Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 14382

"Szakmai" körökben terjed az a nézet, hogy az Ebtv idei változásaiból (konkrétan a kereset és a keresőtevékenység definíciójából) az következik, hogy szabadság alatt is jár táppénz, illetve fordítva, a munkáltató táppénz alatt is kiadhat szabadságot.

 

Ez így van?

Ha igen, ez tényleg az idei változásokból következik?

Ha így van, akkor jár a szabadság idejére járó bér és a táppénz is egyszerre?

Medve Úúúúr Creative Commons License 2015.01.27 0 0 14381

Sziasztok!

 

A következő kérdésre szeretnék választ találni: a ktv. 1. sz. melléklete szerinti illetményrendszer alkalmazása esetén ha a köztisztviselő alapilletménye nem éri el a garantált bérminimum szintjét, akkor az kiegészítésre kerül.

Mi a helyes eljárás abban az esetben, ha közös képviselő-testületi határozatot hoztak arról, hogy a közös önkormányzati hivatal köztisztviselői egységesen 20% illetmény-eltérítésben részesülnek? Ebben az esetben az alapilletményt ki kell egészíteni a garantált bérminimum összegére és erre kell megadni az illetmény-eltérítést, vagy az alapilletmény kell eltéríteni és – amennyiben szükséges – azt kell kiegészíteni a garantált bérminimum összegére?

Martin07 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 14380

18 évi munkaviszonyt követően a munkáltató felajánlotta részemre a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetését. Indoklásul  a bizalom-hiányra hivatkozott, azonban semmilyen konkrét dolgot nem közölt ennek bizonyítására. 3 nap gondolkodási időt kértem, azonban másnap keresőképtelen állományba kerültem, mely jelenleg is tart. 

Természetesen a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére történt munkáltatói ajánlatot nem kívánom elfogadni, mivel ebben az esetben semmilyen anyagi dologra nem számíthatok.

Milyen hátrányokkal járhat, ha kérem a munkáltató általi felmondást? Bizonyíték hiányában fordulhatok-e keresettel a Munkaügyi Bírósághoz és van-e esélyem a per megnyerésére.

Szellemi munkát végeztem, köteles vagyok-e az alacsonyabb rendű, fizikai munkakört (mosónő, konyhai kisegítő, stb) elfogadni, ha igen, a munkabérem csökkenhet-e.

regenon Creative Commons License 2015.01.26 0 0 14379

Sziasztok!Ügyvédhez fordultam és ma fel is adtam a cégnek az azonnal hatályú felmondásomat.

Indokolás

 

Azonnali hatályú felmondásomat a 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvének 78§ (1) a. pontjára alapozom. Úgy gondolom, hogy a munkáltató a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegte így törvény adta jogom, hogy azonnali hatállyal felmondjak.Ebben pontokra szedve felsoroltuk a szabályszegéseket.

Memeri Creative Commons License 2015.01.25 0 0 14378

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

Kecskés 01 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 14377

Szia !

 

Kérdem Én ha folyamatosan követnek el ellened sikkasztást vajon az el évül ?

Én úgy tudom ha valaki ellop 1 zsák kukoricát tőlem , utána minden nap egyet az nem évül el. Mert rendszeresen üzletszerűen követi el .Javíts ki ha nem így van?    

Előzmény: Törölt nick (14376)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 14376

munkajogi követelés 3 évig peresíthető, a többi évet ne nézd.

azt nézd, meg, hogy az utolsó három évben mivel tudod bizonyítani az igazadat.

aztán döntsd el, megéri -e neked a hajcihő...

