Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mézengúz69 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 244

Most volt cserélve a váltóban Mondeo elöször 10 év után olaj cserélve plusz belekerült egy Xadó felújító gél is. Eddig sem volt hangos de most mintha nem is lenne a váltások is puhábbak, finomabb lett az egész már megérte.

Előzmény: danidoki (241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.28 0 0 243

Én adtam a váltóba is, a sprayt, de lehet rosszul tettem, mivel nem a feltöltőcsavaron keresztül, hanem a váltó tetején lévő levegőző nyíláson. Szerintetek ott is lejuthatott a cucc?

Mukibá Creative Commons License 2012.02.28 0 0 242

Én az 5-ös váltómba xadó sprayt fujtam,azóta könnyebben lehet  vele váltani és csendesen dolgozik. autómatába is alkalmaztam , mintha felujitották volna olyan lett .

Előzmény: danidoki (241)
danidoki Creative Commons License 2012.02.27 0 0 241

Én arra lennék kíváncsi, hogy a xadónak a váltóadalékai mennyire hatásosak és elsősorban mire gyakorlati szempontból...

 

Van egy autóm, aminek az 5-ös fokozata kicsit fütyül...Általában senkit nem idegesít, engem igen. Gondolom  a nevezett adalék rontani nem fog...

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.16 0 0 240

Nos, sajnos pár hónappal a xado kezelés (öblítő+3 tubus revitalizáló) után a termosztát és a hűtőrendszer hibája miatt meg kellett bontani az egész motort, egyúttal tömítéseket is cseréltünk.

A szerelő nem  hitt a szemének, a 4 hengerből 3 csilli-villi, mintha új lenne. A negyediknél volt tömítés gond, talán víz is került ott a rendszerbe, így az nem volt annyira csicsa. A kocsi 11 éves.

Engem meggyőzött.

 

 

ottofon Creative Commons License 2012.02.12 0 0 239

Igen, pár hete vettem xado olajat meg adalékot is. Már benne van, még semmi eredmény. 400km van benne azóta. A fogyasztásom drámai módon megnőtt (10-15%). Persze ez lehet a hideg miatt is. Hidegen ugyanojan hangos vagy még hangosabb. Igaz mindig minusz 10-ben indulok reggel. Ha lesz eredmény úgy is beszámolok.

Előzmény: Mukibá (238)
Mukibá Creative Commons License 2012.02.11 0 0 238

Üdv ne metabondot használj hanem xadó-t az érezhetően sokkal jobb. Régen én is azt használtam ugy ,hogy tudom miről beszélek. Tegyélbele 3db.t  meg látod a különbséget.

Előzmény: ottofon (237)
ottofon Creative Commons License 2012.01.21 0 0 237

eladnám a sértetlen, számlával igazolt Metabond M adalékomat 8500 Ft-ért. Bp-n személyes átvétel. Posta 700 Ft.

Előzmény: ottofon (236)
ottofon Creative Commons License 2012.01.17 0 0 236

Vettem egy hete egy Metabond M adalékot. Viszont ahol vettem ott nincs Metabond gold, és nekem az kéne. Azt hallottam hogy 50000-t futott uj dizel autóba jobb a gold. Ha van itt kereskedő ráfizetnék egy ezrest és a későbbiekben tőle venném a termékeket. Légyszi jelentkezzen valaki.

Mézengúz69 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 235

Egy kis "adalék" az adalékhoz.

Nyáron vettem egy 2l diesel mondeot akkor adtam neki egy nyári szabadság nyaralás alkalmával egy 3-as kúrát úgy is sokat mentünk vele. Igazából nem sok változást tapasztaltam kicsit jobban húzott kb fél lityóval kevesebbet evett. Aztán most beraktam még egy tubust. No ennek már volt hatása elcsöndesedett még jobban húz egyszerűen sokkal finomabban megy fogyiról még nincs adatom. Úgy látszik ekkora motorhoz lehet, hogy nem elég a 3 tubus. 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 234

Ugyanez van nálam is , épp ma kapja meg a vitaflusht az olajcserénél.

Bár hozzáteszem, hogy az eddigi téli fogyit a tavalyival nem ajánlatos összehasonlítani. Majd ha lesznek -10 fokok, akkor lesz reális.

 

Előzmény: kiafenevagy (233)
kiafenevagy Creative Commons License 2012.01.06 0 0 233

Urak!

 

Sok a vélemény , a találgatás ,a kérdés.

Most jöjjön egy tapasztalat.

12 éves 1.3-as Suzuki Swift mely 95000km-t futott ,kapott tőlem egy 3-as Xado kúrát(az autó nem sokat ér,ergo lehet kísérleti darab)

Fogyasztás Budapesten járva előtte (télen) 8,6l/100km, utánna 7,2l/100km. A motor járása kisimult,alapjárati fordulata lecsökkent,járása csendessé vált,a nyomatk alacsony fordulatszámon megnőtt.Olajat nem fogyaszt,rendellenesség nincs. Eddig 8500km-t futott Xado-val!

