Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59701
Természetesen én is megdolgoztam a Swiftért :-)
De tescos párizsi mellett kinyögtem volna egy mercit is, De valahogy így jobban esett, hogy az autón kívül másra is futotta.
Előzmény: Törölt nick (59700)
Steve Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59699
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok az itt előforduló szakemberekhez, hátha van ötlet a ma felbukkant érdekes jelenségre. (Ha nincs megoldás akkor marad a szervíz... :) )

Új GS Swift, reggel munkába menet félkómásan leparkolok, gyújtást kikapcsolom, nyitom az ajtót, erre elkezd ütemesen csipogni, mint amikor a gyújtás nincs teljesen levéve. Akkor ott el sem jutott az agyamig, hogy valami esetleg "nem klappol", kiszálltam bezártam, és mentem a dolgomra.
Délután viszont ugyanúgy a csipogás jelentkezett, a vezető oldali ajtó nyitáskor. Ekkor már gyanús lett, elkezdtem tesztelni, hogy mit cseszhettem el. Hazaérve, gyújtás kikapcs, ekkor meg feltűnt, hogy a fej felett lévő belső világítás lámpa csukott ajtónál is ütemesen felvillan... Ha a vezető-oldali ajtót kinyitom, ugyanúgy ütemes csipogás kezdődik.
Van valami ötlet, hogy ez mi a fene lehet?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59698
Ha tudnád milyen régen ettem már olyat és hogy megenném most....
Előzmény: Törölt nick (59694)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59697
Igen. Kényelmesebb, nagyobb, jobban megy, kinézetre tetszik. Megbízhatóságáról jók a hírek, a többi meg majd kiderül.
Előzmény: magicmind (59693)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59696
Nagyjából egyetértek.
Nekem pont azért volt Swiftem, hogy mellette jól élhessek.
Soha nem is volt gond, mikor jön a fizetés :-)
Heti kétszer háromszor étterem mindig ment mellette, és jó lakhatási körülmények.
Előzmény: Törölt nick (59691)
magicmind Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59693
És jobban tetszik mint az SS?
Előzmény: Törölt nick (59685)
BoGar Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59692
Egyébként meg lángosba göngyölt magyar libamáj.
Előzmény: Törölt nick (59687)
BoGar Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59690
Sima fokhagymás. A többi csak népbutítás, ízfokozás.
Előzmény: Törölt nick (59687)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59689
Ha a tejföl tejből van a fokhagyma meg friss, akkor én is :-) nem az ár a fontos, hanem a minőség :-)
Előzmény: Törölt nick (59687)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59688
Okosan mondod :-)
Előzmény: Törölt nick (59686)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59685
2007 augusztusi, 28.000km-el, diesel 120Le és 320Nm nyomaték, hat sebességes. Sok extrával. Ami említésre méltó az a Xenon, Webasto állófűtés, fóliázott üvegek, Bose zene.
Nem volt olcsó, 16.000Euró. Még garanciális és a következő szervizt még a tulaj állja augusztusban.
Előzmény: magicmind (59683)
magicmind Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59683
Szép!

Mit lehet tudni róla? km, motor, évjárat, mennyi volt?:)
Előzmény: Törölt nick (59682)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 59682
Van, de nem vettem nagyon drágát
Viszont sokkal jobb mint vártam:-)
Előzmény: magicmind (59681)
magicmind Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59681
Nachtstern


Van már kocsid?
Swennson Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59680
Még jó, hogy defektet kapsz az E85-től. Az alkohol a gumi alkatrészeket kezdi ki elösször.
:)
Előzmény: arpeen2 (59674)
Pityorka Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59679
Már régen láttam eme felsorolást, amikor először olvastuk egy haverral, félóráig dőltünk a röhögéstől. :D
Előzmény: Törölt nick (59673)
Pityorka Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59678
Igyekszem. :)))
Teszkós parizert nem szeretem, a lidliset igen. :)
Előzmény: arpeen2 (59674)
Pityorka Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59677
Jófajta sör lehetett. :))))
Előzmény: Törölt nick (59672)
BoGar Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59676
Az a baj, hogy úgy beszéltek az Etanolról, mint ha csak és kizárólag azt tankolnánk bele, holott ez nem így van. Én pl a múltkor is 25l-re tankoltam 11l etanolt.
BoGar Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59675
de lehet
Itt a lényeg! köszönöm, ennyi nekem elég is. Lehet, de semmi sem biztos.
Előzmény: Törölt nick (59652)
arpeen2 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59674

"Na majd kb 5-6 év múlva lezárom a vitát. :)"

 

Sosem fogod tudni, mert a vészmadarak 5 év múlva azt fogják mondani, hogy csak 8 év után fog tönkremenni a motor, 8 évet ha elérjük meg 12 évről fogunk beszélni. Ha defektet fogsz kapni, az is az E85 miatt lesz. Ne akarj meggyőzni senkit, mindenki azt tankol amit akar és mindenki eldönti kinek hisz.

