Keresés

Részletes keresés

Ulfik Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13170

Köszike !

Előzmény: cicómicó (13168)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13169

Ez a deutérium-szegényített víz? (deuterium depleted water).

Nem tudom, főleg, két megválaszolatlan kérdés tesz engem ebben szkeptikussá.

1, Miért adják vényre a vizet?

2, Deuterium-szegény vizet nem etvasz előállítani, jó hatásfokú kolonnával párszor le kell desztillálni egymás után, bő utópárlatot visszahagyva (a D2O 101,4 fokon forr a H2O 100 fokjához képest, ezért desztillációkor a maradékban dúsul, amíg a desztillátum meg szegényedik)... mi kerül rajta ilyen sokba, amikor egy desztilláló sort összerakva simán folyamatos üzemben gyártható?

 

ÜdV

Előzmény: cicómicó (13167)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13168

A leukózis gyorsteszthez egy kis dobozban található gyorstesztcsik ,kell hozzá  egy csepp vér a macskától.Szinváltozás jelzi a pozitivitást.Amelyik orvos tart ilyen kittet az egy perc alatt ,megcsinálja, márpedig én ugy gondolom,hogy illik ilyet tartani egy normális rendelőben.

Előzmény: Ulfang (13166)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13167

http://hungaropetforum.com/profiles/blogs/ltci-a-macska-leukemia-felv?xg_source=activity Leukózis témában ezt olvasd el.A DDW jó drága, én ajándékba vettem egy ismerősnek kb. négy éve akkor volt kb. nyolcezer forint, ez két liter.Egyébként humán változata is létezik  sokkal olcsóbban, mivel embernek nincs ellfogadva  gyógyszernek ellentétében a macskával.Ez sem olcsó ami ebben a cikkben szerepel, de szerintem a DDW-nél azért hatékonyabb.Nem világos számomra hogy miért csináltattál leukózis gyorsteszet.Nekem volt szerencsém egyébként negativ tesztet látni olyan esetben amikor tudtam ,hogy a  macska leukózisos és abban is pusztult el. 

Előzmény: sziámis (13165)
Ulfang Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13166

Sziasztok!

Milyen az a gyors leukózis teszt ? Egy  átlagos rendelőben meg lehet csináltatni?
Köszi a választ előre. 

Előzmény: sziámis (13165)
sziámis Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13165

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

A cicám hétfői leukózis gyorstesztje pozitív lett.Oltott cica,februárban kapta az oltást.Az orvos azt mondta amiatt is produkálhatott ilyen eredményt a teszt.Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

Nem ücsörögnék tétlenül addig sem,egy másik topicban olvastam Dr. Szabó Mariann állatorvosról,aki leukózisos cicákra specializálódott többek közt.Járt már valaki nála,vannak személyes tapasztalatok?Olvastam a DDW 25 vízről,amit ő is használ a kezelés során.Használta esetleg valaki és milyen eredménnyel járt?

Köszönöm előre is

greenwood Creative Commons License 2011.07.04 0 0 13164

"A diagnosztika voltaképp nem más, mint egy döntési fa (ami a Dr. House óta eléggé közismert)"

 

igen, ezért kellett nálunk az 5 súlyosan beteg macskámat macskanáthával diagnosztizálni, holott nem jártak kint, nem találkoztak idegen macskával, de minden tipikus tünetet mutattak. az első tünetek megjelenése előtt kb. egy héttel befogadtam ideiglenesen egy kutyát, akinek eleinte a házban kellett laknia. ő hozott "valamilyen" fertőzést, amit aztán macskanáthaként kezeltek, szerencsére eredményesen.

 

(a kutyáról majd holnap tudok írni, ma este kontroll)

Előzmény: Antisystem (13161)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13163

Szivesen, szerintem nagyon jól döntöttél.

 

ÜdV

Előzmény: Luiza1984 (13162)
Luiza1984 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13162

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Már eldöntöttem, ezt fogom tenni, figyelem hogy érzi magát, és ha már szenved akkor nem várok tovább. De amíg van remény, én nem adom fel.