Lelkes lettem és kedvelt Saab 9-5-ömet(2,3 turbo benzines,10éves 220000km futás) is megkínáltam a szerrel,azóta4500km-t futott.

A jelenség tökéletesen megegyezik az Swiftével, a fogyasztáscsökkenés 12,6 ról 10,7-re alakult városban.

Nekem bevált.

negativ0001 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 232

"Biztos marad benne 1 kevés fémkerámia."

nem femkeramia van benne, hanem cxsak keramia, majd attol lesz femkeramia hogy beleotvozodik a keramia a fem feluletebe, az olajban levo femkopadekkal egyutt es ezt hivjak a ruszkik Cermet-nek.

En egy 500cc negykerekube raktam bele direkt a 4 utemuhoz valo kis adalekjukat es 250km megtetele utan nagyon harapott a masina. Eredeileg mar 10.000km volt benne.

Előzmény: KRISSztus (225)
negativ0001 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 231

Leghamarabb a rovid utak miatt alakul ki ez a hab, foleg ha 10km-nel kevesebbet jarsz. Na de ha megint fogy a futofolyadek, akkor erdemes megnezetni, hogy hova tunik el a viz.

Előzmény: krit (228)
vwopel Creative Commons License 2011.12.09 0 0 230

Lehet hf-es is de lehet csak a kondenzvíz csapódik ki.

rövid utak, nem kellő bemelegedés, hideg idő, stb.

Egy biztos, ez nem Motorolaj adalék(ok):-DD

Előzmény: krit (228)
huruszkusz Creative Commons License 2011.12.09 0 0 229

Hengerfejes:)Szerintem vidd vissza és nézesd meg.

Előzmény: krit (228)
krit Creative Commons License 2011.12.09 0 0 228

Sziasztok!

 

Év elején vásároltam egy Hyundai i 10 szgk.-t. most, 3000 km megtétele után, az olajbeöntő sapkát levéve,(annak belső oldalán), fehéres színű, nyálkás páralecsapódást észleltem. Kérdésem, hogy ezt mi okozhatja?

A hűtőfolyadék kiegyenlíő tartályából kb. 1 dl csökkenés észlelhető.

 

A választ előre is köszönöm.

KRISSztus Creative Commons License 2011.10.08 0 0 227

Passz.
A 2ő együtt nem trutymákolódik össze???? 

Előzmény: Rock me Amadeus (226)
Rock me Amadeus Creative Commons License 2011.08.30 0 0 226

Gondolkodom én is a xadon, csak nem tudom, hogy 3 kis tubust vegyek  vagy pedig az új 1 stage-t.

Van még ötezer km az olajcseréig, megvárjam vele a xadot? Most van a motorolajban prolong.

 

Előzmény: KRISSztus (225)
KRISSztus Creative Commons License 2011.05.12 0 0 225

Nos, eltelt a 3.ik tubus óta bő 1600km. Azóta nem vettem észre nagy változást. 
Jól ment az autó, nem volt kifogásom ellene, bár lehetett volna erősebb is.
Aztán rájöttem volt még 1 tubusom tartalékban és ezt beleöntöttem, járattam pár percig alapjáraton aztán mentem vele kb 15 percet úgy hogy közben leszabájzásig és kegyetlen motorfékezésekkel megnyúztam a száját.
Most nagyon jól megy. Már nagyon alacsony fordulaton is lett ereje. Mostmár elégedett lettem vele.
Egyébként számolgattam mire elég a 3 tubus. Elvileg 3*9ml vagyis 27 gramm kopadég pótlására elég.
1 átlag 1.8as dízelben évente 2 max 3 gramm kopadék távozhat. (Ez általában egy 10000km-es csereperiódus, vagy több...)
Szóval ezzel ki is lehet valamennyire számolgatni a kopás mértékét.
Az én autóm nagyon erőtlen volt, 125000km-el. Ez kb 12.5*2 gramm (25)   vagy 12.5*3 gramm (37) mértékű kopásra eshetett.
Én 4*9grammnyit (36)  pótóltam most elvileg. 
Elvileg...
Bár csalóka azért a tubus is mert totál kinyomni a tartalmát nem lehet. Biztos marad benne 1 kevés fémkerámia.

