Keresés

Részletes keresés

sodri78 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28014

Üdv! Nincs esetleg valakinek hw35-hez első, hátsó, irányzék?

ha esetleg igen kérem írjon email publikus.

Előre is köszönöm!

 

spartaboy Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28013
Sziasztok!Nem lapul valalinek a fiókjába véletlenül egy slavia 630 elsö irányzék?Ha esetleg igen,nekem kellene egy :) Elöre is koszonom:)
atiapo65 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28012

Köszönöm Fanatieknek és Psp-nek a segítségét!!!

Előzmény: Fanatiek (28010)
.psp Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28011

16 000 ft nem gáz rugóval alsókaros, de a csőtörős is ennyi. én 14 + postáért adtam.

Előzmény: atiapo65 (28006)
Fanatiek Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28010

Az átmérő természetesen belső átmérő csak elfelejtettem leírni rendesen.

Előzmény: Fanatiek (28009)
Fanatiek Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28009

Tiszteletem!

 

Tolómérővel mértem ezért nem 100% ig pontos és lehet az enyém kicsit kopott is. Belső átmérő: 22,2mm belső hossz. 13 cm kereken. Remélem tudtam segíteni. :D

Előzmény: atiapo65 (28008)
atiapo65 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28008

Sziasztok! Akinek esetleg van lg 427 dugattyúja kiszerelve megtenné hogy megméri a teljes hosszát belülről illetve a belső átmérőjét és megosztaná velem az adatokat?Köszönettel ,Attila.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28007

Ha van valakinek tapasztalata a konkrét gázrugóról azt kérem ossza meg.

Előzmény: .psp (28005)
atiapo65 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28006

Ha nem titok mennyiért lehet hozzájutni?

Előzmény: .psp (28005)
.psp Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28005

Igen ez tytán B3-4 be való gázrugó, olyat adok el most éppen egy sporttársnak :-)

Előzmény: atiapo65 (28002)
atiapo65 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28004

A képen látható egy tytán gs 750 típusú  légfegyveré a Sztucer pl.oldalról mentettem le,szállítanak külföldre is.

Előzmény: .psp (28003)
.psp Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28003

Lidereket gyártanak gázrugóval, elvileg azé jó lehet, mert a süritőtér kb megegyezik.Lengyel oldalakon lehet kapni.

Előzmény: atiapo65 (28002)
atiapo65 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 28002

    Üdv az Uraknak!Fég lg 427 gázrugósra való átalakítását tervezem a képen látható gázrugó beszerelésével.A rugó paraméterei alapján úgy gondolom jó lehet a 427-be akár mókólás nélkül is.Amennyiben mást is érdekel a téma vegyük fel a kapcsolatot,e mail címem publikus. A rugó ára 79 zloty kb.6100 huf.+ posta,a Vaterán 20000 huf-ért árulja egy csóka.További szép napot mindenkinek!!!

python 357 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 27998

Üdv!!!:))))

A beavatási "szertartáson" mindenki átesik!!!!......

Engem is tartózkodóan fogadtak az itteni,-akkor már több éve itt fórumozó sporttársak,-amikor elkezdtem írogatni erről-arról külömböző témakörökben.

Amikor arról írtam,-hogy milyen puskáim vannak,-miket hogyan találok el,-voltak akik le"internetthuszároztak",-bízonyítccsákiscsávóegyversenyenakkóóóelhisszük reflxiókat kaptam,-amit nem nagyon értettem akkoriban!

De ez természetes és érthető volt a részükről,-mert sok ide beíró "mesterlővész" csak a gép előtt ülve volt Zajcev,-de amikor elhívták versenyre,-akkor eltűnt, -mint a közpénz az állami tisztviselők feneketlen zsebeiben!!! Akkor változott meg a megítélésem,-(ha megváltozott!!???...:-))...,-amikor elkezdtem  versenyekre járni,-és "hoztam" azokat az eredményeket-amik  a lővész sportban éles vonalon már húsz éve elvárhatók voltak tőlem!!....

Előzmény: Fanatiek (27997)
Fanatiek Creative Commons License 2014.04.25 0 0 27997

Tiszteletem!

