Keresés

Részletes keresés

Yangus Creative Commons License 2011.01.11 0 0 915

Végigolvastam az egész topicot elejétöl a végéig,de nem lettem teljesen okos...a konklúzió,hogy 100000 körül nem lehet venni energiatakarékos, csendesen működő és tartós hűtőt venni....:(

ehhez legalább 200 kéne annyi meg nincs...

megnéztem ezt az outletet,de kicsit karcsú az 1 év garancia a Liebherrekre,ugy hogy sérülten is 130000 a legolcsóbb...

pedig nagyon szépek,de olyan bonyolultnak tűnik az a sok elektronika ...

Mi van ha5 év mulva feladja,??akkor biztos baromi drágán javítják...

az egyik büdös,a másik hangos, a harmadik sokat fogyaszt,a negyedik meg hamar elromlik...nehéz a választás....

Mi a jó döntés???

talán a Liebherr vagy az az LG ha van elég zsozsod...ha nincs talán a Bosch??

Ki vagyok ettöl a hűtővásárlástól!!!!

klaca98765 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 914

Én itt vettem meg a " nagy testvérét" SAMSUNG RL38HCBP1,

http://tvguru.hu/index.php/haztartas/h.html?limit=all

nekem egyátalán nem zajos.

És megelelt mindennek amik szerintem fontosak egy hűtőnél

energia takarékos no frost-os midnen ami kell, eddig minden rendben ment vele.

(és halk bár bemutatóteremben te is meghallgathatod).

 

Előzmény: tomi767 (913)
tomi767 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 913

Sziasztok!

 

 

Segítséget szeretnék kérni hűtőgépvásárlással kapcsolatban.

 

Samsung RL34HGPS típusú hűtőt néztem ki (Multi Flow, No Frost)

 

"Együtt fogok aludni a hűtővel", így fontos lenne, hogy ne legyen túl hangos. 

 

Gyárilag 41 dB van megadva, ami nem lenne még zavaró, de állítólag 'ciripel'.

 

Kérném szépen, akinek van személyes tapasztalata ilyen vagy hasonló hűtővel kapcsolatban írja meg pls.

 

(Vagy ha tudtok ajánlani No Frost-os halk hűtőt az is jó!)

 

Üdv

tomi

eszti005 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 912

Szia!

 

Én is ezt a hűtőt néztem ki magamnak, azt szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok 1 év távlatából? Még mindig hangos? Illetve, hogy az ajtaja megfordítható-e.

 

Köszönöm

Előzmény: Dan93 (901)
Bz81 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 911

Találtam!! ELECTROLUX ERB 29233 W

 

Valakinek van valami tapasztalata róla?! Mennyire hangos stb.

Előzmény: Bz81 (910)
Bz81 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 910

Sziasztok!

 

Olyan hűtőt keresek amelyben viszonylag kis fagyasztó van mondjuk max. 2 fiókos, de alul.
Tudtok olyan márkákat, amely megfelel a fenti kritériumoknak? Köszönöm előre is a segítségeteket!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.22 0 0 909

Szakmai tapasztalataimat osztom meg azzal, akinek arra szüksége van, mindenkinek a maga kérdésének megfelelően. Ha gondod van kérdezz a témában, egyébként a véleményed annyit ér amennyi segítséget eddig adtál. Mert én már adtam ilyet és még jópáran itt a topicban az idők folyamán.

EgyébkéntAz új termékekben bekövetkező változások beválásának kifutási ideje 1-3 éves garancia adások mellett kb 8-10 év mire kiderülnek a turpisságok és az erősségek. Tehát tegyél fel értelmes kérdést kis, kritikus, okoska.

Kérdezz a topic témájában vagy RUE !

 

Előzmény: Blondy3 (900)
Dan93 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 908

De ez nem belül hallatszik, hanem kívül. Nagyon hangos. És néha meg teljesen lehalkul. És a hangos és a halk időszak között van egy átmeneti állapot, amikor csak a ventillátor megy és akkor is viszonylag halk. Hangosabb, mint egy hagyományos, de egyáltalán nem zavaró. Szóval szerintem nem is a ventillátor a hangos, hanem talán a kompresszor, vagy valami ami egy idő után leáll. De annak meg nem kéne hangosnak lennie. Mad felhívom a szervízt, hogy szerintük mi van. De nem hiszem, hogy ennyire hangosnak kéne lennie.

Előzmény: Törölt nick (907)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.22 0 0 907

Sajna ezt el kell viselni a no frost-ért, mivel a ventillátora a belső légteret forgatja, a hangja mindenképp erősebben hallható belül.

