Keresés

Részletes keresés

ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110291
Szerinted elvileg is kizárható, hogy a Marson valaha a miénknél sokkal fejlettebb civilizáció létezett, csak valamilyen katasztrófális ok miatt megszűnt és "darabjai" eljutottak a Földre?Mert akkor onnan is származhat a sokkal kedvezőbb feltételekkel rendelkező földi élet.
Előzmény: opti71 (110278)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110290
Nem keversz valakivel?Mert én a szabad akaratról nem írtam.Egyébként szerintem a "szabad akarat"-ot sok tényező befolyásolja és egyáltalán nem biztos, hogy "szabad".
Előzmény: jamaica2 (110281)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110289
Kösz, én Urey-t tudtam.
Előzmény: jamaica2 (110282)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110288
De szerintem a mindenkit meggyőző végső érv az embriogenezis során manifesztálódó anatómiai változásokat okozó mutációk molekuláris biológiai mechanizmusainak felderítése lesz

Basszus, szerinted ezekből mennyit fognak megérteni? Ne féltsd te csak a fundikat.
Előzmény: jamaica2 (110283)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110287
Sokszor az ember veri a mellét,hogy mi volt meg hogy volt sok százezer,vagy millió évvel ezelőtt,hivatkozván a tudományra,máskor meg azt se tudja megmondani,hogy,hogy s mint voltak bizonyos események pár nappal,hónappal,évvel ezelőtt.
Például,gondolok arra,hogy a bűnüldözésben felhasznál az ember sokféle tudományágat,mégis sokszor nem tudnak végére járni különböző jelenkori bűncselekményeknek.Vagy nem egyszer előfordul,hogy tévednek.

Igen abban abszolút egyetértek,hogy minden hozzászólás,személyes vélemény,akár pro akár kontra.
Sőt volt már részem olyan személyes beszélgetéshez,amikor ugyanazokat az érveket mondtuk el egymásnak csak a végén az egyikünk azt mondta,mert teremtés útján jöttek létre a dolgok,az a személy akivel beszélgettem meg azt mondta,hogy mert az evolúció...
De én nem tudom elfogadni,hogy ha nézek egy dokumentumfilmet mondjuk az elefántokról,és a narrátor részletesen kifejti milyen érdekes hőleadórendszerrel rendelkezik az állat,hogy a fülében lévő ereken keresztül leadja a fölösleges testhőt.
Majd a végén hozzáteszi,hogy milyen csodálatos ajándékot kapott az elefánt az evolúciótól.
Tudatos élőlények szoktak ajándékokat adni!

Isten nem az Olümposzon lakik.
Ahogy egy órakészítő,vagy asztalos sem az általa készített használati eszközben lakik,úgy Isten sem az általa létrehozott fizikai teremtésműben tartózkodik!

"De vajon csakugyan a földön lakozik Isten? Íme, az egek, igen, az egeknek egei sem tudnak befogadni téged; hát mennyivel kevésbé ez a ház, amelyet én építettem!"
(1 Királyok 8:27)



Azt mondod:"Valóban(?) vannak érzései, főleg az ószövetségi haragvó, bosszúálló tömeggyílkos ami megfogott. Mikor végre megbocsájtott a teremtményeinek, akkor is a fiát küldte maga helyett. Érdekes egy jellemrajz..."

