Keresés

Részletes keresés

gnius Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1662
Nem az számít, hogy mit kérdeznek!
Gondolj arra, h teljesen mindegy, a tudásod most ennyi amennyi.
Hozd ki a maximumot ebből, legyél magabiztos!!

Sokszor a nálad sokkal hülyébbeknek sikerül az, ami neked nem, mert csak azon múlik, hogy jobban adják el magukat!!

Előzmény: kiscsillag* (1660)
retekegér87 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1661
Szia!

Én a szóbeli vizsgát 2009. szeptemberben csináltam (NÜK-BGF-ből)

Az egész úgy nézett ki, hogy bementem a teremben, és miután megtörtént az azonosítás kaptam egy lapot (nem én húztam, nem volt 50db különböző, csak úgy odaadták a kezembe). 20 perc felkészülési időt kaptam, amíg az előttem lévő vizsgázó beszélt. A lapon 4 feladat volt:

1, általános bemutatkozás
Hova jársz suliba, miket tanultál, miért azt a sulit választottad, jövőbeni tervek, diploma munka stb...

Ez egy 5-6 perces beszélgetés a vizsgáztató tanárral. Nagyon rendesek voltak, ami kérdést esetleg nem értettem megismételte másik megfogalmazásban (20 pontból 18at kaptam erre a részre)

2, egy idegen nyelvű cikket tartalmazott. Igen kemény szöveg volt. Sok ismeretlen szóval. Itt csak az a lényeg hogy nagyjából tudd hogy miről szól a szöveg. Erről fognak feltenni MAGYARUL!!! 4-5 kérdést. Ez a rész annyira nem ment nekem, de rávezettek a vizsgatanárok és közösen megcsináltuk (10ből 5 pont)

3, Két darab tétel cím, ebből kellett választanom.
Az egyiket le se tudtam fordítani :D
A másik pedig az áruházláncok elterjedésének okai voltak. Nekem eléggé feküdt ez a téma, és folyamatosan tudtam róla beszélni. Lényeg az egésznek hogy tarts valami bevezető részt, (Pl. az én esetemben felvázoltam a témát, beszéltem a kereskedelem formáiról külker-belker, bolttípusok) és csak utána kezdj el a konkrét tételről beszélni.

Csoporttársaktól halottam több könnyebb/nehezebb tétel címet:
-Logisztikai árufuvarozási módok
-Francheise rendszerek
-Banki szolgáltatások
-Külker-belker

Ez a rész sikerült a legjobban (20/19 pont)

4, Itt egy szituáció volt. Egy vizsgabiztossal kellett lefolytatni, különböző szempontok voltak felsorolva amik alapján kellett beszélgetnünk.
Kb mint írásbelin a levél ahhoz tudnám hasonlítani, csak ugye ez nem írásban hangzik el.

Nekem egy reklámújságnak kellett a munkatársát felhívni telefonon. Árajánlatot kérni fényképes hirdetésre, ahol majd a saját termékemet szeretném reklámozni. Ismét nagyon rendes volt a vizsgáztató, könnyen érthető mondatokban fogalmazta meg a válaszait. Így ezzel a résszel is sikeresen boldogultam.


Remélem tudtam Neked segíteni, és sikeres vizsgát kívánok!
Előzmény: zelmira98 (1659)
kiscsillag* Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1660
Sziasztok!

Holnapután megyek Origó szóbelire (alapfok).
Aki volt már hasonlón, meg tudná velem osztani a tapasztalatait?
Mire számítsak?
-A bevezető beszélgetés bármilyen témát érinthet?
-A szituációk a megadott témakörök szerint vannak? Milyen jellegűek/nehézségűek?
Nagyon örülnék egy-két példának is!
-A képek kb. milyen helyzetet ábrázolnak (pl. egy város látképe vagy egy jelenet néhány szereplővel)?

De minden egyéb infót is szívesen várok:)

Légyszi segítsetek!!!

Köszi :)
zelmira98 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1659
szia!:)

hát én sajna csak francián...:(

de voltál már szóbelin? ha igen, mikről kellett beszélned(szituáció, bevezetés, kifejtős...stb.)? ne haragudj, csak gyűjtöm a lehetséges tételeket...:S eddig sajna nem sokról hallottam :( de azok közül se raktam volna bele mindegyiket a tanulnivalók közé a lista alapján:D
és a lefordítandó/összefoglalandó cikknél kapunk 20 perc felkészülési időt? ekkor már megkapjuk magát a témát is, amiről beszélni kell? vagy a 20 perc az elején/végén csak a cikkre vonatkozik?

huh, bocsi, nem voltam vmi összefüggő, de már kezd elegem lenni az egészből XD

egyébként németen is olyan durva volt a magnó?:S mert franciából megcsináltam ami fenn volt a honlapon, az vmi 80% körül lett, a vizsgám meg jó ha meglesz 40%...:S gáz, de ez van :( egy csomó tv-t hallgattam, de ott sztem túl jó minőségű az adás :D

köszi előre is a választ, nagyon sokat segítenél vele!

további szép estét/napot:)
Előzmény: retekegér87 (1658)
retekegér87 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1658
Sziasztok!

