Keresés

Részletes keresés

kandallókazános Creative Commons License 2011.04.29 0 0 11936

Üdv mindenkinek!

 

Békéscsabán szeretnék 100-110m-es kutat fúratni (a szomszédságokban ilyenek működnek). Tud valaki segíteni?

vizeslaci Creative Commons License 2011.04.28 0 0 11935

Helló zozika67!

 

Sajnos igaza van lalibatyónak.

Szinte lehetetlen ezt így ahogy elgondolod kivitelezni.

Milyen fejet kaptál?Fúrófejet?

Mekkora a kút átmérő?Gondolom nem több 40-50 mm-nél

Vagy pont ott homokolt ahol a kavics megszorult.

Hol található a kut és esetleg a mélységét tudod?

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: zozika67 (11932)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 11934

Üdv !

Ezt kár erőltetni úgy szar ahogy van.

Merrefelé van ez a "sikertörténet" ? Lehet barterban össze lehet hozni valamit. Cserébe mit tudsz ajánlani, hátha lesz kapás.

Lebeszélnélek az újabb próbálkozásról mert csak újabb kudarc lesz a vége.

Előzmény: zozika67 (11932)
termálbuvár Creative Commons License 2011.04.28 0 0 11933

Szia köszi az infot de lenne pár kérdésem.Kb hány méteren van a viz?miböl csináltátok a habot,?

 

Előzmény: boda1 (11916)
zozika67 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 11932

Kellemes napot.

Behomokolt a kutam rendesen,elősször tiszta aztán szinta majdnem mint az iszap annyira,kompresszoroztam,kaptam olyan tippet,rossz a szűrő,tegyek bele kavicsokat,megtettem,bár ne tettem volna valahol elakadt és kb 5m után se előre se hátra,még beton vasatsem bírtam rajta át ütni.Mit kezdhetek vele,ha kezdhetek?

Munkanélküli vagyok  pénzünk nincs újra fúrni,50-70eft,kert nagy és nagyon kellene itt vidéken,lehet-e házilag valami kútfúrást csinálni?

Fejet kaptam,többit valahogy össze szedném.

Esetleg valami rajzos okosítást szívesen fogadnék.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

nikolas70 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 11931

Érdeklődőkből lesznek a megrendelők, remélem. Ma nen tudom mi történt, de nagyon sok érdeklődőm volt, néhányat sierült megcsípnem belőlük :)) El se gondolkodtam Gyömrőn, nekem nem mondta a néni, hogy maguk fúrták a kutat, csak annyit mondott, hogy eliszaposodott.

Előzmény: köszörűs XXI Che (11930)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.27 0 0 11930

Szia köszi érdeklődnek érdeklődnek.

A néni akik maguk fúrták a kutat, de nem jó hív tisztítsam ki. -Mondom neki, hogy nem lesz jó, mert megáltak a fosóhomokban alig 1m vízoszloppal. nyitva a cső ÁÁáá

:)) de érdeklődnek sokan ez jó jel nem olyan mint tavaly.

 

Üdv

holnapra lesz valami kerepesről majd megírom

 

Előzmény: nikolas70 (11929)
nikolas70 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 11929

Üdv! :)

 

Én nem tudok semmit, azért küldtem hozzád, bíztam benne, hogy neked vannak infóid a környékről. Ma küldtem neked néhány érdeklődőt ;) :)))

 

Üdv.-

Előzmény: köszörűs XXI Che (11928)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.27 0 0 11928

üdv mindenkinek

Kerepesről tud valaki valamit?

vizeslaci Creative Commons License 2011.04.27 0 0 11927

Új gép építéséhez,iszapszivattyú készítéséhez vannak dolgaím.

Hajtóművek: csiga és homlokkerekes,csőtengelyes és 4KW os 1400-as fordulatú peremes +talpas villanymotorok.Kissebb hajtóművek motorral egybeépítve.

Alkalom adtán lesznek képek is fölrakva.

 

Üdv:vizeslaci

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.26 0 0 11926
boda1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 11924

Üdvözlöm!

 

Ha mondana egy helyszínt (települést) akkor meg tudom mondani, hogy mire lehet számítani,hol milyen vízadó rétegek helyezkednek el. A kútfúráskor javasolt (szinte kötelező) a felső vízadó réteg kizárása vas (acél) csővel, így elkerülhető a mélyebb elszennyezése. Általában a 2. rétegvíz már nagyon sok helyen jó, szinte iható minőségű, érdemes a kút letisztítása után majd bevizsgálni. A fúrás előtt a helyszínt mindenképp meg kell nézni mielőtt a fúróberendezés kitelepítésre kerül.

