Keresés

Részletes keresés

Breki1 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 9099
Gratulálok ön már nagyon profi, képberakásban is :)
Előzmény: Törölt nick (9092)
Breki1 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 9098
Szia üdv itt

Ajánlanám elolvasásra a A korona alakítása és metszése ((+ábrával) részt



link


ha nem sikerülne a linkelés (8335)-ös hozzászólás.

A többit majd az okosok megmondják :-)
Előzmény: agica609 (9097)
agica609 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 9097

Ime par kep a kis egyszalbelrol.

 

      

 

    

agica609 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 9096

Sziasztok, uj 'ctromos' vagyok, es segitseget szeretnek kerni. A citromfam teljesen beindult, de meg mindig csak "egyszalbel", nincsennek oldalhajtasai. mikor kell metszeni es hogyan? meg sosem metszettem, ugyhogy legyszi valaki irja le hogyan is kell *mint irtam, kezdo vagyok*. koszike.

zoli1122 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 9095
Jozso,a pomelonak tobb ido kell a gyokeresedeshez,mint a citromoknak? Amit adtal eros agakat pomelot, valahogy meg nem akar gyokeret ereszteni, ellenbe a tobbi toled szarmazo dugvany (citrom,stb...) szinte mind gyokeres mar.
Előzmény: jozso48 (9094)
jozso48 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 9094
Ha jól látom teljesen gömbölyű,mind ilyen v.csak ez az egy és honnan származik,lehet
tudni?Az enyémek mindig hosszúkásak többé-kevésbé.Van amikor teljesen körte ala-
kúak.Én ugyan nem Zombáról,hoztam,de azt hiszem ezek onnan származnak.
Előzmény: Törölt nick (9092)
petya71 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 9093
Nem semmi!Gratula! :)
Előzmény: Törölt nick (9092)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.11 0 0 9092
Első hizásban lévö Pomelom idén
zoli1122 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 9091
Jozso,amikor nalad jartam,en mar akkor annyira keveredtem a sok fajtatol,hogy ki se igazodtam bennuk.....kis reszben ezert is mentem hozzad,nem titkolom,sot nalad is emlitettem,hogy arrol szeretnek szaporitoanyagot,foleg citromot (olasz orias,stb),ami fat latok termessel es megtetszik....volt olyan is,amire azt mondtam,hogy nem kell rola dugvany,pedig kinaltad.Viszont amiket adtal nagyon orulok,mar 6 gyokeres es meg nem is bontottam ki mindet.Bevallom,azota picit osszekevertem a novenyeket,ami neveket akkor rairtunk,de az nem gond,mar most tudom elore hogy olyan gyumolcsot fognak hozni,amilyen kesobb nem lesz csalodas (mivel mar lattam a termeset nalad).
Előzmény: jozso48 (9089)
leac Creative Commons License 2009.08.08 0 0 9090

Nálam beindúlt a virágzás dolgoznak a méhek renesen.

 

jozso48 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 9089
A citromod neve :Citrus limon és ne várd senkitől,hogy felelőtlenül kimondjon egy nevet,mert az komolytalan lenne.Nem látjuk a leveleit,a hajtásait,a virág színét v.
hogy csokrosan hozza a virágait v.egyesével stb.Nekem kb 10 különféle citromom
van(ha nem több) amelyeket teljes egészében látok,fejlődni,virágozni,sőt zömének már megkóstolhattam a termését és még mindig csak a felének tudom a nevét.
És ez vonatkozik a többi citrusfajra is.Legalább ilyen nehéz a milliónyi narancsvariációt
meghatározni,amit a világ különböző részein termesztenek.Épp erről beszéltünk a
múltkor is,hogy ráadásul némely cég felelőtlenül ráragaszt egy cimkét,hogy jobban eladható legyen és bizony néha köszönőviszonyban sincs a nevével.
Vannak tipikus,könnyen meghatározható citrusok,mint a mirtuszlevelű narancs,mert
nagyon jellegzetes a habitusa,a levélzete,termése stb,de az ilyen népesebb fajok,
mint a narancs,citrom,grapefruit v.ezek tucatnyi hibridje-itt már bizony gondban va-
gyunk.Én nem tagadom,hogy nehezen boldogulok sok citrusfaj meghatározásával,de
mást mondok neked a fügék azt hittem annak idején egyszerűbb téma lesz,most már
e tekintetben is teljes káoszban vagyok,ott ugyanis több mint 200 helyről származó
növényt gondozok,és most látom igazán mennyire nem egyszerű amikor megkérdezik
egy fügebokorról,hogy na ez milyen?Elvárnák,hogy kapásból megmondom,hisz nekem
rengeteg van.Hát ez bizony nem ilyen egyszerű.Nos ezért nem vágta rá senki kapásból
a nevét.Pillanatnyilag neked az legyen a legfontosabb,hogy ennek a szépen termő kis
fának megtanuld megadni a tőled telhető maximumot,hogy sokáig élvezhesd gyümöl-
csét és kívánom sok örömed legyen benne.Mindegy mi a neve.
Előzmény: Kriszta18 (9087)
bombaba Creative Commons License 2009.08.08 0 0 9088
Ha nem reagál senki a kérdésedre, annak az oka az lehet, hogy nem jár erre olyan, aki tudja a választ. A konkrét kérdésedre kevesen tudnának válaszolni. Próbálj meg utánanézni, mennyi citromfajta van, és akkor megérted, miért. Ha nem akarsz utánanézni a neten, a piacon, vagy akárhol, ahol látsz citromot, kérdezd meg, milyen fajta, amit árulnak. Fogadok, a válasz az lesz: citrom.
Majd ha megérik és lesz valami jellegzetessége (pl. narancssárga a héja), akkor talán lesz esélyed válaszra.
Előzmény: Kriszta18 (9087)
Kriszta18 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 9087
sziasztok köszönöm a tanácsokat,mondja meg valaki ennek a citromnak a nevét mert nemtudom és nagyon érdekelne.  multkor felraktam de senki nem reagált rá.
Breki1 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 9086
Hát szerintem általános citrustáp nem valószínű, hogy a virágzást indítja be.
Fontos a nitrogén-foszfor aránya lehet pont erőteljes hatásnövekedést indít be valamint a növény nem érzi, hogy bajban van, -hogy a kertészt idézzem.


