Keresés

Részletes keresés

AttHunter Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56986

Android szimuláción is fut a PC-n (Andy). Én nem árulom el az 'R' betű rejtélyét. Segítségül annyit, hogy ez egy olyan nagy 'R', hogy szinte lehetne a legnagyobb 'kék R' is.

Előzmény: Törölt nick (56985)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56985

...csak emiatt? Nem akarom :D

Előzmény: AttHunter (56984)
AttHunter Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56984

Telepítsd le és máris tanulsz valamit, tehát hasznos lesz a program. :)

Előzmény: Törölt nick (56982)
garass Creative Commons License 2016.05.06 -1 2 56983

A baj benned van, mert nem akarod megérteni, hanem rendre belemagyarázol dolgokat. Pedig amiket írtam, az világos. Legalábbis nekem. Ha zavar, lapozz.

Előzmény: annyi baj legyen (56981)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56982

Az alsó R a reformáció útja, de melyik a felső, a kereszteletlen? 

Előzmény: olahtamas (56975)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.05.06 -2 3 56981

"Amit nem használok, az elsorvad. Ezt higgyétek el nekem. Ti is eljuttok e nagy igazsághoz, csak idő kérdése."

Igen, bakker. A GPS használatának az első lépése, hogy egy dróton hozzákötöm az agyamhoz, az erre automatikusan letilt minden más külvilágból származó ingert, és csak a kütyüből jövő jelre figyel.
Ezt a nagy igazságot gondold át még egyszer.

 

"Itt is rendre előkerül az autóskéktúrázás jelensége. Pedig ott is csak a technika adta kényelmi lehetőségeket aknázzák ki. "

 

Ja, szóval  csalás a kéktúrázás közben a gps használata, ugyanúgy, mint az autóé?

Ezt a nagy igazságot is gondolt át még egyszer.


De még jobb lesz, ha a nagy igazságaidat megtartod magadra érvényesnek.

Előzmény: garass (56973)
Pulmy Creative Commons License 2016.05.06 -2 0 56980

  Hirtelen felindulásból követtem el és azt gondoltam,hogy dolgozol és nem akartalak zavarni. Különben nem ketten voltunk ,de legközelebb ígérem szólok.

Előzmény: annyi baj legyen (56979)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56979

Itt jártál, és nem szóltál? Ejnye :)

Előzmény: Pulmy (56976)
Kékdroid Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56978

A Twitter, Super Mario és a hungaromémek is kaptak saját jelzést? Ejha.

Előzmény: olahtamas (56975)
jzp2107 Creative Commons License 2016.05.06 -1 2 56977

> Itt is rendre előkerül az autóskéktúrázás jelensége. Pedig ott is csak a technika adta kényelmi lehetőségeket aknázzák ki.

 

Dehogyis!

Akinek autója van, annak izmai végletesen és visszafordíthatatlanul elsorvadnak

Előzmény: garass (56973)
Pulmy Creative Commons License 2016.05.06 -2 2 56976

        Tegnap egy kevésbé ismert helyen ,a Kissomlyón jártunk,a Shrsz-en "másztuk" meg a szédítő 220m-es magasságát.  A csúcsról szép kilátás nyílik a környező sík vidékre ,jó esetben látni a Badacsonyt is. A talaj végett a szőlőművelés a domináns,ezt takaros,rendezett pincék jelzik. Egy rövid túra keretében érdemes időt áldozni rá.

 

        Amiért itt szóba hozom,a wiki azt írja,hogy érinti a kék útvonala. Azt szeretném kérdeni nálam nagyobb tudású és a kék történetévek foglalkozó "szaktáraimtól",hogy ennek van-e valami alapja? Konkrétan valamikor ment-e itt az OKT? Most megközelíthető a falu egy Knégyszögön is ,ami Hosszúperesztegen éri el a mai útvonalat. Köszönöm a válaszok.

 

 

     

 

I. A falu központjában a Hősi Emlékmű

II.  RK.templom a temetőben

III-IV.  A hegy fő látványosságát egyszerűen "Kráternek"hívják.Egykor kőbánya működött itt.

