Keresés

Részletes keresés

olasz66 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 7717
Előzmény: hyuing (7710)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.07.23 0 0 7716

Valamit jól csináltok! Nekem 2-3 hetente takarítani kell az akváriumot. Állandóan bealgásodik az üveg.

Még hét közben úgy gondoltam, hogy főzök egyet, de a sárgabarack betakarítás és feldolgozás elvitte az időt. ...és még van egy fa holnapra.

Előzmény: WriE01 (7715)
WriE01 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 7715

Nálunk most főzés helyett akvárium takarítás van. A nap fele elmegy vele, de muszály mostmár, mert majd egy éve nem nyúltunk hozzá :(. Csak a kaját szórtuk bele.

Előzmény: KRISZ2007. (7714)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.07.23 0 0 7714

Sörfőző idő van! Ahogy néztem az előrejelzést, nem nagyon kell kánikulától tartani az elkövetkező 1-2 hétben. Egyedül a seasonnak nem kedvez.

Szóval HAJRÁ! :)

hyuing Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7713

Köszönöm!

Előzmény: WriE01 (7712)
WriE01 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7712

Ennél azért kicsit bonyolultabb. Én is most csináltam kettőt:

-készítsd elő az élesztőt (steril pohárba keverd el forrázott, majd asszem 35 fokra lehűtott vízzel és egy kevés cukorral), majd tedd félre (lefedve)

-melegítsd fel a konzrevet egy edényben, hogy folyékonyabb legyen a szirup benne.

-öntsd bele egy megfelelő méretű tartályba, amin lehetőleg legyen egy csap meg egy luk a tetején kotyogóval (ezek nélkül is meg lehet oldani, csak nehezebb)

-tegyél hozzá megadott mennyiségő forró vizet és cukrot, majd keverd el rendesen.

-öntsd fel hidegvízzel (20 fok körül)

-mehet bele az élesztő

-tartsd a tartály 20-25 fok körüli hőmérsékleten

 

és varsz 1-2 hetet ahogy Krisz is mondta.

plalackozod.

megint vársz.

 

Csatos üveget honnan szerzel hozzá? Nem tudom ez konkrétan mennyi sörre van csomagolva, de ha 20 liter, akkor kell min. 40 palack....

 

Amúgy ha minden igaz pont ilyet kaptam olasztól nemrég egy palackkal, kellemes íze volt. Asszonynak való.

Előzmény: KRISZ2007. (7711)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7711

Szerintem van hozzá leírás, de ha mégsem akkor olasz segít. Hívd fel a telefonszámot ami a linken van.

Különben nem nagy ügy, bekevered 20C°-os vízzel. Vársz vele 2 hetet (lehet 1 is elég, de 2 után tisztább), aztán kipalackozod, és teszel minden üvegbe cukrot, hogy mennyit, az attól függ, mekkora az üveg.

Előzmény: hyuing (7710)
hyuing Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7710

Szivesen kipróbálnám, csak kellene valami útmutató.  Vagy kapok a sürítményhez azt is?

Előzmény: KRISZ2007. (7708)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7709

JUT ESZEMBE!!!

Látjátok mivel édesítik ezek a kis nagyfrancok a sört? GLICERINNEL! Na az nem erjed le!

KRISZ2007. Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7708

Próbáld ki nyugodtan. Iható. Összetevői: komlózott malátakivonat, meggylé (3kg meggy leve), glicerin és élesztő.

Visont a 2 hét kicsit sántít. Megerjeszted mondjuk 2 hétig, aztán palackozod, majd vársz még vele legalább egy hónapot, hogy bubis legyen, meg letisztuljon az íze.

Előzmény: hyuing (7703)
hyuing Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7707

Köszi!

Előzmény: BoBoYSA (7706)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7706

Nem azt mondom, hogy nem finom. Finomnak valószínűleg finom. Végülis egy átlag fagylatban is annyi a gyümülcs, mint mackósajtban a brummogás.

Most persze nagyképűsködök, mert meggyes sört elméletben sem tudok csinálni. Csak azt mondom, hogy a Belgák, meg a Hazai Házifőzők (nagybetűvel) zúzott meggyből csinálják, és nem svepszet kevernek hozzá, mint a borsosdi (kisbetűvel).

 

Egyébként amit mutatsz link, az olasz topik társé.

Ő ha figyeli a topikot tud is neked válaszolni, hogy liofilizált gyümölcs van-e benne, vagy E124231?XX gyümölcsaroma.