 

Jahh és ha E85-t tankolsz akkor nyilván teszkós parizert eszel és/vagy kecskét baszol, hiszen az E85 együtt jár azzal hogy  lecsúszott ember vagy. És bár semmi baja nincs az autódnak, 1000 hogy el fog romlani. Ezt jobb ha elhiszed azoknak akik sosem tankoltak még E85-t. Legyél szíves ehhez tartani magad a jövőben.

Előzmény: Pityorka (59671)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59673
Etanol fogyasztásának tünetei:


1. Enyhén spicces:
Tünetek: Csillogó szemek, néha váratlan kurjantás
Fogyasztás: 4-5 üvegsör, vagy ugyanennyi nagyfröccs
Pályagörbe: egyenestől alig észrevehetoen eltérő

2. Félspicces:
Tünetek: A szemek még jobban csillognak, heveny nótázási inger, a beszéd felgyorsul, minden 10. szó után egy elfojtott böffenés.
Fogyasztás: 3 fél rum + 5 üvegsör.
Pályagörbe: Egyenes, itt-ott egy-egy gyorsan korrigált oldalirányú billenés.

3. Spicces:
Tünetek: A szemcsillogás marad, a vigyorgás konstans és infantilis jellegű, a beszéd érthetőségi foka csökken, kezd megszűnni a különbség a zöngés és zöngétlen mássalhangzók között.
Fogyasztás: 1 dl törköly + 6 üvegsör
Pályagörbe: Kissé hiperbolikus, illemhelyre való távozás közben ötletszerű megkapaszkodás különbözo tárgyakban (pl. pincérnő bal melle)

4. Kótyagos:
Tünetek: A szem fény megtörik, trágár kifejezéseket használ minden böfögéssel kísért csuklás után, folyamatos fals éneklés. A Bodri kutya bottal verésénél egy könnycsepp az arcon.
Fogyasztás: sok sör
Pályagörbe: Ciklois-ívekkel tarkított parabola

5. Enyhén részeg:
Tünetek: Az arc vonásai plasztikussá válnak, a mimikai izmok nyersgumiszerűen funkcionálnak, beszédben gargalizáláshoz hasonló hangok tunnek fel, indiszkrét vádaskodás a ló nemi szervének és a pincér végbelének feltételezett kapcsolatáról. A sótartó reflexszerű eltulajdonítása.
Fogyasztás: 3 fél rum, 1 fél vodka, 4 sör és 4 nagyfröccs
Pályagörbe: Ilyet az ökör is csak vágtában vizel.

6. Félrészeg:
Tünetek: A szem fénye teljesen megtört, a tekintet gyűrűző pocsolyához hasonlatos, furcsa mondatok, látszólag érzelmes turkesztáni pásztorábránd-részletek keverednek, a WC-ben vizelés közben obszcén ódáknak falra való firkálása, reszketeg betukkel, mint pl. " Ha rövid a farkad
közelebb kell állni, nem kell a budiból Balatont csinálni!"
Fogyasztás: 2 dl rum + 8 sör + 4 dl bor
Pályagörbe: Átmegy térgörbébe, amely a lépcsőn való leguruláskor archimedesi spirálhoz hasonló.

7. Részeg:
Tünetek: A szem csukva, csak akkor nyílik ki, amikor a lekókadó fej felborít legalább 2 üvegsört, halk sírdogálás, az arcon megjelennek a koravén degeneráltság ráncai, illemhelyre bezuhanás a csukott ajtón keresztül.
Fogyasztás: 3 dl vodka +10 üvegsör + 10 nagyfröccs
Pályagörbe: Matematikailag leírhatatlan 4 dimenziós mozgás, a 4. dimenziónak bejön a Delírium Tremens.

8. Mocsárrészeg:
Tünetek: A szem szinte állandóan csukva, de ha néha nyitva is van csak a fehérje látszik. Ezen keresztül látható a "Kóma Kalandjai". Az érzékszervek teljesen perturbáltak - se kép, se hang - halk hörgés, idonként a bal orrlyukon való hányás. Mint utólag a Detoxikálóban a "Filmszakadás" című film megtekintése.
Fogyasztás: Kb. annyi, mint egy kozák lovasezred lovakkal együtt.
Pályagörbe: Nincs, csak apró rezonatív helyzetváltoztatások csuklás közben.
Előzmény: Törölt nick (59672)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59672
Kíváncsian várjuk azt az 5 évet:-)
A sört is elbírja különben a benzin. Egyszer voltam egy motorostalálkozón ahol egy totál részeg fickó beállt a Honda cx (vaddisznó)-ével madmax kört rajzolni.
Stílusos fekete, lepattant gép, a tulaj bőr első világháborús pilótasipkában. Égette a gumit, majd kért egy sört. Pár pillanat alatt kapott is egy korsóval, belekortyolt a motoron ülve, majd kinyitotta a tankot és zutty bele. Egész este gumit égetett még vele, simán ment sőt leállítás után is indult!
Előzmény: Pityorka (59671)
Pityorka Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59671
Na majd kb 5-6 év múlva lezárom a vitát. :)
Én néha tankolok felesben E85-t (nem mindig) mert úgy érzem, csendesebb a motor, és alulról jobban húz, és mivel nem vergődök, ezért a fogyasztás is baráti. (Legutóbb 5,7 l, és volt benne kevés etanol. Országúton többnyire papásan.)