Előzmény: regenon (14375)
regenon Creative Commons License 2015.01.24 0 0 14375

a 183 hónapból amit ott dolgoztam 44 hónapot átnéztem a fizetési papírjaimon,tehát abból is csak a hétvégéket amit jutalomként számolt el ezen időszak alatt 210.996.-ft jött össze amivel átvágtak és ebben nincsenek benne a túlórák csak a hétvégék,és ez csak egy töredéke.

regenon Creative Commons License 2015.01.24 0 0 14374

Sziasztok!A bizonyíték a fizetési papírjaim amin sajnos jutalomként van feltüntetve és ez nem tudom elég e,a másik pont a január 2-9-ig dolgoztunk és ebben benne van a szombat és a vasárnap is de ez is jutalomként lesz feltüntetve de a leltár íven ott szerepel a dátum és a név is mármint a hétvégi napokon és ráadásul szombati napon még a könyvvizsgáló is ott volt.Sajnos jelenléti ívet kb 3 havonta írunk alá úgy hogy az már kivan töltve csak alá kell írni,amióta ott dolgozom a szabadságomat kb 3x írtam alá az irodavezető hamisítja alá a nevemet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 14373

Ha eddig ndm fizettdk ki, akkor most se fogjak.annyit tudsz tenni, hogy csinalsz egy kimutatast, bizonyitekokkal, es felszolitod oket a kifizetesre.

ha nem fizetnek, akkor munkaugyi pert inditasz.

ha nincs bizonyitdkod, akkor tanukat vihetsz, akik elmondjak, hogy ez volt a helyben szokasos ugymenet.

pert akkor indits, ha lelkiekben fel vagy ra keszulve, hosszu lesz, es a ceg mindent tgadni fog.

Előzmény: regenon (14371)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.23 0 0 14372

Bonyolult, majd utána kell nézni. Egyelőre a lényeg, hogy jól át lettél vágva és rendesen megkárosítva pénzügyileg.

 

Előzmény: regenon (14371)
regenon Creative Commons License 2015.01.23 0 0 14371

Sziasztok!Abban kérnék segítséget,hogy a munkáltatóm kötelez hétvégi munkára szombat ill. vasárnap a szerződésemben napi 8 óra a munkaidőm tehát heti 40 óra.A fizetési papíromon nem szerepel a hétvégi munka mint plusz munkanap a hétvégét jutalomként számolja el ami sajnos nem éri el a hétköznap kapott nettó béremet sem.Pl.ha hétköznap az 1 napra jutó netto bérem 6500.-ft a szombati ill vasárnapi napra kapok netto 4500.-ot és ezt már 2001 óta így van,egyébként a munka idő a szerződésemben 8-5-ig szól az 1 óra az ebéd idő amit még a 15 ott töltött év alatt soha nem használtam ki.A másik ez egy kereskedelmi cég a felvételemkor megmondták hogy túlóra van de nem fizetik sajnos van olyan hogy hetente   összejön 5-6 óra plusz.Jelenleg a felmondásomat töltöm és szabadságra küldtek 2 hétre mert annyi a szabadságom hogy nem akarják pluszban kifizetni, a tavalyi évről és az azt megelőző évekből 39 nappal zártam a 2014-es évet mert nem adták ki a tárgy évben.A kérdésem tudok e tenni valamit hogy ezeket a napokat elszámolják nekem mielőtt letelik a felmondási időm.

András80 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 14370

Munkáltatói felmondásnál van ilyen, Mt. 68.§. - munkaviszonyban.

"

68. § (1) A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik.

(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:

a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,

b) a beteg gyermek ápolása címén fennálló keresőképtelenség,

c) a hozzátartozó otthoni gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság."

 

Ha jól nézem (ez nekem is új), a Közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény ezt a szakaszt kizárja:

"38. §186 (1) A közalkalmazotti jogviszony tekintetében az Mt.-nek a munkaviszony megszűnéséről és megszüntetéséről szóló rendelkezései (X. fejezet) közül a 63–64. §, 65. § (1)–(2) bekezdés, 66. § (1)–(3) és (8)–(9) bekezdés, a 68–70. §, a 77. §, a 79. § és a 85. § nem alkalmazható."

Előzmény: fák,juh (14368)
András80 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 14369

1992. évi XXXIII. törvény

 

"

28. § (1) A közalkalmazott a határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyt lemondással bármikor megszüntetheti.

(2) Lemondás esetén a lemondási idő két hónap. Ezen időtartam egy részére, vagy annak egészére a munkáltató mentesítheti a közalkalmazottat a munkavégzés alól."

