Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Balika123 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2559

Sziasztok!

Tügórgős talpas gömbfej ügyben, nem kell megvenni ujjonan vagy utángyártottan az uj talpas gömbfelet (15000-25000ft-t) ha szétment benne a tűgörgős csapágy hanem csak a csapágyat kell benne kicserélni, ugy emlékszem hogy 6206 2RS  golyós  csapágy való bele (kb 2000ft).

Az utángyartottakat is ezzel szerelik, szállitják.

Az én 407 SW-ben is illyen van már 2 éve és még semmi baja.

Üdv

 

Előzmény: birobandi (2558)
birobandi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2558

Szia dieselboyrlz!
Gömbfej hiba csak használattól, föleg rossz úttól jön elő, csak úgy magától nem szokott. Ráadásúl a 407-esnél sürübben a tűgörgös gömbfejek szoktak meghalni, az meg olyan durván tudomásom szerint nem tud kopogni.
Üdvözlettel. birobandi

Előzmény: dieselboyrlz (2557)
dieselboyrlz Creative Commons License 2011.01.17 0 0 2557

Sziasztok!!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az automat elvittem szerelőhöz egy vezérműszij cserével meg egy jobb első kerékcsapágyat cseréltek nálam mert 70 körül ugy 110ig búgott az autom. Na most elmentem az autoért vasárnap, a szerelő aztmta, hogy lóg a gömbfejem a kocsiból és kicsit kopog.Elindultam az autoval majd kb már 50méterre rá hallom h kopog az autó amit eddig még sose hallottam tőle és nagyon nagyon idegesítő ennél még a búgás is jobb volt.Szerintetek ő baszott el valamit?! Vagy létezik, hogy a kerékcsapágyat kicserélte és közbe előjött ez a hiba is amiről ő nem tehet?! nem akarok vádaskodni ellene, mert nem értek hozzá de nekem ez mégis furcsa csinált még pár apróságot a kocsin ( hátsó ablaktörlő plusz jobbelso visszapillantó 105 ezret hagytam ott nála és ha már ennyi pénzt elbaszmta akkor legyen jó az autóm és ne legyen még egy plusz baja. ezért is vagyok felháborodva.na meg azért is mert egyszerűen nem találok egy normális szerelőt akihez ha elviszem mindig gond nélkül kapjam vissza az automat.válaszotokat előre is köszönöm.

 

Szép napot!

Moó Creative Commons License 2011.01.16 0 0 2556

Nekem is ilyen petex van, 25210-es cikkszámmal, coupe-hoz is ezt hozza a program. 6616Ft 1db van a Budapesti raktárban.

Amit még ajánlok nektek az a csomagtartó tálca. Nem a legszebb dolog, de már sokszor megmentette a kárpitot ásványvíz folyt már ki, a temetőzés után sem kell porszívózni folyton csak kirázom, nagynyomásúval lehet takarítani szuper dolog. Amúgy a petex tényleg jó, benne van a gyári szőnyegfogó bolhának is a lyuk, 2 hibája van, 1 a lábpihentető rész kezd leszakadni ez a 2. munkaéve, a másik pedig hogy a 2 hátsó asszimetrikus, és a felirat fordítva van ráírva :)

Előzmény: Jancsi66 (2555)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 2555

Még csak annyit, tartsd szem előtt, hogy csak gumiszőnyeg kell vagy hótálca? Mert a hótálcának magasabb a pereme. Mint az először belinkelt képeden.

Üdv!

Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 2554

Itt vettem Miskolcon egy autófelszerelési üzletben. Rendelni kellet, de másnapra itt volt és 8e Ft.-ba került.

Szerintem a legtöbb autófelszerelésekkel foglalkozó bolt tudja ezt szállítani.

Üdv! jancsi66

Előzmény: rsi (2553)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2553

Az titok, hogy hol vetted és mennyiért???

 

rsi

Előzmény: Jancsi66 (2552)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2552

Igen. Pontosan ez!

Előzmény: rsi (2551)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2551

Köszi!

