Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2014.02.12 0 0 8948

Hát ilyen esetben az van, hogy a helyi Önkormányzat állapít meg neked rendszeres szociális segélyt, ami jár neked, amíg el nem éred a nyugdíjkorhatárod.

Te tarts ki amellett, hogy betegnek érzed magad fellebezéssel próbálkozhatsz 2-fokon lehet, hogy többet kapsz %-ban.

Előzmény: Zöld János (8946)
sz16 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 8947
Zöld János Creative Commons License 2014.02.12 0 0 8946

Tisztelt Fórumozók!

 

Sziveskedjen írni a levcímemre, akitől elvették a rokk. járulékot, hogy mit kezdett, hová fordult, miből él?Ugyanis míg küldték, addig valahogy elvoltam, de most, hogy 1 fillér sincs, 29 %-ra levettek, egészségesnek nyílvánítottak, most mi van?

Köszönöm

sz16 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 8945
sz16 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 8944
Net-anyus Creative Commons License 2014.02.12 0 0 8943

Köszönöm, tényleg van lehetőség, csak találnom kellene...

Előzmény: Évszakok (8939)
klarissza71 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8942

Tisztelt BJszakértő!

Határozatot elküldtem emailban!

Köszönöm szépen a segítséget és várom válaszát!

Sajnos gyorsan telnek a napok! :(

Üdv: Klarissza71

BJszakért Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8941

Évszakok, vigyázat,

tudod, hogy ellátástól függ, ki hogyan van korlátozva, esetek különbözőek.

Itt található a honlapomon lévő jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett olvasható: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=586

 

BJszakért Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8940

lia és klarissza,

várom a doksikat, szívesen tájékoztatok azok ismeretében az alternatívákról, mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, írok keresetet, fellebbezést felülvizsgálat, ellátások, rehanilitáció, foglalkoztatás szakterületemen útmutatást nyújtok személyre szólóan, jogszabályi háttérrel, hitelesen rehab gazd szakértőként.

 

E-mail címem és mindenkinek sajátja, akinek publikus, itt a fórumon a nevére kattintva megtalálható, ill. honlapomon a kapcsolatoknál: http://www.versenykepesseg.eu/

:)

 

Évszakok Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8939

Ha az állami bértámos munkahelyre gondoltál, akkor fogyatékos támogatással rendelkező is mehet oda dolgozni. Akár nyílt munkaerőpiacnál, akár bértámosnál arra kell figyelned, hogy az ellátásod kétszeresénél NE legyen több a bruttó kereseted, illetve ha nem érné el, akkor minimálbérig.

Fogorvosnál kell megkérdezni.

Nyugdíj kiszámításnál a rokkant évek nem számítanak bele.

Előzmény: Évszakok (8938)
Évszakok Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8938

Üdv!

 

Ha az állami bértámos munkahelyre gondoltál, akkor fogyatékos támogatással rendelkező is mehet oda dolgozni. Akár nyílt munkaerőpiacnál, akár bértámosnál arra kell figyelned, hogy az ellátásod kétszeresénél legyen több a bruttó kereseted, illetve ha nem érné el, akkor minimálbérig.

Fogorvosnál kell megkérdezni.

Nyugdíj kiszámításnál a rokkant évek nem számítanak bele.

Előzmény: Net-anyus (8935)
Net-anyus Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8937

Kedves Névtelen Y!

 

Hozzászólásod eltévesztetted, ez nem politikai fórum, vidd máshova.

Mi nem vagyunk csalók, sem erkölcstelenek! A propagandát alaposan megtanultad...

Szívesen átadja Neked mindenki erről a fórumról a betegségét, mi lennénk a legboldogabbak, ha továbbiakban ténylegesen egészségesek lehetnénk!

 

Mindazt a sok jót kívánom Neked, amit Te gondolsz rólunk!

 

Erről ennyit több szót nem érdemel.

Előzmény: Törölt nick (8936)
Net-anyus Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8935

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni, hátha tud valaki információval szolgálni. Anno III. csop. rokkant voltam, végleges, eddig még nem történt semmi, se behívás, stb. Az a problémám, hogy fogászati kezelésnél nem tudom milyen kedvezményre vagyunk jogosultak. Nagyon el kellene mennem.

A másik, hogy mivel nem hívtak még be a komplexre, így dolgozni sem dolgozhatok? Úgy vettem ki itt olvasgatom a net-et, hogy januártól már csak azokat alkalmazzák. Nincs munkahelyem, nem is volt azóta hogy rok. lettem, de a gyerekem egyetemre akar menni és nem fogjuk bírni a férjem jövedelméből. Nekem még több mint öt évem van az öregségi nyugdíjig, - amit valószínű nem is fogok kapni, ha tényleg igaz, hogy a rokkant évek nem számítanak bele.

Tud valaki erre válaszolni?