Előzmény: Dan93 (906)
Dan93 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 906

Nem azzal van gond, hogy ezek freonmentesek. A régi hűtőnkben se volt freon, mégis halk volt. A No forst rendszer ventillátora a hangos, aminek semmi köze a freonhoz.. Én csak azt szeretném tudni, hogy ez normális-e vagy az enyém hibás? A freon tényleg káros, jó, hogy nincs a hűtőkben.

Előzmény: Törölt nick (903)
zsuzska60 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 905

amennyiben az emberek nem dobálnák ki a nem használt hűtőket, a nemzetiségiek nem beleznék ki belőle az aluméniomot, rezet (ilyenkor aztán kiszabadul a hűtőközeg) nem lenne gond a freonnal.

Előzmény: Törölt nick (903)
Blondy3 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 902

Az alap - és középkategóriás gépek úgy látszik hangosabbak a kelleténél  ( kivéve AEG-Elektrolux). Még nem volt Miele és Liebherr hűtőm, de azok már gondolom jóval halkabban üzemelnek - de ez csak feltételezés. Amint már írtam az új Samsung hűtőm is jóval hangosabb, mint a régi Elektroluxom, annál észre sem vettem hogy megy. 

Előzmény: Dan93 (901)
Dan93 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 901

Sziasztok!

Ma vettünk egy új hűtőt. LG GC-3991SL

No Frostos és nagyon tetszik. Viszont van vele egy nagy bajunk. Borzasztóan hangos. Ez normális? Amerikai konyhánk van és elég idegesítő így. Nektek mik a tapasztalataitok?

Blondy3 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 900

Soraid között tisztán felismerem azt az unatkozó, gyűlölkodó topikvándort aki üres óráiban keres valami beleköthetni valót. A segítőszándék messziről nem vezérel, amire tulajdonképpen kitalálták ezt az oldalt.  Elég szánalmas, hogy ilyen szórakozást találtál magadnak.Úgy gondolom az ilyen emberek rontják ennek a fórumnak a légkörét, a megbízhatóságát, sokan az általam feltett kérdésemre adott válaszod alapján inkább nem is kérnek tanácsot elkerülvén az ilyen b...ó beszólásokat. 

Itt többekközött segítségre, véleményre, tapasztalatcserére számítanak az emberek nem goromba kötekedőkre mint te. Nyílvánvalóan nem azt kérdeztem hogy a most kidobott új Samsung hűtőről mondjanak véleményt, hanem az elődjéről. Módosítások történnek emiatt  a típusszám megváltozik mondjuk egy új dising miatt, de az nem azt jelenti , hogy működésében ezért más lenne mint az elődje. Mire eljutottam ehhez a márkához elhiheted hogy utánnanéztem a paramétereknek a neten is. Tapasztalatot szerettem volna hallani nem téged. Máshol kéne puffogni.

 

Azoknak akiket tényleg érdekel ez a márka , nagyon szép, és nem folyik a víz a belső falán mint az automata leolvasztósaknak, cserébe kicsit hangosabb mint mondjuk egy Elektrolux, de nem vészes.

Előzmény: Törölt nick (897)
zlala Creative Commons License 2010.12.13 0 0 899

Sziasztok!
Vettünk egy kis Whirpool fagyasztószekrényt, amit ma beüzemeltem. Két furcsaságot tapasztaltam :

1. megy úgy 10 órája de még nem kapcsolt ki    -pedig már jéggé fagyott benne egy kilós darabka husi
2. A motor csendesen zümmög, viszont kb 5 másodpercenként karistoló hang hallatszik ... pont olyan mint Blöki (14 éves tacskó) horkolása az asztal alatt az esti híradó közben :)
Ez így normális ?

Jesu Creative Commons License 2010.12.10 0 0 898

Sziasztok. Egyajtós FAGYASZTÓ NÉLKÜLI berendezést vennék.

Főbb szempontok:

- marha nagy legyen (300l<)

- A+(+)

- halk

 

Ha valakinek van ilyen, megoszthatná a tapasztalatait, örömmel venném.

Gorenje szimpatikus képek alapján, de ezekből sehol sincs szinte készleten, nemigen tudom "megfogdosni". :(

Mindenhol a kombit tolják, de van fagyasztóládám és a fogyasztása ezeknek jóval kevesebb, ha nincs benne fagyasztó. (100-150kWh/év)

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 897

Világos hogy a legegyszerűbb beírni a kérdést aztán várni a sültgalambra, de ha komolyan gondolod a segítségkérést, szánj rá egy órácskát és olvasd végig a topicot, hidd el, okosabb leszel.