Mivel az autót sokáig megtartom, szerintem tovább is, mint 10 év, de majd meglátjuk, lehet be tudok számolni a fórumon , hogy bírta a néha tankolt etanolt. teljesen nem merek bele tenni én sem, mert úgy már tényleg káros lehet a szegény keverék miatt. Pucolás céljából első osztályú szerintem. :)
Sört azért nem töltök a tankba, azt magamba töltöm. :D
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59670
Akkor igazából egyetértünk:-)
Pár apró pontot leszámítva én is így gondolom.
Nem baszunk kecskét, nem tankolunk e85-öt és nem eszünk tescos párizsit :-)

Most ugyan dieselem van, de abba sem fogok olcsó Bio-dieselt tankolni...
Drága a porlasztócsúcs:-)
Bár van aki évek óta azt tankol és nincs vele baja, míg mások 3-400 ezret fizettek már...
Előzmény: sumi19740807 (59669)
sumi19740807 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59669
Bizony,a Suzukit el lehetett hozni 0%-al,szerintem ezzel nincs is baj.
Sok roncs autót beszámoltak,s vettek helyettük újakat.
Na,meg a pénz sem utolsó szempont.
Nekem ezzel nincs bajom,hisz vették az új autókat,az új autókat le kellett gyártani,ez munkát biztosított stb....
Viszont tényleg vannak olyanok is,kik most nem tudják fizetni,őket tiszta szívből sajnálom,lehet önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe.
Jómagam is 10 évre vettem,bármikor kitudnám most egybe fizetni,de nem fogom.
Természetesen szíved joga hogy a kecskebaszást kipróbálod ,avagy sem:-),azt szokták mondani,hogy a lényeg az,hogy a két szarva között nézz el:-)
Viccet félretéve,tényleg nem muszáj kipróbálni,nincs ezzel semmi baj.
Évek óta van már nálunk is ilyen benya,s az utóbbi időben próbáltam ki,de nem azt jelenti,hogy most ész nélkül ezt tankolok.
Sőt,én is jobban ragaszkodom a sima benzinhez,mert valljuk be azért az már kiforrta magát:-)
Előzmény: Törölt nick (59668)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59668
Suzukit többnyire azok vettek akiknek nem volt pénze és ezért ezt el lehetett hozni 0%-al tíz évre. Mások azért vették, mert csak erre futotta vagy mert megbízható, stb.

Aki azért vette mert nem tudott még egy kezdőrészletnyit sem összeszedni, na azoknak a tíz év hitel mellett elég kockázatos a kocsi élettartamával játszani, de ők tudják, már úgyis mínusz 1 milliónál járnak az autó értékében, vesszen több is alapon lehet kockáztatni.
Aki azért vette mert megbízható, azt megint nem értem. Minek játszani valamivel ami nem biztos?

Persze azt is elhiszem, hogy vannak páran akiknek tényleg mindegy a pénz és tényleg kíváncsiak mi lesz az E85 használat tapasztalatai hosszútávon. Van rá esetleges pár százezrük, ha a benzinpumpa és a befecskendezők megadnák magukat a 30% plussz munkától és az alkohol károsító hatásától. Akik kifizetik zokszó nélkül a hengerfej károsodását amit a magasabb égéshő okozhat.
Ha valaki ezt így beismeri, még tisztelem is érte. Aki nem az csak játszik a tűzzel.
Tudod vannak akik kecskét basznak, ettől még nem hiszem, hogy nekem az jó lenne és ki akarnám próbálni!

A tescos párizsit megvenni és megenni nem szégyen, inkább szomorú. De megdumálni, hogy jó az, egészséges és tápláló, hát az szintén olyan mint ez az E85 vagy a kecskebaszás...
Előzmény: Törölt nick (59666)
sumi19740807 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59667
De bizony ugyanolyan merész dolog azt is kijelenteni,hogy nem árt.
Lehet hogy árt,ezért is írtam hogy nincs tapasztalat.
De én olyat nem állítottam,vagyis nem tudok róla hogy azt írtam volna,hogy tankoljatok ilyet nyugodtan,mert nem árt az autónak.

