Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Schmidi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 958
Lámpa most is van bent csak nem Ghia, azaz nincs benne olvasólámpa és elhalványulás. Ennek a helyére akarom.

Felni: 7x15 pókhálós, fehér, 195/50R15 gumikkal.
Plusz vmi hasonló matricát akarok még:

Design1
Design2
Előzmény: ooz1 (955)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 957
képek a múltról:
Ford Fiesta 1600 Rally Monte Carlo 1981
ooz1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 956
képek a múltról:
Ford Fiesta 1600 Rally Monte Carlo 1981
Ford Fiesta 1600 Rally Monte Carlo 1981Ford Fiesta 1600 Rally Monte Carlo 1981
ooz1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 955
Ezt a ghia lámpát hova akarod rakni? Fel középre? Ha oda, akkor most mi világít nálad?
Milyen felniket veszel? Alu? Mekkora méretben és mekkora a mostani?

off: holnaptól megint emelkedik +5 Ft-tal a gázolaj :|
Előzmény: Schmidi (954)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 954

Még nem tudom, egyelőre csak ötletek. Ha sikerül Ghia lámpát szereznem, akkor kompletten beteszem, a lábtér még kialakulóban van (meg az összes többi is).

Elméletileg a héten meglesznek a felnijeim, most arra kell kuporgatnom egy kicsit, hogy új gumikat tudjak majd rá venni. :-)))
Előzmény: ooz1 (945)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 953
Igen. Mert neked is az van.
Amíg nem volt ilyen kocsim, észre sem vettem az mk2-eseket, de azóta mindig figyelem, már-már akaratomon kívül is. És mindennap látok jópárat.
Előzmény: krisz_23 (952)
krisz_23 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 952
Sziasztok!

Tök érdekes, mert én meg MK3-asokat szoktam látni az útakon(Blaha-Boráros közötti kör út szakaszon). Biztos mert "csak" a 3-as Fiestákra áll rá a szemem. :)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 951
Ma estére talán kiderül, hogy mikorra készül el a kocsim. Délután megyek el a szerelőhöz és ha hazaértem tudatom veletek.

evee: fotógépet mindenféleképp hozzál :o)

Fél órával ezelőtt beértem egy fehér MK2-es Ghiát a Rákóczi úton :) Egy idősebbnek látszó férfi vezette, ezért lemondtam arról hogy mögéálljak és rávillogjak... biztos félreértette volna.
Tegnap meg egy három fős nyugdíjas banda 'garázdálkodott' szintén mk2-ben a Dózsán :)
Nagyon sok idősebb embert hajt ilyen kocsit.
Előzmény: Törölt nick (950)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.03 0 0 950

Tibisz: már várom.... remélem jövő hétre megérkezik az én autóm is aztán már lehet is talizni :)))

 

ooz: igazad van, ez eszembe sem jutott :) bocsi mindenkitől. akkor majd csinálok én fotókat és elküldöm annak aki kéri.

 

Ha gondoljátok tudok hozni egy nagyon jó 5megás fényképezőt a talira és azzal lehet igazán jó képeket csinálni.

Tibisz Creative Commons License 2004.08.03 0 0 949

Köszönöm szépen a dícsérő szavakat, és természetesen a talin megtekintheted élőben is! ;)

Előzmény: Törölt nick (947)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 948
Címedet beraktam. A munkahelyi emailed van itt megadva publikusként.
Fotók: arckokról nincsenek képeim, meg az már "személyiség ügyi" kérdés. Nem biztos hogy mindenki beleegyezik. A talin majd azért csinálunk pár képet.
Előzmény: Törölt nick (946)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.02 0 0 947

Tibisz: nagyon szép a kocsid, most látok róla először képet!! Remélem láthatom majd élőben is!!!! (Támad a nosztalgia, pont ilyen volt az én első kocsim is...legalábbis külsőleg :))