 

 

 

   Más: Valaki emlegette itt Káldon a fagyizót a füstös kocsma helyett. A hely igényes és nem csak fagyi kapható,hanem ropogtatni való és üdítők is(alkoholos is). Sajnos mikor mi ott jártunk még zárva volt,így az érzékszervi kóstolás elmaradt,de ennek hiányában is bátran ajánlható a hely,pláne kisgyerekes családoknak,mégsem a kocsmába kell velük betérni. A nyítvatartásuk: minden nap 12-20h

olahtamas Creative Commons License 2016.05.06 -1 1 56975

No betettem ezt is:

Előzmény: HEV (56959)
olahtamas Creative Commons License 2016.05.06 0 3 56974

Ez ugyan olyan megszokásbeli kérdés, mint hogy valaki forgatja a térképet, vagy sem.

 

Ha valaki egy verset kézzel ír, attól még nem lesz különb a géppel írottól.

Az általánosan használt GPS nem más, mint egy elektronikus térkép, ami annyi segítséget ad, hogy megmutatja rajta a helyzetét és a jobbak még útvonalat is tudnak tervezni.

Ezzel természetesen elkényelmesíti a használóját, mint a számológép a zöldségest :)

És még sorolhatnánk a technika nagy vívmányait sorra, a reszelőtől a soktengelyes CNC megmunkálógépekig, vagy a rokkától a nanotechnológiás űrruhakészítésig...

Mi is bajban lennénk, ha kiküldenének a vadonba egy szál kovakővel, hogy fogjunk vadat és süssük meg...

 

A mi korosztályunknak már lecsengőben van a zászlaja, hogy a jövő hova vezet, azt mi nem tudhatjuk.

De azt hiszem ez már elég OFF, mert mindjárt a jövő nemzedék oktatásához érek...

Előzmény: garass (56973)
garass Creative Commons License 2016.05.06 -1 2 56973

Tamás megint higgadtabban fogalmazott. A GPS-t is meg kell tanulni előbb. Addig csak görcsösen bámuljuk a kijelzőt. De ugyanez érvényes a térképolvasásra is. A hallgatóim egy része úgy gyakorlatozik, mint az ifjoncok az okostelefonjukkal. Nem lát, nem hall.

Én ugyan csak egyes helyzetekben használom a gépet, de oktatom. (aki tudja csinálja, aki nem az oktatja D:) De a tájékozódás rejtelmeibe is bevezetem őket. Mert ismerni kell a jelkulcsot, a domborzatot, a terepfedezetet, és tudnia kell műszerek nélkül is 'érezni', esetleg felismerni a világtájakat. Ez a tájékozódás alapja.

Az nem igaz, amit írtok, hogy GPS mellett a tájékozódó készséged nem romlik. Rövid távon nem, de hosszú távon igen, mert az evolúciós törvényt senki sem lépheti át. Amit nem használok, az elsorvad. Ezt higgyétek el nekem. Ti is eljuttok e nagy igazsághoz, csak idő kérdése.

Még egy dolog ide. Itt is rendre előkerül az autóskéktúrázás jelensége. Pedig ott is csak a technika adta kényelmi lehetőségeket aknázzák ki. Ott nincs ideje végig járni, itt nincs ideje az esetleges eltévedések korrigálására. Mert idő, idő, idő az nincs.

Lassan minden célponthoz jelzést viszünk, hogy mielőbb odataláljon a turista. A nagyívű táblarendszer is abba bukott bele, hogy soha nem hallott egyedi tájértékeket vettünk elő, hogy kézen fogva vezessük oda a nagyközönséget. Csak a kék szélén elengedtük a kezüket. 

A végső következtetés, a kettőt lehet egymás mellett alkalmazni. Ha túrázom én is megeszem a szárított húst, meg a zacskóslevest, netán a készételt. De aztán jöhet egy csülkös bableves, vagy egy dupla fatányéros. (helyettesítsétek be a megfelelő eszközökkel D:) Ahogy a rabbi írta, mindkettő kipróbálva, de micsoda különbség!

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56972

...én is a tieidre, mert mint írtam, eléggé hasonló a természetünk :D

 

(Milyen vadászkést vettél? Van valami kép róla?)

Előzmény: Törölt nick (56971)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 -1 0 56971

Szövegértési gondjaiddal sajnos nem tudok mit kezdeni azt neked kell megoldanod. 

Ettől függetlenül minimum olyan lendülettel szajkózod a prekoncepcióidat mint ahogyan más a másét, minden odafigyelés nélkül arra hogy mit mond a másik. 