talán a Vitaflóra-nak van pl direkt Virágzásindító tápoldata, de szerintem is inkább tavasszal kellett volna.

Viszont szerintem még egy hónapig lehet tápoldatozni - nem most elkezdeni hanem aki már tápozza addig folytatni.

Az általam korábban bescannelt könyvben részletesen is irtak erről ott is írják erre a csontlisztet, de azt hiszem a Citruskertes köny is ír erről illetve a foszfortartalmú szerek virágzásindító hatásáról.

De tényleg nem most kellene virágoztatni bár az én Quantumom is nagyban nyomja most a virágzást most ugyanúgy mint Quicktor57-é.
Előzmény: zoli1122 (9082)
zoli1122 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 9085
Jozso,en augusztus kozepeig,tehat meg 1-2 hetig teszek rajuk tapot,utana mar nem,de annyibol igazad van,ha most kezdi tapozni,mar nem nagyon fog kiviragozni iden.....Nekem epp most viragzik a toled kapott oriascitrom, meg a klasszikus citrom is. Mivel kivancsi termeszet vagyok, kibontottam a toled kapott dugvanyok egy reszet.....Azt gondoltam a 4 db pomelonak biztosan lesz gyokere,azok hajtanak a legjobban,de nem volt nekik gyokeruk.....Azonkivul 6 masikat,tobb fajtabol is neztem, a 6-bol 5 gyokeres.Lehet,hogy a pomelo nehezebben,ill. kesobb gyokeresedik mint mas citromfelek?
Előzmény: jozso48 (9084)
jozso48 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 9084
Igen természetesen,de bevallom nem sok esélyt adtam nekik,tényleg ezek az oltóág
végéről levágott gyufaszál vastagságú ágacskák voltak.Azt is tudom nagyon lassan fejlődik,úgyhogy még a fiamat meg kell győzni ne hajítsa ki,majd annak idején,talán
ő még termést is lát majd rajta.Én már aligha.
Előzmény: Arth_ur (9080)
jozso48 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 9083
Zoli nem akarok veled vitába szállni,de sjohnnak abban van igaza,hogy most már nem lenne célszerű tuningolni,elkezdeni a tápoldatozást,mert mire az a hatását ki tudná fejteni,ennek a növénynek bizony inkább nyugalomra lesz szüksége.Valóban most
egy kis időre,ill.a gazda türelmére és egy megfelelő telelőhelyre lesz szüksége.
Előzmény: zoli1122 (9082)
zoli1122 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 9082
egyszeru citrustapot tegyel ra,amit szinte barhol veszel,en is a t.sco-ban vettem....az eleg....vagy volldunger,amit itt mar tobbszor is irtak.
Előzmény: Kriszta18 (9081)
Kriszta18 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 9081
milyen virágzás inditók vannak és  hol lehet beszerezni?
Előzmény: sjohn (9077)
Arth_ur Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9080
Szépen sikerült! Hormont (gyökereztető port) használtál hozzájuk?
Előzmény: jozso48 (9073)
Arth_ur Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9079
Igen erre figyelni kell a kombi oltványok összeválogatásánál.

