem tudom mi lehet ez, ha van rá valami magyarázat azt megköszönném. Egyébként 4. éve használom az autót, eddig szinte teljesen problémamnetesen. Üdv

Lux Kapitány Creative Commons License 2011.01.04 0 0 2479

No, ez a gumi méret kontra ESP elgondolkodtatott engem is.

 

Ugyan nem ismerem ennek működési elvét, de én magam azt gondoplnám, hogy relatív eltéréseket korrigál(hat). Ha tehát mind a négy tengelyen egyforma méretű gumi van, akkor azok adott sebességhez köthető fordulatai is meg kell egyezzen (ideális esetben). Ha valame3lyik tengely fordulata eltér (kipörög pl), akkor tök mindegy mekkora gumi lehet rajta, mert ezt a relatív eltérést kell korrigálni.

 

Még azt is feltételezem a rendszerről, hogy képes "önjavításra" is, azaz valamilyen módszerrel meghatározza a gumik méretét (és itt nem a tényleges gumi méretre gondolok, hanem azok egymáshoz éképesti méretéhez / méret eltéréséhez). Mert ugye van az a helyzet, hogy pl. felrakok egy vadi új téli szettet (ennek a profilmélysége akár 10mm is lehet, majd használom jó sokat és elkoptatom mondjuk 4mm-es re; vagy felteszek egy kopottabb nyári gumit. Ez átmérőben már is vagy 12mm különbség. Ha ezzel nem tudna megküzdeni a rendszer, akkor lehet sokat nem is ér).

 

De ezek csak egy hozzá nem értő, hangos gondolatai.

 

Balázs

Előzmény: liko1 (2475)
Moó Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2478

SZia! Egy 10es a kar, kb 1 éves. Elmondom hogy kell berakni kb 15 perc, aztán elballagsz szervízbe és egy fél óra alatt beállítják neked, ami helytől függően 2-3 ezer forint lehet.

 

Fogyasztásban, kényelemben baromi jó dolog.

Előzmény: kutyavonat (2474)
liko1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2477

Hát nem tudom, meg jártam ezzel a téli gumival /Dunlop Sport 3d/ az osztrák, szlovén sí terepeket nagyritkán avatkozott be az ESP és nem volt gondom soha. Úgy gondolom a 11mm még bőven belefér.

userik Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2476

Szia+ Az ABS/ESP hibát akkor fogod észrevenni, amikor megcsúszik a kocsi, és aktiválódik az ESP. Nem mindegy mennyit korrigál majd az eredeti kerékmérettel sámolva, hogy mennyi fordulatot engedjen. Ami lehet sok vagy épp kevés lesz, és nem tudja megfogni a csúszást.

 

Tehát nem jelzi hibának az eltérő kerék méretet, hanem rosszul korrigál. Ami elég veszélyes lehet szerintem.

Előzmény: liko1 (2475)
liko1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2475

Sziasztok

Gumi kérdéshez szólnék hozzá nekem a téli gumim 225/55 17, a nyári pedig 225/50 17 az eltérés a gyári mérethez képest 11mm plussz és mínusz  a kílométeróra 2km csal,három éve váltogatom és nincs ABS ESP probléma.

kutyavonat Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2474

Hali Moó - mennyibe kerül a tempomat kar és mi kell még mellé, hogy működő tempomat legyen a végeredmény (1.8i/2004)?

Előzmény: Moó (2472)
barcsefi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2473

Eldőlt, megveszem a kocsit.A hét vége felé már rendszámostul a nevemen lessz.

A budaőrsi szervízben nagyon normálisak voltak. A gázpedál jeladó hibán kívül mást nem találtak.

A tempomat benne van, de a felni érdekelhet (minden az anyegin múlik!!) .

A téli gumi nem aktuális, mivel ezzel van szerelve.

A szervízben a gumiméret váltásra csak vonogatták a vállukat.

Azt mondták, hogy pontatlan lessz a km óra 97-nál 100-at mutat.

Az ESP-re azt mondták, hogy szerintük a minimális eltérés miatt azt nem zavarja.

+ a peresebb gumi rontja a menetkomfortot,valamint 1 cm-el közelebb kerül a talajhoz.

Ezek után marad a gyári méret!

Előzmény: Moó (2472)
Moó Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2472

Ha megveszed és akarsz bele tempomatot, van eladó vezérlő karom hozzá.

 

Nekem alapból nemvolt és úgy raktam bele, és most lecseréltem sebességkorlátozósra, ezért a sima kar eladó.

Előzmény: barcsefi (2462)
Moó Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2471

RSI kolléga jól mondja a méretet!

 

2.0 alatt 205/60 R16 van az autókon. Ennek a váltója 215/55 16

2.0 sportline felszereltségtől felfele (nagyobb fék, nem fér el a féknyereg a kicsivel) pedig 215/55 R17 azaz 1 collal nagyobb mint a kicsi kerék.


A nagyvérőek pedig 235/45 r18 ami pont a váltója a 17esnek.

 

Nem lehet eltérni a mérettől mert meghülyül az esp tőle. Tehetsz rá nagyobb méretet, csak átkell állítani a kerékméretet a szervízben.

 

Amúgy ha megveszed van eladó 4db 205/60 R16os Michelin Pilot Alpine téligumim 6mmesek, esetlegesen hozzá való gyári alufelnin.

Előzmény: userik (2467)
Moó Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2470

Szia! Én! :)

 

Van hozzá gyári, nem jó bele az atf. Nekem minden télen felhabzik, és akkor kell rátölteni, aztán következő télig jó megint.

Vagyél gyárit olajat mert valami 2000ft egy liter belőle.

Előzmény: Mad Mike 007 (2460)
rsi Creative Commons License 2011.01.02 0 0 2469

205/60 R16, 215/55 R17, 235/45 R18 a gyári méretek, de bizonyos tipusokra a fék mérete miatt legalább 17-es felni kell...

 

rsi

Előzmény: userik (2467)
barcsefi Creative Commons License 2011.01.02 0 0 2468

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Holnap a szervízben kiderül, hogy megvesszük-e a gépet. Remélem nem kell csalodnom az első benyomásaimban.

userik Creative Commons License 2011.01.02 0 0 2467

Sajnos a gumit nem javaslom, javasolja a gyár sem, mivel ahoz a mérethez van beállítva az ESP/ABS. Szóval ha nem akarsz 205/60/16 os gumikat akkor a 215/50/17 es ha jól emlékszem. Az meg hogy belga az auto lehet jobb is mert ott van pénz a normális szervízre, megveszik ami kell hozzá , nem mint otthon hogy mindent olcsobban akarnak és a sporolás a kocsi elromlásához vezet,.

Előzmény: barcsefi (2462)
birobandi Creative Commons License 2011.01.02 0 0 2466

Szia barcsefi!
Nekem egy 2005 Márciusi 1,6 HDI-im van. Első tulaj vagyok, 94 000 Km-t menetem vele. Eddig nagyon meg vagyok elégedve, komolyabb probléma nem volt vele, cserben soha sem hagyott. A fogyasztásom világbajnok :), -az enyém nem SW, az valamivel többet eszik. Sokat menetem vele viszonylag külföldön, gond nélkűl. Az elmúlt nyáron lakókocsit is vontattam vele, sajnos így a fogyasztás majdnem megduplázodott. Igen, több karosszéria elem alúból van. (gépháztető is). Tudok neked kíváló szakembereket ajánlani, elfogadható óradijjal: http://balogh.peugeot.hu/hu 
Sok örömöt kívánok az autóhoz: birobandi

Előzmény: barcsefi (2462)
sulep Creative Commons License 2011.01.02 0 0 2465

Sziasztok!

 

Használt autó vásárlás előtt állok és a Peugeot 407 is szóbakerült nálam. 2005-2006-os évjáratút tudnék venni a szánt keretből. Eddig az 1.8 benzineseket nézegettem hogy ne kelljen sokat fizetnem utána. Kérdésem az lenne ezekket az évjáratokkal, motorral milyen különösebb hibák lehetnek? pl elektromos gondok stb...

 

Köszönöm a segítséget. 

good6 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2464

Szia!

 

Pontosan már nem emlékszem, hogy a sárvédők aluból vannak-e, de arra biztosan emlékszem, hogy mikor vettem az autót a motorháztetőn nem tudtuk lemérni a festéket, az valami más anyagból van...

 

Amúgy szép az autó...

 

Üdv.

Előzmény: barcsefi (2462)
unomma Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2463

Szép a autó, de azért arra a belga 114000km-re nem vennék mérget!! Ami nem azt jelenti hogy ne vedd meg ha tetszik.

Előzmény: barcsefi (2462)
barcsefi Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2462

Sziasztok !

 

Boldog új évet kívánok !

 

A családban új autó vétele vált szükségessé, sok-sok válogatás, próba után a 407 sw 1,6 hdi-ra esett a választásunk.

A kiszemelt autó a következő:http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_sw_1.6_hdi_premium_panorama_teto._nagynavi._pdc-4349864

Az árusító kereskedő rendkívül korrektnek tűnik (a megnézett kb. 25 verda eladójától fényévek). Mindenféle szemlében benne van.

4.-én a budaőrsi szervízben nézetnénk át a vasat, ha ott nem fogadnak, akkor a győri szervíznél, mivel az eladó győri.

Az autóban 114,000 km van, vezetett belga szervízkönyvvel rendelkezik. Az eladó állítása alapján a km futás a márkaszarvízekben leellenőrízhető.

Az autóval már kétszer voltunk próbaúton, rendellenes zörej sehol. 1,5 órát vezettük, eléggé tág határok között (szar út, autópálya, normál városi, országút).

Igaz az, hogy az első sárvédők alu-ból vannak? (festék fetékréteg mérés miatt érdekelne)

A gyári navit, csak gépről lehet frissíteni?

Valakinek tapasztalata valamelyik szervízről, vagy a kereskedésről?

Tudtok-e ajánlani egy jó szakit csepel környékéről?

A gyári gumiméret helyett a 205/55r16-ról van-e valakinek tapasztalata?(me occsóbb)

 

Előre is köszönöm válaszaitokat!

 

Szemolcs Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2461

Sziasztok !!

Boldog uj evet kivanok !!! 

Mad Mike 007 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2460

Sziasztok

BUÉK mindenkinek.

Valaki töltött már után szervóolajat,és milyen fajtát mert azt hiszem csöpög belöle vhol a bilincs körül.Köszönöm.

Moó Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2459

Boldog új évet nektek!

 

Nekem meg szarakodik télen.

 

A váltóbefagyást kiderítettem hogy a bowden csinálja, jövőhéten érkezik.

 

Motor indulás: Shell sima diesel volt most benne, mert kijártam az előző dermedésgátlózott omv alpesi diesel-t. Negyed tanktól kezdődött a hiszti.

 

Tegnap megint 10 perc köszörülés után indult be, de fújt előtte egy akkor kormot mint az állat.

 

Öntöttem bele egy Pro-tec dermedésgátlót, teletankoltam és ma hibátlanul indult...

 

Az izzítógyertyáim hibátlanok....

Előzmény: good6 (2455)
Mad Mike 007 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2458

Szia

Igen részecskeszűrős én is úgy hallottam,h az Ineo arra való.Akkor most majd kipróbáljuk.

Köszi szépen.

Előzmény: good6 (2457)
good6 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2457

Szia!

 

Ha részecskeszűrős az autód, akkor inkább javallott bele az ineo, mert az összetételét részecskeszűrős autókra fejlesztették ki...

Előzmény: Mad Mike 007 (2454)
Mad Mike 007 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2456

Szia,a hátsóablak fűtés gombja,az fűti a tükröket is.

Előzmény: lackiska (2359)
good6 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2455

Sziasztok!

 

Csatlakoznom kell Gasparv-hoz, mert akármilyen téli időjárás van, mindíg mintha nyáron indítanék...

Az egyetlen dolog amiből tudom, hogy tél van, hogy az automata szivató pár percíg magasabban tartja az alapjáratot...

Adalékanyagot még képen sem láttam mutatóban soha...

Lukoil kúton tankolok, szimpla gázolajat...

 

Valamiért nagyon jó nekünk...

 

Boldog Új Évet Márkatársak!

 

Sziasztok!

Előzmény: gasparv (2453)
Mad Mike 007 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2454

Sziasztok,nekem egy 407 1.6 Hdi SW-m van.Motorolajként a Total Quartz 9000 10w-40-est használom már vagy 3 éve olajcserénél,viszont a motorháztetőt ha felnyitom ott a Total emblémán a Total Quartz Ineo 5W-30-as szerepel.Valaki használ ilyet,esetleg vmi pozitív,negativ tapasztalat?Köszi.

gasparv Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2453

Sziasztok!

 

Olvasgatom a hozzászólásotokat a hidegindítással kapcsolatban....

Nekem soha semmilyen problémám nem volt vele. Semmi extrát nem  vettem észre még -15 fokban sem. Mintha nyáron indítanék.

Volt mikor 3 napig állt kint a paripa, és akkor sem.

 

Agip kúton tankolok "sima" gázolajat.

 

Tehát nem értem mi a problémátok.

 

Üdv és B.U.É.K: G.Viktor

szultanka1 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2452

http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm

 

A nyelv kiválasztása
Német, spanyol, francia, angol, olasz, holland, portugál és brazíliai portugál

 

Szerintem itt találsz megoldást.

Előzmény: ismi20 (2448)
rsi Creative Commons License 2010.12.31 0 0 2451

rsi Creative Commons License 2010.12.30 0 0 2450

Az valószínűleg STP adalék lehetett...:-)

 

http://www.stp.com/

 

rsi

Előzmény: dieselboyrlz (2449)
dieselboyrlz Creative Commons License 2010.12.30 0 0 2449

Sziasztok!

 

Volna egy olyan kérdésem aki rt3-as fejegységgel rendelkezik és lehet neki is sim kártyát rakni a kocsiba, hogy az mitől fordulhat elő, hogy amikor berakom a sim kártyát a kocsi azt irja ki h nincs behelyezve vagy rosszul van behelyezve?! probáltam már vodásat tmobileosat... az auto németből lett behozva, de nem hinném, hogy csak a német kártyákat fogadná el..:)Nekem is volt most problémám a hideg indítással én vmi STB márkáju 1190ftért vettem ezt az adalékot, de nem volt nagy sikerrel, mert másnap ugyanugy alig akart beindulni...

 

Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

ismi20 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 2448

Szeretnek segitseget kerni vettunk egy 407swt es sajnos belgaul van minden a kocsin van hozza cd de nem lehet azzal sem nyelvet valtoztatni kerlek akinek megvan a kod mit kell beirni vagy hogyan lehet nyelvet valtoztatni az segitsen koszonom

spidy666 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 2447

köszönöm szépen.remélem kiderül mi a probléma.további kellemes ünnepeket mindenkinek!

p407 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 2446

Szia,nekem is volt ilyen problémám egy párszor.Hibakód kiolvasás,ott kiderül melyik ABS jeladód romlott el,majd csere.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: spidy666 (2445)
spidy666 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 2445

sziasztok.

nekem olyan kérdésem lenne hogy néha induláskor kiírja a 407esem hogy nem működik az ESP/ASR system és az ABS se.nem értem hogy miért mert mikor leállitom az autót és újra elindítom akkor meg működik minden,de ma déluttán menet közbe írta ki ugyanezt és most nem működik semmi.valakinek volt már ilyen problémája?ha igen hogy orvosolta?előre is köszönöm szépen.:üdv Laci

lackiska Creative Commons License 2010.12.26 0 0 2444

Kedves Birobandi!

Köszönöm a válaszodat.

Nincs fordulatszám korlátozás és nem hibát jelez.

Üdv, Lackis.

 

Előzmény: birobandi (2443)
birobandi Creative Commons License 2010.12.26 0 0 2443

Szia lackiska
Konkretizáld az üzenetet, mert ezt így nem lehet megválaszolni. Más, ha részecskeszűrő meghibásodását jelzi, más ha korom égetés elmaradását jelzi. Ez utobbinál segíthet az országúti üzem. Figyeld meg, hogy van e fordulatszám korlátozás.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: lackiska (2442)
lackiska Creative Commons License 2010.12.26 0 0 2442

Kedves márkatársaimnak - is - Boldog Ünnepeket Kívánok!

Szeretném megkérdezni, hogy hibaüzenetként megjelent a részecske-szűrő figyelmeztető üzenet. Az utóbbi időben csak városi, rövidtávú üzemben volt az autó, most tervezek egy hosszabb utat. Van-e remény arra, hogy a hibaüzenet megszünik egy hosszabb út és nagyobb sebesség során? Egyáltalán nyugodtan elindulhatok-e így?

Köszönöm a válaszokat.

Moó Creative Commons License 2010.12.25 0 0 2441

Jómagam is Boldog karácsonyt kívánok minden cicásautó tulajdonosnak és családjának!

Előzmény: userik (2440)
userik Creative Commons License 2010.12.24 0 0 2440

Boldog Békés Karácsonyt minden kedves forum és márka társnak!!!

renbor Creative Commons License 2010.12.24 0 0 2439

Köszönöm,nekem szedánhoz kellene,de ha üléshuzat lebontásával jár azt hiszem megvárom az ünnepek végét aztán nekiugrom.Remélem csak kiakadt a szerkezet és nem törésről van szó.

Előzmény: rsi (2437)
Moó Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2438

Üzemanyag adalékok:

 

Az egyik barátom egy autószervízben dolgozik, elég sokat járok oda, ott is szoktam csinálni a diagnosztikát.

 

Régóta mondta, hogy ők Pro-Tec üzemanyag adalékokat használnak, és öntsek én is bele néha üzemanyag rendszer tisztítót stb stb.

Én mindig visszakoztam, hogy hülye francia autó megkergül tőle, van elég bajom részecskeszűrő stb.

 

Aztán tavaly télen ledermedt a gépben a nafta. Mondta hogy öntsek bele dermedésgátlót, de nem mertem, és felhívtam a Peugeot szervízemet. Mondták hogy nyugodtan öntsem bele. Kérdem hogy milyet öntsek bele, és milyet ne. Pro-Tec, meg Wynss. De ők a protecet használják országos szinten mindenhol jó cuccok.

 

Úgyhogy azóta használok ilyen üzemanyagrendszer tisztítót, megköti a vizet a rendszerbe és kiégeti, jó cucc.

 

Na azóta 20.000renként borítok bele egyet olyan 3000 körül lehet az utcai ára, én 1900ért veszem :)

 

Beszéltünk itt az adalékozásról, ilyen cetán boostert fogok venni.

 

http://www.pro-tec.hu/content.php?s=putart&f=proputart1&id=cm81vxq032vh5736&submenu=fa75z4dsivtwcvly

rsi Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2437

Nem tűnik túl bonyolult szerkezetnek a gerinctámasz, de nem könnyű hozzáférni… Le kell bontani az üléshuzatot… Az első képen a sedan, a másodikon a coupé ülésének váza... Az enyémhez a gyári cucc ára 55 759,38 HUF + szerelés.

 

rsi

 

 

Előzmény: renbor (2434)
renbor Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2436

Hát részvétem, akkor neked is. Ha megtudok valmit akkor megírom.

Előzmény: rsi (2435)
rsi Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2435

Hasonló módon jártam kb. egy hete én is... Engem is érdekelne a megoldás...

 

rsi

Előzmény: renbor (2434)
renbor Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2434

Sziasztok.

 

Tegnap történt meg velem,hogy a vezetőülés gerinctámaszát akartam finoman állítani (a kart felső pozicióbol alsóba húzni) kb.1cm -t tudtam mozdítani mikor egy nagy kattanás kisérteben működésképtelen lett a szerkezet.

Attol tartok szétugrott a szerkezet,szerintetek ezt,milyen módon lehet javítani (remélem lehet).