Előre is köszi a segítséget!

rokkant42 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 8934
bandolesa Creative Commons License 2014.02.10 0 0 8933

80%-os károsodás, az kemény. Azért valamit tudsz dolgozgatni otthon? Én vagyok 50%-os össz egészségkárosodott 43-éves és nincs munkaviszonyom nekem.

Módosíttatom a Keresetpótló ellátást 22.800 Ft.-ot 25.650-re, ahogy írtad te is.

 

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

AZ EGÉSZSÉGKÁROSODÁS ALAPJÁN ELLÁTÁSBAN RÉSZESÜLŐK MUNKAVÁLLALÁSA

 

 2014.01.

 

Lehet-e, és ha igen, milyen keresettel rokkantsági, rehabilitációs ellátásban, illetve egészségkárosodása alapján más ellátásban részesülő munkavállalót foglalkoztatni?

Veszélyezteti-e ez az ellátás folyósítását, van-e tennivalója ilyen munkavállaló foglalkoztatása esetén a munkaadónak?

Milyen átmeneti szabályok vonatkoznak a 2011-ben egészségkárosodása alapján rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban, vagy átmeneti járadékban részesülő személyek foglalkoztatására?

 

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} A komplex minősítés keretében megállapított rehabilitációs ellátás mellett 2013. január 1-től legfeljebb heti 20 órában lehet kereső tevékenységet folytatni, az ezt meghaladó időtartamú kereső tevékenység

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} vagy közfoglalkoztatás ideje alatt az ellátás szünetel, azonban a rehabilitációs ellátás melletti keresetnek nincs korlátja.

 

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Egészségkárosodott aktív korúak ellátása, 1993.évi III. törvény a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról [Szt ] 33.-37/G.§

 

 

A jegyző egészségkárosodásra tekintettel aktív korúak ellátására (ezen belül rendszeres szociális segélyre) való jogosultságot állapít meg annak, a) aki munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, vagy akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján  nem haladja meg az 50 %-os mértéket

b) aki vakok személyi járadékában részesül, vagy

c) aki fogyatékossági támogatásban részesül [az a)-c) pont szerinti személy a továbbiakban együtt: egészségkárosodott személy],

feltéve, hogy maga és családjának megélhetése más módon nem biztosított és keresőtevékenységet –ide nem értve a közfoglalkoztatást, az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát nem folytat.

 Meg kell szüntetni az aktív korúak ellátására való jogosultságát annak a személynek,

aki keresőtevékenységet folytat, kivéve, ha a keresőtevékenység alapjául szolgáló jogviszonyt 90 napot meg nem haladó időtartamra létesítette, továbbá ide nem értve a közfoglalkoztatást, az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát,

Ha a jogosult

a) 90 napnál nem hosszabb időtartamra létesített jogviszony alapján keresőtevékenységet végez, a jogviszony fennállásának időtartama alatt,

b) közfoglalkoztatásban vesz részt, a közfoglalkoztatásban való részvétel időtartama alatt, vagy

c) olyan képzésben vesz részt, amelynek keretében felzárkózást elősegítő megélhetési támogatásban , vagy képzési támogatásként keresetpótló juttatásban részesül, a felzárkózást elősegítő megélhetési támogatás, vagy  keresetpótló juttatás folyósításának időtartama alatt

a bérpótló juttatás folyósítása szünetel.

 

Az aktív korú személy részére az aktív korúak ellátására való jogosultság a megszüntetéstől számított harminchat hónapon belül - ide nem értve azokat az eseteket, amikor a megszüntetésre a segélyezettnek felróható okból került sor-  az előzetes együttműködési kötelezettség teljesítése nélkül ismételten megállapítható, amennyiben a jogosultsági feltételek egyébként fennállnak.

 

Előzmény: donpepe9 (8928)
lia40 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 8932

Köszönöm a választ,megpróbálom elküldeni a határozatokat.egy email címet kérnék ahová küldhetem és köszönöm a segítséget  :-)

Előzmény: BJszakért (8889)
rokkant42 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 8931
Gellar Creative Commons License 2014.02.10 0 0 8930

Szolnokon jelenleg több mint egy év a csúszás a soros felülvizsgálatok terén.

 

A helyi RSZSZ tájékoztatása szerint most hívják be az eredetileg 2012. decemberre tervezetteket.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8929

Ezek szerint ez az egész rehabilitációs álom valójában lázálomként jöhetett létre.
Jó dolog is kisülhetne belőle, ha életszerű folyamatokat írnának elő a résztvevőknek.
Ahogy látom a folyamatok alkalom szülite módon lettek megalkotva, hogy a résztvevők megkaphassák a prémiumukat.

Lehetnének jó ötleteik a munkaügyiseknek is!
A házhoz menésre gondolok.
Kicsit szocializmus szaga lenne és mégis közelebb állna a keresztény szellemséghez is.