Előzmény: Törölt nick (11912)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.26 0 0 11923

ár vitát kiváltott makói gázkészlet mellé:(

http://www.falconoilandgas.com/hungary.php

bohrer Creative Commons License 2011.04.26 0 0 11922

Ez nem robbanómotor, két fémlap közé kell fogatni egy gumilapot. Én a gumilapot a cső méretére készíteném, a fémtányérokat pedig pár mm-rel kisebbre.

Előzmény: epoxi (11921)
epoxi Creative Commons License 2011.04.26 0 0 11921

Köszönöm.

Vajon milyen illesztési hézeggal érdemes a a dugatyútányért beszerelni?

Előzmény: bohrer (11917)
bohrer Creative Commons License 2011.04.25 0 0 11920

Nem szorul a gumi lábszelep a szivattyúdon? A szívócső az üzemi vízszinted  ( ameddig leszívja a szivattyú a vizet )    alá érjen.

Előzmény: Nihil1965 (11919)
Nihil1965 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 11919

Tisztelt uraim.

 

Egy problémára keresem a megoldást .. adva van egy magyar gyártmányú VP 300 membrános szivattyú , cserélve lett benne membrán és lábszelep , de az üzemeltetés során a két végletet produkálja .

Vagy túl nagy nyomással nyomja a vizet és ha a locsolócső megtörik akkor lenyomja a csövet magáról , vagy ép nem nyom szinte semmit . Már szét szedtem legalább hússzor de nem tudom mit kellene vele csinálni.

A másik kérdésem .. 12 méter mély  kútnál az alsó 2 cső van perforálva , ha szívócsöves szivattyút akarok lerakni az aknába akkor a szívócső érjen le a perforált részhez ?

 

János

 

bohrer Creative Commons License 2011.04.25 0 0 11918

dugattyútányér  akart lenni az előbb.

Előzmény: bohrer (11917)
bohrer Creative Commons License 2011.04.25 0 0 11917

Ahogy látom ez egy dugattyús iszapoló , okos megoldás, mindenképp nagyobb vákuumot csinál , gyorsabban szedi a sódert iszapot.

A kép és leírás  szerint egy  dugattyútányár és egy hengeres dugattyúrúd mozog benne, felül egy kengyelbe ütközik itt,  van a rúd megvezetése is.

Remélem jól értelmeztem  a dolgot.

Előzmény: epoxi (11913)
boda1 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 11916

Budaörsön nehéz fúrni. Leginkább levegő - hab öblítéssel és fúrókalapáccsal lehet haladni. Talajszondát is és vízkutat is fúrtunk, mindegyikkel megszenvedtünk. Nagyon repedezett a réteg, a víz pedig viszonylag mélyen van. Mi Budaörs tetején dolgoztunk, és valamikor a tavasz vége felé még vissza települünk. Ha valamiben tudok segíteni akkor szólj.

 

Jó szerencsét.

 

 

Előzmény: termálbuvár (11888)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 11915

üdv, nagyjából itt:

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (11914)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.04.23 0 0 11914

pontossan hol is?

 

Előzmény: Törölt nick (11912)
epoxi Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11913

sziasztok.

Szakértést szeretnék kérni iszapolóval kapcsolatban, ha valaki megnézné az ebay.de -n 280663228953 irja a keresőbe . A felépítése és a használata a kérdés. Egy hagyományosat most készítek de egy ilyet is megalkotnék ha valakinek a gyakorlatban bevált. Köszönet minden rámforditott percért.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11912

üdv mindenkinek!

 

szeretnék öntözéshez kutat furatni a közeljövőben (vmikor nyáron), bár fogalmam sincs hogyan lehet majd kivitelezni, így egyelőre elméleti síkon mozgok. a telek nagyjából úgy néz ki, hogy van egy keskeny völgy (itt van a ház), majd egy igen meredek domboldal, ami kb 20-30 m magas, több, mint 100 lépcsőfok vezet fel a domboldal tetején lévő fennsíkra. a fennsíkon a telekhatár mögött egy mezőgazdasági terület van, most épp repcével beültetve, ha nehezen is, de megközelíthető (bár egy teherautó méretű fúróalkalmatosságot nem lenne egyszerű belogisztikázni a kerítésoszlopok és növényzet között). az utcában már régóta van szennyvízelvezetés, de szerintem sok kis parasztháznál még derítőbe nyomják a dolgokat, és az utca lejtése miatt lehet, hogy így sokminden nálunk köt ki.