Volt esetleg valaki a 2010.01.09-i BGF üzleti német nyelvvizsgán?
gnius Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1657
http://www.nyi.bme.hu/ford/szfindex.htm#felveteli

Itt sok hasznos infot találsz.

http://www.nyi.bme.hu/ford/hird_09_elokesz.pdf

Itt pedig olvashatasz a felvételire való felkészítő-tanfolyamról.
Előzmény: Lizy05 (1656)
Lizy05 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1656
Szia!
Köszi!
Középfokú nyelvvizsgám már van, azt még az érettségi előtt megcsináltam annó.
Nem sürgős tényleg a felsőfok, igazából nem az a lényeg, hogy meg legyen a bizonyítvány, hanem, hogy megbízható, viszonylag magas szintű nyelvtudásom legyen. Egyrészt szeretem nagyon a nyelveket tanulni, én úgy érzem, hogy könnyen is megy, meg persze ez manapság elég hasznos, ha valaki jól tud egy vagy két idegen nyelvet. Viszont én mostanában azt is a fejembe vettem, hogy majd olyan 3,5 év múlva szeretnék fordító és tolmács mesterszakra járni az egyetemen, és ahhoz meg aztán tényleg tudni kell... Most fogok felvételizni, viszont nyelvszakra nem igazán szeretnék menni a sok irodalom és nyelvészest miatt.. Nem nagyon szeretem az irodalmat, és nem is vagyok jó belőle igazából...
Szóval az lenne a kérdésem, hogy nyelv szak nélkül fel lehetne-e valahogyan hozni a tudásomat egy olyan szintre, ami jó lehet ehhez a mesterszakhoz? Mit kéne tegyek annak érdekében, hogy ez sikerüljön? Olvassak könyvet, nézzek TV-t, vegyek valami felsőfokos nyelvkönyvet? Fogalmam nincs, hogy hogyan fogjak hozzá, és nem tudom, hogy egyáltalán reális-e az amit szeretnék.
Tudnál nekem ebben segíteni, tanácsot adni?

lcsili Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1655

Szia!

 

Igaz én angolt tanítok, de ugyanaz érvényes a németre is:

 

Emelt szintű érettségivel, ha legalább 60%-os teljesítményt ért el az érettségiző, középfokú C típusú nyelvvizsga-bizonyítványt szerez. Ha a teljesítménye 40 és 59% közé esik, akkor alap-fokú C típusú nyelvvizsga-bizonyítványt kap. Továbbra is megmarad, hogy a két tanítási nyelvű iskolákban érettségizők - megfelelő teljesítmény után -, akár felsőfokú nyelvvizsga-bizonyítványt is szerezhetnek.

 

Igazából ez azt jelenti, hogy középfokú nyelvvizsgát kaptál az emelt 90%-al, ha esetleg két tanítási nyelvűbe jártál, akkor lehet felsőfokút. Ha még nem kaptad meg a nyelvvizsgádat, akkor a suliban érdeklődj, a gyakorlati oktatásvezetőnél azaz az igazgatóhelyettesnél, ha jól tudom, akkor az ő feladata. Vagy esetleg az osztályfőnök is meg tudja mondani, hogy ki szervezi az érettségit a suliban.

Nem árt szinten tatani a nyelvtudást. Azért a 90%-os emelt szint nagyon jó, szerintem nem sokat kell már készülni a felsőfokhoz.

Ha más kérdésed is van írj nyugodtan.

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: Lizy05 (1654)
Lizy05 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1654
Sziasztok!
Igazából nyelvtanárok, vagy olyanok segítségét szeretném kérni akik esetleg már csináltak ilyesmit...
Szeretnék majd németből felsőfokúzni valamikor, (annyira nem sürgős, olyan 2-3 év múlva kb.), viszont ha az úgy lehetséges lenne, akkor nem mennék magántanárhoz, esetleg a szóbeli előtt gyakorolni a beszédet.
Németből már van egy 90 % feletti emelt szintű érettségim.
Az lenne a kérdésem, hogy ez kivitelezhető-e valahogyan? Tudnátok nekem valamit ajánlani a felkészüléshez?
Nem a papír a fontos nekem, mert nem felvételihez, diplomához kellene, csak szeretem, meg szeretném a későbbiekben használni a nyelvet.
Már két éve nincsen német órám, de szoktam német TV-t nézni időnként, hogy azért szinten tartsam valamennyire a tudásom.
robika88 Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1653

Sziasztok!

Látom, itt nagyon sok hozzáértő van :-)

Azt szeretném megkérdezni, melyiket ajánlanátok? dilemmában vagyok az EUROEXAM és a TELC  között... Német középfok lenne a cél. :) Robi

Gozo Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1652
Előzmény: Viva Napoli! (1651)
Viva Napoli! Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1651

Üdv!