 

Akkor neked ilyen szőnyged van???

 

Előzmény: Jancsi66 (2550)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2550

Hali!

Én PETEX-et vettem, azt mondták minőségi és méretpontos. A fotód alapján az "A" mérete  26cm, "B" mérete 38 cm, "C" mérete 36cm. Szóval a minősége valóban kifogástalan, de méretileg az "A" mérete nekem lehetne még vagy 2 cm-rel nagyobb. Az elsők kifogástalanok. Viszont nincs olyen magas a pereme, mint a fotódon levőnek. Remélem tudtam segíteni.

Üdv! Jancsi66

Előzmény: rsi (2549)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2549

Sziasztok!

 

Sajnos nincsen „téli” szőnyeg a kocsimban és a Coupé-hoz hivatalosan nem is forgalmaznak. Gondolkozok a négyajtósba való gumiszőnyegen, de nem tudom, hogy a hátsók mennyire térnek el az enyémtől. Amennyiben nem nagy a különbség akkor „beerőltetem” a szedánét…

 

Akinek esetleg lenne néhány perce megmérni az általam küldött képen A, B és C betűkkel jelölt méreteket, az sokat segítene…

Várom továbbá a tippeket, melyik gumiszőnyeget érdemes megvenni az oroszlánba, mert a gyáriból is van többféle, illetve pl. láttam a vaterán is méretpontosat a gyári árának a feléért…

 

10telettel:

rsi

 

rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2548

Szia!

 

Én sem preferálom a túltöltést, mert hosszútávon pl. a főtengely szimeringek nem szeretik a dolgot... Szerencsére itt csak néhány száz km megtett útról és néhány plusz deci olajról van szó. Nem lesz ezzel semmi gond.

 

A probléma az olajszintjelzővel volt, ami nem bírta feldolgozni ezt a traumát…:-) Ez egy kicsit idegesített, mert nem szeretem a para-jelenségeket és mint kiderült, ez sem ok nélkül történt.

Az előző kocsimban az előírt 15.000 km helyett én is 10.000 km-enként cseréltem az olajat.

A mostani kocsinál pedig, az előírt 30.000 km-es csereperiódus helyett 15.000 km-nél cseréltettem le olajat. Lehet itt is lemegyek a 10.000 km-es cserékig... Majd meglátom, még friss a kocsi, most tanulom a 407-est...

 

Üdv!

 

rsi

Előzmény: Jancsi66 (2547)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2547

Szia rsi!

Köszi hogy megosztottad velünk az olaj szint problémádat és örülök, hogy csak egy „aprócska” probléma volt. Az aprócskát azért tettem idézőjelbe, mert én ugyan magamnak szoktam az olajcserét megcsinálni, de sosem töltöm a max-on túl. Sőt inkább egy kicsivel alá. Valahol olvastam, hogy a túltöltés túlnyomást eredményezhet, ami károsíthatja a motort.  Állítólag (Peugeot DocBackup írja) 1000km-enként 0,5l fogyás még normális, bár én még ezt hála Istennek nem tapasztaltam. De ha még is fogyna az olaj, még mindig jobbnak találom utántölteni, mint az elején túltölteni. Én egyébként 10e km-enként szoktam cserélni. Lehet hogy egy kicsit gyakori, de még eddig meghálálta a macska.

Üdv! jancsi66

Előzmény: rsi (2542)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2546

Szia!

 

Hol találtad??? A kocsidban??? :-)

Ezek szerint működik a dolg a monokróm kijelzőn is...

 

rsi

Előzmény: Moó (2545)
Moó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2545

RSI! Ide figyuzz mit találtam:

 

Előzmény: rsi (2544)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2544

Szia Moó!

  

 

Van egy olyan homályos emlékem valamelyik külföldi Peugeot topicról, hogy ezt simán be lehet állítani szoftveresen.