 

ezért, és amiatt, hogy a legtöbb öntözendő dolog a dombtetőn van (kiskert, parkosított részek, illetve ide pár éven belül szeretnék építeni egy kisebb medencét, aminek a vízellátását szintén jó lenne nem csapvízből fedezni) legcélszerűbb lenne a kutat föntre telepíteni. persze a völgybe egyszerűbb lenne, viszont ott meg ott az esetlegesen szennyezett talajvíz veszélye, illetve a vizet akkor fel kellene juttatni a dombra a locsoláshoz (most csapvíz megy fel, de az is csak akkor ér föl a kb 150m slagon kereszül használható víznyomással, ha még egy szivattyúval rá is segítek).

 

a közvetlen környezetemben nem tudok kútról, persze nemrég költöztünk csak ide, szóval biztosan van valakinek, de ha van is, csak a völgyben. a talaj egyébként úgy néz ki, hogy kb 50-80cm termőréteg alatt egy keményebb, agyag-szerű réteg van (benne egészen megkövesedett, de azért egy kalapáccsal még könnyedén széttörhető darabokkal), ez kb 10-20 cm, majd ez alatt hasonló, de töredezett, porózusabb réteg következik (eddig ástam le eddig egy antennatorony felállításakor). kőzetalap szerintem errefelé csak nagyon nagy mélységben lehet.

 

szóval elsősorban azt szeretném megkérdezni, elképzelhető-e hogy a dombon fúrva elérhetnénk egy olyan vízadó réteget, ami a völgy házainak derítői fölött van? van valakinek tapasztalata hasonló szituációval? esetleg - mivel felülnézetből a háztól 30-40 méterre lenne csak a dombon a kút, elképzelhető, hogy a vízadó réteg nem, vagy csak minimálisan lenne máshol, mint a völgyben, és így a dombtetőn a fúrás csak fölösleges métereket jelentene? (a költségvetés természetesen (sajnos) eléggé limitált, ezért nem mindegy, hogy 20 méterrel többet kell-e fúrni)

 

ritkán fórumozok de igyekszek visszanézni a napokban, köszönöm előre is.

laszlokalman Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11911

NCsT:

 

"Talajszondás hőszivattyúk telepítésének feltétele

 

A szondák szondasúllyal lesznek lehúzatva A furat egy a szondák mellé fixen és örökre a furatba helyezett plusz cső segítségével lesz lentről felfelé cementes, bentonitos mixtúrával injektálva. VDI 4640-es szabványsorozat értelmében "Geothermal Response Test" eljárás alapján dokumentáltan legalább egy talajkör hővezető képességét, valamint a furat tömedékelésére utaló fúrólyuk ellenállást meg kell vizsgálni. A gépészeti tervek alapján megállapított fűtési/hűtési teljesítmény értékeket, valamint a mérési eredményeként kapott lambda értéket egy 25 éves lefutási modellben kell összevetni. A kivitelezőnek nyilatkoznia kell (kivitelezői nyilatkozatban), hogy ez alapján a talajkör elegendő geotermális energiát biztosít hosszú távon, és alkalmas a regenerálódásra."

Előzmény: gamate (11904)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11910

Hello true75

 

Látom belehúztál,csak így tovább! Gratula !

 

Üdv ! 

Előzmény: true75 (11908)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11909

Üdv

A felső pár métert ha meghúzod egy komolyabb emelővel visszanyered. A többi csak körbeásással fog kijönni.

Előzmény: szpittyu (11906)
true75 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11908

én inkább az egy métert erőltetném

kivitelezőket kérdeztem én is a mélységről de mindenki a métert ajánlotta

7végén vezettem be én is a házba a vizet a kúttól, mi lementünk 1,10re

Előzmény: fetya1 (11902)
ja nyugi Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11907

Köszönöm, nem sietem el, még csak félig van kiásva az árok. Más szempontból is célszerű lejjeb mennem.

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (11903)
szpittyu Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11906

Üdv Mindenkinek!

 Volna egy olyan kérdésem, 22m mély PVC-vel fúrt kutam van, van e esélyem a csövet felvenni,

 és ha igen milyen módon. Mert én csak a még fém csővel vert kút felvételét láttam.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!