Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2012.07.05 0 0 1970

 Már miért ne kellene ? Csak lényegesen kevesebb a kondenz mint egy kondenzációsnál !!

 Ja ennek a neve is mutatja.

Előzmény: KömKel (1966)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1969

Na, akkor valószínűbb, hogy kondenzációst csináltatok! Persze felméretem előtte, naná.

 

Még 1x köszi!

Előzmény: KömKel (1968)
KömKel Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1968

Igen, vannak ilyen mini-szivattyúk, megoldható a dolog :)

Előzmény: kerdezodo (1967)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1967

Remek, köszi!! Akkor választ kaptam a kérdéseimre! Ezak alapján ha valamerre lépek, az nagy valószínűséggel az lesz, hogy turbós kazánt szereltetek a meglevő (de persze kibéleltetett) kéménybe. Természetesen gépész-tervezővel, mindennel, ami csak kell. De csak könnyebb úgy, hogy már tudom, milyen típusú fűtést is akarok.

 

Nagyon köszi a segítséget mindenkinek.

 

(Ui.: még egy utolsó kérdés. A kondenzvíz elvezetése a csatornába megoldható lenne akkor, ha szivattyúval emelni lehetne rajta olyan kb. 1,2-1,5 métert. Ekkor ugyanis az útban levő helyiségek ajtói FÖLÖTT, a falba vésve elmehetne ejtve is. Vajon engedélyezik a megoldást ilyen kondenzszivattyúval is?)

Előzmény: KömKel (1966)
KömKel Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1966

Turbós kazánnál nem kell kondenzviz-elvezetés.

A kémény elvileg szerelhető könyökkel is, ehhez viszont a lakóközösségnek (és rosszabb esetben az épitési hatóságnak) is lesz egy-két szava.

 

Keress egy gépész-tervezőt, aki a helyszint megnézve tud neked több alternativát is javasolni.

Előzmény: kerdezodo (1965)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1965

Ja, és még egy kérdés. A kéményt ki lehet-e úgy alakítani, hogy nem a tetőt fúrjuk meg, hanem az oldalfalat, és onnan egy 90°-os könyökkel vezetjük felfelé? Az egyik szoba túloldalán az erkély van, úgyhogy onnan könnyen szerelhető lenne. Előre is köszi!

Előzmény: kerdezodo (1964)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1964

Aha, tehát szemétkedik a hatóság. Ez lett volna a kérdés, köszi! Akkor parapetes kilőve.

 

A kondenzelvezetés a meglevő kéménytől nem lehetséges a csatornába, mert útban van 2 helyiség. Turbós kazánnál is kell kondenzelvezetés?

Előzmény: KömKel (1963)
KömKel Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1963

A kondenzvizet mindenképpen bele kell vezetni a csatornába, nem engedik meg se a vödrözést, se a kültérre kivezetést. Elég neki egy 25-ös (32-es) KPE cső, azt meg bele lehet vésni a falba...

 

A parapetes kazánt tényleg felejtsd el, mert eddig mindenkinek a próbálkozása elbukott, pedig elég sokan szerették volna. A GMBSZ-be bele tudnak mindent magyarázni, hogy ne kelljen megadni az engedélyt rá. A gépésztervező kollégám nem is hajlandó ilyenekkel foglalkozni, mivel csak időpocsékolás (és neki ugye nem fizeti ki kétszer az ügyfél a tervezési dijat, ha át kell rajzolni hagyományosra)

 

Legfelső lakásként egyébként van esély rá, hogy bárhová tedd a kazánodat, hiszen a kazán kéménye egy 125-ös cső csupán. Persze jó lenne, ha rendes tető lenne feletted, mert lapostetőnél nagyon macerás és veszélyes megbolygatni a szigetelést.

Előzmény: kerdezodo (1962)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1962

"10 méteres távolság is bármilyen más épülettől"

 

Történetesen itt ez is megvan :) Az egyéb finomságok azért érdekelnének.

 

"Tehát alsóhangon 7-800e Ft-ba fog fájni csak a "kazánház" kialakitása"

 

Igen, cakkpakk olyan millió körülre saccoltam (normális anyagokból és kazánnal persze). De hogy lesz a kondenzvízzel? Mert a meglevő kéménytől a szennyvízvezetékig elvinni, na az szívás lenne.

 

Amúgy köszi a hozzászólásod!