-Nézd Jézusra a saját kortársai azt mondták,hogy démonos,meg egyéb dolgokat,pedig ők szemtanúi voltak,hogy betegeket gyógyított.
Nem tehetek róla,hogy így érzékelted az olvasásaid során.
Ne haragudj,de szerintem igencsak hiányosak.
Szerinted dícséretre méltó,ha valaki belemerül az erkölcstelenségbe,vagy az erőszakba,annélkül hogy megbánná az ilyen tetteket?
Mert Isten csakis ilyen helyzetekben járt el bosszúsan,haraggal a teremtményeivel szemben.
Indokolatlanul soha!
Mint ahogy okkal történt az is hogy a Fiát küldte!
Előzmény: opti71 (110256)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110286
Ez (állítólag) több, mint feltételezés, felfedeztek fagyott állapotban lévő vizet (ahogyan a Holdon is).
Előzmény: jamaica2 (110284)
mmonitor Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110285
Igen de az hatezer évnél régebben volt.:)
Előzmény: jamaica2 (110284)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110284
A feltételezések szerint korábban a Marson volt víz.
Előzmény: mmonitor (110277)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110283
Először is én is az abiotikus életkeletkezés híve vagyok, de az abiotikus életkeletkezés nem evolúció. Az abiotikus életkeletkezés még nem bebizonyított elmélet, csak nagyon valószínűsített folyamat. Itt azokkal vtatkozunk akik szerint nincs még bebizonyítva az evolúció sem. Ami szerintem már 1930-as években bebizonyosodott (Fisher, Haldane és Wright). Ma már csak alapvázra szerelik a kirakósjáték további tényeit. De szerintem a mindenkit meggyőző végső érv az embriogenezis során manifesztálódó anatómiai változásokat okozó mutációk molekuláris biológiai mechanizmusainak felderítése lesz, mert utánna csak az örökmozgó építők lelkületűek fognak maradni az evoellenes oldalon.
Előzmény: ABBA234 (110273)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110282
Urey ötletére Miller végezte a kisérleteket.
Előzmény: ABBA234 (110269)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110281
Hiába mondja a szabad akaratod, hogy kiugrom a Világürbe egy percre, de nem fog sikerülni.
Előzmény: ABBA234 (110275)
opti71 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110280
Nem kizárt. Bár nem olyan méretű és parazitású mint a miénk, mert akkor már rájuk bukkantunk volna.
Előzmény: mmonitor (110279)
mmonitor Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110279
Ebből a megfontolásból még akár az sem elképzelhetetlen, hogy létezik más értelmes létforma a földön. Jó, tudom de elvben lehetséges.
Előzmény: opti71 (110278)
opti71 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110278
Nem feltétlenül. Ha az élet keletkezése mindenhol adott volt , akkor a civilizációs különbségek nyílvánvalóak , akárcsak a Földön. Ha körbenézel kis bolygónkon , egymástól teljesen eltérő és egymástól teljesen független ökoszisztémák is léteznek, akár fény és oxigén nélkül, magas hőmérsékleten és nyomáson, savas környezetben is. Vagy a kőzetrepedésekben nagy mélységben élő baktériumok is függetlenek a felszíntől. Ha az ilyen élőlények jutnak el az öntudatos , gondolkodó létformáig teljesen más kultúrát , civilizációt alkothatnak , mint a miénk.
Előzmény: ABBA234 (110274)
mmonitor Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110277
Ne hülyéskedj, ott nincs folyékony víz, így elég nehéz lett volna embert gyúrni mert ahhoz minimum sár kell. Élet kizárva.
Előzmény: ABBA234 (110274)
Kinky Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110276
Úgy van. De vajon miért?
Előzmény: Zsora (110267)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110275
Én még nem próbáltam :)))
Előzmény: jamaica2 (110245)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110274
Mert ha mondjuk a Marson mégiscsak rábukkannak fejlett civilizáció nyomaira, akkor a földi élet keletkezése is összefügghet azzal.
Előzmény: Kinky (110244)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110273
Az általam ismert verzióban sem Istenek, sem Ufók közreműködése nem szükséges.Ettől még minden lehet, nem voltunk ott.De a tudományos kémiai magyarázat is elegendő, hogy az élet keletkezését pusztán földi viszonylatban igazolja.
Előzmény: jamaica2 (110248)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110272
Az általam ismert leírás az, amit írtam.Ettől még lehet igazad.
Előzmény: opti71 (110271)
opti71 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110271
Felesleges ez a kémiai hókusz-pókusz. Mint lentebb írtam a protoplanetáris korong nagy mennyiségben tartalmaz szerves molekulákat, aminósavakat, cukrokat stb. Tehát a fiatal földre szüntelenül érkezett ebből a meteorok, a leüllepedő kozmikus por ill, az üstökösök által (melyek a földi vízkészlet jelentős részét hozták). Itt inkább csak megfelelő környezet volt ezek kombinálódására, fejlődésére.
Tehát nem idegen bolygókról érkező életre kell gondolni, hanem az élethez szükséges anyagok gyakorlatilag minden bolygóra eljutnak, hiszen velük együtt keletkeznek a formálódó csillagrendszerekben.
Előzmény: ABBA234 (110269)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110270
A gond nem csak a teremtés leírásának logikátlansága, hanem Isten személye. Ha Isten teremtett: az egész univerzumot, akkor volt kezdet.Ha volt anyagi természetű kezdet, akkor miért nem volt a tudatnak(Istennek) "kezdete", azaz Isten örökkévalósága és az élet múlandósága között ellentmondás van. Más is van:az emberiség Noé gyermekeitől származik?Merthogy a vízözön alatt a Biblia szerint a Földön minden élőlény elpusztult.Testvérházasságokból ép genetikájú emberiség?Szerinted ez nem ellentmondás.Aztán:Isten embert teremt, de önmagát soha "meg nem mutatja".A rossz a Sátán műve, a jó az Istené.Akkor miért nem semmisítette meg a Sátánt?Mi szükség lenne rá?Mózessel közölte a világ teremtésének folyamatát?Mikor, hol található ez a Bibliában?Miért teszi ki az emberiséget a Sátán gonoszságának?Mi szükség a "próbatételre", ha anélkül minden ember jó és bűntelen lehetne?
Előzmény: Törölt nick (110258)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110269
Na, megvan a megoldás!Haverom felhomályosított, hogy ne a mai értelemben vett katalizátorokról gondolkodjunk, mert az az akkori körülmények között lehetett másként, könnyen lehet, hogy igenis voltak olyan anyagok, amelyek csak akkor és csak abban a környezetben léteztek, majd egyszerűen megsemmisültek, illetve légnemű anyagokká váltak.Ma nyomukat sem találjuk. De ennél sokkal érdekesebbek a következők, és ezek már konkrétumok.Louis Pasteur elmélete, mely szerint élő nem keletkezhet élettelenből, csak a mai környezeti viszonyok mellet igaz.1924-ben egy ruszki: I.Oparin, majd 1929-ben a brit J.B.S.Haldane megállapították, hogy az élőlények legtöbb szerves vegyülete oxigén jelenlétében nem stabil.Az élet tehát oxigénmentes környezetben kellett, hogy létrejöjjön.Viszont oxigénmentes környezetben nincs ózon, ezért az ultraibolya sugárzás akadálytalanul bombázta a Földet, sőt a vízbe is 10 m mélységig lehatolt.Ebben a környezetben energiaigényes kémiai reakciók mehettek végbe.
És most jön a lényeg:1952-ben a Chicagói Egyetem professzora, H.C.Urey feltette a már ismert hipotézist, hogy a légkör oxigénmentes volt, nagyrészt hidrogénből, metánból, ammóniából és vízgőzből állt. kísérletezni kezdett és kísérletei során a metánként bevitt szén 15 %-a oldott szerves anyagokká alakult, vegyületek keletkeztek:hangyasav, szerves savak, és!Aminosavak!A fehérjék elsőszámú építőkövei tehát létrejöhettek és innen már csak idő kérdése volt a kezdetleges élet megjelenése a Földön. Tehát nem kell idegen bolygóról érkező anyagokra gondolnunk, sem teremtéselméletre, az élet itt a Földön jött létre.(Kémikus haverom ugyan hümmög, meg azt mondja, hogy neki a folytatással akkor is gondjai vannak, akikkel együtt dolgozik, azok fele megelégszik ezzel,másik fele a folytatást követeli.)Nekem, mint laikusnak kielégítő az elmélet.
Előzmény: ZULLU (110241)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110268
Csak a Heliocentrikusvilágképpel lehetett meghatározni (Kepler) a bolygópályákat. Ha ezek és a pontos méretei a bolygók elipsziseinek nincsenek semmilyen ürhajó pályáját nem tudod kiszámítani egy másik bolygóig. Azt hiszem erre még az ayatollahok is rájöttek, így Iránban is maradt a Heliocentrikus világkép.
Előzmény: Zsora (110265)
Zsora Creative Commons License 2010.02.21 0 0 110267