Antisystem Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13161

Az egészségügyben 100%-os bizonyosság max a boncasztalon létezik. A diagnosztika voltaképp nem más, mint egy döntési fa (ami a Dr. House óta eléggé közismert), látsz egy tünetcsoportot egy betegen (ember vagy állat vagy növény, mindegy), és akkor a látott tünetek alapján felmerülő lehetőségeket igyekszel megerősíteni vagy kizárni megfelelő vizsgálatokkal, egyre szűkitve a kört és egyre növelve a találati biztonságot. Pl. az általam írt fehérje-meghatározás arra elég jó, hogy elkülönítse a leggyakoribb, a máj eredetű, a szív-keringés eredetű, illetve a vírusfertőzés eredetű hasvízkórokat. Tehát annak alapján meg a látott tünetek alapján lehet mondani, hogy valószínű, hogy FIP - ha olyan az eredmény. És akkor lehet vizsgálni tovább a költségesebb szerológiai-vírusdiagnosztikai módszerekkel. Ha meg azt mondja, hogy máj vagy szív eredet a valószinű, akkor abba az irányba vizsgálni más, arra való módszerekkel.

 

ÜdV 

Előzmény: Luiza1984 (13158)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13160

Nincs 100 %-os biztonságu vizsgálat a FIP-re.Amit Nyafkamacska leirt az a követendő ut.

Előzmény: Luiza1984 (13158)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13159

Tudom hogy kétségbe vagy esve, de gondolj bele mit vársz az itt topikoló állatorvostól!

Ha azt mondja az általad leírtak alapján hogy FIP, akkor dönthetsz a véleménye alapján az altatás mellett. Aztán megjön a lelet és negatív esetleg.

Hogy vállalhatná fel ezt a felelősséget bárki is anélkül, hogy a macskát ténylegesen megvizsgálta volna?

Van egy orvosod, aki teszi a dolgát. Ismered a macskát, látod ha szenved. Bízz meg az orvosodban. És magadban.

Előzmény: Luiza1984 (13158)
Luiza1984 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13158

És ez 100%osan FIP? Az eredmény csak holnap lesz meg.

Antisystem Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13157

Szia!

 

Legegyszerűbb vizsgálat ami informatív lehet, az a csapolt folyadék fehérjetartalmának Albumin/Globulin aránya:

 

Total protein in the effusion and albumin:globulin ratio (A:G)
The total protein concentration in the effusion of a cat with FIP is usually greater than 35 g/l and this usually consists of more globulin than albumin, pushing down the albumin to globulin (A:G) ratio. To calculate the A:G ratio, divide the albumin by the globulin values.  An A:G of < 0.4 indicates FIP is quite likely; an A:G of >0.8 rules out FIP; A:G of between 0.4-0.8 is inconclusive - consider other parameters. The A:G of an effusion is one of the most useful tests to perform in practice for a quick indicator of whether or not a cat may have FIP and can be easily performed on an in-house biochemistry analyser machine.

 

ÜdV

Előzmény: Luiza1984 (13154)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13156

Egyértelmüen nem lehet kizárni.Nincs olyan vizsgálat ami biztos diagnózist ad.A FIP pont a fiatal cicák betegsége és gyógyithatatlan.Van egy PCR technikán alapuló vizsgálat, borsos összegbe kerül, de az is csak valószinüséget ad.Bizonyos titerek alatt nem valószinü a FIP ,bizonyos titerek felett pedig valószinü.Nagyon sajnállak,de a tünetek valóban arra utalnak,hogy ez FIP.Tilos a cicának bármilyen immunerősitőt adni mert azzal a betegség csak fellángol.Steroid és interferon kezelés átmenetileg javithat az állapotán, de hatékony gyógymódja jelenleg nincs a betegségnek.

Előzmény: Luiza1984 (13154)
Luiza1984 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13155

Elfelejtettem írni, hogy a cicus most lesz még csak 4 hónapos!

Luiza1984 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 13154

Üdv mindenkinek!

 

Segítségre lenne szükségem. Brit rövidszőrű cicámat orvoshoz vittem pénteken este, mert már pár napja fel volt puffadva. Kiderült, hogy FIP gyanús... Kértem szerológiai vizsgálatot, és a hasüregéből is vettek mintát (sárga volt). A vérvizsgálat eredménye ma lett meg, azt mondta az orvos hogy negatív, így tovább vizsgálják a hasüregi folyadékot. 

 

Az lenne a kérdésem , hogy ha negatív a vérteszt, nem lehet, hogy ez valami más betegségnek a tünete?

 

Enni eszik, igaz kicsit kevesebbet, inni is iszik, annyi, hogy láza van, így szinte egész nap csak fekszik, de gyanítom csak a láz miatt nincs kedve mozogni.

 

Az apja genetikai teszt alapján negatív, az anyja vérteszt alapján negatív, annyi, hogy az egyik lánytestvérénél is jelentkezett ez a puffadtság. Összesen 4en születtek idén testvérek.  Plusz információ, hogy az anyja terhessége alatt elkapott egy bélfertőzést, de még a szülés előtt kigyógyult.