 

http://www.njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=17120.223434

 

 

 

Szerintem táppénz alatt is felmondhatsz. Bemész és nyilatkozol írásban, A/4-es papíron, vagy feladsz egy tértivevényes levelet. 

Ha személyesen adod le, következő nap az 1. nap, és két hónap múlva megszűnik a jogviszony.

 

Ha sürgős a kilépés, ráírod, hogy két hete valótlan tájékoztatást kaptál erről, szóban közölted a felmondási szándékod, és kéred, hogy ettől a naptól számolják a felmondási időd, és erre válaszoljanak írásban, hogy elfogadják-e írásban.

Ugyanúgy kérheted, hogy legyen közös megegyezés, egy adott napra, ha pedig ezt elutasítják (ezt nem kötelesek elfogadni), akkor tekintsék felmondásnak a nyilatkozatodat.

Előzmény: Memeri (14365)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.22 0 0 14368

Nem úgy van, hogy táppénz alatt is fel lehet mondani, de csak a táppénz lejárta után lép életbe a felmondás?

Előzmény: András80 (14367)
András80 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 14367

Munkavállalói felmondásnál miért nem "ketyeg" a felmondási idő?

Előzmény: bgly (14366)
bgly Creative Commons License 2015.01.22 0 0 14366

Meg kell nézni mit ír a:

 

- kollektív szerződés  vagy a

 

- munkaügyi szabályzat vagy a

 

- saját munkaszerződésed

 

 

Betegállomány alatt felmondhatsz, de nem ketyeg a felmondási idő

Előzmény: Memeri (14365)
Memeri Creative Commons License 2015.01.22 0 0 14365

Sziasztok!

Közalkalmazott vagyok, határozatlan idejű szerződéssel, jelenleg betegállományban. A héten megpróbáltam felmondani a munkahelyemen, de azt mondták, amíg betegállományban vagyok, nincs miről beszélni. Két kérdésem lenne: felmondhatok-e betegállomány ideje alatt? A másik: valóban két hónap a felmondási idő? Akárhogy keresgetem, 30 napot találok, de azt mondták, 2 hónap.

Nagyon köszönöm előre is!

M.

fák,juh Creative Commons License 2015.01.21 0 0 14364

Írásban is elküldheted a cég hivatalos címére tértivevényesen, vagy már elfogadható az e-mailben vagy sms-ben történő felmondás is abban az esetben ha beazonosítható pontosan a feladó és a címzett.

Előzmény: g49K3Ukv (14362)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 14363

ha van, akkor az cég ügyvédjének,

ha nincs, akkor menj be a rendőrségre, és kérdezd meg tőlük.

Előzmény: g49K3Ukv (14362)
g49K3Ukv Creative Commons License 2015.01.20 0 0 14362

Üdv!

 

 

Mit tehetek akkor ha felmondanék a munkahelyen de nincs kinek, mert a teljes cégvezetés és az összes admin dolgozó előzetesbe került tegnap?

 

Csak igen röviden: tegnap megjelent a cégnél a NAV, a TEK, a rendőrség, és a teljes vezetést, a helyettest, a könyvelőt, a bérszámfejtőt stb. mindenkit bilincsben vittek el, és ezer iratot dokumentumot számítógépet lefoglaltak.

Nem mondanak ilyenkor semmit, de annyit lehet tudni, hogy „különösen nagy értékben elkövetett gazdasági jellegű bűncselekmény” a vád.

Nem maradt senki a cégnél, csak a hozzám hasonló mezei melósok és takarítók portás.

 

Ma kinyitott a cég, de nincs vezető, nincs senki. Senki sem elérhető (gondolom, előzetesben nincs telefonálgatás).

Azonnal felmondanék, ilyen helyen nem maradok, de kinek és hogyan?

Kinek adjam a felmondásom? Ki adja oda a kilépő papírokat? Ki fizeti ki a maradvány bérem?

 

 

Köszönöm

fák,juh Creative Commons License 2015.01.15 0 0 14361

A hozzájárulásod nélkül nem vonhatja vissza. Ugyanis az emelt munkabéred a köztetek fennálló szerződés részét képezi, azaz megállapodtatok és a munkabéredre avonatkozólag is.