Ha van valami ötletek várom őket.

 

p407 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2433

Én nem pont erre gondoltam,a benzint meg inkább kihagynám.Nekem nem  dermedésgátló kellene,ugyanis 20 fokos garázsba áll az autó,inkább az érdekelne,hogy a prémium gázolajakban mi van mert ha simát tankolok rángat a kocsi,míg bárhol a drágább gázolajtol soha!Vagy csak sima dermedésgátló,nem hinném.Ötlet?

userik Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2432

Hali! Én ma tankoltam 40 liter gázolajat + 3 liter benzint :) nekem ez a bevált szisztéma.

Előzmény: Lux Kapitány (2431)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2431

Én ezt szoktam:

http://www.norauto.hu/termekek/aru/dizel-dermedesgatlo

 

De lehet van ennél jobb. felénk nincs valami nagy választék.

Előzmény: p407 (2430)
p407 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2430

Sziasztok!Ti milyen adalékot használtok a gázolajhoz?

Moó Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2429

Az üzemanyagról, pedig mostmár osztom a véleményedet, és magam fogok mixelni :)

Moó Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2428

Szia! 407esben ez így működik. Én múlthéten erről meg is felejtkeztem, és beültem indítottam, aztán amikor szenvedett, akkor jöttem rá hogy marha voltam :) A jutalom egy depollution system faulty hibakód, ami nap végére törlődött is magától.

 

Ja ugye most hogy voltam elég sokat szervízben, rákérdeztem erre az izzításra, mert a bosch műszer amivel dolgozom kiírta hibának az izzítást. De a szervízben is mondták, és énis megtaláltam, hogy a peugeot planet is néha rosszul jelzi ki, és hibának hozza az izzítógyertyákat. Kiszedettem velük, és mondták hogy semmi hibája nincsen. Tehát a 407 így izzít.

 

Váltógondom: nemvolt alvázmosásom max 2 hete amikor a mol kúton mosta le a gép az autót, de nemhiszem hogy olyan kraftot jelentene ez a mosó.

Előzmény: Lux Kapitány (2426)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2427

Moó!

 

A gyárilag adalékolt üzemanyagokról az én véleményem az, hogy javarészt csak marketing. Nincs az ÖMV adalékolt naftájáról személyes jó/rossz tapasztalatom (pedig vagy 2 alkalommal tankoltam is már), mert még a 4 év dízelezés alatt egyszer sem dermedt le semmilyen üzemanyagom.

Én inkább veszek külön adalékot és tankoláskor magam mixelem. Kb ugyan annyiba jön ki így is, de legalább tudom, hogy mi és mennyi megy bele.

 

A váltó kapcsán: nem volt az elmúlt néhány napban alvázmosásod vagy egyéb, magasnyomású mosásod?

 

Balázs

Előzmény: Moó (2423)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2426

A minapi mínuszokban tűnt fel, hogy szemben az előző dízel autómmal (Citroen C4 1.6HDi), hogy talán a 407-ben az izzítás másképp működhet. A C4-ben már az ajtó kinyitásakor volt egy izzítűás, így gyakorlatilag mire a kulcsot a zárba tettem és elfordítottam már a rendszer nem is jelzett izzítást. De soha nem villant fel a visszajelző 1mp-nél hosszabb ideig.

 

A 407 (nekem 2.0 HDi van) pedig rendszeresen 2-3 másodpecíg izzítgat a napokban.

 

Vagy lehet valami nem tökéletes nálam?

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2425

Fapados módszert írtam. Amint a tükröt állítani kellene, a rendszer visszakapcsol. :-(

Kár, pedig lehetne vele "spórolni".

Előzmény: Lux Kapitány (2422)
gasparv Creative Commons License 2010.12.20 0 0 2424

Szervizben 3500 ft-ért letiltják.

Előzmény: Lux Kapitány (2422)
Moó Creative Commons License 2010.12.19 0 0 2423

Sziasztok!

 

Van egy problémám a géppel. A váltó néha befagy vagy valami ilyesmi.

 

Garázsban áll az autó, de egész héten a baránőmnél voltam, ahol kint csövezett az autó a -12 fokban.

 

Az első ilyen ipari hidegben, ledermedt a gép (mellesleg omv alpesi diesel-t tankoltam) 10 perc köszörülés után beindult, majd még 20 percet kellet járatni mert nem lehetett betenni csak 3-4esbe, oldalra nem lehetett kitolni.

 

Pont szervízbe mentem controllra a mágnesszelepes téma miatt, mondom a szerelőnek, azt mondta, hogy 2 bowden kapcsolgatja a váltót, és az egyik a hosszirányú valószínűleg sérült, és befagyott.

 

Középkonzol kibontás, részecskeszűrő le, hővédő le és alatta van elvileg.

 

Mondom az autóalkatrészes barátomnak a dolgot, és aztmondja, hogy ez hülyeség, mert ha elvan fagyva, akkor olyan mint egy kézifékbowden, és vagy megy vagy nem.

 

Váltóolaj gyári lett beleöntve 1.5 éve amikor a kettőstömegű meg a kuplung volt cserélve.

Szerinte ezt kéne kicserélni, mert az is ledermed.

 

Na ma mentem síelni, otthon a garázsból indulva hibátlanul ment a gép, majd 100km megtétele után menett közben szar lett...

Egy hegyre mentem fel konvojba 4esbe, és alig tudtam betenni utánna 5-be, mert megint szorult.

 

Amikor bevan halva, akkor 3-4 simán megy, és nem lehet kitolni oldalra. Ha berakom erőböl 1-be akkor lehúzom és nem ugrik be középre, hanem kintmarad oldalt, és úgy húzom le 2be.

 

A gázolaj meg azért érdekes, mert tavaly sima shell-es naftától -20ba dermedt le amikor 1 napot állt kint a fagyba, most meg -10 alpesi diesel és ledermed. Öntöttem bele Protec dermedésgátlót, azóta elsőre indul, pici izzitás után.

 

Vélemény a dolgokról?

 

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.12.19 0 0 2422

Szia dieselboyrlz!

 

Egy hete kérdezted:

 

"Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nekem automatikusan behajlik a tükör leálláskor, de ez így télen szerintem nem annyira buli, mert ebben a fagyban nembiztos, hogy olyan jó, hogy a motor erőlködik.Nem tudjátok, hogy lehet kikapcsolni az elektromos tükörbehajtást?..."

 

Tegnap jutott eszembe, hogy lehet ezt szerviz nélkül is csinálni. Ki is próbáltam ma.

 

1) A kocsiban ülve (pl. mikor megérkezel valahová) hajtsd be elektronikusan (kapcsolóval) a tükröt.

2) Állítsd le az autót, vedd ki a kulcsot. Szálj ki, zárd be.

3) (Óvatosan) Hajtsd ki a tükröket kézzel.

 

Ennyi. Addig, amíg a kapcsolót nem "bizergéled" újra, addig nem fog elektromosan ki-be fordulgatni.

 

Üdv.:

Balázs

 

Előzmény: dieselboyrlz (2396)
gasparv Creative Commons License 2010.12.18 0 0 2421

Szia!

 

Nem hinném hogy drágább fentartani egy desel 407-et mint egy benzinest.

Alkatrészek tekintetében én a dieselt tudom illetve tudnám ha kellene.

Kopóalkatzészek tekintetében ugyan az ...

 

Gondold át...

Előzmény: bpityu (2420)
bpityu Creative Commons License 2010.12.17 0 0 2420

sziasztok!

 

anno esküvői autónak kaptunk kölcsön egy 407est, most viszont lassan le szeretnénk cserélni a kocsinkat. mindenképp benzinest akarok(félek a diesel alkatrészáraktól), és mindenképp gázositani akarom.

 

a 407esek melyik motorral gázositható? általában azt mondják, hidrotőke illik hozzá, és nem lehet közvetlen befecsis.

 

köszi,ha tudnátok irni melyik milyen, esetleg ha van gázos 407es,akkor főleg érdekelnének tapasztalatok.

 

köszönöm.

rsi Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2419

Szia! A felniken még töröm az agyam…

Ami a servicebox-ot illeti, én anno értelemszerűen regisztráltam be és a fizetős szolgáltatások kivételével (pl. javítási leírások) azóta is minden működik.

Előzmény: Moó (2418)
Moó Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2418

Sziasztok! Már többször megpróbáltam, de hogyan tudtok ebbe a serviceboxba beregisztrálni? Én nemtudok, mert csak fizetős oldal jön be, az ignyenesen meg csak az autóhoz levő leírást tudom nézni.

Előzmény: rsi (2416)
DiabloCorsa Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2417

4 db Peugeot 407 acélfeni 205/60R16 Goodyear UG7+ gumival eladó.

 

2 gumin 8 mm, 2 gumin 6 mm a mintázat mélysége.

 

Ára 80.000,-Ft

 

Telefon 206-26-26, 20-9380-068

 

Klikk a nevemre!

rsi Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2416

Itt a servicebox-os ábra a gyári parkolást segítő rendszerről. Ez egy vezérlődobozt hoz és 4-4 db szenzort…amennyiben jól értelmezem a rajzot…

 

rsi

 

Előzmény: rsi (2409)
rsi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2415

Alszok a dologra egyet, aztán majd holnap dobok egy e-mailt...

 

rsi

Előzmény: Moó (2414)
Moó Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2414

Szia!

 

Jó áron van a vaskerék az autómaxon.

 

Az enyém gyári peugeot felni. Hibátlan állapotban van, tavalyi vételezésű. Rövidebb csavarok kellenek hozzá, de persze megvannak azok is, azzal van feltéve most. :)

 

A vaterás quasar ilyen a 16" felnim is. Én is néztem hogy ennyit érhetnek, viszont ha megnézed baromira karcosak és megvannak alázva. Egyébként a hírdetőt nagyon ajánlom elég sokmindent tud 407hez, és lehet alkudni is vele, ismerem személyesen, tőle vettem az mp3as rd4emet.

 

A szenzort nemtudom hogy melyik fajta, de működik a 2005ös autómmal is hibátlanul meg tesóm 2009esével is. Sajnos rajta van a felnin a gumi, úgyhogy nemtudom megnézni.

 

Ha érdekel mondjál árat.

 

Az aux innek még olvasok utánna, de úgytűnik hogy nemkell feltétlenül megvenni az előbb linkelt cuccot, lehet hackelni is. Csak azon agyalok, hogy tudna magától telefonhívásnál bemenetet váltani.

Előzmény: rsi (2413)
rsi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2413

Szia!

 

Köszi az információkat!

Az USB box elég húzós áron van, én azért kevesebbre gondoltam…

A 16-os és 17-es felnik történetét nem volt egyszerű követni, de végül kibogoztam a szálakat…:-)

 

Acélfelni (esetleg alufelni) verziók:

 

http://www.automax.hu/steelsearch.php?b=503

Itt a 7x17-es acélfelni 16.990 Ft (+ 990 Ft/db szállítási díj)

 

Gyári 7x17-es acélfelni a szalonból (cikkszám: 5401P2) 18.612 Ft, de állítólag karácsony előtt lesz egy -20%-os akció a Peugeotnál minden alkatrészre, így mindjárt kb 15.000 Ft lenne csak az ára…

 

17-es QUASAR alufelni szenzorral:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/muszerfal/peugeot_407_quasar_alufelni_4db_189658529.html

80.000 Ft a 4 db…

 

A te 4 db lemez felnid milyen állapotban van? Nagyon le lettek harcolva ama céges autón??? A szenzor melyik fajta? A régebbi szögletes, vagy olyan, mint a csatolt képen van?

 

Egyébként gondolom az acélfelnihez más csavar kell, mint az aluhoz…

 

Üdv!

 

rsi

 

 

Előzmény: Moó (2410)
Moó Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2412
Előzmény: Moó (2411)
Moó Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2411

Na beleástam magam ebbe a kihangosítós témába.

 

Nekem egy 3.5 jack, vagy rca bemenetre van szükségem.

 

Nagyobb felszereltségű azaz nagynavis fejhez, van vonalbemenet a kesztyűtartóba.

 

Ezt az RD4hez is lehet tenni, megkell venni a cuccot: gyári cikkszáma: 9706.AG Aux1 ha 1 csati van csak hátul neked a kormánytávnál, aux2 ha 2 csati. Nekem RD4 mp3 van 2 csatival. Unixba néztem, viszonteladói áron 10400 Ft.

 

Én Motorola T605 kihangosítót vettem, ami jukebox is egyben. Telefonról bluetoothon keresztül lehet vele zenélni, ezért fontos hogy az összes hangszóró menjen, ne csak a bal1.

 

Install, majd befáradni a szervízbe, ahol aktiválják az obd csatin keresztül a bemenetet.

 

Örömboldogság :)

 

Feltöltöm a pdf-et amit találtam róla.

Moó Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2410

Szia! Gratulálok a géphez!

 

Ilyen felniket akarok venni 18"be :)

 

Kihangosító: múlthéten vettem énis RD4em van, és hétvégén fogom beszerelni. Kérdeztem nemrég, de nem kaptam választ, hogy ki hogy kötötte be, én is ugyanígy akarom mint te, de egyenlőre úgytűnik hogy csak némítani tudom, mert rca vagy 3.5 jack kimenete van a kihangosítónak, és én az összes hangszóróra akarom rakni nem csak a bal elsőre a hangot, ahoz pedig aux in bemenet kell ami van pl az usb boxon amit akarsz venni.

 

http://www.thepeugeotshop.co.uk/product/MP3_-_USB_Box_Connection_9702EZ-2850

 

Itt tudod megvenni.

 

Nyomásszenzor: Nekem van 4 eladó 16" gyári alugurigám nyomásszenzorral, meg 4db 17" gyári lemezfelnim szenzor nélkül. Ha kitalálsz valami jó árat, eladó. A story a következő az autót 17" aluval vettem, 16" téli aluval. Tesóm cégese eladó lett, és megkaptam a 17" lemezfelniket szenzor nélkül 2 hete kb. Vettem rá téligumit, de nyárra akarok venni 18" coupe felnit, ha a tied 18" lenne rá is alkudnék :D. Ezért a 17" alura rátenném a gumit a mostani lemezfelniről, és így eltudnám neked adni a 16" szenzoraival.

 

A parkradart nemtudom sajnos. Nekem valeo utólagos van, ahoz lehet linkelni az első fejeket, úgy működnek, hogy ha R-be teszem akkor 1 percig mennek az első szenzorok is. Ha érdekel tudok adni cikkszámot.

Előzmény: rsi (2409)
rsi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2409

Sziasztok!

 

Lecseréltem a 406-os Coupé-mat egy 407-es Coupé-ra, így beléptem a 407-es tulajok népes táborába. Az előző autóm hat évig koptattam, így nem teljesen ismeretlen a Peugeot márka számomra. Az autót „Pálfi Zs” kollégától vettem meg, aki gyakran látogatta ezt a topikot…

 

Egyből lenne is néhány kérdésem, amire a 407-es topikot átböngészve sem találtam kielégítő választ.

 

Az egyik tervezett projekt, hogy előre is rakatok parkolás segítő rendszert, mivel most csak hátul van a kocsin. Gyáriban gondolkozom… Rakatott már be itt valaki utólag előre ilyen cuccot. Azt hittem csak be kell rakatni előre a szenzorokat és összehozni a hátsó rendszer „agyával”, de állítólag az eleje egy külön rendszer. Ez vajon így van akkor is, ha a kocsi gyárilag első-hátsó érzékelőkkel jön ki??? Elől az enyémen 4 szenzornak van hely (a servicebox is ennyit hoz előre), de láttam olyan képet a neten, amin elől 6 érzékelő volt a kocsin…

 

A másik dolog egy mobiltelefon kihangosító beépítése lenne, ami természetesen a gyári hangszórókat használná és némítaná a rádiót/CD-t, ha hívás van. Fontos még, hogy ne kelljen hozzá nagyon szétborítani az autót… Mit javasoltok? A kocsiban emlékeim szerint RD4-es rádió van.

 

Tervben van még egy USB box beépítése is, hogy kényelmesebb legyen a zenehallgatás. Itt a fórumon találtam is egy USB box cikkszámot (9702EZ), de a servicebox-ban nem találtam meg…

 

Van téli és nyári gumim is a kocsihoz, de csak egy garnitúra alufelnivel (17-es). Szeretnék venni egy garnitúra 17-es lemezfelnit a téli gumikhoz. Kérdés, hogy hol tudnék szerezni használtan 4 db nyomásszenzort a kerekekre, mert a 4 db gyári szenzor ára több lenne, mint a 4db új lemezfelnié, viszont nem szeretnék lemondani erről az „extráról”, ha már a kocsi egyszer tudja ezt a szolgáltatást…

 

Utolsó kérdésem… A tolatáskor lebillenő külső visszapillantó tényleg csak memóriás ülés+tükör párosítás esetén "instalálható"?

 

 

Kezdésnek röviden ennyi!

 

Köszönök minden építő jellegű javaslatot!

 

rsi

 

 

 

dieselboyrlz Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2408

Köszi! igen az a torrent az.

liko1 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2407
liko1 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2406

Az NW EUROPA!

Előzmény: dieselboyrlz (2405)
dieselboyrlz Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2405

Sziasztok!

 

Köszi a válszokat akkor marad minden ahogy volt.Viszont van még egy olyan kérdésem, hogy töltöttem már le navteq rt3 as térképet a kocsihoz működik is minden tök jól, de 2008 2009-es.Most találtam egy navteq 2010/2011es térképet az autohoz, de nem tudom melyik lehet belőle a magyar és nem akarok 4 cd-t elbaszni:) A legelső térkép ami a 2008as verzio ott ez vált be Eastern Europe NW.iso ebbe volt a magyar térkép,de most ennyi fájlom van és nemtudom melyik lehet belőle a magyar és biztos, hogy nem a midden mert azt kiírtam és azzal nem működik.Tehát ezek a lehetőségek vannak:s:
   / Eastern Europe SOUTH.iso284.6 MBRT3 /midden europe.iso621.2 MBRT3 / NO_EUROPA.iso242.3 MBRT3 / NW_EUROPA.iso402.5 MBRT3 / aki esetleg tudná a megfelelő fájlt az légyszi jelezze már itt nekem

 

Köszönöm

p407 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2404

Sziasztok!Nekem sw-n kb 1 hétig nem működött a tolatóradar,ma reggelre meg jó lett!Érzékelő csatlkozásokat megmozgattam,vezeték nem volt elszakadva,de semmi változás nem volt.Garázsban állt,nem fagyba hóba,és nem is volt piszkos a szenzor.Valakinek ötlet??

fecoo60 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2403

A ventilátos nem megy. Gyári diagnosztikával nézem, az összes légkeverő motor az utastérben megy-működik. A menü sor végén az összes motor után ott van az előlapi ventilátor motor, ha abba belépek nem csinál semmit, nem reagál a direkt működtetésre-tesztre.

Azt már kideritettem, hogy 13e a jeladó gyáriban, csak azt nem tudom, hogy hol található a motortérben.

A jelenség amúgy úgy kezdődött, hogy elkezdett rettenetesen párásodni a klima ellenére is. Kideritettük (nem "szakszervizben" mert itt nálunk abszolút nem értenek semmihez csak ahhoz, hogy elvegyék a pénzt) hanem független klimásnál és kiderült kevés a gáz benne. Töltött rá és frankón üzemel. Kikértem a klimáson kivül a megszokott autószerelőm véleményét is és elmondásuk szerint azért párásodik mert nem tud bekapcsolni a klima mivel túlmelegszik egy idő után. És ez be is jött nekik. Hiába van -2 fok kint, bekapcsolom a klimát műxik szépen, semmi pára addig amég tudok tempót autózni, ha már ez a 40-50es sebesség van akkor már párásodik mert nem megy a klima hűtő venti :S

 

Most töltöm a Peugeot szerviz adatbázist, remélem abban lelessz irva valami erről a jeladóról.

