Keresés

Részletes keresés

babigabiba Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19610

Bocs elnéztem.

Előzmény: babigabiba (19609)
babigabiba Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19609

Mese habbal Budapest-Ulcnij amerre te írod 1150km ha szerencséd van 15 óra, de könnyen lehet 20 is.

Előzmény: kapiksz (19594)
Atomkecske Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19608

Ha lementek a parti setanyra, garantaltam 5-6 helyen talaltok programokat reklamozo tablakat telefonszammal es sokszor odarendelt emberkekkel is.

Vagy Adria tours, ok Tivatbol inditanak rendszeresen kirandulasokat, anno mi is nezegettuk az ajanlataikat.

Előzmény: optamás (19602)
kapiksz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19607

Ja, igen a programok !! az nudli szervezés, magatoknak kell utánajárni. Ez igaz !

Előzmény: optamás (19602)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19606

Keverem őket??? A Maxi az akkor ami a szerbeknél is van?

 

 

Igen, a Maxi valóban Miroslav Miskovic szerb oligarcha (egyik) kisker hálózata.

Előzmény: szervezkedő (19595)
bagolyka-82 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19605

Sziasztok! Mi Ulcinjba megyünk nyaralni, és lenne egy pár kérdésem. Vannak e kijelölt helyek jetski-zésre, és mennyibe kerül? A másik kérdésem pedig hogy ott is lehet e menüzni? És milyen árba vannak? Köszönöm.

negroka Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19604

Igen,Szabadkától.

Előzmény: posalaki36 (19593)
negroka Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19603

Ülő helyen utazunk.

Előzmény: posalaki36 (19599)
optamás Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19602

Azok a programok, amiket a hotel honlapján szerepelnel, annyira nincsenek leszervezve, mint elolvasásakor gondolná az ember, mi egy hete vagyunk itt és a magyarul beszélő programirodás hölgyhöz még nem volt szerencsénk... ettől függetlenül nagyon kellemes a hely, mindenki nagyon segítőkész, akár magyarul, akár más nyelven:)

Előzmény: Vén Halász (19601)
Vén Halász Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19601

Köszi a jó infókat.

 

Fakultatív programokon voltatok e amit a szálloda szervez ? Mi pl. busszal akarunk Dubrovnikba menni, saját kocsival a nagy zsúfoltság és  a parkolási nehézségek miatt nem szívesen. Olvastam a szálloda honlapján, hogy több lehetőség is van kirándulásokra.

 

Biztosan mi is jól fogjuk érezni magunkat.

Előzmény: kapiksz (19594)
Warnika Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19600

tudod ezt az ember itthon is megteheti, én szoktam, ha még nem járt le a parkoló jegyem és jön új ember szívesen átadom neki.

A meglévő dolgok átalakítását nem úgy kell kezdeni, hogy szajkózod az okosságot mindenfelé, hanem elkezded jól csinálni, elmeséled másnak, hogy Te így csináltad, az a másik elgondolkodik rajta és láss csodát: az esetek nagy többségében ő is így fogja csinálni!

Előzmény: Butt (19578)
posalaki36 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19599

Negroka! 31-én ülőhelyen vagy hálón akarsz utazni?

Előzmény: negroka (19592)
fityók Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19598

  ....RODA!!!  :-))))

Előzmény: szervezkedő (19595)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19597

OFF, de ha már felmerült:

 

A gazdaságról egy dolgot érdemes tudni: Pár nagypénzű ember játszótere és azt tesznek vele, amit akarnak, minden tettük a kishalaknak elemi csapásként jelenik meg. A közgazdaság-tudomány egzaktságára és a fenti állításra bizonyítására pár főcím a jelenből:

 

"Hisztérikus zuhanások a tőzsdéken"

 

"Romlott a világgazdasági üzleti hangulatindex"

 

"A piacok megnyugtatására törekednek a kormányfők" 

 

Mindenki gondolkozzon el, hogy lehet-e ideges a piac és lehet-e az üzletnek hangulatindexe. Mi/kik az oka, hogy már csak ilyen magyarázatokra futja?

 

ON

 


Előzmény: stevie-w (19590)
szervezkedő Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19596

Az úgy teljesen rendben van!

 

Egyébként nem is a jeggyel van a cirkusz, azt bármikor adnak, hanem a hálókocsival. Azt kezelik nagyon sajátosan, de gőzöm sincs miért!