Előzmény: KömKel (1961)
KömKel Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1961

A parapetes kazánt felejtsd el, ugyanis nem csak a tömör falfelület előirás, hanem 10 méteres távolság is bármilyen más épülettől, és egyéb "finomságok".

 

A gázkazánra történő átálláshoz kelleni fog:

- gázterv 30-50e Ft

- gázszerelés 70-100e Ft

- kazán + rendszerkémény 4-500e Ft

- kéményátvétel 40e

- EPH bekötés és jegyzőkönyv 30e

- gázMEO 20e (de asszem ez az első ilyennél ingyenes)

- gázkazán beszabályozás 30e (garancia miatt kötelező)

 

Tehát alsóhangon 7-800e Ft-ba fog fájni csak a "kazánház" kialakitása, és akkor még nem nyúltál a belső fűtésrendszerhez.

Előzmény: kerdezodo (1960)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1960

Persze, hogy nekem kell - ehhez is kérek segítséget tőletek, akik nálam jobban értetek hozzá.

 

Tehát eddig tisztáztuk azt, hogy norvég panel és hőtárolós kizárva, marad lehetőségként a fűtőklíma meg valamilyen kazán.

 

Kérdéseim:

 

- Az alapvetően hűtésre tervezett, de inverteres klímám fűtőteljesítményével elégedetlen vagyok. A fűtésre optimalizált klíma ennél jobban fűt?

 

- A parapetes cirkót vajon megtiltja-e a hatóság, ha rendelkezésre áll a jogszabályban írt 2x2 méteres tömör falfelület, ahova föl lehetne tenni?

 

- Ha kéménybe kell kötni a kazánt, akkor az a gond, hogy a lakás meglevő kéménye, ill. a csatornabekötés messze vannak egymástól, ráadásul olyan az elhelyezés, hogy az ejtett elvezetés nem lehetséges. Ilyenkor mit lehet tenni a kondenzvízzel? A kémény elhelyezése olyan, hogy a szabadba remekül ki tudna folyni a kondenz, de az nem tilos-e? Vagy a fürdőszobában kell fúrni egy külön kéményt?

 

Köszi, ha válaszoltok!

 

(A 20onezer forintos havi fűtésdíj amúgy még nem lenne különösebb gond - ha egy jótündér garantálná, hogy ennyi marad. Már csak azért sem, mert ennyiért nálunk itt fent télen is 26 fok van, amit imádok. De egyfelől folyamatosan emelgetik, másfelől ha megszavaznak valami átverős "fűtésmaffiát", akkor végképp meg lennék lőve.)

Előzmény: Émile (1959)
Émile Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1959

 Ha 75 m2 -es a lakásod akkor a közösköltség kb. 10 eft, legyen 12 , hát a fűtési díj így is nagyon magas.

 Neked kell eldönteni mit akarsz és tudsz csinálni !!

Előzmény: kerdezodo (1957)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1958

Ha ugyanis én egyéni hőmennyiségmérő alapján szeretnék elszámolni, akkor ahhoz, amennyire tudom, a lakóközösségnek egyetlen szava sem lehet. Különben megtámadom a bíróságon, mint a kisebbség jogos érdekeinek sérelmét, és valószínűleg meg is nyerem a pert.

Előzmény: kerdezodo (1957)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1957

"Már megbocsáss, de elég tájékozatlan vagy a lakásod körülményeiről. !!"

 

Persze, hogy tájékozatlan vagyok, ugyanis nem volt rá igény, hogy tájékozottabb legyek. A fűtést a közös költséggel egy összegben fizetem (összesen 40e Ft-ot havonta), ezért a körülbelüli adat. A lakóközösség a jelek szerint kénytelen engedélyezni a leválásomat, mivelhogy - ahogy olvastam - a jogszabály szerint ebbe beleszólása nincs, amennyiben a felújítási alapot - amúgy része a fűtésdíjnak - továbbra is fizetem. Márpedig azt fizetném, tehát a lakóközösségnek kuss a neve.

 

A ház csőrendszere elöregedett, valamit folyton toszolygatni kell rajta. A fűtést és a hozzá kapcsolódó dolgokat a gondnok intézi, aki 1. kifogástalanul végzi a munkáját, 2. maradéktalanul korrekt. Ezen az oldalon a dologba belekötni nem lehet.

Előzmény: Émile (1956)
Émile Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1956

  

Helló !

 

Már megbocsáss, de elég tájékozatlan vagy a lakásod körülményeiről. !!

 

Csak kettő : nem tudod van é vezérelt áramod vagy sem, aztán nem tudod mennyi a fűtési költséged, mert az a huszonvalahány lehet 21 és 29 eft is.

