Keresés

Részletes keresés

szelesa Creative Commons License 2001.03.25 0 0 29
Eddig PHP3-at használtam WIN98/Apache/mySql mellett
Most Linux alol "PHP Version 4.0.1pl2" az istennek nem jönnek a dbase funkciók pl dbase_open().A linux ugy néz rá ,mint a borjú az új kapura. Normális ez, vagy én vagyok hülye ?
multia Creative Commons License 2001.03.24 0 0 28
Azért létezik opercner alapú júzer autentikáció pl Ora-ban is: az OPS$user nevű usereknek az "IDENTIFIED BY EXTERNALLY"-val lehet ilyet csinálni.

http://mysql.sote.hu az egy elég jó mysql.com mirror, és onnét viszonylag gyorsan jön.

Olvasinvalónak a pdf-es MySQL doksit merem ajánlani, ami angolol de érthetően elég sok mindent elmond.

break2 Creative Commons License 2001.03.10 0 0 27
Ezt talan a freeweb-esektol kene megkerdezni nem? Momdjuk kerdezd meg itt. Mivel nem hasznalom az o rendszeruket igy nem tudom a reszleteket.
Előzmény: SCUM (26)
SCUM Creative Commons License 2001.03.10 0 0 26
Sziasztok!

A problémám az volna, hogy nem tudom, hogy hogyna lehet egy mySQL adatbázist mondjuk a www.scum.f2s.com-ra foltenni. Az f2s támogatja a mySQL adatbazisokat, de nem talatam sehol sem leirast, hogy valojaban, hogyan is lehet felvinni az adatbázist a domainre...

Segítségeteket előre is köszi:
Scum

break2 Creative Commons License 2001.02.10 0 0 25
a DSL hozzaferesert havi 50 dollart fizetek
a webserverszolgaltatonal, ahol 250 MB-t berlek, kb havi 23-at.
Előzmény: python (24)
python Creative Commons License 2001.02.09 0 0 24
Üdv!

Itt nem a bannerra gondoltam, de egy átlag magyar júzer, akinek van egy 56K-s modeme és a sz@r Matáv vonalon örül, ha van egy stabil 40 KB/s-e. Namármost, ha ez az adat külföldről jön, akkor utazik még sok más helyre is, lassabb a válaszidő, na meg ott a sebességkorlát és nem hiszem, hogy valaki kibírja egy ablakkal és max. egy letöltéssel.

Külföldi oldalak esetén, ha a nyelvük pölö angol és nem magyar, akkor sokkal türelmesebbek.

Apropó, odakinn mennyibe kerül úgy overall a net?

Előzmény: break2 (23)
break2 Creative Commons License 2001.02.09 0 0 23
sajna nem ertem a kerdest

ha odarakod a bannert akkor majdnem tok mindegy, hogy mi van a site-odon es milyen nyelven. Mondjuk azert el kell olvasni, hogy mit nem engednek ok.

Itt egy masik hasonlo szerver, assz:
http://www.f2s.net/

Freedom To Surf is pleased to offer some of the best Internet technology available for use anywhere in the World - simply for FREE!

20 Mbytes of web space
Frontpage 2000 support
Advanced PHP4 scripting
Perl cgi scripting
Webalizer website statistics
website Search Engine
Database Servers
www.YOURNAME.f2s.com

Előzmény: python (22)
python Creative Commons License 2001.02.09 0 0 22
Wow, thanx.

De itt egy van. Gondolom én, hogy ez egy internacionale oldal. Akkor itthonról picit lassabb, de külföldröl nemzetközi oldalnak elmegy. Ebben az esetben szépen megírom az oldalt angolul és csinálok egy nemzetközi site-ot, vagy kockáztassam meg a kirúgásom azzal, hogy használom az oldalacskát és odabiggyestem a reklámcsíkjukat alulra?!

break2 Creative Commons License 2001.02.05 0 0 21
10 go to http://hosting.datablocks.net/free/
20 make your site
30 put their ads on your pages
Előzmény: python (20)
python Creative Commons License 2001.02.04 0 0 20
Találtam egy adengine-t, de nem megy mySQL nélkül. A kérésem az lenne, hogy valakivel fel tudjam venni a kapcsolatot, aki fel tudn ajánlani egy ingyenes felhasználót egy mySQL-szerveren.

Előre is köszi.