Előzmény: undertaker11 (14354)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.15 0 0 14360

Mazsolázgass, ugyanis egyelőre nem tudni, hogy esetedben mi a felállás. Ki a munkáltató, hogy szűnik meg a munkáltató (jogutód nélkül avagy sem), az új munkáltatódra milyen jogszabályok vonatkoznak.

 

Idézet a Munka Törvénykönyvéből:

 

"

A munkáltató személyében bekövetkező változás

36. § (1) A gazdasági egység (anyagi vagy nem anyagi erőforrások szervezett csoportja) jogügyleten alapuló átvételének időpontjában fennálló munkaviszonyból származó jogok és kötelezettségek az átadóról az átvevő munkáltatóra szállnak át.

(2)21 Felszámolási eljárásban

a) az (1) bekezdésben,

b) a 37. §-ban,

c) a 38. § (1) bekezdésében,

d) a 39-40. §-ban,

e) a 66. § (3) bekezdésében,

f) a 228. § (4) bekezdésében,

g) a 229. § (4) bekezdésében, valamint

h) a 282. §-ban

foglaltak nem alkalmazhatók.

37. § Az átadó munkáltató az átszállást megelőzően köteles tájékoztatni az átvevő munkáltatót az átszállással érintett munkaviszonyokból, valamint a versenytilalmi megállapodásokból és a tanulmányi szerződésekből származó jogokról és kötelezettségekről. A tájékoztatás elmaradása az átvevő munkáltatóval szemben e jogviszonyokból származó igények érvényesítését nem érinti.

38. § (1) Az átvevő munkáltató az átszállást követő tizenöt napon belül a munkáltató azonosító adatainak közlésével köteles írásban tájékoztatni a munkavállalót a munkáltató személyében bekövetkezett változásról, valamint a 46. § (1) bekezdésében meghatározott munkafeltételek változásáról.

(2) Amennyiben az átadó munkáltatónál - a 236. § (1) bekezdésében meghatározott munkavállalói létszám hiányában - üzemi tanács nem működik és üzemi megbízott megválasztására sem került sor, az átadó vagy - a munkáltatók megállapodása alapján - az átvevő munkáltató legkésőbb az átszállást megelőzően tizenöt nappal köteles az érintett munkavállalókat írásban tájékoztatni22

a) az átszállás időpontjáról vagy tervezett időpontjáról,

b) az átszállás okáról,

c) a munkavállalót érintő jogi, gazdasági és szociális következményekről, valamint

d) a munkavállalót érintő tervezett intézkedésről.

39. § Az átadó és az átvevő munkáltató egyetemlegesen felel az átszállást megelőzően esedékessé vált munkavállalói követelésért, ha a munkavállaló az igényét az átszállást követő egy éven belül érvényesíti.

40. § (1) A 70. §-ban és a 77. §-ban foglalt rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni, ha a munkavállaló a munkaviszonyát felmondással arra hivatkozva szünteti meg, hogy a munkáltató személyében bekövetkezett változás miatt a rá irányadó munkafeltételek lényeges és hátrányos megváltozása következtében a munkaviszony fenntartása számára aránytalan sérelemmel járna vagy lehetetlenné válna.

(2) A munkavállaló az (1) bekezdés szerinti felmondást - a 67. § (2) bekezdésében foglalt szabályok alkalmazásával - köteles megindokolni.

(3) A munkavállaló az (1) bekezdés szerinti felmondás jogát a munkáltató személyében bekövetkezett változás időpontját követő harminc napon belül gyakorolhatja."

 

 

"

A munkaviszony megszűnése és megszüntetése

36. A munkaviszony megszűnése

63. § (1) A munkaviszony megszűnik

a) a munkavállaló halálával,

b) a munkáltató jogutód nélküli megszűnésével,

c) a határozott idő lejártával,

d) a (3) bekezdésben meghatározott esetben,

e) törvényben meghatározott más esetben.