Pontosan azt csinálod amiről engem okítasz. :-P

 

(Ja, és mióta bevitted a köztudatba nekem is van egy kis vadászkésem. Látod, én figyelek az okosságaidra. :-P)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (56967)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56970

Ráadásul komoly pofonokat kaphat tőle az ember, ha nem ismeri a sajátját. Tátra felé mutat a tűje, aztán itthon derül ki (innen a fórumról), hogy az nem is komoly iránytű :D

Előzmény: olahtamas (56969)
olahtamas Creative Commons License 2016.05.06 0 2 56969

"aki gps-t használ, az folyamatosan azt bámulva túrázik"

 

Nos ebben az állításban van fél igazság, mert amíg az ember nem tanulja meg használni, addig kénytelen a GPS-t nézegetni, hogy rájöjjön a dolgok működésére, vagy meg sem tanulja.

Ha egy túrán pl. mondjuk kb. 15 percenként szeretnél megtudni valamit a GPS-től, akkor ha gyakorlatlan vagy, eltarthat 10 percig, kvázi folyamatosan bámulni fogod, míg egy gyakorlott GPS használónak ez 10 mp.

A GPS nem egy olyan eszköz, amit egy szobában ülve meg lehet tanulni, kb. olyan mint az autóvezetés.

Amíg ki van téve a T betű, addig a delikvens tanul.

 

Ráadásul ezzel sokan nincsenek tisztában, és akinek a kezében látnak egy GPS-t, hát attól kérdeznek, pedig csak azért van a kezében, mert tanulja a használatát :)

 

Előzmény: Törölt nick (56967)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 -1 1 56968

Cimboráék belevágtak a túrázásba tavalyelőtt. Lelkesen nekiindultak minden szembejövő teljesítménytúrának. Ha nem mentem velük, akkor már-már törvényszerűen eltévedtek nagyjából 2-3km után. Itt a Kisgyónban azzal kezdték például, hogy nekiindultak az itiner szerinti ellenkező irányba :). Aztán megbeszéltük, hogy lehet, hogy egy GPS segítene nekik, mert ugye térképezni sosem tanultak, arról meg egyből látják legalább azt, hogy éppen hol állnak az erdőben. Vettek egy Garmint, most ahogy olvasom a fészen, gps segítségével tudnak rendszeresen eltévedni. :D

Előzmény: donjuan1984 (56964)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 -3 0 56967

"Aki mindig a gps után megy az erdőben az előbb-utóbb el lesz veszve nélküle, ezért fontos egyéb más tájékozódási eszközök ismerete is. "

 

Ez maradéktalanul így van. A másik állításod viszont nem igaz, csak nem akarod látni. Nem azért tiltakozunk, mert gps-t használunk, hanem mert nem igaz, hogy aki gps-t használ, az folyamatosan azt bámulva túrázik. Lehet, hogy (meg Pulmy is) ilyet láttok, de mások meg mást látnak. Kapásból az itt jelenlévők nagy része folyamatosan mondja, hogy nem, nem azt bámulja menet közben, csak akkor veszi elő, ha kell. Te meg valamiért beálltál arra, hogy aki gps-t visz, az eleve kevesebb ember nálad, mert te inkább térképpárti vagy. Nem nagyon értem, mi ebben jó, de megint csak a jó öreg fórumos betegség jön elő: mindenki szajkózza azt, amit ő maga tapasztal, és lényeg az lenne, hogy ezen alapuló meglátását mindenki másra rákényszerítse, aki esetleg ellenkező véleményen van. A lényeg meg elsikkad, pedig már annyian leírták itt: Mindenki Azzal Túrázik, Amivel Akar. Csak tudjátok nem elég leírni ezt az ősi bölcsességet, hogy mindenki lássa, milyen okosak is vagyunk, aztán meg két hozzászólással arrébb fújni tovább a mellékvéleményt; ki is kellene tartani mellette. :)

 

Szóval Hobó úr, én nem firtatom, hogy te mikor túráztál utoljára (nem is nagyon értem, mi köze a dologhoz, hogy 5km-en használod a térképet/gps-t, vagy 25km-en), mert nem érdekel. Azt látom, hogy te is olyan vagy, mint én, teljesen felesleges magyarázni neked valamit, ha egyszer már van kialakult véleményed a dologról. :)

Előzmény: Törölt nick (56963)
olahtamas Creative Commons License 2016.05.06 0 0 56966

Köszi!

Ez tényleg lemaradt, pedig még jártam is arra és le is fotóztam.

