Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27968

Valamit félreértesz, vagy szándékosan nem akarsz megérteni. A 7.5J-os légpuskádat szerelve, javítva - ahogy korábban írtam mókolva mert látom ez neked tetszik :-) - milyen tényállást is valósítasz meg? Ne azt magyarázd, ha átlövök, meg ha erősebb, ha szimplán csak a törvényeknek megfelelő erejű fegyveremet szerelem, na az melyik tényállás? Meglepődnék ha rátalálnál a Btk-ban :-D 

Előzmény: Blue_Sky_007 (27956)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27967

LG Magyar, és a kínai bőrözések is jók hozzá.

Itt válogathatsz. http://bolthely.hu/ferfiakjatekboltja/lista/5099841344x2b_FEG_alkatreszek

 

 

Előzmény: Srécike' (27965)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27966

Á már érthető... ti csak a fegyvertörvényt ismeritek a végrehajtására vonatkozó 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet

a fegyverekről és lőszerekről is nagyon hasznos olvasmány ám, és ha beleolvastok a A fegyver gyártására, forgalmazására, javítására, hatástalanítására, kiállítására vonatkozó szabályok című fejezetbe és a hozzá tartozó 3-as és 4-es mellékletbe, akkor rögtön eljő a megvilágosodás, hogy a hatósági engedélyezés ezen tekintetben a javítási tevékenységre - mint szolgáltatási tevékenységre, hogy érthető legyen - vonatkozik és nem a saját 7.5J-os légpuska szerelésére. :-)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (27958)
Srécike' Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27965

Üdv az uraknak!

Olyan problémám lenne, hogy hozzám került javításra az egyik kollégám Izs 38 típusú légpuskája egy kis dugattyú tömítés problémával. Az lenne a kérdésem, hogy melyik légpuska tömítése kompatibilis hozzá? Vagy honnan lehetne eredet tömítést szerezni hozzá megfizethető áron? Előre is köszönöm a válaszokat!

python 357 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27964

:))))))))👍👍👍!!!

Előzmény: huta50 (27960)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27963

Jónak néz ki! A halbőrözés meg extra a kategóriájában! :-)

Előzmény: .psp (27932)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27962

Ha mestere vagy a megeresztésnek, akkor hajrá! :-)

Előzmény: Törölt nick (27926)
huta50 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27961

Jogos!

Előzmény: janek666 (27959)
huta50 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27960

A kettélőtt gyufaszál fórumtárshoz csatlakozva:

Nem akarlak elkeseríteni, de a törvény  a légfegyver javításával kapcsolatban egyértelműen fogalmaz:-)

 idézet a, 2012. évi XIII. törvényből, ami módosította a lőfegyverekről és lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. törvényt

3. § (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:

b) a festéklövő fegyver, a gáz- és riasztófegyver, a gáztöltény, a riasztótöltény, a vaktöltény, a légfegyver, a lőszerelem, a színházi fegyver gyártásához, javításához, forgalmazásához,

c) a tűzfegyver, a lőfegyverdarab, az e törvény alapján lőfegyvernek minősülő légfegyver, a színházi fegyver, a lőszer, a lőszerelem és a hangtompító

A b, bekezdés alapján a 7.5 Joule alatti légfegyver javításához is rendőrségi engedély szükséges, és nincs kikötve,hogy csak a vállalkozóknak.

Mindenkinek szuverén joga, hogy értelmezi a törvényt, egy biztos, ha vádemelésre kerül a sor az ügyészség a leírtak alapján cselekszik. Az ember eldöntheti hogy javít-e, vagy nem, vagyis törvényszegő lesz, vagy nem. Valószínű hogy kis hazánkban van egy pár törvényszegő, de azok nem feszegetik ezt a témát egy fokozottan moderált fórumon.:-DD

Előzmény: Törölt nick (27954)
janek666 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27959

Felhasználó barát, hazai légfegyver törv

 

Miért is nem ott jogászkodtok?

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27958

Hát nem. A törvény nem is említi, hogy vállalkozásszerűen akarsz-e fegyvert javítani vagy nem, egyszerűen javításról ír. Attól, hogy hozzágondolod a vállalkozást, attól még a törvény nem változik meg. Egyébként a fegyvertörvényből szó szerint idéztem, így nem a saját meglátásom. A saját meglátásom: ha a saját fegyveredet javítod, az okés, ha másét az már necces. Ha a saját fegyveredet, amit javítottál, átadod valakinek használatra és az illető a fegyver hibás működése miatt sérülést szenved, akkor is gáz van. Jön az igazságügyi szakértő és ha megállapítja a javítás tényét. akkor kezdődnek gondok.

 

Előzmény: Törölt nick (27954)
spartaboy Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27957
És akkor az utolsó tizen egy kettö hsz böl kiderül hogyan is javítsátok meg az elronlott puskákat gyerekek :DDD
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27956

A "mókolás" kifejezést szerintem nehéz értelmezni a törvény keretei között. Ha van tényállás azt lehet.

