Keresés

Részletes keresés

duck Creative Commons License 2000.03.20 0 0 21
Ha valaki mostanában már indulna egy tipp: az ELTE Bölcsészkar Pesti Barnabás utcai épületében tele vannak a hirdetőtáblák egy prágai út plakátjával. Azt hiszem 4 nap és olyan 16ezer körül.
Csokis2 Creative Commons License 2000.03.20 0 0 20
Praga (04.28-05.01)
1. snowman
2. Csokis
Előzmény: snowman (19)
snowman Creative Commons License 2000.03.20 0 0 19
Itt a soha vissza nem térő alkalom!
Április 28.-tól május 1.-ig: 4 napot tölthetnénk az áhított városban, csak a pénteki(28.-a) napot kell kisírni szabadnapnak a "drága, jó, aranyos, excelenciás főnök úr"-tól. Az indulást, reményeink szerint csütörtök éjjelre tervezzük, és akkor már péntek reggel táthatnánk a szánkat(a kriglik alatt :o)) ). Aki tud olcsó szálláshelyek címeivel, járművekkel segíteni, az tegye meg, a legodaadóbb segítőnek állom az első pár sörét. Prágában. :o)).

Elindítom a listát, de nem biztos, hogy karban is tudom tartani:
1.snowman
Vandorr Creative Commons License 2000.03.06 0 0 18
Hello Snowman,
A haverjaink a csehek, na és Prága c topikban már közzétettem egy prágai kirándulás időpontját, amit a JATE Hallgatói külügyi bizottság szervez. (HÖK, HKB). Nézd meg, ha érdekel. Diákok szervezik, diákoknak!
Szia!
Suttyó Creative Commons License 2000.03.04 0 0 17
Hali !

Ahogyan ígértem a hosteles honlap címe: http://www.jsc.cz/en/hostels.html
Mi a Hotel standartban laktunk. Tényleg elég standart (!), de tömegközlekedésileg baromi jó helyen van, és ha 5-en vagytok, vagy többen, akkor kaptok egy egész "FOLYOSÓT". (2 szoba)
A kocsmák mellett ajánlom mindenkinek a Vencel tér mellett lévő Night Clubot, ami nevével ellentétben nem kupleráj, hanem egy hatalmas diszkó, érdekes műsoral és sok magyar turistával. Útra fel !

Szervókormány

loggol Creative Commons License 2000.03.03 0 0 16
Prága nagyon jó! Én már vagy tízszer voltam, bár utoljára két éve, így az infóim elavulhattak.

Prágában a legfontosabb a szállás megszervezése. Én eddig a legtöbbször megjártam: vagy drága volt, vagy rossz, vagy együtt mind a kettő.

Fontosabb kocsmák :

a "vári oldalon"

1. A Károly hídon át egy kicsit jobbra fel egy nagy tremplom után a sarkon, a hídfőtől úgy 200-300 méterre van a U Kocoura. Prazdrojt mérnek ami magyarul Pilsner Urquel. Finom a Pivni syr. Ebből itt többfajta is van, leginkább sajt, vaj, hagyma, szardínia stb. keveréke sörrel locsolva majd kenyérre kenve.Ha innen az észak felé menő villamossíneket követjük akkor pár száz méter után találjuk a Szent Tamást. No ide nem érdemes menni, mert nagyon turista hely lett.

2. Fenn a várban van a U Cerného Vola, a fekete ökör. Itt a sör Velkopopovicky kozel, ami Magyarországon nem nagyon ismerős, a Prazdrojnál gyengébb, de jó. Enni nem sokat lehet.

a "pesti oldalon" egymástól nem messze van négy jó hely:

Ha a Vencel tér felső végén balra kanyarodunk akkor nem sokára egy jobbra levő kis utcában van az U Medvídku ahol Budweisert ihatunk. A kocsmából kijőve egyenesen van az U dvou kocek (Két macskához). A sör Prazdroj. ha itt is ittunk és jobbra megyünk, akkor egy évtizedek óta felállványozott épületben van az U Vejvodu. Ezt érdemes megjegyezni, mert az állványzat visszarisztja a turistákat, azaz este is le lehet ülni, nem úgy mint máshol. A környéken van az U Zlatého Tigra (Arany tigris), Hrabal törzshelye. Itt csak akkor lesz helyünk, ha nyitáskor sorbaállunk, de megéri.