 

Segítsetek, nem lehet kizárni hogy ez FIP lenne?

 

 

Antisystem Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13153

Nézd, hát végülis amit leírtál az állat koráról meg állapotáról, szerintem nem is olyan döntő ennek a tesztnek az értékelése... :(

Az legfeljebb annyit tett hozzá az ügyhöz, hogy egyfajta magyarázatot adott a kórfolyamat okáról.

Nekem egy kutyám boldogult meg anno 15 évesen májgyulladásban, ráadásul olyan fajtában, amit mondjuk egy 3 évesnél - ahol ugye jobb az általános állapot, meg a szövetek regenerációs készsége - valszeg simán ki lehetett volna kezelni. 15 évesen ez már esélytelen volt.

Az, hogy egyáltalán nem volt lázas, leginkább azt támaszthatja alá, hogy az immunrendszere már valszeg tropa volt.

 

ÜdV

Előzmény: Norani2 (13152)
Norani2 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13152

Tényleg, volt olyan teszt is régen, hogy egy kis golyó volt a fiola alján, rá kellett önteni valami folyadékot, és megváltozott a színe a vizelettől, ha terhes voltt a paciens:))) Tökre elfelejtettem...

 

Értem, akkor. Sajnos, tényleg nem tudom, milyen típusú volt:(( Amúgy nincs jelentősége....

 

Tünetek: hatalmasra nőtt has, a belőle lecsapolt váladék halvány rózsaszínes, folyékony, gennyes szagú, zavaros.

Nem evett szegénykém, és a kakiján látszott már 2 héttel a halála előtt, hogy valami baj van, mert olyan halvány csíkok voltak benne (bocsánat). 

A vérvétel alapján a májértékei "botrányosak" voltak, a doki ezt a kifejezést használta. Tulajdonképpen májgyulladásnak indult, de nem gyógyult meg belőle:(((

Ami érdekes (számomra), hogy lázas egyszer sem volt. 

Előzmény: Antisystem (13151)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13151

Amúgy a terhességi teszteknek sincs olyan sok típusa, vizeletminta szükséges hozzá, aztán vagy 2 csíkos lesz, vagy egy. (vagy egy plusz jel jelenik meg)

Teljesen off, de amihez nekem először volt szerencsém, ott a fiola alján vagy gyűrűs, vagy homogén kicsapódás jelent meg (jó magyar Menotest). Aztán amihez később, ott ugyanez egy fekete kerek műanyaglapon történt (valami Organon-cucc, ha jól rémlik Pregnostisec). Aztán láttam már olyat is, amiről te írsz... de most is forgalomban van pár féle: http://www.pocaklako.hu/terhesseg-jelei/terhessegi-tesztek-fajtai/

 

Na, ugyanilyesmi van az általad említett vizsgálattal is. Egy konkrét teszt típus alapján tud az állatorvos is utána nézni annak a fajta tesztnek az érzékenységének, hibalehetőségeinek...

 

ÜdV

Előzmény: Norani2 (13150)
Norani2 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13150

Igen, mivel ez is olyan kazettás volt, mint egy humán terhességi teszt, (és az állatorvos elmagyarázta, hogy ha 2 csíkos, akkor sajnos pozitív az eredmény) ezért gondoltam, hogy a túl halvány csík értékelhetetlen/nem valós eredmény.

Mindegy, nem számít.

Amúgy a terhességi teszteknek sincs olyan sok típusa, vizeletminta szükséges hozzá, aztán vagy 2 csíkos lesz, vagy egy. (vagy egy plusz jel jelenik meg)

Előzmény: Antisystem (13149)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13149

Izé, Zsolt éppen egy állatorvos... tudod, tartok tőle, hogy ha nem tudod a teszt típusát, akkor más állatorvos sem tudja megmondani, hogy hogyan kell értékelni az eredményét. Tudod, ez pont olyan, mint a terhességi tesztek, ott is a teszt típusától függ a kiértékelés...

 

ÜdV

Előzmény: Norani2 (13148)
Norani2 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13148

Nem tudom, milyen teszt volt, nem vagyok állatorvos, nem ismerem a különböző típusú teszteket.

Csak annyit szerettem volna megtudni, hogy valóban pozitívnak számít-e a (számomra értékelhetetlen eredményt mutató) teszt.

Csini nagyon beteg volt, nem a teszt miatt lett elaltatva.

 

Majd megkérdezek egy állatorvost.

