Keresés

Részletes keresés

ritana Creative Commons License 2017.02.26 0 0 6525

Losiszika62!

Kérdeznélek (már meg kellett hogy jöjjetek), hogy végül is volt elegendő időtök Párizsban az átszállásra? A hőmérséklet nem volt nagyon fagyasztós a repülőn a hosszú úton?

 

Előzmény: Losiszika62 (6286)
ritana Creative Commons License 2017.02.26 0 0 6524

Köszönöm a linket.

Előzmény: leinni (6522)
coupe77 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 6523

Esetleg tudna valaki olcsó szállást találni punta cana-ban?

leinni Creative Commons License 2017.02.26 0 0 6522

Köszönöm szépen,ezt jó tudni!

Valóban a jó melegért és levegőért megyünk:)

 

Árakról,nem tudok biztosat még én sem,de ezt a honlapot,jól szoktam mutatni,hogy mi mennyibe kerül:

 

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Dominican+Republic

Előzmény: sacsabi (6521)
sacsabi Creative Commons License 2017.02.26 0 0 6521

Már napok óta olyan meleg van, mint a "dög"..😃😃

A resortban elkezdték locsolni a füvet, mivel pár napja eső sincs...

A tegnapi nap szinte kibírhatatlanul meleg volt számomra.

De hát ezért jöttünk.. 😃😃

Eszedbe ne jusson meleg dolgokat hozni. Max. azt a pulóvert, kiskabátot, amiben felszállsz otthon a repülőre.

Előzmény: leinni (6518)
ritana Creative Commons License 2017.02.26 0 0 6520

Sziasztok. Bolti árakról tud valaki valamit írni? (Nem szállodai boltokról). Elsősorban élelmiszer érdekelne.

leinni Creative Commons License 2017.02.25 0 0 6518

Milyen idő van most kint?

Az időjárás előrejelzésben 25 fokot ír és sokszor esőt..Ugye ezek csak rövid ideig tartó esők?

Elbizonytalandotam,hogy lehet érdemesebb lenne,csomagolni a nyári ruhákon kívül térdgatyák/vékonyabb pulóvert(estére)?

Hosszú farmerbe+pulóverbe utazunk úgyis,de úgy gondoltam,hogy ezek kívül elég a vékony trikók,rövidnadrág,szoknya,de most kissé elbizonytalanodtam

 

swessen Creative Commons License 2017.02.22 0 0 6517

Köszönöm szépen!

 

Mi is általában viszünk be egy palackot(ha jól tudom a brüsszeli reptéren még ivókút is van) és azt töltögetjük valamint a reptéren veszünk.

Férjemnek trómbózis+vérnyomás miatt sokat kell innia,repülési óránként 3 dl -t javasolt az orvos..Úgyhogy ha 3-4 euróért adják,akkor is meg kell venni,hiába brutál összeg fél liter vízért,az egészség meg,hogy jól induljon a nyaralás a legfontosabb:)

 

A mi gépünk amúgy úgy megy,hogy visszafelé leszáll majd Jamaikán is.

Ilyenkor nem tudod,hogyan működik a ki-és beszállás?Mindenkinek ki kell szállnia vagy addig a gépen kell várakozni(gondolom ez min.egy óra)

Előzmény: alexa021 (6516)
alexa021 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 6516

Vízosztás étkezéseknél van, de ha kérsz, adnak. Én mondjuk nem vagyok az a kéregetős, ráadásul sok vizet iszom, így praktikusan oldottam meg. Nem vettem a reptéren, hanem vittem magammal egy üres palackot a reptérre, ott pedig (átszállásoknál is) mindig megtöltöttem a csapból (kivéve ugye Dominika, ahol nem mertem a reptéren sem csapvizből inni).

Előzmény: swessen (6515)
swessen Creative Commons License 2017.02.22 0 0 6515

Köszönöm válaszod!

 

A víz osztás amúgy csak az étkezésnél van vagy adnak plusszban?Férjemnek sokat kell innia repülés alatt,úgyhogy akkor veszünk pár üveggel a reptéren.

Köszönöm szépen!

harimango Creative Commons License 2017.02.21 0 0 6514

a lábtér olyan mint a nagyobb wizz gépeken, de maga az ülés kényelmesebb. Ha nagyon szeretnél tutira vki mellett ülni akkor érdemes lehet helyet foglalni.

Előzmény: swessen (6512)
harimango Creative Commons License 2017.02.21 0 0 6513

Szerintem érdemes plusz vizet venni, pl. még a reptéren van egy becsületkasszás pult ahol tudsz venni 1 euróért. egyébként adnak vizet ingyen, illetve kávét, teát, üditőt is. A kaja nem volt sok, a két étkezés között eltelt 6óra, úgyhogy jól jött a plusz péksüti, csoki, nasi amit pakoltam.  