"Meg lehet magyarázni mindent. Fillérbaszó vagyok, bármit betankolok ami ócsó, aztán ráfogom arra, hogy nem a pénz a kérdés, hanem van pár százezrem arra, hogy megtudjam kinek van igaza..."

Ha Te így gondolod,akkor legyen igazad:-)
Előzmény: Törölt nick (59666)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59666
"Nekem az álláspontom az,hogy hosszú távú tapasztalata senkinek nincs.
E tapasztalat hiányában merem azt írni,hogy merész kijelentés az,hogy kárt tesz az autóba."

És azt nem merész kijelenteni, hogy nem árt? Nem jobb a biztosra menni?

"Ha sonka senki nem tenne kísérletet,ha soha senki nem próbálni ki mást,akkor könyörgöm hogyan születnének új dolgok?"

Meg lehet magyarázni mindent. Fillérbaszó vagyok, bármit betankolok ami ócsó, aztán ráfogom arra, hogy nem a pénz a kérdés, hanem van pár százezrem arra, hogy megtudjam kinek van igaza...
Előzmény: sumi19740807 (59665)
sumi19740807 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 59665
Helló!

Nekem az álláspontom az,hogy hosszú távú tapasztalata senkinek nincs.
E tapasztalat hiányában merem azt írni,hogy merész kijelentés az,hogy kárt tesz az autóba.
Nyilván van egy ajánlott üzemanyag,melyet a gyár ajánl.
Ugyanígy van gyári gumiméret,vagy gyár által előírt olaj.
Én nem olyan ember vagyok aki minden egyes szarért előveszi a kézikönyvet,és fanatikusan azt be is tartom.
Ha sonka senki nem tenne kísérletet,ha soha senki nem próbálni ki mást,akkor könyörgöm hogyan születnének új dolgok?
A tapasztalat előtt szükség van "kísérletezésre"hogy reagál az autó más üzemanyaggal,mennyivel eszik többet,milyen a hangja stb...........
De ennél mélyebben nem látsz bele sem Te, sem egyikünk sem.
De elhiheted,hogy ezt a fórumot rajtad kívül sok 1000 ember olvassa,s akik még nem tankoltak soha ilyet,azok közül is lesz kik kipróbálják.
Sőt olyan is lesz,ki nap mint nap sok 100 km-t megy az autójával,s rendszeresen ezt tankol.
Nos,az ilyen emberek véleményére vagyok inkább kíváncsi ebben a témában.
Otthon a számítógép elől nehéz bármit is megjósolni,hogy mi fog történni.
Lehet előbb kirohad a karosszéria,mint esetleg a motor menne tönkre.
Linkelhettek akármit az E85-ről,ez mind csak találgatás.
Hozzáteszem,én magam is összesen talán háromszor tankoltam ilyen üzemanyagot,és általában több volt a sima 95-ös.
A tapasztalatom nekem is se ilyen,se olyan.
Olcsóbb az igaz,de többet is fogyaszt.
Én sem ebből fogok meggazdagodni,de nem is jelentem ki hogy káros,mert ha valaki azután azt írja nekem,hogy érvekkel támasszam alá,akkor nem tudnám.
Talán Neked vannak negatív tapasztalataid,vagy hallottad hogy valakinek beállt ettől a motor?
Ha igen,akkor ok,ha nem,akkor Te is csak tippelsz.
Óvatosságodat megértem,én is az vagyok,de akik itt ismernek tudják,hogy nem foglalkoztam a kocsim garanciájával sem,egyszer vittem kötelezőre.
Nem azért mert fillérbaszó vagyok,hanem mert szeretem csinálni.
A robogómat sem vittem szervizbe (amit elloptak),hanem szintén jómagam csináltam rajta ezt azt.
Szóval azért mert valaki picit bátrabb ilyen téren,még nem fillérbaszó.
A másik dolog,de lehet rosszul tudom.
A sima 95-ös benzin sem drágább az E 85-nél,csak,csak több rajta az adó.
A benzin az egy olcsó termék,de sajnos az adó az megemeli.
Az meg hogy ki milyen párizsit eszik,had legyen már magánügyük.
Tudod,egyszer fent,egyszer lent.
Végezetül nem kívánom Neked,soha ne kerülj olyan helyzetbe,hogy egyszer azt az általad említett disznószőrös,meg mittudom én már mit írtál parizert kényszerüljél megenni,és hálát is adsz az égnek,hogy ilyen lakomát kaptál.
Remélem hozzászólásommal nem bántottalak meg sem Téged,sem mást!
Előzmény: Törölt nick (59652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!