Keresés

Részletes keresés

Balázs05 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12049

Jó estét ! Tisztelt kútfúró urak, őblitőszivattyú vásárlás előtt állok ,és a véleményeteket szeretném kikérni .Van ez a benzinmotoros Heron nyomoszivattyú ami 60m magasra emel és 300 litert szállit,szerintetek elegendő lenne egy kb 50 60 méteres lyuk kiöblitésére?Esetleg ha valaki nek van róla tapasztalata  vagy más fajta szivattyúról és azt megosztaná megköszönném.

mrbeck Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12048

szia

Nem akarlak elkeseriteni,de ha egy nap alatt nem tudod megfurni ne kezd el mert a homok rétegek ossze fognak omlani kb egy két ora alatt.

Előzmény: szpittyu (12044)
gresagabi Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12047

Sziasztok! Csak most találtam meg ezt az oldalt és segítséget szeretnék kérni .Gárdonyban a szántóföldeken parcelláztak telkeket.Itt vettünk egyet és fúrattunk kutat.Állítólag  50 m mélyről jön.Milyen minőségű lehet???Ihatom vagy nem.Esetleg hol lehet bevizsgáltatni.Előre is köszönöm a választ.

gamate Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12046

Hali!

 

Szívesen!

 

CSak júliustól tudok melót vállalni, de kedves volt Tóled, hogy felajánlottad!

 

Jószerencsét!

Előzmény: mrbeck (12043)
atiTDI Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12045

Kívánságod parancs!

Egy ujj és egy kút.:)

 

Előzmény: szpittyu (12044)
szpittyu Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12044

Üdv mindenkinek.

 Mivel egy ujj kútra lenne szükségem elkezdtem olvasgatni és kedvet kaptam, hogy magam barkácsoljam meg. Az előre ki számítható, hogy egy nap alatt nem tudom megcsinálni. Az lenne a kérdés mennyi az az állás idő ami után még lehet folytatni a fúrást. Orosházi vagyok és itt a környékünkön vékonyabb agyag és homok réteg váltogatja egymást és kb.8m nél van egy réteg ami néhol el viszi a vizet , hogy nem lehet folytatni a fúrást.     üdv szpittyu.  

mrbeck Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12043

szia

köszike a segitséget.Egyébként te vállalsz ott??mert akkor átadom.

Előzmény: gamate (12041)
gamate Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12042

Üdv Szucsinet!

 

Egy barátomnak van jó áron új csőszivattyúja, kisebb és nagyobb is. 30-36e Ft/db.

Ő is ilyet használ a saját kútjában immár 3 éve gond nélkül.

Ha érdekel, összehozlak vele.

 

Ha túl sok vizet szállít a szivattyú, akkor egy beépített csappal lehet csökkenteni, de célszerűbb lemérni, hogy hol kezd homokolni és utána választani szivattyút.

 

gamate

Előzmény: szucsinet (12034)
gamate Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12041

Üdv MrBeck!

 

Én Őrbottyánban lakom, semmi jóra ne számíts!

A faluban téglagyár üzemel már nagyon régóta, nem véletlenül.

60-70 méter agyag, agyagmárga. Igen kemény, mestert, gépett próbáló vidék.

Ha sikerül is egy vékonyka vízadót találni, akkor sincs nagy hozam... :-((

 

Ragozzam még?

 

A közelben a Vikuv fúr termálkutat, nem győzik a viszkozitáscsökkentőt adni az iszaphoz, olyan az iszam, mint a cementtej...

Alig válik ki valami az iszapból, folyamatosan vegyszerezni, vagy hígítani kell.

 

gamate

Előzmény: mrbeck (12025)
nikolas70 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12040

Üdv!

 

Én a hétvégén beépítettem egy ilyen mélykúti szivattyút. 5 méter mélyről nyomta rendesen, nem volt vele gond. De hogy meddig bírja hosszú távon azt nem tudom, én nem vennék ilyet az biztos. Nem egy STRAUS szivattyút láttam amelyik már új korában rossz volt és okádta a vizet mindenhol. A Straus flex fél órát bírta, pedig csak műanyagot vágtam vele. Aztán ki tudja, lehet, hogy másnak bejön:))))

 

Üdv!