Mikor a tolatóradar megjelenítése után kutattam a neten, voltak fent képek a Peugeot Planet megfelelő felületéről, ahol ha jól emlékszem volt egy üdvözlő képernyő beállítás, vagy valami hasonló menüpont…

Valószínűleg ide kell tenni egy pipát, aztán már láthatod is az oroszlánt… /Vagy nem…:-)/

 

 

rsi

Előzmény: Moó (2543)
Moó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2543

Figyu már, amikor elindítod az autót, és bekapcsol a kijelző nem rak ki neked egy peugeot logót véletlenül? És csak utánna jön be a kijelző? Mert tesóm egyik kollégájának van 2007es 407ese, ugyanannyit tud mint az én 2005ösöm, és színes kijelzős ez is, viszont így indul.

Előzmény: gasparv (2538)
rsi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2542

Üdv Kollégák!

 

Úgy néz ki, hogy megoldódott a műszerfali olajszintjelző kérdése…

 

Nemrég voltam olajcserén és egy kicsit túltöltötték a gépet a szervizben, ez egyszer „bőkezűek” voltak…:-) Nem sokkal töltötték túl, ezért nem volt feltűnő a mérőpálcán. Néhány milliméterrel volt magasabb a MAX jelzésnél, ezért nem foglalkoztam vele, gondoltam a szerviz talán már rutinból tölt egy kicsit többet ebbe a motortípusba…

 

Gyanakodni kezdtem, hogy talán ezt a többletet nem tudja lekezelni az olajteknőben lévő mérőszonda, ezért „akcióba léptem”. A nívópálca helyén bevezetett vékony benzincsővel leszívtam kb. 1,5-2 decit a meleg olajból (elérve így az előírt MAX szintet a pálcán) és csodák csodája, újra működik a szintmérő, megint az OIL OK felirat jelenik meg a műszerfalon…

 

Az ördög a részletekben van… Főleg egy „pözsónál”…

 

Üdv!

 

rsi

Előzmény: rsi (2536)
Szemolcs Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2541

Szia Zumi1974!!

 

Remelem sikerult akkor at allitanod a dolgokat !!!:) Ja ezt az atvaltast en se birom megszokni, eleg sokat jarok angolba meg eszakirbe, es van nalunk olyan kocsi ami csak km/h mutat es en is mindig gondolkozom! :)

Mi szeretjuk, eddig a kotelezon kivul csak ket abs kabelt csereltem ja meg a kipufogo rendszerhez azt a folyadekot kellet tolteni bele!! nekem 1.6 hdi van 5 eves es 210 ezer km korul vagyok! Most viszem muszakira remelem ott se derul ki nagy hiba :) Otthon nekunk egy 307 2.0 hdi volt azt is nagyon birtam azzal se volt semmi nagyobb gond :) Ha itt vissza olvasgatsz  akkor sok mindent tanulhatsz!! vannak akik nagyon vagjak ezt az autot, es meg osztjak itt a tapasztalataikat !! ezt koszi nekik :)) 

A cd-s kerdesre nem tudok valaszolni mert en ehez suket vagyok :)))) de majd lehet valaki valaszol itt neked .

 

Sok gond nelkuli km-t kivanok neked , jo hetveget !!

 

Udv a masik szigetrol :)) 

Szabi

Előzmény: zumi1974 (2531)
Szemolcs Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2540

Koszi Moo !!! Mar csak Attilaval kell felvegyem a kapcsolatot :)

 

Előzmény: Moó (2532)
good6 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2539

Kedves Moó!

 

Én is meg szeretném köszönni a kimerítő leírást!!

Mindent kételyt eloszlattál bennem, én biz' nekiállok a cserének amint lesz kijelzőm! Én nem várok semmilyen nyarat, se telet, se őszt... Semmit...:)

Látva a tiédet eléggé fáj a szívem...

Nagyon-nagyon jó, szuperül néz ki!!! Az enyémet már utálom, NEKEM IS ILYEN KELL!!! :)

Írtam is már tegnap az Attilának, hogy van-e kijelzője, de még nem jelzett vissza... :(

 

Mindenesetre mégegyszer köszönöm!