No jó legyen 25 eft, így ennek a lakásnak a fűtési költsége 300 eft. Kérdés ebben benne van é a melegvíz, látom nincs.

Hát bizony fajlagosan ez a fűtési költség nagyon sok.

 Nálam 92 m2 -re 200 eft. Igaz szigetelve vagyunk.

De ha 22 eft/hó akkor azon a határon van, hogy tán megéri. De itt attól függ ebben a költségben benne van e a felújítási alap - mán mint a fűtésé.

Megjegyzem ezek az egyedi házfűtések a legrosszabbak - itt mindig keresni akar ezen valaki, néha nagyon is jól. Meg a sok potyázó, a nem fizető, az is ront a helyzeten.

Kérdés a közösség a levállást engedélyezi é vagy sem. Ha ez sikerülne, mindenképen a kondenzációs kazános egyedi fűtés ami megéri.

 

Addig is amig ez a leválás el nem dől :

 

"5. maradjak a házközpontin és kampányoljak a lehúzásszagú "ajánlatok" ellen ."

Körmére kell nézni, hogy ki kezeli azt a fűtést és mit keres rajta ??? Mert elvileg az ilyen fűtés gázkazánnál nem igényel felügyeletet - nem kell hozzá fűtő.

 

Egy kis fűtéstörténet az ilyen egyedi közösségi fűtésről .

 

Anno egy belvárosi nagy bérház ( vagy 35 -40 lakásos ) földszintjén és első emeletén lévő irodák egyikében dolgoztam Ezek az irodák - volt vagy 10 -15 szoba (olyan 300-350 m2 kb.) egy a pincében lévő szeneskazánról lettek fűtve.

Eltüzeltek vagy 250 -350 mázsa szenet. Persze ehhez fűtrő kellett , aki hajnali 5 -től fűtött olyan du. kettőig, megfelelő fizetségért. Mindig valami nyugdíjas muki volt a fűtő, de persze protekciós.

Aztán a GMK kezdeti korában 2 kolléga megszerezte a fűtőskődést és felváltva ellátták a fűtést , ők is megfelelő fizetségért. Napközben 3 vonal húzása és két telefon után lementek a picébe és dobtak egy kicsit a tűzre.

Jó buli volt nekik.

Na de a még jobb buli ezután jött. Elkészült a gázkazán - 2db. olyan 35 -35 kW-osok. Állították ahhoz is kell fűtő és kibulizták, hogy még jó 3 évig mint fűtők tevékenykedtek a gázkazánoknál - napi 2 x 10 perc, az is munkaidő alatt.

Aztán csak rájött a vezetőség, hogy gázkazánhoz azért mégse kell fűtő és elcsapták őket, ja és közben a céget is privatizálták.

Előzmény: kerdezodo (1952)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1955

Ja, és a mostani klímám is inverteres, legalábbis rá van írva nagy betűkkel, hogy "Inverter", bármit is jelentsen ez :)

Előzmény: kerdezodo (1954)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1954

Köszi!! Akkor norvég fűtőpanel és hőtárolós kályha kilőve. Valahol azt olvastam, hogy manapság nem engedélyezik a parapetet, és kész. Ez mennyire lehet igaz vajon akkor, ha van a törvényben előírt nagyságú nyílászárómentes falszakasz? (Ezekből a hatóságokból mindent kinézek, azt is, hogy esetlegesen a törvénnyel is szembemennek. Akkor pert indítok, valszeg megnyerem, de attól még évekig nem építhetek.)

 

Egy 3,2 kW-os fűtős splitklímám már van a háló-dolgozóban, és szeptemberben, amikor a házközponti fűtés még nem indult be, de kint már 8-10 fokok voltak az elmúlt pár évben, azzal fűtöttem, de nem győzött meg, nem tudott (számomra) kellően befűteni még a háló-dolgozóban sem, +10 fokos külső hőmérsékletnél sem. Bár ez nem fűtésre optimalizált, hanem egy kutyaközönséges TeknoPoint klíma, ami épp fűteni is tud. A fűtésre optimalizált klíma sokkal jobban fűt?