Előzmény: swessen (6512)
swessen Creative Commons License 2017.02.21 0 0 6512

Jetairfly-Tuifly-ról senkinek nincsen tapasztalata Brüsszelből?

leinni Creative Commons License 2017.02.21 0 0 6511

Mi sem indulunk el a kis gyógyszeresünk nélkül,annyira kevés helyet foglal,szerintem ezen felesleges spórolni.

Ha Afrikába mennék,még kiegészíteném pár dologgal,de alapvetően ezt viszünk.Nem teljes doboznyit,csupán néhány szemet,esetleg egy levelet,ha több napig kell szedni,akkor úgyis tudunk találni orvost/patikust.

 

Fájdalomra:Cataflam

Lázra:Rubophen

Megfázására Neo Citran cold-sinus vagy nurofen cold -flu(sajnos a férjem hajlamos a repülőn annyira benáthásodik,hogy teljesen eltömítődik az arcüreg,és leszállásnál ez nagy segítség).Neki még erre a problémájára,amit a kézipoggyászban átlátszó tasakban felhoz Alpine Fly&Fit füldugó,ami tényleg segít valamint orrcsepp(Nasic)

 

Gyomorra:Rennie,Bolus Astrdigens,Cralex,valamint Enterol tabletta,pár tasak Normolyt(ez receptköteles) vagy recept nélkül kapható ORS por

 

Betadin oldat fertőtlenítésre

 

Hajlamos vagyok felfázásra,arra egy levél Urell express tabletta

 

Ezenkívül pár szem MagneB ,C vitamin,Calcium egy-két darab pezsőtablettában,egy alufóliába csomagolva

 

Fenisitil vagy valamilyen rovarcsípésre gél,spray

 

Ragtapasz

 

Kézfertőtlenítő(Higeen,Bradolife,ami minimum 60% alkoholos)

 

Ha van vmilyen allergiád,tudod,hogy hajlamosabb vagy vmit elkapni,akkor azt vigyél még,meg persze a folyamatosan szedett gyógyszerek,plussz néhány nap ráhagyással

 

Szerintem ezzel mindent lefedsz,amit még magadtól tudsz gyógyítani,és annyit szoktam vinni,hogy 2-3 napra elég legyen,ha szükséges.Dm-ben 150 pontért egy jó éve kiváltott Rimmeles táskába rakom össze,kb.egy kézfejnyi,nagyon könnyű.

swessen Creative Commons License 2017.02.20 0 0 6510

Gyógyszerekhez:

Szerintem ez egyéni,valaki semmi nem visz,valaki kész bőröndöt,mi az aranyközépúthoz tartjuk magunkat.

Amik itthon a házipatikában is rendelkezésre állnak,bevált szereink,azokból viszek,kb.egy nesszeszerbe elfér,van vagy 20-30 deka.

Láz-fájdalomcsillapító,gyomorgyógyer,egy-két vitamin,sebfertőtlenítő.

Ezeket mindig viszem.Egyrészt ezek itthon is megvannak,nem kell őket,akkor még 1x megvenni,másrészt sajnos ezek a problémák sokszor lehetetlen időpontokban(pl.vasárnap éjjel) jönnek elő,amikor nem olyan egyszerű patikát,ami nyitva is van,találni..

Persze hotelekben nyilván ha s.o.s bárhol tudnak egy szem fájdalomcsillapítót adni.Nagyobb problémával,meg úgyis irány az orvos.

 

alorka Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6504

Köszi a gyors választ !

Előzmény: mimike- (6501)
alorka Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6503

Köszönöm a gyors választ ! 

Előzmény: stephenx001 (6499)
stephenx001 Creative Commons License 2017.02.19 0 1 6502

Mi is tengerre nézőben voltunk és kellett ezek szerint ahány szoba annyi fajta :)  inkább legyen nem kér kenyeret :)

Előzmény: mimike- (6501)
mimike- Creative Commons License 2017.02.19 0 1 6501

Szia Alorka!

 

Mi december elején voltunk a BeLive-ben. Gyógyszert nem vettünk, ott minden kapható ha baj van. Egyiptomban én is elkaptam a fáraók átkát, több hétig tartott, de itt nem volt semmi bajom, pedig ettem ittam mindent vizet kivéve. Fakultatívon Sanyiékkal voltunk. Teljesen rendben volt minden velük. Ajánlom őket. Ha gond lenne ő is tud gyógyszert szerezni nektek.

Átalakítót vettünk a hotelben, de felesleges volt, a szobai konnektor tökéletesen töltötte az itthoni dolgainkat. Óceánra néző szobánk volt, nem hiszem hogy a többi típusban nem olyan lenne.

