Keresés

Részletes keresés

opti71 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 110313
Ha a paleontológia eredményeit kétségbe vonod egy bűnügyi helyszínelő tévedése vagy kudarca miatt, akkor mi miért adnánk hitelt a bibliát és istent ezer féle képpen értelmező vallásoknak szektáknak? (Ráadásul a tudományos vizsgálatokat újra el lehet végezni ha az eredményét valaki kétségbe vonja)
Előzmény: Törölt nick (110308)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 110312
Tehát gyakorlatilag a kémiai evolúció kísérlet alapján is bizonyítható, ha pedig eljutottunk az aminosavak létrejöttéhez, akkor nem szükséges ugrás, szépen évmilliók alatt létrejöhettek a legegyszerűbb, majd egyre bonyolultabb szerkezetű életformák.Ez után pedig jöhetett az alkalmazkodási szükségletek által kikényszerített biológiai evolúció.Kérdés, hogy vajon ez utóbbi befejezettnek tekinthető, vagy jelenleg is működő folyamat.
Előzmény: jamaica2 (110282)
selgir Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110311
hát lehet hogy nem szabad, de nekem a kutya naponta hoz a tarlóról nyulat:) disznót meg vágunk gyakran...
Előzmény: mmonitor (110301)
selgir Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110310
francokat:) rino és elefánt! esetleg egy pikkelysömörös elefánt?
Előzmény: Törölt nick (110295)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110309

"Egyébként azt gondolom,hogy a vakhit adott esetben sokkal jobban megkárosíthatja a saját magunk vagy mások életét,mintha mondjuk valaki nem hisz Isten létezésében.És engem is taszít az,ha meghallok egy ájtatos manóként,vagy teátrálisan hatásvadász módon beszélő prédikátort.
Sajnos ezt is tapasztalni manapság elég nagy számban."

 

 

Így van, tulajdonképpen az ilyenek segítették az evolúció és az ateizmus kialakulását, lásd:

 

pl. keresztes háború, vallásháború, inkvizíció, stb..... 

Előzmény: Törölt nick (110308)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110308
Szerintem nagyon is kapcsolodott az a hasonlat a tárgyhoz.
A bűnüldözési szervek nemcsak laboratóriumi munkát végeznek mint biztos tudod.
Nagyon sok tudományágat felhasználnak akár elméleti akár fizikai úton módon próbálnak bizonyos konkrétan meghatározott kategóriákba sorolt bűncselekményeket megoldani.Gondolj pl. a pszichológiára mint tudományágra,vagy a különböző modern technikai eszközökre amiket használnak a bűnüldözésben és amiknek a kifejlesztéséhez előállításához sokféle tudományág által elért ismeretet felhasználnak.
Mégis mint ahogy említettem a bűnüldözés van,hogy nem old meg,sőt van,hogy nagyot téved.
Na mármost a pl. a fosszíliák kormeghatározásában az ember szintén a tudományra támaszkodik.
A párhuzamot ezért vontam.
Ugyanazon emberiség tudományos ismeretei ha tévednek adott esetben a bűnüldözésben,akkor miért vegyünk mérget rá idézőjelben ha megmondják egy dokumentumfilmben,hogy mi történt x millió évvel ezelőtt,és hogy,hogyan?
Csak mert ráakasztják,hogy a tudományos jelzőt?Lehet holnap kiderül,hogy mégsem az.
Persze nem azt akarom mondani,hogy ne higgyünk el semmit.De adott esetben a vakhit veszélye a tudománnyal szemben is fennáll!


Más:

"Közel volt pedig a zsidók pászkája, és Jézus felment Jeruzsálembe. És ott találta a templomban az ülőhelyükön azokat, akik marhát, juhot és galambot árultak, és akik pénzzel foglalatoskodtak. Így aztán KÖTÉLBŐL OSTORT KÉSZÍTETT,ÉS MINDNYÁJUKAT KIŰZTE a templomból a juhokkal és a marhákkal együtt, a pénzváltók érméit kiöntötte, és asztalaikat feldöntötte. A galambárusoknak pedig ezt mondta: „Vigyétek ezeket innen! Ne tegyétek tovább az én Atyám házát kereskedés házává!”  A tanítványai visszaemlékeztek rá, hogy meg van írva: „A házadért való buzgalom emészt engem"(János 2:13-17)

A kapzsi emberekkel szemben figyeld meg,hogy nagyon határozottan szándékosan és erőteljesen fellépett Jézus mint ember,és ezzel igencsak visszatükrözte az Atyja személyiségét!
Bár Ő akkor nem azért volt itt a Földön,hogy ítéletet tartson,mint ahogyan Isten megítélte pl. az özönvíz előtti világot.