Meg az új kerékpárosklub jelzései is kimaradtak, de hamarosan pótolom.

Előzmény: HEV (56959)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.05.05 -1 3 56965

 

"Itt a "gondolkodás" szót lecserélhetjük a "tájékozódó képesség"-re és máris igaza van garassnak."

 

Az elefánt egy virágos növény,

 

Itt az elefánt szót lecserélhetjük tulipánra, és máris igazam van ;)

(Különben ha lecseréled, akkor sem lesz igaza. Nem gondolom, hogy az uróbbi hét évben, amióta van gps nálam, csökkent volna a tájékozódóképességem. Miért is tette volna? Attól, hogy használok számológépet, ugyanúgy tudok fejben számolni, szerintem nem is túl lassan, de meg sem közelítem a gép sebességét. Tehát gépet használok a számoláshoz, és a felszabadult időt hasznosan tudom tölteni. Ugyanígy van az elektronyos térképpel: nyugodt szívvel futhatok az áttelelt gyászlepke után a patakvölgyben, mert egy pillanat alatt látom a kütyün, hogy háromszáz méterrel mentem túl a tervezett leágazón a kőfejtőhöz, de nem baj, mert az előttem keresztben húzódó út is odavezet. És ehhez nem kellett elővennem a zsák mélyéből a papírtérképet, hanem a fennmaradó időt a lepke fotózásával tölthettem.*

 

*a vége sajnos csak fikció, engem gyűlölnek a gyászlepkék, soha nem tudtam egyet sem lefényképezni. De majd most szombaton..)

Előzmény: Törölt nick (56963)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.05 -1 0 56964

Anno mi is így kezdtük a barátommal. Csak Hörpölin leírása alapján mentünk és ugyan 1-2-szer kicsit eltévedtünk..de csak minimálisan, kb. 100 métert. Biztos kell hogy némi "huzalma" legyen az embernek a technikához és nem árt ha a földrajztól sem idegenkedik, de szerencsére nekem mindkettő megvan :) I love GPS :D

Előzmény: Simulacrum (56947)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.05 -2 0 56963

Jó, jó azért gondolom mindenki érti mit is akart garass mondani, ezért is tiltakoznak a legnagyobb gps-júzerek sorban egymás után! :-)

 

Mint minden eszköz amely valamelyik képességünket segíti/pótolja el is sorvasztja azt valamennyire, ez is ezt teszi hosszú távon.

Itt a "gondolkodás" szót lecserélhetjük a "tájékozódó képesség"-re és máris igaza van garassnak. 

Aki mindig a gps után megy az erdőben az előbb-utóbb el lesz veszve nélküle, ezért fontos egyéb más tájékozódási eszközök ismerete is. Ennyi.

A GPS-t pedig ezzel együtt én is használom, és szeretem is, nem azért mondom. 

 Mindig viszem.

 

 

 

 

Előzmény: jzp2107 (56955)
garass Creative Commons License 2016.05.05 -1 1 56962

Ezt a latinok hasonló markánsan fogalmazták:

 cogito ergo sum               -                 gondolkodom, tehát vagyok

Előzmény: hadidoki (56957)
garass Creative Commons License 2016.05.05 -1 1 56961

Ezt kérdezd az MTE-től, az ország egyik legpatinásabb turista egyesületétől. Ők tudják.

 

De olvastam már olyat is, hogy a GPS úgy hasonul a tájékozódáshoz, mint a teljesítménytúra a túrázáshoz. Erre is rákérdezhetsz.

Előzmény: jzp2107 (56955)
rum-cájsz Creative Commons License 2016.05.05 -1 1 56960

"csöpögő orrú bácsit erre keressék" jelzés?

Előzmény: HEV (56959)
HEV Creative Commons License 2016.05.05 0 1 56959

 

Dugáskúti tanösvény.  SEFAG Zselic.

 

http://kardosfa.hu/dox/túra/forrás.jpg

 

Előzmény: olahtamas (56946)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.05.05 -1 2 56958

Mer' jól hangzik. Ugyanitt Oravecz, és Coelho idézetek eladók. Mer' azok is jól hangzanak.

Előzmény: jzp2107 (56955)
hadidoki Creative Commons License 2016.05.05 -1 1 56957

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen. (Henry Ford)

 

De erről nem a GPS tehet... :-)

Előzmény: garass (56954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!