 

Ja, a "szakszervizről"!

 

Hiba jelenség a párásodásra: mert vizes, havas cipővel szálltunk be a kocsiba!

Megoldás: a levegőt kintről nyomassam be az utastérbe és ne a klimán keresztül.

 

Úgyhogy róluk csak ennyit....

Előzmény: userik (2402)
userik Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2402

Helo Fecoo60! nézd meg, hogy ha bekapcsolod a climát kb 5 perc után el kell indulnia a ventillátornak is. ha nem akkor ez a hiba, lehet a ventillátor vezérlő meghibásodásától, vagy a ventillátor rezisztorai mentek tönkre. A fap szűrő regenerációjánál elindul a gyors fokozat?

 

Nekem teljesen meghalt de most télen nem melegszik ugyhogy mivel le kell bontani a lökhárítot a cseréhez és szar az idő nem is nyulok hozzá most. Amugy ez a jól beázó ventillátor burkolata miatt van. Bye Bye.

Előzmény: fecoo60 (2397)
krisztianqn Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2401

Hűtőrácsra keresek alsó és felső krómpálcákat.(a középső még megvan)

Ha valakinek van elfekvő szóljon!

krisztianqn Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2400

Sziasztok!

 

Van egy garnitúra eladó gyári kerékcsavar és kerékőr alufelnihez.

 

Üdv:krisztianqn

Moó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2399

A hír igaz, szervízbe lehet kikapcsoltatni, de én nem szoktam, és a 6 év alatt egyszer volt olyan, hogy szétpattant a tükörhéj a burkolattól, de csak össze kellet pattintani.

Előzmény: birobandi (2398)
birobandi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2398

Szia dieselboyrlz!

Tudomásom szerint csak szoftveresen lehet kikapcsolni.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: dieselboyrlz (2396)
fecoo60 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2397

Sziasztok!

 

Nekem olyan proglémám lenne, hogy a  Peugeot Planet 2000 diagnosztika során a klímára ezt a hibát írja ki, hogy "Ventilátor diagnosztikai jel vételi hiba. Nincs jellemezve" Ezt a Klima előlapi ventilátor motorjánál irja ki és a prog álltal inditott tesztre se reagál, nem indul el.

Kérdésem az lenne, hogy ez mit takar(hat), mert a drága "márka" szerviznek foggalma sincs. Haggyam ott a vasat és majd szétkapják aztán kiderül mi a bibi.

Na rájuk nembízom többet mert a klima tisztítás után jött ez a hiba.

 

Ha valaki tud benne segiteni azt megköszönöm.

 

Üdv: fecoo60

dieselboyrlz Creative Commons License 2010.12.11 0 0 2396

Sziasztok!

 

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nekem automatikusan behajlik a tükör leálláskor, de ez így télen szerintem nem annyira buli, mert ebben a fagyban nembiztos, hogy olyan jó, hogy a motor erőlködik.Nem tudjátok, hogy lehet kikapcsolni az elektromos tükörbehajtást?

 

Köszi a segítséget

Moó Creative Commons License 2010.12.11 0 0 2395

Sziasztok! Vettem egy bluetooth-os kihangosítót, valaki barkácsolt már RD4-es fejhez? Valami vonalbemenet lábkiosztás kellene nekem.

kostja Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2394

Meglehetősen idegesítő zörgés jön az SW-m hátsó ablakának környékéről. Van ötletetek vagy tippetek? Hova érdemes vinni, van valakinek jó tapasztalata zörgések megszüntetésével kapcsolatban? Köszi

Moó Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2393

Valakinek van ötlete honnan lehetne szerezni Coupe felnit? :)

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2392

:)

Előzmény: Roli_636 (2391)
Roli_636 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 2391

Közkívánatra!

Lösz mindenkinek!

 

Előzmény: Lux Kapitány (2390)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.12.06 0 0 2390

Addig nem hiszi el neked senki, míg nem töltesz fel róla képeket! :o)

Balesetmentes és örömteli, kényelmes kilómétereket!

Balázs

 

Előzmény: Roli_636 (2387)
M.Joe Creative Commons License 2010.12.06 0 0 2389

Üdv közöttünk!

 

 

 

 

Előzmény: Roli_636 (2387)
birobandi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 2388

Szia Roli_636!
Igen.
Sok örömöt kívánok az autóhoz: birobandi

Előzmény: Roli_636 (2387)
Roli_636 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 2387

Szevasztok 407 tulajtársak!

 

Most vásároltam egy 407-est. Az lenne a kérdésem, hogy normális az, ha a kocsi lezárása után a riasztó és a mellette a reteszelő gombja villog? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Roli

Moó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 2386

Van 4db eladó 16" Quasar gyári alufelnim hibátlan állapotban, 6mmes Michelin Pilot Alpin 205/60-as gumikkal ha valakit érdekel :)

 

Sikerült eljutnom szervízbe, semmi erre utaló hibakódom nincsen. Próbaképpen ledugóztak valami mágnesszelep vezérlőjét, és így mind2 turbócsövön megy a levegő azon is ami megkerüli az intercoolert. Kedden voltam, azóta hibátlan a gép, 2 hét múlva megyek vissza. Ha addig hibátlan ez volt a hiba oka.

 

Ja azért eladó, mert kaptam 4 17" vasfelnit gumival, és így megcsinálom a nagyfékes projectemet :)

gasparv Creative Commons License 2010.11.29 0 0 2385

Sziasztok!

 

16" gyári dísztárcsát keresek. Ha valakinek van elfekvőve szóljon :)

 

 

liko1 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 2384

RT3 v6.63 build 890 cdrom (105.89 MB) ez a legújjab software,ha érdekelnek a 2010-2011-es térképek keres rá a nevemre.

kostja Creative Commons License 2010.11.28 0 0 2383

Már megoldottam a problémát:) Az előbb rosszul írtam, 6.6-os szoftver volt.

Előzmény: kostja (2382)
kostja Creative Commons License 2010.11.28 0 0 2382

Sziasztok!

 

Az új szerzeményemben (2005-ös 1.6 HDI) a navi és a számítógép is holland nyelven beszél, de az angol jobban feküdne:) Átállításkor configuration cd-t kér, de ilyet nem kaptam az autóhoz. Visszakerestem a fórumban, de nem találtam meg a megoldást.

A neten találtam ilyen cd-t: RT3 5.50D kb 100 MB. Jó lehet ez nekem? Minden megoldás érdekel:)

 

Köszi

userik Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2381

Szerintem ha repedt lenne valahol a turbo csöve akkor azt igen csak hamar észre vennéd, ha máshogy nem amikor teljesen szétdurran.

Amellett valószínű, hogy komoly teljesítmény csökkenés lenne. 

 

Az én véleményem, hogy ha nem akarod a véletlenre bízni vidd be a peugeothoz.

Előzmény: lackiska (2380)
lackiska Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2380

Honnan lehet sejteni, hogy az intercooler, vagy turbócső repedt?

Egy ismerős szerelő vezette az autómat és szerinte van erre utaló jel ( " enyhe kifújást " hall ) Az átlagfogyasztásom 5,4- 5,5 L/ 100 km vegyes használat esetén, olykor 120-130-as sebességnél autópályán, illetve 50km/ óránál városban. Az autó jól gyorsul, én nem tapasztalok semmi rendelleneset, igaz, még sohasem volt korábban turbódízeles autóm.

A motortérben semmi rendellenes olajfoltot nem látok, igaz csak "felülnézetben" és laikusként.

Szerintetek van-e alapja a gyanunak?

A válaszokat előre is köszönöm.

( 407 1,6 HDI )

 

unomma Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2379

Ittál?

Előzmény: p407 (2378)
p407 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2378


Szia,én tudok megoldást,vágd el az  ABS jeladót,működni fog.:)

liko1 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2377

Üdv Mindenkinek!

Rt3 -as navi van az autómban a softwer 6.63 -as, aktiváltatni szeretném az aux bemenetet hogy menetközben is működjön, állítólag a peugeot planet programmal lehetséges. Esetleg valakinek van tapasztalata ebben,netalán működik is?!

Köszi

userik Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2376

itt igazábol az a legnagyobb hiba hogy a bosch nem igazán kompatibilis a pugokkal.

Szerezz peugeot planetot, ja az izzitó gyergyát a gyár szerint hibásan jelzi még a pp2000 is sokszor.

Előzmény: Moó (2374)
voroscs Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2375

Hálás köszönetem,már meg is oldottam.

Mégegyszer köszönöm szépen a gyors segítséget.

Előzmény: Jancsi66 (2373)
Moó Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2374

Sziasztok! Rádugtam ma a Bosch KTS diagnosztikát, és 4 hibakód volt az autóba.

 

P1598 Ismeretlen hiba

P1351 Izzító relé

U1118 CAN-kommunikáció

P2124 Ismeretlen hiba

 

Ha törlöm visszajön a P1598. Járó motornál törölni sem lehet. Tipp hogy mi lehet ez?

Jancsi66 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2373

Szia voroscs!

Talán ez segít.   http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm

A műszaki adatok alatt keresd.

Üdv: Jancsi66

Előzmény: voroscs (2372)
voroscs Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2372

Üdvözlök mindenkit!

Nem tudná valaki megmondani hogy hol van a szivargyújtó biztosítéka és hanyas helyszámu?

SOS kellene, nem tudom használni a navit.

Előre is köszönöm.

tomyka34 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2371
Sziasztok mindenki.....

Kérdezném nincs-e valakinek még használható téli Gumi szettje 407swre..olcsóért:)...215/55/17es....Most sajna ùjra nincs keret.....előre is köszönöm
lacikkaa Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2370

Annyi hozzáfűzni valóm lenne a dologhoz, hogy einszettes DPF tisztító folyadék nem létezik csak Autochem-es és tökéletesen működik. Mi rengeteg takarítást elvégeztünk már vele. Tisztítás után érdemes átnézetnia motort, turbo-t stb. Egyéb meghibásodásokból újból pillanatok alatt eltömődik a szűrő, olajal és egyébfínomságokkal. Ugyan ott vagyunk ahol a part szakad.

Előzmény: Moó (2336)
Moó Creative Commons License 2010.11.11 0 0 2369

:) Mondom hogy 160ezernél volt cserélve és most 240.000km van az autóban, az volt a kérdés hogy kell-e most. De ma beszéltem egy korrekt Citroenes szerelővel és azt mondta menjek még egy 20ast vele (akkor lesz ebben a szíjban 100.000km) és cseréljem le, de mondta hogy amúgy 120ezer a csereperiódus a második cserénél. Gondoltam mást is érdekelhet.

 

Amúgy ma jöttem hazafelé Miskolcról és megint berángatott a gép. Nemtudom mi lehet a hiba. Nyomom a gázt, elengedem megnyomom ránt. Ilyenkor a tempomat is kikapcsol, és érdekesség hogy alapjáraton ha gurulok, vagy megállok feltúráztatja 1500ig. Aztán kiforgattam 4000 fölé és meggyógyult. Tippek?

Előzmény: birobandi (2367)
lackiska Creative Commons License 2010.11.11 0 0 2368

Kedves LuxKapitány, Good6!

Köszönöm a válaszokat.

birobandi Creative Commons License 2010.11.11 0 0 2367

Szia MoóNem tudom mire gondolsz? Amennyiben a vezérműszíjra, annak gyár szerint 240 000 Km a csere periodusa, gyakorlatban 180 000-nél érdemes kicserélni.Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: Moó (2364)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.11.11 0 0 2366

Szia!

 

Ezt írod:

 

"Tisztelt Látogató!

Minden típusú gépjárművek részecskeszűrőjének tisztítása.

Áraink: - 15 000.-HUF (+ 80 000 km garancia, leszerelt állapotában) - Le- és felszerelés: 4000 forint/óra (átlagosan elhelyezett szűrő esetén kb. 90 perc vagyis 6000.-HUF)

..."

 

Mi a frászt jelent a "...+ 80 000 km garancia, leszerelt állapotában..."?

Leszerelt állapotban kapok rá nyolcvanezer km garanciát? Úgy akár hárommillió km garancia is vállalható lenne.

 

:o)

 

Előzmény: Törölt nick (2365)
Moó Creative Commons License 2010.11.10 0 0 2364

Más téma. Nem tudjátok hogy vannak a szervíz ciklusok? Szerintem lassan vezérlést kellene cserélnem 240 van benne és 160nál volt utoljára 2 éve.

Moó Creative Commons License 2010.11.10 0 0 2363

Köszi a tippet, én is erre apelláltam, de azt mondták, hogy a nagy teherautókba ők is leszokták vakolni, viszont ebben nem lehet, mert szarrá van elektronikázva... És hibakódot ír a műszerfalra is nem csak a hibatárolóba.

Előzmény: renbor (2358)
good6 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 2362

Illetve, ha bekapcsolod a hátsó ablak páramentesítőjét, akkor is elindul a tükörfűtés...

Előzmény: lackiska (2359)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.11.10 0 0 2361

köszi az instrukciókat!!!

mivel ez nem egy mozdulat (hanem vagy négy), így halasztom a hétvégére.

Előzmény: Moó (2357)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.11.10 0 0 2360

rendszerint két lehetőség van:

 

a) automatikusan működik a tükörfűtés (pl. 3 fok alatt indítás után bekapcsol),

b) az szélvédő párátlanító funkció (klíma+venti max) bekapcsolásával a tükörfűtés is beindul (egy bizonyos, pl 3 fok alatti hőmérsékleten).

 

külön kapcsoló (csak erre) nincs.

Előzmény: lackiska (2359)
lackiska Creative Commons License 2010.11.10 0 0 2359

Szeretném megtudni, hogy a külső visszapillantók fűtését hogyan lehet be- illetve kikapcsolni.

( 407 1,6 HDI )

Köszönöm.

renbor Creative Commons License 2010.11.09 0 0 2358

Szia.

Lehet, hogy egy kicsit késve írom de sajna most olvastam.Nekem is hasonló hibám volt az EGR-szeleppel kb.ennyibe is került a javítása, azonban nekem a márkaszervízben azt mondták,hogy ha kérem ledugozzák.

 

Előzmény: Moó (2341)
Moó Creative Commons License 2010.11.08 0 0 2357

Jó estét! Nos, fejegység ki egy imbusz kulcs kell hozzá ami elég hosszú olyan 2-2.5es imbusz kell hozzá kb. Aztán előrebillented a klímavezérlőt, és felfelé húzod. Csatikat lehúzod. És akkor előre lehet billenteni a hamutartót. Remélem tudtam segíteni, ennél részletesebben felesleges leírni.

Előzmény: Lux Kapitány (2356)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.11.08 0 0 2356

Hű, ennek nagyon örülnék. Izgatottan várom az estét! :o) Köszi, üdv.: Balázs

Előzmény: Moó (2355)
Moó Creative Commons License 2010.11.08 0 0 2355

Szia! Én tudom :) Korábban szereltem autóhifit a kocsiba, és szétszedtem az egészet, csak most így látatlanba nem tudom, nemsokára indul a nap és az autó optimális esetbe megnézem majd, és este leírom.

Előzmény: Lux Kapitány (2354)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.11.06 0 0 2354

Sziasztok!

 

Segítségere szorulok.

Kiégett a hamutartó/szivargyújtó világításom.

Hogy kell hozzáflérni az izzóhoz?

 

A hamusból a betétet ki tudom venni, de az még kevés.

Valahogy vagy az egész "ajtót" kellene kivenni, vagy valahogy talán a szivargyújtó aljzatát kihúzni felfelé.

 

Ötlet?

 

Köszi, Balázs

 

86c Creative Commons License 2010.11.06 0 0 2353

sziasztok

 

kidobásra ítélt első ablaktörlő lapátot keresnék. pesten. értemegyek.

 

 

köszi

Moó Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2352
Köszi a tippet, de talán nem ez a hiba, bár B tervnek elteszem.

10ezrenként cserélek olajat és üzemanyag szűrőt, 20ezrenként protec üzemanyagrendszer tisztítót öntözök, és nem cserpálok.
Előzmény: userik (2351)
userik Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2351
Tapasztalataim alapján dugulás az üzemanyag rendszerben az ami ilyet csinál.
szerintem megérné, hogy csinálj egy teljes rendszer tisztítást. tanktól az injektorig.

Üdv Erik.
Előzmény: Moó (2350)
Moó Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2350
Sziasztok! 6 napig volt jó az autó, ma megint rángatott, eddig ismeretlen módon.

Ha elvettem a gázt, és megint nyomtam, akkor rángatott. Később ugyanez. Félreálltam, telefonáltam a szervízbe (biztos valami vákum rendszer hibája van, vagy motor vezérlő elektronika)...

Ameddig telefonáltam megemelkedett egy picit az alapjárat, aztán vissza. Azóta mentem 40km-t és hibátlanul megy.

Ötletek?
Moó Creative Commons License 2010.11.02 0 0 2349
A link lemaradt http://www.fredibeni.hu/webshop/shop3.php?id=00009603N0

Előzmény: Moó (2348)
Moó Creative Commons License 2010.11.02 0 0 2348
Na megnéztem 10 ropi újonnan a sárfogó, ilyen fajtájú az enyém, és fekete. Nem jó SW-hez a leírás alapján.

Van még 1 pár gyári alu tetőcsomagtartó szintén a lépcsős fajtához.
dieselboyrlz Creative Commons License 2010.11.01 0 0 2347
Sziasztok!

Én is egy boldog 407 sw tulaja vagyok és egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a bal első visszapillantóm mozog. Viszont a jobboldali (gondolom az automata behajlásoktól) szintén mozog. de ott nem maga az egész hanem csak van egy kis holtjátéka ami 140-150es temponal már igen szépen mozog.szóval az volna a kérdés hogy tudnám meghuzni a bal első visszapillantot? és a jobboldali kis lötyögést hogy lehetne megszuntetni?!Amit még észrevettem, hogy amikor behajlik a visszapillanto látok egy kis csavart a bal oldalin.Viszont ez a jobb oldalon nincs meg csak a helye a csavarnak. Ez nagy gond lehet? remélem nem fogok elhagyni semmit:)


Üdv
Razorgas Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2346
mi az ára?
Előzmény: krisztianqn (2342)
gasparv Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2345
Nekem ha lenne sem tenném fel, mivel csavaros így ha törik akkor lökhárítóstól teszi azt.
Előzmény: Moó (2343)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2344
Írtam mailt.
Előzmény: Moó (2343)
Moó Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2343
Nekem van eladó 2 gyári hátsó fényezetlen sárfogóm csavarokkal mindennel.

moo@tvn.hu
krisztianqn Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2342

Sziasztok!

 

Eladó egy garnitúra 16"-os gyári alufelni jeladóval együtt.

 

Érdeklődni a krisztianqn@freemail.hu -n.

 

 

Üdv:

 

krisztianqn

Moó Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2341
Köszönöm szépen, talán majd legközelebb.

Nos kiderült mi a hiba oka. Szétesett az egr szelep... Kiesett belőle a terelő lemez, és így folyamatosan nyitva volt. Lefalazni nem lehet új szelep 33 ropi 2.1 óra munka + 200km autómentő..........

Csütörtökön megyek érte.
Előzmény: userik (2338)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2340
Nekem az olajhőmérő hallgat el néha.
Annak merre van a jeladója?
Előzmény: janika1974 (2337)
userik Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2339
Ha jól emlékszem akkor ha szembe álsz a kocsival, akkor bal káz felől a hűtő sarkánál.
Előzmény: janika1974 (2337)
userik Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2338
Küld el a hibakódokat megnézem peugeot planet mit ír rá ha ez neked jó.
Előzmény: Moó (2336)
janika1974 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2337
Nekem ma reggelre megadta magát a vízhőfok mérőm. Meg se mozdul a mutató...
Külön biztosítéka nincs, legalábbis én nem találtam.
Tudja valaki, hol lehet a jeladó gomba? Remélem csak a vezeték csúszott le róla.
Moó Creative Commons License 2010.10.24 0 0 2336
Sziasztok! Na akkor írom a story-t :(

407 2.0 hdi 239ezer km 10ezrenként olajcsere, üzemanyagszűrő csere, a segge is ki van nyalva.