Az Atyjával,Istennel kapcsolatban meg figyelmedbe ajánlom,hogy nézd meg,hogy milyen kezdettel indította el az embert.
A Biblia szerint mindene megvolt az embernek,és semmi olyannal nem kellett szembenéznie mint amik manapság gyötrik az emberiséget.
Fiatal volt,és egészséges.
Nem gyötörték betegségek,háborúk,vagy szegénység.
Isten egy olyan helyre,kertbe helyezte aminek a neve az volt,hogy Gyönyörűség.
Szerinted a gondoskodás ilyenfajta megnyilatkozása miről tanuskodik?



Egyébként azt gondolom,hogy a vakhit adott esetben sokkal jobban megkárosíthatja a saját magunk vagy mások életét,mintha mondjuk valaki nem hisz Isten létezésében.És engem is taszít az,ha meghallok egy ájtatos manóként,vagy teátrálisan hatásvadász módon beszélő prédikátort.
Sajnos ezt is tapasztalni manapság elég nagy számban.
Előzmény: opti71 (110296)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110307
A harag egy érzelmi állapot,mely különböző tettekben megmutatkozhat.
Adott esetbe bűnbe,vagy ha úgytetszik bűncselekménybe is torkollhat.
De ez nem szükségszerű!!!

Pl.:X és Y nevű személyeknek a hozzátartozóját külön külön meggyilkolják.
Mindkettőnek fáj a dolog,és bánatukban a harag érzése mondjuk létrejön mind2 személynél,de(!) csak Y fogja adott esetben konkrét tettel megtorolni az őt ért sérelmet veszteséget.
A másik is megtehetné ezt de ő nem teszi,és nem azért mert gyáva,hanem mert önuralmat gyakorol,és tegyük fel az igazságszolgáltatásra,majd pedig Istenre hagyja a gyilkos megítélését,és annak a tettének a megbüntetését.
De akár lehetne gyáva is és azért nem teszi amit tesz,a lényeg hogy ő nem áll bosszút.
Tehát nem követ el bűnt!
Adott helyzetben teljesen mindegy hogy azért mert a gyávaság mint jellemvonás hat ki rá,vagy pedig azért mert képes önuralmat gyakorolni.
Sőt a Biblia tesz ilyen kijelentést:
"Haragudjatok, ámde ne vétkezzetek; ne menjen le úgy a nap, hogy ingerültek vagytok"
(Efézus 4:26)

Nos Isten,ha létezik.Most direkt a topic címe miatt csak feltételes módot írok.
Szóval tételezzük fel,hogy Ő alkotta meg az életet és az ahhoz szükséges feltételeket,sőt még az azon túli dolgokat is,mert ugyebár nemcsak az élethez szükséges dolgok veszik körbe az embert,hanem olyanok is amik élvezetessé tehetik(tehetnék) az életünket,
akkor Ő(mármint Isten)nyilván egy egész más kategória azt tekintve ami a mosolyod tárgya.
Adott esetben ha létezik akkor Ő a tulajdonosa az emberiségnek!
Ezt azért vedd figyelembe szerintem.
De mégegyszer kihangsúlyozom soha nem pusztított céltalanul,esztelenül,kedvtelésből,ahogy az ember pusztít gyakran!!!

Sőőt mégvalami.
Nem is fogja megengedni,hogy az ember olyan mérvű pusztítást idézzen elő amit Ő nem fog tudni majd jóvá tenni!
Előzmény: Raphael (110304)
opti71 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110306
Tanulságos egyébként, de bekapcsolódni felesleges...