 

Nagyon kicsi OFF mert máshová nem tudom írni. Gyuri bácsi (python357) sajnos türelmetlen voltam és mint írtam ajtóstul törtem a házba. A lényeg hogy mer hetek óta olvasom a légfegyveres fórumot itt, több ezer hsz-en átrágtam magam. Sajnos elég sok ide nem illő ember is idekeveredett, aminek végigkövettem a "leszerelési" menetét és hogy miként vigyáztok az itteni légkör sérülékeny egyensúlyára. Én abba a hibába estem hogy mivel jó ön és emberismerő vagyok így könnyelműen vágtam bele ebbe a kényes témába. Tudtam pontosan hogy mit akarok de tisztában vagyok ennek a veszélyeivel és azzal is hogy óvatosan kell eljárni ha az ember otthoni "buherálásra" készül. A lényeg hogy műszaki beállítottságú vagyok és jó  problémamegoldó készségem a ami munkám miatt van. Fakitermelő vállalkozó vagyok és sokszor kell imprózni az erdő közepén ha elromlik valamelyik gép. Veszélyes egy szakma az is. :D Sajnos így kerültem kis konfliktusba veletek azzal hogy én azt feltételeztem hogy ti ezt tudjátok abból ahogy én azt a hsz-met megfogalmaztam hogy nem egy ön/másokra veszélyes dolgot akarok véghezvinni hanem a ti segítségetekkel egy jót összehozni. Sajnos a téma kényessége miatt ugye ez nem egyszerű. Messziről jött ember meg azt mond amit akar és írhat mézesmázosan is. Az igazi énje itt viszont akkor ismertetik meg az embernek ha már jó ideje írkál ide mert ugye nem szemtől szemben beszélünk egymással hogy lássuk ki milyen is valójában. Témát részemről lezártam és elnézést a monológért, hogy szét offolom a topikot. Ezek után azon leszek hogy jobban megismerjük egymást. Szép napot mindenkinek!

Előzmény: python 357 (27947)
Fanatiek Creative Commons License 2014.04.25 0 0 27996

Na most egy kicsit elbizonytalanodtam... :P Hogy is van ez??? Rengeteg dolgot vettem már internetről, rendeltem újat, vettem használtat magánszemélytől. Eddig nem tudtak átverni. Tudom mire kell figyelni de egy ilyen fórumon kicsit másképp mennek a dolgok mint pl egy hírdetési oldalon. A lényeg hogy kellene a két hosszú és a rövid stift, az elsütő rugó, az akasztóház körmökkel együtt, meg ami az elsütőbillentyűben van ami oldja az egészet a szintén két darabból álló "izé". Na ennek nem tudom a nevét. Lenne szives valaki elárulni ennek a rendes nevét és ha a többi sem passzol akkor azoknak is, hogy tudjam. Nem akarok ezután "izézni". :D 

Előzmény: dészáz (27995)
dészáz Creative Commons License 2014.04.25 0 0 27995
Sülőházas nepper longi ne rontsd itt a levegőt.
Ne ezen a fórumon keresd az ujabb áldozatod,akit átverhetsz!!!!!!
bando53 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 27994

Akkor már tudod, hogy a "vörös tusásat" miért is adtam el egy veszprémi 10 m-es pontlövész gyereknek.

Előzmény: Törölt nick (27993)
Fanatiek Creative Commons License 2014.04.24 0 0 27991

Tiszteletem! 

 

Visszakanyarodnék a két nappal ezelőtt felhozott témámhoz. Van-e valakinek elfekvőben egy Fég Lg 427-be passzoló (gyári) komplett elsütőszerkezet? (Elsütő billentyű nem kell mert az az egy van :D a többi hiányzik). Mailem publikus. Nem fogom "megmókolni" a cájgot. :

Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.24 0 0 27990

Bár így visszagondolva igazán megkérhettem volna az apámat, aki a helyi téjeszcsében dolgozott, hogy az ottani kovácsok megoldják az edzési problémámat! De nem mertem, mert a trafóolaját véletlenül kidöntöttem, minek a következménye halmozottan hátrányos volt a pofám mindkét oldalára tekintettel! :-)))

Na igen, egy sokat tapasztalt kovácstól lehetett mit tanulni! A megfelelő edzési és megeresztési hőt a fém színéből állapította meg, nem volt hőmérő meg egyéb huncutságok! Volt a tapasztalat és az bőven elégnek bizonyult!

Hasonlóság? Ezek szerint lehet valami. Csak Te továbbképezted magad ez ügyben! :-)

 

Előzmény: marcony (27989)
marcony Creative Commons License 2014.04.24 0 0 27989

 

Nevettem, mert én is egy légpuska elsütőjével kezdtem.

Lehet, hogy van valami hasonlóság közöttünk? :-))

Gyerekfejjel másodszorra sikerült. Át kellett edzeni.

 

Aztán sokat tanultam egy jászágói kovács-gépész embertől, aki fűtő volt az Intézetben.

Ő mutatta, magyarázta, gyakorlatban a futtatási színeket.

Hát valahogy így kezdődött...

Előzmény: Offiziersstellvertreter (27986)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27988

"...a hatósági engedélyezés ezen tekintetben a javítási tevékenységre - mint szolgáltatási tevékenységre, hogy érthető legyen - vonatkozik..."