MGperY Creative Commons License 2001.01.28 0 0 19
ahány projekt annyi user tábla, egyébként elég keszekusza lesz, imho.
pl nekünk wagy 7 adatbázisunk wan ugyanazon a szerveren, ehhez ugye wan 1 user, hát én ezt nem vállalom:)
Előzmény: MGperY (18)
MGperY Creative Commons License 2001.01.28 0 0 18
nem tom, pl nem klel piszkálni magát a mysql adatbázist.
olyan nagyon azért nem kell bajlódni wele :)
Előzmény: trooper (17)
trooper Creative Commons License 2001.01.28 0 0 17
ez ok, de miert kene bajlodni azzal, hogy sajat user tablat hozol letre, amikor az adatbaziskezelo fel van keszitve tobb felhasznalora?
trooper
Előzmény: MGperY (15)
MGperY Creative Commons License 2001.01.28 0 0 16
http://hotwired.lycos.com/webmonkey/programming/php/tutorials/tutorial4.html

féelk meg kell tanulni phpt programoznod (cgi sux), nem egy nagy wiszzdasz kb 1 nap alatt lehet látványosat produkálni wele.
ezért szertem :)

Előzmény: python (11)
MGperY Creative Commons License 2001.01.28 0 0 15
"halon akar interneten keresztul kapcsolodnak az adatbazishoz"

wessetek a mókusok elé , de szerintem 2 user elég egy akármekkora adtabázis meghajtáshoz.
wan mongyuk egy pistike full joggal és egy mancika aki pl nem tudja ujraindítani a szervert meg nem engedjük a file műveleteket neki, azt' kész.
a scriptekben mancika user kapcsolódik a szerverhez. ezenkívül ha már muszáj mindenkinek külön jelszó létrehozol egy user táblát azt frankón lehet már loggolni h kimicsinál megegyáltalán hozzáférhet-e az adatbázishoz.
csoki.

Előzmény: trooper (12)
trooper Creative Commons License 2001.01.27 0 0 14
bocs. a link helyesen mysql dokumentacio
trooper
Előzmény: trooper (12)
break2 Creative Commons License 2001.01.27 0 0 13
kozben megtudtam, hogy kerni kell a swi.hu-soktol es fizetni erte es csak akkor lehet ott db-d. Az arat nem tudom, az info pedig egy php email listarol jott.
Előzmény: python (11)
trooper Creative Commons License 2001.01.27 0 0 12
Olyannal már igen, hogy a rendszer bizonyos szolgáltatásokhoz MySQL-ből authentikál, de forditvaa....

nem tudom, hogy felreertetted, vagy felreirtad, de ez igy nem allja meg a helyet. a rendszer semmifele szolgaltatashoz nem a mysqlbol azonosit. azt el tudom kepzelni, hogy bizonyos programok hasznaljak a mysql jelszoadatbazisat, de az oprencer biztos nem. forditva inkabb elkepzelheto, de jelentosege csak annyi lenne, hogy nem kell a klienst a -u [usernev] kapcsoloval inditani.
tehat ahogy azt ki is ollozta MGperY a mysql documentaciojabol (megtalalhato a mysql honlapjan) az adatbazis felhasznaloi es a rendszer felhasznaloi nem kell, hogy ugyanazok legyenek, csak az egyszeruseg kedveert szoktak ugyanazt a felhasznaloi nevet hasznalni. ez persze nem igaz abban az esetben, ha pl. egy linux szerveren fut az adatbazis szerver, ezen a szerveren mindossze a szervert fenntarto emberkeknek van hozzaferese, az adatbazis kliensei pedig akar helyi halon akar interneten keresztul kapcsolodnak az adatbazishoz.
kb. ahhoz tudnam hasonlitani, mikor megnezel egy websiteot. ahhoz, hogy megnezd meg nem kell, hogy hozzaferesed legyen a szerveren. persze ha jelszoval vedett az oldal, akkor kell, hogy legyen hozza egy jelszavad, de ettol meg nem kell, hogy legyen hozzafersed a rendszerhez.
na jo, asszem ennyi. es eljen koko!
trooper

Előzmény: AirWeen (9)
python Creative Commons License 2001.01.27 0 0 11
Halika!

Én nekem is vannak mySQL igényeim, break2 tudja pontosan.
Na azt szeretném kérdezni, mint totál kezdő mySQL-ben (zero knowledge), hogyan tudok létrehozni egy mySQL adatbázist az SWI-n.
Nap, mint nap elmegyek egy könyvesbolt mellett aminek a kirakatában a M$ mySQL kézikönyve szerepel. Eszméletlen dárga és ha szerintem webszerverről van szó, akkor marad a Linux.
Az alapproblémq akkor mégegyszer az, hogyan tudok mySQL adatbázist létrehozni és hogyan kezelhetem.