Kb 8 hete szivat az autó. Jöttem hazafelé Nyíregyházáról nagy durranás. Eldurrant egy turbócsövem. Az amelyik megkerüli a coolert. Nem kilyukadt, hanem a felső réteg kiszakadt, meg a szövet, de nem lyukadt át a cső, csak elengedte a nyomást. Kicseréltük még mindig szar volt, erőtlen a gép -> szervíz -> elvan törve még egy cső ami megy a map szenzorhoz, meg a westgate-hez. Kicserélték jó lett.

Aztán Kb 4 hete kezdett el ismét szivatni, 2000res fordulat felett rángatott. Kirugtam üresbe lassítottam visszaváltottam ugyanez. Jó turbó baj megint (korábban volt westgate cserém 160ezer körül). Ez az otthonomtól olyan 50km-re volt, addig 2000 alatt jöttem , mire hazaértem mondom meghajtom megjavult magától. Gondoltam valami dugulás.


Üzemanyagszűrő csere, és olajcsere amúgyis lassan időszerű volt, így megcsináltam.
3 napig ment hibátlanul, megint rángatott, de csak egy pillanatra. Jó akkor nem az üzemanyagszűrő volt... Megint ment 1 hétig. Aztán Budapesten az Üllői úton egy teljes zöldet álltam a kereszteződés közepén mert odáig rángatott ki az autó a pole pozícióból, ismét szar. Megfulladt, és nem indult el, mert nem pörgött fel a motor. Ha adtam gázt, ha nem. Indítottam indítottam, aztán egyszercsak elindult, a következő lámpánál ugyanez, csak ott nem fulladt meg, hanem csak akkor bírt elindulni ha vertem neki vagy 2500ig a gázt. Aztán 2 lámpával később megjavult. Utánna gyorsan felhívtam a Nyíregyházi szervízt, ahol jóba vagyok a szervízvezetővel. Mondta hogy üzemanyagszűrő, részecskeszűrő lehet. Ki kéne tisztítani. Mivel az egyik barátom autószervízben dolgozik, így kitisztítottuk a cuccot Einszett DPF tisztító folyadékkal, és megint jó volt 1 hétig. Rádugtam az autódiagnosztikát Bosch KTS 650, és kihozott 3 hibakódot. Egy EGR szelep, egy izzítórelé, és egy ismeretlen motorhiba.

EGR szelepet megtisztítottuk. Jó volt 2 hétig az autó.

Ma megállt alattam. Levontattak az útról egy ismerőshöz. Holnap autómentő és mehetek szervízbe vele....

Valakinek ötlet?
szultanka1 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 2335
Köszönöm szépen. :-)
Előzmény: birobandi (2334)
birobandi Creative Commons License 2010.10.23 0 0 2334
http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm
Előzmény: szultanka1 (2333)
szultanka1 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 2333
Sziasztok,

Hol találok leírást a biztosítéktáblák kiosztásáról?

Köszi
birobandi Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2332
Szia p407!
Igen vicces lenne, ha egy 75 Ah. köröüli akku tönkre tenné a 2400 W-os generátort és a hozzátartozó elektronikát. Nyugodtan megveheteted, semmi bajt nem csinálsz vele.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: p407 (2331)
p407 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2331
Én is ilyet néztem ki,de nekem erre azt mondták a szervizbe,hogy tönkreteszi a generátort,meg az elektronikát is mert túl "nagy".
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2330
Aksi:

én március elején a 2.0 HDi-ben egy Exide Premium (77Ah 760A) akkumulátort vettem, 28.500Ft-ért, számlával, 2 év garanciával a Vaterán.
A kiválasztásnál a nagy indítóáram volt az elsődleges szempont (a megfelelő fizikai méret mellett).
Remélem a télen nem fog cserbenhagyni.

Balázs
Előzmény: p407 (2328)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2329
Az ABS jeladó cseréje nem egy ördöngös dolog, az üzemanyag tank kiszerelését (megbillentését) meg amiatt mondták, mert egy elég hosszú vezetékköteget kell elrendezgetni. Nekem a P. Fábián (XI. ker) cserélte tavasszal. Sajnos az összegre nem emlékszem, ráadásul több dolgot is bütyköltek akkor.
Előzmény: p407 (2327)
p407 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 2328
Még 1 kérdés,2.0Hdi-be milyen akkumlátort ajánlotok,én a lehető legnagyobbat raknám bele,de a szerviz ezt sem javasolja.
p407 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 2327
Sziasztok,nekem az sw-n a bal hátsó ABS jeladót kéne cserélnem,állitólag a tankot is le kell venn,legalábbis a szerviz ezt mondta és kb 2 óra munkaidőt számlázna.Tudtok Bp-n valamimegbizható szerelőt aki ért hozzá?
Razorgas Creative Commons License 2010.10.18 0 0 2326
Szia REal 77

Meg van még a felni és gumi? Mert megvenném.
Előzmény: Real_77 (1835)
userik Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2325
Na megint 1 hiba!

Meghalt a hűtőventillátor. A Peugeot planet azt mutatja, hogy a ventillátor gyors fokozata zárlatos a poyitív felé.
amúgy a lassú fokozat néha megy, pedig az is szarakodik. Olvastam hogy elég sürűn megszorulnak ezek és a szétszerelés és zsírozás néha segít.

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Üdv Erik
Gem Geza Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2324
Hali,

Rég nem jártam felétek, de most lenne egy probléma egyik ismerősömnek.
RT4-es navija van és bekapcsolás után az alap képernyő marad rajta és nem történik semmi.

Volt valakinek hasonló tapasztalat?

esetleg szerviz az rt4-hez cd?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szép napot GG
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.11 0 0 2323
103.600,- számlával.
Előzmény: userik (2322)
userik Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2322
mennyi volt? Itt angliában nem egyszerű téli gumit szerezni, mivel szinte senki nem cseréli le.

Igaz az itteni tél csak kb 0 fok körüli.

Udv Erik
Előzmény: Lux Kapitány (2320)
szultanka1 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2321
Sziasztok,

Rendszámtábla világítás izzó cseréjének van valami trükkje? (407sw)
Vagy le kell szedni a csomagtér ajtó borítást és úgy lehet kicserélni?

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2320
Friss, ropogós téli gumik.
Csütörtök reggel rendeltem, péntek délelőtt meg is jött Debrecenből.
Conti TS830
userik Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2319
Előzmény: hahóó (2318)
hahóó Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2318
köszi jancsi.
hétfőn megpróbálom sajna hétvégén nem dolgozik olyan akit ismerek.

ha valaki tud olyan szerelőt aki vasárnap megnézné megköszönném.
userik Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2317
Szia!

Ha még nem volt felujítva akkor elég jó az esély rá, hogy meg lehet csinálni.

A bronz keféket cserélni kell és le kell szabályozni a forgo rész érintkezőit.

Egy jó önindítós (villamossági szerelő) kb 1-1,5 óra alatt meg is csinálja az új önindító töredékéért.

Üdv Erik.
Előzmény: hahóó (2315)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2316
Szia hahóó!
Az enyémben mikor megadta magát, a csapágyakat kellett csak kicserélni és azóta - lekopogom - tökéletesen működik. Szerintem próbáld meg megnézetni egy autóvillamossági szerelővel első körben.
Üdv! Jancsi66
Előzmény: hahóó (2315)
hahóó Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2315
helló mindenki. :)

tud valaki segiteni öninditó cserében?

elfáradt nekem a 407-ben aztán nem forgatja már a motort. :(

valaki esetleg megbizható szerelőt tud ajánlani? jobb az uj vagy érdemes felújjittatni
ha lehet még.

valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban volna?


köszi előre is.
acsi65 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2314
sziasztok
tud valaki segíteni? az egyik ablakmosó fúvókán nagyon gyengén jön a folyadék. levegővel át tudom fújni. hogy lehet állítani?
userik Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2313
Halihó! Itt probáld meg :www.jofogas.hu
Előzmény: Lux Kapitány (2312)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2312
Sziasztok!

Téli gumi vásárlás kapcsán elgondolkoztam rajta, hogy (ha pénzemből futja) vennék acél felnit is. Találomra néztem egy árlistát és a 6.6J*16 H2 jelzésű felni ott 18.700 Ft-ért van. (Nem tudom milyen márka / minőség lehet).

Nincs valakinek eladó, kifogástalan állapotú 4db felnije (Bp)?

Köszi,
Balázs
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2311
Köszi Birobandi!
Előzmény: birobandi (2309)
c_balint Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2310
Kicseréltettem az ABS,ESP,ASR érzékelőt, a jobb hátsót kellett.12 000 ft volt.Pár hsz el ezelőtt pedig a fék kopásérzékelő kábele azért szakadt el mindkát oldalon mert hozzáér a kerék valamelyik része.Érdemes lenne nektek is megnézni,hátha nektek is el van szakadva.
birobandi Creative Commons License 2010.10.01 0 0 2309
Szia Lux Kapitány !

Az én szerény ismereteim szerint a kettőstömegeü csere érettségét kétféle módon lehet megállapítani:
1, A már sokszor kitárgyalt jellegzetes hang alapján.

2. Amennyiben szétszedik, pl. kuplung cserénél.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Lux Kapitány (2306)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2308
ez nem jön össze, sorry.
1024-es hozzászólás, 2009. október 5-én.
Előzmény: Lux Kapitány (2307)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2307
A két linkből Gyufa81 linkjét elcseszte a fórummotor:
Előzmény: Lux Kapitány (2306)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2306
Sziasztok!

Beijesztett a szerviz, hogy csere érett a kettős tömegű lendkerekem. (2.0 HDi).
Gyorsan rákerestem a témára itt a fórumban és <a href="http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=93992003&t=9110026" target="_blank">Gyufa81</a>, illetve Gasparv történeteit olvastam át.

Nos, én kb. semmilyen hangot nem hallok. Se az autóban ülve, se mellette állva. Se menet közben, se a motort leállítva. Se nem ciripel, se nem zörög. Nem tudom miért mondhatták, hogy valószínűleg cserélni kellene?

Azért vittem ellenőrzésre, mert pár napja valami rejtélyes zörgés jött elő, olyan esetben, amikor egy nagyobb úthibán / döccenőn hajtok át. Ekkor egy (leginkább merev rudazatra vagy pl kipufogó csőre emlékeztető) berezonáló hangot hallok alulról és leginkább a vezetőülés alól vagy előle.

Rendelnek valami hővédő lemez patentokat (gondolom ez zöröghet), de ajánlják a lendkerék cserét.

Ha az lenne csere érett, akkor a leírások alapján jellegzetes hangot adna. Nem?
És mondjuk nem ilyen "berezonálós" hangot és csak erősebb döccenéskor "nagyobb" sebességnél.

Kezdjek gyűjteni? ;-)

Köszi,
Balázs

U.i: esetleg anyósülés zörgés témában tapasztalata valakinek (a cserén kívül)?
birobandi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2305
Szia gasparv!
Nem, mindegyik még gyári, 20 000-ként mérik a szervízben, eddig még jó volt.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: gasparv (2300)
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2304
Szia!

Én a biztosítéktáblát ellenőrizném először.

Üdv.
Előzmény: Balika123 (2302)
userik Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2303
Csomagtartoban van egy biztosíték tábla ott nézd meg első körben a biztijét.
Előzmény: Balika123 (2302)
Balika123 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2302
Sziasztok! Nem működik a hátsó ablaktörlőm, mi lehet a baj, hol (hogy) keressem a hibát??
userik Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2301
Amugy a srác nem irt árat Én irtam hogy láttam a neten én is olyat kb 70e forint 200 angol font.
Üdv egy másik műhely. :)
Előzmény: betg (2295)
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2300
Akarom írni .... :)) Te már cseréltél lengéscsillapítót?
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2299
Én biztos kivenném az ülést,és meghúznék minden csavart.... nem létezik hogy tönkremenjen benne valami...

Bandi! Te más cseréltél lengéscsillapítót?
Előzmény: birobandi (2298)
birobandi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2298
Szia Lux Kapitány!
Ez az anyós ülés zörgés több esetben felmerült fórumokon. Állítólag csak cserével tudtak a szervizek megoldást találni. Agyrém!!
A lengéscsillapító felújításnál szerintem az árkülönbözet a döntő tényező. Nem tudom, hogy van e akkora különbbség, hogy megérje? A gyári Peug.-ról az a hír járja, hogy jó minőségüek, eddig én is ezt tapasztalom.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: Lux Kapitány (2296)
BéckeK Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2297

Sziasztok!

 

A bal hátsó kerekem(belülről) melegszik, vagy inkább langyosodik, de érezhetően melegebb, mint a többi kerék, kb 100-200 km után pedig elkezd visítani. Valaki tapasztalt már hasonlót? Okaként egy enyhén fogó fékre tudok gondolni, létezik ilyen? Pontos okát csak szervízben tudják kideríteni?

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2296
Sziasztok!

Két apró ügyben segítsetek ki pls:

1) Van valakinek tapasztalata "anyósülés zörgés" ügyében? Egyre jobban zavar, hogy ha nem ül rajta senki, akkor állandóan berezonál az úthibákon. :-/

2) Lengéscsillapító felújításról mi a véleményetek? Mikor érdemes és mikor nem ilyenre adni a fejem? Lehet hamarosan kellhet vele foglalkozzak.

Köszi,

Balázs
betg Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2295
Üdv no én nem akarok veszekedni ilyen hülyeségen de az árat írta ,hogy 70e ft tehát tudtam ,hogy mire igérek és én nem vagyok lehúzós műhely teljesen elbeszélünk egymás mellett részemről ennyi de legközelebb te is légy figyelmesebb mielőtt kritizálsz bárkit is .
Előzmény: userik (2292)
birobandi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2294
Szia Rollah !
Nem sok gond szokott lenni az 1,6HDI-vel, nekem az eddigi 92 000 Km alatt szinte alig-alig. A tempomat kiválóan hsználható, jó döntés szerintem a magas felszereletség. (Hollandiában XT)

A hangját érdemes megfigyelni -kettőstömegű lenditőkeréknek, előfordul hogy zajos és drága  a javítás, futóműnél csak a tűgörgős gömbfej szokta megadni magát -nem túl költséges a cseréje, motornál a műanyag fedél alatt érdemes megnézni, nincs e kifújási nyom. Esetleg még a főtengely ékszíjtárcsája érdemes figyelemre és hallgatózásra. A fogyasztás -az enyém 4 ajtós (!) 5,5l/100 Km körül szokott lenni, persze ez vezetési stílustól is függ.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Rollah (2293)
Rollah Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2293
Sziasztok!

Használt Peugeot 407 SW vásárlására adtam a fejem. Kell a nagy méret és a benzin-dízel literje közt itt elég nagy a különbség.
Van még 2,5 hónapom, amíg hazamegyek és megejtem a dolgot, épp ezért időben szeretnék érdeklődni. 1.6 HDI lenne a kicsike, mivel itt Hollandiában nem érdemes 120 fölött száguldozni az autópályán, mert pikk-pakk kikapnak a rend éber őrei. :)
Városban viszonylag keveset használnám, pláne, hogy a munkahelyemre majdnem háztól házig autópályán járok. Tempomat játszik mindenképpen, mert itt is belőném akár napi szinten, de egy hazaút nagyjából 1500 km, ahol igazán jól jönne. Jöttem azzal is, anélkül is, és sokkal kevésbé volt fárasztó, mikor olyan verdában ültem, amiben nem kellett a gázt nyomnom 15 órán át.

Mire érdemes odafigyelni vásárláskor?
Fogyasztás terén mik a tapasztalatok?

Üdv:
Rollah
userik Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2292
Hurrr Hurrrr. Ne haragudj de te állítottad saját magad úgy hogy Te olcsobban megcsinálod, mielőtt tudtad volna a másik árat.... :D

Te csak modasz bármit és mident olcson csinálsz, ez igaz te sosem állítottad hogy profit orientált lennél, de sajnos az ilyen kijelentések erkölcsileg aggályosak, gazdaságilag megkérdőjelezhetőek.

Üdv Erik.

ui: nem bántásbol de minden műhely ilyen.
Előzmény: betg (2291)
betg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 2291
Remélem elolvastad és megérteted ,hogy nem pénzért mondok bármit fő hurrogó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: userik (2285)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2290
Attól függetlenül, hogy én magam a FAP-ot nem iktatnám ki (ennyire azért vagyok környezettudatos is), de a két hivatkozott írást (főleg a részecskeszűrők működéséről) hasznos volt elolvassam.

Köszi érte!
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2289
Még annyit hozzáfűznék a cikkben leírtakhoz ,hogy az adalékos rendszerre is igaz ez de ott kisebb mértékben kerül gázolaj a motorba mert a korom az adaléknak köszönhetően alacsonyabb hőmérsékleten ég el ezért valamivel kevesebb gázolaj kell az után égetéshez . Remélem egy kicsit érthetőbb már a FAP rendszer működése
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2288
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/megsporolna_egy_motorfelujitast_csereljen_olajat-3187

Például.
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2287
Ha így érzed akkor csak gratulálok neked, ez egy lehetőség én felajánlottam ,hogy kedvezőbb áron megcsinálom neki, nem kötelező , elnézést ha valakinek megbántottam a cizellált lelkületét . A FAP valóban nem hülyeség és ha keveset jársz városban és karbantartod jól működik de ettől függetlenül vannak káros hatásai is .
A környezetvédelmi mérésnél nem tesznek különbséget ,hogy FAP-os vagy sem PL:
2.0hdi 100kw RHR kóddal van FAP -os és nem FAP-os kivitel is és ugyan abba a környezetvédelmi kategóriába tartozik aki nem hiszi nézzen utána
Előzmény: userik (2285)
Erikaviking Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2286
Pedig tényleg higítja!
Pl a Mazda 6-ban a nívópálcán van min és max jelzés mint minden normális autón. De ott a max fölött van egy újabb max is amit ha elér a növekvő!! szintje akkor szintén olajat kell cserélni. Elég szarul működik a részecskeszűrője. Arra majd kiváncsi leszek, hogy ha a motor elkezdi enni az olajat, de a gázolajjal meg hígul és a szint mégsem nő, akkor hány motor fogja beadni a kulcsot...
Itt egyébként részletesen le van írva mi miért van:
http://www.reszecskeszuro.hu/reszecskeszuro_mukodese.html
Előzmény: userik (2283)
userik Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2285
Ja mi hurrogók azok vagyunk akik megprobálnak segíteni egymásnak és nem csak kuncsaftokat jönnek ide keresni mint te!!

Pénzért bármit bemondok én is ha abbol élek mint te.
Előzmény: betg (2282)
birobandi Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2284
Szia betg!
Ne haragudj, de én ezzel a maradi felfogásommal azt nem értem, hogy ha kiszerelet FAP-al teljesíti az autó az erre a motorra előirt emissziós értéket, akkor ezek a buta mérnökök miért fejlesztették ezt az elég bonyolult rendszert?
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: betg (2282)
userik Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2283
Ezt fejtsd már ki kicsit amikor arra utaltál a " gázolaj hígitja a motorolajat"???

Szerintem ha a gázolaj érintkezni tud a motorolajjal, akkor ott komoly problémák vannak!!!

Akkor úgy ki van kopva a motor hogy annak már mindegy., vagy az olajlehúzó gyűrük vannak szarrá törve.

Ezt légyszives megosztani mindenkivel itt.