" A H.N. Adventisták tévtanai "
Előzmény: mmonitor (110301)
darwinista Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110305
Graham HAncock olvasasat az ember fia kb Daniken olvsasaval egyidoben hagyja abba:)))
Előzmény: ABBA234 (110303)
Raphael Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110304
"Isten csakis ilyen helyzetekben járt el bosszúsan,haraggal a teremtményeivel szemben"

A harag nem a hét főbűn egyike? Vagy van amit szabad Jupiternek? :)
Előzmény: Törölt nick (110287)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110303
Ez csak idő és türelem kérdése.Az egyiptomi civilizáció nagy részét ma mélyen a földfelszín alatt találjuk csak meg.És a marsi civilizáció lehet igencsak régibb az egyiptominál.
Előzmény: Törölt nick (110293)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110302
Hát...lehet. Talán azt, amire nem volt már szükség. De biztos találtunk volna a marson a sivatag közepén egy alumínium stop-táblát, oszt' lesnénk egy nagyot:)))
Előzmény: ZULLU (110299)
mmonitor Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110301
"Másik topicon olvastam a minap , hogy azon vitatkozik néhány vallásos ember , hogy lehet-e enni nyulat meg disznót."

Melyik topic az? Röhögni akarok én is.:)
Előzmény: opti71 (110296)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 110300
Ha valamit nem tudsz felfogni, az nem jelenti azt, hogy az a valami ne létezne. Mivel magadból indulsz ki és oda is térsz vissza, azt gondolod, hogy ezen túl nincs is más. Úgy beszélsz tudományágakról, mint ahogy te gondolkodsz a világról: mintha hasra(mellre-)ütéses lenne. Nem azok, csak a te világképed az.
Előzmény: Törölt nick (110287)
ZULLU Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110299

:)))

Na de ha már annyira fejlettek voltak, hogy ezt mind visszaforgatták a természetbe?!

Előzmény: Törölt nick (110293)
ZULLU Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110298

:))))

Tömörebben: Vannak tévedések és szócfofrdulatok -> tehát Isten bizonyítottan létezik!

:))))

 

Nagyon meggyőző!

Előzmény: Törölt nick (110287)
opti71 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110297
Semmi sem kizárható, de nagyon valószínűtlen. Az életcsírákat nem kell rögtön civilizációhoz kötni, elég néhány kezdetleges baktérium is.
Előzmény: ABBA234 (110291)
opti71 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110296
Nos az első két bekezdésed nem kapcsolódik a tárgyhoz. Ha téved egy bűnügyi laboráns, miért lesz hiteltelen egy fosszília kormeghatározása? Másik topicon olvastam a minap , hogy azon vitatkozik néhány vallásos ember , hogy lehet-e enni nyulat meg disznót. És minnyájan kereszténynek vallják magukat. No akkor melyik értelmezi félre a bibliát?

Jézus tettei mást mondanak mint az istened tettei. Az egyik emberként lépett fel , míg a másik egy megfoghatatlan valamiként. Az egyik a feltétel nélküli szeretetet hírdette , míg a másik símán kiírtotta az emberiséget. Számomra az a "poén" , hogy a kettő végülis egy ill három mert van a sugallmazó lélek is.
Egyébként sajnos inkább túl sok is az ismeretem, ezért vagyok-lettem alkalmatlan a vakhitre. Egy prédikátor beszédében, fellépésében rögtön kiszúrom a manipulatív pszichológiai eszközöket, így hiteltelenné válik a mondandója is.
Előzmény: Törölt nick (110287)
selgir Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110294

jéééééééééé:)

 

rinocérosz és elefánt egy versikében:)

Előzmény: Törölt nick (109949)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110293
Elképzelhetetlen. Az emberi civilizáció, ha most, ebben a pillanatban eltűnne, akkor is nagyon sokáig nyoma maradna. Pl alumínium, titán alapanyagú tárgyak, műanyagok, üveg, pillepalack, stb
Előzmény: ABBA234 (110291)
Kinky Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110292
Vagy fordítva.
De ez még mindig nem (a) válasz.
Előzmény: ABBA234 (110274)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110291
Szerinted elvileg is kizárható, hogy a Marson valaha a miénknél sokkal fejlettebb civilizáció létezett, csak valamilyen katasztrófális ok miatt megszűnt és "darabjai" eljutottak a Földre?Mert akkor onnan is származhat a sokkal kedvezőbb feltételekkel rendelkező földi élet.
Előzmény: opti71 (110278)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110290
Nem keversz valakivel?Mert én a szabad akaratról nem írtam.Egyébként szerintem a "szabad akarat"-ot sok tényező befolyásolja és egyáltalán nem biztos, hogy "szabad".
Előzmény: jamaica2 (110281)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110289
Kösz, én Urey-t tudtam.
Előzmény: jamaica2 (110282)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110288
De szerintem a mindenkit meggyőző végső érv az embriogenezis során manifesztálódó anatómiai változásokat okozó mutációk molekuláris biológiai mechanizmusainak felderítése lesz