Nekem most egy hete azt mondta a pénztáros csaj, hogy jegyet ad, a hálókocsit meg majd aznap intézhetjük. Felejtsenek el! Kifizettetik a jegyet és majd azután balhéznak ismét! Itthon Magyarországon meg nem adnak jegyet csak arra az egy árva nyomorodott vagonra, amit Prága és Bár között húzgálnak.

A hosszú téli esték valamelyikén majd írok egy szép levélkét a MÁV-nak, néhány számomra ésszerű javaslattal. Barban ugyanis pont fordítva, arra az egy nyomorodott vagonra nem adnak jegyet, hanem azt mondták, majd a vonaton ad a magyar kalauz, állításuk szerint így szól a megállapodás a két társaság között! Ebből az egészből az lett amit sejtettem. Mint a majmok a kertecből, úgy lógtak az ablakban az emberek, mikor Sutomoreba ért a vonat. EGy deka hely nem volt benne!!!

 

De ennyi pénzért mit várjon az ember?

Előzmény: negroka (19591)
szervezkedő Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19595

Keverem őket???

A Maxi az akkor ami a szerbeknél is van?

 

...érdekes azonban hogy teljesen "tescosítva" van a termékbeszerzés és pl a mandarin szezon kellős közepén csak spanyol mandarint lehet kapni!

Előzmény: stevie-w (19589)
kapiksz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19594

Csak csatlakozni tudok, igen sok a vajdasági Magyar akiket alkalmaznak a HunGuest szállodában a recepción állandóan van egy Magyarul tudó valaki, és a fő szervező is Magyar. Bár amikor ott voltunk, pletykálták a Kürtöskalácsosok, hogy valami Szerb is érdekelt a Sun Resort-ban és elszórta mostanság a pénzt ?!.. de ezt ki tudja, mindenesetre pl. a a medencét és környékét  egész nap sepregették és a takarítók is tip-Top jönnek és csinálják a dolgukat. Én is az autópályán jönnék pláne a Balcsiról. Én Nem csalódtam bár nem mindegy mikor és milyen napszakban vág neki az ember.  A Herceg Novi - Budapest utat "egyben" lehúztuk és nem tűnt fárasztónak. Pláne most az autópálya végén a kanyargós részeket levágva újabb 10 km-t adtak át Vrgorac után igaz egy kicsit problémás szakaszok is lehetnek, pláne ez a Bosnyákokhoz be-ki - dolog de nagyon szép a táj és hát ez van: http://utca-terkep.valami.info/utvonal.php?start=Budapest&end=Vrgorac%2CHorv%C3%A1torsz%C3%A1g

 

 

 

Előzmény: Vén Halász (19574)
posalaki36 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19593

negroka: "Bárig oda vissza és oda a hely jegy kettő személynek 10171 dinár volt" Honnan?

Előzmény: negroka (19582)
negroka Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19592

Igen ,itt élek Szabadkán.Érdekes volt amikor elmondtam a pénztáros hölgynek, hogy hova szeretném venni a jegyet és,hogy augusztus 31.-re azt válaszolta :várjak egy picit megnézi a számítógépben ,hogy van-e még szabad jegy!(Hála az égnek volt!)De egy pillanatra azért megijedtem!Pedig még gondoltam,hogy hamar lesz még a jegy vásárlás.

Az oda utat dátum szerint pontossan meg kell határozni de visszafelé egy hónapig érvényes a jegy.Tehát ha a pénztárca és a szabadság engedi meg lehet hosszabítani a nyaralásunkat.

A linkedre ha nekem személy szerint nincs is szükségem de biztos ,hogy vannak és lesznek is akiknek nagy segítség lesz!Tényleg jó,sok szó található rajta amire szükség lehet!

Biztos ,hogy fogok sokat fényképezni.Mikor legutóbb Montenegróban nyaraltunk majdnem 900 fénykép készült.Az útról,Herceg Noviról,Meljinéről,az 1 napos hajókirándulásról.Nem ígérem ,hogy olyan jók lesznek mint a tiéid vagy a töbieké,de igyekezni fogok!

A sört meg sajnos nem szeretem,de hallottam hogy a cseh sörök finomak.De azért köszi az infó!Én inkább vörösbor kedvelő vagyok.Biztos vagyok benne,hogy hazafelé a táskámban lesz 1-2 üveggel a nosztalgiázós estékre!