Ha a Te szavaiddal élve mókolod a pukkádat és véletlenül koppan a lövedék a szomszéd ablakán akkor lesz tényállás, és a szagértő bácsi eldönti, hogy a pukkád azt most lég vagy lő fegyver (és hogy ez a Te mókolásod következménye vagy sem). És a kedves kékruhás bácsi vagy néni ez alapján fogalmazza meg amit kell. szvsz

Előzmény: Törölt nick (27955)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27955

Itt a teljesen legális 7.5J-os fegyverekről volt szó amúgy, de eléggé meglepne ha olyan "patronos" létezne, ami nem lépi át a 7.5 J-t. 

Igazából érthetetlen számomra, hogy milyen ügyész és milyen cselekmény miatt lépne velem kapcsolatba ha a 7.5J-os puskám mókolom, de ha leírnád nem kellene keresgetnem a Btk-ban. :-) 

Előzmény: Blue_Sky_007 (27953)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27954

Nagyon jó meglátás, de ez pont arra vonatkozik, ha valaki légfegyvereket akar javítani vállalkozás szerűen. 

Hogy érthető legyen, én is megcsinálok sok mindent a kocsimon ami teljesen Ok, DE ha más járműveit akarom javítani ahhoz már bizony megkövetelik a szakmai végzettséget, ami megint csak OK.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (27951)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27953

Még egy dolog aztán befejeztem. A hatalom azt vizsgálja elsőre, hogy a társadalomra való veszélyessége milyen az adott cselekedetnek.

 

És akkor most példa innen a fórumból, amit én olvastam és ugye papír meg toll....

 

Slavia 631 patronost,cserélnék távcsőre. kp.30000ft. Ebben az árban nagyjából.

 

Erre azért illene "ugrania" a hatalomnak.

 

Egy csőbarnítás zsugorcsővel, vagy nézőke csere nem az a kategória, ami szót érdemel, vagy veszélyes lehet a társadalomra.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27952

Te is tudod, hogy dobálózhatunk itt kiragadott részletekkel, meg értelmezésekkel. Az ügyészség dönti el, mi alapján emel vádat, a bíró, hogy mi alapján ítél el, és az ügyvéded, hogy mit talál ki a mentségedre.

Amíg nem történik baj, amíg nem kerül a látómezőbe valaki, addig lehet értelmezgetni. De itt is emlegettek többen már "átalakított" sláviát, ami ha kicsit megkapargatják, szerintem bőven belefér egy vádemelésbe.

 

De hidd el tudom mi a légfegyver, lőfegyver és fegyver közötti eltérés. Az egyikből a másikba az átmenet csak kreativitás és vádemelés kérdése. szvsz

Előzmény: Törölt nick (27950)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27951

Csak a tiszánlátás végett:

A HATÓSÁGI ENGEDÉLYEZÉS SZABÁLYAI

 

3. §32 (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:

a) a lőfegyver, a lőfegyverdarab (a továbbiakban együtt: lőfegyver), a muzeális lőszer kivételével a lőszer, a flóberttöltény gyártásához, javításához, forgalmazásához, a lőfegyver hatástalanításához, a lőfegyver kiállításához és a házilagos lőszerszereléshez és -újratöltéshez,

b) a festéklövő fegyver, a gáz- és riasztófegyver, a gáztöltény, a riasztótöltény, a vaktöltény, a légfegyver, a lőszerelem, a színházi fegyver gyártásához, javításához, forgalmazásához,

Előzmény: Törölt nick (27950)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27950

Ja , annyira pongyola, hogy a törvényalkotók is így határozták meg :-D

"17. lőfegyverjavítás: a rendeltetésszerű használatnak meg nem felelő lőfegyver fegyverrészének ugyanolyan alkatrészre történő kicserélése, a lőfegyver irányzékán - a rendeltetés szerinti beállítás, illetve a tartozékok rendeltetésszerű, a körülményekhez igazodó cseréje kivételével - végrehajtott módosítás, továbbá a lőfegyver működőképességének helyreállítása;"

Látom kicsit elvesztél a fogalmak között de segítek, amiről mi beszélünk az az a  légfegyver, ami fegyver ugyan, de nem minősül lőfegyvernek. Olyat, hogy 7.5 J alatti lőfegyver nem tudsz készíteni Slavia-ból, mert az a határ.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (27949)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27949

Ez a jég vékony, és a fogalmazásod pongyola. Jogilag mindenképpen.

A légfegyver "módosítása" már ha szó szerint vesszük, akkor lehet engedélyköteles, vagy illegális. Ugyanis lehet 7,5J alatti lőfegyvert is eszkábálni a papa rozsdásodó sláviájából és máris ott állsz a bíró előtt.

Előzmény: Törölt nick (27948)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27948

No para Fanatiek, de melyik törvény tiltja a 7.5 J-os puskád - nem a teljesítmény növelést érintő - módosítását?

Előzmény: Fanatiek (27946)
python 357 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27947

Senki nem mondta,-hogy provokátor vagy!!!!!!.....

De aki pár hozzászólás után "kényes" témákról kérdez,-akkor beindul a topic önvédelmi reflexe!!!!.....