Az olyan kérdés meg hogy most jön ki egy típus mi a tapasztalat róla, valljuk be, idióta kérdés

Blondy3 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 896

Sziasztok!

 

Hűtőszekrény vásárlás előtt állok. Kinek van tapasztalata? Egy egyajtós hűtőt és egy fagyasztót szeretnék egymás mellé tenni (side by side) formában. Most elektrolux kombináltam van és abszolut nem hangos, viszont itt már többektől hallottam hogy túl nagy az üzemzajuk a gépeknek. Sajnos a csúcskategóriás gépek horibilis összegekér vannak, a középkategória ( samsung, whirpool, siemens,bosch ) ami elérhető áron vannak valami kehe mindig van velük.

Most dobják piacra az új samsung hűtőt, kíváncsi leszek azzal egy is ennyi probléma lesz? Lehet hogy kipróbálom, remélem az elektroluxnál rosszabb nem lesz. Nagyon nem panaszkodhatom hiszen 7 éve megy soha semmi baja nem volt, halk, csak éppen folyton folyik belül a víz az önolvasztás miatt. Samsungról , Boxch-ról valaki?

lucker Creative Commons License 2010.11.21 0 0 895

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló kérdésem lenne,mint az elöttem hozzászólónak.

Nagyjából 100k körül gondoltam az árat.

Kombinált alulfagyasztós szekrényeket néztem méretben 180l és 60 körüli fagyasztó rész lenne egy alap elvárás alá nem szívesen mennék.

Mivel olyan szinten nem értek az egészhez és beleolvasgattam az itt leírtakba sokszor a kérdést sem értem azért megpróbálok segitséget kérni.Abban sem vagyok biztos jó ötlet-e itt fórumon keresgélni,mert ahogy olvasom Liebherr és még az LG talán amiről jó kommentek vannak.

 

Pl most találtam egyet akcióban Samsung RL 29 THCSW 70 pénzért.

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/refrigerators/low-freezer/RL29THCSW1/XEO/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Pár hozzászólas alapján azt látom,mintha a Samsung hangos lenne.Mivel nem egy légtérben lennék a hűtővel ez nem zavarna,de azért ne legyen őrült hangja,mert megőrülök a konyhába,ha folyton valami géphang menne.

Mondjuk amit én néztem piciben eltér a leírtaktól és a típus mögött nincs 1-es,de olyat nem találtam a samu honlapján.

 

Ahogy nézem a zanussi,aeg,elektrolux nem ajánlott kategória.

Nem tudom,miért tudtommal a zanussi a régi lehel márka.Ebből pedig voltak megbízható hűtők régen.Ennyit változott a történet azóta?

Vagy fél magyarországnak ilyen van és az a pár hozzászólás jön ide akinek gondja van velük,mert aki elégedett vagy nem fórumozik vásárlás elött minek irogatna,hogy normálisan működik a hűtője :)

 

Liebherr 160k körül kezdődik igaz szépséghibás terméket találtam 120-ért,de valahogy nem bízom ezekben a kis cég vagyunk külföldről behoztuk dolgokban.

 

Vagy most ebben az árkategóriában mindegy milyet vesz az ember kb hasonló szart kap?

 

Ez a no frost mekkora hátrány ha nincs benne?

Valamint valaki azt mondta 2 motoros vagy kompresszoros hűtőt vegyek.Pl ezt sehol nem írják.Ez alap kombináltnál?

 

Előre is köszi a választ!

AndrewTdi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 894

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Hűtővásárlást tervezünk, 2 ajtósat (családit). Esetleg előny lehet ha van faygasztó része is.

Kérdésem az lenne, mi az amire figyelni kell illetve figyelni érdemes hűtő választásnál. AZ energiaosztály oké. AZ érthető.

De mint laikus, nem tudom mennyire előny a 2 motoros. Vagy mi az ami esetleg íratlan alapkövetelmény?

 

Esetleg tudtok ajánlani márkát, típust, kis részletezéssel, hogy melyik miért?

 

Előre is köszönöm

SANK Creative Commons License 2010.11.15 0 0 893

A plusz érzékelőn és eletronikán kívül plusz szelep. plusz hűtőkör. Nekünk valamikor egy orosz gyármányú MINSZK hűtőnk volt külön szabályozható hűtőkörrel, be is faragtunk vele, mert elengedte a gázt , és nem i slehetett javítani, mert teljesen be volt habosítva a csőrendszer.

Hallani lehett amikor a szelep nyit-zár, egy kattanás volt.