Robogóban is kipróbáltam a kismotorohkoz való adalékukat. Háát, ott nagyon nem vettem észre semmit. -.- 

KRISSztus Creative Commons License 2011.04.28 0 0 224

A kismotorokhoz való gél tényleg olcsóbb és kicsivel több is a mennyisége mint a 9ml-is tubus kiszerelésének.
A kis tasakos gél (3*4.5ml) sokkal folyékonyabb állagú, piros színű trutyi ami azért is ien mert 2 üteműekhez is használható. (Keverednie kell benzinben és olajban is).
Nemtudom autóban hogy teljesítene 1 ien, de szerintem nem annyira használható nagyobb ccm-es motorokban mint autókban.
A Ruszki oldalon nagyon sok féle termékkel lehet találkozni és soknak másféle keménységű a képzett anyaga ha jól láttam.
Talán ezért is van külön benzineshez és dízelhez is ien fémkerámia cucc.
A kismotor inkább pörög és nincs akkora erő hatások mint 1 személyautó motorjában vagy 1 nagy furgon motorjában, tehát eltérő minőségű adalékolást is igényelnek.
Persze ez csak feltételezés, lehet attól még ugyan olyan jól műköik! :S

vinyleone Creative Commons License 2011.04.28 0 0 223

Mert ez motorkerékpárokhoz, fűnyírókhoz, benzinmotoros kisgépekhez való. Én használtam a fűnyírónkhoz, és jelentősen csendesebb, erősebb lett.

Előzmény: Rock me Amadeus (222)
Rock me Amadeus Creative Commons License 2011.04.26 0 0 222

http://olajshop.hu/csoport/adalek/xado/revitalizalok_/gel_kis_motorokhoz/3x4_5_ml/details ez az adalék mennyiben más a normál xado adalékhoz képest?

Mivel ez másfélszer annyi, mint a sima, viszont fele annyiba kerül.

 

 

vwopel Creative Commons License 2011.04.25 0 0 221

""mit gondoltok fog segitteni???""

 

ez matek???

xadó+zaj=csend

mert akkor: csend-zaj=xadó ;)

 

tedd bele,.... és írj

Előzmény: kriszgb (220)
kriszgb Creative Commons License 2011.04.25 0 0 220

Hello...

Olajat kell cserelnem a valtoban,mert hallani az 1-2-3-as fokozatot,nem nagyonn de hallani,,rendeltem xado valtoolaj adalekot,mit gondoltok fog segitteni???

ganjaninja Creative Commons License 2011.04.02 0 0 219

Jó esetben nem ártanak ezek a löttyök...

Ha valaki becsülettel cseréli az olajat, gyertyát,légszűrőt és nem kannás mutyit tankol (bár már kúton is kaphatsz vackot...és még át is vernek) és a minőségre is odafigyel...azt nem érheti meglepetés. (persze a szervízekben és kutakon megmalmozott olajat nehéz kiszűrni)

1.6/8 octávia fél milla a motorban de még nem mérhető olajfogyasztás. kezdettől 5/40 olajjal töltve.(igaz a harmadik váltó van alatta...de a konstrukciós hibkat és vacak alkatrészeket előre ne lehet látni.

 

..és még valami...aki sokat döcög dugóban...cserélje sűrűbben a mézet...mert alapjáraton nem mér a km óra :)

..amúgy pedig LONG LIFE olaj...az egy vicc!:)

KRISSztus Creative Commons License 2011.03.29 0 0 218

Az eddigi hozzászólásokból és tapasztalatokból adódóan van rá megoldás.
A legolcsóbb a MoS2 adalék ami az olajfogyasztást is csökkenti és kisebb lesz a motorkopás, stb.
A másik a költégesebb Xadó Revitalizálok ami nem kevés pénz és időt igényel.
Vannak külön olajfogyasztáscsökkentő adalékok (Oil Stop) amiket a tescótól kezdve bármelyik autósboltban találhatsz...

clio001 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 217

Sziasztok.

Hamarosan olajcserét fogok végezni a kocsimon. Valami jó olaj pld.:Castrol fog belemenni.

 

Van egy kis olajfogyasztásom. Szeretnék az oljahoz valami olajadalékot tenni.

Szerintetek, ha nem is teljesen, de ezáltal csökkenhet majd az olajfogyás?

 

Köszi!!

KRISSztus Creative Commons License 2011.03.28 0 0 216

Az jót is tesz az adagolónak is meg nem lessz olyan száraz a gázolaj!

huszoli Creative Commons License 2011.03.28 0 0 215

Német ill. amerikai fórumokon olvastam, hogy a legolcsóbb és a legjobban bevált "adalék" dízelbe az alacsony hamutartalmú, jobb minőségű félszintetikus vagy a szintetikus 2T olaj 1:200-ban keverve.

Nekem 21 éves Toyota Corolla 1.7 D kocsim van és 2 dl Castrol Power 1 Racing 2T-t kevertem az utolsó előtti  tankolásomkor 40 liter ÖMV gázolajhoz. Ekkor 5,6 volt a mért átlagfogyasztásom.

Tapasztalat: halkabb alapjárat és motorhang, simább, lágyabb járás, zéró füst.

Tegnap újra tankoltam. 720 km-t mutatott a napi számlálóm és 35,2 liter ment bele.

4,89-es fogyasztás vegyes használat mellett.

Ennyi. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!