Előzmény: Atomkecske (19583)
negroka Creative Commons License 2011.08.19 0 0 19591

91 eurót ír a jegyen, ami 2 személynek oda vissza Bárig szól.Tehát az személyenként 1oda útra 22.75 euróra jön ki. Plusz a 2 hely jegyért fizettem 624 dínárt.Ezen nem írja euróban.

Előzmény: szervezkedő (19585)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19590

Ezt kellene csinálnia mindenkinek, fellépni a mindenkori elnyomó hatalom ellen - egymás segítésével (pl. nem a multiknál vásárolni, hanem a helyi kistermelőnél). Csak hát az emberiség nagy része (főleg mifelénk) annyira le van butítva és meg van osztva, hogy inkább keresztbe tesznek mindenkinek, dögöljön meg a szomszéd tehene is alapon. Na ezért tart itt a világ.

 

 

 

 

Az emberek iszonyú keveset tudnak a legalapvetőbb gazdasági dolgokról is, és azt is rosszul.

 

Na ezért tart itt a világ.

 

 

 

 

Előzmény: Butt (19578)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19589

csak hallkan megjegyezve a Voli egy szerb aruhaz, leginkabb szerb termekekkel.

 

 

A Voli egyáltalán nem szerb. (www.volivasvoli.com)

 

Az áru többsége mindenhol szerbiai eredetű, mivel MNE mezőgazdasága alig létezik.

Előzmény: szervezkedő (19587)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19588

Hány €-ért is veszel benzint míg elmégy Kecskemétre? na abban van az útfentartási adó, azt kéne számon kérni ha lenne kin.

 

 

A magyar üzemanyagok árában nincs semmilyen útfenntartási díj vagy adó.

 

(alapár + készletezési díj + jövedéki adó + áfa)

Előzmény: babigabiba (19561)
szervezkedő Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19587
...es csak hallkan megjegyezve a Voli egy szerb aruhaz, leginkabb szerb termekekkel. A huspultban is onnan szarmazik majd minden. Tehat lehet a sonka sem hazai lesz!
Előzmény: moncsa03 (19554)
szervezkedő Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19586
Hogy ki probalkozott hasonloval?
Szerintem szeptemberben mar nem nagyon sokan probalkoznak Ujvideken ilyennel!
Előzmény: posalaki36 (19560)
szervezkedő Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19585
Beszeljunk euroban.
Szabadkarol egy sima jegy 27euro egy iranyban. Akkor neked mennyi is az annyi?
Euroban milyen arat irtak ra?
Előzmény: negroka (19582)
szervezkedő Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19584
Fizetsd ki nyugodtan es ne maszatolj vele! Jo helyre kerul szerintem.
De ha az elveiddel utkozik, a Sutomore elotti fizetos alagutat ki tudod kerulni ha Podgoricabol kozvetlen Petrovacba megy.
Az obolben a komp dijat megtrukkozheted, ha korbe megy. Talan olcsobb is!!!

A nemet autopalyamatricat akkor fizeted, amikor valamelyik birodalmi booot kasszajahoz. Lidl, Aldi, Penny, Obi, Praktiker, Opel, Audi, Mercedes stb.
Előzmény: Butt (19558)
Atomkecske Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19583

Kitartó ember :)

Szabadkán vetted? Csak helyjegyet terveztél?

 

Aztán majd sűrűn tessék fényképezni :)

Ezt a travel wikiről ollóztam össze, még hasznos lehet (nekem az volt):

 

http://data.hu/get/4146780/Szerb_tulelokeszlet.doc

 

Ha már vonat, a cseh kusett a kocsisor legvégén lesz, az autószállító mögött közvetlenül - visszafele meg a mozdony mögött az első kocsi, értelemszerűen. 27 korona a Gambrinus nevű cseh sör, vagyis kb 1 euró. em tudom, hogy szabad e az átjárás, de egy próbát megér :)

Előzmény: negroka (19582)
negroka Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19582

Köszönöm!Remélem oda is eljutok és azt is megkóstolom!

 

Ma megvettem a vonat jegyeket. Bárig oda vissza és oda a hely jegy kettő személynek 10171 dinár volt.Ezt azért írom le  mert ha már 2 jegyet vesz valaki egyszerre akkor a második jegyből 30%-.ot leengednek.Így fejenként 5085 dinre jött ki,ha egy jegyet vettem volna akkor viszont 6012 dinárt fizettem volna.

Előzmény: moncsa03 (19554)
posalaki36 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 19581

Őh, semmi baj Babi! Majdcsak idefújja egy balkáni sirokkó.

Előzmény: babigabiba (19575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!