Köszi Erik.
Előzmény: betg (2282)
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2282
Üdv ennél én olcsóbban megcsinálom neked ne hallgass a hurrógokra csak előnye van a megszüntetésnek és gond nélkül átmegy a vizsgán én eddig kb 15 autót csináltam abszolut híbamentes erre garancia is van ,és soha többet nem kell költeni erre a rendszerre nem hígítja többet a gázolaj a motorolajat , kevesebbet fogyaszt nem dugul el a szűrő mert nincs, nem kell bele eloys stb ...
Előzmény: gyufa81 (2277)
gasparv Creative Commons License 2010.09.23 0 0 2281
Sziasztok!

Itt a hideg és jönnek a fap problémák ?:)
Nekem lekopogom lassan egy éve nincs gondom a Fappal.

Egyszer lett fizikálisan kipucolva. Lehet ez sem kellett volna, ha nem használtan veszem meg és ismerem az autó előttem lévő 70 000 km-t.
Függ attól hol és hogyan használod a paripát.
Hiába ennek megvan az ára.

Azóta próbálom a legoptimálisabb használni az autót, úgy hogy ha érzem a regenerálást, kicsit magasabb fordulaton tartom az autót (lehetőségekhez képest).

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: birobandi (2280)
birobandi Creative Commons License 2010.09.22 0 0 2280
Szia gyufa81!
Azt nem tudom megmondani, hogy műszakilag probléma menetes lesz e. Az tény, hogy a gyár forgalmaz ezekből a modellekből FAP nélküli altipusokat is. Azt viszont merem boritékolni, hogy korrekt módon le műszaki vizsgáztatni nem fogod tudni az autót.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: gyufa81 (2277)
userik Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2279
Láttam én is egyet a neten kb 70e forint az ára.

Ha tényleg jó is és nem hülyiti meg az ECU-t akkor is én inkább közel ennyiből megcsináltam az eolys utántöltését, és a katalizátort meg kitakarítottam egy speckó vegyszerrel.

Majd megküldtem 4. fokzotban 4000-4500 fordulat na az amit kinyomott pfff, nem irigylem a hátam mögött autozókat.
És kész is kb 40e forint-bol tehát szerintem nem éri meg probálkozni, ahogy az itt megszólalók is tudják mennyi galibát tud okozni egy-egy nem can bus-os kütyü.
Előzmény: gyufa81 (2277)
c_balint Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2278
De mint a képen is látható,megfaragtam a kábeleket, összecsavartam a drótokat és frankón leszigeteltem:)
Előzmény: userik (2274)
gyufa81 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2277
Sziasztok!

Nézelődtem a neten, és találtam egy hírdetést, miszerint ki tudják iktatni a részecskeszűrőt a kocsiból....
Érdeklődnék, hogy esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata ez ügyben,és kinek mi a véleménye erről?
Én megmondom őszintén, hogy eléggé furálom a dolgot....
Felhívtam őket, és természetesen azt mondták, hogy semmi probléma nem lehet belőle....
birobandi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2276
http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm
Üdv: birobandi
Előzmény: Vittorio78 (2275)
Vittorio78 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2275
Üdv. Mindenkinek!

A haverom vásárolt egy peugeot 407 sw személygépkocsit,de sajnos nincs hozzá használói kézikönyv.Tudnátok segíteni abban,honnan tudnék letölteni egyet,mert ez az első verdájuk és így látatnanban elég nehét ismerkedni vele.Sajnos csak francia nyelvű leírása van hozzá.Előre is köszönöm.

userik Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2274
Szerintem fogalmam sincs :/
Előzmény: c_balint (2271)
userik Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2273
Ha csövek kinyultak akkor elépzelhető, hogy az áthaladó levegő nyomása visszaesik ezt az ECU meg kompenzálni probálja a turbo nyomásának emelésével.
Nekem még nem volt de ismerősőmnek igen VW tdi motorral.
Előzmény: gasparv (2270)
birobandi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2272
Szia Viktor!
Nekem is elég "Afgánnak" tünik a dolog. Viszont van egy mágnesszelep, amely a turbó felső nyomásértékét hivatott szabályozni. Ez annyira nem a technika csúcsa, hogy már az újabbaknál változtatott a gyár a konstrukción. Ezek a szelepek szoktak mechanikusan hűlyéskedni és ez (is) okozhatja az általad leirtat. Nagy valószinűséggel, ha egyszer nem nyit ki, akkor elöbb-utobb újra előadja majd. Mondanom sem kell, hogy a szelep, roncsolásmentesen nem szétszedhető. (Akkor ki lehetne a dzsuvát szedni belőlele.)
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: gasparv (2270)
c_balint Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2271
Hát megvan,de hát így most más eltérő dolog nem jut eszembe csak az a kátyú.Akkor csak annak kellett lennie:).. Elvileg 9000 körül van egy olyan érzékelő..Hát végül is jó hogy megvan a hiba,de inkább azt mondom bárcsak ne lenne.Amúgy nincs ötleted hogy elöl, mindkét oldalon mitől szakadhatott le teljesen mindkét fékpofa kopásérzékelő kábelje?Lentebb linkeltem egy képet róla, halványan pirossal be van keretezve a lényeg...
Előzmény: userik (2269)
gasparv Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2270
Sziasztok!

Hallottatok olyanról hogy a turbócsövek elöregednek ?

Reggel autópályán "antipollution system failed"... Elvittem "kedvenc" szervizembe és a hirtelen megnövekedett turbónyomás kapcsán írta ki.
Tesztet lefuttatták minden rendbe, de mechanikailag megállapították a csöveim túl puhák néhol és ezáltal nem mindig szívhat elegendő levegőt.
Kicsit értetlenül állok a dolog előtt, azt mondták ha legközelebb kiírja kb 45 e ft-ért kicserélik a három csövet.

Én nem tudom, de hát milyen csövek ezek... miért mennek tönkre... vagy mitől... NEM egy 20 éves matuzsálemről beszélünk.

Üdv.: G.Viktor
userik Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2269
Igazábol a lényeg hogy megvan a hiba, azt hogy a kátyú okozta-e a meghibásodást, lehet.

A lényegen nem változtat. Nekem a véleményem az, ha elromlott valami, probáld végig gondolni milyen eltérő dolog történt akkor és megkapod a választ mitől romlott el az a valami.

PL: nekem amikor ledes izzókat raktam be a kocsiba, (nem can bus-os) megbolondult a computer(ECU). Nem sokkal rá bedöglött az ablaktörlöm.

Miután megjavítottam, kivettem a led izzókat, és semmi baja ergo ......

Érted ugye?

Murphy törvénye ha keresel valamit mindig ott keresd ahol legutoljára keresnéd.

Vagy ami elromolhat az el is romlik előbb utóbb.
Előzmény: c_balint (2268)
c_balint Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2268
Nekem csak egy 1.8 as benzines,de szerintem eléggé sportos a hangja.Nekem nagyon tetszik.Főleg amikor szűk utcákban járok akkor olyan szépen vízhangzik :) Amúgy autópályán ez is elég csendes hogy ha nyugisan megyek.Ha odalépek akkor természetesen felbőg.Különben én se voltam soha rajongója a kályhacsöveknek :) Lehet hogy szép lesz a hangja tőle ,de az egyik rossz dolog az amit mondtál,a másik meg hogy legtöbbször csak a hangjuk nagy:) Nem tudsz valamit válaszolni a picit lentebb írott gondomra?.. Akkor valóban a csattanástól hibásodhatott meg a jobb hátsó érzékelő ?..
Előzmény: userik (2266)
gasparv Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2267

Én ép a csendességét kedvelem az enyémben.
userik Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2266
El kell hogy keserítselek, mert nekem dizelem van.
Amikor 1-esben sportosan idulsz tiszta ferrari a hangja hihih.
autopályán, viszont hosszabb úton én a csendesebb kocsikat kedvelem.
El nem tudom képzelni, hogy a kis suhancok a mindenféle kipufogó csodákkal hogyan tudnak tartósan 100 felett közlekedni akkora zajnál.
Előzmény: c_balint (2265)
c_balint Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2265
Az se rosssz:)..Remélem a benzines hangjára gondolsz.Mert az nekem is tetszik:)(Nekem benzines van)..Főleg ahogy visszahörren:) Különben meglepő dolgokat lehet ám kihozni egy 1.8-as ból is:)..Lehet mondani rá rosszakat hogy gyenge meg ilyenek.Igazából az egésza sofőrtől függ.Szerintem városban elegánsan lehet vele közlekedni,hosszúban pedig ha egyszer belelendül akkor nagyon tud menni.Nem?
userik Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2264
Én speciel a Motor muzsikáját dorombolását szeretem halgatni menet közben kíválló minőségben . :)
Előzmény: c_balint (2263)
c_balint Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2263
Pár hsz-el ezelőtt írtam valamit.Aki tud válaszoljon rá.
Más: Rájöttem hogy lehet kihozni transmitterből a maximumot:) Én a régi idők zenéit szeretem (pl. Queen,Silent Circle,Fancy,Ken Laszlo),vannak eredeti lemezeim is.Egy ilyen eredeti lemezről pár számot kiválasztottam és átkonvertáltam audio formátumból 320 kps -os mp3 ba, és ezeket másoltam fel a transm. SD kártyájára.Ki merem jelenteni hogy megközelíti a gyári cd-lejátszó minőségét.Hallható apró sistergés mivel rádiófrekvencián megy,de szerintem egyáltalán nem zavaró.Az összes szám nagyon jól szól.Ezt azért mondom mert nem feltétlenül szól jól egy szintén 320 kps-os szám( tapasztalatból mondom) lehet találni jót,de az fentebb leírt módszer a legjobb.Főleg a régebbi zenéknél. Szerintem ez a legolcsóbb módszer a nagyszerűen élvezhető autós zenehallgatásra:) Akit érdekel írjon és segítek hogy milyen programokat használjon és hogyan.
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2262
Belőlem azt hozta ki, hogy még mindig izgalommal nézek egy új C5-öt (főleg a kombit, nekem az kell, most is sw-m van).

:o)
Előzmény: good6 (2261)
good6 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2261

Sziasztok!

 

Nyugodtan kijelenthetem, hogy én beleszerettem az új PUG- ba! :)

Gyönyörű szép kívül, hatalmas nagy, ami nekem elengedhetetlen, a belseje meg aztán teljesen fullos! Méltó utódja lesz a 407- nek!SW- t amúgy sem veszek soha, de nekem az is tetszik...

El voltam keseredve, hogy ha lecserélem a PUG- om más márkára kell váltanom, mert nincs másik olyan PUG ami annyira tetszene mint a 407...

Ugyhogy a legjobbkor hozták ki, 3-4 év múlva mikor autót cserélek, már bőven lesz 508, akár használtan is, de talán az újnak sem lesz annyira borsos az ára...

Bár így ránézésre minden pénzt megér... :)

 

Belőlem ezt hozta ki...

 

Többieket nem tudom, hogy érintette, induljon hát a közvélemény kutatás... :)

Előzmény: Lux Kapitány (2260)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2260
Láttátok a (407 utód) 508-as sajtófotóit? Mi a véleményetek?
Nem mondom, hogy ronda, de nekem az SW cseppet sem tetszik.
Az orr részen lévő márkajelzés, meg a hűtőrácson a kis kiegészítő jel (HDi / GT) viszont jól eltalált.
És a +10cm tengelytáv végre a hátsó üléssorhoz is rendel lábteret! (Nekem az SW-ben nagyon szűkös hátul (magam mögött kifejezetten), ráadásul az első ülések alá úgy kell bepasszírozni a lábfejet / cipőt.
c_balint Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2259
Voltam a Peugeotban, az érzékelővel van a baj(abs,esp,asr),a jobb hátsóval.Ki kell cserélni.Azt mondták 9000 körül lesz.Amikor elmondtam hogy csattantam egyet ,azt mondták nem valószínű hogy attól ment ki.Szerintetek elromolhat egy nagyobb kágyúba való belemeneteltől?..Vagy egyéb miatt ?..Szerintük csak úgy magától elromlott.Amikor belementem abba a rohadt kátyúba nem írt ki semmit,csak pár napra rá kezdte kiírogatni,aztán megint pár napig semmi,és megint elkezdte.Lassan már két hete minden indításnál kiírja a hibaüzeneteket:S
birobandi Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2258

Szia Balika123

A szervizekben.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: Balika123 (2257)
Balika123 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2257
Sziasztok!
Alufelni kerék-csavarkészletet hol lehet beszerezni?
Vagy esetleg nincs valakinek eladó?
c_balint Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2256
Akkor jól gondoltam,csak azt ne mtudom hogy jól dugtam e össze mert ugye le volt szakadva és nem biztsao hogy jó csatlakozóra illesztettem vissaz őket.Valaki segítene ebben mondjuk egy fényképpel a sajátjáról?...Vagy a külső fékpofát melyikbe kell csatlakoztatni és a belsőt melyikbe?..Bal oldalt ami nem látszik a képen,imbusz csavarral van odafogatva egy kábel.Akkor az az abs,esp,asr ézékelő?..
Előzmény: szultanka1 (2255)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2255
Szia,

Ez a kopásérzékelő vezetéke, mindkettő.
A külső ill. a belső fékpofához tartoznak.

Üdv
Előzmény: c_balint (2254)
c_balint Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2254
http://kep.psharing.com/430112.jpg picit rosszúl sikerült a piros kiemelés de ha lementi valaki akkor jobban látható esetleg ráközelítéssel.Ahol meg van ragasztva,onnam le volt szakadva mindkét vezeték, mindkét első keréknél ugyanúgy.Megfaragtam, a drótokat összecsavartam és leszigeteltem talán így jó.Monyák de hát ez van.Már csak azt kéne tudnom jól illesztettem e össze őket.Valaki segítene ebben?..Nálam az egyik kábel amelyik a motor felöl jött hosszabb egy picit és így próbáltam értelemszerűen.Ha valaki esetleg meg tudná nézni és leírni hogy pontosan hogy vannak nagyon megköszönném.Vagy lefényképzené a sajátját és feltöltené az lenne a legjobb,nem kellene magyarázni.Jah és a lényegre is kíváncsi vagyok hogy az a kopásérzékelő-e..és melyik az abs,esp,asr érzékelő..
roso Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2253

Sziasztok!

 

Most nézek egy másikat ami napi használatban van:

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_3.0_supreme_automata-4042262

 

Véletlen valaki erről valami infót tud?

 

Üdv

Feri

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2252
:)))
hát, erre nem gondoltam volna. ez nyomós ok.
:o)
Előzmény: gasparv (2251)
gasparv Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2251
Ismerős egy okmányirodában, mikor vettem ép volt bent ilyen rendszám... a számon van a hangsúly :))))
Előzmény: Lux Kapitány (2250)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2250
Mitől változik egy autó rendszáma? Ehhez nem értek, de érdekel, mert az enyémnek se az eredeti van már és nem tudom mire kelljen "gyanakodjak".
Előzmény: gasparv (2245)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2249
:o)
Előzmény: unomma (2243)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2248
Rakd fel a képet, hagy lássuk :-)
Előzmény: c_balint (2247)
c_balint Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2247
Fékek kopását jelző relé ,érzékelő nem lehet ?..Képem is van róla,de talán megérthető ahogy az előbb leírtam sietve mert mentem el itthonról:)
c_balint Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2246
Üdv!
Miután a sz.gép megint kiírogatja az ABS,ASR,ESP hibát minden indításnál,levettem a jobb első kereket.A motorból jön egy műanyag cső belőle a kerékhez érve elágazik két kábel.Mindkét kábel a fékhez csaktlakozik.Tehát ahogy leveszem a jobb első kereket a jobb oldali két kábel ről van szó és nem a bal oldali.Mind a két kábel el van szakadva.Ezek most akkor milyen kábelek?..Lehetséges hogy ezért írta ki a már sokszor említett hibákat a sz.gép(system breaking faulty és ezeket úgy hogy egyszerre az abs-t és az esp-t és külön az ASR-t)?
gasparv Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2245
Sziasztok!

Az enyém (2005.03 havi) eredetileg JNT volt most LOB :-)


Előzmény: Lux Kapitány (2242)
M.Joe Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2244
Enyém 2006 áprilisi, újonnan vettem rendszáma JWD-
Előzmény: Lux Kapitány (2242)
unomma Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2243
Igen!
Előzmény: roso (2240)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2242
nem.
én 2004. szeptemberben JJA rendszámot kaptam, tehát még volt bőven tartalék benne.
a 2006. májusi autóm KIR kezdetű volt.
(igaz, a mostani autóm 2005. februári, de KSE kezdetű. ne kérdezd hogyan, nem tudom, használtan vettem).
Előzmény: roso (2240)
Steve83 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2241
Üdv Mindenkinek!
Szeretném a segítségeteket kérni. Az egyik legjobb barátom sógorának van egy nagyon szép állapotú Peugeot 407-ese és megkért, hogy ha van időm, akkor segítsek neki az eladásban. Én rögtön felajánlottam neki, hogy felteszem hozzátok, mivel úgy gondolom itt hamarabb fog találni egy olyan gazdát aki igazán értékeli a minőségi használt autót, mert a kereskedők nagy részét egyáltalán nem érdekli hogy ez az autó milyen állapotban van, hanem csak az hogy olcsó legyen és gyorsan el legyen adva valakinek aki nem ért hozzá.

Részletes adatok: 2004.09 havi, 1.8 benzin, feketemetál 16” alufelni,digitklíma,servotronic,2x elektromos ablak,55.800 km,elsőtulajos, törésmentes, vezetett szervizkönyves (valóban!), 1. magyarországi tulajos, és friss műszaki 2 évig. Hahu-n is megtekinthető 2.000.000 vételárral.(vidéki,nem pesti)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_1.8_sphere-4117430

További szép estét mindenkinek!

Üdv,
István

roso Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2240
Sziasztok!

A " KTU-s " rendszám lehet 2004 -es évjáratú szerintetek?
hahóó Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2239
köszi biróbandi. :)

fölveszem a kapcsolatot a kulcsos illetővel. :)
Erikaviking Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2238
A jobb autószerelőknek és gumisoknak van olyan crowa fejük, aminek ilyen spirális élei vannak, hogy direkt rászoruljon a kerékőrre kitekeréskor. Minden fajta csavarra, anyára, kerékőrre jó. Szerintem párezer Ft-ért tudsz venni szerszámboltban is, különösen ahol autószerelőknek is árulnak célszerszámot.
Előzmény: Razorgas (2230)
birobandi Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2237
Szia hahóó


Egy másik Peugeot fórumon kinálja Peug. kulcsos szolgáltatásait: zanotti@lajt.hu

Üdvözlet: birobandi

Előzmény: hahóó (2233)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2236
Mail ment.
Előzmény: Razorgas (2234)
voroscs Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2235

A vaterán tudsz venni.

Üdv. Csaba

Előzmény: hahóó (2233)
Razorgas Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2234
Kedves Zoli!

Pontosan hova kellene menni?
Előzmény: szultanka1 (2231)
hahóó Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2233
szia mindenki. :)

érdeklődnék ki tudna nekem segiteni 3 gombos bicskakulcs vételében?

igazából csak a házat kell cserélnem. mert elhasználódott már.

köszi. :)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2232
Kedves Márkatársak!

A "mezei" autórádiónak (2004. végi gyártás, monokróm) hány LINE (vagy akármilyen más) bemenete van?
(1db biztosan, mert a kihangosítóm arra van kötve).
Abban reménykedem, hogy van talán másik, és akkor oda aplikálhatok egy kábelt, amivel az empíhárom lejátszómról adagolnám a muzsikát.
Esélyes? Kell hozzá valami sépci tudás / szerszám?

Köszi,
Balázs



szultanka1 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2231
Szia,

Vannak gumis műhelyek ahol van célszerszámuk a kerékőr eltávolítására.