És ez így van jól szerintem!:)))

Ha már megismertünk a hsz.-eid alapján, -akkor biztos 

jobban megnyílnak a srácok,- de ehhez több idő kell,-gondolom ezt megérted!!!

És akkor is szerintem privátban kell elvben bizonyos lehetőségekről eszmét cserélni!!!

Nincs itt bigott falkaszellem,- óvatosság viszont igen!!!:)))

Üdv:Gyuri"bácsi"- budapesti lakos.........;-)

 

 

 

Előzmény: Fanatiek (27945)
Fanatiek Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27946

Bocsánatot kérek! Az ólom repül ki a csőből én hsz-írása közben golyónak emlékeztem. Mégegyszer elnézést Bildiri!

Előzmény: Törölt nick (27942)
Fanatiek Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27945

Tiszteletem Uraim! (python 357-nek is szól)

 

Nagyon OFF:

Már megint kezdődik a "hülyeség". Nem csináltam eddig semmit a leírtak alapján. Miért ne tudnám mitől röppen ki a "gyolyó" ami szerintem lövedék és nem én kezdtem kötözködni.

Eddig többször kérdeztem már ebben a fórumban és mindig ez a vége. Normálisan kérdeztem úgy hogy tisztában voltam azzal hogy nem törvényes kategória. Én állok elébe a rendőröknek is, jöjjenek és nézzenek szét. A lényeg uraim hogy kezd hogy aki pcp tartály gyártásról irogat ami ugye ha rosszul csinálják robbanásveszélyes és ráadásul ha olyankor adja meg magát amikor vannak az oinózus emberke körül na az a veszélyes. DE AKKOR MEG MIÉT NEM AZT SZEKÁLJÁTOK AZZAL HOGY ANALFABÉTA AZ EGÉSZHEZ MEG TÖRVÉNYTELEN MEG FIGYELNEK BENNÜNKET A KÉKEK!!!! Keressem meg hogy hány oldalon keresztül volt taglalva a téma és senki nem SZÓLT HOGY NEM KÉNE!!! Neki lehet a másiknak nem. Ráadásul a a tegnapi volt az első olyan hsz-em amiben olyanról kérdeztem ami nem jogtiszta de nem azért mert buherálni akarom hanem TISZTa KÉPET KAPNI ARRÓL HOGY MIT SZABAD OTTHON MÓDOSÍTANOM ÉS MIT NEM! Provokátornak is hívhattok de arra jöttem rá hogy ez a társaság nem segítőkész minden tekintetben. Tudom hogy sok a hülye aki olyat szeretne amit nem szabad és próbáltok vigyázni arra hogy mindenki törvényes kereteken belül biztonságosan használja is "viselje" légpukkját". De nem kellene azonnal általánosítani, hogy nézd már megint egy provokátor, mondjuk meg neki a tutit, hogy hülye meg nem ért hozzá és huzzon innen mert ezt mi nem akarjuk itt látni. Az ember okos amíg magában van, de tömegben hisztissé és butává válik. Ne legyen már ilyen a társaság, akinek meg nem inge... 

(Biztos lesz aki elküldene melegebb éghajlatra emiatt, a hsz-miatt. kérem a szöveg többszöri elolvasását. Senkit nem akartam megbántani, nem provokálok csak választ/véleményt szerettem volna kapni.) Törvénytelen dologról meg soha többet nem fogok kérdezni, mert mindenki homokba dugja a fejét. Aki személyesen akar erről beszélni az írjon mailt és megbeszélük egy találkát mindenkinek állo elébe. Üdv. Bárkányi Roland Pusztaszeri lakos

Előzmény: Törölt nick (27942)
P.Pi Creative Commons License 2014.04.22 0 0 27944

BSA supersportból kiszerelt theoben gázrugót elcserélném ugyanebbe a fegyverbe való rugóra rugóvezetőkkel.

 

Üdv

python 357 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 27943

Bármit,- amit teszel a puskáddal a TE felelősséged!!!!

Csak nem kéne ezt itt nyilvanosan boncolgatni, mert

 mi itt fokozottan figyelve vagyunk valakik által,-ha érted mire gondolok!!!!!:))))))

Előzmény: Fanatiek (27938)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 27942

Azt, hogy törvénytelen lenne bármilyen szabadon tartható 7.5 J-os légfegyver mókolása - ami persze nem az erejét illeti - szerintem szimpla butaság, VISZONT, aki azt sem érti mitől röppen ki a végén az ólom az SEMMIHEZ ne nyúljon. 

Előzmény: Fanatiek (27931)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 27941

"Nem értek a focihoz".

Előzmény: Fanatiek (27938)
.psp Creative Commons License 2014.04.22 0 0 27940

Ja és FÉM az elsütőbillentyű is :-))

Előzmény: spartaboy (27935)
.psp Creative Commons License 2014.04.22 0 0 27939

Oszt' nem kéne nyilvános  fegyveres topikon buzergálni az oroszlán bajszát:-)

Előzmény: Fanatiek (27938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!