Basszus, szerinted ezekből mennyit fognak megérteni? Ne féltsd te csak a fundikat.
Előzmény: jamaica2 (110283)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110287
Sokszor az ember veri a mellét,hogy mi volt meg hogy volt sok százezer,vagy millió évvel ezelőtt,hivatkozván a tudományra,máskor meg azt se tudja megmondani,hogy,hogy s mint voltak bizonyos események pár nappal,hónappal,évvel ezelőtt.
Például,gondolok arra,hogy a bűnüldözésben felhasznál az ember sokféle tudományágat,mégis sokszor nem tudnak végére járni különböző jelenkori bűncselekményeknek.Vagy nem egyszer előfordul,hogy tévednek.

Igen abban abszolút egyetértek,hogy minden hozzászólás,személyes vélemény,akár pro akár kontra.
Sőt volt már részem olyan személyes beszélgetéshez,amikor ugyanazokat az érveket mondtuk el egymásnak csak a végén az egyikünk azt mondta,mert teremtés útján jöttek létre a dolgok,az a személy akivel beszélgettem meg azt mondta,hogy mert az evolúció...
De én nem tudom elfogadni,hogy ha nézek egy dokumentumfilmet mondjuk az elefántokról,és a narrátor részletesen kifejti milyen érdekes hőleadórendszerrel rendelkezik az állat,hogy a fülében lévő ereken keresztül leadja a fölösleges testhőt.
Majd a végén hozzáteszi,hogy milyen csodálatos ajándékot kapott az elefánt az evolúciótól.
Tudatos élőlények szoktak ajándékokat adni!

Isten nem az Olümposzon lakik.
Ahogy egy órakészítő,vagy asztalos sem az általa készített használati eszközben lakik,úgy Isten sem az általa létrehozott fizikai teremtésműben tartózkodik!

"De vajon csakugyan a földön lakozik Isten? Íme, az egek, igen, az egeknek egei sem tudnak befogadni téged; hát mennyivel kevésbé ez a ház, amelyet én építettem!"
(1 Királyok 8:27)



Azt mondod:"Valóban(?) vannak érzései, főleg az ószövetségi haragvó, bosszúálló tömeggyílkos ami megfogott. Mikor végre megbocsájtott a teremtményeinek, akkor is a fiát küldte maga helyett. Érdekes egy jellemrajz..."

-Nézd Jézusra a saját kortársai azt mondták,hogy démonos,meg egyéb dolgokat,pedig ők szemtanúi voltak,hogy betegeket gyógyított.
Nem tehetek róla,hogy így érzékelted az olvasásaid során.
Ne haragudj,de szerintem igencsak hiányosak.
Szerinted dícséretre méltó,ha valaki belemerül az erkölcstelenségbe,vagy az erőszakba,annélkül hogy megbánná az ilyen tetteket?
Mert Isten csakis ilyen helyzetekben járt el bosszúsan,haraggal a teremtményeivel szemben.
Indokolatlanul soha!
Mint ahogy okkal történt az is hogy a Fiát küldte!
Előzmény: opti71 (110256)
ABBA234 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110286
Ez (állítólag) több, mint feltételezés, felfedeztek fagyott állapotban lévő vizet (ahogyan a Holdon is).
Előzmény: jamaica2 (110284)
mmonitor Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110285
Igen de az hatezer évnél régebben volt.:)
Előzmény: jamaica2 (110284)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110284
A feltételezések szerint korábban a Marson volt víz.
Előzmény: mmonitor (110277)
jamaica2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 110283
Először is én is az abiotikus életkeletkezés híve vagyok, de az abiotikus életkeletkezés nem evolúció. Az abiotikus életkeletkezés még nem bebizonyított elmélet, csak nagyon valószínűsített folyamat. Itt azokkal vtatkozunk akik szerint nincs még bebizonyítva az evolúció sem. Ami szerintem már 1930-as években bebizonyosodott (Fisher, Haldane és Wright). Ma már csak alapvázra szerelik a kirakósjáték további tényeit. De szerintem a mindenkit meggyőző végső érv az embriogenezis során manifesztálódó anatómiai változásokat okozó mutációk molekuláris biológiai mechanizmusainak felderítése lesz, mert utánna csak az örökmozgó építők lelkületűek fognak maradni az evoellenes oldalon.
Előzmény: ABBA234 (110273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!