 

ooz: volna egy 5letem, bár hurrogj le ha nem jó... nem lehet úgy megcsinálni a "gyűjtősite"-ot, hogy a kocsival együtt a tulaj is rajta legyen?  Vagy legyen egy közös kép is? Esetleg a talin lehetne csinálni ilyet, hm? Vagy ez hülyeség? :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.02 0 0 946
andimano: üdv újra, tőlem is :) már nagyon várom a kocsit , talán 1 hét múlva meg is lesz végre :)) (OFF nem is laksz messze tőlem... én az Amfiteátrum mögött lakozom ON) ooz: a gyűjtősite-ra: emilem: evajnai@freemail.hu de asszem publikussá van téve? ha meg lesz a kocsi, rögtön kirakom róla a képeket, addig nem linkelem be a webhelyem (úgysincs weblapom, csak a cuccaimat gyűjtögetem oda:)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 945
Andimano: üdv ismét a virtuális térben. talival kapcsolatban egyelőre csak annyit, hogy holnap megyek átvenni az új alkatrészeket a kocsihoz, a héten vmelyik nap viszem el a szerelőhöz a beteget, így nem tudok időpontot ajánlani. Amint kész lesz, (remélem nem tart sokáig) számíthattok rám. Lehet hogy evee előbb veszi át mint én :)))
A képes oldalra ma felraktam zetecR kocsiját.

Schmidi: hogy akarod beszerelni a neoncsövet? A ghia lámpából csak az elektronikát használnád fel? Hová és hogyan fogod rögzíteni? Ha már elkapott a világítás-mánia, mi lesz a következő? :DDD
Ha sötétzöld színe lesz, akár beiktathatnál egy kapcsolót is, és akkor menet közben is működhetne (éjjel) az arcodra zöld árnyalatot vetve :)))
(a linkeléshez: az url hez és a szöveghez is másold be a címet - 'felvesz' - és csak utána a 'beszúrás' opció. Így lesz mit megjelenítsen...)


krisz_23 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 944
Schmidi: köszi a térképet, meg a belső világítást!
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 943

Bécs térkép:

http://www.hot-maps.de/europe/austria/vienna/homede.html
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 942
Beírom a linket mert hiába adtam hozzá, nem mutatja.....

http://fiesta-tuning.de/forum/viewtopic.php?t=36499&start=0&postdays=0&postorder=asc
Előzmény: Schmidi (941)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 941

Íme:

A lámpa a következő: középen ajtó nyitásra világít, becsukva x mp múlva halványul
A két oldalán külön-külön kapcsolóval két olvasólámpa az első ülésekhez
A fekete búra az infra távirányító vevője (kp. zár)
Előzmény: krisz_23 (940)
krisz_23 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 940
Schmidi: Ha tudsz, csinálj képet légyszi arról a Ghia belső világításról, mielőtt még beszerelnéd! Kiváncsi vagyok, hogy néz ki, mert lehet egy ilyet én is raknék a kocsiba.
Köszi!

Vki ismerős Bécsben? Szeretnék oda kimenni 1-2cuccért a kocsihoz, de nem igazán ismerem a várost. Vmi on-line térkép se ártana előtte.....
Kösz mindenkinek!

andimano: nektek üdv újra "itthon"! :)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 939

Üdv itthon!

Köszi a dícséretet, igyexem majd képekkel is igazolni :-))
Ha van kedved, akkor MSN-en megtalálsz.
Előzmény: andimano (938)
andimano Creative Commons License 2004.08.02 0 0 938

Sziasztok!!! :)

 

Végre újra itt! A soproni nyaralás jó volt, csak elég rossz időnk volt. De annyit aludtunk, ami kitart év végéig! :) Próbálom behozni a lemaradást! :) Tetszenek a statisztikák, listák, már mentem is fájlba! :)

 

Krisz23! Nekem tetszik a matrica ötlet! Én se nagyon merek a vakvilágba villogni! :) A Klubbos közös matrica pedig különösem tetszik, mert akkor más fordos társunkra is bátran villoghatunk! :)))

 

Evee! Azért a két kocsi durva lenne minden kiruccanáskor! :))) A Capri pihent, Fiesta repített minket Sopronba! :) Mi Kaszásdűlőn lakunk. Te merre vagy?

10-e már nagyo közel van!!! Biztos gyönyörű egy darab lesz! :)))

 

Ooz! Sajnálom a balesetet!!! :( Örülök, hogy nem lett nagyobb baj!!! Szegény Capri-ba mentem majdnem így bele, hazafelejövet Kunmadarasról.... Egy kicsit előrébbgurult a párom, ez mentett meg mindkettőnket. Kb. 5-el mentünk, nem lett volna nagy baj, de azért igencsak megijedtem...