 

Lenne egy kérdésem: az igaz, hogy pl. szóbeli nyelvvizsgához-hoz az írásbelit 1 éven belül meg kell szerezni, különben elévül? (origósra gondolok konkrétan)

 

 

bence182 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1650
hello!
Ha valakinek netán lennének gazdálKODÓ nyelvvizsgára szóbeli kidolgozott tételei, akkor nagyon megköszönném ha elküldené a bizzy87@freemail.hu címre!
nerv1 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1649
*bocs az offért, de fontos*

NYELVTANÁROK, FIGYELEM!

NE MENJETEK A CAMPUS NYELVISKOLÁBA tanítani (Bp. Szent István Krt. 1., Baranyai Zsolt), mert nem fizetnek ki!!!

Akinek szintén tartozik a Campus, az kérem, írjon nekem! Fontos!

zelmira98 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1648
sziasztok:)

bocsi, kicsit offolok az előttem szólókhoz képest:
csatlakoznék az előttem szólóhoz:) bármilyen bgf-es üzleti nyelvvizsgával kapcsolatos infót szívesen fogadok:) (milyen szóbeliket húztatok ilyesmik...egyáltalán érdemes tételeket kidolgozni?:S mert van 10 témakör....de elég tág...azon belül meg kb. minden lehet....persze lehet, h nagyon pesszimista vagyok:D de hallottam egy-két dolgot, és pont olyanokra nem számítottam eddig XD) szóval akinek ismerőse, vagy ő maga vizsgázott, és még emlékszik, mit húzott, lécci ossza meg velünk:)
(persze akinek van fra üzleti tétele, és megosztaná, azt is nagyon szépen megköszönném, bár mivel viszonylag elég ritka nyelv, nem hiszem, h túl sok esély lenne erre:D)

hmmm....ez a kreatív német-angol nagyon jól hangzik:) bele is fogok sztem vágni, amint ennek a gazdasági rémálomnak vége:D

sziasztok:)
Előzmény: bernini (1591)
gnius Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1647
utolsó mondat: mert írtad, h vicces ez az oldal, azt hittem, azt is nekem szántad, de látom, h nem.
Előzmény: BitterSweetSymphony (1646)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1646

nem tudom mi van a hoxán, de itt tuti nem vágnak ki ilyesmiért

egy nyelvvizsga topikban amúgy sem reklám az, ha a tanulást segítő letölthető segédanyagokat tartalmazó oldalakat linkel vki

(pl a sorozatos topikokba rendszeresen linkelnek konkrétan még torrentoldalakat is...)

utsó mondatodat nem értem

Előzmény: gnius (1645)
gnius Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1645
Hát, pl hoxán, már törölték a regisztrációmat ilyen miatt.
...mert hogy reklám.
Nem kell kiröhögni a kisebbet :(

Előzmény: BitterSweetSymphony (1643)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1644

köszi

vicces ez az oldal:-)

Előzmény: Gozo (1634)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1643
már hogyne lehetne linkeket bemásolni bárhová?
Előzmény: gnius (1633)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1642
szia!

természetesen használhatsz szótárt a levélhez is, de sok értelme nincsen. a téma adott, a szintnek megfelelő tematikus szókinccsel szótár nem is kell. ráadásul alapfokon valóban nemigen van idő, szótárazgatni, mert 60 perc nem túl sok három feladatra. szóval inkább tanulj szavakat, vagy ne használj a levélben olyan szót, aminek nem tudod az idegen nyelvű megfelelőjét ;)
Előzmény: szellőcske16 (1637)
balayla Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1641
Köszi az ötletet, de még mielőtt írtam volna az általad ajánlott címre, már meg is kaptam Gozotól a megfelelő választ!
Azért köszi :)
Előzmény: gnius (1638)
balayla Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1640
Köszönöm a választ! Van nagyszótáram is, akkor inkább azt viszem :)
Előzmény: Gozo (1639)
Gozo Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1639
Én ugyan márciusban voltam alapfok írásbelin, de akkor egész vizsga alatt lehetett használni. Az más kérdés, hogy időd nem nagyon lesz rá, hogy sokat forgasd.
A szótár mérete a tudásodtól függ. Ha sok szót ismersz akkor talán elég a kis szótár is, de szerintem jobban jársz ha kérsz kölcsön valakitől vagy veszel egy nagyobbat.
Előzmény: szellőcske16 (1637)
gnius Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1638
Írj neki e-mailt, esetleg, ő szokott ilyen kérdésekre válaszolni:

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=937968
Előzmény: szellőcske16 (1637)
szellőcske16 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1637
ITK Origos nyelvvizsgázóktól szeretném megkérdezni, hogy szótár használata levélírásnál is megengedett? Alapfokra elég a kisszótár?
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1636
Szerintetek hol a legkönnyebb Budapesten angol üzleti/gazdasági szaknyelvű középfokú nyelvvizsgát tenni?
gnius Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1635
:D Gondoltam. :D
Előzmény: Gozo (1634)
Gozo Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1634
Helyet keres, ahonnan etöltheti. Nem pedig az anyagot akarja innen letölteni!
Itt sok angol könyv van hang anyaggal is:
Englishtips.org
Előzmény: gnius (1633)
gnius Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1633
...hát, és hogy? Ide nem lehet bemásolni ilyeneket, az emailcímed meg nem publikus....
Előzmény: BitterSweetSymphony (1632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!