Előzmény: donpepe9 (8928)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8928

Érdekes mert én épp a héten beszéltem a munkaügyisekkel,én 80 százalékos egészségkárosodott vagyok és azt mondták mindenképp be kell hozzájuk menni ez azért is érdekes mert az orvosbizottságot indokolt esetben lehet házhoz hívni a munkaügyiseket nem!!!

 

Előzmény: Törölt nick (8927)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8927

Érdekes kötelesség. Ha nem tudsz tömegközlekedni (vagy mondjuk közlekedni), akkor gondolom nincs ilyen kötelesség vagy talán azokat nem minősítik rehabilitálhatóvá.

Esetleg vannak házhoz menő munkaügyisek? Jó lenne, ha lennének.

Előzmény: donpepe9 (8925)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8926

Ha együtt kell működni, így mint te, hogy egészségkárosodott rendszeres szoc. segélyen van, akkor Önkormányzati közhasznú munka is kérhető pár hónapra, ha akar valaki?

Előzmény: donpepe9 (8925)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8925

Természetesen a munkaügyi központtal együtt kell működni,már ha nem kórházban vagyok.

 

Előzmény: bandolesa (8922)
klarissza71 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8924

Kedves Zöld János!

Igen a fellebbezéssel már másodfokra hívnak és oda is ugyan úgy kell vinni minden orvosi papírt !Én estemben mivel Szabolcs Megyében lakom másodfokon régen Debrecenbe hívtak,most nem tudom hova fognak hívni!

Zöld János Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8923

Szia!

 

Azt kérdezem, hogy mit jelent a II fok?

Tehát a fellebbezésemet elküldtem, mint ahogy írtam, 28%-ra leáraztak, és még semmit nem kaptam. Ugyanaz a móka, behívnak orvosira, vagy a bíróság mit jelent, oda is kell menni? Tehát felllebbeztem, utánna sorrendben mik jönnek? köszi, szia

Előzmény: ildó66 (8914)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8922

Köszönöm ezt a választ is. Érdekes, nálunk falun van 1-2 pszichiátriailag beteg, de amúgy kocsmázni járó egyén, akinek évek óta fizetik a havi 22.800 Ft.-ot, ez a foglalkozás helyettesítő támogatás.

De egyszer behívták még 10-évvel ezelőtt őket, voltak pár napot, azt hazaküldték őket. Azóta tovább kapják a 22.800 FT.-ot és a Munkaügyi Központhoz kekk járniuk 3-havonta megjelenni és lepecsételtetni a fehér kis könyvet.

 

Inkább rokkantosítanák le őket, de ők maguktól nem tudják hova kell menni, háziorvoshoz sem járnak, csak a kocsmába meg néha maszek munkákra a faluban.

 

A 25650 FT-alatt, amit kaptál az Önkormányzattól ez idő alatt a Munkaügyi központtal nem kellett együttműködnöd addig?

 

 

Előzmény: donpepe9 (8920)
ildó66 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8921

Ha a megváltozott munkaképességedre tekintettel állapítja meg az Önkormányzat ezt az ellátást amellett nem dolgozhatsz közmunkában.

De ne hagyatkozzatok rám, akit ez érint a hivatalban rögtön megmondják a feltételeit!

 

Előzmény: bandolesa (8919)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8920

Bandolesa. Nem tudom tőlem kérdezted-e.? De az önkormányzat indíthat ha llátásban részesít 25650 és nem akarod hogy betegen berántsanak közmunkára mondjuk kemoterápia alatt. Amugy 43 éves vagyok 21 év elismert szolgálati idővel és sohas semmi közöm nem volt az önkormányzathoz autószerelő vagyok!

 

Előzmény: bandolesa (8915)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8919

Köszönöm. És nem tudod, hogy az mellett az ellátás mellett, amit írtál, az Önkormányzat állapítja meg, ez mellett közmunkában is lehet dolgozni?

Vagy egyéb munkát vállalhat az illető?

Előzmény: ildó66 (8918)
ildó66 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 8918

Amennyiben az egészségi állapota nem haladja meg a komplex minősítés alapján az 50%-ot vagy FOT-ra jogosult, vagy vakok személyi járadékában részesül és megélhetése más módon nem biztosított valamint keresőtevékenységet nem folytat az Önkormányzat is állapíthat meg ellátást (aktív korúak ellátása, 1993. évi III.tv.33.§. 1.bek. a, b, c pontja)

Ez általában olyan esetre érvényes amikor valakinek nincs elég biztosításban töltött ideje ami a rokkantsági vagy rehab ellátáshoz kell, de az egészségi állapota alapján a jogosultsága megvan. Itt viszont a 40%-os meglévő egészségi állapotra még nem állapítják meg a jogosultságot, a kérelmező és családja megélhetését vizsgálják.

Bár nem tudom,hogy ebben az esetben erről van-e szó, de ilyen létezik.

Előzmény: bandolesa (8915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!