Előzmény: Vakeráznak (12031)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12039

Valamelyik melónknál tip volt a kútban és azzal fogadott a tulaj hogy nagy csodát ne várjunk tőle. Hát igaza volt. Az 550wattos  Eurojet megnyomta azt amit a tip. Nekem több szivattyú is van itthon köztük elpumps is. Azért a pénzért szerintem tökéletes. Ha jó akciót találsz 50 alatt viheted. Egyedül az a bunkó doboz a drót végén az indító kondival nem tetszik, mert ha rövid a 20 méter zsinór külön macera megtoldani. Ilyenkor inkább egy beépített kondenzátoros típust viszek. Ami miatt jobb az ár a hozam és az alkatrész ellátottság és MAGYAR. Szerintem most is 80 körül kérnek egy tip ért és jó ha 40 be kerül nekik leszállítva kínából. Na ez a sok. Persze nincs az a szivattyú amire ne lenne pro és kontra vélemény. Egyszer nézd meg hogy a 1" os csövön direktbe ad e homokmentes vizet a kutad, ha igen akkor nyugodtan rakhatsz egy akkora szivattyút ami 3-4 bar on azt a mennyiséget szállítja mint a tip így, és még a szomszéd kertjét is meg fogod öntözni a bólogatóval. Amúgy ha pár lyukba a bólogatón beletekersz lemezcsavart  akkor messzebbre fog spriccelni a tip -el is.  

Előzmény: Vakeráznak (12038)
Vakeráznak Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12038

A tetejéig van kavicsolva, az alja felett 1-1.5 méterre van a szivattyú.

A Elpumps jobb?  Azt is árulják a multik. Azért nem azt mondtam, hogy nem jön a 80méter csövem végén a víz, csak nem akkora nyomással, hogy a 20 méter széles telket be tudja locsolni a bologató öntözőfej.

Előzmény: Törölt nick (12037)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12037

Attól nem kell félned hogy ez a vaterás megszorítja a TIP szivattyúdat de lehet ha BP10 et vagy 14 et veszel olcsóbban megúszod és nagyobb teljesítményű (vízszállítású) szivattyúd lesz. Azért az a TIP mégis csak egy baumax praktiker és társai kategória. Mindemellett a hatásfok a lényeg mert ezt a TIP et a legkisebb pedrollo (550watt) is lealázza és akkor hol a griundfos vagy wilo. Tehát nem a szivattyú "ereje" homokloja be a kutat hanem ha homokolási határ feletti a vízelvétel. Ezt az adatot a készítő közölte (közölni kellett volna) így biztosra lehetne menni a szivattyúválasztást és a vízelvételt illetően.

Előzmény: Vakeráznak (12035)
Zapod Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12036

Teljesen jó amit írtál. :))Csak szaknyelven vágó élnek hívják. Lehet vasból, fából, betonból. A lényeg, hogy kicsit szélesebb legyen a gyűrűnél. Nagyobb kútnál van egy alsó éle ami befele tolja az anyagot. De ilyen kisebb aknáknál nem lényeges. Azért szorult meg az alsó gyűrű mert nagyon megfogta már a talaj. Pl ha a agyagos. Én mondjuk amíg lehet előre kiásom a lukat és csak akkor eresztem be a gyűrűt ha már muszáj, mert már nem áll meg a kút. Mondjuk ehhez kell egy csörlő ami bírja 350-400kg.

 

Üdv Zapod.

Ásott kút trutytalanító.

Minden ami ásott kút.

Előzmény: gamate (12011)
Vakeráznak Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12035

Ami miatt kérdeztem, van egy 1100wattos T.I.P mélykutim,

semmi bajom vele, de a mit szeretnék locsolni, az a szivattyútól 80 méterre van.

A kút 20 méteres,  a felszínig 32-s cső jön fel, majd 25-s megy 60 méter hosszan, és a végén nincs akkora nyomás, hogy a bólogató locsoló működne.

Mondjuk attól félek, ha egy erősebbet rakok rá behomokolja gyorsan magát, vagy ez így nem igaz?

Előzmény: Törölt nick (12032)
szucsinet Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12034

Szia!

 

Köszönöm a hozzászólásod.

Ez egy rezdős-hangos szivattyú, nem tudom hogy milyen árkategóriában tudok vásárolni "nem rezgős" típust és hogy egyáltalán hogyan tudom csökkenteni adott esetben egy nagyobb teljesítményű szivattyú vízszállítását???

 

kösz!!!