 

 

Előzmény: hyuing (7705)
hyuing Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7705

Való igaz az elméleted az instant cuccokról, de!   Nem rég ittam meggy sört és mint különlegesség nekem ízlett. Nem tudom miből készül (lehet jobb is) de egy alkalomra nekem bejött.  Árulják ezt a meggysör sűrítményt amit hókusz-pókuszokkal  kell csattos üvegbe tölteni és 2 hét mulva kész. Itt találtam.    http://palinkafozo.superwebaruhaz.hu/category/20687   

Előzmény: BoBoYSA (7704)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7704

Nagyon kicsi a kép, úgyhogy csak sejtem, hogy mit látok. Ez egy meggyes sör készítő kit-et (?)

Többen allítják, és hiszek nekik, hogy készletből is lehet iható sört készíteni.

De

Ittál már elfogadható minőségű, mesterséges illat- és festékmentes üdítőitalt ami porból készült? Vagy legalább jó instant kávét, vagy teát, ugye nem.

Ebből arra következtetek, hogyha ebből jó ízű meggyes sör készül, akkor az olyan hamis, mint a gyári gyümölcsös sörök. Ovasd csak el, miből van a Borsodi Narancsos.

 

Előzmény: hyuing (7703)
hyuing Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7703

Jó Napot Uraim!  Tisztelettel kérdezném a T. szakértőket!  Remélem, hogy sikerült mellékelnem a képet.  Ebből lehet e élvezhető sörikét készíteni? Meggy sörröl lenne szó.  http://www.img.casual.hu/shops/1201/images/items/item_thn_63832.jpg

KRISZ2007. Creative Commons License 2011.07.21 0 0 7702

Gazdasági válság van!!! Még mindíg! :(

Előzmény: WriE01 (7697)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.07.21 0 0 7701

JÉZUSOM!!! Gondolkodtam néhány másodperc erejéig, hogy valami frappánsat írjak erre a szörnyűségre, aztán egy kósza pillantás észrevetette velem, hogy a cikk hol található. :))

Előzmény: DanielOrtega (7692)
viztamas Creative Commons License 2011.07.21 0 0 7700

én legutóbb ezt csináltam:

 

http://www.sorfozes.info/content/bewittem

 

 ez egy nap után indult meg pl.

a koriandert persze kifelejtettem.:)

 

mivel nem fért a fazékba több lé forraláskor, ezért a máslás híg végét külön vettem.

 

aznap nem tudtam megrottyantani, úgyhogy félreraktam. másnapra a 27 fokban olyan savanyú lett, hogy csak na.

 

azért megfőztem azt is próbaképpen. ment bele narancshéj, meg narancslé. 15 percig forraltam, ehhez raktam koriandert is, csak úgy érzésre, meg ment bele fél kiló cukor kicsit karamellizálva. friss meggyet áztattam egy picit a hideg sörlében, aztán állni hagytam 6-7 órára. kis vadélesztőt próbáltam így bevinni. aztán ment rá egy minimális pékélesztő is az állás után. szépen megindult, az is pihen most még 2 hetet (összesen 3-at) 20-22 c fok környékén.

 

meggyet még szeretnék varázsolni bele. 2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. 8 literhez kb. mennyit, és hogyan? kipréseljem és szűrjem, aztán dobjam hozzá forralás után a ballonba vagy arra gondoltam még, hogy megfokolom, beállítom és az lesz az "erjesztőcukor".

 

mit gonoltok?

viztamas Creative Commons License 2011.07.21 0 0 7699

na kíváncsi leszek!

 

nekem sajnos túl üres lett, valami dextrin maláta kellene hozzá még talán.

 

ha nem indul be az erjedés, az nem olyan nagy baj. akár 72 órás is lehet a lappangási idő (lag phase), sokmindentől függ. az sem jó, ha nagyon hamar indul be. merthogy fontos, hogy előbb az anyagcsere szempontjából fontos sejtfalak erősődjenek meg. 

 

vagy valami ilyesmi, már nem emlékszem pontosan. :) ebben olvastam, csak már megkopott az emlékezetemben. :) Yeast: The Practical Guide to Beer Fermentation. majd beszkennelem ezt is, ha lesz egy kis időm.

 

visszatérve a búzára, az enyém mostanában kezd jó lenni, kicsit savanyodott is mondjuk, nekem ennyi még belefér.

 

talira hagyjál belőle! :)

Előzmény: robitmoh (7665)
per/sanchez Creative Commons License 2011.07.21 0 0 7698
Na ezert nem megyek budai sor-, borfesztivalokra. Fizessek azert, hogy bent fizethessek (jo sokat) a piaert pluszban. Na nema
Előzmény: HPGE (7696)
WriE01 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7697

Látod kimondtad a két legfontosabbat:

1. csak te innád...

2. ha pénz lenne benne.

 

kicsi és csóró ez a magyar piac na.... :(

Előzmény: csakisff (7693)
HPGE Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7696

1600 kemény forintért még egy "korsó" (?) sört is ki tudnak szorítani ! Micsoda nagyvonalúság...