Mondanám, hogy csinálok neked de ahoz el kéne jönnöd.

Persze csak, ha nem laksz túl messze.

Üdv,
Zoli
Előzmény: Razorgas (2230)
Razorgas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2230
Helló típustársak.

Nemrég vettem 407 SW-et gyári pezsó gyári 16' alufelnivel, mivel kopottak voltak a gumik. Ma elmentem cserélni és lám az elöző tulaj nem rakta vissza a helyére a kerékőrt. Feltúrtuk a kocsi minden szegletét de sehol.

Szóval tud valaki megoldást? Telefonon érdeklődtem a helyi márkaszervizben de alvázszámom alapján azt mondta a srác hogy nem tud rárendelni az autóra mert nem talál cikkszám szerint ilyet.

kérdésem hogy van olyan szerviz ahol egy aktatáskában benne van az összes pezsó által kiadott kerékőr típus? Ha ígen írjátok meg hol mert nagyon kopott a gumin és ebben a takony időben életveszélyes.
roso Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2229

Szia!

 

6 sebességes automata váltónak utánanéztem és létezett , tehát ez nem gond.

A valódi gond az tényleg a kilóméter lehet de ez a hétvégén kiderül.

 

Azért köszönöm az infót

 

Üdv

Feri

Előzmény: Lux Kapitány (2227)
zulala Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2228
Sziasztok!

Az autóm értékesítése után maradt négy darab 215/55 17"Pirelli P7-es gumim.4000km-t mentem vele,és egy vadi új légtömeg mérőm.Ha netán valakit érdekelne,csak írjatok.Irány ár 100000ft.

Üdv:zulala
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2227
szia roso!

szép autót linkeltél.
ami nekem feltűnt, hogy a hirdetés szerint 6 sebességes aut. váltó van benne, én úgy tudtam, hogy a gyártás elején (2004-ben) még csak 4 sebességes létezett. vagy elírás, vagy rosszul tudtam (simán lehet, majd valaki cáfol vagy megerősít).

én egy dologgal szemben vagyok szkeptikus, még pedig a 84ekm futással szemben.
én eleve már mosolyogni kezdek, amikor egy hirdetésben nyolcvanezer km körüli számot látok. sajnos amikor télen autókat néztem, akkor alakult ki bennem az a kép, hogy manapság kb. ilyen óraállásra "szokás" visszatekerni a számlálókat. így én eleve a 80 ekm körüliekkel komoly fenntartás mellett foglalkoztam. (kb. 10 megnézett autóból 6 hamis óra állással volt).

meg őszintén szólva én nem is tartom reálisnak. valaki megvesz egy (átszámolva 8-10 millióba kerülő, gyakorlatilag legmagasabb szintű 407-et vélhetően valami fejlett gazdaságú és (hazánkhoz képest) nagy országban és gyakorlatilag nem is használja. én egy ilyen autó esetében nevetségesnek (nem hihetőnek) tartom az évi 14ezer kilométert. egyszerűen nincs benne ráció. ennyi autózásért nem ilyen jellegű kocsit vesz egy értelmes "nyugati polgár". persze a kereskedő hazudhat bármit.

(és én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer már az órához hozzápiszkáltak, akkor nagy eséllyel más svindli is lehet a dologban).

SZERINTEM! :o)

kívánom, hogy járj sikerrel, üdv.: balázs

Előzmény: roso (2222)
userik Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2226
Köszi de megoldodott.

Igazábol a kérdés Öcsém Fiat stilojára vonatkozott, de már meg is van a ÚJ KÓDKÁRTYA!!!

Megkérdeztem a PUGnál is kb 5000 forint a pótlás!!!
A Fiatnál ugyan ennyit fizetett Öcsém.

A kulcsokat meg már be tudom tanítani én is a Peugeot planettal, a fiathoz meg van Fiat examiner-em.

Üdv Erik
Előzmény: Jancsi66 (2219)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2225
Bocsi, igaz így már emlékszem.
Üdv! Jancsi
Előzmény: gasparv (2220)
roso Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2224

Köszönöm.

Szervízbe mindenképp elviszem.

Előzmény: gasparv (2223)
gasparv Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2223
Szia!

Gyönyörű jószág... Itt a fórumosok nagy része diesel tulajdonos. Nem hiszem hogy más tipikus hibái lennének a benzinesnek.

Vásárlás előtt mindenféle kép elvinném egy hozzáértő szervizbe ahol mechanikailag és szoftveresen is át tudják nézni.

Nem tudom milyen fogyasztás társul 211 ló mellé :))

Üdv.: G.Viktor

Előzmény: roso (2222)
roso Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2222
roso Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2221
Sziasztok!

Most hétvégén nézem meg ezt az autót.



Van valami spéci dolog amire figyelnem kéne?

Sziasztok
gasparv Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2220
Szia Jancsi!

Ha a generátor szíjra gondolsz azt 85 000 km körül cserélték az ékszíjtárcsával...
emlékszel a karácsonyi sztori :-/

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Jancsi66 (2217)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2219
Szia userik!
A szervizben biztos hogy tudják pótolni, de annak elég húzós az ára. Viszont úgy tudom, hogy némelyik maszek kulcsmásoló is tud segíteni. Csak egy példa:http://www.kulcszarszerviz.hu/kulcsmasolas.html
Üdv! Jancsi
Előzmény: userik (2211)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2218
Szia Bandi!
Az a helyzet, hogy mi is öregszünk meg sajnos a paripák is öregszenek.
Üdv! Jancsi
Előzmény: birobandi (2215)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2217
Szia Viktor!
Az Ékszíjat is szokták együtt cserélni a vezérműszíjjal, de gondolom ez csak véletlenül maradt ki. Viszont a váltó olajon csodálkozom. Szerintem az többet kibír.
Üdv! Jancsi
Előzmény: gasparv (2216)
gasparv Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2216
Sziasztok!

A paripám közeleg a 120 000 km- hez.
Amit cserélnek majd:
motorolaj
olajszűrő
levegőszűrő
pollenszűrő
gázolajszűrő
vezérlőszíj
vízpumpa
váltóolaj
fékfolyadék

Remélem mást nem találnak :-/
Így is egy "vagyon" lesz. :)








birobandi Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2215
Szia Jancsi66

 

Ott valóban nem tanácsolják a 240 000 Km-t. Nekem azt mondták, hogy a 180 000 km tökéletesen (biztonságosan) bevált. Időtartalmat nem ajánlottak. Az enyém most már tbb mint öt éves -91 000 Km. szó sincs vezérműszíj cseréről. A héten voltam szervízben, sajnos a FAP-nak a hőmérséklet érzekelője megadta magát.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Jancsi66 (2214)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2214
Szia Bandi!
Én a 4 évenkénti cserét a vezérműszíjra értettem, ha nem éri el az előírt km-t.
Üdv! Jancsi
Előzmény: birobandi (2213)
birobandi Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2213
Szia Jancsi66 !

A 4 évet túlzásnak tartom. Ez egy szintetikus olaj, ami kűlönösen erős hő vagy egyéb terhelésnek nincs kitéve. Azt mondták, nálam jobban hozzáértők, hogy kibir 8 évet, vagy 240 000 Km.-t.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Jancsi66 (2210)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2212
Osztom a nézetedet, nem érdemes a sorsot kísérteni. :-)
Előzmény: Jancsi66 (2210)
userik Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2211
Sziasztok!

Tudja valaki hogyan lehet megsuerezni a security code-ot ha nincs meg a kód kártya?
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2210
Sziasztok!
Viszont én úgy tudom, hogy ha km-ben nem is éri el, 4 évente akkor is célszerű
cserélni az anyag fáradása miatt. Habár km-t a szervízkönyv is 240 000-et ír, nekem az igen soknak tűnik.
Üdv!
Előzmény: szultanka1 (2209)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2209
Szia,

Igazad van tényleg nem 120-nál kell cserélni, tegnap megnéztük egy szerelő

barátomnál szervízprogramban évjárat szerint, az enyém 2006-os ott 180ezret írnak.



Előzmény: M.Joe (2208)
M.Joe Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2208
nekem nem cserélték
direkt rákérdeztem, azt mondták 240e-nél
Előzmény: szultanka1 (2188)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2207
Szia Balika123!

Én most cseréltettem az itteni (Miskolc) Pug. szervízben. 39 ezer volt a két csapágy, plusz 14 ezer a csere. Na meg 9 ezer a futómű állítás, mert utána az sem árt, mivel a cseréhez le kell húzni a lengővillát is a féltengelyről. Amúgy nem ördöngősség, csak legyen hozzá torx bit fejed talán 16-os meg 18-as, de ezt nem tudom pontosan. Na meg ügyelni kell a szétszedésnél, hogy a féltengely ne csússzon ki a váltóból, mert különben folyni fog belőle az olaj. Végül itt egy link, hátha ez is segít valamit.
Pug 407 futómű

Üdv! Jancsi66
Előzmény: Balika123 (2204)
gasparv Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2206
Szia!

Olvass vissza a fórumban és megleled a választ.

Üdv.
Előzmény: renbor (2205)
renbor Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2205
Sziasztok.
Érdeklődnék,hogy 2.0-ás diesel pug.ba ki lehet-e cserélni középpen lévő monokrom kijelzőt nagy navisra+telefon,illetve szerintetek ez mennyibe kerül?
Előrre is köszönöm.
Balika123 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2204
Most akarok nekifogni a cseréhez. Mire figyeljek oda, mi kell hozzá?
Előzmény: acsi65 (2201)
birobandi Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2203
Szia Real_77

 

Nincs ilyen kütyüm, mindössze megjegyezném, hogy a tapasztalat szerint a 407-ek nem nagyon szeretnek, semmi olyan kűlső beavatkozást ami akár Can-Bus akár valamelyik központi elektronikát érintenek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy érdemes alaposan körbe járni a témát.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Real_77 (2202)
Real_77 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2202

Sziasztok!

 

Várnám véleményeteket az alábbi eszközzel kapcsolatban. Egy egy kártyás rablásgátló. Elvileg a gyártó szerint CAN BUS-ra illeszthető. Van-e valakinek ilyen cucca bármilyen Peugeotba?

 

Ez lenne a cucc:

 

SKYBREAK

 

Köszi!

acsi65 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2201
ez így komplett. én most cseréltem, elég nagy szívás. nem olyan egyszerű.
Előzmény: Balika123 (2200)
Balika123 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2200
Csapágy lehet ebbe cserélni, vagy megkell venni kompletten az egészet?Üdv
Előzmény: acsi65 (2199)
acsi65 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2199
Az komplett gömbfej, tűgörgős. A legolcsóbb az SKF-nél, kb. 18 eFt. bruttó. cikkszáma: vkd13500.
Balika123 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2198
Sziasztok!
Az első futómű alsó támasztó gömbfejében milyen méretű csapágy van? Cserélte már valaki?
A pug száma: 364072
Köszönöm
userik Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2197
Szia !

Alibaba.com, megbízható hong kong-ból.
Kb 30.000.-Ft. Ez az interface és a kábelek plusz software. Laptoppal működik, tökéletes, ugyan olyan mint a pug szervízben.
Előzmény: gasparv (2196)
gasparv Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2196
Szia!

Hol és mennyiért vetted?

Üdv.: G.Viktor
c_balint Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2195
Köszönöm nem kell...egyenlőre a problémámat szeretném megoldani.
Előzmény: betg (2194)
betg Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2194
Üdv nekem van pp2000 kiolvasom neked ha érdekel.
Előzmény: c_balint (2193)
c_balint Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2193
Hát az lesz.Amint lesz időm elviszem.
Üdv:Csaba
Előzmény: userik (2192)
userik Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2192
Én azt tanácsolnám vidd el valakihez akinek van peugeot planetja és teszteltessétek le az abs szenzorokat, mert nagyon valószinű hogy az ütéstől tönkre ment az abs szenzor.
Jobbik esetben, csak resetelni kell őket, vagyis újra kalibrálni a pp2000 el.

Üdv Erik
Előzmény: c_balint (2191)
c_balint Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2191
Üdv!
Egy hétéig kb semmit nem írt ki a számítógép de most újra kiírta és megjegyeztem pontosan mit ír ki: ABS breaking system faulty, ESP/ASR system faulty,és ezek után világít a műszerfalon az ESP és az ABS.De néha csinálja, néha nem.Van hogy ezekután leállítom a motort,majd újból beindítom és nem írja ki.A szóval akkor az érzékelő hibásodott meg vagy állítódott el valószínüleg szerinted?...Mennyire vagy biztos ebben?..
Előzmény: userik (2190)
userik Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2190
Hali !

Megjött a peugeot planet! Király mindent olyan mint a pug szervízen.

Átnéztem a kocsit, miután lenulláztam az eolys számlálóját, és 1 hibát találtam (csak) :(

A hűtőventillátor lassú fokozata nem jó csak a gyors fokozat.

Nem találkozott valaki ilyennel korábban?
acsi65 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2189
Üdv. mindenkinek.
tudna nekem valaki segíteni? gondolt egyet az autóm és nincs ablakmosóm. a fényszóró mosó működik, de a szélvédő mosónál még a szivattyú se búg. nem tudom melyik a biztosítéka, de mindet megnéztem és jó. hol van mosó szivattyú, melyik a biztosítéka, vagy mit nézzek meg. előre is köszi
szultanka1 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2188
2.0HDI motornál 120.000 km után kell a vezérműszíjat cserélni.
Előzmény: Rolandoo78 (2168)
szultanka1 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2187
120.000km
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2186
Van egy bolt most jut eszembe,ott kell hogy legyen ilyesmi.Az opelembe,a két focusomba ott vettem keretet a nem gyári mp3 hoz hogy be tudjam rakni.Meg amikor beraktam ebbe egy nem gyári fejegységet akkor is ott vettem a keretet is meg átalakítót is.Egy jó tanács mindenkinek:SOHA NE CSATLAKOZTASS IDEGEN FEJEGYSÉGET EGY PEUGEOT 407 RE A GYÁRI HELYETT,NEM SZABAD!MARADJ A GYÁRINÁL!HASZNÁLJ TRANSZMITTERT VAGY OLVASS PÁR HSZ EL VISSZA ÉS HASZNÁLD AZT!!NEKEM MEGBOLONDULT AZ EGÉSZ:S Aki kíváncsi rá leírom részletesen mi történt és hogy oldódott meg.
Előzmény: Real_77 (2185)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2185
Mailba küldtem 5leteket. Az tutti, hogy rendelésre hozzák, nem nagyon tartanak készleten. Ha délelőtt megrendelik másnapra oda szokott éri. Bár ez budapesti viszonylatban. Videkre lehet több nap is.
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2184
Hát az lesz szerintem.De akkor olyat kéne találnom ahol vannak ezeke a cuccok és akkor ott meg is veszem és be is rakatom.Torxom van azt vettem mert amikor szarakodott a fejegység kiszereltem onnan és szét is szedtem ,kipucoltam a fejet de nem segített.Két napig ment hibátlanul a cd,aztán megint elkezdett akadozni :S
Szerinted a peugeotban vannak ilyen cuccaik és be is rakják?..Tudsz adni tippeket hogy milyen helyeket keressek fel kb?..
Előzmény: Real_77 (2183)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2183

Bármelyik márkakereskedésbe meg tudod rendelni a cuccot elvileg egységáras, de azért legalább két helyen kérdezz rá az árára. Cikkszám alapján mrg tudod rendelni.

 

Szerszámok: ami spéci az a 10-es torx kulcs.

 

Aktiválás: Nos ehhez már komoly felszerelésre van szükség. (laptop+kábel+PP2000 szoftver) Ebben hírtelen nem tudok segíteni, mert aki nekem csinálta már nem foglalkozik vele. De a topic társak közül sztem van aki tud segíteni.

 

De továbbra is azt javaslom, hogy szervízbe rakasd be!

Előzmény: c_balint (2182)
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2182
Rendben,és akkor azt is írd le légyszi hogy mit kell valahogy beszereznem pontosan.Köszi
Előzmény: Real_77 (2181)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2181
MSN-t nem használok, mailba mindent doksit átküldök! Rádió kivétel, kesztyűtartó lebontás, stb. De javaslom, ha nem vagy biztos a dolgodban inkább szakszarvízben csináltasd meg. Sztem. 15k-ért megcsinálják kompletten. Ha mégis nekiálsz mindig akksi leköt és ennek is vannak szabályai. olvass vissza. 
Előzmény: c_balint (2179)
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2180
Küld el az e-mail címemre ha van és meg is adod.... bcsabajunior@freemail.hu
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2179
Van msn ed?..Jobb lenne ott megbeszélni mindent..
Előzmény: Real_77 (2178)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2178
Ennek gyárilag meg van a helye csak kispórolták. Azaz pontosítók, mert az RT3-nak a video csatlakozója pont ilyen annak a helyére kell ezt felrakni. A kárpit alatt kell elvezetni a kábelt. El lehet, csak a csatit akkor fel rakni ha befűzted. Ha megnézed a kárpitot felül a kesztyűtartóban ott van a helye a a jack rca csatlakozónak, legalábbis nekem ott volt. Nem kell szétvágni szétbarmolni az autót. Már pontosan én sem emléxem rá, hogy volt (kb. 5 éve) és azóta meg már eladtam így meg sem tudom neked nézni. Lényeg, hogy ki van alakítva a helye.
Előzmény: c_balint (2177)
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2177
A fejegység felüli kábelt meg a fejegység alatt vagy mellett valahogy kinyomorítom kívülre?..Mert belül elvezetni is kicsit furcsa lenne mert ahogy néztem nem tudom úgy hogy juttatnám a kesztyűtartóba a kábelt.Tehát akkor gondolom kívül lesz a kábel.
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2176
Hm...a problémám az hogy nem akarom bántani az autót,tehát csavarral felfogatni meg ilyenek.Azt még mindíg nem árultad el hogy az a kábel amit a kesztyűtartóból odavezetsz a fejegységhez,azt kívül teszed ?Tehát kívül lóg az a kábel majd a fejegység és a kesztyűtartó között?..Kesztyűtartót meg nyitva kell hagyni mindíg ?..
Előzmény: Real_77 (2174)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2175

Ja és az fontos, hogy melyik szintű RD4-ed van!

 

RD4 1. szint, kihangosító készlet nélkül.

RD4 2. szint, minden típus.

 

Tehát:

Ha 1-es szintű és Bluetooth kihangosítós akkor ez a cucc kilőve! Ha 1-es szintű és nincs Bluetooth akkor ok!

 

Ha kettes szintű akkor simán megy.

Előzmény: c_balint (2173)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2174
Szia!

 

Egyszerű a beszerelése! RD4 kiszedés, kábelt a kesztyűtartóból oda vezeted, bedugód a fejegységbe, csatlakózó dobozt két csavarral felfogatod. A neheze az aktiválás. Páran rendelkeznek a szükséges eszközökkel szerintem itt a fórumon is van olyan user aki beaktiválja neked elfogadható áron. Mellékeltem a felszerelési és aktiválási procedúrát.

 

 

9706AG_19706AG_29706AG_39706AG_49706AG_59706AG_69706AG_7

Előzmény: c_balint (2173)
c_balint Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2173
Üdv!
Regisztrálni tudtam,és a nyelvet is át tudtam állítani:)..Csak kiigazodni nem tudok..:)Nem is lényeg ha segítessz nekem hogy mit kell beszereznem.Persze ha megkérhetlek...és esetleg abban is hogy hogyan csináljam a dolgokat.Én arra vagyok kíváncsi hogy hogyan és hol vezeted a kesztyűtartóba a kábelt...
Előzmény: Real_77 (2170)
userik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2172
Én erre szavazok:



XA9901 +XC6004 és sokkal jobb a minősség is .
Előzmény: Real_77 (2170)
userik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2171
Én erre syavazok és tök jó a minősség is.