Előzmény: gamate (12010)
true75 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12033

expressz.hun is árulnak ilyeneket, ha jól emlékszem egy lábatlani embernek van több féle ebből a márkából

Előzmény: Vakeráznak (12031)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12032

A "garancia: nincsen" önmagáért beszél, de ha lenne sem lehetne érvényesíteni sehol szerintem. Tehát ez legalább korrekt hogy szólt előre. Ha nincs problémád vagy unatkozol, vegyél 1-et :)

Előzmény: Vakeráznak (12031)
Vakeráznak Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12031
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12030

Jópár dolog van amit megépítünk, megveszünk pedig soha az életben nem fog megtérülni vagy hasznot hozni. A kút egy értéknövelő beruházás az ingatlanon. Ha nem így lenne akkor az ingatlant eladásra kínálók nem szerepeltetnék a hirdetésük szöveges részének már az elején a kutat :)  (ha van nekik)

Előzmény: Catman (12027)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12029

Üdv !

Gratulálok a sikeredhez ! Sokan szeretnének sk. kutat de keveseknek sikerül. Főleg olyan ami sok és tiszta vizet ad. Valóban ez bőven elegendő egy kert ellátására. Milyen technikával készült ?

 

Előzmény: Kis Kolléga (12028)
Kis Kolléga Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12028

Üdv. Teljes mértékben igazad van itt erre felé nem ritka az 500 l/p teljesítményű kút sem.

Miért is ? Azért mert a gyöngöspatak kb 1000 méterre folyik a kertektől és kiapaszthatatlan vízzel látja el a kútakat amiket itt fúrtak. Egy a dolognak a lényege ezt a kútat kézzel fúrtam és egy árva garast nem fizettem senkinek sem a fúrásért.

Ahoz képest elég jól adja a vizet még így is. Minden kút más és más van aki "szerencsés" mert közel van a talajvíz a felszinhez. És van akinek 10 métereket kell fúrni hogy vizet találjon. Tudnék én is 500 literes hozamot csinálni de minek. Ez a szivattyú 150 litert tud percenként ugy teljesen felesleges tovább fúrkálni.

Mondom ezt a 80-100 litert percenként tudja tartani akár reggeltől estig.

Catman Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12027

Szia,

 

Koszi az infot. Jol latom, hogy ha csak locsolasra hasznalnam ezt a kutat, akkor kb. soha az eletben nem terulne meg? :)

Előzmény: köszörűs XXI Che (12013)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12026

Üdv

Nem leszólni akarom a munkád vagy a kutad csak a tisztánlátás végett írok. Az hogy mennyi vizet ad attól függ elsősorban, hogy mire képes a talaj amibe fúrták.

A korábban linkelt "kútlyuk" videós fúrás 3-4 ezer liter/ percet tud ez ahhoz képest semmi  (de ezt majd a készítője elmondja ha akarja tőle hitelesebb). Viszont egy törökbálinti 100 méteres fúrás 10-20 liter/percéhez képest szenzációs a hozamod. Persze ha egy jó fólyóparti kavicsteraszban van a kutad akkor azt kell mondjam elrontottatok valamit ha csak ennyi.

Tehát ha a kút több adatát is megadnád sok lelkes amatőr segítségére lehetnél.

Előzmény: Kis Kolléga (12024)
mrbeck Creative Commons License 2011.05.10 0 0 12025

sziasztok  kollégák segitség kellene.Őrbottyán után érdeklődnék mijen a talaj,nyugvó vizszint ,územi kb.??és kistarcsa is érdekelne .Az esetleges válaszokat  előre is köszönöm.

Kis Kolléga Creative Commons License 2011.05.09 0 0 12024

Így néz ki egy jól müködő fúrt kút amiből a szivattyúm ugy hozza fel a vizet szinte okádja.

4 méter mélyről 80 centis üzemi vízszintel. Órákon át képes ezzel a tempóval nyomni a vizet.

 80-110 liter/perc lehet a hozam kb.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.05.09 0 0 12023

pasass

 

Áholy

 

Tel: 06 30 294 45 50

Előzmény: pasass (12021)
mágus67 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 12022

 szia köszi a választ, de mijen az a papucs??

Előzmény: gamate (12011)
pasass Creative Commons License 2011.05.09 0 0 12021

Szassz Soknevű:))

 

Még nem  mentem fel,kb jul vége. de ez az a munka ,

ahol cca 2 m. kavics kizárással kell kezdeni :)

kellene előtte beszélnünk :)

Telefonom kútba esett kérem a számod.

Szépnapot sok kutat.

s_LACI

Előzmény: köszörűs XXI Che (12019)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.05.09 0 0 12020

van egy szerkezet "homok szeparátor" Láttam egy helyen ahova hívtak, hogy csináljak egy homokmentes kutat. majd le fotózom nagyon egyszerü. és nagyszerü. De a szivattyú után működik csak :(

Előzmény: szucsinet (12009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!