(Igaz a borfesztiválon 1800-ért csak üres poharat adtak...) Szóval a Várat én nagyívben elkerülöm, ha fesztiválról van szó.

Mennyivel más volt a Guttenberg téri kisüzemi,  vagy a Deák téri Csehsörös...

Üdv!

Előzmény: csakisff (7687)
DanielOrtega Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7695

Voltunk pár éve szlovákiában egy punk fesztiválon, ott 4 féle sört csapoltak. És nem volt egy nagy fesztivál. Igaz amelyik zenekar szervezte a fesztivált direkt nem szervezett be sörös szponzort, hogy többféle sör is legyen.

Előzmény: csakisff (7693)
DanielOrtega Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7694

Én sem akarom, hogy igazam legyen, csak megint a multikról van szó a honlapon, kisüzemiekről semmi. Legalább azt írják le ki mit hoz, elég zsákbamacska a 100 féle sör. Én is örülök ha egyre több sörfesztivál van, csak akkor az legyen is az. Voltam az első békéscsabai sörfesztiválon, hát elég szánalmas volt. Akkor vezették be a 4dl-es "korsót" 5dl áráért. Volt 1-2 belga üveges sör aranyárban, a többi az aranytól az alpakka ászokig mindenféle lötty agyonsztárolva.

Előzmény: csakisff (7693)
csakisff Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7693

félreértés ne essék, nem fikázás céljábó linkeltem be - pláne nem akartam előre becsmérelni - sőt ellenkezőleg, örömmel olvastam, hogy lesz vmi; csak a multik névsorát olvasva a közelmúlt tapasztalatai alapján picit elbizonytalanodtam, de ne legyem igazam, hajrá!

 

pl. hihetetlen, hogy a Hegyalján, a főszponzor Borsodi, aki egy csomó egész jó sört importál - pl. Staropramen, Leffe, Hoegaarden, Löwenek, Belle-Vue - arra nem volt képes, hogy mondjuk néhány százalékban legalább az említett igényesebb söreit kihozza, legalább néhány üveggel, azt már nem is álmodtam volna, hogy csapra is verjen 1-2 hordóval... mennyibe tartott volna nekik a szomszédból, hogy néhány rekesszel feldobjanak a kocsikra? tudom, csak én marha ittam volna ott olyat, de nem hiszem, hogy belerokkantak volna. ennyi erővel minek forgalmazzák?:) szánalmas. bezzeg majd ha egy kis pénzt szagolnak benne...

Előzmény: DanielOrtega (7692)
DanielOrtega Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7692

http://www.femina.hu/terasz/mindent_a_sorrol  Ez az egyik link a budavári sörfeszt honlapján. Érdemes elolvasni, akkora baromságok vannak benne, hogy még.

Így indít "A sör igazi európai találmány" , szegény Hamurappi hiába vésette kőbe a sörfőzés szabályait.

"krémes habbal rendelkező barna sörök jellegzetes színüket és ízüket az őrlés elé beiktatott, 120-130°C-on történő pörköléstől kapják."

"Sajtolják, pasztörizálják, és kész a sör"

"Alapjuk a müncheni maláta, amely egyharmad rész árpát tartalmaz, és a pörkölt szemek teszik különlegessé."

Na de nem lövöm le az összes poént, van még benne bőven :) Gondolom a fesztivál is hasonló színvonalú lesz.

DanielOrtega Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7691

"

  • A Borsodi Sörgyár különböző nemzetek söreit szeretné bemutatni a Fesztivál látogatóinak: a német, cseh és belga sörök mellett olyan sörkülönlegességeket is hoz a fesztiválra, melyeket hazánkban eddig nem kóstolhattak a sörbarátok.
  • Kedvcsináló programokkal, sörtörténeti bemutatóval, különleges kóstolókkal készül a fesztiválra a Dreher Sörgyárak, mely szintén számos hazai és külföldi márkával jelenik meg a rendezvényen.
  • A Heineken Hungária széles termékpalettájából a világos és barna söröket, valamint az idei év újdonságait, a radlereket is meg lehet majd kóstolni a Fesztiválon. A sörgyár egyik kampánya keretében a vendégek a sörcsapolás technikáját is eltanulhatják."

na hozzák a sok kukoricalőrét.

BoBoYSA Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7690

Nem volt nagyon hirdetve, kevesen voltak. De valami "kiválló sörivó" vagy ilyesmi oklevéllel tudom bizonyítani

Előzmény: csakisff (7689)
csakisff Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7689

az nem bor- vagy egyéb fesztivál volt?:)

Előzmény: BoBoYSA (7688)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7688

Nem értem miért első fesztivál? Egy várbeli fesztiválon már voltam, egyen meg nem, az már akkor a harmadik.

Előzmény: csakisff (7687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!