Hát, ezér tjelent valami, mert ha sokszor nyitogatják a hűtőt, a fagyaszórész képes -30 C-ig lemmenni felesleges fogyasztást előidézve.

Nekem az a személye svéleményem, hogy a kétmotoros az igazán külön szabályozható, most az van, egy 14 éves Zanussi lehel.

De a Liebherr nem orosz, így szerintem az a szelep is jól ki van találva, nem fog elromlani. :-)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (892)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 892

Nem mindegyikben szabályozható, plusz érzékelő, plusz elektronika, de funkciójában ez a szolgáltatás extra, mint az árkülönbségen is látható. Privát véleményem szerint felesleges, mert a fagyasztóban legyen fagy oszt jól van.

De ha neked fontos hogy mindig -15.345678 C° legyen, akkor azt kell megvenni.És ha megkérdezed a márkaboltot, nagyon rendesek és pontosan tájékoztatnak az előnyökről.

Előzmény: .Murphy. (891)
.Murphy. Creative Commons License 2010.11.06 0 0 891

No de a külön szabályozható fagyasztórész mit jelent? Minden hűtőben külön lehet szabályozni a fagyasztó és a normál hűtőtér hőmérsékletét.

Előzmény: Törölt nick (890)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 890

A nagyobbik erősebb, külön szabályozható fagyasztórésszel rendelkezik. Márha erre van igényed akkor feltétlenül azt kell megvenni.

Előzmény: .Murphy. (889)
.Murphy. Creative Commons License 2010.11.05 0 0 889

Két Liebherr hűtő között tanakodok, az érdemi különbség a külön szabályozható hűtőkörök számában van. Gyakorlatban milyen előnnyel jár, ha kettő van belőle? Csak nagyon homályos írásokat találtam róla neten.

 

http://www.briver.hu/termekek/haztartasi_gep/hutofagyaszto/kombinalt_hutoszekreny/22320_liebherr_cn_30330_comfort_nofrost_kombinalt_hutoszekreny.html

http://www.briver.hu/termekek/haztartasi_gep/hutofagyaszto/kombinalt_hutoszekreny/22321_liebherr_cun_30310_comfort_nofrost_kombinalt_hutoszekreny.html

konaking Creative Commons License 2010.11.04 0 0 888

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Fagyasztó szekrényt akarok venni, kb 200 literest, és kicsit tanácstalan vagyok, hogy milyet érdemes venni.  

 

Chimney Creative Commons License 2010.11.04 0 0 887

Megoldottam....hátha esetleg más is tudja használni az ötletet (egy szervizes mondta)

1.Hűtőajtó kinyit

2.olyan hajszárító,aminek van szűkítő a végén,turbófokozattal felmelegít a gumi

3.ajtó visszacsuk egy késsel a gumi szorosan rányom, míg ki nem hül.

Spóroltam 34 ezret:-)

 

Előzmény: Chimney (886)
Chimney Creative Commons License 2010.11.03 0 0 886

Sziasztok!

van egy Whirpool  ARC5751-es hűtőm.

 

Ő az.

Pár hete észre vettem,hogy a felső résznél áll a víz, az alsó jegesedik.

Mindkét ajtónál felül a gumi olyan,mintha be lenne nyomódva-nem tudom másként kifejezni-és ez által nem jól zár.Egylébként kb.5 éves.

Felhívtam egy szervízt, ahol 34 000-ért tudnak gumit rendelni hozzá+csere.

Van valakinek ötlet,hogy mit csinálhatnék vele?

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 885
Nézd meg hogy nem történt vhol az olvasztás, piszkálgatás során olyan beavatkozás ami elhajlított vmit, pl. drótszerűt, szóval hogy minden a helyén van-é, megfelelően rögzítve és feltételezve hogy az olvasztás kiterjedt-é a nem látható helyek felé is no persze a mélyhűtő ajtaja újra jól záródik máramennyire ezek zárnak.
Előzmény: cagicagi (884)
cagicagi Creative Commons License 2010.11.01 0 0 884
Sziasztok!

Van egy nem túl új Zanussi hűtőm. Kb derékmagasságig ér, benne kis lenyitós ajtó rejti a fagyasztó részt. Nem volt vele eddig baj, de pár hete le lett engedve, mert már teljesen be volt fagyva. Az újraüzemelés óta azonban állandóan megy. 10 percre kikapcsol, majd 5 percre megy... Éjjel nappal. Előre rettegek az áram számlától. Valakinek ötlet esetleg, hogy mi lett vele, és mit lehetne tenni? Már próbálkoztam azzal is, hogy a legkisebbre állítottam benne azt a kis tekerős szabályzót, de semmi...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!