Előzmény: snowman (6)
Detonátor Creative Commons License 2000.03.03 0 0 15
Én csak nyáron érek rá, még soha nem voltam, de nagyon szeretnénk eljutni a kedvesemmel. Tudtok valami infót adni ? Ilyenekre gondolok, mint szervezett út, Ibusz v. valami.
snowman Creative Commons License 2000.03.03 0 0 14
Csak kocsival mennék (szivem szerint stoppal), mert a repcsi biztos drága(legalább is nekem).
Csokis2 Creative Commons License 2000.03.03 0 0 13
Este megkerdezheted hazset, hogy mennyi a repjegy. Gondolom hetfore megmondja. (En csak legitarsasagi arakat tudok, azok meg eleg dragak.)
Előzmény: snowman (12)
snowman Creative Commons License 2000.03.03 0 0 12
Gondoltam, hogy volt, de most be vagyunk sózva, és má nadon mennénk.
Csokis2 Creative Commons License 2000.03.03 0 0 11
El tudod kepzelni, hogy pont ez ne lett volna itt tema? :-)
Ki tud egy jó szállást Prágában?
Előzmény: snowman (4)
szilvakék5 Creative Commons License 2000.03.03 0 0 10
Hali, én már kétszer voltam, de bármikor visszamennék oda, király hely! A kocsmák címeit így nem tudom, de ha már ott vagyok egy két alaphelyre azért odatalálok. Szóval asszem én is beneveznék.
Sz.
platina Creative Commons License 2000.03.03 0 0 9
Engem is.
zsebTV Creative Commons License 2000.03.03 0 0 8
A barátnőmmel mi is tervezünk egy tavaszi látogatást.

Minden info érdekel.

zsebTV

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.03.03 0 0 7
Én is, én is! Szeretnék én is elmenni egy hosszított hétvégére valamikor tavasszal, szóval jó kocsmák címeit is szívesen veszem. Vagy bármi egyéb hasznos tudnivalót. Köszi!
snowman Creative Commons License 2000.03.03 0 0 6
Suttyó: ha tudod, add meg lécci a Youth-os web-címet. Köszi.
Suttyó Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5
Ahol mi laktunk, az egy Youth-Hostel volt. 5-en kaptunk egy kis folyosót 2 szobával, vizesblokkal. A pontos cím nem jut hirtelen eszembe, de majd gondolkodom rajta. mindenestre benne van a YH-guide-ban. Egy éjszakáért 160 korona/főt fizettünk, ami ugye nem egy tényező. (kb. egy ezres). A villamos (ékszakai is) ott áll meg 100 méterre, belváros negyedórán belül elérhető.
Csendes kis utca, ha kocsival mentek, tudtok a ház előtt ingyen parkolni.

Szervókormány

snowman Creative Commons License 2000.03.02 0 0 4
Nem tudtok v.mi jó kis olcsó szálláshelyet Prágában?
Suttyó Creative Commons License 2000.03.02 0 0 3
Üdv mindenkinek !

Én egy pár hete voltam barátokkal, szerintem tökéletes hétvégi kirándulás. Csak ne a szlovákoknál tankoljatok, mert átverik a turistákat, a magyarokat meg különösen. Csehországban is ugyanannyiba kerül, és lehet pl. bankkártyával fizetni. (Bezzeg Szlovákiában csak a Slovnaft kártya nyerő)
Ja, és a Becherovkát ki ne hagyjátok !!

Szervókormány

Exti Creative Commons License 2000.03.02 0 0 2
Bocsi, gyorsabb voltam, de csak azért, mert snowmannel együtt találtuk ki tegnap :-))

Én nézegettem ma a naptárat, és szimpatikusnak tűnt az április 27. és május 1. közötti időszak.
Hmm?

Előzmény: Exti (0)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.02 0 0 1
Én 0lyan rég voltam 0tt, hogy már el is felejtettem, milyen.
Exti Creative Commons License 2000.03.02 0 0 0
2.0 Exti, tudtam, hogy volt még valami tegnap...
Előzmény: snowman (-)
snowman Creative Commons License 2000.03.02 0 0 topiknyitó
A címben nagyjából minden benne van, most má csak össze kéne hozni. Rutinos Prágába-járók segítsetek, és menjünk mááá el. Itt egy lista a Prágába kívánkozókkal:
1.snowman, aki még sosem volt, de nagyon vágyik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!