 

A kondenzációs kazán tetszik (látszik, mennyire értek hozzá, eddig azt se tudtam, hogy van ilyen), bár nem olcsó megvenni, így rákeresve a neten 300e körül láttam, de azért ez még beleférhet. Ez tkp cirkóként működne? Ezt kéménybe kell kötni? És ha igen, a kéményt (évtizedek óta nincs használva, mert a házközponti fölöslegessé tette) gondolom bélelni kell hozzá. És még egy kérdés: ugye ez a villanybojlert is kiváltaná, mármint nemcsak fűtő-, de használati melegvizet is termelne?

 

Előre is köszi!

Előzmény: Törölt nick (1953)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1953

Norvég fűtőpanellel a mostani költséged legalább kétszeresét fogod kifizetni (programozással lehet optimalizálni). Kb ugyanez lesz a költség hőtárolós kályhával is, de kisebb komforttal, nagyobb helyfoglalással és zajjal.

 

Ha már utánajártál a homlokzati témának, akkor fontold meg egy fűtésre optimalizált inverteres klíma felszerelését, evvel kb a gázár feléig le tudod tornázni a fűtési költségedet, ha H-tarifás mérőt is felszereltetsz mellé. Ezekből is van direkt parapetes kivitel.

 

 

Ugyanakkor ha gáz van egy modern, kondenzációs kazán lehet a legolcsóbb. Viszont ahhoz megfelelően túlméretes fűtőtestek kellenek hogy optimálisan tudjon működni.

Előzmény: kerdezodo (1952)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1952

Sziasztok!

 

A lakásom 75 nm, 1930-as téglaház legfelső emeletén van, jelen pillanatban házközponti (gáz)fűtéssel, korszerűtlen, gazdaságtalan, de nem rossz állapotú kazánnal. Átalányban huszonegynéhány ezer forintot fizetek fűtésre havonta, télen-nyáron. Ez minden évben emelkedik pár százalékot. A lakók elég idióták, a közös képviselő meg szerintem hajlik a maffiózásra, lehúzásszagúbbnál lehúzásszagúbb fűtésfelújítási ötleteket lenget be a lakógyűléseken, a sok ostoba meg még előbb-utóbb képes, és az egyiket elfogadja. Tehát szóba került, hogy én leválok a házközponti fűtésrendszerről, és saját fűtést építek ki.

 

Tehát a lakás legfelső emeleten levő, 75 nm-es téglalakás, 3 m-es belmagassággal, a két nagy szoba közül az egyikben új műanyag ablakok vannak, a többiben régi fák, de télen pl. nem fütyül be a szél. Betonfödém, felülről szigetelt lapostető. A lakás saját kéménnyel rendelkezik (ami most ugye nincs használatban, tehát nyilván bélelni kéne, olyan 3 m hosszú). Gáz be van vezetve a lakásba. VAN olyan 2x2 m-es szakasz, ahol nincs nyílászáró az útban (esetleges parapethez, ahogy a jogszabályt olvastam). Szeretem a meleget, tehát kb. 24 foknál nem szeretem, ha hidegebb van, legalább a szobákban és a fürdőben. 20-22 fok semmiképp nem játszik, inkább többet fizetek.

 

A kérdésem Hozzátok, hogy anyagilag mely önálló fűtési megoldással járnék jól?

 

1. kéményes cirkó

2. parapetes cirkó

3. norvég villamos fűtőpanel

4. hőtárolós kályha (hogy vezérelt áramunk van-e, nem tudom, mindenesetre a villanybojler egy másik biztosítékról és főkapcsolóról megy, mint a pecó többi része, tehát talán van).

5. maradjak a házközpontin és kampányoljak a lehúzásszagú "ajánlatok" ellen

6. egyéb, általatok javasolt megoldás

 

Előre is kösz, ha tudtok segíteni.

ktm250 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1951

Nos Én kb 3éve épitem a házamat de még mindig nem tudom hogy mi legyen a fő fűtésrendszerem tehát azért is érdekel amit irtál!Gázt Én szeretném kikerülni (pedig az lenne a legegyszerübb)!Szerintem nem nagyon tudsz NAPELEMMEL melegvizet előálitani mert nem arra van tervezve,de ha tévedek akkor van itt olyan aki sokkal jobban ért hozzá!

 

NAPELEM szomszédomnak van fent hálozat visszatáplálással müködik nyáron szuper termeli is szépen vissza az áramot de télen elég gyengén működik tehát azért nem is tudom elképzelni hogy olyan nagy hatásfokkal tudna dolgozni télen!

NAPELEM 3,5kw vagy 4kw-os rendszer egész nyáron tolod vissza az áramot a szolgáltatónak és télen meg elhasználod, valami villanyfűtéssel!Én ezt látom egy jó megoldásnak csak itt a beruházási költség igen magas!