(2) A munkavállalót a munkáltató felmondása esetén meghatározott munkavégzés alóli felmentés idejére járó távolléti díjnak megfelelő összeg illeti meg, ha a munkaviszony az (1) bekezdés b) vagy d) pont alapján szűnik meg, kivéve, ha a felmentés tartamára a munkavállaló munkabérre nem lenne jogosult, vagy jogszabály másképp rendelkezik.

(3) Megszűnik a munkaviszony, ha a 36. § (1) bekezdése szerint jogügylet vagy jogszabály rendelkezése alapján a gazdasági egységet átvevő munkáltató nem e törvény hatálya alá tartozik.

(4) A (3) bekezdés szerinti esetben az átadó legkésőbb a munkaviszony megszűnését megelőzően tizenöt nappal köteles az érintett munkavállalót írásban tájékoztatni a megszűnés időpontjáról vagy tervezett időpontjáról és a megszűnés indokáról.

37. A munkaviszony megszüntetése

64. § (1) A munkaviszony megszüntethető

a) közös megegyezéssel,

b) felmondással,

c) azonnali hatályú felmondással.

(2) A megszüntetés okának az indokolásból világosan ki kell tűnnie. A megszüntető jognyilatkozat indokának valóságát és okszerűségét a nyilatkozattevő bizonyítja.

38. A felmondás

65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.

(2) A felek megállapodása esetén - legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig - a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg.

(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap38

tartama alatt.

(4) A (3) bekezdés szerinti védelem alkalmazása szempontjából a felmondás közlésének, csoportos létszámcsökkentés esetén a 75. § (1) bekezdés szerinti tájékoztatás közlésének időpontja az irányadó.

(5)39 A (3) bekezdés a) és e) pontban meghatározott körülményre a munkavállaló csak akkor hivatkozhat, ha erről a munkáltatót tájékoztatta.

(6) A (3) bekezdés c) pontban meghatározott védelem az anyát illeti meg, ha a fizetés nélküli szabadságot mindkét szülő igénybe veszi.

66. § (1) A munkáltató felmondását köteles megindokolni.

(2) A felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet.

(3)40 Kizárólag

a) a munkáltató személyében bekövetkező változás,

b) a 99. § (3) bekezdése vagy a 135. § (4) bekezdése szerinti megállapodás munkavállaló általi felmondása

nem szolgálhat a munkáltató felmondásának indokául.

(4) A munkáltató a nyugdíjasnak nem minősülő munkavállaló határozatlan tartamú munkaviszonyát a munkavállalóra irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt éven belül a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával indokolt felmondással a 78. § (1) bekezdésében meghatározott okból szüntetheti meg.

(5) A (4) bekezdésben meghatározott munkavállaló munkaviszonya a munkavállaló képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő okból akkor szüntethető meg, ha a munkáltatónál a 45. § (3) bekezdése szerinti munkahelyen nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja.

(6) Az anya vagy a gyermekét egyedül nevelő apa munkaviszonyának felmondással történő megszüntetése esetén a gyermek hároméves koráig a (4)-(5) bekezdésben foglaltakat kell alkalmazni, ha a munkavállaló szülési vagy a gyermek gondozása céljából fizetés nélküli szabadságot (128. §) nem vesz igénybe.

(7) A munkáltató a rehabilitációs ellátásban vagy rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló munkaviszonyát a munkavállaló egészségi okkal összefüggő képességével indokolt felmondással akkor szüntetheti meg, ha a munkavállaló eredeti munkakörében nem foglalkoztatható tovább és a munkavállaló számára állapotának egészségi szempontból megfelelő munkakört nem tud felajánlani, vagy a munkavállaló a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el.

(8) A munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt felmondással megszüntetheti

a) a felszámolási- vagy csődeljárás tartama alatt vagy

b) a munkavállaló képességére alapított okból vagy

c) ha a munkaviszony fenntartása elháríthatatlan külső ok következtében lehetetlenné válik.

(9) A munkáltató a határozatlan tartamú munkaviszony felmondással történő megszüntetését nem köteles indokolni, ha a munkavállaló nyugdíjasnak minősül.