MGperY Creative Commons License 2001.01.27 0 0 10
"User names, as used by MySQL for authentication purposes, have nothing to do with
Unix user names (login names) or Windows user names
(kiemelés tőlem: MGperY:). Most MySQL clients by default
try to log in using the current Unix user name as the MySQL user name, but that is
for convenience only. Client programs allow a di erent name to be specified with the
-u or --user options. This means that you can't make a database secure in any way unless all MySQL user names have passwords. Anyone may attempt to connect to the
server using any name, and they will succeed if they specify any name that doesn't
have a password."

wagyis tökmindegy oprencer szinten mi a newed jelszavad a mysql connection höz mysql nevet jelszavat kel megadni.

AirWeen Creative Commons License 2001.01.27 0 0 9
Nna igen. Postgres esetében lehet, hogy ez műxik, a Postgrest nem ismerem. De spec a MySQL fogta meg a figyelmem, amit használok, de ilyennel még sajnos nem találkoztam. Olyannal már igen, hogy a rendszer bizonyos szolgáltatásokhoz MySQL-ből authentikál, de forditvaa.... Ez engem nagyon érdekelne.
Fel tudna világositani valaki, hogy is megy ez?

Gracias.
A.

Előzmény: trooper (8)
trooper Creative Commons License 2001.01.27 0 0 8
igen,igen, kozben utannaneztem. a postgres egyik konfig allomanyaban be lehet allitani, hogy mifele azonositast hasznaljon, de alapjaba veve oprencertol fuggetlen.
trooper
Előzmény: blr (7)
blr Creative Commons License 2001.01.27 0 0 7
Jól emlékszel, és bár nem igazán SQL-ezek, de tudtommal egyetlen SQL-szerver sem hagyatkozik a host op.rendszer authentikációjára (bár az MS SQL-nél el tudom képzelni ;). Ez amolyan állam az államban dolog :)
Előzmény: trooper (6)
trooper Creative Commons License 2001.01.26 0 0 6
nem ismerem a mysql-t, de a postgresbol kiindulva ezt ugy csinaljak meg, hogy a postgres superuser, (ami nem a unix root, hanem az adatbazis karbantartoja, istene, stb.) letrehozza a usereket (az adatbazis felhasznaloit, akiknek nem kell feltetlenul barmilyen jogosultsaggal is rendelkezniuk a rendszeren) majd (vagy elotte) pedig elinditja az un. postmastert. a postamester ezutan az xxxx (nem emlekszek az alapertelmezettre) porton hallgat. a felhasznalo gepen telepitesre kerul egy postgres kliens, amivel a felhasznalo majd kapcsolodik a szerver ezen portjahoz, ezesetben pedig a felhasznalo azonositasat nem az oprencer vegzi, hanem a postmaster. ilyenforman az oprencerben tarolt felhasznalok es az adatbazis felhasznaloi nem feltetlenul ugyanazok. persze lehet, hogy rosszul emlekszek, de valami ilyesmi remlik.
ja, es azt is remelem, hogy a mysqlben is igy van (ezt majd valaki ugyis megerositi vag cafolja), ha nem akkor bocs az offert.
trooper
Előzmény: AirWeen (4)
break2 Creative Commons License 2001.01.26 0 0 5
Ki hogy csinalja meg?

a rendszergazda, aki felallitja a mySQL adatabazisrendszert a serveren, csinal egy tablat benne es abban tarolja, hogy kinek milyen jelszoval melyik adatbazishoz lehet hozzaferese. Es amikor te, mint felhasznalo probalsz hozzaferni a mySQL-hez akkor a rendszer azzal a tablaval veti egybe, hogy szabad-e neked az ilyesmi vagy sem.

Es ezt a tablat vagy egyeztetik/szinkronizaljak a UNIX/NT felhasznaloneveddel vagy nem.

Előzmény: AirWeen (4)
AirWeen Creative Commons License 2001.01.26 0 0 4
Ahhoz, hogy az adatbazist el tud erni persze kell egy jelszo is ami vagy ugyanaz vagy nem mint az amivel altalaban hozzafersz a website beallitasaihoz. Technikaliag ez egy kulon rendszer ezert nem kell, hogy ugyanaz legyen, de sokan ugyanazt valasztjak.