Telefon kártyáról nem tudok nyilatkozni. Mi neten tartottuk a kapcsolatot. A hotelben vett wifi kóddal mindenhol tökéletesen működött a net.

Jó utat nektek.

Előzmény: alorka (6498)
stephenx001 Creative Commons License 2017.02.19 0 1 6500

Ha Santo Domingóba mentek ne hagyjátok ki a 3 szem barlag csodás élmény.

Előzmény: alorka (6498)
stephenx001 Creative Commons License 2017.02.19 0 1 6499

Szia.

 

Gyomor problémára ott a rum :) mi decemberben voltunk Gustavo szervezett mindent (Esküvő túrák) csak szuper latívuszokban tudok beszélni átalakítót vigyél ,  60 dollár egyhétre a korlátlan net a szállodában és a parton is működik.  Santo Domingó város nézés kajálás feltétlenül,de ha a Gustavora bízod akkor sem fogsz csalódni . a szállodában van gyógyszertár nem a legolcsóbb de van gyors megoldás ha kell :) 

 

Előzmény: alorka (6498)
alorka Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6498

Sziasztok !

 

2017 Március 18. án megyünk párommal Bécsből, Kölnön keresztül Punta Canába , Be live collection hotelba . Első utunk Dominikára , Német kóddal foglalták a Győri Start irodába a Tui-nál , így aztán magyar asszisztencia híján, magam keresek fakultatív program lehetőséget .Van pár kérdésem azokhoz akik már párszor jártak itt:

 

1., Irodában a Südi Sanyit ajánlották, én ezt a lapot találtam : ( Gustavo )http://seemore.do/hu , egyrészt azt szeretném megkérdezni kit ajánlotok  . Melyik várost érdemes megnézni a hamisítatlan karibi feling miatt. És melyik kirándulást érdemes választani természetnézős-snorkelezős-lazulós programként .  

 

2.,Másrészt milyen gyógyszereket érdemes vinni, mi is Egyiptomba voltunk párszor , az ott előforduló "problémára " pl  a hazai gyógyszerek nem jók ( volt szerencsém megtapasztalni) , az ottani viszont hip-hop tette a dolgát :) 

 

3.,Érdemes-e innen vinni 220V --->110V os átalakítót ? 

 

4.,Érdemes-e ott mobiltelefonos feltöltő kártyát venni ? Ha igen milyen áron vannak ezek ? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat !

Mostmiisvan? Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6497

Sziasztok!

Betegségem miatt sajnos nem tudtam a családommal január végén elutazni Dominikára. Viszont előre elektronikusan megvettem a turista kártyákat magunknak (3 fő). Most néztem meg, hogy nem névre szólnak és egy évig (2018 január eleje) érvényesek. Mivel 30 USD volt ezért nem vág földhöz (nem úgy mint a betegség), de gondoltam megpróbálom itt eladni. PDF-ben van lementve, fizetési bizonylattal együtt. Biztos le is lehet ellenőrizni, hogy nem kamu. Ha valakit érdekel, akkor hívjon 06209182318 

swessen Creative Commons License 2017.02.16 0 0 6496

Sziasztok,

 

 

jó,hogy ráakadtam erre a fórumra,sok hasznos dologot olvastam.

 

Utazott már vki Brüsszelből a Jetairfly(Tuifly.be) légitárasággal?

Mennyire kényelmesek az ülések érdemes előre foglalni helyet,plussz pénzért?

Olvastam,hogy a kaja benne van az árban,az itallal mi a helyzet(vízre,nem alkohollra gondolok)?

Pár éve volt szerencsém úgy utazni,hogy a 10 órás út alatt 2x 2dl vízet kaptunk és vásárolhattunk 3,5-4 euroért egy másik légitársaságnál..

Irsai Oli Creative Commons License 2017.02.10 0 0 6495

Szinte biztos, hogy kitűnő idő lesz, ellenkező esetben a szigeten fellelhető összes rumot megiszom.

Nem hiszem, hogy ezt a kockázatot felvállalnák :)  

Előzmény: Kologarn (6492)
c4sxbn Creative Commons License 2017.02.10 0 0 6494

Haha, akkor majd én mesélek... :)

Előzmény: DiBa88 (6493)
DiBa88 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 6493

Szia!Mi azzal utaztunk októberben :)

Előzmény: c4sxbn (6484)
Kologarn Creative Commons License 2017.02.08 0 0 6492

Sziasztok!

Április közepén milyen az idő kint?

D.K.A. Creative Commons License 2017.02.06 0 0 6485
c4sxbn Creative Commons License 2017.02.06 0 0 6484

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalta airberlin-es utazásról Dominikára?

 

Köszi

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!