Nekem most is vannak kombi fáim (6-8 évesek), és minden metszésnél-alakításnál igazítok azért, hogy ne boruljon fel a fajták aránya. Egy őszibaracknál így is megtapasztaltam az erősebb fajták túlnövését: 8 fajtát szemeztem bele, mára csak a 4 legerősebb maradt, de úgy nézem, ezek már stabilan megmaradnak együtt.
Előzmény: jozso48 (9071)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9078
Egyet kell értenem sajna nagyon sok helyről kapott anyag megbizhatatlan,sőt sokszor esetleg évek után kiderül,hogy átverés.Ennek ellenére én igyekszem főként olasz citrushelyek információjára alapozni/irott és képanyag,esetleg vétel/mert igy még a pofáraesést is hamarabb felismerhetem.
Előzmény: jozso48 (9066)
sjohn Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9077
Ilyenkor már ne kezdj tápozni , mert amúgy is nemsoká abba kell fejezni mindenféle tápozást.
Jön a tél pihenni szeretnének , majd tavasszal adhatsz neki virágzás indítót.
Előzmény: Kriszta18 (9076)
Kriszta18 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9076
nagyon köszönöm,de én valamilyen tápra gondoltam.tudtok valamit javasolni?
Előzmény: sjohn (9075)
sjohn Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9075
Időt.
Előzmény: Kriszta18 (9074)
Kriszta18 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9074

 

 

 

    mellékelem most a képet. Mit adjak neki hogy virágozzon?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: jozso48 (9072)
jozso48 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9073
Nagy örömömről számolok be,az idén sajnos valahogy nem igazán sikeredtek a citrus
oltványaim,legalábbis rossz arányban eredtek.Rettenetesen szerettem volna hozzá-
jutni már régóta az ausztrál citrusok valamelyikéhez.Nos az idén nagy örömömre egyik
fórumos társunk jóvoltából úgy tűnt teljesült ez is.
Kaptam oltóágat,amit személyesen hozott el és azonnal 3 db-ot feloltottam a maradék
3 nagyon vékony (gyufaszál vastagságú)ágvégeket sem dobtam el,hanem tiszta perlit-
be ledugványoztam páraszekrénybe.Az oltványok közül egy megeredt,szépen kilevelesedett,majd egy hónap múlva legnagyobb bánatomra leszáradt.A dugványok
zöldek maradtak és még a leveleket sem dobták le,igaz nagyon ügyeltem,hogy állandó-
an magas páratartalom legyen a páraszekrényben.Eddig nem mertem kibontani,de ahogy a kis pohár alján kibújtak a gyökerek,kibontottam óvatosan és ma becserepez-
tem a meggyökeresedett dugványokat.Mindhárom megeredt ezek szerint van esély
az ausztrál citromok gyökereztetésére.Persze az én kudarcom nem jelenti azt,hogy
nem lehet oltani őket,bár nem biztos,hogy az általam használt alanyok (mandarin ma-
gonc és fagyálló citrommagonc) megfelelő alany ezekhez a növényekhez.Viszont
akkor mire lehetne oltani?Ime az egyik kis dugvány cserepezés előtt.Színes hátteret
használtam,hogy a fehér gyökérzet jól látható legyen.
Meg kell még jegyeznem,hogy kaptam még egy fórumostól egy nagyon kicsi ágacskát,ami viszont nem maradt meg,sajna.
jozso48 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9072
Nincs kép!
Előzmény: Kriszta18 (9070)
jozso48 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9071
Ebben teljesen igaza van Arth urnak,ugyanúgy mint a hazai gyümölcsfáknál,itt is lehet
többfélét oltani egy alanyba.Azonban leírom a saját rossz tapasztalatomat.
Zombán Rappai dr. mutatott annak idején egy frissen eredt oltványt.4 v.5 féle citrus
volt feloltva egy erős alanyra.Akkor még nagyon jó ötletnek tűnt,természetesen na
ilyen nekem is kell jelszóval,több ilyen kísérletet is tettem,holott ezt a hibát már egyszer elkövettem haza gyümölcsfajtákkal körtével,almával is.
Nem állítom,hogy ez nem működik,ha sikerül olyan fajtákat összeválogatni,hogy azok
hasonló növekedési erélyűek legyenek.
Hol hibáztam?Körténél négy fajtát oltottam egy erős törzsbe,amiből 3 megeredt.
Csak nem gondoltam át,hogy az Arabitka egy agressziv,hatalmas fává növő fajta,
egy idő után teljesen lenövi a másik két kevésbé gyorsan növő Vilmos és Hardenpont
fajtákat,így azok teljesen leálltak.Ugyanez történt alma ügyben is,nem részletezem.
Ezek után a Zombán látott ötleten felbuzdulva,megint nem gondolkodtam,ugyanezt
eljátszottam citrusoknál is.Sokszor nem sikerülnek a citrus oltványok,most persze mind
megeredt és nagy volt az öröm v.egy évig.Akkor viszont meglódult a narancs és minden
energiát elszívott a lassabban fejlődő kumkvat és mandarin elől,amelyek e miatt termé-
szetesen leáltak.
Tanulsága a dolognak,hogy pld.kumkvat,kalamondin,mirtuszlevelű narancs esetleg
mandarin még lehet,hogy megférne egymás mellett,de citrom v. narancs biztosan le-
körözné őket,mondjuk a pomélóról,grapefruitról nem is beszélve.Remélem segít a dön-
tésedben,nem véletlenül nem terjedt el ez az ötlet,pedig ez már nem mai.
Előzmény: Arth_ur (9068)
Kriszta18 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9070
szia jozsó48! szeretném megkérdezni hogy az én citromfám milyen fajta,rakok fel képet.És szeretném még megtudni mit adjak neki hogy virágozzon ujra és ne hajtson.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!