<a href="http://cgi.ebay.co.uk/XC6004-AUX-Cable-iPod-iPhone-Peugeot-307-407-607-807-/220660203638?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL#ht_3903wt_810" target="_blank">XC6004</a> + még ez is kell és kész is XA9901
Előzmény: Real_77 (2170)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2170

Valóban nem egyszerű eligazodni rajta ez tény. Van hogy órákig keresek én is egy átkozott kiegészítőt vagy alkatrészt.

 

Hátránya, hogy csak alkatrészt tudsz megnézni szerelési és egyéb tartalomért fizetni kell, de erre is van alternatíva:  Backup dokumentáció

 

Peugeot SEDRE + Service Backup 8.2009

 

Regisztrációt akkor gondolom azért sikerült megcsinálni? Vagy abban is szeretnél segítséget? Ha az meg van akkor lépj be hagy úgy a böngésződ és az előző postomban lévő linkre kattints rá. El tudod olvasni.

 

Egyébként nekem is az olcsó verzió lett berakva a 407SW-be. Kicsit gyengépbben szólt, mint a rádió vagy a CD. Kicsit játszani kell az MP3 lejátszó és az RD4 beállításaival. FM átjátszónal lényegesebben jobb.

 

A kesztyűtartóban kap helyet a cucc és 2 kimenete van 1db 3,5-es JACK és egy RCA pár (AUX1 és AUX2) Fogod az MP3 lejátszót egy szimpla jack-jack kábellel összedugod és ennyi.

 

Hátrányai:

Csak az MP3 lejátszóról tudod vezérleni (léptetni stb.)

Nincs album/szám információ a központi kijelzőn.

az MP3 lejátszó néha lemerül:D

Előzmény: c_balint (2165)
userik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2169
Akkor csak nekem lett igazam!!! :)

Mondtam , hogy először az olcsobb és kézenfekvőbb dologgal kell kezdeni, és nem kell mindenben a komoly problémát látni . Lásd Murphy törvényei.
Előzmény: Rolandoo78 (2166)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2168
ez a servicebox oldal teljes kaosz. regisztraltam, megprobaltam megtudni mi az eloirt vezermuszij csere periodus a 2.0HDI motornak, de fel ora kattintgatas utan sem talaltam semmit.
Előzmény: Real_77 (2161)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2167
szia

gratulalok ez aztan a szep km mennyiseg! megkerdezhetem hogy mikor csereltek a vezermuszijat a kocsidban?

roland
Előzmény: gyufa81 (2159)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2166
sziasztok

kosz az eddigi hasznos tanacsokat. frankon megoldodott minden. most nagyon siman gurul az auto nagy sebesegnel is. mind a 4 kerek ki lett egyensulyozva plussz kapott egy futomubeallitast.

megegyszer kosz!

roland
c_balint Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2165
Amúgy nekem nemigazán tiszta az oldal kezelése,nyelvet magyarra állítottam de kezelni nem tudom hogy kell.Mindenféle hülye szavak vannak,nem tudom mit és hol kell keresnem rajta.Esetleg nem tudnál segíteni te magad ebben nekem?..
Szereték tudni az olcsóbb megoldásról mindent.Hangminőség ha jobb minta transmitter akkor okés.A kábelt hogy hova dugom be és a másik végét amire rádugom akár az mp3 at hol vezetem ki?..Stb stb...Előre is köszönöm.
c_balint Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2164
Igen azt hiszem RD4 es van.2004 10. havi az autóm.Szerintem az olcsóbb megoldást választom mert 40 000 ért tudnék vadi új gyári fejegységet a kocsiba:)
Szerintem biztos jobb lesz a minősége mint a Transmitternek amivel a t..öm már televan.Ha a olcsóbbat választom,a kábelt hol és hogy vezetem ki ?..
Előzmény: Real_77 (2161)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2163
Linkek megnézéséhez regisztráció kell!
Előzmény: c_balint (2160)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2162

Bocs elírtam az egyik cikkszámát 9706AG a jó!

 

Linkek:

 

USB BOX:  

9702EZ

 

IPOD összekötő: 

9702HN

 

JACK&RCA  csatlakozó:

9706AG

 

9702EZ9702HN9706AG

Előzmény: c_balint (2160)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2161
Szia!

 

Első körben tudni kellene, milyen fejegységed van!

 

Abból kiindulva, hogy te is küzdesz, a kijelzővel nyáron akkor azt mondom, hogy RD4-es fejegységed lehet.

 

2 megoldás létezik olcsóbb vagy drágább.

 

Drágább: 9702EZ+9702HN (ez egy USB BOX+IPOD kábel) ez alsó hangom is 60e+beszerelés.

 

Olcsóbb: 9606AG Ezzel a kábelköteggel (Jack, vagy RCA segítségével csatlakoztathatsz egy külső audió lejátszót.(MP3 lejátszó, CD lejátszó, kazetta, diktafon) Ez kb. 10e+beszerelés.

 

Mindét esetben aktiválni kell az RD4-es fejegységen a cuccot.

 

Javaslom, regisztrálj a http://public.servicebox.peugeot.com/ -ra és ott a gyári számok alapján meg tudod nézni mindkét megoldást.

 

Azt kell még tudni, hogy az olcsóbb verziónál a kijelzőn csak "AUX1 vagy 2" felírat lesz. MP3-ak adatainak megjelenítésére nem képes.

Illetve a minősége sem lesz olyan, mint ha CD-ről menne, de ez függ a csatlakoztatott MP3 lejátszótól is.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Real

 

Előzmény: c_balint (2160)
c_balint Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2160
Majd megpróbálom,köszi szépen.De amúgy pár napja nincs semmiféle hibaüzenet.Olyat is olvastam hogy fékporos lesz az érzekelő,vagy bármi kosz ha éri akkor lehetnek esetleg érzékelési gondok.Majd ha megint lesz hibaüzenet,elviszem a peugeotba és elmondom mi volt a gond.
Amúgy valaki nem tudna segíteni az autórádiós dologban?..Ki kell szedni a magnót és valamit hátul rá kell dugni majd kivezetni valahol egy kábelt és rá lehet dugni bármit.Ezzel kapcsolatban ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Előzmény: gyufa81 (2158)
gyufa81 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2159
Szia!

243ezer km. van a kocsimban 1.6HDI.
1X töltöttem újra az adaléktartályt, és kb. 200ezres km-nél tisztították ki a szűrőt.Pontosan már nem tudom a kilométeróra állását,de nem volt olyan régen.Azt is csak azért tisztíttattam ki, mert már sűrűn "regenerálódott". Átlag 200-300km-ként.
Az adalékom még majdnem félig volt.Nem szakszervizben lett tisztítva, de ők is adtak rá garanciát, és azóta is tökéletesen működik.
Tehát én is átmentem már bőven a 150ezres határon, és pont 150zernél nem írt ki semmi hibát.
Előzmény: good6 (2115)
gyufa81 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2158
Szia!

Ezt a hibát már nekem is kiírta egyszer, még télen,amikor nem tudtam felmenni egy dombon fél órás próbálkozás után sem.Nálam segített, hogy levettem az aksi sarut pár percre,majd visszaraktam.Utána már nem jelezte a hibát.Ugyanígy sikerült orvosolnom, azt hogy állandóan azt írta ki, hogy lapos az összes kerekem.
Egy próbát megér.
Üdv.:
c_balint Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2157
Fórumba aló beleolvasgatás után rájöttem hogy cserére szorul a kijelzőm,ezt nem lehet orvosolni másképp.Aki mégis tudta,írjon:)...A cd-s rádió problémámra pedig találam megoldást.Láttam a neten képeket hogy rádugnak valamit a rádióra,abból kivezetnek egy kábelt és mehet rá az ipod vagy akár az mp3 lejátszó.Ebben tudna nekem segíteni valaki ?Mit kell beszereznem?..Mp3 lejátszó már van:D
betg Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2156
Másik a szenzort nem állítjuk gépen sem mechanikusan annak fix helye van .
Előzmény: betg (2155)
betg Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2155
Tipikusan lehet bármi de nem vitázok de ha kerék szenzor baja van akkor sem valószínű ,hogy az szemmel látható, na megyek cukrásznak................
Előzmény: userik (2153)
c_balint Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2154
Rendben,köszi.Valahogy megoldom és majd írok hogy mi a helyzet.Még van pár kérdésem.A számítógép kijlezője nagy melegben,erős napsütésben alig látható (nem színes).Úgy tudom ez 407 betegség.Valami megoldás nincs mégis hogy ne legyen ez a gond melegben?..Másik problémám pedig az hogy sajnos már úgy vettem az autót hogy a gyári cd-s rádió már csak akadozva viszi a cd-t,ha viszi.Transmittert használok ,de a minőséggel nem vagyok megelégedve.Amikor pont nem akadt a cd a lejátszóban,akkor nagyon szépen szólt.Kettő között nagy a minőségbeli különbség.Nincs olyan megoldás mint a kazettás magnóknál hogy belülről kivezetek egy kábelt és arra akár rádugok egy mp3 lejátszót?..Vagy bármi más megoldás ?..Más magnót nem rakok be mert egyrészt akkor ugyebár nem tudom a számítógépet vezérelni,másrész nem szabad mert megbolondul az autó.Jártam már így amikor vettem az autót és nem tudtam hogy nem lehet:):S Újra kellett tanítani a számítógépet.
Hát elég hosszú lett..de végre leírhatom valahová ahol talán választ is kapok rá.
userik Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2153
Ez egy tipikus hiba 100% hogy a keréknél lévő abs szenzor behalt, az ütéstől.
Betq nem tudom honnan gondolja hogy nem az, az hogy ő gépen állítja a szenzort, attol még Mechaikusan sérülhetett.
Serintem vedd le a kereket és nézd meg nem "esett szakadt" le valami kábel.

De az esp hiba is lehet amit csak számitőgéppel lehet ujra kalibrálni.
Az ütéstől elállítódott az egész.

Előzmény: c_balint (2152)
c_balint Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2152
Akkor tényleg nem tudom.El kéne vinnem az autót?..
betg Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2151
Üdv hát leginkább peugeot programmal ott látom hogy mi okozza a kerékszenzor beállítás nem valószínű.
Előzmény: c_balint (2150)
c_balint Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2150
Hát akkor mi más lehet?...Hogy néznéd meg nekem?..
Előzmény: betg (2148)
andeeca68 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2149
Köszönöm !
Előzmény: betg (2147)
betg Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2148
Ez egyáltalán nem biztos ,hogy kerékszenzor ha érdekel megnézem neked.
Előzmény: c_balint (2143)
betg Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2147
Ez féklámpa hiba !
Előzmény: andeeca68 (2145)
c_balint Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2146
Pontosan hol van az a szenzor?Le kell vennem a kereket ahoz hogy elérjem?..Vissza tudom állítani magam?..
Előzmény: userik (2144)
andeeca68 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2145
Valaki találkozott már ezzel a kiírással?
"No broken lamp"
Elvileg ez azt jelenti nincs törött lámpa, de miért írogatja ki 5-10 percenként?
userik Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2144
Elállítodott az abs senzorod a keréken, roszabbik esetben el is romlott a kátyú okozta ütéstől. Lehet elég csak újra kalibrálni de lehet hogy cserélni kell.

Üdv Erik
Előzmény: c_balint (2143)
c_balint Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2143
Üdv!
Mostanság a számítógép azt írja ki hogy ABS /ESP faulty,és a műszerfalon világít mind a kettő.Nem pontosan ezt írja ki de a lényeg ez.Majd megnézem pontosan,és leírom.Ez mitől lehet ?Mit tudok tenni ?Nem tudom esetleg attól lehet e, hogy nyaralásból visszafelé egy nagyobb kátyúba sajnos sikerült belemennem a jobb első kerékkel:S
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.22 0 0 2142
Hát igen, írták a népítéleten, hogy többet kajál, mint a gyári érték. Arról nem is beszélve, hogy elég szűkös a hely hátul, a nagy motortér miatt. Azt nem értem, hogy miért kellett az utastér rovására, ami a lényeg, ilyen hosszú elejét tervezni. Persze jól néz ki, de fő a kényelem. Az is lehet, hogy 607-est kellene vennem, mert 193cm magas vagyok. Ez előtt egy 605-ös PUG-om volt, na abban saját magam mögé simán be tudtam ülni. Nálam ez a kényelem mércéje, hogy rendesen elférjenek mögöttem.

Üdv!
Előzmény: userik (2138)
betg Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2141
Megyek havonta egyszer kétszer onnan hozok autókat itthon meg szétszedem őket Üdv..
Előzmény: userik (2140)
userik Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2140
Ok persze csak gyere ki Angliába.

Amúgy vettem gyári Lexia-3-at.

Azért kösz.
Előzmény: betg (2139)
betg Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2139
üdv nekem van hozzá gépem 3eft ért kinullázom neked ha érdekel.
Előzmény: userik (2126)
userik Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2138
Sógoromnak 3.0 v6 os volt. Nekem tetszet, de nem egy gazdaságos gép.

Baja az elektronikával volt, motorikusan semmi.
Előzmény: ratisrdt (2137)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2137
Van itt valakinek 2.2 v. 3.0-ás benyás autója? Mik a tapasztalatok?

Thnx!
userik Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2136
Találtam egy kis érdekességet, hogyan nullázuk a rendszert anti pullotion fault vagy eolys szint alacsony esetén.www.autodiagnos.com/fileadmin/assets/en/downloads/pdf/technical_bulletins/psa/psa_307_addgo2_fap.4.pdf
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2135
Ha azok is kiegyensúlyozatlanok, akkor szerintem onnan is átadódik a rezonancia. Egy ellenőrzést megér.

Üdv!
Előzmény: Rolandoo78 (2134)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2134
nem csak az elso ketto. szamithat ha hatso kerekek kiegyensulyozatlansaga is?
Előzmény: ratisrdt (2133)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2133
Mind a 4 db kerék ki lett egyensúlyozva?

Üdv!
Előzmény: Rolandoo78 (2124)
userik Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2132
Kösz de már megcsináltam, csak most várok a lexia 3 -ra hogy kitöröljem a hiba jelzést.
Előzmény: ratisrdt (2129)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2131
Ezt találtam a neten. a kopogós fútóműről. Ez sajnos típushiba!

Üdv!
Előzmény: Balika123 (2120)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2130
szia na kiprobaltam amit irtal es sajnos akkor is razkodik amikor nem nyomom a gazt...90MPH felett mintha elkezdene apro hullamossa valni az ut es razkodik az auto. a motorja a 2.0HDI. amugy nagyon elegedett vagyok vele, csak ez a vibrator megszunhetne ;-)
Előzmény: ratisrdt (2128)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2129
Nem tudom, hogy merre laksz. Ha Budapesten, akkor tudok neked valakit, akinek van és nem márkaszervíz. Ha érdekel, akkor nézz át a PUG406 fórumra, itt az indexen és keresd Pug306GTI-t.

Üdv!
Előzmény: userik (2126)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2128
Szerintem, ha a féktárcsa lenne a ludas, akkor az csak fékezéskor jelentkezne (hullámos féktárcsa esete). Ha "hullámosnak" érzed az utat, akkor inkább valahol a futóműben lesz a hiba. 90 MPH felett akkor rázkódik, amikor nyomod a gázt, és ha elveszed akkor nem?

Nekem a 2.0-ás benyásnál 120.000 km van vezérműszíj csereperiódusra írva. De milyen motorral van szerelve az autód?

Ide bárki ingyen beregisztrálhat és sok műszaki információt megtalálhat az autójáról

Üdv!
Előzmény: Rolandoo78 (2124)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2127
Sziasztok!
ratisrdt vagyok a PUG406 fórumról. Ez már a második PUG-om. Az első egy 605 volt, innen a név is. Most egy 406-osom van és szemezgetek a 407-essel. Úgy hogy betársulnék egy kicsit figyelni ide hozzátok, hogy okuljak a 407-tel kapcsolatban, mire kell figyelni, gyermekbetegségek, átverési trükkök a szerelők részéről, stb.

Üdv. mindenkinek!
userik Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2126
Na feltöltöttem az eolyst 3 liter mind bele ment, 27 ezer pezóba került, csak az bánt hogy a hibát nem tudtam kitörölni a computerből...

Utánna olvastam külföldi forumokon, hogy csak peugeot planettel lehet. :/

vagy veszek egyet, vagy a pugnál megcsináltatom kb az 1/3 áráért mint amibe a kütyü kerül :/

Az asszony kinyír ha megint veszek valamit a kocsihoz. :)




roso Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2125
Sziasztok,

Közeljövőben egy 407-est szándékozom vásárolni. Vannak már "jelöltek" de azért egy-két infót szívesen vennék tőletek.
Vagy egy 2.2 benzines vagy egy 3.0 benzines lenne.
Melyiknél mire kéne figyelnem? Esetleg típushibák? Cirka 100 ezer van mind a kettőben.

Köszönöm

Üdv
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2124
sziasztok

koszonom a tippet. szoval igen, centirozas sokat segitett. azota nem vibral a kormany. Viszont 90MPH felett razkodik az auto. volt mar sok autom, de ilyent meg nem tapasztaltam. mintha hullamos uton mennek. 80ig semmi baja, aztan 90 felett elkezd razkodni az auto... a fektarcsak rendesen kopottak mar es valaki irta hogy az elozo vibralas szarmazhat attol...az lesz a kovetkezo amit kicserelek rajta, hatha segit. de esetleg egyeb tipp vagy hasonlo tapasztalas valakitol? meg egy kerdes: vezermuszij csere mikor esedekes? szervizben azt mondtak, hogy 100ezer merfoldnel. Neten idaig mindenki mast irt...most 67ezer merfold van az autoban es meg nem volt cserelve a vezerles.

koszonom a segitseget!!!

roland
Előzmény: andeeca68 (2078)
userik Creative Commons License 2010.08.17 0 0 2123
164 ezer 100ezerrel vettem.
Előzmény: gasparv (2122)
gasparv Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2122
szia!

Hány km van a paripában?
Előzmény: userik (2121)
userik Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2121
hali!

Na ma reggel bejelezte az eolys syint alacsony..... :(

tud valaki olcson eolyst? itt kb 26 ezer 3 liter :(
Balika123 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2120
Sziasztok!
Induláskor egy kicsit beremeg a jobb eleje a kocsinak, mi okozhatja ezt, valamint a jobb eleje hangosabb lenne a gödröknél mintha nagyobb lenne a guminyomás és ezért jobban pattogna. A lengéscsillapitókat néztem azok jók.
Üdv
szultanka1 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2119
Sziasztok,

A vezető oldali ülésben kiakadt a deréktámasz állítója, lehet orvosolni valahogyan?

Üdv, Zoltán
BéckeK Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2118

Az enyémben is 150k+ van, de nem pittyent. 2004. 12. havi

Előzmény: good6 (2115)
gasparv Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2117
Szia!

Én ezt nyaralás előtt kötöttem. Szerintem korrekt szolgáltatások vannak venne..
Prémium csomag

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Balika123 (2116)
Balika123 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2116
Sziasztok!
Assistance biztositást szeretnék kötni, érdeklődnék hogy ki milyet használ, és mire figyeljek oda.
Köszi
good6 Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2115

Szia Gasparv!

 

Minden nap olvasom a fórumot, így már átéltem egy pár FAP- os témát....

De ez nem olyan!!! Félreértés ne essék, nekem nem megoldás a 4000 fordulatos, x perces bla- bla- bla....

149 999. km után a 150 000.- re ahogy "átfordult" már pittyent is és írta!!!

Tehát nem beszart az autóm, hanem valami kötelező dologra jelez!

 

Olyan írjon aki már túllépte a 150 000 km-t, és volt szervízben és "regenerálták" a FAP szűrőjét....

 

Köszi...