67. § (1) A munkavállaló határozatlan idejű munkaviszonyának felmondását nem köteles indokolni.

(2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."

Előzmény: dzs.anya (14358)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 14359

Nem ismerem a konstrukciot, ki a munkaltato? Az orvos?

Előzmény: dzs.anya (14358)
dzs.anya Creative Commons License 2015.01.15 0 0 14358

Szép napot mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni a következőhöz.

Történet a következő: Háziorvos(egyéni vállalkozó) mellett dolgozom,mint alkalmazott(körzeti nővér) ,határozatlan idejű szerződéssel,19 éve.A főnököm elmegy márciustól nyugdíjba.Az új főnök jelöltem,azon kívül,hogy még nem írtunk semmi papírt semmiről, ragaszkodik hozzám(hiszen nem ismer semmit és senkit).Az én munkahelyem nem változik, a munkaköröm nem változik...tulajdonképpen semmi sem változik, "csak" a főnököm.Mire kell figyeljek az új szerződés aláírásakor, hogy az elmúlt 19 évem nehogy semmibe menjen? Lehet,hogy azt mondja 2 hónap után,hogy viszont látásra...benne van a pakliban....annyit már jelzett felém,hogy azt a bért nem tudja (nem akarja) megadni,amit eddig kaptam.Nem én akartam változtatni,tőlem függetlenül, kívül álló okok miatt változnak a körülmények,még ha "minden" marad is a régi..... Két kiskorú gyerekkel nem szeretnék pórul járni.

Köszönöm a segítőkészséget.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 14357

gondoltam is rád közben:)

Előzmény: zsanna (14355)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 14356

nem

Előzmény: undertaker11 (14354)
zsanna Creative Commons License 2015.01.10 0 0 14355

Köszönöm, nekem hasznos ez így összefoglalva.

Előzmény: Törölt nick (14352)
undertaker11 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 14354

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha eddig a munkáltatóm egyoldalúan írásos tájékoztatással emelt fizetést, de munkaszerződés módosítás nélkül, akkor ezeket az emeléseket egyoldalúan visszavonhatja-e?

fák,juh Creative Commons License 2015.01.09 0 0 14353

Nincs már olyan, hogy fizetett ünnep.

 

A munkakör jellegétől sok minden függhet.

 

http://www.adosziget.hu/szakmai-cikk-archivum/berszamfejtes/256-munkaszueneti-napon-toerten-munkavegzes-szabalyozasa-.html

 

102. § (1) Munkaszüneti nap: január 1., március 15., húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25-26.

(2) Munkaszüneti napra rendes munkaidő a 101. § (1) bekezdés a)-c), g)-h) pontban meghatározott esetben osztható be.

(3) A munkáltató vagy a munkakör akkor minősül a munkaszüneti napon is rendeltetése folytán működőnek, ha

a) a tevékenység igénybevételére a munkaszüneti naphoz közvetlenül kapcsolódó, helyben kialakult vagy általánosan elfogadott társadalmi szokásból eredő igény alapján, vagy

b) baleset, elemi csapás, súlyos kár, továbbá az egészséget vagy a környezetet fenyegető veszély megelőzése vagy elhárítása, továbbá a vagyonvédelem érdekében kerül sor.

(4) A munkaszüneti napra vonatkozó beosztási szabályokat kell megfelelően alkalmazni, ha a munkaszüneti nap vasárnapra esik, továbbá a húsvét- és a pünkösdvasárnap tekintetében.

(5) Felhatalmazást kap a foglalkoztatáspolitikáért felelős miniszter, hogy - legkésőbb a tárgyévet megelőző év október 31-ig - az általános munkarendben foglalkoztatott munkavállalók munkaidő-beosztásának a munkaszüneti napok miatti változtatását évenként rendeletben szabályozza. Ennek során vasárnap nem nyilvánítható munkanappá és a változtatásnak azonos naptári hónapra kell esnie.56

 

 

Egyébként átolvasásra javaslom:)

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200001.TV

Előzmény: szazsa71 (14349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!