Hmm, nekem az lenne a kerdesem, hogy ezt vajh hogy csinaljak meg?

A.

Előzmény: break2 (1)
break2 Creative Commons License 2001.01.22 0 0 3
En meg SQL-lel kezdtem 1/2 eve a munkahelyemen es a mySQL-t azt csak ugy magamnak kezdtem el tanulgatni. Artani biztos nem fog. :)
Előzmény: MGperY (2)
MGperY Creative Commons License 2001.01.19 0 0 2
kicit előrébb hozom. én is szeretem a mysql-t, mongyuk én oracle-lel kezdtem, de abból mostanában már nem fejlődöm.
mysql rulz.
break2 Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1
Egy baratom kerdezte: "Egyébként hogyan épül fel egy mySQL adatbázis?"

Mivel nem tudom, hogy mennyit tud az adatbazisokrol kezdem a (fél) alapoknal.

Azert csak fél mert abbol indulok ki, hogy a mySQL mar installalva es kellokepen konfiguralva van.

Tehat van egy inetrnetszolgaltatod aki tamogatja a MySQL-t. Vagy eleve csinal neked egy adatbazist, vagy kerned kell de a lenyeg az, hogy hozza fogsz ferni (legalabb) egy adatbazishoz. Az egyszeruseg kedveert tetelezzuk fel, hogy csak egyhez. (es ez a legtobb szolgaltatonal amugy is igy van.) Ennek lesz egy neve, ami altalaban ugyanaz, mint a userneved a rendszeren. Peldaul az enyim itt break2 lenne. Ahhoz, hogy az adatbazist el tud erni persze kell egy jelszo is ami vagy ugyanaz vagy nem mint az amivel altalaban hozzafersz a website beallitasaihoz. Technikaliag ez egy kulon rendszer ezert nem kell, hogy ugyanaz legyen, de sokan ugyanazt valasztjak.

Oke, van egy adtabazis amihez hozza tudsz ferni. Ebben kell 'table'-kat csinalni. Es akkor most kerek elnezest minden olvasotol, mert mivel en magyarul nem tanultam programozni, ezert nemigen tudom a magyar kifejezeseket. A tablak arra valok, hogy abban tarold az adataidat. Ebben vannak sorok es oszlopok. Egy sorba kerulnek az egy dologra vonatkozo dolgok. Peldaul ha egy ujsagot akarsz csinlani akkor egy sorban lesz egy bizonyos cikk cime, tartalma, maga a cikk, szerzoje, miegyeb. Es ezek a dolgok mind mas oszlopba kerulnek abban a sorban. Tehat amikor nezed az egesz tablat es ranezel egy oszlopra akkor latod mondjuk az osszes szerzot, vagy osszes cimet egymas alatt, attol fuggoen, hogy melyik oszlopot nezed.

Amugy a sor kifejezes ne tevesszen meg, nem sok koze van ahhoz az ertelmehez, amit az irott szovegben ertenek alatta. (egy sor egy konyvbol...)

A tablakat a CREATE TABLE parancsol tudod letrehozni. Persze ehhez tudni kell, hogy hogyan definialja az ember az oszlopokat. (Itt vannak a definiciok.) Ugyanis mindegyik oszlopnak vannak tulajdonsagai amik meghatarozzak, hogy milyen es mennyi informacio kerulhet bele, illetve, hogy hogyan viselkedik a tabla. Peldaul mas oszlop kell szamoknak, vagy szovegnek vagy datumnak. Es ezeken belul is van egy csomo variacio, mondjuk aszerint is, hogy mekkoar szam, vagy mennyi szoveg kerulhet a mezobe.

Asszem igy az elso leckebe mar csak egy dolgot akarok meg emliteni: erdemes minden tablaban csinalni egy "id" oszlopot, amirre ki kell kotni, hogy csak (egesz) szamok kerulhetnek bele (INT illetve variacio) automatikusan rakja be minden uj sorba egy eggyel nagyobb szamot ebbe a mezobe (AUTO_INCREMENT). Ez nagyon protikus lesz kesobb amikor a tablakkal elkezdunk dolgozni.

Na most megyek tovabb. Es johetnek a kerdesek a fentiekkel kapcsolatban, ha valami nem vilagos.

break2 Creative Commons License 2001.01.11 0 0 0
az alaphonlap (mySQL.com) nem 0

es bocs

Előzmény: break2 (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!