Egyetértek a véleményeddel!

Valszeg ebben rejlik a probléma lényege és egyben megoldása is.

Egy szemléletes példával illusztrálva: nyilvánvaló senkinek nem jut eszébe az otthoni főzőcskézéshez hatósági engedélyt kiváltani, miközben ezt - vállalkozás keretében - végezni csak megfelelő engedély(ek) birtokában lehetséges.

(...holott egy otthon elkészített (gyilkos galóca) gombapaprikással életeket lehet kioltani :-)

Előzmény: Törölt nick (27966)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27987

Azért tapasztalatnak remek lehetett :-)  Gyerekként én késpengét edzettem gázlángon, hát maradjunk annyiban nem sikerült. Anyámnak persze nem mondtam meg hova lett a kedvence zöldséghámozója :-)

Előzmény: Offiziersstellvertreter (27986)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27986

Még majdhogynem gyerekként próbálkoztam. Azóta sem, mert utánaolvastam és túl bonyolultnak találtatott! :-)

Volt otthon egy fél cm vastag, 20 cm belső átmérőjű és 40 cm magas acélcső darab, amit három téglára állítottam. Tüzet raktam bele keményfából és anyám rakéta porszívójával szítottam a hőt. Rugót felizzítottam és apám féltve őrzött trafóolajába dobtam. Megeresztés gyanánt a parázzsal még rendelkező hamuba visszatettem. Kihűlés után próbázva összeült az egész és felhagytam a fémtevékenység, e válfajával. :-) 

 

Előzmény: Törölt nick (27985)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27985

Leírnád miként próbáltad újra edzeni és megereszteni?

Előzmény: Offiziersstellvertreter (27982)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27984

Ha a konkrét esetet nézzük, ez egy alacsony hőmérsékletű megeresztés volt, amivel nem tudsz kárt okozni. Értem hogy miről beszélsz - de arra semmi szükségem nem volt - másrészt edzőkemencém sincs akkora hőmérséklethez.

Ahogy már írtam, itt a cél az élettartam megnövelése volt egy pár grammos alkatrészen, aminek a vastagsága 1.2 mm. Ja és mellesleg úgy néz ki sikerült, mivel nem lágyult ki a rugó - fél egy óra megeresztés után erre már nem vettem volna mérget -  :-)

 

 

 

Előzmény: marcony (27980)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27983

Nem, itt a lényeg nem a két szó jelentésének árnyaltságán van, hanem a tényen, hogy a törvényhozók a 7.5J-os légfegyver javítását saját célra nem tiltják, csak ahhoz írják elő a hatósági engedélyezést, ha ezt tevékenységként akarod űzni, ami az azzal járó felelősséget illetően jogosan el is várható. 

Ezt a kis kitérőt szerintem mindenképp megérte megtenni, már csak a topik törvényességét és létjogosultságát igazolandóan is :-D

 

Előzmény: huta50 (27981)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27982

Én sem ugranék neki! Ahogy írtad, ez egy sok ismeretlenes feladvány!

Csak egyszer próbáltam újraedzeni , majd visszaereszteni egy Szlávia rugót. Lett belőle feltekercselt és túlméretezett kerítésdrót darab. :-)

Ezért becsülöm azt, aki mestere az acélok edzésének és visszaeresztésének! :-)

Előzmény: marcony (27980)
huta50 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27981

Ahogy olvasom Te jogász lehetsz, mert következetesen szerelésről beszélsz, törvény pedig javításról, és a kettő nem ugyanaz.:-)

Nem rossz jogi húzás, nehéz bizonyítani, hogy csak szerelted a a jogosan tartott saját légfegyveredet, vagy javítottad.:-D

De hagyjuk ezt a témát mert ez itt nagyon OFF.

Előzmény: Törölt nick (27973)
marcony Creative Commons License 2014.04.23 0 0 27980

Úgy gondolom, jogosan jártattad a szád.

 

Házilagosan egy rugót megereszteni anyag-összetételének ismerete nélkül, elég érdekes feledat. Patentírozott vagy ötvözött, vagy egyéb, egyáltalán nem mindegy.

Hőntartást igényelhet, vastagságától függően. fél-1 óra is lehet.

540-680 fok között, de nem mindegy hogy ezen belül hol, hűtése lehet vízben vagy levegőn... stb.

 

Így azt mondhatom, házilagosan vagy nem tettél vele semmit, vagy csak rontottál rajta.

Az igazán sikeres beavatkozás többnyire csak véletlenül jöhet össze.

 

Egyszóval nagyon kell tudni, mit csinál vele az ember.

Én biztosan nem ugranék neki. :-)))

 

Üdv:

M

Előzmény: Offiziersstellvertreter (27970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!