Előzmény: anton78 (1950)
anton78 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 1950

...nem is vettem annak...!!! :)

 

nos annyire nem vagyok járatos benne hogy tudjam hogy lehet kivitelezni... Lehet hogy a józan parszt ész nem elég hozzá (ami nekem van) de ezzel a józan paraszt ésszel gondoltam, hogy ha árramal lehet vizet melegíteni (bojler) akkor talán kivitelezhető az is hogy a napelemes rendszer "alacsony" hőmérsékletű meleg vizet állítson elő ami elegendő lehet egy felületfűtéses rendszerhez... nagyon olyan gondolat lenne...???

Előzmény: ktm250 (1949)
ktm250 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1949

Ne gondold azt hogy kötekedni akarok de Én azt nem értem hogy hogyan akarod a napelemet fűtésre használni?napkollektor oké vagy vákumcsöves oké ,de napelem, leirnád hogy hogyan golndoltad? érdekelne!

 

Előzmény: anton78 (1946)
ktm250 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1948

Nem akartam kötekedni!

 

Előzmény: anton78 (1946)
ktm250 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1947

:)

 

anton78 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1946

Szia!

Úgy gondolom, hogy tudom mi a különbség a napelem és napkollektor között... épp ezért gondolkozom napelemben...illetve minél egyszerűbb rendszerben és lehetőleg függetlenedni a szolgáltatóktól mivel a telken nincs gáz bevezetve.

Előzmény: ktm250 (1944)
anton78 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1945

Köszönöm a hozzászólást, valami ilyesmi fűtőszálasra gondoltam én is (mint egy bojler ) gondolom hasolnó elven működne is a dolog, na igen a számítás ez az amit nagyon nem ismerek és szeretném olyan embertől látni a számításokat aki tényleg ért is is hozzá a gyakorlatban is és a számításai már beigazolódtak a bentlakók számára...

Előzmény: KömKel (1943)
ktm250 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1944

Szia!

 

 

(napelemmel olyan hőmérsékleten tudok tartani ami elég a padlófűtés hőfokához )

 

Napelem és napkollektor nem ugyan az, ezt a 2 dolgot ne keverjük már össze ...1 vagy 2 oldalt vissza olvasnál akkor M3 irt egy igen jónak tünő megoldást

Előzmény: anton78 (1942)
KömKel Creative Commons License 2012.06.16 0 0 1943

A gond a puffer méretével van. Egy 1000 literes puffer max 2 nap alatt "kiürül", és ha nincs naputánpótlás, akkor nincs fűtésed...

Erre szokták azt csinálni, hogy a pufferba raknak egy elektromos fűtőszálat, ami vagy nappali vagy éjszakai árammal megy.

 

De át kell számolni, hogy egy ekkora puffer felfűtéséhez mennyi kollektorra lenne szükség.

Előzmény: anton78 (1942)
anton78 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 1942

Szép jó napot mindenkinek! Érdeklődnék, hogy megfordult egy érdekes gondoloat a fejemben és mivel eléggé laikus szemmel és talán aggyal állok a gépészet ezen részéhez itt kérdezném meg a tőlem jártasabb (szak)emberektől  felvetődött bennem a majdani építkezésemre gondolva, hogy ha adott egy passzív ház közeli épület 110-120 nm, mely nagyon jól szigetelt (aljzat, homlokzat, födém + 3rtg ablakok) és kevés energiaigénye van, drága mulattság padlófűtést tervezni bele és napelemmel ellátni azt. Arra gondoltam, hogy ha van egy megfelelő puffer amit napelemmel olyan hőmérsékleten tudok tartani ami elég a padlófűtés hőfokához akkor nem kell nagyobb költségbe pl. hőszivattyú verni az embernek magát bár tudom a szivattyú hűteni is képes. De igazából a arra lennék kíváncsi, hogy ez így ebben a formában jó lehet-e? Előre is megköszönöm a hosszászólásokat!

KömKel Creative Commons License 2012.06.13 0 0 1941

Vagy az épitészi tervdoksiban van benne, vagy pedig a gépész csinált egyet (utóbbi valószinűbb).

 

És igen, bármilyen parketta vagy padlószőnyeg nagyjából a fele hőt tudja leadni padlófűtésként, mint a greslap. Ráadásul nem is mindegyik parketta alkalmas padlófűtés fölé...

Előzmény: Tit&Mat (1940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!