Jó! Akkor nem helyesbítek. :-)

Viszont egy lakható bolygón, ahol nem laknak, ott nem tesznek fel kérdéseket.

Előzmény: Kinky (110266)
Kinky Creative Commons License 2010.02.21 0 0 110266
Helyesbítenék:
Miért éppen mindig a környék egyetlen lakott bolygóján merül fel ez a kérdés?

Ne helyesbíts. Jelen ismereteink szerint (az emberiség számára, tömegesen, 'extra' technikai támogatás nélkül) az egyetlen lakható hely a Föld.

Bízom benne, hogy van más élet a környéken (és hogy meg is bizonyosodhatunk erről), de a kérdés szempontjából ez irreleváns.
Előzmény: Zsora (110247)
Zsora Creative Commons License 2010.02.21 0 0 110265

Na jó, elismerem hogy a közös tömegközéppont csak szőrszálhasogatás volt

a részemről. Gyakorlati vonatkozásban a Nap valóban állónak tekinthető a

Naprendszeren belül.

 

Abban viszont szerintem nincs igazad, hogy állónak tekintett Földdel számolva

nem határozható meg bármely égitest felé kilőt űrhajó szükséges pályája.

(Természetesen ehhez nem a Föld körül keringő bolygók világképét kell használni.)

Előzmény: jamaica2 (110262)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 110263
Azt elismerem csak Newton óta tudjuk, hogy közös tömegközéppont van és Cavendish óta tudunk tömegszámítássá áttranszformálni a Kepler törvényeket.
Előzmény: Zsora (110253)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 110262
A Vénusz, Merkur, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, stb (még a Nap) felé indított ürhajók pályáját nem lehetett volna egyáltalán még eltervezni sem a Ptolemaioszi rendszer alapján.
Előzmény: Zsora (110253)
opti71 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 110261
Kicsit sem gáz , hogy úgy van megírva , ahogy akkoriban gondolták és nem úgy ahogy az a valóságban van , és amit ma már tudunk?
Előzmény: Törölt nick (110258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!