 

Üdv.: good

Előzmény: Moó (2532)
gasparv Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2538

Azóta hibátlan... bár figyelek is rá ha napon állok letakarom.

A fizikális csere nem bonyolult dolog. De az enyémnél szoftveresen is el kellett fogadtatni az autóval, mert csere után nem látta.

Azt mondták minden esetben ez így működik. Tanítani kell.

Előzmény: Jancsi66 (2537)
Jancsi66 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2537

Szia Moó!

Nem tudtam megállni, hogy ne köszönjem meg a fáradozásod a kijelző cserével kapcsolatban. Igazán pöpec képes leírást prezentáltál. Nem értem Viktor miért írta a szoftveres  tanítást, lehet a szervizben csak azért mondják, hogy ne kezdjünk el házilag barkácsolni? Mindenesetre engem ez meggyőzött és nem is tűnik nagyon bonyolultnak. Az enyém még nyárig biztos kibírja, de ha bejön a meleg valószínű nekem is cserére szorul. Viktortól  még annyit kérdeznék, ha jól emlékszem, te tavaly előtt cseréltél kijelzőt  azóta romlott-e valamit a minősége vagy hibátlanul működik?

Üdv! Jancsi

Előzmény: Moó (2535)
rsi Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2536

Sziasztok!

 

Vacakol a műszerfali olajszintmérőm… Eddig a gyújtás ráadásnál mindig azt írta, hogy OIL OK, most meg, hogy OIL - -

 

A könyve szerint ez a szintmérő hibáját jelenti… A valós olajszint egyébként rendben van…

Ismerős valakinek a történet??? Meg szokott a szintmérő néha bolondulni???

 

rsi

Moó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2535

Hát nekem nem kellet, akkor sem amikor monokrómról kicseréltem színesre, meg tegnap se amikor beraktam tesztelni a kollégának.

Előzmény: gasparv (2534)
gasparv Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2534

Szia!

 

A kijelző cserénél, kell a szoftveresen is "újratanítani" a rendszert.

Tehát nem elég a fizikálisan kicserélni.

 

Üdv.

Előzmény: Moó (2532)
Moó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2533

Szia! Vedd fel a kapcsolatot a bontós emberemmel, mert a vaterán hírdet 6000ért, talán jó lenne a tiedbe is.

Előzmény: voroscs (2530)
Moó Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2532

Képek és leírás a kijelző cseréjéről:

 

http://www.flickr.com/photos/58262111@N02/sets/72157625814729818/

zumi1974 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 2531

SZIA SZEMOLCS!

 

NAGYON SZEPEN KOSZONOM A SEGITSEGET EGY KICSIT MEGKONNYEBULTEM,IGAZ MAR 3 EVE KINT ELEK DE EZT AZ ATVALTAST VALAHOGY NEM

TUDOM MEGJEGYEZNI. MA MINDENKEPPEN ATALLITOM HOGY LATHASSAM A VERDA FOGYASZTASAT. NEKED MILYEN TAPASZTALATOD VOLT IDAIG

AZ AUTOVAL KAPCSOLATBAN? CSAK AZERT KERDEZEM MERT NEKEM EZ AZ ELSO ILYEN TIPUSU AUTOM ELOTTE KISPOLAK, SAMARA, 4UTEMU WARTBURG STB. VOLT. ESETLEG ARROL VAN VALAMI INFOD HA SZERETNEK KESOBB CD MULTICHANGERT BELETETNI AZ MENNYIBE KERULNE ES HOGY MILYEN TIPUSU JO BELE AMIT LEHET KORMANYROL VEZERELNI.

 

MEGEGYSZER KOZSI A SEGITSEGET!

 

UDV:TAMAS

Előzmény: Szemolcs (2507)
voroscs Creative Commons License 2011.01.11 0 0 2530

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni nem-e tud valaki bontott tolatóradar modult?

BOSCH 0263004095 a cikkszáma

Teljesen elnémult az autómba 407 sw.

Köszönettel:Csaba

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!