 

Várom a valódi válaszokat...

Előzmény: gasparv (2114)
gasparv Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2114
Szia!

Javaslom olvass vissza a fórumban a FAP dologra elég sok infót fogsz találni :-/

Előzmény: good6 (2113)
good6 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2113

Sziasztok!

Tegnap elérte a Pug- om a 150 000. km-ét és írja, hogy regenerálni kell a részecske szűrőt...

Tudja valaki, hogy mit fognak vele csinálni a szervízben, és kb. mennyibe fog kerülni??

 

Válaszotok előre is köszi!!

 

Sziasztok!!

janika1974 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2112
Elég könnyen lejött. A két nagy alátétes szegecs alól csak ki kell húzni. A patentok viszont nem olyanok, mint amit a kárpitnál megismertünk. Rombusz alakú a patent szára, így ha ügyes vagy roncsolás nélkül ki lehet venni őket. Azt hiszem hat darab fogja+ a fenti amit amúgy is kivennél. Ami gáz ebben a műveletben, az hogy a gumicsíkot (amire az üveg fekszik) is le kell venni, igaz csak annyira, hogy ez a borítás kijöjjön. Csinálnék képeket, de sajnos a gépezet nejemnél van.
Előzmény: Lux Kapitány (2111)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2111
janika1974!

hogy kell lefeszegetni a műanyag borítást? én nem mertem, féltettem a patentokat.

a féklámpa háza nekem is el volt eresztve, ugyan így le volt "törve" (válva) az egyik rögzítő csak az üvegről. kétoldalú szuper erős ragaccsal orvosoltam, a zörgés továbbra is fennállt.

üdv.:
balázs
Előzmény: janika1974 (2110)
janika1974 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2110
Megcsináltam én is. Mondjuk én levettem a műanyag burkolatot is. Fentről elég jól hozzá férni és szerintem sokkal gyorsabb a beállítás.

Viszont az eredmény elég gyenge lett. A zörgés semmit sem változott, igy irány a csomagtartó, asszony a volánnál, próbakör. Az üveg tökéletes.
A zörgés oka is megvan az első 50méter után. A féklámpánál az egyik rögzités elengedte az üveget. Ez egy kis pöcök amit felragasztott a drága pug az üvegre. Ebbe megy bele a csavar ami a féklámpát fogja fel.

Holnap szerviz, ragasztás vissza. De a üvegajtó tökéletesen zár:)
Előzmény: Lux Kapitány (2104)
Razorgas Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2109
Rendben van kapcsolatom utána fogok járni :)

Azonnal értesítelek a fejleményekről.
Előzmény: gasparv (2108)
gasparv Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2108
Tudtommal nem, de ha mégis szólj mert én is szeretném ott látni az infot.
Előzmény: Razorgas (2107)
Razorgas Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2107
gasparv

És a pezsó szervizben sem tudják átállítani computerrel?
Előzmény: gasparv (2103)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2106
Szia,

legutóbb így vettem szárnyas anyákat a hátsó lámpatest rögzítéséhez, mert amikor izzót cseréltem és ki kellett vennem, elmállott a műanyag :-)
Előzmény: userik (2105)
userik Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2105
Szia Balázs!

A patentok elvileg fogyóeszköz, szóval ha szervízbe vitted volna a kocsit, akkor Ők nem foglalkoznak azzal ha beszakad akár az összes patent is..

Kb 5-10 forint darabja... úgyhogy én speciell mindíg ha megyek a pug szalonba veszek egy marékkal belőle hihi :D ki tudja mikor kell.
Előzmény: Lux Kapitány (2104)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2104
Nos, nekem vagy másfél óra volt a zárbeállítás, mert elsőre annyira "lenyomtam" a zárszerkezetet, hogy semmilyen erőhatásra nem volt képes reteszelni azt a bizonyos U alakú zárnyelvet. Meg sajnos nem tudtam azt sem előre milyen szerszámok kellenek majd, így kb egyesével járkáltam fel a lakásba (de ez is az én marhaságom).

Szerintem másodjára nem lenne több, mint 25 perc. :-)

---

Amit nem írtam:
- kell egy lapos, széles fejű csavarhúzó a műanyag patentok "felfeszegetéséhez" és pl. egy harapófogó a kihúzásukhoz;
- kell egy 10-es villáskulcs (lehetőleg olyan, aminek nagyon keskeny a pofája, mert kínszenvedés onnan alulról a leghátsó anya fellazítása;
- kell még egy (talán 5-ös?) trox (vagy mi) csavarhúzó (olyan imbuszkulcshoz hasonló, de inkább csillag kiképzésű szerszám)

És még:
- ugyebár egyszerre nem lehet kinyitni a csomagtér ajtót, illetve a rajta lévő üvegajtót, ezért trükközni kell: fel kell nyitni valamelyiket, majd csavarhúzóval vissza kell nyomni a zárszerkezetet, ekkor az elektronika engedélyezi a másik zár nyitását is
- ha az üvegajtót felnyitjuk az ablaktörlő mechanizmusa mellett balra van még egy műanyag patent - ezt nem fotóztam le, de - ezt is le kell szedni

Talán:
- az egész beállítást (az U alakú zárnyelv és a zárszerkezet "viszonyának" állítását) vélhetően kényelmesebb felülről (onna, ahol a fentebb írt magányos patent is van) végezni, de ehhez le kell bontani a csomagtár ajtó belső műanyag borítását. én ezt nem mertem megkockáztatni, mert fogalmam sincs, hogy hogyan lehet azokat a patentokat kezelni.

Sok sikert mindenkinek!
Számoljatok majd be, hogy ment a műtét, hozott-e eredményt, stb?

Balázs
Előzmény: Razorgas (2101)
gasparv Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2103
Szia!

Sajnos nem!
Ez ilyen :)

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Razorgas (2102)
Razorgas Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2102
Kedves Társaim!

Szerintetek lehetséges olyan beállítás, hogy a kormány fölötti kijelzőn is a középkonzolon fixre állítható fogyasztási adatok (Trip1 Trip2 és a pillanatnyi fogyasztás) ne tűnjön el 5sec. múlva? Mert amikor megnyomom az ablaktörlő kapcsoló végén lévő gombot mutatja a kormány fölött is de eltűnik 5 sec után. középkonzolon pedig nem szeretem benne hagyni mivel ott az audiós kijelzések fontosabbak számomra. Ráadásul ha mindkét kijelző tudja produkálni akkor miért ne nézhetnék folyamatosan két fajta információt. A könyvet megnéztem de nincs erre a kijelző beállításra megoldás. kollégám Avensisében nála ez működik.
Razorgas Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2101
Lux!

Köszi a képeket nekem is ez a zörgés jön vélhetően onnan.

Egyébként mennyi ideig tartott? És tulajdonkép a távolságot állítottad a reteszre?
Előzmény: Lux Kapitány (2096)
kutyavonat Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2100
indexelésre és/vagy fékezésre nekem is kiírta, hogy nem jó az egyik izzó
kiszedtük a hátsó lámpát
lehúztuk a csatlakozót
a test vezeték el volt korrodálva
tisztítás és összeszerelés után működött
Előzmény: Jancsi66 (2098)
janika1974 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2099
Pont ez a gondom nekem is:)

Nagyon jók a képek is köszönöm.
Előzmény: Lux Kapitány (2089)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2098
Szia Viktor!
Nekem is kiírta ezt, annak ellenére, hogy ki lett volna égve egy égő is.
Végül kicseréltem az összes irányjelző égőt, azóta "lekopogom" nem csinálja.
Üdv! Jancsi
Előzmény: gasparv (2083)
gasparv Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2097
Hátsólámpa csatlakó WD-40-el kellett kezelni a probléma megoldásához :)))
Egy külföldi fórumon olvastam... bejött
Előzmény: andeeca68 (2084)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2096
No, nekiduráltam magam a csomagtér üveg ajtaján a zárállításnak.
Fasza meló ez is, ha még sosem csináltátok. :-)

Elsőkén a kárpitot kell levenni a csomagtérajtóról. Ezt fekete műanyag patentok "nehezítik"
1











Második lépésként a kárpitba épített világítás csatlakozóját kell kiiktatni, ezzel eltávolítható lesz a kárpit.
2











Két könnyen hozzáférhető anya majdnem teljes (!) kilazításával folytatjuk.
3











Ki kell vegyük a mágneszár csavarját is.
4











Majd ezt követően egy alattomosan megbújó újabb anya lelazításával kell megszenvedni. (Ez az utolsó láncszem, ami rögzíti a zárszerkezetet tartó vasalatot).
5











Ezután már tetszőlegesen lehet állítani a szerkezetet.
6











Nekem sok próbálkozásba és annál több időbe tellett a jó pozíció megtalálása. remélem a holnapi próbaúton csend lesz az üvegajtó felől! :o)
Előzmény: Lux Kapitány (2089)
gasparv Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2095
Furcsa... jóval előbb szoktak jelentkezni az ablaktörlő gondok.
Előzmény: stone21 (2093)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2094
Azé' fasza dolog, hogy egy olyan alkatrészt kell cserélni, ami működik...
stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2093
kozel 1 ev
Előzmény: gasparv (2092)
gasparv Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2092
Beszerelés óta mennyi idő telt el?
Előzmény: stone21 (2091)
stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2091

Koszi mindkettotoknek,
sajnos ugy latom en sem uszom meg motor csere nelkul.
Es igen,utolagosan beszerelt xenonom van.

Ilyenkor mi van, a kovetkezo rend motort is kinyirja?
     Udv Istvan

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2090
Szia Istvan!

Sajnos nekem a ket motor cserejevel tuftak csak orvosolni, ahogy Viktor is irta.
Nem volt olcso mulatsag.
Előzmény: stone21 (2086)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2089
Csinalt mar valaki sw-n a hatso uvegajton zar allitast?
Nagyon zorog az enyem es szorosabbra huznam, de azt sem tudom, hogy hol kene hozzanyuljak.

Koszi,
Balazs
gasparv Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2088
Szia!

Utólagos xenonod van? :-/

Nagy a valószívűsége hogy az ablaktörlő motor vezérlése adta meg magát. Ez csak ablaktörlőmotor cserével oldható meg. Addig keresd meg a biztosítéktáblán és vedd ki a biztosítékát.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: stone21 (2087)
stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2087

             S.O.S.


Nem tudom kikapcsolni az ablaktörlőt! :-o
Gyújtás levétele sem segít, töröl tovább. A kapcsoló egyik állása sincs hatással rá (nem változtat a törlés sebességén, stb), 2 mp-ként töröl egyet.
Próbáltam, hogy levettem az akku egyik saruját kb. fél percre, de ez sem gyógyította ki.

Csak akkor hagyja abba, amikor az elektronika "alvó" üzemmódba megy, azaz hosszú percekkel az autó lezárása után.
 

  Ez volt a gond Lux Kapitany-nal es most az en 407-esemnel is ez lepett fel. Tudna valaki segiteni??? 

stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2086

 

 

 

 

                       Szevasz Balazs (Lux Kapitany)
    

      Volt neked az ablaktorlos gondod (2010.04.14 08:46:16 Š (1678), hogy nem allt le mig csak az alvo uzemmod be nem kapcsolt. Ugyan ez van az en 407-esemmel is. Megkerlek szepen ird meg,hogy sikerult helyrehozni a hibat. Nalam is fennakadtak egyelore a szerelok. Elore is halas koszonet.

              Istvan

Előzmény: Lux Kapitány (1680)
userik Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2085
Hello mindenki!

Ma csináltam Öcsém Fiat stiloján full szevízt.... HÁÁÁT

Az olaszok is tudnak érdekességeket.
A pollen filtert olyan helyre rakták, hogy berakni csak kanyarban összenyomva lehet.
A levegő szűrőt ki kel venni házastól, és ahoz le kell venni a kerékjárati burkolatot és a motor burkolatot is. Meg pár csövet le is kellett kötni.!!!

De viszont a Peugeot 407-től eltérően az olajszűrő nagyon jól elérhető.

3 óra munka
-pollen filter
-fékbetétek
-olaj olajszűrő
-levegőszűrő
-üzemanyagszűrő csere nem is rossz :)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2084
Nekem be volt hülyülve az indexem és akkor írta. Azt mondták arra vonatkozik vagy vmelyik égő még nem ment ki csak esetleg befeketedett és már érzékeli.
De ne kérdezd meg, hogy oldották meg ,mert nekem mindent kiírogatott és a szoftver frissítés oldotta meg.
Előzmény: gasparv (2083)
gasparv Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2083
Sziasztok!

Féklámpa kapcsoló csere után fékezéskor "direction indicator fail" írja ki és a műszerfalon égő szimbólum jelenik meg...
Mit jelenthet? mi a hiba? találkozott már valamelyikőtök ezzel a hibaüzenettel?

Üdv.: G.Viktor
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2082
A Helsinki úton van a Snowfox gumi. Eléggé ki van táblázva.
A pontos címét nem tudom, de ha Boráros tér felől jössz, jobb oldalra esik , az Agip benzinkút útán van nem sokkal.
Előzmény: gasparv (2081)
gasparv Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2081
Szia!

Légy szíves írd meg hol csinálnak ilyet!

Köszi!

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: andeeca68 (2080)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2080
Nem nem. Ebben biztos vagyok :)
Centíroznak itt Pesten úgy, hogy a kerék az autón van !!
Tavaly csináltattuk , 6000.- volt.
Előzmény: userik (2079)
userik Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2079
szerintem te a futómű beállításra gondolsz :)
Előzmény: andeeca68 (2078)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2078
Nekem is volt ilyen gondom, a síma centírozás nem oldotta meg, de vannak olyan helyek ahol úgy centírozzák ki a kereket, hogy rajta van az autón.
Nekem ez vált be, azóta nem ráz, ha gondolod ezt is kipróbálhatod...
Előzmény: Rolandoo78 (2069)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2077
406-osban kétszer cserélték nekem gariba, Partnernél sajnos 17ekm-nél szóltam, de azt mondták, csak 15e-ig cserélik ingyen (ők is tudnak erről a problémáról). 407-esben már okos voltam és 3x cseréltettem így. :-)))

Bár fékezés nélküli rázást csak a Partner csinált, amikor elértem a 100km/h-t.

Egyébként tényleg kezdd az olcsóbbakkal: centrírozás, gumicsere, esetleg szilentek.
Előzmény: Rolandoo78 (2075)
userik Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2076
Az az igazság hogy látatlanba elég nehéz megmondani mi LEHET a baja, de ugye az orvos se úgy gyógyít hogy telefonon mondja mit nézzél meg magdon :) hihi.

Észszerűségből ÉN személy szerint a legalapvetőbb dologgal és persze a legolcsóbbal kezdeném , vagyis a gumikkal.

Utána a szilentekkel , gömbcsuklókkal, féltengelyek, lengőkarfelfüggesztés, futómű beállítás, és mivel a féktárcsák vetemedését szemmel nem lehet látni és nem is kis munka ergo nem olcso hagynám utoljára ÉN.

Előzmény: Rolandoo78 (2075)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2075
hat ez eleg durva. es a fektarcsa miatt miert raz a kormany amikor nem is fekezem? es miert pont Peugeot-nal van ilyen? kosz mindenesetre!
Előzmény: Mr.Dimitrij (2074)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2074
Tipikus Peugeot betegség: a féktárcsák eldeformálódtak.
Fel lehet szabályoztatni, de leginkább csere...
Vigyázni kell, amikor új még a betét, mert nagy fékezésnél a hideg tárcsát hamar ki lehet nyírni.
Előzmény: Rolandoo78 (2071)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2073
rendben, tenyleg boven meger ennyit.
Előzmény: userik (2072)
userik Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2072
1 próbát megér kb 5 font a centírozás kerekenként, mielőtt nagyobb költségbe vernéd magad!!!!
Ugyanis 1 kivizsgálás barátok közt min 1 óra munka = 40-50 font min.
Előzmény: Rolandoo78 (2071)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2071
az itteni angol peugeot forumon egy paran irtak hogy az sem segitett. volt aki vett uj gumikat, centirozott stb es nem segitett. azert kerdeztem itt is, mert a magyar szakemberekben sokkal jobban bizom...
szoval szerinted tuti az a baja?
Előzmény: userik (2070)
userik Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2070
Hello Rolandoo!

Centiroztasd ki az elülső kerekeket. Angolul check ballance. :)

Bye Bye
Előzmény: Rolandoo78 (2069)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2069
Sziasztok,

Par napja vettem egy Peugeot 407 2.0 HDI SV autot. 2004es, 67ezer merfold van benne. Full szervizkonyves, elso tulajtol. Franko allapotban van. Egyetlen hiba amit idaig eszrevettem, hogy 80mph-s sebesseg korul elkezd vibralni a kormany. Errol Ti tudtok valamit? Esetleg valami tapasztalat, tanacs? Amugy nagyon tetszik az auto!

Koszi a tanacsot elore is!

Roland
jozi74 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2068
Köszi Erik ! Megnézetem.
sanyi zoli Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2067

Sziasztok

A peugeot 207-ről jöttem ide, és szeretném veletek közölni, hogy megalakítottzuk a 207-klubbot, de a számoktól függetlenül várunk minden KEDVES PEUGEOT tulajdonost

Ötleteket és hozzászolásokat is szivesen várunk a nagytesóktól

userik Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2066
Ahogy leírtad én megnézetném az elektrtomos gázpedált.

Üdv Erik
Előzmény: jozi74 (2065)
jozi74 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2065
Sziasztok ! 2004-es 407 2 literes hdi automata autóm néha kisebb gondolkodás vagy gázpedál pöckölgetésre indul csak meg. Teljesen kiszámíthatalan helyzetekben, általában lámpánál való elinduláskor és meleg hőfokon. A szervíz miután átnézte az egész üzemanyag ellátást és újra programozott minden, még mindig nem találja a problémát. Találkoztatok már ilyen problémával. Köszi előre is.
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2064
A SHARK-ok közül nekem ez a kettő a legszimpatikusabb, legalábbis leírás alapján.
Az IR a legjobb hővédő, viszont látni kellene élőben, mert azt írja, hogy víztiszta, ugyanakkor csak 75%-os a fényáteresztése...
Az UP hasonlóan jó paraméterekkel rendelkezik, viszont kicsit tükröződik.
Na majd még eldöntöm, ha élőben látom ezeket.
Egyébként az első oldalablakokra is szeretnék, ezért gondolkodok csak a 25%-osban.
Előzmény: Lux Kapitány (2063)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2063
Ez Shark HP, más nem játszott (de nem tudom miért). Talán csak ez volt "alkalmas" fólia a szakinak.
Előzmény: Mr.Dimitrij (2061)
Balika123 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2062
Sziasztok!
Etanolt próbálta már valaki, kelél ehez átalakitás?
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2061
Shark IR vagy UP nem játszott?
Előzmény: Lux Kapitány (2059)
Real_77 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 2060

Szia!

 

Nekem az elmúlt télen jött elő! Konkrétan nem tudom mit csináltak vele, csak annyit tudok, hogy megtisztítottak valamit a kormányműben. Aztán jó lett. Bár azóta eladtam a gépet. Egyébként Én a PUG City-be (Bp. XIII. ker) hordtam és az újat is oda hordom ismerőshöz.

 

 

Real

Előzmény: nkukuda (2058)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2059
Szia!

Már akartam írni, csak hát közbe jött egy 5 napos :-/ nyaralás! :)
Végül az 50-es fóliát választottam, mert féltem, hogy sötétebb lesz a másikkal, mint amilyet szeretnék. Szerintem szép lett, nem bántam meg, bár hozzá kell tegyem, hogy a 36 fokban és a tűző napon ez sem "csinál" hideg autót.

A képek nem nagyon adják vissza az eredményt.

Üdv.:
Balázs


Előzmény: gasparv (2057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!