Előzmény: Wet RinR (13146)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13147

Sajnos mindannyian tudnánk ilyen történeteket mondani.Remélem a kutyusod megussza mütét  nélkül és meggyógyul.Pestre menni egy állattal bármilyen körülmények között macerás.Biztos,hogy nincs senki a környéketeken aki biztonsággal ellátja?Ahogy olvasom , olyan rendelőbe jársz ahol több orvos praktizál.Nincs lehetőség egy számodra szimpatikus orvos kiválasztásra és mindig ahhoz járni?Mi annak idején hét éve igy kerültünk össze a  dokimmal és utánamentem a saját rendelőjébe is amit fél éve nyitott.

Előzmény: greenwood (13145)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13146

Norani!

Szerinted erre mit lehet mondani? A teszt típusának ismerete nélkül nem lehet eldönteni, hogy valóban értékelhető volt-e az eredmény. Önmagában pedig a pozitív leukózis teszt sem jelenti azt, hogy el kellene altatni az állatot. Milyen tünetei voltak?

zs 

Előzmény: Norani2 (13142)
greenwood Creative Commons License 2011.07.02 0 0 13145

egy másik fórumból idézek, mindegy most, honnan.

megdöbbentett, mekkora a tudatlanság, és milyen orvosok is  vannak.

 

xy írta:"Az anya is fiatal 9 hónapos lehet ez volt a baj ezért nem kellenek neki a kicsik. Ivartalanitás előtt lett vemhes mi nem akartunk neki kiscicákat. A doki azt mondta, hogy 10 hónaposan lehet neki adni fogamzásgátlót és 1 évesen lehet ivartalanitani. Na ezt az időt ő nem várta ki, de meg nem úszta.

 

Köszönhető mindennek 3 kismacska, akikről az anyjuk nem gondoskodott, egyikük elpusztult.

Fel nem foghatom, ilyen emberek hogy praktizálhatnak.

Norani2 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 13144

Köszönöm. Holnap egy éve... Nagyon hiányzik.

Előzmény: greenwood (13143)
greenwood Creative Commons License 2011.07.01 0 0 13143

nagyon szép cica volt:(

Előzmény: Norani2 (13142)
Norani2 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 13142

Sziasztok!

 

Szomorú apropóból írok nektek: Egy éve, hogy elaltatták 15 éves cicámat, a doki szerint menthetetlen volt. A leukózis tesztről, amit elvégzett szeretnék kérdezni: 

 

Az első teszten (kazettás teszt, mint a humán terhességi) nem látszott egyértelműen, hogy pozitív vagy negatív az eredmény, mivel a kontrollcsík (C) nagyon halvány volt, a tesztcsík (T) pedig nem is látszott. Én ennek örültem, azt hittem vacak a teszt, meg amúgy is negatív, de a doki csinált még egyet, és az is ugyanilyen lett.

Ő erre felhívta a pesti labort (Nyíregyházáról írok), és ott megerősítették, amit ő mondott, hogy ez pozitívnak értékelendő. Tényleg, szerintetek? 

 

Tudom, már semmi értelme, csak rágódom ezen már egy éve, hogy vajon tényleg leukózisos volt-e a kis drágám:((

Róla van szó, édes Csinikém.

Antisystem Creative Commons License 2011.07.01 0 0 13141

Nézd, sajnos az élet veszélyes üzem - és ez a cicákra még fokozottabban igaz, mint ránk, emberekre. Ha ivartalanítod, akkor a műtét lehet végzetes (egy kis százalékban), ha nem ivartalanítod, akkor a vemhességbe, szülésbe pusztulhat bele egy ugyancsak hasonlóan kis, de lehet, hogy valamivel nagyobb százalékban. De ha fogamzásgátlót adsz neki, akkor meg annak a szövődményeibe... szóval látható, hogy kockázat-mentes valódi alternatíva itt se igazán van.

Bár ugye itten megjelenik egy ősi ellentmondás, hogy az ember szeretné uralni a természet folyamatait, de ugye legfeljebb közelíteni lehet ehhez a tudomány fejlődésével, de elérni soha*. (Az altatási kockázat ma jóval kisebb mint a kloroformos rongy meg a Sedakolin idejében, de van, és lesz is mindig...)

 

ÜdV

 

*ps: Az ember ezen alapvető ellentmondása kezelésére alakultak ki a különféle hiedelmek, jóslások, varázslások... amivel mégis befolyásolni akarta örökösen és folyamatosan mindazt, amit nem tud, mert elfogadhatatlan számára a nem tudás - és mint láthatod, ma is virágzik ez a biznic, nem csak a törzsi varázslók és madárjósok idejében...

Előzmény: Audi S3 (13133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!