Nagyon tuti ötlet ez a gyűjtő oldal, végre látom melyik szépség kié! :)

 

Schmidi! De jó, hogy ilyen kreatív vagy! :) Tetszik a Fiestában a szép zöld világítás! Olyan szolid és szép! A lábtérvilágítás is nagyon vandál lehet! :)))

 

Várom már nagyon a talit! Szerintem dobjatok fel egy időpontot aztán lehet elkezdeni finomítani rajta! Már ideje lenne összefutni! :)))

 

Előzmény: krisz_23 (853)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 937

Lábtérvilágítás V2.0: szerzek bontóból egy Ghia belsővilágítást. Abban gyárilag van késleltető is (x mp alatt elhalványul) és erre kötöm rá a lábtérvilágítást. Így ha akarom egyáltalán nem ég, ha akarom mindig, ha akarom az ajtók becsukása után halványulva elalszik... Hmm, jó lesz ez ;-)
Előzmény: Schmidi (936)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 936

Hm, ez jó ötlet a lábtérvilágításra, a box marad így, az a kis fény útközben is jól jön ha keresek vmit...

De ide már nem lesz elég a kis izzólámpa, vsz be kell ruházni legalább a rövidebb neonokra.

Kösz a tippet!
Előzmény: ooz1 (935)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 935
Egy ötlet: keresd meg a belső világítás vezérlőjét (drótjait).
Akkor kéne felkapcsolódnia, mikor kinyílnak az ajtók.
Előzmény: Schmidi (934)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 934

Még nem tudom hogyan lesz, majd kitalálom, de ha lesz akkor mindenképp zöld. A gyári műszerfalmegvillágításból adódóan minden ilyen benne.

Decemberben vettem, '97 aug., 51e km (volt akkor), 1.250e Ft.
Előzmény: ooz1 (933)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 933
Pedálvilágítást S60 és S40 Volvoban láttam először. Nagyon furcsa volt a lenti (fehér) fény, de ugyanakkor érdekes is.
És oda is zöldet akarsz berakni? Mindkét térfélre vagy csak a pedálokhoz?

Már nem emlékszem... mennyiért vetted a kocsit és hány évesen?
Előzmény: Schmidi (932)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 932

A hamutartó (nagy örömömre) még szűz volt amikor megvettem az autót. Én kb. annyira használtam, hogy beletettem időnként az autópályamatrica ellenőrző szelvényét :-)

Aki nálam rá mer gyújtani az autóban, azt kidobom, ebben nincs tréfa!

Képet igyexem pótolni...

Egyébként annyira tetszik, hogy most meg már bántja a szememet, hogy a lábterekben teljes a sötétség. Az az érzésem, lesz itt még fejlesztés.
Előzmény: ooz1 (931)
ooz1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 931
Ezek szerint te sem arra használod a hamutartót amire való :)))
Szerezd vissza minél előbb a kábelt, hogy láthassuk a fotókat.
Előzmény: Schmidi (930)
Schmidi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 930

Tegnap délután csináltam egy nagytakarítást, meg kicsit barkácsolgattam utána: a hamutartó aljába betettem egy kis lámpát, így most a világítás felkapcsolásával a középső box is szép zöldben pompázik (mint minden más) :).

A hamutartó pereme pont eltakarja a lámpát, így egyáltalán nem zavaró, csak a szórt fény látszik. A kábelezés megoldása sem volt bonyolult, mert a boxban ott van gyárilag a csomagtartó nyitógombja, amiben szintén van világítás...

Ha van rá igény akkor mutatok képet, ha visszaszereztem a fényképezőgépem letöltőmadzagját.
ooz1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 929
Azt hogy pofátlanul drága.
mi az hogy kimész érte? Kocsival? Vonattal vagy repülővel? Egyéb módon?
Mennyibe fog kerülni utiköltséggel együtt ha ott veszed meg?
Legegyszerűbben szerintem egy arra járó ismerős/rokonnal megvetetni... már ha van ilyened.
Ha viszont kimész, akkor legalább kirándulsz egy jót!
Előzmény: krisz_23 (928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!